19:57 20/01/2026Դավթաշեն 4-րդ թաղամասում գտնվող ավտոտեխսպասարկման կետում հրդեհ է բռնկվելՀունվարի 20-ին, ժամը 17։47-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Դավթաշեն 4-րդ թաղամասում գտնվող ավտոտեխսպասարկման կետում այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի վայր է...
18:32 20/01/2026Իջևան-Բերդ ավտոճանապարհի 12-րդ կմ-ին բախվել են ավտոմեքենաներՀունվարի 20-ին, ժամը 16։23-ին Տավուշի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Դիտավան գյուղի սկզբնամասում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել են ավտոմեքենաներ, կան...
18:10 20/01/2026Մայր Աթոռից հայտնում են նոր նշանակումների մասինՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հայրապետական տնօրինությամբ Գերաշնորհ Տ․ Պարթև եպիսկոպոս Բարսեղյանը, ազատվելով Գեղարքունյաց թեմի առաջնորդի պաշտոնից, նշանակվել...
18:00 20/01/2026Հուրգադայում 5 հյուրանոցների լողափեր փակել են շնաձկների պատճառովԿարմիր ծովի Հուրգադայի ափերի մոտ հանգստացողները շնաձուկ են նկատվել։ Դրանից հետո, ըստ Թելեգրամի Shot ալիքի, փակվել են հինգ հյուրանոցների լողափերը։ Հաղորդագրությունում նշվում է, որ գիշատիչ ձկների...
17:09 20/01/2026Բարի ծառայություն ձեզ, տղեք. Բերդից այսօր մի խումբ զորակոչիկներ մեկնեցին պարտադիր զինծառայությանՀանրապետության տարածքում շարունակվում է զորակոչը։ Բերդի համայնքապետարանը լուսանկարներ է հրապարակել այսօրվա զորակոչից։ Համայնքի զորակոչիկների ևս մի խումբ մեկնել է պարտադիր ժամկետային զինվորական...
16:02 20/01/2026Ողբերգական դեպք Գորիսում. Սահնակով արգելապատնեշին բախված անչափահասը մահացել է, մյուսի վիճակը ծանր էՀունվարի 15-ին ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում։ Ժամը 23:30-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Գորիսի բաժնում...
15:41 20/01/2026Ինձ հետ հանդիպել են, առաջարկել են միանալ Գևորգ Սրբազանին, ես մերժել եմ. Տեր ՀովսեփՄասյացոտնի թեմի քահանա Տեր Հովսեփին առաջարկել են միանալ թեմի նախկին առաջնորդ Գևորգ եպիսկոպոս Սարոյանին, նա մերժել է։ «Ինձ առաջարկություն է եղել, խոսել ենք, ես մերժել եմ առաջարկությունն ու...
14:57 20/01/2026Առաջիկայում մեր երկրի կյանքում վճռական ժամանակներ են. Բագրատ ՍրբազանԲագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը տարածել է նամակ, որտեղ ասված է. «Սիրելինե'ր, Ինչպես բազմիցս անդրադարձել եմ, այսօրվա մեր կյանքի ճգնաժամը հոգևոր-քաղաքակրթական է, որից էլ բխում է ընդհանուր կյանքի...
14:43 20/01/2026Երբ կբարձրանա ջերմաստիճանըՀունվարի 20-ի երեկոյան, 20-ի լույս 21-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին հանրապետության ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։ Երևանում հունվարի 20-ի ցերեկը, 23-ին սպասվում է ձյուն: Հունվարի 21-22-ին,...
14:41 20/01/2026Մասյացոտնի թեմի մի շարք քահանաների հետ կապ են հաստատել տարբեր անձինք, փորձել սպառնալիքների կամ ճնշման միջոցով, ուղղորդել՝ միանալու թեմի նախկին առաջնորդին. հայտարարությունՄասյացոտնի թեմը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է. «Երեկվանից Մասյացոտնի թեմի մի շարք քահանաների հետ կապ են հաստատել տարբեր անձինք, այդ թվում՝ համայնքապետարանների աշխատակիցներ, ինչպես նաև...
