19:49 03/02/2026Սևանի տարածաշրջանում, Վարդենյաց լեռնանցքում ձյուն է տեղում, իսկ Հրազդանի, Գավառի տարածաշրջաններում՝ ձնախառըն անձրևՓետրվարի 3-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են...
15:41 03/02/2026Միկա Բադալյանը խոստանում է կարգալույծ արված Արման Սարոյանի մասին փաստեր հրապարակել«Արման, նախկին Գեւորգ Սարոյան, ասա տեսնեմ ի՞նչով էիք զբաղվում Մարինայի հետ հետեւի նստարանին - «մանիկյո՞ւր» էիք անում»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է բլոգեր Միկա Բադալյանը՝ հեռակա դիմելով Մասյացոտնի...
14:24 03/02/2026Վերջին օրերին ձյան առատ տեղումների հետևանքով արգելափակման մեջ է հայտնվել 97 մեքենա և 181 քաղաքացիՀունվարի 30-ի ժամը 08։00-ից մինչև փետրվարի 3-ը ժամը 08։00-ն ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական վարչությունների ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել ձյան...
13:27 03/02/2026Թադևոս Ավետիսյան. Ժողովրդագրական իրավիճակի մտահոգիչ միտումներՀՀ պաշտոնական վիճակագրության հրապարակած վերջին տվյալների համաձայն՝ 2025 թվականի հունվար-նոյեմբերին՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ժողովրդագրական հիմնական ցուցանիշներն արձանագրել են...
13:01 03/02/2026Շաբաթվա վերջին ջերմաստիճանը Երևանում կհասնի +9-իԱռաջիկա օրերին հանրապետության տարածքում ջերմաստիճանը կշարունակի բարձրանալ։ Երևանում փետրվարի 3-ի ցերեկը, 4-ին, 7-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին սպասվում են տեղումներ՝ անձրևի և ձնախառն անձրևի տեսքով։...
12:58 03/02/2026Հնարավոր չէ և քրիստոնյա լինել, և հավատալ սնոտի բաների՝ գուշակությունների, թուղթ ու գրի, թալիսմանի, աչքի ուլունքին. Հայր ԶաքարիաՀավատ-սնոտիապաշտություն. երկու հակառակ իրողություններ
11:34 03/02/2026Անասնաբուժական խանութի պահեստում հրդեհ է բռնկվելԱրմավիրի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն փետրվարի 3-ին, ժամը 08։37-ին ահազանգ է ստացվել, որ ծուխ է նկատվում Արմավիր քաղաքի Երևանյան փողոցում գտնվող անասնաբուժական...
11:08 03/02/2026Այսօրվա ջրանջատումների մասին«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարային աշխատանքներով պայմանավորված փետրվարի 3-ին որոշ հատվածներում կլինեն ջրանջատումներ.
10:52 03/02/2026Հունվարին Սևանա լճի մակարդակը բարձրացել է 1 սմ-ով, բայց 2025 թ-ի համեմատ 13 սմ-ով ցածր է2017 թվականից ի վեր առաջին անգամ է, որ լճի մակարդակը հունվարին ամսին գրանցում է բարձրացում
08:11 03/02/2026Ի՞նչ եղանակ է սպասվում այսօրԵրևանում փետրվարի 3-4-ին, 7-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին սպասվում են տեղումներ՝ անձրևի և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Փետրվարի 5-6-ին, 7-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 3-ի գիշերը և...
08:00 03/02/2026Այսօր բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 3-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:20 02/02/2026Փրկարարներն իրականացրել են ապամոնտաժման աշխատանքներարզվել է, որ Կենտրոն թաղամասի շենքերից մեկի տանիքից կախված է երկաթե ճաղավանդակ
21:48 02/02/2026Պարոնա՛յք և տիկնա՛յք քպ-ական չինովնիկներ, մինչև ե՞րբ եք տզրուկի պես արնաքամելու մեզ, հերի՛ք է, բա՛վ է. Սոնա ԱղեկյանԵրևանի ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանը գրում է. «Էսպես ինչքա՞ն է շարունակվելու, մինչ դուք, պարոնա՛յք և տիկնա՛յք քպ-ական չինովնիկներ, ձեր միլիոնավոր աշխատավարձերն ու 3-ից 7 միլիարդ պարգևավճարն եք...
20:45 02/02/2026«Չայնիի» ոլորաններից մեքենան գլորվել է ձորը․ վիրավորներ կանԵրեկ՝ փետրվարի 1-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 13:30-ի սահմաններում Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 22-րդ կմ հատվածում, ժողովրդին հայտնի «Չայնիի» ոլորանների սկզբնամասում Գեղարքունիքի...
20:35 02/02/2026Կյանքից հեռացել է Արցախի պաշտպանության մարտերի ժամանակ նահատակված հալեպահայ Հարութ Բանոյեանի քույրը՝ Ալին ԲանոյեանըԱյսօր, Երևանում կարճատև հիվանդությունից հետո կյանքից հեռացել է Հալեպի Մխիթարյան վարժարանի նախկին տնօրեն, Հայ Ավետարանական Բեթէլ Երկրդ․ Վարժարանի հայերենավանդ նախկին ուսուցչուհի, Լիբանանի Մխիթարյան...
20:23 02/02/2026Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհից Ջերմուկ քաղաք տանող հատվածին տեղի է ունեցել քարաթափումՓետրվարի 2-ին, ժամը 16։11-ին Վայոց Ձորի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհից Ջերմուկ քաղաք տանող հատվածի 2-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել քարաթափում, ինչի...
