19:22 22/12/2025Հայտնաբերվել է մեծ քանակությամբ ապօրինի որսած սիգ տեսակի ձուկԴեկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 08։30-ի սահմաններում, Մարտունի-Վարդենիս ճանապարհի 16-րդ կմ-ին ջրային պարեկները կանգնեցրել են Կարճաղբյուր գյուղի բնակչի վարած «Վազ 2106» մակնիշի ավտոմեքենան, որի սրահում 85 հատ,...
18:46 22/12/2025Երբ դժգոհությունը դառնում է հերձվածի քարոզչություն․ Սերոբ քահանա ԱզարյանՍերոբ քահանա Ազարյանը գրում է․ «Երբ դժգոհությունը դառնում է հերձվածի քարոզչություն ՀՀ իշխանությունների կողմից Եկեղեցու դեմ սանձազերծված հակաեկեղեցական արշավին, ցավ ի սիրտ, միացան նաև մեր Եկեղեցու տաս...
18:25 22/12/2025Նախարարներն այս կիրակի առանց Փաշինյանի չեն մասնակցել պատարագիՆախորդ կիրակի՝ դեկտեմբերի 21-ին, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցել կիրակնօրյա պատարագի։ Վարչապետի խոսնակը հայտնել էր, որ Փաշինյանն այդ օրը գտնվում էր Սանկտ Պետերբուրգում՝ մասնակցելով ԵԱՏՄ նիստին։...
18:09 22/12/2025Ինչո՞ւ է դպիրն անբարnյակшն համարում կարգալույծ քահանային. «Հայր Կորյունը մեր ամուսնալուծվելու հետ կապ չունի»«Նոր Հայաստան, նոր Հայրապետ» շարժման արդեն նախկին անդամ, դպիր Արթուր Սահրադյանը հրապարակային կերպով ներողություն է խնդրել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ից՝ նրա դեմ արշավին միանալու համար։ Նրա...
17:54 22/12/2025«Լրագրողին ասում է՝ տիրադավը պապադ է. Ինքը երբեք այդ բանը չէր ասի, եթե հարբած չլիներ». Տեր ՎրթանեսԴեկտեմբերի 18-ին Մայր Աթոռի վրա տասը եպիսկոպոսների նախաձեռնությամբ հարձակման օրը սրտի կաթված ստացած Բյուրականի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցու հոգևոր հովիվ տեր Վրթանես քահանա Բաղալյանը շարունակում է մնալ...
15:13 22/12/2025Կաթողիկոսից ներողություն եմ խնդրում, որ միացել եմ էդ պոռնիկներին ու իր դեմ արշավին. «Նոր Հայաստան, նոր Հայրապետ» շարժման անդամ«Նոր Հայաստան, նոր Հայրապետ» շարժման անդամ, դպիր Արթուր Սահրադյանը հրապարակային կերպով ներողություն է խնդրել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ից՝ նրա դեմ արշավին միանալու համար։ «Ես այսօր ուզում եմ...
14:32 22/12/2025Սպասվում է քամու ուժգնացումԵրևանում դեկտեմբերի 22-ի ցերեկը, 23-27-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում դեկտեմբերի 22-ի ցերեկը, 23-26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 27-ին առանձին վայրերում...
12:31 22/12/2025Եկատերինբուրգի բնակիչներն ընտրում են դեպի Հայաստան ու Ասիա ուղղությունները2025 թվականին Ասիական երկրներն ու Հայաստանը դարձել են ժողովրդականություն վայելող ուղղություններ Եկատերինբուրգի բնակիչների շրջանում։ Aviasales-ի մամուլի ծառայությունից URA.RU-ին հայտնել են, որ առավել...
11:07 22/12/2025Վատ օդի որակով Երևանում՝ քաղաքապետարանը 2025 թ.-ին գերակատարել և 18.7 մլրդ դրամի նոր շինթույլտվություն է հատկացրելՏրվել է 88 խոշոր շինարարության թույլտվություն
10:39 22/12/2025Պլանային ջրանջատում Կոտայքի մարզում դեկտեմբերի 23-ին«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին եւ սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
10:33 22/12/2025Արհեստական բանականության համակարգով մենք ստանում ենք Երևանում փոսերի վերաբերյալ տվյալներ. Տիգրան ԱվինյանՇատ դեպքերում սա ուղղակի առանց մարդու գործոնի, առանց հնարավոր «պայմանավորվածությունների» ուղղակի արձանագրվում է խախտում
10:08 22/12/2025Ուխտերթ՝ դեպի Սուրբ Ստեփանոս եկեղեցիԴեկտեմբերի 25-ին, Շիրակի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ տեր Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի և թեմի հոգևոր տեսուչ Գերաշնորհ տեր Նարեկ եպիսկոպոս Ավագյանի օրհնությամբ Սուրբ Ստեփանոս Նախավկայի հիշատակության...
09:18 22/12/2025Ո՞ր հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 22-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
07:35 22/12/2025Հրդեհ՝ Գուգարք գյուղի տներից մեկում, տուժածը հոսպիտալացվել էԴեկտեմբերի 21-ին, ժամը 23։43-ին Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Գուգարք գյուղում այրվում է տան տանիք։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային...
19:09 21/12/2025Այսօր տեսակցեցի Տեր Վրթանեսին, վտանգն արդեն անցյալում է. Հայր ԶաքարիաՀայր Զաքարիան գրում է. «Այսօր տեսակցեցի Տեր Վրթանեսին՝ փոխանցելով քաջառողջության ձեր բյուր մաղթանքները: Վտանգն արդեն անցյալում է: Մաղթենք Տեր Հորը շուտափույթ ապաքինում: Շնորհակալություն ձեր աղոթքների...
