17:49 14/01/2026Ուզում էի գրառման մեջ բոլորի անունները տեսնել. Վագիֆ Խաչատրյանի դուստրՀակարի կամրջի մոտից շտապ օգնության մեքենայից գերեվարված Վագիֆ Խաչատրյանի՝ Հայաստան վերադարձի մասին նրա դստերը՝ Վերային տեղեկացրել է ընկերուհին։ «Ես աշխատանքի էի, ընկերուհիս զանգահարեց։...
17:48 14/01/2026Երբ և ինչ պայմաններում էին գերեվարվել այսօր Հայաստանին փոխանցված գերիներըԱյսօր Ադրբեջանը Հայաստանին է փոխանցել 4 գերիների՝ Գևորգ Սուջյան, Դավիթ Դավթյան, Վիգեն Էուլջեքջյան և Վագիֆ Խաչատրյան։ Նրանք գերեվարվել են ադրբեջանցիների կողմից տարբեր ժամանակաշրջաններում և Բավքի...
17:07 14/01/2026Սպիտակի ոլորանները, Սպիտակ-Գյումրի և Դիլիջան-Վանաձոր ավտոճանապարհները դժվարանցանելի ենՀունվարի 14-ին՝ ժամը 17:00-ի դրությամբ, Սպիտակի ոլորանները, Սպիտակ-Գյումրի և Դիլիջան-Վանաձոր ավտոճանապարհները կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար դժվարանցանելի են։ Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է կցորդով...
17:06 14/01/2026Գերագույն հոգևոր խորհուրդը մերժելի է համարել իշխող ուժի կողմից արհեստական օրակարգերի ձևավորմամբ Հայ Եկեղեցին քաղաքական գործընթացների մեջ ներքաշելու փորձերՈրոշվել է նախորդ տարեվերջին հրավիրված և ժամանակավորապես հետաձգված Եպիսկոպոսաց ժողովը և աղոթական առանձնացումը կազմակերպել փետրվար ամսվա ընթացքում։
16:33 14/01/2026Հայտնաբերվել է ՊՆ N զորամասի զինծառայողի դին՝ հրազենային վնասվածքովՀունվարի 14-ին՝ ժամը 09:50-ի սահմաններում, հայտնաբերվել է ՊՆ N զորամասի զինծառայող Վահան Խաչատուրի Պետրոսյանի դին՝ հրազենային վնասվածքով։ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ դեպքի...
15:24 14/01/2026Ձմռանը մաշկը առողջ պահելու համար պետք է խուսափել որոշ գործոններիցԿրե՛ք ձեռնոցներ և շարֆեր խոցելի մաշկը պաշտպանելու համար:
14:42 14/01/2026Դուք ո՞վ եք, որ ներկայանաք իբրև թե եկեղեցու գույքով ավելի հետաքրքրված ու ավելի նախանձախնդիր, քան հայ հոգևորականությունը. Կոմպոզիտոր«Տգետ, էժան աղմուկներ ու ի սկզբանէ անհավանական դավադրությունների հավատացողներին ինչ որ բան ապացուցելը կամ բացատրելը անհնար գործ է, նրանք ուզում են դրանց հավատալ, դա սնում է իրենց դատարկ գլուխներն ու...
13:45 14/01/2026Հայր Ասողիկը հարցաքննվում է, ՔԿ-ից չեն մեկնաբանում՝ ի՞նչ գործի շրջանակումՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Թանգարանների և արխիվի տնօրեն Տեր Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը հարցաքննվում է Քննչական կոմիտեում։ Panorama.am-ը հետաքրքրվեց Քննչական կոմիտեից ՝ ի՞նչ գործի շրջանակում է...
12:50 14/01/2026Ողբերգական դեպք Սիսիանում. հրդեհից հետո ննջասենյակում հայտնաբերվել է քաղաքացու դիՀունվարի 14-ին, ժամը 10։38-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ ծուխ է նկատվում Սիսիան քաղաքի Որոտան փողոցի շենքերից մեկի 4-րդ հարկի...
12:45 14/01/2026Ճանապարհային դեպարտամենտն ու տարածքային ՃՇՇ-ները էս հարցին ո՞նց են լուծում տալու. Վահագն Սարոյան«Ասֆալտային մտածելակերպի համար մի փոքր բարդ առաջադրանք է, երբ ձմռանը այդ նույն ճանապարհները պետք է ոչ միայն ձնից մաքրվեն, այլ նաև մշակվեն աղով ու ավազով, որպեսզի հնարավոր լինի խուսափել մերկասառույցից...
