19:49 03/02/2026Սևանի տարածաշրջանում, Վարդենյաց լեռնանցքում ձյուն է տեղում, իսկ Հրազդանի, Գավառի տարածաշրջաններում՝ ձնախառըն անձրևՓետրվարի 3-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են...
15:41 03/02/2026Միկա Բադալյանը խոստանում է կարգալույծ արված Արման Սարոյանի մասին փաստեր հրապարակել«Արման, նախկին Գեւորգ Սարոյան, ասա տեսնեմ ի՞նչով էիք զբաղվում Մարինայի հետ հետեւի նստարանին - «մանիկյո՞ւր» էիք անում»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է բլոգեր Միկա Բադալյանը՝ հեռակա դիմելով Մասյացոտնի...
14:24 03/02/2026Վերջին օրերին ձյան առատ տեղումների հետևանքով արգելափակման մեջ է հայտնվել 97 մեքենա և 181 քաղաքացիՀունվարի 30-ի ժամը 08։00-ից մինչև փետրվարի 3-ը ժամը 08։00-ն ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական վարչությունների ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել ձյան...
13:27 03/02/2026Թադևոս Ավետիսյան. Ժողովրդագրական իրավիճակի մտահոգիչ միտումներՀՀ պաշտոնական վիճակագրության հրապարակած վերջին տվյալների համաձայն՝ 2025 թվականի հունվար-նոյեմբերին՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ժողովրդագրական հիմնական ցուցանիշներն արձանագրել են...
13:01 03/02/2026Շաբաթվա վերջին ջերմաստիճանը Երևանում կհասնի +9-իԱռաջիկա օրերին հանրապետության տարածքում ջերմաստիճանը կշարունակի բարձրանալ։ Երևանում փետրվարի 3-ի ցերեկը, 4-ին, 7-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին սպասվում են տեղումներ՝ անձրևի և ձնախառն անձրևի տեսքով։...
12:58 03/02/2026Հնարավոր չէ և քրիստոնյա լինել, և հավատալ սնոտի բաների՝ գուշակությունների, թուղթ ու գրի, թալիսմանի, աչքի ուլունքին. Հայր ԶաքարիաՀավատ-սնոտիապաշտություն. երկու հակառակ իրողություններ
11:34 03/02/2026Անասնաբուժական խանութի պահեստում հրդեհ է բռնկվելԱրմավիրի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն փետրվարի 3-ին, ժամը 08։37-ին ահազանգ է ստացվել, որ ծուխ է նկատվում Արմավիր քաղաքի Երևանյան փողոցում գտնվող անասնաբուժական...
11:08 03/02/2026Այսօրվա ջրանջատումների մասին«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարային աշխատանքներով պայմանավորված փետրվարի 3-ին որոշ հատվածներում կլինեն ջրանջատումներ.
10:52 03/02/2026Հունվարին Սևանա լճի մակարդակը բարձրացել է 1 սմ-ով, բայց 2025 թ-ի համեմատ 13 սմ-ով ցածր է2017 թվականից ի վեր առաջին անգամ է, որ լճի մակարդակը հունվարին ամսին գրանցում է բարձրացում
08:11 03/02/2026Ի՞նչ եղանակ է սպասվում այսօրԵրևանում փետրվարի 3-4-ին, 7-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին սպասվում են տեղումներ՝ անձրևի և ձնախառն անձրևի տեսքով։ Փետրվարի 5-6-ին, 7-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 3-ի գիշերը և...
08:00 03/02/2026Այսօր բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 3-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:20 02/02/2026Փրկարարներն իրականացրել են ապամոնտաժման աշխատանքներարզվել է, որ Կենտրոն թաղամասի շենքերից մեկի տանիքից կախված է երկաթե ճաղավանդակ
21:48 02/02/2026Պարոնա՛յք և տիկնա՛յք քպ-ական չինովնիկներ, մինչև ե՞րբ եք տզրուկի պես արնաքամելու մեզ, հերի՛ք է, բա՛վ է. Սոնա ԱղեկյանԵրևանի ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանը գրում է. «Էսպես ինչքա՞ն է շարունակվելու, մինչ դուք, պարոնա՛յք և տիկնա՛յք քպ-ական չինովնիկներ, ձեր միլիոնավոր աշխատավարձերն ու 3-ից 7 միլիարդ պարգևավճարն եք...
