11:49 20/12/2025ՊԵԿ պարզաբանումը. «Ագարակ» անցակետով ՀՀ ներկրված ապրանքների ճանապարհին բեռնաթափման միջադեպը բացահայտվել է կոմիտեի շնորհիվՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը տարածել է պարզաբանում, որտեղ ասված է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթում հրապարակված հոդվածում ներկայացված պնդումների կապակցությամբ ՀՀ պետական եկամուտների...
10:49 20/12/2025Վաղը կդիտվի ամենակարճ ցերեկըՎաղը՝ դեկտեմբերի 21-ին, Երևանի ժամանակով 19:03-ին, Արեգակը կանցնի երկնային հորիզոնի նկատմամբ ամենացածր կետով, ազդարարելով աստղագիտական ձմռան սկզբի մասին, որը կձգվի մինչ գարնանային գիշերհավասար...
10:24 20/12/2025Ո՞ր ուտեստն է նվազեցնում ալկոհոլի ազդեցությունըԱմանորին ընդառաջ ռուս դիետոլոգ-բժիշկ Նատալյա Դենիսովան նշել է այն ուտեստը, որը կմեղմի ալկոհոլի ազդեցությունը։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, բժիշկը նշել է, որ խոլոդեցը կարող է դանդաղեցնել...
10:07 20/12/2025Միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց ենԴեկտեմբերի 20-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից նաև հայտնում են, որ դեկտեմբերի 20-ի առավոտյան ժամը...
10:01 20/12/2025Հանգստյան օրերին տեղումներ չեն լինի. սպասվում է քամու ուժգնացումԵրևանում դեկտեմբերի 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում դեկտեմբերի 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին հյուսիսային՝ 2-5մ/վ, դեկտեմբերի 22-23-ին սպասվում է քամու...
08:59 20/12/2025Բագրատ և Արշակ սրբազանների հայտարարությունը կալանավայրիցԱնազատության մեջ պահվող Բագրա արքեպիսկոպոս Գալստանյանն ու Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանը կալանավայրից հանդես են եկել հայտարարությամբ, որտեղ ասված է.
22:52 19/12/2025«Դվին» ռեստորանի մոտ տեղի ունեցած խոշոր ավտովթարի հետևանքով ճանապարհը ամբողջությամբ փակվել էԲախման հետևանքով առաջացել էր դիզվառելիքի արտահոսք
19:37 19/12/2025Զբոսաշրջիկը հյուրանոցի դեմ դատական հայցի արդյունքում ստացել է 18,000 ֆունտ ստեռլինգ փոխհատուցումյուրանոցի ներկայացուցիչը ներողություն խնդրեց զբոսաշրջիկի ստացած վնասվածքի համար
18:52 19/12/2025Խոշոր վթարի հետևանքով 2 վիրավորվածներից մեկին ուղղաթիռով տեղափոխել են ԵրևանՎթարի մասին ՊԾ Լոռու մարզի գումարտակից տեղեկությունը փոխանցել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչութան Թումանյանի քննչական բաժին
18:30 19/12/2025Թբիլիսիի հյուրանոցում Թուրքիայից եկած կին զբոսաշրջիկը պատահաբար վիրավորվել է հրազենիցՏեղի է ունեցել ռիկոշետ. գնդակը անցել է պատի միջով և հայտնաբերվել է նրա զգեստի մեջ
17:45 19/12/2025Պուշկին փողոցի մի հատվածում մեքենաների կանգառը կարգելվիԴեկտեմբերի 22-ից Պուշկինի փողոցում՝ Պուշկինի - Սարյան փողոցների խաչմերուկից մինչև Պուշկինի փողոց – Մաշտոցի պողոտա խաչմերուկ երթևեկելի մասի ձախ կողմում կարգելվի մեքենաների կանգառը: Այս մասին հայտնում...
17:19 19/12/2025Գերագույն հոգևոր խորհուրդը հրատապ է համարել Եպիսկոպոսաց ժողովի գումարումը մոտ ապագայում, տրվել են հանձնարարականներՆ․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախագահությամբ դեկտեմբերի 18-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում տեղի է ունեցել Գերագույն հոգևոր խորհրդի հայաստանաբնակ անդամների...
16:50 19/12/2025Եկեք ամուսնանանք. Լրագրողը ամուսնության առաջարկ է անում ընկերուհուն Պուտինի հետ ուղիղ եթերումԼենտա.ռու-ն հաղորդում է, որ ռուս լրագրող Կիրիլ Բաժանովը ամուսնության առաջարկ է արել իր ընկերուհուն Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ ուղիղ եթերում, որը զուգորդվել է եզրափակիչ մամուլի ասուլիսի...
