13:31 19/12/2025Սպասվում է քամու ուժգնացումԵրևանում դեկտեմբերի 19-ի ցերեկը, 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում դեկտեմբերի 19-ի ցերեկը, 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին հյուսիսային՝ 2-5մ/վ, դեկտեմբերի...
10:32 19/12/2025ԱՄՆ-ն դադարեցրել է «Green Card» վիճակախաղըգործողությունը ձեռնարկվել է որպեսզի ամերիկացի քաղաքացիները այլևս չտուժեն այս վնասակար ծրագրից
09:48 19/12/2025Ընձառյուծը 5 տարեկան աղջկան տան բակից քարշ է տվեց թփուտների մեջ և հոշոտելԱղջկան գտել են թփուտային տարածքում՝ «բնակեցված վայրից որոշակի հեռավորության վրա», բայց չեն կարողացել փրկել նրա կյանքը
08:58 19/12/2025Որ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 19-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:17 19/12/2025Ծանր փորձության միջով ենք անցնում ազգովին.Ասողիկ աբեղա ԿարապետյանԱստվածակառույց Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը՝ հանուր հայության հոգևոր կենտրոն Սրբություն Սրբոցն անսասան է՝ իր ազգընտիր և Օծյալ Սրբազնագույն Վեհափառ Հայրապետով: Ծանր փորձության միջով ենք անցնում ազգովին.
22:35 18/12/2025Տեր Վրթանեսի համար որոշիչ են մոտակա 72 ժամերը. Հայր Զաքարիամեծ խնդրանք. անպայման ձեր աղոթքներում հիշեք Տեր Վրթանեսին
22:27 18/12/2025Քրիստոսի Եկեղեցին, որը նաև Ազգային ինքնության պահապանն է, հալածվում է սեփական իշխանությունների կողմից. Արա ԶոհրաբյանԱյս վիճակից Եկեղեցին դուրս է գալու ավելի ուժեղ և մաքրված
22:17 18/12/2025Փաշինյանն այլևս դուրս է օրենքի շրջանակներից. Ռոբերտ ԱմստերդամԱմոթ բոլոր նրանց, ովքեր կատարում են այս ապօրինի հրամանները
21:48 18/12/2025Խոշոր ավտովթար՝ «ՎԱԶ 2106»-ը մխրճվել է կայանված «ՊԱԶ» ավտոբուսի մեջԱյսօր՝ դեկտեմբերի 18-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզում։ Ժամը 19։50-ի սահմաններում Ներքին Դվին գյուղի վարչական տարածքում «ՎԱԶ 2106» մակնիշի, առանց համարանիշների ավտոմեքենան բախվել է...
21:30 18/12/2025Նարեկ Կարապետյանը շնորհակալություն է հայտնել ժողովրդին Եկեղեցուն աջակցելու համարՄեր սերը ի Հայաստան.
21:18 18/12/2025Սադրիչ վարքագծի համար 5 հոգի հեռացվել է Մայր տաճարի դիմացից. ՆԳՆ խոսնակՄայր Աթոռի տարածքից սադրիչ վարքագիծ դրսևոած 5 անձ հեռացվել է։ Այդ մասին հայտնեց ՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։ Նա նշեց, որ Ձերբակալվածներ չեն եղել։ Այսօր Էջմիածնի մայր տաժարի դիմաց մի քանի քաղաքացիներ...
21:05 18/12/2025Մահացել է Շենգավիթ վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Արմեն ՍարգսյանըՄահացել է Շենգավիթ վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Արմեն Սարգսյանը։ Հոգեհանգստի արարողությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 19-ին՝ Բագրատունյաց 44/2 հասցեում գտնվող հրաժեշտի սրահում (1-ին մաս)։...
20:26 18/12/2025Գուցե նաև իր կամքից անկախ Ամենայն Հայոց Հայրապետը վեր է ածվում հայկական դիմադրության խորհրդանիշի․ Քրիստինե ՎարդանյանՀՅԴ ՀԳՄ անդամ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը գրում է․ «Աստիճանաբար, գուցե նաև իր կամքից անկախ Ամենայն Հայոց Հայրապետը վեր է ածվում հայկական դիմադրության խորհրդանիշի։ Այսօր...
