16:39 02/02/2026Հրազդանի, Սևանի, Գավառի տարածաշրջաններում ձնախառն անձրև էՓետրվարի 2-ին՝ ժամը 16:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ Ապարանի, Արագածի, Աշոցքի տարածաշրջաններում...
15:32 02/02/2026Արա Աբրահամյանի որդին ամուսնանում է Տիմատիի նախկին ընկերուհո՞ւ հետՌուսաստանում հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի որդու՝ Վլադիսլավի ընտրությունը հայտնվել է ռուսական մամուլի ուշադրության կենտրոնում։ Ռուս հայտնի ռեփեր, պրոդյուսեր, ձեռնարկատեր և դերասան Տիմատիի...
14:59 02/02/2026Ամեն ինչ արվում է, հավանաբար, որպեսզի Եպիսկոպոսաց ժողովը խափանվի, խաթարվի ու չկայանա. Նաթան Սրբազան«Չեմ կարող հիմա կոնկրետ որևէ բան ասել՝ կայանալու է Եպիսկոպոսաց ժողովը, թե ոչ, համենայնդեպս, Գերագույն հոգևոր խորհրդի 6 եպիսկոպոսների երկիրը լքելու արգելք կա»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Մայր...
13:35 02/02/2026Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինԵրևանում փետրվարի 2-ի ցերեկը, 3-4-ին, 7-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին սպասվում են տեղումներ՝ անձրևի և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Փետրվարի 5-6-ին, 7-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի...
13:29 02/02/2026Ինչպե՞ս պաշտպանենք մեր մեսենջերները հաքերներից. խորհուրդներ՝ Սամվել ՄարտիրոսյանիցWhatsApp, Telegram, Viber
12:48 02/02/2026Չպիտի փորձեն խաբեն մարդկանց, մեծ բունտ կառաջանա. Նորագյուղի բնակիչները` նոր թաղամաս կառուցելու մասինԵրևանի Կենտրոն վարչական շրջանի Նորագյուղ թաղամասում նախատեսվում է նոր թաղամաս կառուցել. 155 բազմահարկ շենք՝ նախատեսված 65 հազար բնակչի համար, 2-ից 2.5 միլիոն քմ կառուցապատված տարածքներ և զգալի չափով...
12:11 02/02/2026Անսարք ավտոբուսներ և դատական քաշքշուկներ. ինչու՞ չի լուծվում Մասիսի տրանսպորտի հարցըՄասիս-Երևան երթուղու սպասարկման որակը վերջին շրջանում դարձել է բնակիչների հիմնական դժգոհության թեման։ Տրանսպորտային միջոցների անբավարար քանակը և տեխնիկական վիճակը հանգեցրել են նրան, որ քաղաքացիները...
11:37 02/02/2026Մայրը սա հրաշք է համարում. Պատերազմում երկվորյակ որդիներին կորցրած մայրը Բանակի օրը տղա ունեցավՀունվարի 28-ին՝ Հայոց բանակի կազմավորման օրը, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում լույս աշխարհ է եկել 45-ամյա Պայծառ Թորոսյանի որդին։ «Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ից հայտնում են, որ այս ծնունդը...
11:14 02/02/2026Կարգալույծ անել Արմավիրի թեմի առաջնորդ Սիոն Արքեպիսկոպոսին. Սամվել դպիրի աղերսագիրըՍամվել դպիր Գրիգորյանը հրապարակային կերպով աղերսագիր է ուղղել Վեհափառ Հայրապետին՝ խնդրելով կարգալույծ անել Արմավիրի թեմի առաջնորդ Սիոն արքեպիսկոպոսին.
10:54 02/02/2026Փետրվարի 2-ի վթարային ջրանջատումների մասին«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարային աշխատանքներով պայմանավորված, փետրվարի 2-ին մի շարք համայնքների տարբեր հասցեներում ջուր չի լինի.
09:51 02/02/2026Միջազգային կրոնական ազատության գագաթնաժողովում կներկայացվեն եկեղեցու, սրբազանների, Կաթողիկոսի ու Սամվել Կարապետյանի դեմ հետապնդումներըՓետրվարի 2-3-ը Վաշինգտոնում տեղի է ունենալու ամենամյա Միջազգային կրոնական ազատության գագաթնաժողովը (International Religious Freedom Summit)։ Գագաթաժողովին մասնակցելու ու ելույթ ունենալու համար...
09:32 02/02/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 2-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
19:31 01/02/2026Մեղրու լեռնանցքում բուք է.ՃԴՍաստիկ բքի և ցածր տեսանելիության պատճառով Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է
19:04 01/02/2026«Jeep»-ը դուրս է եկել Երևան-Սևան մայրուղու երթևեկելի հատվածից և գլորվել հարակից ձորըՎարորդին և ուղևորին մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային
15:08 01/02/2026«Հայաստանի ավտոմոբիլային ֆեդերացիա»-ի ավտոմրցաշարի ժամանակ հանդիսատեսը «Mitsubishi»-ով գլորվել է և մահացելՆշված ավտովթարի հետևանքով 1 հոգի տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն
13:23 01/02/2026Մարտունիում բնակարաններից մեկում պայթյուն և փլուզում է տեղի ունեցելամանել են Մարտունու հրշեջ-փրկարարական ջոկատից 1 մարտական հաշվարկ
12:11 01/02/2026Հավատավոր ժողովուրդը Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությունն է ստանումՊատարագն ընթանում է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հանդիսապետությամբ։
10:07 01/02/2026Հակաեկեղեցական այս արշավը, արդարև, անխոհեմ է, ազգադավ և պետականաքանդ. Հայր Ասողիկ ԿարապետյանՀայոց Եկեղեցին խաղաղ եւ անշտապ նավարկում է փոթորկված օվկիանոսում
09:57 01/02/2026Հայաստանում կան որոշ բեռնատարների համար փակ և սառցակալած ճանապարհներՇիրակի, Կոտայքի, Արագածոտնի (մառախուղ), Արարատի, Գեղարքունիքի և Վայոց ձորի մարզերում տեղում է ձյուն

11:30 07/04/20257-го апреля Армянская церковь отмечает Благовещение Пресвятой БогородицыРаспоряжением Католикоса Всех Армян Гарегина Второго праздник Благовещения провозглашен Днем благословения материнства.
