09:06 23/01/2026Շինուհայր գյուղի խաչմերուկում ձնաբքի պատճառով արգելափակվել էր մոտ 350 մեքենա, 1100 քաղաքացիՇինուհայր գյուղի խաչմերուկի մոտակայքում ձնաբքի պատճառով ավտոմեքենա է արգելափակվել ձյան մեջ. դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության...
08:47 23/01/2026Պետք է հավատալ, որ ինչպես միշտ է եղել, այնպես էլ հիմա եկեղեցին կհաղթահարի և կհաղթանակի. Մաղաքիա քահանա ԳևորգյանԱմիսներ շարունակ թեմակալ Առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի օրհնությամբ, Արագածոտնի թեմում յուրաքանչյուր հինգշաբթի կատարվում է միասնական աղոթք և ժամերգություն։ Նախօրեին հոգևոր դասը և...
08:00 23/01/2026Հունվարի 23-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 23-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
07:50 23/01/2026Այսօր Երևանում ձյուն է սպասվումԵրևանում այսօր՝ հունվարի 23-ի առավոտյան ժամերին և ցերեկը սպասվում է ձյուն։ Հունվարի 24-27-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հանրապետության տարածքում հունվարի 24-27-ին սպասվում է առանց տեղումների...
22:39 22/01/2026Փետրվարի 2-9-ը կանխատեսվում է նորմայից բարձր 3-6 աստիճանով. Լևոն ԱզիզյանԿանխատեսումները՝ ըստ Եղանակի միջնաժամկետ կանխատեսումների Եվրոպական կենտրոնի
20:15 22/01/2026«Գետնի տակ են աշխատում՝ բարձր ռիսկի պայմաններում․ համարժեք վարձատրություն են ուզում»․ Ախթալայում չի ստացվում համաձայնության գալԱխթալայի հանքի տարածքում մոտ մեկ շաբաթ է՝ հորատող բանվորները չեն աշխատում։ Գետնի տակ, բարձր ռիսկային պայմաններում աշխատող շուրջ 50 քաղաքացի հավաքվում է ընկերության դարպասների մոտ և սպասում, որ իրենց...
18:39 22/01/2026Սաստիկ բքի պատճառով՝ Նորավանի խաչմերուկից մինչև Գորիս և Տաթև ավտոճանապարհները փակ ենՀունվարի 22-ին՝ ժամը 18:30-ի դրությամբ, սաստիկ բքի, տեսանելիության բացակայության պատճառով և անվտանգության նկատառումներից ելնելով՝ Նորավանի խաչմերուկից մինչև Գորիս և Տաթև ավտոճանապարհները փակ են բոլոր...
16:52 22/01/2026Զովունիում հրդեհ է բռնկվել փայտաշեն տնակումՀունվարի 22-ին, ժամը 10։56-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Կոտայքի մարզի Զովունի գյուղի 27-րդ փողոցում գտնվող բնակելի տնակում: Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ...
16:47 22/01/2026ՔԿՀ-ների աշխատակիցները կարող են օգտվել «Անհուսալի վարկեր»-ի ծրարից. Դիմելու ժամկետը երկարաձգվել էԿառավարությունը փոփոխություններ և լրացումներ է կատարել նախկինում ընդունած՝ «Անհուսալի վարկեր ունեցող անձանց տնտեսական ակտիվության խթանման միջոցառումը և կարգը հաստատելու մասին» որոշման մեջ: Ըստ այդմ`...
16:05 22/01/2026Կեղտաջրերը լցվել են Էջմիածնի Զվարթնոց թաղամասի 7-րդ շենքի բակ, գարշահոտությունը՝ բնակիչների տներԷջմիածին քաղաքի Զվարթնոց թաղամասի 7-րդ շենքի բակում արդեն 10 օրից ավելի հակասանիտարական վիճակ է, գարշահոտությունն անհանգստացնում է մարդկանց, նույնիսկ հնարավոր չէ լվացք փռել։ Պատճառը դիտահորի խցանում...
