19:57 20/01/2026Դավթաշեն 4-րդ թաղամասում գտնվող ավտոտեխսպասարկման կետում հրդեհ է բռնկվելՀունվարի 20-ին, ժամը 17։47-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Դավթաշեն 4-րդ թաղամասում գտնվող ավտոտեխսպասարկման կետում այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի վայր է...
18:32 20/01/2026Իջևան-Բերդ ավտոճանապարհի 12-րդ կմ-ին բախվել են ավտոմեքենաներՀունվարի 20-ին, ժամը 16։23-ին Տավուշի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Դիտավան գյուղի սկզբնամասում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել են ավտոմեքենաներ, կան...
18:10 20/01/2026Մայր Աթոռից հայտնում են նոր նշանակումների մասինՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հայրապետական տնօրինությամբ Գերաշնորհ Տ․ Պարթև եպիսկոպոս Բարսեղյանը, ազատվելով Գեղարքունյաց թեմի առաջնորդի պաշտոնից, նշանակվել...
18:00 20/01/2026Հուրգադայում 5 հյուրանոցների լողափեր փակել են շնաձկների պատճառովԿարմիր ծովի Հուրգադայի ափերի մոտ հանգստացողները շնաձուկ են նկատվել։ Դրանից հետո, ըստ Թելեգրամի Shot ալիքի, փակվել են հինգ հյուրանոցների լողափերը։ Հաղորդագրությունում նշվում է, որ գիշատիչ ձկների...
17:09 20/01/2026Բարի ծառայություն ձեզ, տղեք. Բերդից այսօր մի խումբ զորակոչիկներ մեկնեցին պարտադիր զինծառայությանՀանրապետության տարածքում շարունակվում է զորակոչը։ Բերդի համայնքապետարանը լուսանկարներ է հրապարակել այսօրվա զորակոչից։ Համայնքի զորակոչիկների ևս մի խումբ մեկնել է պարտադիր ժամկետային զինվորական...
16:02 20/01/2026Ողբերգական դեպք Գորիսում. Սահնակով արգելապատնեշին բախված անչափահասը մահացել է, մյուսի վիճակը ծանր էՀունվարի 15-ին ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում։ Ժամը 23:30-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Գորիսի բաժնում...
15:41 20/01/2026Ինձ հետ հանդիպել են, առաջարկել են միանալ Գևորգ Սրբազանին, ես մերժել եմ. Տեր ՀովսեփՄասյացոտնի թեմի քահանա Տեր Հովսեփին առաջարկել են միանալ թեմի նախկին առաջնորդ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանին, նա մերժել է։ «Ինձ առաջարկություն է եղել, խոսել ենք, ես մերժել եմ առաջարկությունն ու...
14:57 20/01/2026Առաջիկայում մեր երկրի կյանքում վճռական ժամանակներ են. Բագրատ ՍրբազանԲագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը տարածել է նամակ, որտեղ ասված է. «Սիրելինե'ր, Ինչպես բազմիցս անդրադարձել եմ, այսօրվա մեր կյանքի ճգնաժամը հոգևոր-քաղաքակրթական է, որից էլ բխում է ընդհանուր կյանքի...
14:43 20/01/2026Երբ կբարձրանա ջերմաստիճանըՀունվարի 20-ի երեկոյան, 20-ի լույս 21-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին հանրապետության ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։ Երևանում հունվարի 20-ի ցերեկը, 23-ին սպասվում է ձյուն: Հունվարի 21-22-ին,...
14:41 20/01/2026Մասյացոտնի թեմի մի շարք քահանաների հետ կապ են հաստատել տարբեր անձինք, փորձել սպառնալիքների կամ ճնշման միջոցով, ուղղորդել՝ միանալու թեմի նախկին առաջնորդին. հայտարարությունՄասյացոտնի թեմը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է. «Երեկվանից Մասյացոտնի թեմի մի շարք քահանաների հետ կապ են հաստատել տարբեր անձինք, այդ թվում՝ համայնքապետարանների աշխատակիցներ, ինչպես նաև...
12:26 20/01/2026Եպիսկոպոսաց ժողովի՝ Սուրբ Էջմիածնից դուրս գումարումը պայմանավորված է վերջին շրջանում Հայաստանում տիրող իրավիճակով. Արարատ քահանա ՊողոսյանԵպիսկոպոսաց ժողովների գումարումը Սուրբ Էջմիածնից դուրս ո՛չ նորություն է, ո՛չ բացառություն և ո՛չ էլ եկեղեցական-կանոնական շեղում։
12:07 20/01/2026ՔԿ աշխատակիցները խուզարկության արդյունքում պարզեցին, որ ես բիբլիոֆիլ եմ, ֆիլատելիստ, ֆիլոկարտիստ, ֆիլումենիստ ու ֆալերիստ եմ. Դեմոյան«Երեկ քննչական կոմիտեի աշխատակիցները խուզարկության արդյունքում պարզեցին, որ ես բիբլիոֆիլ եմ, ֆիլատելիստ եմ, ֆիլոկարտիստ եմ, ֆիլումենիստ ու ֆալերիստ եմ: Այս կապակցությամբ առանձին արձանագրություն չի...
10:39 20/01/2026Ինչ են առաջարկում ՔՊ-ականները եկեղեցապատկան հուշարձանների մասովԱզգային ժողովում քննարկվում է ՔՊ խմբակցության պատգամավորներ Թագուհի Ղազարյանի, Սիսակ Գաբրիելյանի մշակած «Պատմության և մշակույթի անշարժ հուշարձանների ու պատմական միջավայրի պահպանության և օգտագործման...
