18:04 19/01/2026Տեղումների պատճառով Վրաստանի ճանապարհների որոշ հատվածներում սահմանվել են երթևեկության հատուկ ռեժիմներՎրաստանի ճանապարհային վաչճությունը հայտնում է՝ տեղումների և բարդ օդերևութաբանական պայմանների պատճառով ճանապարհների որոշ հատվածներում սահմանվել են երթևեկության հատուկ ռեժիմներ։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝...
17:34 19/01/2026Օդի ջերմաստիճանը կտրուկ կնվազիԵրևանում հունվարի 19-ի ցերեկը, 20-ին, 23-ին սպասվում է ձյուն։ Հունվարի 21-22-ին, 24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հանրապետության տարածքում հունվարի 19-ի ցերեկը, 20-ին շրջանների մեծ մասում,...
17:25 19/01/2026Մոսկվաբնակ կինը մաքրություն անելիս իր բնակարանում նռնшկներով տոպրակ է գտելՆրա ամուսինը պնդել է, որ ինքը որևէ կապ չունի զինամթերքի հետ և որ այն պատկանում է իրենց որդուն
16:13 19/01/2026Իսպանիայում տասնյակ զոհերի պատճառ դարձած գնացքների վթարի ժամանակ հզոր պայթյուն է որոտացելԻսպանիայի տրանսպորտի նախարար Օսկար Պուենտեն մամուլի ասուլիսում ընդգծել է, որ միջադեպը համարում է «չափազանց տարօրինակ»
14:47 19/01/2026Ես հակված եմ հիմնականում դիվերսիայի վարկածին. Ազատի կացարանի հրդեհից զnhված զինծառայողի հայր«Ես հակված եմ հիմնականում դիվերսիայի վարկածին»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողներից մեկի հայրը։ Նա նշեց, որ իր պատկերացմամբ՝ ովքեր ողջ են...
13:22 19/01/2026Մարզահամերգային համալիրում միջոցառման ժամանակ արգելվել է ԼՂՀ օրհներգի կատարումը, դրոշի և զինանշանի օգտագործումը. Սերգեյ Շահվերդյան«Շատ բաներ արգելվեցին, որոնք մեզ համար խորհրդանիշներ չեն, այլ մեր ինքնության և հիշողության մաս։ Բայց այն դարձավ հարկադիր տեղահանությունից ի վեր ամենամեծ մշակութային միջոցառումը»։
12:55 19/01/2026Երևանի կենտրոնում քաղաքացին սայթաքում է ու հայտնվում գրեթե հրդեհի լեզվակների մեջԵրևանի կենտրոնում՝ Պուշկին փողոցում քաղաքացին սայթաքում է ու գրեթե հայտնվում աշենքում բռնկված հրդեհի լեզվակների մեջ։ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ հունվարի 19-ին, ժամը 09։02-ին...
12:48 19/01/2026Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության հարթակներն անհասանելի ենԻնտերնետ կապի օպտիկական մալուխների վնասման հետևանքով այս պահին առցանց Ծառայության հարթակները ժամանակավորապես անհասանելի են։ «Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությանը կապ ապահովող մատակարարի...
10:43 19/01/2026Հացադուլ, օր 11-րդ. երեկվա մասին. քաղբանտարկյալ Նարեկ ՍամսոնյանՋերմ ողջույններ «Արմավիր» ՔԿՀ-ից։ Այսօր լրանում է հացադուլի մեջ գտնվելուս 11-րդ օրը և, փառք Աստծո, օրգանիզմս դեռ թույլ է տալիս ամենօր հաղորդակցվելու մասին տվածս խոստումն իրականացնել։ Այսօր...
10:36 19/01/2026Մարդիկ չեն կարողանում սնունդ, դեղորայք գնել, կոմունալների համար վճարել մի երկրում, որտեղ պաշտոնյաները միլիոնավոր դրամների պարգևավճարներ են ստանումՍոցցանցերի խմբերում բազմաթիվ են օգնություն աղերսող գրառումները։ Մարդիկ չեն կարողանում գնել սնունդ, դեղորայք, չեն կարողանում այս ցրտին վճարել կոմունալ ծառայությունների դիմաց։ Ու սա մի երկրում, երբ...
09:47 19/01/2026Մանուկյան. Տիգրան Ավինյան, դուխդ կբավականացնի՞ տուգանես Նիկոլ Փաշինյանի թափառախմբի անդամ «ԿԱԶԱՐՅևԻՉԻՆ»Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է Մարզահեմարգային համալիրի ձյունածածկ աստիճաններով դժվարությամբ իջնող քաղաքացիների տեսանյութն ու...
09:29 19/01/2026Ձյուն, բուք, մերկասառույց. Հանրապետության ճանապարհները՝ ժամը -ի դրությամբՀունվարի 19-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, Դիլիջանի ոլորանները, Վանաձոր-Դիլիջան, Վանաձոր-Ալավերդի, Նորավան-Կապան, Ոսկեպար-Ջուջևան ավտոճանապարհները կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար փակ են։ Սպիտակի...
09:24 19/01/2026Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:38 19/01/2026Հայաստանի տարածքում կան փակ, դժվարանցանելի ճանապարհներՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ։ Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող...
