17:49 14/01/2026Ուզում էի գրառման մեջ բոլորի անունները տեսնել. Վագիֆ Խաչատրյանի դուստրՀակարի կամրջի մոտից շտապ օգնության մեքենայից գերեվարված Վագիֆ Խաչատրյանի՝ Հայաստան վերադարձի մասին նրա դստերը՝ Վերային տեղեկացրել է ընկերուհին։ «Ես աշխատանքի էի, ընկերուհիս զանգահարեց։...
17:48 14/01/2026Երբ և ինչ պայմաններում էին գերեվարվել այսօր Հայաստանին փոխանցված գերիներըԱյսօր Ադրբեջանը Հայաստանին է փոխանցել 4 գերիների՝ Գևորգ Սուջյան, Դավիթ Դավթյան, Վիգեն Էուլջեքջյան և Վագիֆ Խաչատրյան։ Նրանք գերեվարվել են ադրբեջանցիների կողմից տարբեր ժամանակաշրջաններում և Բավքի...
17:07 14/01/2026Սպիտակի ոլորանները, Սպիտակ-Գյումրի և Դիլիջան-Վանաձոր ավտոճանապարհները դժվարանցանելի ենՀունվարի 14-ին՝ ժամը 17:00-ի դրությամբ, Սպիտակի ոլորանները, Սպիտակ-Գյումրի և Դիլիջան-Վանաձոր ավտոճանապարհները կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար դժվարանցանելի են։ Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է կցորդով...
17:06 14/01/2026Գերագույն հոգևոր խորհուրդը մերժելի է համարել իշխող ուժի կողմից արհեստական օրակարգերի ձևավորմամբ Հայ Եկեղեցին քաղաքական գործընթացների մեջ ներքաշելու փորձերՈրոշվել է նախորդ տարեվերջին հրավիրված և ժամանակավորապես հետաձգված Եպիսկոպոսաց ժողովը և աղոթական առանձնացումը կազմակերպել փետրվար ամսվա ընթացքում։
16:33 14/01/2026Հայտնաբերվել է ՊՆ N զորամասի զինծառայողի դին՝ հրազենային վնասվածքովՀունվարի 14-ին՝ ժամը 09:50-ի սահմաններում, հայտնաբերվել է ՊՆ N զորամասի զինծառայող Վահան Խաչատուրի Պետրոսյանի դին՝ հրազենային վնասվածքով։ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ դեպքի...
15:24 14/01/2026Ձմռանը մաշկը առողջ պահելու համար պետք է խուսափել որոշ գործոններիցԿրե՛ք ձեռնոցներ և շարֆեր խոցելի մաշկը պաշտպանելու համար:
14:42 14/01/2026Դուք ո՞վ եք, որ ներկայանաք իբրև թե եկեղեցու գույքով ավելի հետաքրքրված ու ավելի նախանձախնդիր, քան հայ հոգևորականությունը. Կոմպոզիտոր«Տգետ, էժան աղմուկներ ու ի սկզբանէ անհավանական դավադրությունների հավատացողներին ինչ որ բան ապացուցելը կամ բացատրելը անհնար գործ է, նրանք ուզում են դրանց հավատալ, դա սնում է իրենց դատարկ գլուխներն ու...
13:45 14/01/2026Հայր Ասողիկը հարցաքննվում է, ՔԿ-ից չեն մեկնաբանում՝ ի՞նչ գործի շրջանակումՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Թանգարանների և արխիվի տնօրեն Տեր Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը հարցաքննվում է Քննչական կոմիտեում։ Panorama.am-ը հետաքրքրվեց Քննչական կոմիտեից ՝ ի՞նչ գործի շրջանակում է...
12:50 14/01/2026Ողբերգական դեպք Սիսիանում. հրդեհից հետո ննջասենյակում հայտնաբերվել է քաղաքացու դիՀունվարի 14-ին, ժամը 10։38-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ ծուխ է նկատվում Սիսիան քաղաքի Որոտան փողոցի շենքերից մեկի 4-րդ հարկի...
12:45 14/01/2026Ճանապարհային դեպարտամենտն ու տարածքային ՃՇՇ-ները էս հարցին ո՞նց են լուծում տալու. Վահագն Սարոյան«Ասֆալտային մտածելակերպի համար մի փոքր բարդ առաջադրանք է, երբ ձմռանը այդ նույն ճանապարհները պետք է ոչ միայն ձնից մաքրվեն, այլ նաև մշակվեն աղով ու ավազով, որպեսզի հնարավոր լինի խուսափել մերկասառույցից...
12:12 14/01/2026Գնդերեցների նկատմամբ ճնշումները միանշանակ դատապարտելի են և անընդունելի. Մայր ԱթոռԼուրեր են տարածվում, որ իշխանության ուժային կառույցները բացահայտ ճնշումներ են գործադրում ՀՀ ԶՈւ հոգևոր սպասավորություն իրականացնող գնդերեցների նկատմամբ և սպառնալիքներով պարտադրում են վերջիններիս...
11:06 14/01/2026Ճանապարհի մերկասառույցի պատճառով 14 ավտոմեքենայի մասնակցությամբ շղթայական ավտովթար է գրանցվելՃանապարհն ամբողջությամբ եղել է մերկասառույց, իսկ սպասարկող ընկերությունը ոչ մի աշխատանքներ չի կատարել աղ ու ավազի խառնուրդով այն մշակելու ուղղությամբ
10:52 14/01/2026Թաիլանդում գնացքի վթարի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 22-ի«Խաոսոտ» թերթը հայտնել է առնվազն 40 վիրավորի մասին
21:06 13/01/2026Հրազդան գետից դուրս է բերվել մոտ մեկ ամիս անհայտ որոնվող 18-ամյա տղայի մшրմինըՔննիչի որոշմամբ նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն
20:15 13/01/2026Կան դժվարանցանելի ճանապարհներ. Ճանապարհային դեպարտամենտՃանապարհաշինարարներն ավտոճանապարհներին իրականացնում են մաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքներ
19:39 13/01/2026Ղարաբաղյան առաջին պատերազմի ժամանակ երդվել են, որ իրենց կորցրած ընկերների անունով երեխաներ կունենան. Նարեկ ԿարապետյանԿուզենայի, որ մենք մեր երկրում այնպիսի ապագա կառուցենք, որ այսպիսի ընտանիքները չունենան ոչ մի խնդիր
12:59 13/01/2026Միջերկրական ծովից ցիկլոն է գալիսՄիջերկրական ծովից ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հունվարի 13-ին կեսօրից հետո դեպի երեկո, հունվարի 13-ի լույս 14-ի գիշերը շրջանների մեծ մասում, 14-ի ցերեկը և 15-ին առանձին շրջաններում սպասվում...
11:21 13/01/2026Հերացի թունելից Խանջյան ճանապարհին բախվել են 4 մեքենաներ. Վիրավորներից 3-ը երեխաներ ենԱյսօր՝ հունվարի 13-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 08։10-ի սահմաններում Հերացու թունելից դեպի Խանջյանի թունել տանող ճանապարհահատվածում բախվել են «Toyota Ipsum», «Mercedes Sprinter»,...
11:15 13/01/2026Իսրայելի Ռամլե քաղաքի փողոցներից մեկը կոչվել է «Հայ Եկեղեցի»Իսրայելի Ռամլե քաղաքի հայկական Սուրբ Գևորգ Եկեղեցի առաջնորդող փողոցը հանդիսավոր և պաշտոնապես անվանակոչվել է «Հայ Եկեղեցի»։ Նախօրեին կայացել է փողոցի անվանակոչությանը նվիրված միջոցառում, որը...

17:00 05/07/2023Showers, thunderstorms to continue in ArmeniaScattered showers and thunderstorms are expected to continue in some parts of Armenia on Wednesday and over the weekend.
15:34 05/07/2023Macron mulls social media shutdowns to contain unrestFrench President Emmanuel Macron, struggling to contain another bout of violent protests across the country, met with mayors on Tuesday (4 July) and reportedly suggested the idea of regulating or...