20:14 18/12/2025Տեր Վրթանես Բաղալյանի կյանքին վտանգ չի սպառնում, քիչ հետո կստենտավորեն սիրտըՀայր Զաքարիան տեղեկացնում է․ «Սիրելինե՛ր, Տ. Վրթանես քհն. Բաղալյանի կյանքին վտանգ չի սպառնում, քիչ հետո կստենտավորեն սիրտը: Ձեր աղոթքներում անպայման հիշեք հոգևորականներիս: Տերն անսասան պահի Հայոց...
19:53 18/12/2025Տեր Վրթանես քահանա Բաղալյանի ինքնազգացողությունը վատացավ, նրան հոսպիտալացրեցինՎատացել է տեր Վրթանես քահանա Բաղալյանի ինքնազգացողությունը․ Բյուրականի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցու հոգևոր հովվի մոտ սրտի հետ կապված խնդիր է առաջացել։ Շտապօգնության խումբը նրան արդեն հոսպիտալացրեց։
19:36 18/12/2025Ոստիկանապետի ճեպազրույցի ժամանակ լրագրողն ուշագնաց եղավԼրագրողը ուշագնաց եղավ ոստիկանապետի ճեպազրույցի ժամանակ: Լրագրողները փորձում էին ոստիկանապետից պարզել, թե ինչու են քաղաքացիական հագուստով անձիք խոչընդոտում լրագրողների աշխատանքը, ուժ կիրառում,...
19:18 18/12/2025Սուրբ Էջմիածնի հանդեպ ոտնձգության հերթական փորձը կատարվեց այսօր, ցավոք, նաև մեր որոշ եկեղեցականների միջոցով. Գարեգին ԵրկրորդԱյսօր Գերագույն հոգևոր խորհրդի նիստից առաջ, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ԳՀԽ անդամների և ժողովին հրավիրված թեմակալ առաջնորդների, Մայր Աթոռի միաբանության...
19:10 18/12/2025Վեհափառը դուրս է եկել ժամերգությունից, հիմա վեհարանում է«Փորձում էին մտնել և ժամերգությունը խանգարել,Վեհափառը վեհարանում է։ Հիմա այստեղ մարդ չկա, Վեհափառն արդեն այստեղ չէ։ Այլ բան ասել չեմ կարող»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ պատգամավոր Գեղամ...
18:38 18/12/2025Փախչող «տասնյակի» տեսարանը ամենանողկալի պատկերներից մեկն էր․ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Իրենց իսկ հրավիրսծ «հավաքին» հինգ րոպեով ներկայացած և թիկնազորով դրանից փախչող «տասնյակի» տեսարանը ամենանողկալի պատկերներից մեկն էր»։
18:09 18/12/2025«Մի՛ հրեք, էս ինչ եք անում»․ 10 տիրադատվները ուժայինների օգնությամբ փորձում են մտնել Մայր Աթոռ«Մի՛ հրեք, մի՛ հրեք, մի՛ արեք»,- բղավում էին լրագրողները Մայր Աթոռի բակում, երբ վերջիններս ցանկանում էին մեկնաբանություն ստանալ տասը եպիսկոպոսներից, որոնք ԱԱԾ աշխատակիցների ու բազմաթիվ ոստիկանների...

16:15 11/02/2023Elon Musk on the track to become world's richest man againThe recent rally in Tesla stock is helping CEO Elon Musk close in on becoming the world's richest man once again, Business Insider reports.
14:01 11/02/2023Earthquake death toll in Turkey tops 20,000The death toll in Turkey from this week’s devastating earthquakes has risen to 20,665, the country’s Disaster and Emergency Management Authority (AFAD) said on Saturday.
13:32 11/02/2023Almost all urban development projects suspended in Artsakh amid blockade, says deputy ministerDue to Azerbaijan's blockade of the Lachin Corridor, the only road connecting Artsakh to Armenia and the outside world, the field of urban development of Artsakh continues to suffer great losses...