17:30 21/12/2025Շաբաթ օրն անհետ կորած 4 երեխաները գտնվել ենԵրեխաների նկատմամբ որևէ անօրինական գործողություն չի կատարվել
15:44 21/12/2025Հրդեհի ճիրաններում է հայտնվել գյուղացու կուտակած 400 հակ անասնակերՊարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է գյուղի թիվ 9-րդ փողոցում
15:35 21/12/2025Ինչ եղանակային պայմաններ կլինեն Հանրապետությունում առաջիկա շաբաթվա ընթացքումՕդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի
14:19 21/12/2025Երևանն այսօր դեկտեմբերի 21-ին՝ առանց քամու և դեկտեմբերի 14-ին քամուց հետոՆախրոդ կիրակի դեկտեմբերի 14-ին ուժգին քամին մաքրել էր մայրաքաղաքի օդը

16:15 27/02/2023Yet another success by Viva-MTS and Soldier's Home: the story of 22-year-old HaykHayk, 22-year-old, used to dream of becoming a film actor or embark on a model’s career before being drafted in the army, and had even managed to play some bit roles.
13:05 27/02/2023Migrant boat breaks up off Italy, killing nearly 60A wooden boat crowded with migrants smashed into rocky reefs and broke apart before dawn Sunday off the Italian coast, authorities said.
12:15 27/02/2023Drivers warned over icy roads in ArmeniaSome roads are closed or difficult to pass in Armenia as of Monday morning, the Rescue Service reports.
11:35 27/02/2023ARF activists block traffic to Azerbaijani Embassy in WashingtonThe Armenian Youth Federation – Youth Organization of the Armenian Revolutionary Federation (AYF-YOARF) Washington DC “Ani” Chapter on Sunday blocked the road leading to the Azerbaijani Embassy in...
11:10 27/02/2023Nokia changes iconic logo for first time in 60 yearsNokia announced plans on Sunday to change its brand identity for the first time in nearly 60 years, complete with a new logo, as the telecom equipment maker focuses on aggressive growth, Reuters...
17:00 25/02/2023Temps to rise across ArmeniaNo snow is expected in Armenia over the next few days, the national weather service reports. Temperatures are set to increase strongly by 7-9C in the country on February 26-28, rising by 12-15C in...
16:45 25/02/2023French Césars broadcast interrupted after climate change activist appears on stageThe ceremony and broadcast of the 48th edition of the French Cesar’s awards were interrupted briefly on Friday night after a climate change activist suddenly appeared on stage, Deadline reported.
16:35 25/02/2023Today marks legendary commander Andranik Ozanian's anniversaryToday, February 25, marks the 158th birthday anniversary of Andranik Ozanian (Zoravar Andranik), a legendary Armenian military commander, statesman and key figure of the Armenian national liberation...
13:55 25/02/2023Ericsson plans to lay off 8,500 employeesTelecom equipment maker Ericsson will lay off 8,500 employees globally as part of its plan to cut costs, a memo sent to employees and seen by Reuters said.
13:45 25/02/2023Armenian Church honors St. Theodore the CaptainThe Armenian Apostolic Church commemorates Saint Theodore the Captain on Saturday, February 25. St. Theodore the Captain is a saint recognized by all traditional churches of Christendom. The Armenian...
12:22 25/02/2023U.S. ambassador to Armenia bakes famous bread with Artsakh womenU.S. Ambassador to Armenia Kristina Kvien has joined a group of women from Artsakh (Nagorno-Karabakh) in baking the famous Zhingyalov hats in the Armenian town of Metsamor on Friday, the U.S. Embassy...
11:30 25/02/2023Drivers warned over icy roads in ArmeniaSome roads are closed or difficult to pass in Armenia as of Saturday morning, the Rescue Service reports.
17:00 24/02/2023Temps to rise in ArmeniaSnow is expected in Armenia’s Syunik Province and Artsakh on Friday. No precipitation is forecast for the next few days, the national weather service reports. Temperatures are set to increase...
11:54 24/02/2023Soldiers in Armenia face disciplinary action for smartphone useA group of Armenian conscripts and contract soldiers are facing disciplinary action for using smartphones during service.
17:00 23/02/2023Temps to drop in Armenia on FridaySnow is expected in Armenia on Thursday and Friday, with sleet in sight for the Ararat Valley. No precipitation is forecast for the weekend and early next week, the national weather service reports....
17:30 22/02/2023'Caviar Diplomacy': What is the price of Europe's silence on Azerbaijan's use of phosphorus weapons?The Armenian version of the report "Caviar Diplomacy: How Azerbaijan Silenced the Council of Europe” can shed some light on the silence and indifference of international organizations in the wake of...
16:35 22/02/2023Strong winds expected in Armenia todayNo precipitation is expected across Armenia on Wednesday, overnight Thursday as well as over the weekend, the national weather service says.
15:10 22/02/2023Viva-MTS: side by side with the families getting personal assistant supportRobert, a seven-year-old boy from Vayk, has been getting new friends now as he has started going to school since September.
14:57 22/02/2023Armenian parliament denies media reports about bonusesThe Armenian National Assembly has refuted reports from the Zhoghovurd daily suggesting the new chief of the Armenian parliament staff, David Arakelyan, awarded bonuses to the aides of the ruling...
14:26 22/02/2023Fish 'rain' down in Australian townA remote community in the Australian outback was shocked over the weekend when small, live fish began falling from the heavens, the New York Post reported.