16:39 02/02/2026Հրազդանի, Սևանի, Գավառի տարածաշրջաններում ձնախառն անձրև էՓետրվարի 2-ին՝ ժամը 16:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ Ապարանի, Արագածի, Աշոցքի տարածաշրջաններում...
15:32 02/02/2026Արա Աբրահամյանի որդին ամուսնանում է Տիմատիի նախկին ընկերուհո՞ւ հետՌուսաստանում հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի որդու՝ Վլադիսլավի ընտրությունը հայտնվել է ռուսական մամուլի ուշադրության կենտրոնում։ Ռուս հայտնի ռեփեր, պրոդյուսեր, ձեռնարկատեր և դերասան Տիմատիի...
14:59 02/02/2026Ամեն ինչ արվում է, հավանաբար, որպեսզի Եպիսկոպոսաց ժողովը խափանվի, խաթարվի ու չկայանա. Նաթան Սրբազան«Չեմ կարող հիմա կոնկրետ որևէ բան ասել՝ կայանալու է Եպիսկոպոսաց ժողովը, թե ոչ, համենայնդեպս, Գերագույն հոգևոր խորհրդի 6 եպիսկոպոսների երկիրը լքելու արգելք կա»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Մայր...
13:35 02/02/2026Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերինԵրևանում փետրվարի 2-ի ցերեկը, 3-4-ին, 7-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին սպասվում են տեղումներ՝ անձրևի և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Փետրվարի 5-6-ին, 7-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի...
13:29 02/02/2026Ինչպե՞ս պաշտպանենք մեր մեսենջերները հաքերներից. խորհուրդներ՝ Սամվել ՄարտիրոսյանիցWhatsApp, Telegram, Viber
12:48 02/02/2026Չպիտի փորձեն խաբեն մարդկանց, մեծ բունտ կառաջանա. Նորագյուղի բնակիչները` նոր թաղամաս կառուցելու մասինԵրևանի Կենտրոն վարչական շրջանի Նորագյուղ թաղամասում նախատեսվում է նոր թաղամաս կառուցել. 155 բազմահարկ շենք՝ նախատեսված 65 հազար բնակչի համար, 2-ից 2.5 միլիոն քմ կառուցապատված տարածքներ և զգալի չափով...
12:11 02/02/2026Անսարք ավտոբուսներ և դատական քաշքշուկներ. ինչու՞ չի լուծվում Մասիսի տրանսպորտի հարցըՄասիս-Երևան երթուղու սպասարկման որակը վերջին շրջանում դարձել է բնակիչների հիմնական դժգոհության թեման։ Տրանսպորտային միջոցների անբավարար քանակը և տեխնիկական վիճակը հանգեցրել են նրան, որ քաղաքացիները...
11:37 02/02/2026Մայրը սա հրաշք է համարում. Պատերազմում երկվորյակ որդիներին կորցրած մայրը Բանակի օրը տղա ունեցավՀունվարի 28-ին՝ Հայոց բանակի կազմավորման օրը, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում լույս աշխարհ է եկել 45-ամյա Պայծառ Թորոսյանի որդին։ «Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ից հայտնում են, որ այս ծնունդը...
11:14 02/02/2026Կարգալույծ անել Արմավիրի թեմի առաջնորդ Սիոն Արքեպիսկոպոսին. Սամվել դպիրի աղերսագիրըՍամվել դպիր Գրիգորյանը հրապարակային կերպով աղերսագիր է ուղղել Վեհափառ Հայրապետին՝ խնդրելով կարգալույծ անել Արմավիրի թեմի առաջնորդ Սիոն արքեպիսկոպոսին.
10:54 02/02/2026Փետրվարի 2-ի վթարային ջրանջատումների մասին«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարային աշխատանքներով պայմանավորված, փետրվարի 2-ին մի շարք համայնքների տարբեր հասցեներում ջուր չի լինի.
09:51 02/02/2026Միջազգային կրոնական ազատության գագաթնաժողովում կներկայացվեն եկեղեցու, սրբազանների, Կաթողիկոսի ու Սամվել Կարապետյանի դեմ հետապնդումներըՓետրվարի 2-3-ը Վաշինգտոնում տեղի է ունենալու ամենամյա Միջազգային կրոնական ազատության գագաթնաժողովը (International Religious Freedom Summit)։ Գագաթաժողովին մասնակցելու ու ելույթ ունենալու համար...
09:32 02/02/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 2-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
19:31 01/02/2026Մեղրու լեռնանցքում բուք է.ՃԴՍաստիկ բքի և ցածր տեսանելիության պատճառով Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է
19:04 01/02/2026«Jeep»-ը դուրս է եկել Երևան-Սևան մայրուղու երթևեկելի հատվածից և գլորվել հարակից ձորըՎարորդին և ուղևորին մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային
15:08 01/02/2026«Հայաստանի ավտոմոբիլային ֆեդերացիա»-ի ավտոմրցաշարի ժամանակ հանդիսատեսը «Mitsubishi»-ով գլորվել է և մահացելՆշված ավտովթարի հետևանքով 1 հոգի տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն
13:23 01/02/2026Մարտունիում բնակարաններից մեկում պայթյուն և փլուզում է տեղի ունեցելամանել են Մարտունու հրշեջ-փրկարարական ջոկատից 1 մարտական հաշվարկ
12:11 01/02/2026Հավատավոր ժողովուրդը Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությունն է ստանումՊատարագն ընթանում է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հանդիսապետությամբ։
10:07 01/02/2026Հակաեկեղեցական այս արշավը, արդարև, անխոհեմ է, ազգադավ և պետականաքանդ. Հայր Ասողիկ ԿարապետյանՀայոց Եկեղեցին խաղաղ եւ անշտապ նավարկում է փոթորկված օվկիանոսում
09:57 01/02/2026Հայաստանում կան որոշ բեռնատարների համար փակ և սառցակալած ճանապարհներՇիրակի, Կոտայքի, Արագածոտնի (մառախուղ), Արարատի, Գեղարքունիքի և Վայոց ձորի մարզերում տեղում է ձյուն

16:46 11/11/2023No rain expected in next few daysNo precipitation is expected in Armenia in the next few days. Rain is forecast for some parts of the county on November 16. West winds will be 2-5 meters per second and are likely to reach 15-18 m/s...