12:26 20/01/2026Եպիսկոպոսաց ժողովի՝ Սուրբ Էջմիածնից դուրս գումարումը պայմանավորված է վերջին շրջանում Հայաստանում տիրող իրավիճակով. Արարատ քահանա ՊողոսյանԵպիսկոպոսաց ժողովների գումարումը Սուրբ Էջմիածնից դուրս ո՛չ նորություն է, ո՛չ բացառություն և ո՛չ էլ եկեղեցական-կանոնական շեղում։
12:07 20/01/2026ՔԿ աշխատակիցները խուզարկության արդյունքում պարզեցին, որ ես բիբլիոֆիլ եմ, ֆիլատելիստ, ֆիլոկարտիստ, ֆիլումենիստ ու ֆալերիստ եմ. Դեմոյան«Երեկ քննչական կոմիտեի աշխատակիցները խուզարկության արդյունքում պարզեցին, որ ես բիբլիոֆիլ եմ, ֆիլատելիստ եմ, ֆիլոկարտիստ եմ, ֆիլումենիստ ու ֆալերիստ եմ: Այս կապակցությամբ առանձին արձանագրություն չի...
10:39 20/01/2026Ինչ են առաջարկում ՔՊ-ականները եկեղեցապատկան հուշարձանների մասովԱզգային ժողովում քննարկվում է ՔՊ խմբակցության պատգամավորներ Թագուհի Ղազարյանի, Սիսակ Գաբրիելյանի մշակած «Պատմության և մշակույթի անշարժ հուշարձանների ու պատմական միջավայրի պահպանության և օգտագործման...
10:17 20/01/2026ՊՆ-ից հերքում ենՊաշտպանության նախարարությունից հերքել են այսօր «Հրապարակ» թերթում հրապարակված տեղեկությունները։ ՊՆ-ից հայտնում են.
09:24 20/01/2026Երևանում ու 5 մարզերում այսօր հոսանքազրկումներ են սպասվում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 20-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
09:20 20/01/2026Ավտոճանապարհների վիճակը՝ ժամը 09.00-ի դրությամբՀունվարի 20-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից հայտնում են, որ ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու...
23:05 19/01/2026Անահիտ Կիրակոսյանն ամուսնալուծվել էԿյանքը միշտ չէ, որ գնում է մեր պատկերացրած սցենարով
22:22 19/01/2026Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներՍտեփանավանի ոլորանները, Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը, Մ-4 ավտոճանապարհից Հաղարծին և Պարզ լիճ հատվածները դժվարանցանելի են բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար
20:50 19/01/2026Վաղը AntiFake.am-ի թիմն ակցիա կիրականացնի Գլխավոր դատախազության շենքի մոտՎաղը՝ հունվարի 20-ին, ժամը 14:00-ին AntiFake.am-ի թիմն ակցիա կիրականացնի Գլխավոր դատախազության շենքի մոտ՝ քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի հացադուլի 12-րդ օրվա և շտապ վիրահատական միջամտության...
20:33 19/01/2026Փրկարարները հղի կնոջը տեղափոխել են բժշկական կենտրոն․ նրա կյանքին վտանգ չի սպառնումՀունվարի 19-ին, ժամը 11։52-ին ՆԳՆ փրկարար ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Այրք գյուղի 1-ին փողոցի տներից մեկի հղի կնոջը հիվանդանոց տեղափոխելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը (ձնաբքի...

17:46 24/02/2025Михаил Галустян назвал полной неожиданностью свое попадание под санкции ЕСШоумен, юморист Михаил Галустян, комментируя РИА Новости свое попадание под санкции Евросоюза, назвал полной неожиданностью то, что комиков и сатириков, которые несут людям радость, подвергают...
16:53 24/02/2025Из попавших в ДТП в период снегопадов в Ереване автомобилей зимними шинами не был укомплектован только 1 – МВДВ период с 20 по 24 февраля в Ереване было зафиксировано 482 дорожно-транспортных происшествия, среди попавших в ДТП автомобилей летними шинами был укомплектован лишь 1, еще у 8 транспортных средств...
16:21 24/02/2025Рубен Мхитарян: Очень быстро решим проблему бездомных собак в Гюмри в соответствии с международной практикойИзвестный продюсер Рубен Мхитарян, который ранее объявил о своем намерении участвовать в выборах мэра города Гюмри Ширакской области Армении в конце марта, в видеоролике «Я и мой город.
15:47 24/02/2025Актриса Майки Мэдисон училась танцам в лагере для стриптизерш ради роли в «Аноре»Актриса Майки Мэдисон призналась, что училась танцевать в лагере для стриптизерш для главной роли в фильме «Анора».
15:32 24/02/2025Водителям на заметку: на перевале Варденяц и в Сюнике сложные условия на дорогахПо положению на 15:22 понедельника, 24 февраля, на территории Республики Армения есть закрытые автодороги.
