11:49 20/12/2025ՊԵԿ պարզաբանումը. «Ագարակ» անցակետով ՀՀ ներկրված ապրանքների ճանապարհին բեռնաթափման միջադեպը բացահայտվել է կոմիտեի շնորհիվՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը տարածել է պարզաբանում, որտեղ ասված է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթում հրապարակված հոդվածում ներկայացված պնդումների կապակցությամբ ՀՀ պետական եկամուտների...
10:49 20/12/2025Վաղը կդիտվի ամենակարճ ցերեկըՎաղը՝ դեկտեմբերի 21-ին, Երևանի ժամանակով 19:03-ին, Արեգակը կանցնի երկնային հորիզոնի նկատմամբ ամենացածր կետով, ազդարարելով աստղագիտական ձմռան սկզբի մասին, որը կձգվի մինչ գարնանային գիշերհավասար...
10:24 20/12/2025Ո՞ր ուտեստն է նվազեցնում ալկոհոլի ազդեցությունըԱմանորին ընդառաջ ռուս դիետոլոգ-բժիշկ Նատալյա Դենիսովան նշել է այն ուտեստը, որը կմեղմի ալկոհոլի ազդեցությունը։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, բժիշկը նշել է, որ խոլոդեցը կարող է դանդաղեցնել...
10:07 20/12/2025Միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց ենԴեկտեմբերի 20-ին՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհային դեպարտամենտից նաև հայտնում են, որ դեկտեմբերի 20-ի առավոտյան ժամը...
10:01 20/12/2025Հանգստյան օրերին տեղումներ չեն լինի. սպասվում է քամու ուժգնացումԵրևանում դեկտեմբերի 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում դեկտեմբերի 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին հյուսիսային՝ 2-5մ/վ, դեկտեմբերի 22-23-ին սպասվում է քամու...
08:59 20/12/2025Բագրատ և Արշակ սրբազանների հայտարարությունը կալանավայրիցԱնազատության մեջ պահվող Բագրա արքեպիսկոպոս Գալստանյանն ու Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանը կալանավայրից հանդես են եկել հայտարարությամբ, որտեղ ասված է.
22:52 19/12/2025«Դվին» ռեստորանի մոտ տեղի ունեցած խոշոր ավտովթարի հետևանքով ճանապարհը ամբողջությամբ փակվել էԲախման հետևանքով առաջացել էր դիզվառելիքի արտահոսք
19:37 19/12/2025Զբոսաշրջիկը հյուրանոցի դեմ դատական հայցի արդյունքում ստացել է 18,000 ֆունտ ստեռլինգ փոխհատուցումյուրանոցի ներկայացուցիչը ներողություն խնդրեց զբոսաշրջիկի ստացած վնասվածքի համար
18:52 19/12/2025Խոշոր վթարի հետևանքով 2 վիրավորվածներից մեկին ուղղաթիռով տեղափոխել են ԵրևանՎթարի մասին ՊԾ Լոռու մարզի գումարտակից տեղեկությունը փոխանցել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչութան Թումանյանի քննչական բաժին
18:30 19/12/2025Թբիլիսիի հյուրանոցում Թուրքիայից եկած կին զբոսաշրջիկը պատահաբար վիրավորվել է հրազենիցՏեղի է ունեցել ռիկոշետ. գնդակը անցել է պատի միջով և հայտնաբերվել է նրա զգեստի մեջ
17:45 19/12/2025Պուշկին փողոցի մի հատվածում մեքենաների կանգառը կարգելվիԴեկտեմբերի 22-ից Պուշկինի փողոցում՝ Պուշկինի - Սարյան փողոցների խաչմերուկից մինչև Պուշկինի փողոց – Մաշտոցի պողոտա խաչմերուկ երթևեկելի մասի ձախ կողմում կարգելվի մեքենաների կանգառը: Այս մասին հայտնում...
17:19 19/12/2025Գերագույն հոգևոր խորհուրդը հրատապ է համարել Եպիսկոպոսաց ժողովի գումարումը մոտ ապագայում, տրվել են հանձնարարականներՆ․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նախագահությամբ դեկտեմբերի 18-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում տեղի է ունեցել Գերագույն հոգևոր խորհրդի հայաստանաբնակ անդամների...
