13:31 19/12/2025Սպասվում է քամու ուժգնացումԵրևանում դեկտեմբերի 19-ի ցերեկը, 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում դեկտեմբերի 19-ի ցերեկը, 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին հյուսիսային՝ 2-5մ/վ, դեկտեմբերի...
10:32 19/12/2025ԱՄՆ-ն դադարեցրել է «Green Card» վիճակախաղըգործողությունը ձեռնարկվել է որպեսզի ամերիկացի քաղաքացիները այլևս չտուժեն այս վնասակար ծրագրից
09:48 19/12/2025Ընձառյուծը 5 տարեկան աղջկան տան բակից քարշ է տվեց թփուտների մեջ և հոշոտելԱղջկան գտել են թփուտային տարածքում՝ «բնակեցված վայրից որոշակի հեռավորության վրա», բայց չեն կարողացել փրկել նրա կյանքը
08:58 19/12/2025Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:17 19/12/2025Ծանր փորձության միջով ենք անցնում ազգովին.Ասողիկ աբեղա ԿարապետյանԱստվածակառույց Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը՝ հանուր հայության հոգևոր կենտրոն Սրբություն Սրբոցն անսասան է՝ իր ազգընտիր և Օծյալ Սրբազնագույն Վեհափառ Հայրապետով: Ծանր փորձության միջով ենք անցնում ազգովին.
22:35 18/12/2025Տեր Վրթանեսի համար որոշիչ են մոտակա 72 ժամերը. Հայր Զաքարիամեծ խնդրանք. անպայման ձեր աղոթքներում հիշեք Տեր Վրթանեսին
22:27 18/12/2025Քրիստոսի Եկեղեցին, որը նաև Ազգային ինքնության պահապանն է, հալածվում է սեփական իշխանությունների կողմից. Արա ԶոհրաբյանԱյս վիճակից Եկեղեցին դուրս է գալու ավելի ուժեղ և մաքրված
22:17 18/12/2025Փաշինյանն այլևս դուրս է օրենքի շրջանակներից. Ռոբերտ ԱմստերդամԱմոթ բոլոր նրանց, ովքեր կատարում են այս ապօրինի հրամանները
21:48 18/12/2025Խոշոր ավտովթար՝ «ՎԱԶ 2106»-ը մխրճվել է կայանված «ՊԱԶ» ավտոբուսի մեջԱյսօր՝ դեկտեմբերի 18-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 19։50-ի սահմաններում Ներքին Դվին գյուղի վարչական տարածքում «ՎԱԶ 2106» մակնիշի, առանց համարանիշների ավտոմեքենան բախվել է...
21:30 18/12/2025Նարեկ Կարապետյանը շնորհակալություն է հայտնել ժողովրդին Եկեղեցուն աջակցելու համարՄեր սերը ի Հայաստան.
21:18 18/12/2025Սադրիչ վարքագծի համար 5 հոգի հեռացվել է Մայր տաճարի դիմացից. ՆԳՆ խոսնակՄայր Աթոռի տարածքից սադրիչ վարքագիծ դրսևոած 5 անձ հեռացվել է։ Այդ մասին հայտնեց ՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։ Նա նշեց, որ Ձերբակալվածներ չեն եղել։ Այսօր Էջմիածնի մայր տաժարի դիմաց մի քանի քաղաքացիներ...
21:05 18/12/2025Մահացել է Շենգավիթ վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Արմեն ՍարգսյանըՄահացել է Շենգավիթ վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Արմեն Սարգսյանը։ Հոգեհանգստի արարողությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 19-ին՝ Բագրատունյաց 44/2 հասցեում գտնվող հրաժեշտի սրահում (1-ին մաս)։...
20:26 18/12/2025Գուցե նաև իր կամքից անկախ Ամենայն Հայոց Հայրապետը վեր է ածվում հայկական դիմադրության խորհրդանիշի․ Քրիստինե ՎարդանյանՀՅԴ ՀԳՄ անդամ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը գրում է․ «Աստիճանաբար, գուցե նաև իր կամքից անկախ Ամենայն Հայոց Հայրապետը վեր է ածվում հայկական դիմադրության խորհրդանիշի։ Այսօր...