14:47 22/01/2026Եպիսկոպոսական ժողովը տեղի կունենա Ավստրիայում. Հայաստանում բացակայում է մասնակիցների կառավարության անձեռնմխելիության երաշխիքը. ՌԱԿ«Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի նախագահությամբ Հայ Առաքելական եկեղեցու Գերագույն հոգևոր խորհուրդը իր վերջին նիստում անհրաժեշտ համարեց կառավարություն-եկեղեցի լուրջ ճգնաժամի պայմաններում գումարել...
13:54 22/01/2026Եկեղեցու այսպես կոչված բարենորոգման շարժման ինքնահռչակ համակարգող խորհրդը խեղաթյուրվում են իրողությունները, փորձում մոլորեցնել հավատավոր մեր ժողովրդին. Մայր Աթոռ«Հունվարի 21-ին Հայ Եկեղեցու այսպես կոչված բարենորոգման շարժման ինքնահռչակ համակարգող խորհրդի անունից տարածվեց հայտարարություն, որով հերթական անգամ խեղաթյուրվում են իրողությունները և փորձ արվում...
13:30 22/01/2026Վաղը Երևանում ձյուն է սպասվումԵրևանում հունվարի 22-ի ցերեկը, 24-27-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 23-ի առավոտյան ժամերին և ցերեկը սպասվում է ձյուն: Հանրապետության տարածքում հունվարի 22-ի ցերեկը, 24-27-ին սպասվում...
12:21 22/01/2026Մեր երեխաների արտաշիրիմում անելը մի օրվա գործ է. Ինչքա՞ն կարելի է խաբել, գնանք Ալիևի՞ն խնդրենք. Արցախցի2023 թվականին Արցախի վրա Ադրբեջանի հարձակման հենց առաջին օրը՝ սեպտեմբերի 19-ին զոհվեց Արթուր Արզումանյանը։ Նրա հայրը՝ Բորիկ Արզումանյանն այսօր կառավարության շենքի դիմաց էր։ «Մեզ արդեն երկու տարուց...
11:29 22/01/2026ՈՒՂԻՂ. Դե կներեք էլի, պապս էլ է բարձրաձայնում, է հետո՞. Հարազատների արտաշիրիմում պահանջող արցախցիներին բարկացրել է ԱԳՆ պատասխանըՊատերազմի վերջին օրերին զոհված հարազատներին առաջին պատահած տեղում հուղարկավորված արցախցիները Հայաստան տեղափոխվելուց հետո դիմել են կառավարություն, Նիկոլ Փաշինյանին՝ խնդրելով արտաշիրիմում անել։ «Այստեղ...
09:10 22/01/2026Ողբերգական դեպք Ռինդ գյուղում. ավտոկռունկը կողաշրջվել է, կա զnhՀունվարի 21-ին, ժամը 18։21-ին Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ռինդ գյուղի սկզբնամասում գտնվող տներից մեկի բակում ավտոկռունկը կողաշրջվել...
08:52 22/01/2026Հունվարի 22-ին բազմաթիվ հասցեներում հոսանքազրկումներ են սպասվում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 22-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
20:39 21/01/2026Երևան քաղաքի դպրոցներից մեկի չշահագործվող մուտքի պանելային վերնածածկը փլուզվել էՀունվարի 21-ին, ժամը 16։52-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Տարոնցի փողոցում գտնվող դպրոցներից մեկի չշահագործվող մուտքի պանելային վերնածածկը փլուզվել է,...
20:34 21/01/2026Ըստ տեղեկությունների՝ Ախթալայի կոմբինատի գործադուլ անող աշխատավորների մի մասն ստացել է աշխատանքից ազատվելու ծանուցումներ․ ԴուլգարյանԲնապահպան, իրավապաշտպան Օլեգ Դուլգարյանը գրում է․ «Այսօր, հունվարի 21-ին, Ախթալա/Շամլուղի հանքերի հորատողները, ովքեր արդեն մի քանի օր է գործադուլ են իրականացնում, հանքարդյունաբերական ընկերության հետ...

17:15 11/09/2023Gyurjyan Cascade: a new neighborhood in Yerevan's Nor-Nork districtFor most people, buying a home is an important event. People seek to buy modern houses, without the standard Soviet design. However, before buying real estate, you should pay attention not only to...
