20:12 21/01/2026Գնդեվազ-Ջերմուկ հատվածը բոլոր տրանսպորտային միջոցների համար դժվարանցանելի էՀունվարի 21-ին՝ ժամը 20:05-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
19:37 21/01/2026Տիրադավների խումբը ոչ թե Եկեղեցու բարենորոգման համակարգող խորհուրդ է, այլ պառակտող խորհրդի գործիք․ Տեր ՍերոբՏեր Սերոբ քահանա Ազարյանը գրել է․ «Պատասխանս տիրադաւների նորագոյն դաւին, Եպիսկոպոսաց ժողովի գումարման վերաբերեալ։ Հայց.
18:00 21/01/2026Հունվարի 24-ից Համբարձումյան փողոցում երթևեկությունը կկազմակերպվի միակողմՄայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով հունվարի 24-ից Համբարձումյան փողոցում՝ Բաղրամյան պողոտայից մինչև Գյուլբենկյան փողոց և Վաղարշյան փողոցից մինչև Փափազյան փողոց...
17:07 21/01/2026Տիկին Լիլիթ Ստեփանյանը նեղսրտեց, զայրացավ և ինձ արգելեց խոսել սոցիալական թեմաներով. Իր քայլը հիմնավորեց Թադևոս ԱվետիսյանըԺողովրդի լեզվով ասած, պարզ մի կտոր հաց աշխատելու համար վարորդական իրավունքն էլ է անհրաժեշտ, բայց ամիսներով սպասեցնել են տալիս
16:49 21/01/2026«ԲՄՎ»-ն վարել է Սևանա լճի սառած մակերեսինՕրերս համացանցում տեսանյութեր էին շրջանառվում, որոնցում վարորդները մեքենան վարում են անկանոն՝ ոչ միայն կոպտորեն խախտելով ճանապարհային երթևեկության կանոնները, այլև վտանգելով իրենց և երթևեկության մյուս...
16:22 21/01/2026Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակել է «Իրական Հայաստան»-ի մասին երգի ձայնագրությունըՆիկոլ Փաշինյանը հրապարակել է «Իրական Հայաստան»-ի մասին երգի ձայնագրությունը։ «Մեր վեց ամսվա աշխատանքի արդյունքը․ վայելեք «Իրական Հայաստան․ Հայաստանի Հանրապետություն» երգը։ Հունվարի 30–ի պարահրապարակի...
15:44 21/01/2026Ափսոսում և ցավ եմ ապրում իմ երեկվա հայտարարության համար, որը հետևանք էր արտաքին ազդեցությամբ մոլորության. Տեր Արտաշես քահանաՏիրադավներին միացած քահանան փոշմանել է
15:27 21/01/2026Սառը կապույտից մինչև սալորաչրագույն. 2026 -ի գույները՝ ըստ Pinterest-իՀանգիստ և պաստելային գույները այլևս նորաձև չեն։ Pinterest-ի վերլուծաբանները թվարկել են 2026 թվականի ամենանորաձև գույները։ Նրանց կարծիքով, սառը կապույտը, նեֆրիտը, սալորաչիրագույնը, խուրմայի գույնը...
15:14 21/01/2026Ջերմաստիճանը հունվարի 23-24-ին գիշերային ժամերին կբարձրանա 8-10 աստիճանովԵրևանում հունվարի 21-ի ցերեկը, 22-ին, 24-26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 23-ին սպասվում է ձյուն: Հանրապետության տարածքում հունվարի 21-ի և 24-ի ցերեկը, 22-ին, 25-26-ին սպասվում է...
14:59 21/01/2026Ի՞նչ օծանելիք է նվիրել Ծառուկյանը ՍարոյինՀատիս լեռան գագաթին կառուցվող Հիսուսի արձան հերթակն այցելության ընթացքում երգիչ Սարոն գործարար, բարերար Գագիկ Ծառուկյանից հետաքրքրվում է նրա օծանելիքով։ Սոցցանցերում տարածված տեսանյութից երևում է՝...
13:30 21/01/2026Ո՞ւմ համար է Տյառնընդառաջը. նորապսակների՞, թե՞ նշանվածների«Հենց մոտենում է Տյառնընդառաջի լուսավոր տոնը, ժողովրդի մեջ սկսում է է հոգևոր խառնաշփոթը»,- տեսանյությում նշում է Հայր Զաքարիան ու տալիս հիմնական հարցի պատասխանը՝ Տյառնընդառաջի տոնը նորապսակների՞,...