16:21 19/12/2025Պետք է հարգվեն եկեղեցու կանոններն ու արարողակարգերը, որոնք դարերի ընթացքում եղել են մեր եկեղեցու անսասան հենասյուները. ԱՄՆ-ի հայոց արևելյան թեմԱմերիկայի Հայաստանյանց Առաքելական եկեղեցու Արևելյան Թեմի Առաջնորդն ու Թեմական Խորհուրդը հայտարարություն են տարածել եկեղեցու շուրջ տեղի ունեցող իրադարձությունների առնչությամբ։ Նշվում է, որ խորապես...
15:16 19/12/2025Այսօր մեր առջև անձային խնդիրներ չեն, խնդիրը եկեղեցու ինքնիշխանության պահպանության հարցն է. Հայր Ասողիկ«Երեկ մեր հավատավոր ժողովուրդը, որ եկել էր ուխտի Սուրբ Էջմիածին, եկել էր որպես գիտակցի հայ քրիստոնյա, իր վերաբերմունքն արտահայտեց բոլոր այն ոտնձգությունների, հարձակումների դեմ, որոնք գիտակցորեն կամ...
14:50 19/12/2025Ակնկալում ենք՝ ամեն ինչ կլուծվի եկեղեցու ներքին խաղաղությունն ու միասնականությունը պահպանելով. Տեր Եսային՝ Արցախի թեմի առաջնորդին փոխելու պահանջի մասին«Վեհափառ Հայրապետն արցախցիների նամակը չի ստացել, բայց տեղյակ է այդ ամենին լրատվամիջոցներից։ Դա բաց նամակ է»,- Մայր Աթոռի բակում լրագրողներին ասաց Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգի...
14:41 19/12/2025Տեր հայրս հաղորդություն ստացավ, 2 օրից կտեղափոխվի հիվանդասենյակ. Տեր Սարգիսը՝ Տեր Վրթանեսի մասին«Փորձությունները մեզ պետք են ավելի հզորանալու համար։ Կարող է առջևում ավելի մեծ մարտահրավներ կան։ Տերն այսօր այս փորձություններով ուզում է ավելի հզորացնել՝ առավել պատրաստ լինելու հնարավոր մյուս...
14:26 19/12/2025Երևանի Մամիկոնյանց փողոցում մեքենա է պայթել, տուժածը հոսպիտալացվել էԴեկտեմբերի 19-ին, ժամը 13։46-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Մամիկոնյանց փողոցում «Opel» մակնիշի ավտոմեքենայում տեղի է ունեցել պայթյուն։ Դեպքի վայր է...
14:13 19/12/2025Երեք օր պիտի սպասենք, մինչև այդ կրիտիկական իրավիճակն անցնի. ԵրեցկինԲյուրականի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցու հոգևոր հովիվ տեր Վրթանես քահանա Բաղալյանին նախօրեին վիրահատել էին, այսօր նրա վիճակը գնահատվում է բավարար։ «Երեկ այցելել եմ տեր Վրթանեսին հինգ րոպեով, իրեն...
13:56 19/12/2025Աբրահամ, Գևորգ, Վազգեն Սրբազաններն այլևս Գերագույն Հոգևոր խորհրդի անդամներ չենԳերագույն Հոգևոր խորհրդի կազմից դուրս են եկել Աբրահամ Սրբազանը (Վայոց ձորի թեմի առաջնորդ), Գևորգ Սրբազանը (Մասյացոտնի թեմի առաջնորդ) և Վազգեն Սրբազանը (Մերձբալթյան երկրների թեմի առաջնորդ)։ Այս մասին...

14:01 02/12/2024Билеты на «Щелкунчик» в Большом театре раскупили за две минутыБилеты на новогодний балет «Щелкунчик» в Большом театре раскупили в течение двух минут. Как передает МИР 24, представление состоится 17 декабря. Продажи стартовали 2 декабря в 10:00 утра по...
13:29 02/12/2024В Ереване из детсада в больницу привезли 4-летнюю девочку, спасти ее не удалось – Shamshyan.comСегодня, 2 декабря, трагический инцидент произошел в Ереване, сообщает сайт криминальной хроники Shamshyan.com.
13:03 02/12/2024В Ереване с сегодняшнего дня во всех автобусах и микроавтобусах можно оплачивать проезд банковскими картамиСо 2 декабря во всех автобусах, микроавтобусах и троллейбусах в Ереване проезд можно оплатить банковскими картами, выпущенными банками РА.