20:13 02/02/2026Աշոցքի, Սիսիանի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում, իսկ Հրազդանի, Սևանի, Արագածի տարածաշրջաններում՝ ձնախառն անձրևՓետրվարի 2-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են...
18:21 02/02/2026Անսովոր կանաչ սառույց՝ Չեխիայի լճումՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը լուսանկար է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Անսովոր կանաչ սառույց՝ Չեխիայի լճում 2025 թվականի վերջում Հարավային Բոհեմիայում...
17:42 02/02/2026Տեսախցիկները ֆիքսել են Սանկտ Պետերբուրգում 9 տարեկան տղայի առևանգումըՊավելը հունվարի 30-ին իր տնից դուրս է եկել դեպի Գորելովոյի Կոլոբանովսկայա փողոցի բլուրը
17:13 02/02/2026Փետրվարին օդի ջերմաստիճանը նորմայից բարձր կլինի«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հրապարակել է փետրվար ամսվա եղանակի խորհրդատվական կանխատեսումը։ Օդի ամսական միջին ջերմաստիճանը կանխատեսվում է նորմայից բարձր 2-3 աստիճանով,...

15:56 21/11/2023UN expert on truth and justice visits ArmeniaThe UN Special Rapporteur on the promotion of truth, justice, reparation and guarantees of non-recurrence, Fabian Salvioli, is paying an official visit to Armenia from 16 to 24 November.
15:15 21/11/2023This is why Azerbaijan orchestrated Khojaly"Remember what you did in Khojaly,” said an ignorant Azerbaijani hater in comments down below the Russian version of the report “Twists of ideologies” which referred to the brutal murder of Armenian...
14:02 21/11/2023Children live in a world 'increasingly hostile' to their rights, UNICEF saysStronger action is needed to uphold children’s rights in a world where they are increasingly under threat due to conflicts, rising poverty and climate impacts, the head of the UN Children’s Fund,...
12:34 21/11/2023Azerbaijan toppled giant cross overlooking StepanakertFollowing the military aggression and the complete depopulation of Artsakh in mid-September, Azerbaijan persists in the destruction of Armenian cultural heritage based on ethnic grounds, the Artsakh...
13:05 20/11/2023Armenian soldier wounded by Azeri fire successfully undergoes surgeryThe Armenian soldier wounded by Azerbaijani fire last week has successfully undergone surgery, the Defense Ministry reports.
11:00 20/11/2023Elon Musk rejects allegations of 'being antisemitic'Tech mogul Elon Musk on Sunday addressed public backlash to his recent post on X, the platform formerly known as Twitter, in which he appeared to endorse an antisemitic conspiracy theory about Jewish...
16:30 18/11/2023Temperatures to drop further in ArmeniaNo precipitation is expected in Armenia on Saturday. Rain and wet snow are set to hit the country’s regions on Sunday, Monday and Tuesday, with foggy weather expected in some parts. West winds will...
14:05 18/11/2023ANC strongly supports Jerusalem Armenians in protecting their millennia-old rightsThe Armenian National Committee–International strongly supports the Armenian community of Jerusalem and the Armenian Patriarchate in protecting their millennia-old rights regarding the “Armenian...
12:25 18/11/2023Armenian Church commemorates Apostles Andrew and PhilipThe Armenian Apostolic Church commemorates Apostles Andrew and Philip on Saturday 18 November, Qahana.am reports.
17:00 17/11/2023EU, U.S. offer condolences after deadly Yerevan university fireThe EU Delegation and the U.S. Embassy in Yerevan extended condolences over the deadly explosion and fire that rocked a Yerevan State University (YSU) building on Friday morning, The explosion...
12:35 17/11/2023Police officer among those injured in YSU building fireA police officer is among those injured in a fire that hit a Yerevan State University (YSU) building on Friday morning.
11:36 17/11/2023Casualties reported as fire hits Yerevan university buildingOne person was killed and three others injured after an explosion and a fire at one of the buildings of Yerevan State University on Friday morning, the Ministry of Health reported, citing preliminary...
17:08 16/11/2023Brazil gripped by 'unbearable' heatwaveRed alerts have been issued for almost 3,000 towns and cities across Brazil, which have been experiencing an unprecedented heatwave, BBC News reported.
12:45 15/11/2023One million children remain in Gaza, many believed to be missing, UNICEF saysUN Children's Fund (UNICEF) Executive Director Catherine Russell said Tuesday that one million children still remain in the Gaza Strip, and many of them are believed to be missing or buried under the...
12:05 15/11/2023Azerbaijan removed crosses from Stepanakert church domesThe Artsakh State Council for Protection of Cultural Heritage says that Azerbaijan has removed crosses from the domes of the Holy Mother of God Cathedral in Stepanakert, the capital of Artsakh...
16:06 14/11/2023Baptism of Artsakh children starts in Armenian townThe baptism ceremony of children from Artsakh began in Masis, a town in Armenia's Ararat Province, on Tuesday afternoon.
16:34 13/11/2023Lake Sevan level keeps droppingArmenia’s Lake Sevan has experienced a year-on-year decline in water, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports.
16:05 13/11/2023Writers' Union of Armenia pledges continued support for Artsakh writersOver 40 writers of the Artsakh Writers' Union, who are also members of the Writers' Union of Armenia, have been displaced from Artsakh (Nagorno-Karabakh) and resettled in Armenia following...
13:35 13/11/2023Armenian national team starts training ahead of Euro 2024 qualifiersArmenia's national football team on Monday started a training camp at the FFA Technical Center/Football Academy in the run-up to the UEFA Euro 2024 qualifiers against Wales and Croatia, the Football...