16:05 11/11/2023Catholicos Aram I delivers lecture at George Washington UniversityHis Holiness Catholicos Aram I of the Great House of Cilicia on Friday offered a lecture on the geopolitics of religion in the Middle East at George Washington University.
11:15 11/11/2023Armenian Church honors Archangels Gabriel, MichaelThe Armenian Apostolic Church commemorates Archangels Gabriel, Michael and the Entire Heavenly Class on Saturday 11 November, Qahana.am reports.
15:04 10/11/2023Artsakh Monument Watch reacts to Azerbaijani 'excavations' in TigranakertThe Artsakh Monument Watch has reacted to the Azerbaijani “excavations" in the city of Tigranakert in Artsakh (Nagorno-Karabakh).
14:33 10/11/2023Toxic foam coats sacred river near New DelhiA thick layer of toxic foam has once again coated parts of a sacred river near New Delhi as the Indian capital battles an acrid and noxious smog that has settled across the city, CNN reports.
14:15 10/11/2023Twists of ideologiesWhen I scroll through my social media newsfeed, the first thing I pay attention to is my friends' thoughts.
11:15 10/11/2023Surgeons perform world’s first eye transplant in New YorkSurgeons in New York have performed the first-ever whole-eye transplant in a human, they announced on Thursday, an accomplishment being hailed as a breakthrough even though the patient has not...
17:06 09/11/2023Hollywood actors end 118-day strikeHollywood actors reached a tentative agreement with major studios on Wednesday to resolve the second of two strikes that rocked the entertainment industry as writers and performers demanded higher...
16:46 09/11/2023Russia to provide 40 tons of humanitarian aid to Karabakh ArmeniansA total of 40 tons of Russian humanitarian aid will be delivered to Yerevan for Karabakh Armenians in the next few days, Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova told a briefing on Thursday, TASS...
14:34 09/11/2023Armenian soldier critically wounded by Azeri fire discharged from hospitalAn Armenian soldier, who was critically wounded in an Azerbaijani cross-border attack in early September, has been discharged from the hospital.
13:15 09/11/2023Abdominoplasty: the path to a flat tummyEveryone wants to have a slim figure and look good, but not everyone succeeds. Moreover, sometimes getting rid of excess weight causes a number of aesthetic problems, including excess skin on the...
17:00 08/11/2023Rain likely in parts of Armenia on FridayRainless weather is expected in Armenia on Wednesday, Thursday and over the weekend. Rain is forecast for some parts of the county on Friday and overnight Saturday. West winds will be 2-4 meters per...
16:01 08/11/2023'Armenian people don't learn from their own mistakes', says poll respondentThree years have passed since the 44-day war in Artsakh (Nagorno-Karabakh). Panorama.am on Wednesday conducted a poll about the situation before and after the war among the residents of Yerevan. Many...
14:56 08/11/2023Artsakh war hero's parents welcome baby boyThe parents of Gevorg Khachatryan, a fallen hero of the 2020 Artsakh war, have welcomed a baby boy. "My husband wanted us to name the baby after his brother, Gevorg. But we realize that they are...
13:04 08/11/2023Another quake strikes Azerbaijan-Iran borderA second earthquake measuring magnitude 4.7 hit the Azerbaijan-Iran border area on Wednesday morning.
12:10 08/11/2023Canadian poet Rupi Kaur declines White House invitation over GazaCanadian poet Rupi Kaur has declined an invitation to a Diwali celebration at the White House in protest against the Biden administration's response to the Israel-Hamas war, the BBC reports.
11:34 08/11/2023ARARAT Museum again nominated for World Travel AwardsARARAT Museum is on the spotlight once again by one of the most prominent international awards in tourism – World Travel Awards.
11:31 08/11/2023Quake hits Azerbaijan-Iran border, felt in ArmeniaA magnitude 5.4 earthquake struck the Azerbaijan-Iran border on Wednesday. The quake was 21 km southeast of the city of Parsabad and at a depth of 10 km, the seismic protection agency of Armenia’s...
17:04 07/11/2023Temperatures to drop in Armenia on WednesdayRainless weather is expected in Armenia in the coming days. Rain is forecast for some parts of the county on Friday. West winds will be 2-5 meters per second and are likely to reach 13-16 m/s on...
13:01 07/11/2023'I really miss my school, my friends', says refugee child from ArtsakhEleven-year-old Gor is one of thousands of children who fled their homes in Artsakh (Nagorno-Karabakh) in the wake of the mid-September Azerbaijani attack and are now living as refugees in Armenia.