11:00 11/02/2023Armenian Church honors St. Sahak PartevThe Armenian Apostolic Church commemorates on Saturday, February 11, Pontiff St. Sahak Partev, Qahana.am reports. St. Sahak Partev was the elder son of Catholicos St. Nersess the Great, and the last...
17:00 10/02/2023No snow expected over the weekendLight snow and fog are expected in some parts of Armenia on Friday, the national weather service says.
16:45 10/02/20239-year-old Pennsylvania boy becomes one of the youngest ever high school graduatesA nine-year-old boy from Pennsylvania who loves science and computer programming has become one of the youngest ever high school graduates, and he has already started accumulating some credits toward...
15:58 10/02/2023Five Azerbaijani tourists visited Armenia in 2022, statistics showAzerbaijani tourists continue visits to Armenia. Their unhindered entry into the country began under the current government, that seeks to establish an “era of peace” with Azerbaijan. Moreover, the...
13:07 10/02/2023Armenian peacekeeping troops highly appreciated by Kosovo Force commandThe Kosovo Force (KFOR) command checked the combat readiness of the Armenian peacekeeping troops, the Armenian Defense Ministry reported on Friday.
11:58 10/02/2023Armenian church in Syrian village damaged in quakeThe Armenian village of Al-Yacoubiyah in north-west Syria, including its St. Anna Church, suffered damages in Monday’s devastating earthquake, the Catholicosate of the Great House of Cilicia reported...
17:00 09/02/2023Light snow, fog in the forecastLight snow and fog are expected in some parts of Armenia on Thursday and Friday, the national weather service says.
16:58 09/02/2023Armenian rescuers continue search efforts in quake-hit Turkey, SyriaThe Armenian search and rescue teams sent to Turkey and Syria to help in the response to Monday’s devastating earthquake continue to work in the Turkish city of Adiyaman and Syria’s Aleppo, the...
16:30 09/02/2023Armenian singer found dead in quake rubble in TurkeyArmenian singer Zilan Tigris and her spouse Cagdas Cankaya have been confirmed dead following the major earthquake in Turkey.
15:33 09/02/20235 killed in apartment building fire in Russian cityA gas explosion in an apartment building in the south-central Russian city of Novosibirsk Thursday morning killed at least five people, including a 2-year-old child, the regional health ministry said.
15:15 09/02/2023Premature births rise in Artsakh under blockadeThe premature birth rate has increased in Artsakh since the blockade imposed by Azerbaijan on 12 December, says doctor Nina Hovhannisyan of the Maternal and Child Healthcare Center in Stepanakert...
17:00 08/02/2023Temps set to drop across ArmeniaLight snow and fog are expected in some parts of Armenia on Wednesday, Thursday and Friday, the national weather service says.
16:44 08/02/2023Azerbaijan again disrupts gas supply to ArtsakhAzerbaijan has again cut off the natural gas supply to Artsakh (Nagorno-Karabakh), Artsakh’s InfoCenter reported.
15:36 08/02/2023Armenian rescuers off to quake-hit SyriaArmenia sent search and rescue teams to Syria on Wednesday to help the response to the devastating earthquake, Armenia’s Interior Ministry reported.
15:15 08/02/2023Joe Manganiello recounts his great-grandmother's harrowing escape from Armenian GenocideJoe Manganiello recounted his great-grandmother's harrowing escape from the Armenian Genocide for the PBS series Finding Your Roots, the Daily Mail reported.
13:35 08/02/2023Moving photo shows 7-year-old girl shielding her brother's head under rubble in SyriaA heart-breaking photograph of a 7-year-old girl protecting her young brother’s head with her hand while under earthquake rubble has gone viral on social media from the catastrophe hit Turkey and...
12:35 08/02/2023Garo Paylan: Armenian rescue teams arrived in TurkeyArmenia’s search and rescue teams arrived in Turkey late on Tuesday to help the response to Monday’s devastating earthquake, Istanbul-Armenian MP Garo Paylan said.