15:16 24/02/2025Погода в Армении: 25-27 февраля температура воздуха постепенно повысится на 4-6 градусовНа территории Армении днем 24-го, ночью 25-го февраля, 1-го марта ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды...
14:53 24/02/2025Михаил Галустян включен в 16-й пакет санкций ЕС против РоссииЮморист и телеведущий Михаил Галустян включен в 16-й пакет санкций ЕС против России, передает РИА Новости.
14:36 24/02/2025МККК: 429 человек все еще считаются пропавшими без вести в результате эскалации Арцахского конфликта в 2020-2023 годахВ 2024 году у нас было около 1290 звонков и посещений наших офисов в Ереване и Горисе в контексте оказания помощи семьям, разделенным в результате эскалации конфликта, сообщает армянский офис...
12:32 24/02/2025В Грузии из-за метели ограничено движение фур к границе с АрмениейНа границе Грузии и Армении ограничено движение фур. Причина – метель и низкая видимость на перевале Паравани. Для других машин движение остается свободным. Ограничения на движение большегрузов...
11:47 24/02/2025Ватикан: Состояние папы римского критическое, но он находится в сознанииСостояние госпитализированного с пневмонией Папы Римского Франциска остается критическим, однако с субботы у него не было респираторных приступов, заявила пресс-служба Ватикана.
18:02 22/02/2025В Ереване ночью 24 февраля столбики термометров упадут до -15…-17℃В столице Армении Ереване ночью 24 февраля столбики термометров упадут до -15…-17℃. Об этом сообщил на своей странице в соцсети директор Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей...
16:00 22/02/2025Снег, метель, сильный ветер и похолодание на 7-10 градусов: синоптики рассказали о погоде в Армении в ближайшие дниДнем 22-го февраля, 23-го и днем 27-го февраля в отдельных регионах Армении ожидается снег, в отдельных горных регионах – метель, низкая горизонтальная видимость.
15:21 22/02/2025«Папа хорошо отдохнул»: Ватикан опроверг слухи о возможном отречении Франциска"Папа хорошо отдохнул", - этой фразой пресс-служба Ватикана сообщила в субботу последние новости о состоянии Папы Римского Франциска, который уже девять дней находится в клинике Gemelli в связис...
15:13 22/02/2025Архиепископ Баграт Галстанян: Пытаются ограничить свободу слова общественного деятеля Эдгара Казаряна«Пытаются предъявить обвинение и ограничить свободу слова общественного деятеля Эдгара Казаряна», – заявил сегодня лидер движения «Священная борьба» архиепископ Баграт Галстанян, выразив свою...
14:45 22/02/2025Цепное ДТП произошло на дороге в ереванский аэропорт «Звартноц»Сегодня, 22 февраля, в Ереване из-за гололеда на дороге произошло цепное ДТП. По данным портала Shamshyan.com, около 00:50 на Ереванском шоссе столкнулись два автомобиля марок «Lada Priora», а также...
14:24 22/02/2025«Наслаждайтесь краснокнижным чистым воздухом Еревана!»У обильных осадков в Ереване все же есть один положительный результат. Жители армянской столицы, годами дышавшие пыльным и загрязненным воздухом, получили уникальную возможность в эти дни насладиться...
13:38 22/02/2025Губернатор Калифорнии запросил 40 миллиардов на восстановление штата после лесных пожаровГубернатор Калифорнии Гэвин Ньюсом запросил у властей США 40 миллиардов долларов на восстановление штата после лесных пожаров, сообщает издание Washington Post со ссылкой на соответствующее письмо.
11:38 22/02/2025Снег, гололед и метель: непогода продолжает создавать трудности для водителей в АрменииСпасательная служба сообщает: по положению на 10:45 субботы, 22 февраля, на территории Республики Армения есть закрытые автодороги.
11:04 22/02/2025Сочи: в снегу даже пальмыВ Сочи приходят в себя после мощного снегопада. Накануне осадки выпали не только в горах, но и в прибрежных территориях, сообщает «МИР 24». Местные жители и туристы наблюдают непривычные пейзажи:...
10:59 22/02/2025День памяти Св. Саака Партева отмечает сегодня Армянская церковьСегодня, 22 февраля, Армянская церковь отмечает День памяти Св. Саака Партева. Св. Саак Партев - сын католикоса Нерсеса Великого, последний представитель рода Св. Григория Просветителя. Саак Партев...