12:55 02/12/2024На территории водопада Гехарота в Армении участников отправившейся в поход группы нашли с травмами и признаками обморожения1-го декабря в 17:31 в Арагацотнский областной центр кризисного управления был получен звонок о том, что возле водопада Гехарота двое из участников отправившейся в поход группы из 3 человек упали со...
12:47 02/12/2024В Армении произошло землетрясение магнитудой 3,4Сейсмологическая сеть Территориальной службы сейсмической защиты МВД Республики Армения 2 декабря, в 08:38 по местному времени (04։38 по Гринвичу), зафиксировала землетрясение магнитудой 3.4 в 11 км...
12:17 02/12/2024В Республике Армения есть закрытая автодорогаСпасательная служба сообщает, что в Республике Армения есть закрытая автодорога. Автодорога, ведущая от высокогорной метеорологической станции «Амберд» к озеру Кари, закрыта. Водителям рекомендуется...
16:58 30/11/2024Дорога через КПП «Верхний Ларс» открылась для всех видов транспорта, въезда из РФ в Грузию ожидают до 3 тыс. большегрузовОколо трех тысяч грузовых автомобилей скопились в ожидании проезда через российско-грузинскую границу на КПП "Верхний Ларс", говорится в информации на сайте центра организации дорожного движения...
16:31 30/11/2024Синоптики рассказали о погоде в Армении на выходныеДнем 30-го ноября, 3-5 декабря на территории Армении ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении....
16:21 30/11/2024ВВС: Уинстон Черчилль совершенно точно пил армянский коньяк30 ноября исполняется 150 лет со дня рождения одного из самых знаменитых и влиятельных политиков XX века — Уинстона Черчилля.
15:05 30/11/2024Архиепископ Баграт Галстанян в прямом эфире пригласил начальника Генштаба ВС Армении на встречу«Выражение «где хлеб – там и живи» – превосходная степень стяжательства, посредством которого нас пытаются отдалить от наших подвигов, целей, вразрез с библейскими заветами», – сказал в своем...
14:21 30/11/2024Победитель «Ну-ка, все вместе!» Элен Бадалян о том, как потратит приз в 5 млнЗавершился шестой сезон вокального шоу «Ну-ка, все вместе!» на телеканале «Россия». Победила в популярном проекте 17-летняя Элен Бадалян из Москвы. «СтарХит» связался с юной артисткой, чтобы узнать,...
13:12 30/11/2024«Танцуют все!»: Трамп станцевал с Маском, а в Нью-Йорке прошел флешмоб «Танец Трампа»Генеральный директор Tesla Илон Маск отпраздновал День благодарения вместе с избранным президентом Дональдом Трампом и его семьей в Мар-а-Лаго, передает РГ.
12:42 30/11/2024Водителей предупредили о гололеде на ряде автодорог АрменииСпасательная служба сообщает, что в Республике Армения по положению на 11:50 субботы, 30 ноября, есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
12:23 30/11/2024Праздники Армянской церкви: День памяти Свв. Апостолов Фаддея и Варфоломея – первых Просветителей АрменииСегодня, 30 ноября, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Апостолов Фаддея и Варфоломея - первых Просветителей Армении, напоминает Qahana.am. Апостолы Фаддей и Варфоломей...
11:59 30/11/2024Финал «Ну-ка, все вместе-6»: победила Элен Бадалян, Киркоров обиделся, а Лазарев покинул проект29 ноября 2024 года телеканал «Россия-1» представил финал шестого сезона вокального шоу «Ну-ка, все вместе».
11:24 30/11/2024В России предложили увеличить штрафы за антисанитарию в квартирахЗампред комитета Госдумы по строительству и ЖКХ Сергей Колунов предложил увеличить штрафы за антисанитарию в квартирах и рассмотреть возвращение в законодательство нормы о принудительном изъятии...
17:52 29/11/2024Не становитесь жертвой агрессивного маркетинга: советы Пипояна – в «черную пятницу»Сегодня «Черная пятница» (Black Friday) – большая ежегодная распродажа, которая пришла к нам из США.
17:27 29/11/2024Рубен Сафрастян: Южный Кавказ становится ареной между различными мировыми центрами силыВ Национальной академии наук Армении состоялась международная конференция на тему «Региональные трансформации и Армения: перемены в среде безопасности».
16:55 29/11/2024В Ереване водителя автобуса уволили за езду по встречной полосеНакануне в соцсетях было опубликовано видео, на котором водитель автобуса марки MAN вел транспортное средство по встречной полосе улицы.
16:40 29/11/2024Морозно и без осадков: синоптики рассказали о погоде в АрменииДнем 29-го, 30-го ноября, 3-4 декабря на территории Армении ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды...