18:04 19/01/2026Տեղումների պատճառով Վրաստանի ճանապարհների որոշ հատվածներում սահմանվել են երթևեկության հատուկ ռեժիմներՎրաստանի ճանապարհային վաչճությունը հայտնում է՝ տեղումների և բարդ օդերևութաբանական պայմանների պատճառով ճանապարհների որոշ հատվածներում սահմանվել են երթևեկության հատուկ ռեժիմներ։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝...
17:34 19/01/2026Օդի ջերմաստիճանը կտրուկ կնվազիԵրևանում հունվարի 19-ի ցերեկը, 20-ին, 23-ին սպասվում է ձյուն։ Հունվարի 21-22-ին, 24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հանրապետության տարածքում հունվարի 19-ի ցերեկը, 20-ին շրջանների մեծ մասում,...
17:25 19/01/2026Մոսկվաբնակ կինը մաքրություն անելիս իր բնակարանում նռնшկներով տոպրակ է գտելՆրա ամուսինը պնդել է, որ ինքը որևէ կապ չունի զինամթերքի հետ և որ այն պատկանում է իրենց որդուն
16:13 19/01/2026Իսպանիայում տասնյակ զոհերի պատճառ դարձած գնացքների վթարի ժամանակ հզոր պայթյուն է որոտացելԻսպանիայի տրանսպորտի նախարար Օսկար Պուենտեն մամուլի ասուլիսում ընդգծել է, որ միջադեպը համարում է «չափազանց տարօրինակ»
14:47 19/01/2026Ես հակված եմ հիմնականում դիվերսիայի վարկածին. Ազատի կացարանի հրդեհից զnhված զինծառայողի հայր«Ես հակված եմ հիմնականում դիվերսիայի վարկածին»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողներից մեկի հայրը։ Նա նշեց, որ իր պատկերացմամբ՝ ովքեր ողջ են...
13:22 19/01/2026Մարզահամերգային համալիրում միջոցառման ժամանակ արգելվել է ԼՂՀ օրհներգի կատարումը, դրոշի և զինանշանի օգտագործումը. Սերգեյ Շահվերդյան«Շատ բաներ արգելվեցին, որոնք մեզ համար խորհրդանիշներ չեն, այլ մեր ինքնության և հիշողության մաս։ Բայց այն դարձավ հարկադիր տեղահանությունից ի վեր ամենամեծ մշակութային միջոցառումը»։
12:55 19/01/2026Երևանի կենտրոնում քաղաքացին սայթաքում է ու հայտնվում գրեթե հրդեհի լեզվակների մեջԵրևանի կենտրոնում՝ Պուշկին փողոցում քաղաքացին սայթաքում է ու գրեթե հայտնվում աշենքում բռնկված հրդեհի լեզվակների մեջ։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ հունվարի 19-ին, ժամը 09։02-ին...
12:48 19/01/2026Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության հարթակներն անհասանելի ենԻնտերնետ կապի օպտիկական մալուխների վնասման հետևանքով այս պահին առցանց Ծառայության հարթակները ժամանակավորապես անհասանելի են։ «Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությանը կապ ապահովող մատակարարի...
10:43 19/01/2026Հացադուլ, օր 11-րդ. երեկվա մասին. քաղբանտարկյալ Նարեկ ՍամսոնյանՋերմ ողջույններ «Արմավիր» ՔԿՀ-ից։ Այսօր լրանում է հացադուլի մեջ գտնվելուս 11-րդ օրը և, փառք Աստծո, օրգանիզմս դեռ թույլ է տալիս ամենօր հաղորդակցվելու մասին տվածս խոստումն իրականացնել։ Այսօր...
10:36 19/01/2026Մարդիկ չեն կարողանում սնունդ, դեղորայք գնել, կոմունալների համար վճարել մի երկրում, որտեղ պաշտոնյաները միլիոնավոր դրամների պարգևավճարներ են ստանումՍոցցանցերի խմբերում բազմաթիվ են օգնություն աղերսող գրառումները։ Մարդիկ չեն կարողանում գնել սնունդ, դեղորայք, չեն կարողանում այս ցրտին վճարել կոմունալ ծառայությունների դիմաց։ Ու սա մի երկրում, երբ...