17:10 05/04/2025В Сибири из-за сильного урагана бушуют пожарыПочти 120 пожаров произошло за сутки в Красноярском крае, обстановка осложняется сильным ветром, сообщает краевой главк МЧС.
16:59 05/04/2025Кратковременные дожди и грозы: синоптики рассказали о погоде в Армении на выходныеДнем 5-го, 6-10 апреля в отдельных регионах Армении в течение дня прогнозируются кратковременные дожди, возможна также гроза.
16:45 05/04/2025Британский король Карл III исполнил колыбельную на морковной флейтеКороль Великобритании сыграл колыбельную на флейте… из моркови. Монарх принимал в Виндзорском замке представителей музыкального сообщества. Среди них были и члены Лондонского овощного оркестра,...
16:08 05/04/2025Пресс-секретарь МО Армении: В приложении Telegram активизировались каналы неизвестного происхождения«В последнее время в приложении Telegram активизировался ряд каналов неизвестного происхождения. Несмотря на то, что публикуемый на этих каналах контент на армянском языке, есть обоснованные...
15:33 05/04/2025Архиепископ Баграт Галстанян: В Гюмри и Паракаре победили мы всеАрхиепископ Баграт Галстанян коснулся также заявления Никола Пашиняна о «глубоком кадровом кризисе в Армении во всех сферах».
13:47 05/04/2025Праздники Армянской церкви: завтра Воскресенье о ПришествииШестое воскресенье Великого Поста называется Воскресеньем о Пришествии. Этот день служит напоминанием о Первом Пришествии Христа. Подтвердилась та истина, что Пришествие Спасителя предоставило...
13:34 05/04/2025Жители Прошяна и Касаха перекрыли трассу с требованием пересмотра тарифа на проездПримерно через 2 часа жители Прошяна согласились открыть дорогу Ереван-Аштарак, поскольку им пообещали, что маршрут номер 25 будет действовать до тех пор, пока проблема не будет решена, передает news.am.
13:04 05/04/2025Суренян: В этом году заморозков не ожидаетсяВ этом году заморозков не ожидается. Об этом сообщил заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Республики Армения Гагик Суренян. «Самое приятное в...
09:18 05/04/20255 апреля отмечается День памяти о страшных муках и ввержении в ров Св. Григория ПросветителяСв. Григорий Просветитель перенес нестерпимые муки и, выйдя из темницы, начал распространять свет христианства в Армении, став первым патриархом государственно признанной Армянской Церкви.
15:47 04/04/2025Прогноз погоды на апрель: где в Армении будет до +32°C, а где возможны -10°C ночью?В этом году среднемесячная температура воздуха в Армении в апреле прогнозируется на 1-2 градуса выше климатической нормы, а количество осадков – в пределах нормы, то есть жителей республики ждет теплый апрель, с достаточным количеством осадков.
15:26 04/04/2025Традиционное факельное шествие в преддверии годовщины Геноцида армян в этом году начнется с Площади РеспубликиВ преддверии 110-й годовщины Геноцида армян, вечером 23 апреля, в Ереване пройдет традиционное Факельное шествие к мемориальному комплексу «Цицернакаберд».
14:30 04/04/2025Семь человек погибли в результате разрушительных торнадо в СШАОт Лэйк Сити в Арканзасе осталось только название. Вместо домов — одни фундаменты.
12:40 04/04/2025В Афганистане нашли, предположительно, самого старого человека в мире: ему 140 летДолгожитель живет в восточной афганской провинции Хост.
11:50 04/04/2025Землетрясение в Азербайджане ощущалось и в Сюникской области АрменииЗемлетрясение ощущалось в городе Капан Сюникской области Армении силой в 2-3 балла.
16:40 03/04/2025Погода в Армении: ожидается усиление ветраДнем 3-го, 4-8 апреля в отдельных регионах Армении ожидается кратковременный дождь, также возможна гроза.
12:16 03/04/2025Удивительные истории спасения: в Мьянме после землетрясения достают людей, которые почти неделю провели под обломкамиЧисло жертв землетрясения в Мьянме увеличилось до 3085, пострадавших - до 4715, сообщило агентство Синьхуа.
11:44 03/04/2025Близкие Киркорова рассказали, что он начал отказываться от еды после смерти отцаНародного артиста России и папы Филиппа Киркорова не стало 18 марта.
16:29 02/04/2025Весна с сюрпризами: в Армении ожидаются грозы, дожди и сильный ветерДнем 2-го апреля в большинстве областей Армении, 3-7 апреля в отдельных регионах страны ожидается кратковременный дождь, также возможна гроза.