10:17 20/01/2026ՊՆ-ից հերքում ենՊաշտպանության նախարարությունից հերքել են այսօր «Հրապարակ» թերթում հրապարակված տեղեկությունները։ ՊՆ-ից հայտնում են.
09:24 20/01/2026Երևանում ու 5 մարզերում այսօր հոսանքազրկումներ են սպասվում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 20-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
09:20 20/01/2026Ավտոճանապարհների վիճակը՝ ժամը 09.00-ի դրությամբՀունվարի 20-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու...
23:05 19/01/2026Անահիտ Կիրակոսյանն ամուսնալուծվել էԿյանքը միշտ չէ, որ գնում է մեր պատկերացրած սցենարով
22:22 19/01/2026Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներՍտեփանավանի ոլորանները, Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը, Մ-4 ավտոճանապարհից Հաղարծին և Պարզ լիճ հատվածները դժվարանցանելի են բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար
20:50 19/01/2026Վաղը AntiFake.am-ի թիմն ակցիա կիրականացնի Գլխավոր դատախազության շենքի մոտՎաղը՝ հունվարի 20-ին, ժամը 14:00-ին AntiFake.am-ի թիմն ակցիա կիրականացնի Գլխավոր դատախազության շենքի մոտ՝ քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 12-րդ օրվա և շտապ վիրահատական միջամտության...
20:33 19/01/2026Փրկարարները հղի կնոջը տեղափոխել են բժշկական կենտրոն․ նրա կյանքին վտանգ չի սպառնումՀունվարի 19-ին, ժամը 11։52-ին ՆԳՆ փրկարար ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Այրք գյուղի 1-ին փողոցի տներից մեկի հղի կնոջը հիվանդանոց տեղափոխելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը (ձնաբքի...

11:47 25/08/2023Under siege: Young boy stands in bread line in Artsakh at nightPhotographer David Ghahramanyan has shared a photo of a 13-year-old Artsakh boy standing in a bread line for hours at night.
14:25 24/08/2023Joe Manganiello pays tribute to his Armenian rootsActor Joe Manganiello, 46, sported fresh ink that paid tribute to his Armenian heritage, RadarOnline.com has learned.
13:22 24/08/2023Rally in support of Artsakh Armenians held in GlendaleA rally was held in Glendale on Thursday to show support for 120,000 Artsakh Armenians who have been living under Azerbaijan's unlawful blockade for over eight months now.
12:15 24/08/2023Azerbaijan Red Crescent Society slammed for violating Red Cross principlesThe Armenian Red Cross Society has responded to the Azerbaijan Red Crescent Society’s statement on 22 August.
17:00 23/08/2023Temperatures to drop in ArmeniaShowers and thunderstorms are expected in some parts of Armenia on Wednesday, Thursday and Friday. Hail is possible in some areas, the weather service says. Rainless weather is forecast for the...
11:35 22/08/2023Missing man found safe in ArtsakhA man, who went missing in Artsakh last week, has been located safe, the Artsakh police reported. The 35-year-old man, identified only by his initials as N.M., was reported missing after leaving his...
17:00 21/08/2023Showers expected in parts of ArmeniaShowers and thunderstorms are expected in some parts of Armenia this week. Hail is possible in some areas, the weather service says. Southwest winds will be 2-5 meters per second and are likely to...
16:06 21/08/2023Russian peacekeepers help transfer 41 people from Artsakh to ArmeniaRussian peacekeepers have facilitated the transfer of 41 people from blockade-hit Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia for the first time since June 14.
14:35 21/08/2023Quake hits near Armenian villageA magnitude 2.8 earthquake struck near an Armenian village on Monday. The quake was 6 km south of the village of Shorzha and at a depth of 10 km, the Armenian Interior Ministry reported. The tremors...
14:07 21/08/2023Protest against Artsakh blockade held near UN office in YerevanThe civilian’s initiative Opening on Monday staged a protest outside the UN Delegation Office in Yerevan, demanding an end to Azerbaijan’s Artsakh blockade.
13:30 21/08/2023Protest against Artsakh blockade held in New YorkA protest against the Artsakh blockade was held outside the United Nations headquarters in New York on Monday.
12:06 21/08/2023First-ever flights between Yerevan, Kapan operated on MondayFirst-ever passenger flights between the Armenian capital of Yerevan and the town of Kapan in the country’s southern Syunik Province were operated on Monday.
11:34 21/08/2023One killed, four wounded in car crash in ArmeniaOne person was killed and four others were injured in a car crash near Yelpin, a village in Armenia’s Vayots Dzor Province on Sunday evening.
14:06 19/08/2023Today is World Humanitarian DayWorld Humanitarian Day is observed on August 19 every year to honour humanitarians around the world who strive to meet ever-growing global needs.
12:15 19/08/2023ICRC insists on resumption of humanitarian supplies across Lachin corridorThe International Committee of the Red Cross (ICRC) is urging decision-makers to find a compromise and make it possible to resume urgently needed humanitarian deliveries to Nagorno-Karabakh (Artsakh)...
11:44 19/08/2023298 people from Armenia still missing following escalations in 2020-2022, ICRC saysThe Yerevan office of the International Committee of the Red Cross (ICRC) received more than 5,000 calls and individual visits from families of the missing in the first half of 2023, the ICRC...
17:00 18/08/2023Showers, thunderstorms expected in parts of ArmeniaShowers and thunderstorms are expected in some parts of Armenia in the next few days. Hail is possible in some areas, the weather service says. West winds will be 2-4 meters per second and are likely...
17:00 17/08/2023Showers, thunderstorms in sight for parts of ArmeniaRainless weather is expected in Armenia’s regions on Thursday, while showers and thunderstorms are forecast for the next few days.