09:47 19/01/2026Մանուկյան. Տիգրան Ավինյան, դուխդ կբավականացնի՞ տուգանես Նիկոլ Փաշինյանի թափառախմբի անդամ «ԿԱԶԱՐՅևԻՉԻՆ»Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է Մարզահեմարգային համալիրի ձյունածածկ աստիճաններով դժվարությամբ իջնող քաղաքացիների տեսանյութն ու...
09:29 19/01/2026Ձյուն, բուք, մերկասառույց. Հանրապետության ճանապարհները՝ ժամը -ի դրությամբՀունվարի 19-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, Դիլիջանի ոլորանները, Վանաձոր-Դիլիջան, Վանաձոր-Ալավերդի, Նորավան-Կապան, Ոսկեպար-Ջուջևան ավտոճանապարհները կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար փակ են։ Սպիտակի...
09:24 19/01/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:38 19/01/2026Հայաստանի տարածքում կան փակ, դժվարանցանելի ճանապարհներՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող...
15:45 18/01/202614-ամյա աղջիկն ընկել է 19-րդ հարկի պատուհանիցՄեծ բարձրությունից ընկնելու հետևանքով դպրոցականը ստացել է կյանքի համար անհամատեղելի վնասվածքներ
15:07 18/01/2026Մասյացոտնի թեմի առաջնորդական տեղապահ Ռուբեն Վարդապետ Զարգարյանը Հայ Առաքելական եկեղեցու մեծաթիվ հետևորդների մասնակցությամբ պատարագ մատուցեցՄենք աշխատանքային պայմանագիր չունենք, Վեհափառը բոլոր լիազորություններն ունի թեմի առաջնորդ նշանակելու և նաև ազատելու
12:06 18/01/2026Նույն ընտանիքից զորակոչվեցին երկու ժամկետային զինծառայող՝ իգական և արական սեռի. Սուրեն ՊապիկյանՊաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը տեսանյութ է հրապարակել և գրել. «Նույն ընտանիքից զորակոչվեցին երկու ժամկետային զինծառայող՝ իգական և արական սեռի»: Պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչվող...
09:37 18/01/2026Երևանում 5 ավտոմեքենայի բախման հետևանքով կան վիրավորներԲախվել են «Kia», «Toyota», «BMW», «Ford» և «GAZel» մակնիշների ավտոմեքենաները։
09:13 18/01/2026Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներՏավուշի մարզում, Ամասիայի տարածաշրջանում ձյուն է տեղում
23:07 17/01/2026Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների համարՎրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների համար։ Ճանապարհային...

17:10 21/02/2025Такого не было с 2016 года: Левон Азизян – о мощном снегопаде в Ереване«В последний раз столь мощная циклоническая циркуляция на территории республики наблюдалась 1-2 января 2016 года, когда высота снежного покрова в Ереване достигала 40-50 см», – написал на своей...
17:00 21/02/2025Николь Кидман стала женщиной года по версии журнала TimeГолливудская актриса Николь Кидман и жительница Франции Жизель Пелико, ставшая символом сопротивления сексуализированному насилию, вошли в список «Женщин года» по версии журнала Time, пишет meduza.
16:51 21/02/2025Музей, гостиничный комплекс и рестораны появятся в бывшей тюрьме «Кресты» в Санкт-ПетербургеГруппа компаний "КВС" стала новым собственником бывшего следственного изолятора "Кресты" в Санкт-Петербурге, сообщает пресс-служба ГК.
16:45 21/02/2025В Ереване самочувствие водителя автобуса резко ухудшилось за рулемВ Ереване накануне самочувствие водителя автобуса, обслуживающего маршрут № 54, резко ухудшилось за рулем.
16:39 21/02/2025Житель деревни на Тайване попал за решетку за фейк о встрече с крокодиломЖитель деревни на Тайване попал за решетку за ложную информацию в соцсетях о встрече с крокодилом, пишет МИР 24.
16:31 21/02/2025Ереван в снегу: как аэропорт «Звартноц» справился с мощным снегопадом?Несмотря на обильные снегопады 20 февраля, благодаря сотрудникам ереванского аэропорта «Звартноц» и использованному оборудованию, взлетно-посадочная полоса была оперативно расчищена от снега.