16:50 19/12/2025Եկեք ամուսնանանք. Լրագրողը ամուսնության առաջարկ է անում ընկերուհուն Պուտինի հետ ուղիղ եթերումԼենտա.ռու-ն հաղորդում է, որ ռուս լրագրող Կիրիլ Բաժանովը ամուսնության առաջարկ է արել իր ընկերուհուն Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ ուղիղ եթերում, որը զուգորդվել է եզրափակիչ մամուլի ասուլիսի...
16:21 19/12/2025Պետք է հարգվեն եկեղեցու կանոններն ու արարողակարգերը, որոնք դարերի ընթացքում եղել են մեր եկեղեցու անսասան հենասյուները. ԱՄՆ-ի հայոց արևելյան թեմԱմերիկայի Հայաստանյանց Առաքելական եկեղեցու Արևելյան Թեմի Առաջնորդն ու Թեմական Խորհուրդը հայտարարություն են տարածել եկեղեցու շուրջ տեղի ունեցող իրադարձությունների առնչությամբ։ Նշվում է, որ խորապես...
15:16 19/12/2025Այսօր մեր առջև անձային խնդիրներ չեն, խնդիրը եկեղեցու ինքնիշխանության պահպանության հարցն է. Հայր Ասողիկ«Երեկ մեր հավատավոր ժողովուրդը, որ եկել էր ուխտի Սուրբ Էջմիածին, եկել էր որպես գիտակցի հայ քրիստոնյա, իր վերաբերմունքն արտահայտեց բոլոր այն ոտնձգությունների, հարձակումների դեմ, որոնք գիտակցորեն կամ...
14:50 19/12/2025Ակնկալում ենք՝ ամեն ինչ կլուծվի եկեղեցու ներքին խաղաղությունն ու միասնականությունը պահպանելով. Տեր Եսային՝ Արցախի թեմի առաջնորդին փոխելու պահանջի մասին«Վեհափառ Հայրապետն արցախցիների նամակը չի ստացել, բայց տեղյակ է այդ ամենին լրատվամիջոցներից։ Դա բաց նամակ է»,- Մայր Աթոռի բակում լրագրողներին ասաց Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգի...
14:41 19/12/2025Տեր հայրս հաղորդություն ստացավ, 2 օրից կտեղափոխվի հիվանդասենյակ. Տեր Սարգիսը՝ Տեր Վրթանեսի մասին«Փորձությունները մեզ պետք են ավելի հզորանալու համար։ Կարող է առջևում ավելի մեծ մարտահրավներ կան։ Տերն այսօր այս փորձություններով ուզում է ավելի հզորացնել՝ առավել պատրաստ լինելու հնարավոր մյուս...
14:26 19/12/2025Երևանի Մամիկոնյանց փողոցում մեքենա է պայթել, տուժածը հոսպիտալացվել էԴեկտեմբերի 19-ին, ժամը 13։46-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Մամիկոնյանց փողոցում «Opel» մակնիշի ավտոմեքենայում տեղի է ունեցել պայթյուն։ Դեպքի վայր է...
14:13 19/12/2025Երեք օր պիտի սպասենք, մինչև այդ կրիտիկական իրավիճակն անցնի. ԵրեցկինԲյուրականի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցու հոգևոր հովիվ տեր Վրթանես քահանա Բաղալյանին նախօրեին վիրահատել էին, այսօր նրա վիճակը գնահատվում է բավարար։ «Երեկ այցելել եմ տեր Վրթանեսին հինգ րոպեով, իրեն...
13:56 19/12/2025Աբրահամ, Գևորգ, Վազգեն Սրբազաններն այլևս Գերագույն Հոգևոր խորհրդի անդամներ չենԳերագույն Հոգևոր խորհրդի կազմից դուրս են եկել Աբրահամ Սրբազանը (Վայոց ձորի թեմի առաջնորդ), Գևորգ Սրբազանը (Մասյացոտնի թեմի առաջնորդ) և Վազգեն Սրբազանը (Մերձբալթյան երկրների թեմի առաջնորդ)։ Այս մասին...

11:15 17/02/2023Famous American astronaut Garrett Reisman boycotts International Congress in AzerbaijanFamous American astronaut Garrett Reisman has refused to participate in the next International Astronautical Congress (IAC) to be held in Baku, Azerbaijan, citing the country’s military aggression...