20:14 18/12/2025Տեր Վրթանես Բաղալյանի կյանքին վտանգ չի սպառնում, քիչ հետո կստենտավորեն սիրտըՀայր Զաքարիան տեղեկացնում է․ «Սիրելինե՛ր, Տ. Վրթանես քհն. Բաղալյանի կյանքին վտանգ չի սպառնում, քիչ հետո կստենտավորեն սիրտը: Ձեր աղոթքներում անպայման հիշեք հոգևորականներիս: Տերն անսասան պահի Հայոց...
19:53 18/12/2025Տեր Վրթանես քահանա Բաղալյանի ինքնազգացողությունը վատացավ, նրան հոսպիտալացրեցինՎատացել է տեր Վրթանես քահանա Բաղալյանի ինքնազգացողությունը․ Բյուրականի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցու հոգևոր հովվի մոտ սրտի հետ կապված խնդիր է առաջացել։ Շտապօգնության խումբը նրան արդեն հոսպիտալացրեց։
19:36 18/12/2025Ոստիկանապետի ճեպազրույցի ժամանակ լրագրողն ուշագնաց եղավԼրագրողը ուշագնաց եղավ ոստիկանապետի ճեպազրույցի ժամանակ: Լրագրողները փորձում էին ոստիկանապետից պարզել, թե ինչու են քաղաքացիական հագուստով անձիք խոչընդոտում լրագրողների աշխատանքը, ուժ կիրառում,...
19:18 18/12/2025Սուրբ Էջմիածնի հանդեպ ոտնձգության հերթական փորձը կատարվեց այսօր, ցավոք, նաև մեր որոշ եկեղեցականների միջոցով. Գարեգին ԵրկրորդԱյսօր Գերագույն հոգևոր խորհրդի նիստից առաջ, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ԳՀԽ անդամների և ժողովին հրավիրված թեմակալ առաջնորդների, Մայր Աթոռի միաբանության...
19:10 18/12/2025Վեհափառը դուրս է եկել ժամերգությունից, հիմա վեհարանում է«Փորձում էին մտնել և ժամերգությունը խանգարել,Վեհափառը վեհարանում է։ Հիմա այստեղ մարդ չկա, Վեհափառն արդեն այստեղ չէ։ Այլ բան ասել չեմ կարող»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ պատգամավոր Գեղամ...
18:38 18/12/2025Փախչող «տասնյակի» տեսարանը ամենանողկալի պատկերներից մեկն էր․ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Իրենց իսկ հրավիրսծ «հավաքին» հինգ րոպեով ներկայացած և թիկնազորով դրանից փախչող «տասնյակի» տեսարանը ամենանողկալի պատկերներից մեկն էր»։
18:09 18/12/2025«Մի՛ հրեք, էս ինչ եք անում»․ 10 տիրադատվները ուժայինների օգնությամբ փորձում են մտնել Մայր Աթոռ«Մի՛ հրեք, մի՛ հրեք, մի՛ արեք»,- բղավում էին լրագրողները Մայր Աթոռի բակում, երբ վերջիններս ցանկանում էին մեկնաբանություն ստանալ տասը եպիսկոպոսներից, որոնք ԱԱԾ աշխատակիցների ու բազմաթիվ ոստիկանների...

16:29 29/11/2024Криптомиллионер съел купленный им за миллионы долларов на аукционе бананКриптовалютный предприниматель Джастин Сан приобрел произведение современного искусства за 6,2 миллиона долларов (4,88 миллиона фунтов стерлингов) и съел его.
14:06 29/11/2024МИД: Граждан Армении среди пострадавших в сирийском Алеппо нетВ результате вооруженных столкновений в сирийском городе Алеппо граждане РА не пострадали. Об этом 1lurer.am сообщила пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян. «Согласно имеющейся на данный момент...
13:50 29/11/2024Оплачиваемый «климатический отпуск» ввели в ИспанииПравительство Испании в четверг, 28 ноября, одобрило «оплачиваемый климатический отпуск», которым работники могут воспользоваться в случае стихийного бедствия, когда не могут добраться на работу.
13:16 29/11/2024«Ненавижу рак»: Алексис Оганян рассказал о перенесенной операцииАмериканский бизнесмен, соучредитель сайта Reddit и венчурной компании Initialized Capital Алексис Оганян недавно перенес операцию по удалению «подозрительных узлов» на щитовидной железе, которые,...