16:13 11/09/2023Morocco earthquake toll passes 2,100Survivors of Morocco's deadliest earthquake in more than six decades struggled to find food, water and shelter on Sunday as the search for the missing continued in remote villages and the death toll...
11:20 11/09/2023Elon Musk reveals third child with GrimesElon Musk has a third child with his former partner Grimes whose identity has been a closely guarded secret, a new biography has revealed.
17:02 09/09/2023Russia sends humanitarian aid to ArtsakhRussia has sent humanitarian aid to Artsakh (Nagorno-Karabakh) through the Akna (Agdam)-Askeran road, TASS reported on Saturday, citing the Azerbaijan Red Crescent Society.
13:36 09/09/2023Armenia's Defense Ministry warns of fake newsA number of foreign Telegram channels spread fake news misattributing it to the Armenian Defense Ministry, it said in a statement on Saturdy.
11:45 09/09/2023Powerful earthquake in Morocco kills at least 296A rare, powerful earthquake struck Morocco late Friday night, killing hundreds of people and damaging buildings from the historic city of Marrakech to villages in the Atlas Mountains, AP reported.
14:46 08/09/2023Anna Hakobyan strolls in KyivThe wife of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, Anna Hakobyan, has posted photos from her trip to the Ukrainian capital, Kyiv.
11:00 08/09/2023Armenia marks Nativity of the Blessed Virgin MaryThe Armenian Apostolic Church celebrates the Nativity of the Blessed Virgin Mary on September 8, Qahana.am reports.
14:07 07/09/2023Legendary gymnast Albert Azaryan to be buried at Komitas PantheonThe wake ceremony for legendary Soviet Armenian gymnast Albert Azaryan will be held in Yerevan’s Opera Theater on Friday.
15:55 06/09/20232 killed, 12 injured in Istanbul floodsFierce rainstorms have lashed Turkey's largest city Istanbul, leaving at least two dead and 12 injured, Xinhua reported on Wednesday, citing the governor's office.
11:57 06/09/2023Fake eco-activist now poses as Azerbaijan Red Crescent Society memberArtsakh’s former ombudsman and state minister, Artak Beglaryan, has exposed a fake Azerbaijani eco-activist who is now posing as a member of the Azerbaijan Red Crescent Society.
11:30 06/09/2023Armenia, U.S. to hold joint drillsArmenia will host first-ever joint military exercises with the United States next week, the country’s Defense Ministry reported on Wednesday.
17:00 05/09/2023Temperatures to drop in ArmeniaRainless weather is expected in Armenia on Tuesday and Wednesday. Showers and thunderstorms are forecast for some regions later this week. Fog is possible in some areas, the weather service says....
16:56 05/09/2023Long traffic jams hit YerevanPhotos and videos of long traffic jams in Yerevan's Avan and Nor-Nork districts have been circulating on social media since Tuesday morning.
12:56 05/09/2023Snoop Dogg 'sending love' to Armenian people ahead of Yerevan showAmerican rapper and actor Snoop Dogg has sent greetings to Armenians around the world in the run-up to his Yerevan concert.
17:15 04/09/2023What are the slogans of Yerevan mayoral candidates about?The social media is flooded with the slogans of political forces running in the September 18 municipal elections in Yerevan and recommendations on how to write them.
14:36 04/09/2023Taiwan: Nearly 80 injured due to typhoon HaikuiParts of Taiwan were grappling with floods, downed trees, and continued rainfall after Typhoon Haikui made a second landfall early on Monday, DW reported.
12:39 04/09/2023Armenian soldier wounded by Azeri fire remains in critical conditionAn Armenia soldier wounded in an Azerbaijani cross-border attack last week remains in critical condition, the Defense Ministry reports.
17:12 02/09/2023Exhibition marking Artsakh independence anniversary held in YerevanAn exhibition marking the 32nd anniversary of blockaded Artsakh's independence was held at the Artsakh Republic Permanent Representation in Yerevan on Saturday.
11:00 02/09/2023Artsakh marks Independence Day under siegeBlockade-hit Artsakh (Nagorno-Karabakh) celebrates 32nd Independence Day on September 2. On September 2, 1991, the people of Artsakh declared their independence from the Soviet Union. Lawmakers from...