12:30 05/07/2023Fallen soldier's mother gives birth to baby girlNatalya Davtyan, whose son Harut Hovhannisyan was killed in the 2020 Artsakh war, has given birth to a baby girl.
11:00 05/07/2023Armenia marks Constitution DayOn 5 July Armenia celebrates Constitution Day, which is a public holiday in the country. The Constitution of the Republic of Armenia was adopted in a national referendum on 5 July 1995. The...
17:04 04/07/2023Showers, thunderstorms in the forecastScattered showers and thunderstorms are expected in some parts of Armenia on Tuesday, Wednesday, late on Friday and over the weekend.
11:15 04/07/2023Russia accuses Ukraine of drone attack on MoscowRussia has accused Ukraine of attacking Moscow with at least five drones that were all either shot down or jammed, though one of the capital's main airports had to reroute flights for several hours.
17:00 03/07/2023Temperatures to rise in ArmeniaRainless weather is expected in Armenia on Monday, overnight Tuesday and Thursday. Scattered showers and thunderstorms are forecast for some parts of the country in the daytime on Tuesday, Wednesday,...
15:00 03/07/202315 patients from Artsakh transferred to ArmeniaThe International Committee of the Red Cross (ICRC) has facilitated the transfer of 15 more severely ill patients from Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia, the Artsakh Ministry of Health reported.
13:35 03/07/2023More measles cases reported in ArmeniaNine more cases of measles were confirmed in Armenia in the past week. The total number of measles cases recorded by Armenia’s health authorities has now reached 279. 194 of the virus cases have been...
12:56 03/07/2023Reporters barred from entering sessions hall of Armenia's judicial watchdogJournalists were not allowed into the sessions hall of Armenia’s Supreme Judicial Council (SJC) which started delivering decisions on disciplinary action against some judges on Monday morning.
11:55 03/07/2023Fallen soldier's mother gives birth to baby boyThe mother of hero soldier Narek Asaturyan, who was killed defending Artsakh during the 2020 war, has given birth to a baby boy.
11:00 03/07/2023Pope Francis condemns Koran burning in StockholmPope Francis said the burning of the Muslim holy book, the Koran, has made him angry and disgusted and that he condemned and rejected permitting the act as a form of freedom of speech, Reuters...
17:00 01/07/2023No rain forecast for next two daysRain and thunderstorms are expected in some parts of Armenia on Saturday, Tuesday and Wednesday. There is also a risk of hail in some regions today, the national weather service says. No rain is...
16:45 01/07/2023Titanic passenger's letter fetches $12,000 at auction in UruguayA letter written on board the RMS Titanic by an Uruguayan passenger and sent during the doomed ocean liner’s final port of call in Ireland sold for $12,000 at auction in Montevideo, Uruguay, on...
15:06 01/07/2023Catholicos Aram I holds phone call with Artsakh leaderHis Holiness Catholicos Aram I of the Great House of Cilicia and President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan on Friday held a phone conversation regarding the recent ongoing crisis in the...
14:20 01/07/2023Viva-MTS turns 18: The best is yet to comeEvery country has success stories, which are the country's business card, contribute to better investment climate, and define the values, hard work, way of thinking, devotion, creativity, and...
12:15 01/07/2023Kylian Mbappe calls for calm as riots continue across FranceFrance captain Kylian Mbappe says the "violence must stop" as protests grip the country following the death of a teenager shot by police, the BBC reports.
11:15 01/07/2023Armenian Church commemorates King Tiridates and othersThe Armenian Apostolic Church commemorates Sts. King Tiridates, Queen Ashkhen and Princess Khosrovidukht on Saturday, Qahana.am reports. In 287 A.D. Tiridates (Trdat), from the royal house of...
11:00 01/07/2023Musk-Zuckerberg showdown in Colosseum a no-go, spokesman saysThere can be no fight between US billionaires Elon Musk and Mark Zuckerberg in the Roman Colosseum, a spokesman for the ancient monument and museum told TASS on Friday.
18:29 30/06/2023'Epic Journey: Credential of Values' temporary exhibition opens at ARARAT Museum"Epic Journey: Credential of Values" is yet another cultural project initiated by ARARAT Museum that combines world epic heritage with AI.