12:12 14/01/2026Գնդերեցների նկատմամբ ճնշումները միանշանակ դատապարտելի են և անընդունելի. Մայր ԱթոռԼուրեր են տարածվում, որ իշխանության ուժային կառույցները բացահայտ ճնշումներ են գործադրում ՀՀ ԶՈւ հոգևոր սպասավորություն իրականացնող գնդերեցների նկատմամբ և սպառնալիքներով պարտադրում են վերջիններիս...
11:06 14/01/2026Ճանապարհի մերկասառույցի պատճառով 14 ավտոմեքենայի մասնակցությամբ շղթայական ավտովթար է գրանցվելՃանապարհն ամբողջությամբ եղել է մերկասառույց, իսկ սպասարկող ընկերությունը ոչ մի աշխատանքներ չի կատարել աղ ու ավազի խառնուրդով այն մշակելու ուղղությամբ
10:52 14/01/2026Թաիլանդում գնացքի վթարի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 22-ի«Խաոսոտ» թերթը հայտնել է առնվազն 40 վիրավորի մասին
21:06 13/01/2026Հրազդան գետից դուրս է բերվել մոտ մեկ ամիս անհայտ որոնվող 18-ամյա տղայի մшրմինըՔննիչի որոշմամբ նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն
20:15 13/01/2026Կան դժվարանցանելի ճանապարհներ. Ճանապարհային դեպարտամենտՃանապարհաշինարարներն ավտոճանապարհներին իրականացնում են մաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքներ
19:39 13/01/2026Ղարաբաղյան առաջին պատերազմի ժամանակ երդվել են, որ իրենց կորցրած ընկերների անունով երեխաներ կունենան. Նարեկ ԿարապետյանԿուզենայի, որ մենք մեր երկրում այնպիսի ապագա կառուցենք, որ այսպիսի ընտանիքները չունենան ոչ մի խնդիր
12:59 13/01/2026Միջերկրական ծովից ցիկլոն է գալիսՄիջերկրական ծովից ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հունվարի 13-ին կեսօրից հետո դեպի երեկո, հունվարի 13-ի լույս 14-ի գիշերը շրջանների մեծ մասում, 14-ի ցերեկը և 15-ին առանձին շրջաններում սպասվում...
11:21 13/01/2026Հերացի թունելից Խանջյան ճանապարհին բախվել են 4 մեքենաներ. Վիրավորներից 3-ը երեխաներ ենԱյսօր՝ հունվարի 13-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 08։10-ի սահմաններում Հերացու թունելից դեպի Խանջյանի թունել տանող ճանապարհահատվածում բախվել են «Toyota Ipsum», «Mercedes Sprinter»,...
11:15 13/01/2026Իսրայելի Ռամլե քաղաքի փողոցներից մեկը կոչվել է «Հայ Եկեղեցի»Իսրայելի Ռամլե քաղաքի հայկական Սուրբ Գևորգ Եկեղեցի առաջնորդող փողոցը հանդիսավոր և պաշտոնապես անվանակոչվել է «Հայ Եկեղեցի»։ Նախօրեին կայացել է փողոցի անվանակոչությանը նվիրված միջոցառում, որը...

14:57 11/02/2025Под картиной Пикассо обнаружили таинственный женский портретИскусствоведы, изучавшие картину Пабло Пикассо «Портрет Матео Фернандеса де Сото», обнаружили под ее поверхностью таинственный женский портрет.
14:24 11/02/2025Манукян: Перевели что-то про ополчение через Google Translate и представили в качестве Концепции трансформации армииНациональное Собрание Армении 11 февраля начало работу очередных заседаний. После утверждения повестки дня заседаний депутаты НС во втором чтении обсудили ряд законопроектов. Так, заместитель...
13:36 11/02/2025Вице-мэр Еревана: Бывают случаи, когда QR-коды из-за брака не распознаются валидаторами в городском транспортеВ повестку дня созванного 11 февраля заседания Совета старейшин Еревана включено 27 вопросов, из них докладу подлежат лишь 3.
13:00 11/02/2025О чем договорились бастующие работники и ЗММК?Участники забастовки на Зангезурском медно-молибденовом комбинате (ЗММК) приняли решение о возобновлении работы.
