20:12 21/01/2026Գնդեվազ-Ջերմուկ հատվածը բոլոր տրանսպորտային միջոցների համար դժվարանցանելի էՀունվարի 21-ին՝ ժամը 20:05-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
19:37 21/01/2026Տիրադավների խումբը ոչ թե Եկեղեցու բարենորոգման համակարգող խորհուրդ է, այլ պառակտող խորհրդի գործիք․ Տեր ՍերոբՏեր Սերոբ քահանա Ազարյանը գրել է․ «Պատասխանս տիրադաւների նորագոյն դաւին, Եպիսկոպոսաց ժողովի գումարման վերաբերեալ։ Հայց.
18:00 21/01/2026Հունվարի 24-ից Համբարձումյան փողոցում երթևեկությունը կկազմակերպվի միակողմՄայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով հունվարի 24-ից Համբարձումյան փողոցում՝ Բաղրամյան պողոտայից մինչև Գյուլբենկյան փողոց և Վաղարշյան փողոցից մինչև Փափազյան փողոց...
17:07 21/01/2026Տիկին Լիլիթ Ստեփանյանը նեղսրտեց, զայրացավ և ինձ արգելեց խոսել սոցիալական թեմաներով. Իր քայլը հիմնավորեց Թադևոս ԱվետիսյանըԺողովրդի լեզվով ասած, պարզ մի կտոր հաց աշխատելու համար վարորդական իրավունքն էլ է անհրաժեշտ, բայց ամիսներով սպասեցնել են տալիս
16:49 21/01/2026«ԲՄՎ»-ն վարել է Սևանա լճի սառած մակերեսինՕրերս համացանցում տեսանյութեր էին շրջանառվում, որոնցում վարորդները մեքենան վարում են անկանոն՝ ոչ միայն կոպտորեն խախտելով ճանապարհային երթևեկության կանոնները, այլև վտանգելով իրենց և երթևեկության մյուս...
16:22 21/01/2026Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակել է «Իրական Հայաստան»-ի մասին երգի ձայնագրությունըՆիկոլ Փաշինյանը հրապարակել է «Իրական Հայաստան»-ի մասին երգի ձայնագրությունը։ «Մեր վեց ամսվա աշխատանքի արդյունքը․ վայելեք «Իրական Հայաստան․ Հայաստանի Հանրապետություն» երգը։ Հունվարի 30–ի պարահրապարակի...
15:44 21/01/2026Ափսոսում և ցավ եմ ապրում իմ երեկվա հայտարարության համար, որը հետևանք էր արտաքին ազդեցությամբ մոլորության. Տեր Արտաշես քահանաՏիրադավներին միացած քահանան փոշմանել է
15:27 21/01/2026Սառը կապույտից մինչև սալորաչրագույն. 2026 -ի գույները՝ ըստ Pinterest-իՀանգիստ և պաստելային գույները այլևս նորաձև չեն։ Pinterest-ի վերլուծաբանները թվարկել են 2026 թվականի ամենանորաձև գույները։ Նրանց կարծիքով, սառը կապույտը, նեֆրիտը, սալորաչիրագույնը, խուրմայի գույնը...
15:14 21/01/2026Ջերմաստիճանը հունվարի 23-24-ին գիշերային ժամերին կբարձրանա 8-10 աստիճանովԵրևանում հունվարի 21-ի ցերեկը, 22-ին, 24-26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 23-ին սպասվում է ձյուն: Հանրապետության տարածքում հունվարի 21-ի և 24-ի ցերեկը, 22-ին, 25-26-ին սպասվում է...
14:59 21/01/2026Ի՞նչ օծանելիք է նվիրել Ծառուկյանը ՍարոյինՀատիս լեռան գագաթին կառուցվող Հիսուսի արձան հերթակն այցելության ընթացքում երգիչ Սարոն գործարար, բարերար Գագիկ Ծառուկյանից հետաքրքրվում է նրա օծանելիքով։ Սոցցանցերում տարածված տեսանյութից երևում է՝...
13:30 21/01/2026Ո՞ւմ համար է Տյառնընդառաջը. նորապսակների՞, թե՞ նշանվածների«Հենց մոտենում է Տյառնընդառաջի լուսավոր տոնը, ժողովրդի մեջ սկսում է է հոգևոր խառնաշփոթը»,- տեսանյությում նշում է Հայր Զաքարիան ու տալիս հիմնական հարցի պատասխանը՝ Տյառնընդառաջի տոնը նորապսակների՞,...
12:21 21/01/2026Հունվարի 23-ին կբացվի Համազգային թատրոնի նոր շենքը. «Երբ գրում էինք թատրոնի բացման մասին տեքստը, բոլորն անընդհատ լացում էին»Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոնը 35 տարի սպասում էր իր սեփական շենքին, բեմին
11:58 21/01/2026Հանրապետությունում ձնածածկույթի բարձրությունն անցած տարվա համեմատ 60-80սմ-ով ավելին էԱյսօրվա՝ հունվարի 21-ի դրությամբ հանրապետության լեռնային շրջաններում ձնածածկույթի բարձրությունը 2025 թվականի նույն օրվա համեմատ 60-80սմ-ով ավելին է։ Այս մասին հայտնում են ՇՄՆ...
11:55 21/01/2026Թաիլանդցի թոշակառուն գնել է ավելի քան 4500 վիճակախաղի տոմս և դարձել միլիոնատերԳնորդը գրեթե սրտի կաթված է ստացել
10:40 21/01/2026Հիմա ես ամենաերջանիկ կինն եմ. Գերությունից վերադարձած Վիգեն Էուլջեքչյանի կին«Շնորհակալ եմ ջերմ խոսքերի համար, դրանք դիպան իմ սրտին»,-գրում է Բաքվի գերությունից վերադարձած Վիգեն Էուլջեքչյանի կինը՝ Լինդան՝ արձագանքելով բազմաթիվ շնորհավորանքներին, աչքալուսանքներին,...