20:45 02/02/2026«Չայնիի» ոլորաններից մեքենան գլորվել է ձորը․ վիրավորներ կանԵրեկ՝ փետրվարի 1-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 13:30-ի սահմաններում Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 22-րդ կմ հատվածում, ժողովրդին հայտնի «Չայնիի» ոլորանների սկզբնամասում Գեղարքունիքի...
20:35 02/02/2026Կյանքից հեռացել է Արցախի պաշտպանության մարտերի ժամանակ նահատակված հալեպահայ Հարութ Բանոյեանի քույրը՝ Ալին ԲանոյեանըԱյսօր, Երևանում կարճատև հիվանդությունից հետո կյանքից հեռացել է Հալեպի Մխիթարյան վարժարանի նախկին տնօրեն, Հայ Ավետարանական Բեթէլ Երկրդ․ Վարժարանի հայերենավանդ նախկին ուսուցչուհի, Լիբանանի Մխիթարյան...
20:23 02/02/2026Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհից Ջերմուկ քաղաք տանող հատվածին տեղի է ունեցել քարաթափումՓետրվարի 2-ին, ժամը 16։11-ին Վայոց Ձորի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհից Ջերմուկ քաղաք տանող հատվածի 2-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել քարաթափում, ինչի...
20:13 02/02/2026Աշոցքի, Սիսիանի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում, իսկ Հրազդանի, Սևանի, Արագածի տարածաշրջաններում՝ ձնախառն անձրևՓետրվարի 2-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են...
18:21 02/02/2026Անսովոր կանաչ սառույց՝ Չեխիայի լճումՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը լուսանկար է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Անսովոր կանաչ սառույց՝ Չեխիայի լճում 2025 թվականի վերջում Հարավային Բոհեմիայում...
17:42 02/02/2026Տեսախցիկները ֆիքսել են Սանկտ Պետերբուրգում 9 տարեկան տղայի առևանգումըՊավելը հունվարի 30-ին իր տնից դուրս է եկել դեպի Գորելովոյի Կոլոբանովսկայա փողոցի բլուրը
17:13 02/02/2026Փետրվարին օդի ջերմաստիճանը նորմայից բարձր կլինի«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հրապարակել է փետրվար ամսվա եղանակի խորհրդատվական կանխատեսումը։ Օդի ամսական միջին ջերմաստիճանը կանխատեսվում է նորմայից բարձր 2-3 աստիճանով,...

17:42 10/04/2025Погода в Армении: 11-14 апреля в горных районах прогнозируются осадки в виде снегаСогласно информации ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении, ночью 11-14 апреля в горных районах республики будут наблюдаться осадки в виде снега.
16:15 10/04/2025Никол Пашинян: «Я семь лет остаюсь в первом классе»«Чем больше человеку помогают, тем дольше он застревает в черном списке. Вот где проблема. Ладно, помогли ему с хлебом день, два… 10 дней. Но за чей счет это делается? Эта сумма в госбюджете...
13:22 10/04/202510 апреля – День братьев и сестерИстория праздника началась в США благодаря Клаудии Эварт, которая, пережив утрату своих старших брата и сестры, решила создать день, посвященный укреплению семейных уз.
12:29 10/04/2025Число жертв обрушения крыши клуба в Доминикане достигло 184 человекЧисло погибших при обрушении крыши ночного клуба в Доминикане возросло до 184 человек. Такие данные привел глава Центра по чрезвычайным ситуациям COE Хуан Мануэль Мендес. Представитель ведомства...
12:16 10/04/2025«Грязевые дожди» в Армении: гидрометеорологи объяснили причинуВ большинстве регионов Армении наблюдались так называемые грязевые дожди, вызванные воздухом с высокой концентрацией пыли, принесенным в страну циклоном из пустынь Ирака, поясняет ГНКО «Центр...
16:46 09/04/2025Погода в Армении: 11-го апреля температура воздуха понизится на 5-7 градусовДнем 9-го апреля в большинстве регионов Армении, 10-14 в отдельных регионах республики ожидается дождь с грозой.
