11:09 13/01/2026Մինչ օրս չունենք հստակ օրենսդրություն, որը կկարգավորի, թե պետական մարմինները ինչպես և որտեղ կարող են օգտագործել ԱԲ ալգորիթմներ. Dphub.am«Արհեստական բանականությունը արդեն մտել է Հայաստանի պետական համակարգ, բայց արդյո՞ք մենք գիտենք, թե ինչպես են մշակվում մեր տվյալները։ Ինձ միշտ մտահոգել է այն արագությունը, որով ներդրվում են նոր...
10:54 13/01/2026Երևանի Հերացի փողոցում բախվել են 4 մեքենաներ, կան տուժածներՀունվարի 13-ին, ժամը 08։21-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Խանջյան փողոցում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել են ավտոմեքենաներ․ կան տուժածներ։ Դեպքի վայր է...
09:42 13/01/2026Քրիստոսի Անվանակոչության տոնն էՀունվարի 13-ին Մեր Տեր և Փրկիչ Հիսուս Քրիստոսի Անվանակոչության տոնն է։ Ըստ հրեական օրենքի` ծննդյան 8-րդ օրը Հիսուս, ինչպես նորածին ամեն մի արու զավակ, թլփատվեց և անվանակոչվեց: Այդ մասին վկայում է Ս.
09:15 13/01/2026Հունվարի 13-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 13-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
09:07 13/01/2026Թալին-Մաստարա-Լանջիկ-Գյումրի ճանապարհը դժվարանցանելի է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համարԱրթիկի, Արագածի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին բուք է։
23:21 12/01/2026Լարսը փակ է միայն կցորդով բեռնատարների համարՓրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ ավտոճանապարհներ։ «Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող...
23:04 12/01/2026Դատապարտում ենք Եկեղեցին և մեր հավատավոր ժողովրդին պառակտող այս կործանարար գործընթացը․ Լուսագյուղի Սբ. Աստվածածին եկեղեցու երիտասարդաց միությունԱրագածոտնի թեմի Լուսագյուղի Սբ. Աստվածածին եկեղեցու երիտասարդաց միությունը ևս դատապարտում է եկեղեցին պառակտող գործընթացը։ «Մենք՝ Արագածոտնի թեմի Լուսագյուղի Սբ. Աստվածածին եկեղեցու երիտասարդաց...
22:20 12/01/2026Դեմ եմ Եկեղեցին ու մեր հավատացեալ ժողովրդին պառակտելու այս կործանարար գործընթացին․ Եղիշե վարդապետԵղիշե վարդապետ Աւետիսյեանը գրում է․ «Ես` հոգեշնորհ Տ. Եղիշէ վարդապետ Աւետիսեանս, որդիական հաւատարմութեամբ իմ անսասան ու աներկբայ նուիրուածութիւնն եմ յայտնում Հայաստանեայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցուն,...
21:05 12/01/2026Ճապոնացի զբոսաշրջիկը որոշել է սուզվել՝ −60 °C ջերմաստիճանի պայմաններումՀիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Ճապոնացի զբոսաշրջիկը որոշել է սուզվել՝ −60 °C ջերմաստիճանի պայմաններում, Օյմյակոնում (Յակուտիա, 🇷🇺Ռուսաստան)։ Ճապոնացին...
20:42 12/01/2026Այգեստան գյուղում տուն է այրվել,կա զոհՀրդեհ է բռնկվել Արարատի մարզում։ Ժամը 18։20-ի սահմաններում ահազանգ է ստացվել, որ Այգեստան գյուղում տուն է այրվում, հայտնում է Shamshyan .com-ը։ Փրկարարները նախ կանխել են վագոն տնակում առաջացած կրակի...
19:53 12/01/2026Բավ է ստել․ Երևանի ավագանու անդամԵրևանի ավագանու անդամ Քրիստինա Վարդանյանը գրում է․ «Երբեմն լսում եմ մեր երկրում որոշում կայացնողներին և զարմանում… Երևանը համառորեն շենքերից անտառի արդեն վերածել և շարունակում եք, երեք տարվա մեջ...