12:21 21/01/2026Հունվարի 23-ին կբացվի Համազգային թատրոնի նոր շենքը. «Երբ գրում էինք թատրոնի բացման մասին տեքստը, բոլորն անընդհատ լացում էին»Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոնը 35 տարի սպասում էր իր սեփական շենքին, բեմին
11:58 21/01/2026Հանրապետությունում ձնածածկույթի բարձրությունն անցած տարվա համեմատ 60-80սմ-ով ավելին էԱյսօրվա՝ հունվարի 21-ի դրությամբ հանրապետության լեռնային շրջաններում ձնածածկույթի բարձրությունը 2025 թվականի նույն օրվա համեմատ 60-80սմ-ով ավելին է։ Այս մասին հայտնում են ՇՄՆ...
11:55 21/01/2026Թաիլանդցի թոշակառուն գնել է ավելի քան 4500 վիճակախաղի տոմս և դարձել միլիոնատերԳնորդը գրեթե սրտի կաթված է ստացել
10:40 21/01/2026Հիմա ես ամենաերջանիկ կինն եմ. Գերությունից վերադարձած Վիգեն Էուլջեքչյանի կին«Շնորհակալ եմ ջերմ խոսքերի համար, դրանք դիպան իմ սրտին»,-գրում է Բաքվի գերությունից վերադարձած Վիգեն Էուլջեքչյանի կինը՝ Լինդան՝ արձագանքելով բազմաթիվ շնորհավորանքներին, աչքալուսանքներին,...
09:34 21/01/2026Իսպանիայում գնացքի երկրորդ վթարն է գրանցվել. Կան մի քանի տասնյակ վիրավորներԻսպանիայում գնացքի վթարի երկրորդ դեպքն է գրանցվել։ Բարսելոնայի մոտակայքում իսպանական մերձքաղաքային գնացքը բախվել է երկաթուղային գծերի վրա փլուզված պատի փլատակներին։ Վթարի հետևանքով վարորդը զոհվել է,...
09:13 21/01/2026Արթիկի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին բուք էՀունվարի 21-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Մեղրու լեռնանցքը, Վանաձոր-Դիլիջան, Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Կապան ավտոճանապարհները...
08:26 21/01/2026Հունվարի 21-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 21-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
20:51 20/01/2026Արագածի և Արթիկի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին բուք էՀունվարի 20-ին՝ ժամը 20:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ «Ճանապարհների սպասարկման համար...
20:19 20/01/2026Տիրադավների թիվը մեկով ավելացավՄասյացոտնի թեմից Տեր Արտաշես քահանա Հակոբյանը Փաշինյանի նախաձեռնած «եկեղեցու բարենորոգումներին» է միանում։Այս մասին նշված է Մասյացոտնի թեմի տարածած հայտարարությունում։ «Ես՝ Մասյացոտնի թեմի Ոսկետափ...

11:32 27/02/2025Праздники Армянской церкви: сегодня День памяти Свв. Вардана Мамиконяна и его 1036 соратниковСегодня, 27 февраля, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Вардана Мамиконяна и его 1036 соратников. 26-го мая 451-го года произошла Аварайрская битва. По словам летописца, «каждый...
16:27 26/02/2025Какая погода ждет жителей Армении в первый день весны? Рассказали синоптикиДнем 26-го февраля, а также 27-го февраля в отдельных областях Армении прогнозируется усиление ветра, с порывами до 17-20 м/с, в связи с чем в отдельных горных регионах республики ожидается метель,...
15:53 26/02/2025Снег уже который день идет в Грузии, Турции и на юге РоссииСугробы образовались на побережье Черного моря. Рекордное количество осадков засыпало сразу несколько стран. Снег уже который день идет в Грузии, Турции и на юге России. Неблагоприятные погодные...
15:42 26/02/2025Житель Мытищ выбросил Porsche Macan на помойку: супруга не приняла этот подарок на День влюбленныхВ подмосковных Мытищах мужчина выбросил кроссовер Porsche Macan в мусорный контейнер, сообщает Telegram-канал Baza.
15:14 26/02/2025В Сургуте женщина стала лотерейной мультимиллионершей, пока пекла блины для детейЖительница Сургута выиграла крупнейший суперприз в истории онлайн-лотереи "Большая 8" - более 46 миллионов рублей - пока жарила детям блины, сообщили РИА Новости в пресс-службе бренда всероссийских...
13:59 26/02/2025Ватикан: Папа Римский Франциск провел спокойную ночь и отдыхает26 февраля пресс-служба Святейшего Престола обновила информацию о состоянии Папы Римского Франциска, проходящего лечение в римской больнице им.
13:33 26/02/2025Сотрудники МККК навестили удерживаемых в Азербайджане армянских пленныхПредставители Международного комитета Красного Креста (МККК) в феврале навестили армян, удерживаемых в Азербайджане.
12:13 26/02/2025Что больше всего покупают жители Армении на Wildberries?В прошлом году спрос на онлайн-покупки среди армянских покупателей вырос на 19% по сравнению с 2023 годом, сообщает объединенная компания Wildberries и Russ, подводя итоги своей деятельности в...
11:55 26/02/2025О ситуации на дорогах Армении – к утру средыПо положению на утро среды, 26 февраля, на территории Армении есть закрытые автодороги. Подробности о ситуации на дорогах республики приводит Спасательная служба МВД РА. Так, закрыты автодороги,...
11:34 26/02/2025Художник Микеланджело Пистолетто номинирован на Нобелевскую премию мираМикеланджело Пистолетто номинирован на Нобелевскую премию мира 2025 года. Художник, родившийся в 1933 году, является одним из пионеров арте повера. Он получил множество наград, включая «Золотого...
17:53 25/02/2025Водителей предупредили о метели на ряде автодорог АрменииПо положению на 17:25 вторника, 25 февраля, на территории Армении есть закрытые автодороги. Подробности о ситуации на дорогах республики приводит Спасательная служба МВД РА. Так, закрыты автодороги,...
17:32 25/02/2025Еще один мощный выброс плазмы произошел на СолнцеЕще один мощный выброс плазмы произошел на Солнце, на этот раз он направлен в сторону Земли, сообщил РИА Новости руководитель Лаборатории солнечной астрономии ИКИ РАН Сергей Богачев.
15:35 25/02/2025Погода в Армении: снегопады, сильный ветер и повышение температуры в ближайшие дниВечером 25-го, 26-27 февраля, днем 1-го, ночью 2-го марта в отдельных областях Армении прогнозируется снег.
14:16 25/02/2025Рубен Мхитарян: Не буду использовать ресурс Hayat Project в предвыборной гонке в Гюмри«Я твердо заявляю: не собираюсь использовать публичный ресурс ребят из группы Hayat Project (основанный несколько лет назад в Гюмри музыкальный коллектив, сделавший своим брендом родной диалект.
13:09 25/02/2025В Сочи в горах сошла лавина: спасатели нашли двух сноубордистовДва сноубордиста были найдены после схода лавины на южном склоне Аибги за пределами оборудованных трасс горнолыжного курорта в Сочи.
12:36 25/02/2025Спасатели в Армении 24-25 февраля вызволили 914 застрявших автомобилейВ период с 24 по 25 февраля в Национальный центр кризисного управления Спасательной службы МВД Армении и центры кризисного управления областных спасательных управлений Котайка, Арагацотна,...
12:23 25/02/2025Праздники Армянской церкви: сегодня отмечается День памяти Свв. священников ГевондяновСегодня, 25 февраля, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. священников Гевондянов, напоминает Qahana.am. Согласно традиции, это День всех священников. Во время Аварайрской битвы...
12:15 25/02/2025Закрытые трассы, ограниченное движение: непогода осложнила ситуацию на дорогах АрменииПо положению на 11:55 вторника, 25 февраля, на территории Армении есть закрытые автодороги. Подробности о ситуации на дорогах республики приводит Спасательная служба МВД РА. Так, закрыты автодороги,...
11:35 25/02/2025ARARAT Bourbon Cask. Ереванский коньячный завод выпустил новую лимитированную сериюARARAT Bourbon Cask – еще одна инновация Ереванского коньячного завода - 8-летний армянский коньяк ARARAT, произведенный из выращенного исключительно в Армении отборного винограда по всем канонам...