09:34 21/01/2026Իսպանիայում գնացքի երկրորդ վթարն է գրանցվել. Կան մի քանի տասնյակ վիրավորներԻսպանիայում գնացքի վթարի երկրորդ դեպքն է գրանցվել։ Բարսելոնայի մոտակայքում իսպանական մերձքաղաքային գնացքը բախվել է երկաթուղային գծերի վրա փլուզված պատի փլատակներին։ Վթարի հետևանքով վարորդը զոհվել է,...
09:13 21/01/2026Արթիկի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին բուք էՀունվարի 21-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Մեղրու լեռնանցքը, Վանաձոր-Դիլիջան, Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Կապան ավտոճանապարհները...
08:26 21/01/2026Հունվարի 21-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 21-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
20:51 20/01/2026Արագածի և Արթիկի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին բուք էՀունվարի 20-ին՝ ժամը 20:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
20:19 20/01/2026Տիրադավների թիվը մեկով ավելացավՄասյացոտնի թեմից Տեր Արտաշես քահանա Հակոբյանը Փաշինյանի նախաձեռնած «եկեղեցու բարենորոգումներին» է միանում։Այս մասին նշված է Մասյացոտնի թեմի տարածած հայտարարությունում։ «Ես՝ Մասյացոտնի թեմի Ոսկետափ...

17:00 01/09/2023Catholicos Karekin II issues Knowledge Day messageHis Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of all Armenians, has issued a congratulatory message on Knowledge Day celebrated on September 1.
13:35 31/08/2023At least 73 killed in Johannesburg apartment block fireAt least 73 people died in a massive fire in a building in Johannesburg, South Africa’s biggest city, The Independent reports.
12:21 31/08/2023Today is William Saroyan's 115th birthday“I do not write in Armenian, but I look at the world in Armenian.” These are the words of Pulitzer Prize and Oscar-winning Armenian-American writer William Saroyan.
12:07 31/08/2023Protesters in Yerevan warn against Artsakh's surrender to AzerbaijanA group of women held a protest outside the central government offices in Yerevan on Thursday, warning the Armenian leadership against surrendering Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Azerbaijan and...
11:35 31/08/2023Bread production drops in ArmeniaArmenia saw a decline in bread production volumes in the first seven months of this year, official statistics reveal.
17:07 30/08/2023Temperatures to rise in ArmeniaRainless weather is expected in Armenia in the coming days. Showers and thunderstorms are forecast for some regions over the weekend. Hail is possible in some areas, the weather service says. Western...
13:52 30/08/2023Czech Airlines to resume flights between Yerevan, PragueFrom 2 October 2023, Czech Airlines will resume flights between the Armenian capital of Yerevan and Prague, the capital of the Czech Republic.
13:06 30/08/2023ARF activists protest outside Azerbaijani Embassy in LebanonA group of young ARF activists staged a protest outside the Azerbaijani Embassy in Lebanon on Tuesday evening, demanding an end to Azerbaijan’s months-long blockade of Artsakh (Nagorno-Karabakh).
16:36 29/08/2023Mi-8 helicopter crashes in RussiaAn Mi-8 helicopter belonging to Russia's Federal Security Service (FSB) has crashed in a village in central Russia, killing three people, Newsweek reported.
16:26 29/08/2023Fallen Artsakh soldier's sister protests delivery of flour from BakuThe sister of an Artsakh soldier killed in the 2020 war protests the supplies of flour from Azerbaijan.
13:27 29/08/2023Artsakh president says ready to resignArtsakh (Nagorno-Karabakh) President Arayik Harutyunyan has confirmed his readiness to step down and join the militia.
13:37 28/08/2023Project of Charles Aznavour statue in Yerevan put to a voteThe project of legendary French-Armenian singer Charles Aznavour’s statue in Yerevan has been put to a vote on the Active Citizen platform.
12:18 28/08/2023Armenian Defense Ministry reports two soldiers' deathsTwo Armenian soldiers were killed in yet unknown circumstances on Sunday, the Defense Ministry of Armenia reported.
11:57 28/08/2023FM visits Armenian children in Slovenia's rehabilitation centerArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan has visited the Debeli Rtič rehabilitation center during his visit to Slovenia, his ministry reported on Monday.
17:00 26/08/2023Rainless weather forecast for weekendShowers and thunderstorms are expected in Armenia’s regions next week. Hail is possible in some areas, the weather service says. Rainless weather is forecast for the weekend. Western winds will be...
16:54 26/08/2023Yerevan: Garbage overload and a lot of promisesThe political forces running in the upcoming municipal elections in Yerevan, particularly the ruling team and its members, are making lavish promises to the Armenian capital's residents as part of...
14:15 26/08/2023Armenian soldier honored with posthumous awardArmenian President Vahagn Khachaturyan has signed a decree to posthumously award fallen soldier Vanik Ghazaryan with a Medal for Combat Service, the presidential office said on Saturday.
12:56 26/08/2023August 26 is International Dog DayInternational Dog Day is observed as a special occasion to celebrate the love, loyalty and companionship that dogs bring to our lives.
12:44 26/08/2023Seven wounded, including baby, in car crash in ArmeniaSeven people, including children and a newborn baby, were injured in a car crash in Armenia’s Gegharkunik Province late on Friday.