21:40 16/02/2023Targeted support is in the spotlight of Viva-MTSTendency to self-isolation, limited communication outside the family, and mental dependence from mother’s constant care… This is how 13-year-old Monica with cerebral palsy (CP) behaved before she got...
17:00 16/02/2023Temps to rise across ArmeniaLight snow is expected in some parts of Armenia on Thursday, with snowstorm set to hit the country’s mountainous regions.
12:32 16/02/2023'Fantastic Voyage' star Raquel Welch dies at 82Raquel Welch, a veteran actress who rose to fame in the 1960s in the films “One Million Years B.C.” and “Fantastic Voyage,” has died, CNN reported, citing a statement provided by her manager, Steve...
12:22 16/02/2023Catholicos Aram I to visit AleppoHis Holiness Aram I, Catholicos of the Great House of Cilicia, will today travel to Aleppo on a pontifical visit to support the local Armenians following last week’s devastating earthquake, the...
11:05 16/02/2023Armenian Church marks Feast of St. Vartan the Captain and CompanionsThe Armenian Apostolic Church on Thursday marks the Feast of St. Vartan the Captain and Companions, Qahana.am reports. The Feast of St. Vartan the Captain and his 1036 Companions marks their...
17:00 15/02/2023WHO: Turkey-Syria earthquakes Europe's 'worst natural disaster in a century'The powerful earthquakes that struck central Turkey and northwest Syria just over a week ago are the "worst natural disaster in the WHO European Region for a century," said Hans Kluge, the World...
16:50 15/02/2023Light snow in the forecastLight snow is expected in some parts of Armenia on Wednesday and Thursday, with snowstorm set to hit the country’s mountainous regions.
16:09 15/02/2023WhatsApp chief urges everyone to leave TelegramA casual banter between WhatsApp and Telegram has been witnessed often on Twitter. In a similar incident, WhatsApp chief Will Cathcart has slammed instant messaging app Telegram for its security...
13:10 15/02/2023Viva-MTS: '+100 minutes' and '+300 minutes' services now available for 'X' and 'Y' tariff plans subscribersViva-MTS informs that “+100 minutes” and “+300 minutes” services are already available for postpaid “X” and “Y” tariff plans subscribers as well.
12:12 15/02/2023Armenia sends second batch of earthquake aid to TurkeyArmenia has sent a second batch of relief aid to Turkey rocked by a massive earthquake on February 6, Foreign Ministry spokesman Vahan Hunanyan said on Wednesday.
11:46 15/02/2023Musk reveals Twitter's 'new CEO'Elon Musk has finally found a CEO for Twitter. Interestingly, Twitter's new CEO is not a human but a dog. He is Musk's pet dog, Floki, a Shiba Inu. The new Twitter head feels his dog Floki makes a...
17:05 14/02/2023Temps to drop further across ArmeniaLight snow is possible in some parts of Armenia over the next two days, the national weather service says.
13:32 14/02/2023Armenia sends second batch of quake-relief aid to SyriaArmenia has sent a second batch of relief aid to Syria rocked by a massive earthquake on February 6.
11:13 14/02/2023Drivers warned of icy roads in parts of ArmeniaSome roads are closed in Armenia as of Tuesday morning, the Rescue Service reports. In particular, the roads linking the Amberd high mountain meteorological station to Amberd Fortress and Lake Kari...
16:55 13/02/202313 Armenians killed in Turkey-Syria quake, official saysThirteen ethnic Armenians have been killed in last week’s major earthquake in Turkey and Syria, Hovhannes Aleksanyan, the head of the Strategy Development Department at the Office of the High...
16:01 13/02/2023Armenian quake rescue team ends mission in AleppoThe Armenian team has completed search and rescue operations in all districts of Syria's Aleppo Governorate, Armenia’s Consulate General in Aleppo reported on Monday.
12:19 13/02/2023Yerevan to name three streets after famous artistsThree streets in Yerevan, Armenia, will be named after renowned artists, according to draft decisions put on the agenda of Tuesday’s meeting of the Yerevan City Council.
17:00 11/02/2023Temperatures set to drop further across Armenia tonightLight snow is possible in some parts of Armenia on Saturday, the national weather service says. No precipitation is forecast for the next few days. Strong winds of up to 20 m/s are expected in the...
16:45 11/02/2023iPhone designer creates official logo for King Charles coronationThe official logo for King Charles III's coronation, to feature in street parties, social media and souvenirs, has been revealed by Buckingham Palace.