19:17 12/01/2026Մասյացոտն թեմի Երիտասարդաց միությունների անդամներն իրենց հավատարմությունն են հայտնել Ռուբեն վարդապետին, Մայր աթոռինՀԱԵ Մասյացոտն թեմի Երիտասարդաց միությունների հայտարարությունը․ «Մասյացոտն թեմի Երիտասարդաց միությունների անդամներն իրենց հավատարմությունն են հայտնել Ռուբեն վարդապետին, Մայր աթոռին և նրա գահակալ...
18:22 12/01/2026Բեռնատարը կողաշրջվել է․ կա տուժածՀունվարի 12-ին, ժամը 12։16-ին Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ելփին-Զանգակատուն ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բեռնատար ավտոմեքենան...
18:13 12/01/2026TikTok-ը Թուրքիայի տիրույթում հեռացրել է 3.8 մլն տեսանյութTikTok-ը հրապարակել է 2025-ի հուլիսից սեպտեմբեր ընկած ժամանակահատվածում հարթակից հեռացված բովանդակության վերաբերյալ տվյալներ։ Նշվել է, որ TikTok-ից ամբողջ աշխարհի մասշտաբով հեռացվել է հասարակական...
16:58 12/01/2026Այդ եկեղեցականները Նիկոլ Փաշինյանին միացել են շանտաժի, կոմպրոմատների վախից. Տեր Վրթանես«Փառք Աստծո, մենք այս իրավիճակում Մասյացոտն թեմում ունենք նոր առաջնորդական տեղապահ։ Մեր լավագույն վարդապետներից Ռուբեն Զարգարյանը երեկ նշանակվել է թեմի առաջնորդական տեղապահ, և դա ժողովրդին շատ...
13:27 12/01/2026Ջերմաստիճանը կնվազի 10-13 աստիճանովԵրևանում հունվարի12-ի ցերեկը, 14-ի ցերեկը, 15-17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հունվարի 13-ի ցերեկը սպասվում է ձնախառն անձրև և անձրև, 13-ի երեկոյան, 13-ի լույս 14-ի գիշերը և առավոտյան՝...
13:08 12/01/2026Բազմահազար հանդիսականների համար կազմակերպված համերգների անտեսանելի կողմը. Պրոդյուսեր Լիլիթ Գալստյանի աշխատանքըԲազմահազար հանդիսականների համար համերգ կազմակերպելը մշակութային ոլորտի ամենաբարդ և պատասխանատու խնդիրներից մեկն է։ Դա ոչ միայն արվեստի, այլև կառավարման, անվտանգության և համակարգված աշխատանքի...
12:07 12/01/2026Տիգրան Ավինյանը գնահատում է նաև Թուրքիայի տարածքի օդի որակըՄարդկանց թվում է, թե, օրինակ, եթե Երևան քաղաքը վերածվի մի մեծ անտառի, այս խնդիրը կվերանա։ Սա իրականությանը չի համապատասխանում
11:00 12/01/2026Մարդ/վարչական իրավախախտման արձանագրություն՝ խայտառակ թվեր են. Ավինյանը դժգոհում է, որ վարչական տուգանքներ չեն նշանակվումԼավամարդ դուրս գալը լավ բան չէ

16:15 08/02/2025Российское СМИ – об уникальной атмосфере для путешественников в АрменииВеличественные монастыри в Армении, скрытые в ущельях, виноградники, простирающиеся у подножий Арарата, и удивительные города, расположенные среди скал – все это создает уникальную атмосферу для...
14:52 08/02/2025Ночью 9-го февраля в ряде районов Еревана возможен небольшой снегДнем 8-го февраля, а также 9-го февраля в отдельных регионах Армении ожидается небольшой снег. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды...
13:20 08/02/2025Крупный пожар в городе Степанаван в Армении: 1 человек погиб, 6 госпитализированы, 27 эвакуированыСпасатели обнаружили тело одного погибшего при пожаре в городе Степанаван Лорийской области Армении, шесть пострадавших госпитализированы.
13:11 08/02/2025Спасатели в Сюнике вызволили из затора 73 застрявших грузовика7 февраля, в 13:21, в центр кризисного управления Сюникского областного спасательного управления поступило сообщение о том, что на дороге Татев-Агвани, на участке под названием «Джиглси», автомобили...