15:45 18/01/202614-ամյա աղջիկն ընկել է 19-րդ հարկի պատուհանիցՄեծ բարձրությունից ընկնելու հետևանքով դպրոցականը ստացել է կյանքի համար անհամատեղելի վնասվածքներ
15:07 18/01/2026Մասյացոտնի թեմի առաջնորդական տեղապահ Ռուբեն Վարդապետ Զարգարյանը Հայ Առաքելական եկեղեցու մեծաթիվ հետևորդների մասնակցությամբ պատարագ մատուցեցՄենք աշխատանքային պայմանագիր չունենք, Վեհափառը բոլոր լիազորություններն ունի թեմի առաջնորդ նշանակելու և նաև ազատելու
12:06 18/01/2026Նույն ընտանիքից զորակոչվեցին երկու ժամկետային զինծառայող՝ իգական և արական սեռի. Սուրեն ՊապիկյանՊաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը տեսանյութ է հրապարակել և գրել. «Նույն ընտանիքից զորակոչվեցին երկու ժամկետային զինծառայող՝ իգական և արական սեռի»: Պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչվող...
09:37 18/01/2026Երևանում 5 ավտոմեքենայի բախման հետևանքով կան վիրավորներԲախվել են «Kia», «Toyota», «BMW», «Ford» և «GAZel» մակնիշների ավտոմեքենաները։
09:13 18/01/2026Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներՏավուշի մարզում, Ամասիայի տարածաշրջանում ձյուն է տեղում
23:07 17/01/2026Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների համարՎրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների համար։ Ճանապարհային...

14:30 16/08/2023Egypt takes urgent action after shark appeared on Dahab beachesA viral video on Tuesday showed a shark spotted near the beach of the Egyptian tourist city of Dahab by a tourist walkway area, causing panic amongst visitors, Egypt Independent reported.
19:35 15/08/2023A person died from starvation in ArtsakhAccording to the information received by the Human Rights Defender's Office and the research conducted by its Staff, a resident of Stepanakert, K.
15:57 15/08/2023Covid cases on the rise in ArmeniaThe number of new Covid-19 cases reported worldwide rose by 80 percent in the last month, the World Health Organization said on August 11.
12:58 15/08/2023Armenian soldier wounded by Azeri fire out of dangerThe Armenian soldier wounded in Azerbaijani shooting on Monday is out of danger, Defense Ministry spokesman Aram Torosyan told Panorama.am on Tuesday.
11:46 15/08/2023Death toll in Russia gas station fire rises to 30A massive explosion at a gas station in Russia’s southern republic of Dagestan killed 30 people and injured scores more, AP said on Tuesday, citing Russian officials.
17:00 14/08/2023Cristiano Ronaldo becomes first to reach incredible Instagram landmarkCristiano Ronaldo has surpassed 600 million followers on Instagram, becoming the first person to ever reach that figure on the social media platform, GOAL reports.
16:57 14/08/2023Three deadly car crash victims transferred to YerevanThree victims of a tragic car crash in Armenia’s Shirak Province have been transferred from Gyumri to Yerevan, the health authorities said.
16:10 14/08/2023Artsakh president offers condolences over deadly car crash in ArmeniaPresident of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan has extended condolences over the tragic car crash that happened near the village of Lanjik in Armenia's Shirak Province early on Monday, his...
15:46 14/08/2023Armenian parliament speaker smiles broadly amid Artsakh blockade, malnutritionThe speaker of the Armenian National Assembly, Alen Simonyan, smiles broadly to the world amid Azerbaijan’s eight-month blockade of Artsakh, malnutrition of 120,000 Armenians and massive blackouts in...
15:06 14/08/2023Catholicos Karekin II condoles with families of tragic car crash victimsHis Holiness Karekin II, the Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, has offered his condolences to the families of those killed in a deadly overnight car crash in Armenia.
14:05 14/08/2023More measles cases reported in ArmeniaEleven more cases of measles were confirmed in Armenia in the past week. The total number of measles cases recorded by Armenia’s health authorities has now reached 384. 268 of the virus cases have...
13:04 14/08/2023Iranian Embassy offers condolences to families of Armenia crash victimsThe Iranian Embassy in Armenia has extended condolences to the families of those killed in a tragic car crash in Armenia’s Shirak Province last night.
12:01 14/08/202311 killed in tragic car crash in Armenia11 people have been killed in a horrific road traffic accident in Armenia, the Rescue Service reports.
11:30 14/08/2023Musk 'not serious' about cage fight, Zuckerberg saysMark Zuckerberg has said he is moving on from a rumoured cage fight with Elon Musk, claiming the Tesla boss “isn’t serious”, the Guardian reports.
10:04 02/08/2023Harut Sassounian. Jerusalem Armenian Patriarchate’s 98-Year Lease Details RevealedIn recent months, I have been contacted by many readers who asked me to write about the controversy regarding the Jerusalem Armenian Patriarchate’s lease of around 25% of the Armenian Quarter to a...
12:00 01/08/2023Erika Chilingaryan: from a legal career to the fashion industryErika Chilingaryan is a prime example of how following one’s passion can turn a dream into reality. The founder of the brand Platon FF, she has been inspiring with her collections for over eight...
17:59 28/07/2023Andranik Grigoryan: Capitalization of new opportunities involves the implementation of digital services and ensuring securityAndranik Grigoryan, the CEO of Converse Bank, addressed key topics in an interview with AmCham magazine, including customer interests, digital financial services improvement, and Converse Bank's...
16:55 22/07/2023Armenia's teachers stand with ArtsakhThe Teachers' Union of Armenia on Saturday handed a petition to the head of the UN Office in Yerevan, demanding delivery of relief supplies to Artsakh to prevent humanitarian catastrophe there, its...
15:57 22/07/2023Blockade-hit Artsakh faces severe shortages of household cleaners, hygiene itemsThe acute shortages of household cleaning products and individual hygiene products are visible in all shops of Artsakh, the Ombudsman's Office reports.