16:13 21/02/2025Погода в Армении: снегопад продолжится, столбики термометров упадут еще на 7-10 градусовДнем 21-го, 22-23 февраля на всей территории Армении ожидается снег, днем 21-го февраля в отдельных регионах республики и Ереване – очень сильный.
15:52 21/02/2025Папа Римский Франциск может отречься от престолаКардинал Джанфранко Равази не исключает, что папа Римский Франциск, который в последнее время испытывает проблемы со здоровьем, может отречься от престола, если ему будет сложно выполнять свои...
15:41 21/02/2025Тысячи розовых фламинго – в природном заповеднике на западе ТуркменистанаЗавораживающие кадры пришли из Туркменистана. На Каспийском побережье зимуют тысячи розовых фламинго, сообщает «МИР 24». Совсем скоро, по весне, они разлетятся кто куда, а пока наслаждаются морем,...
15:39 21/02/2025Армению заметает снегом: за два дня выпала месячная норма осадков, сугробы достигают 120 смИз-за мощного циклона 20 февраля и ночью 21 февраля на всей территории Армении шел снег, местами снегопад был очень сильным.
12:36 21/02/2025Снежный апокалипсис в Армении: водителям рассказали о ситуации на дорогах республикиСпасательная служба сообщает, что по положению на 11:50 пятницы, 21 февраля, на территории Армении есть закрытые и непроходимые дороги.
12:09 21/02/2025На трассе Ереван-Гюмри в Армении столкнулись около 20 автомобилей20 февраля около 15:15 в центр кризисного управления Арагацотнского областного спасательного управления Спасательной службы МВД Армении поступило сообщение о том, что на автодороге Ланджик-Мастара...
17:04 20/02/2025Снегопад накрыл Армению: как долго продержится непогода?Днем 20-го февраля, 21-23 февраля на всей территории Армении ожидается снег, днем 20-го, 21-го февраля в отдельных регионах и Ереване - очень сильный.
16:56 20/02/2025Британия: кошке, проехавшей 30 км в поезде без хозяина, подарили абонемент на пожизненные бесплатные поездкиВ Великобритании кошка совершила небольшое одиночное путешествие в поезде. Она проехала около 30 километров без сопровождения хозяина. Руководство железной дороги подарило ей абонемент на пожизненный...
16:04 20/02/2025Дело против активиста Самвела Варданяна: даже Вардгес Гаспари пришел полежатьГражданский активист Вардгес Гаспари, известный своими регулярно проводимыми при прежних властях лежачими акциями протеста, сегодня улегся возле здания суда ереванского административного района...
15:39 20/02/2025Сурен Суренянц о снежном апокалипсисе в Гюмри: Мнимый «авторитет» «нашего Сарика» остался под снегомПредседатель партии «Демократическая альтернатива» Сурен Суренянц (возглавляемая им политическая сила примет участие в выборах в Совет старейшин Гюмри) написал: «Мол, наш Сарик.
15:12 20/02/2025Архиепископ Баграт Галстанян – о послании Пашиняна: Менять нужно не Конституцию, а его самого«Это делается под диктовку извне, по указке его хозяев. Естественно, вопроса об изменении Конституции не стоит, стоит вопрос о смене его самого», – сказал журналистам в воинском пантеоне «Ераблур» в...
12:43 20/02/2025Снежная буря обрушилась на турецкий Стамбул: отменены рейсы, движение на дорогах затрудненоСнежная буря обрушилась на самый большой город Турции. В Стамбуле образовался транспортный коллапс, сообщает «МИР 24». На дорогах затруднено движение. Власти просят местных жителей по возможности не...
12:13 20/02/2025Машины вмерзают в лед и превращаются в скульптуры: на улицах американского Детройта хозяйничает морозНа улицах американского Детройта машины вмерзли в лед и превратились в неподвижные скульптуры. Это случилось из-за того, что в начале недели в городе прорвало трубу магистрального водопровода. Воду...
12:10 20/02/2025ДТП с участием автобуса в Ереване: пострадали 2 человекаСегодня, 20 февраля, ДТП произошло в Ереване. Около 07:25 на пересечении улиц Канакерци и Царав ахпюр автомобиль марки «Lada Priora» при пока неизвестных обстоятельствах выехал на встречную полосу,...