16:01 09/04/2025Ученые узнали, нужно ли работникам знать размер зарплат коллегУченые из Школы бизнеса Калифорнийского университета установили, что прозрачная политика зарплат побуждает высокорейтинговых сотрудников просить о повышении, а низкооплачиваемых работников —...
15:43 09/04/2025Опасности для жизни раненного в результате взрыва мины в Гегаркуникской области Армении военнослужащего нетВ результате взрыва мины в Гегаркуникской области Армении ранен военнослужащий. Пресс-секретарь министерства обороны Республики Армения Арам Торосян в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил,...
14:55 09/04/2025Авиабилеты из России до Армении за год подорожали на 20%Стоимость авиабилетов из России в Армению выросла в цене на 20%, пишет Profi.Travel со ссылкой на данные туроператора Fun&Sun.
14:47 09/04/2025Певец Рубби Перес умер под завалами ночного клуба в ДоминиканеЧисло жертв обрушения крыши в ночном клубе в Доминикане достигло 98, еще более 150 человек получили ранения, сообщили власти страны.
13:53 09/04/2025Автор «Песни льда и пламени» Джордж Мартин рассказал, что встретился с «лютоволками»Писатель Джордж Мартин, известный благодаря циклу фэнтези-романов «Песнь льда и пламени» и снятому по нему сериалу «Игра престолов», сделал фото с воскрешенным лютоволком, который вымер более 12...
15:13 08/04/2025Бывшая королева красоты Мьянмы погибла при землетрясенииОна оказалась в ловушке, бросившись в здание ради спасения ребенка
13:07 08/04/2025Землетрясение произошло в оккупированном Азербайджаном Арцахе, толчки почувствовали в Гегаркуникской области АрменииВ оккупированной Азербайджаном Республике Арцах (НКР) зафиксировано землетрясение магнитудой 3.3. Как сообщает Спасательная служба МВД Армении, Сейсмологическая сеть Территориальной службы...
12:58 08/04/2025В храм военной базы ЮВО в Армении передали иконы для укрепления дружбы двух народовВ великий праздник Благовещения Пресвятой Богородицы 7 апреля на территории Армении, где расположена российская военная базы Южного военного округа (ЮВО), в храме Архангела Михаила прошла праздничная...
11:32 08/04/2025Предупреждение: около 50 представителей гражданского общества подверглись фишинговой атаке от имени посла ЕС в АрменииПо предварительным данным, с использованием имени главы делегации Европейского Союза в Армении, посла Василиса Марагоса, была совершена целенаправленная фишинговая атака через приложение Signal.
18:09 07/04/2025Бориса Джонсона укусил страусБывший премьер-министр Великобритании Борис Джонсон подвергся «атаке» страуса. Инцидент произошел в сафари-парке Техаса, где он отдыхал вместе с семьей, передает МИР 24. Видеозапись происшествия...
15:55 07/04/2025Что покупали жители Армении ко Дню материнства и красоты?В преддверии Дня материнства и красоты, который отмечается 7 апреля, жители Армении активно покупали подарки, отражающие последние тренды.
14:59 07/04/2025Зима посреди весны: снегопад не отступает, высота снежного покрова в Москве достигла 13 смВысота снежного покрова в Москве достигла 13 см, а в Подмосковье местами – 16 см. Об этом ведущий специалист центра погоды «Фобос» Евгений Тишковец написал в своем Telegram-канале. По словам...
13:23 07/04/2025Католикос всех армян: В наших церквах сегодня совершается особый Чин благословения женщин, ожидающих радость материнстваКатоликос всех армян Гарегин II направил поздравительное послание по случаю отмечаемого сегодня, 7 апреля, праздника Благовещения Пресвятой Богородицы.
13:12 07/04/2025Ночью 11-го апреля температура воздуха в Армении понизится на 8-10 градусовДнем 7-го, 8-го, 10-12 апреля в отдельных регионах Армении, 9-го апреля в большинстве областей республики ожидается дождь с грозой, 9-го апреля в отдельных регионах ожидается проливной дождь.