11:56 08/02/2025Армянская церковь 8 февраля отмечает День памяти сыновей и внуков Св. Григория ПросветителяСегодня, 8 февраля, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти сыновей и внуков Св. Григория Просветителя: Аристакеса, Вртанеса, Иусика, Григориса и Даниила, напоминает Qahana.am. Аристакес...
11:49 08/02/2025Россиянка упала со скалы в турецкой Анталье, пытаясь сфотографироватьсяРоссиянка упала со скалы в курортном городе Анталья, сообщает РБК со ссылкой на турецкий телеканал Habertürk.
11:32 08/02/2025Скрипку работы Антонио Страдивари «Йоахим-Ма» продали за $11,25 млн на аукционе в Нью-ЙоркеСкрипка "Иоахим-Ма", изготовленная известным итальянским мастером Антонио Страдивари в 1714 году, ушла с молотка в Нью-Йорке за 11,25 миллиона долларов, сообщает аукционный дом Sotheby's.
11:06 08/02/2025На участке под названием «Зангер» в Армении наблюдается метельСпасательная служба сообщает, что в Республике Армения по положению на 10:48 8 февраля есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
17:38 07/02/2025Очередная мишень Азербайджана – арцахское село МариамадзорНа оккупированных территориях Республики Арцах (НКР) азербайджанцы продолжают уничтожать армянские памятники культуры, целые населенные пункты и жилые кварталы.
17:21 07/02/2025Руководство Зангезурского комбината начало массово увольнять сотрудниковРуководство Зангезурского медно-молибденового комбината (ЗММК) издало приказы об увольнении 8 сотрудников предприятия, принимающих участие в забастовке.
16:20 07/02/2025Синоптики рассказали о погоде в Армении на выходныеДнем 7-го февраля, а также 8-9 февраля в отдельных регионах Армении ожидается небольшой снег. А 10-12 февраля в республике ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр...
16:13 07/02/2025Бастующие на ЗММК намекают на давление на членов координационного совета«Еще раз подчеркиваем: это акция трудящихся – за восстановление социальной справедливости», – заявил один из бастующих работников Зангезурского медно-молибденового комбината (ЗММК) в Сюникской...
15:23 07/02/2025Во всех церквях Армении будет совершен обряд благословения молодоженовАрмянская Апостольская церковь 14 февраля отметит Сретение Господа нашего Иисуса Христа (Тъярнэндарач).
15:11 07/02/2025МИД Армении попросили добиться исключения Сюника из списка потенциально опасных регионовКомитет по туризму Армении направил письмо в МИД республики с предложением инициировать работу по удалению с сайтов различных посольств «красных линий» (предупреждений о потенциальных угрозах) по...
14:28 07/02/2025В Ереване пассажиры пытались оплатить проезд QR-кодами с чеков из кафеПресс-секретарь мэрии Еревана Айк Костанян поделился на своей странице в Facebook снимками и рассказал о необычной попытке пассажиров обойти систему оплаты в общественном транспорте.
13:34 07/02/2025Вышедший на обочину дороги в Северной Каролине олень-альбинос стал звездой соцсетейВ США в штате Северная Каролина автомобилисты запечатлели оленя-альбиноса. Видео появилось в социальных сетях. На кадрах видно, как белый олень стоит на обочине дороги, а затем уходит в лес. Увидеть...
13:23 07/02/2025Цепная авария в Сюникской области Армении: образовалась пробка из 150 автомобилейВ Центр кризисного управления Сюникского областного спасательного управления 6 февраля, в 20:50, поступил звонок о том, что на автодороге Тандзавер-Агвани произошло ДТП, требуется помощь спасателей.
13:05 07/02/2025Бастующие требуют гарантий. Что сейчас происходит на ЗММК?Бастующие уже неделю работники Зангезурского медно-молибденового комбината (ЗММК) в Сюникской области Армении требуют у владеющего 22% акций ЗММК правительства республики гарантий – касательно того,...
12:44 07/02/2025Руководство ЗММК пытается сломить сопротивление рабочих. Забастовка продолжаетсяУже неделю забастовку проводят работники Зангезурского медно-молибденового комбината (ЗММК) в Сюникской области Армении.