11:49 29/11/2024В Армении есть закрытые и труднопроходимые автодорогиСпасательная служба сообщает, что по положению на 10:00 пятницы, 29 ноября, на территории Республики Армения есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
11:38 29/11/2024Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: дорога из Грузии в Россию закрытаАвтодорога Степанцминда-Ларс из-за ухудшения погодных условий закрыта для всех видов транспортных средств.
18:33 28/11/2024Снег и метель: о ситуации на дорогах Армении28 ноября, по положению на 16:30, на территории Армении снег шел в Ашоцке, Амасии, Апаране, Арагаце, Севане, Сисиане (от участка под названием «Зангер» до Горайка).
18:04 28/11/2024С 29 ноября в Армении установится погода без осадковНа территории Армении 29-30 ноября, 1-3 декабря ожидается погода без осадков. Ветер северо-западный со скоростью 2-5 м/с. Ночью 29-30 ноября температура воздуха постепенно понизится еще на 5-7...
12:57 28/11/2024На столицу Южной Кореи обрушился сильнейший за 100 лет снегопадНа Сеул обрушился самый сильный снегопад за всю историю наблюдений. По данным метеорологического агентства Южной Кореи, утром 27 ноября выпало 16,5 см снега. Это превысило предыдущий максимум ноября...
12:48 28/11/2024По-прежнему закрыты автодороги Ташир-Благодарное и Саратовка-Новосельцево в ЛориСпасательная служба сообщает, что в Республике Армения есть закрытые и труднопроходимые автодороги. Автодорога, ведущая от высокогорной метеорологической станции «Амберд» к озеру Кари, закрыта....
11:30 28/11/2024Аукционный дом Christie’s выставил на торги скелеты 3 динозавровАукционный дом Christie’s проведет торги, посвященный исключительно скелетам трех динозавров. Аукцион пройдет 12 декабря в Лондоне, пишет kulturomania.ru. Первый лот – скелет стегозавра, найденного в...
17:40 27/11/2024TikTok запретит подросткам использовать бьюти-фильтрыCоциальная сеть TikTok в ближайшее время запретит не достигшим 18 лет пользователям использовать «бьюти-фильтры» из-за опасений в отношении влияния технологий по «улучшению внешности» на психическое...
17:14 27/11/2024Погода в Армении: осадки продолжатся, станет холоднее еще на 5-8 градусовВ высоко расположенных районах Еревана ночью выпал первый снег. Но к утру все растаяло, в столице Армении плюсовая температура. А в регионах снег идет уже второй день. Все из-за мощного циклона с...
17:00 27/11/2024«Все гештальты на 2024 год закрыты»: тату Алсу и шутка жены Гарика МартиросянаПевица Алсу в августе развелась с Яном Абрамовым, в браке с которым прожила 18 лет. После этого она начала вести активную светскую жизнь – дала сольные концерты в Москве, часто бывает на премьерах,...
16:46 27/11/2024В Армении спасатели вызволили из снежного плена 63 автомобиляС 15:24 вторника, 26 ноября, в центры кризисного управления областных спасательных управлений Спасательной службы МВД Армении стали поступать сообщения о застрявших на дорогах из-за сильного...
14:19 27/11/2024Самый дорогой новогодний салат в России – оливьеОбъемы потребления оливье в России только растут. Правда, вместе со стоимостью. По данным Росстата, из популярных новогодних салатов он самый дорогой, сообщает «МИР 24». Порция на семью из четырех...
12:47 27/11/2024В 3 областях Армении за день выпала месячная норма осадковВ отдельных районах Арагацотнской, Лорийской и Араратской областей Армении за день выпала месячная норма осадков.
12:21 27/11/2024Участок дороги от Цилкара до Джрашена открылся для проезда легковых автомобилейПо положению на 11։50 среды, 27 ноября, участок дороги от Цилкара до Джрашена (серпантины Спитака) в Армении односторонне открыт для проезда легковых автомобилей, сообщает фонд «Дорожный департамент».
16:21 26/11/2024«Вайб» стал словом года по версии портала «Грамота.ру»Портал «Грамота.ру», позиционирующий себя как национальная цифровая платформа русского языка (аудитория 17 млн пользователей), представил слово 2024 года.
15:56 26/11/2024За погоду в Армении отвечает мощный циклон: придут осадки и похолодаетДнем 26-го, 27-го, ночью 28-го ноября в большинстве областей Армении, днем 28-го в отдельных регионах республики ожидаются осадки.