11:46 11/02/2025Протестующие британские фермеры на тракторах заблокировали центр ЛондонаСотни фермеров приехали на тракторах в правительственный квартал Лондона Уайтхолл, чтобы выступить против введения нового налога на унаследованные сельскохозяйственные земли, некоторые демонстранты...
11:43 11/02/2025Водителям рассказали о ситуации на дорогах АрменииСпасательная служба сообщает, что по положению на утро вторника, 11 февраля, на территории Республики Армения есть закрытые автодороги.
17:29 10/02/2025Напряженная ситуация сложилась в ереванском квартале «Ахтанак»Напряженная ситуация сложилась в понедельник в ереванском квартале «Ахтанак»: граждане перекрыли дорогу, требуя решения своих проблем.
17:04 10/02/2025Архимандрит Гарегин Амбарцумян принял участие в Национальном молитвенном завтраке в Вашингтоне4–5 февраля в Вашингтоне состоялся 5-й ежегодный Международный саммит религиозной свободы, а 6 февраля — Национальный молитвенный завтрак.
16:25 10/02/2025Когда ждать снега? В Армении прогнозируются похолодание и осадкиДнем 9-го февраля в отдельных регионах Армении ожидается слабый снег. Снег прогнозируется также вечером 13-го, ночью 14-го в большинстве регионов, днем 14-го в отдельных регионах республики. Прогнозы...
15:43 10/02/2025Нельзя 55 тыс. хозяйствующих субъектов поставить на грань банкротства. Акция у правительства АрменииВ понедельник, 10 февраля, хозяйствующие субъекты вновь провели акцию протеста перед зданием правительства Армении: они выступают против принятых поправок в Налоговый кодекс (НК).
13:32 10/02/2025Из-за потепления климата в Британию вернулись исчезнувшие 300 тысяч лет назад змеиГлобальное потепление климата приводит к тому, что животные начинают мигрировать в другие регионы, где их не видели с доисторических времен.
13:27 10/02/2025В преддверии акции протеста ЗММК обещает повысить зарплаты и выбрать новую страховую компаниюРуководство крупнейшего налогоплательщика Армении – Зангезурского медно-молибденового комбината (ЗММК) – выступило с официальным заявлением, в котором говорится: «Руководство ЗММК, выступая в...
12:49 10/02/2025Авария на газопроводе в Тбилиси: без отопления остаются 2 центральных района грузинской столицыНочь без отопления провели жители двух центральных районов Тбилиси. Восстановить подачу газа планируют до конца дня, передает корреспондент «МИР 24» Михаил Робакидзе. Без газа остались районы Ваке и...
12:34 10/02/2025Сотрудники ЗММК готовятся к акции протеста, приказы об увольнении никто не подписывалОбъявившие забастовку работники Зангезурского медно-молибденового комбината (ЗММК) сегодня в полдень намерены провести акцию протеста у комбината.
12:08 10/02/2025О ситуации на дорогах Армении – к утру понедельникаСпасательная служба сообщает, что в Республике Армения по положению на утро 10 февраля были закрытые и труднопроходимые автодороги.
11:50 10/02/2025Праздники Армянской церкви: сегодня начинается Передовой постПередовой пост присущ только Армянской церкви. Он наступает за три недели до Великого Поста. В старину во время Передового поста разрешалось есть только хлеб с солью. В эти дни также не разрешалось...
18:11 09/02/2025Уволенные за забастовку сотрудники ЗММК могут восстановиться на работе через суд – Назели ВарданянВ соответствии с п.3 ч.1 ст. 114 Трудового кодекса РА, расторжение трудового договора по инициативе работодателя запрещается после принятия решения об объявлении забастовки и в ходе забастовки. Об...
17:00 08/02/2025Масленицу Передового поста отметит завтра Армянская церковьМасленицу Передового поста отметит завтра, 9 февраля, Армянская Апостольская церковь. Это воскресенье перед Передовым постом. Передовой пост присущ только Армянской Церкви. Он наступает за три недели...
16:45 08/02/2025Британский король Карл III тайно посетил оперный театрКороль Великобритании Карл III побывал в театре London Coliseum. Монарх посмотрел постановку Английской национальной оперы «Пираты Пензанса» Артура Салливана и Уильяма Гилберта. При этом он остался...
16:30 08/02/2025Байкал полностью покрылся льдомПоверхность Байкала полностью покрылась льдом. Толщина льда на севере озера большая, а в южной части покрытие еще будет нарастать. Об этом ТАСС сообщил научный руководитель Гидрометцентра России...