18:00 18/12/2025Առաջիկա օրերին սպասվում է առանց տեղումների եղանակԵրևանում դեկտեմբերի 18-ի ցերեկը, 19-23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում դեկտեմբերի 18-ի ցերեկը, 19-23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 19-23-ին Արարատյան դաշտի...
17:32 18/12/2025Հոգևոր թափորը՝ Կաթողիկոսի առաջնորդությամբ ու «Վեհափառ» վանկարկումների ներքո մտնում է Մայր ՏաճարՀոգևոր թափորը՝ Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի առաջնորդությամբ դուրս եկան Վեհարանից ու գնում են եկեղեցի՝ մասնակցելու ժամերգության։ Նշենք, որ Մայր Աթոռի բակը բազմամարդ է.
17:07 18/12/2025Կաթողիկոսն իր գահին նստելու է մինչև իր վախճանը․ Տեր Փառեն քահանաԱմենայն Հայոց Հայրապետը մինչև իր վախճանը մնալու է Ամենայն Հայոց կաթողիկոս։ Այս մասին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սաղմոսավանքի հոգևոր հովիվ Տեր Փառեն քահանա Առաքելյանը։...
16:57 18/12/2025Օրվա իշխանությունների բուն նպատակն է Եկեղեցու կառավարումը, ամբողջովին ենթարկել իրենց. Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի հայոց թեմՌուսաստանի և Նոր Նախիջևանի հայոց թեմի թեմական խորհրդի և ծխական խորհուրդների ներկայացուցիչները խստագույնս դատապարտում են բոլոր նրանց, ովքեր ստահոդ տեղեկություններ են վերագրում ժողովականներին.
16:22 18/12/2025Ի՞նչ է կատարվում Մայր Աթոռի բակում այս պահին. ՖոտոռեպորտաժՄայր Աթոռ սուրբ էջմիածնի բակն այս պահին լեփ լեցուն է։ Ի աջակցություն Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի այստեղ են շտապել բազմաթիվ քաղաքացիներ, քաղաքական, հասարակական գործիչներ։ Միաժամանակ այստեղ բերվել են...
16:00 18/12/2025«Հայաթ պրոջեքթի» մասին ուղիղ 1 տարի է՝ ով ինչ ասես խոսում է. Ռուբեն Մխիթարյանը՝ քննարկումների մասինՀայտնի պրոդյուսեր, Գյումրու ավագանու անդամ Ռուբեն Մխիթարյանն արձագանքել է «Հայաթ պրոջեքթ» խմբի մասին տարբեր քննարկումներին.
15:17 18/12/2025Ոստիկաններ, հոգևորականներ, քաղաքացիներ՝ Մայր Աթոռի տարածքումՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տարածքում այս պահին ոստիկանական մեծաքանակ ուժեր են հավաքված։ Հիշեցնենք, որ նախօրեին Փաշինյանի հետ հանդիպած եպիսկոպոսները հայտարարել էին.
14:40 18/12/2025Վեհափառ Հայրապետը ԳՀԽ կանոնադրության 7-րդ հոդվածի համաձայն կատարել է ԳՀԽ կազմի անդամների փոփոխություն. Մայր ԱթոռԳերագույն հոգևոր խորհրդի կազմի մեջ փոփոխություններ են տեղ գտել պայմանավորված եկեղեցական անդամների առաջնորդական հանգամանքի փոփոխությամբ։ Այս մասին նշված է Մայր Աթոռի հաղորդագրության մեջ։ «Հունիսի 6-8,...
13:07 18/12/2025ՀՀ կառավարությունը մի շարք դրույթներով խաբել է միջազգային գործընկերներին. Սողոյան«Հրապարակված զեկույցի ուսումնասիրությունից ինձ համար պարզ եղավ, որ Հայաստանի կառավարությունը մի շարք դրույթներով խաբել է միջազգային գործընկերներին»,- կառավարության մոտ անհետ կորածների հարազատների...
12:35 18/12/2025Եթե ադրբեջանgիները չլինեն, ես ոտաբոբիկ էլ կգնամ Արցախ, միայն թե երեխայիս գերեզմանին գնամ. Զnhվածի մայր2023 թ․ սեպտեմբերի 20-ին Մարտունու Թոլայեր դիրքում զոհված հրետանավոր Արայիկ Աղավելյանի մայրն այսօր կառավարության դիմաց կազմակերպված ակցիային էր մասնակցում՝ պահաջելով որդու մարմինը Արցախից տեղափոխել...
12:15 18/12/2025Ասպատակիչներից Մայր Աթոռի պաշտպանությունն օրվա հրամայական է. Տ. Ռուբեն վարդապետ Զարգարյան«Դուք չեք կարող պետությունն ու եկեղեցին անասնաֆերմայի վերածել»։
11:59 18/12/2025Փաշինյանն առաջարկում է էվակուացնել հեռավոր տների բնակիչներին՝ տներն էլ գերակա շահ ճանաչելԵրեկ ասֆալտներին նստած հեղափոխություն էիք անում այսօր մեր հարցը չեք ուզում լուծել
11:21 18/12/2025Մայր Աթոռը զգաստության կոչ է ուղղում վտանգաշատ հավաքի նախաձեռնությունը ստանձնած Սրբազան ՀայրերինՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինն իր խոր մտահոգությունն է հայտնում տասը եպիսկոպոսների հերթական հայտարարության պատճառով հանրության մեջ առաջ եկած ընդվզումների առիթով։ «Մայր Աթոռը զգաստության կոչ է ուղղում...
10:30 18/12/2025WP: Միացյալ Նահանգները ստանձնել է հունվարի 29-ին Վաշինգտոնում տեղի ունեցած ինքնաթիռի վթարի պատասխանատվությունըՌեյգանի օդանավակայանի օդային երթևեկության կարգավարները չեն զգուշացրել ինքնաթիռին մոտեցող ուղղաթիռի մասին
10:24 18/12/2025Այսօր մի շարք հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 18-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
09:41 18/12/2025Ոստիկանությունն այսօր Մայր Աթոռում հավաքից առաջ հայտարարություն է տարածելՆԳՆ ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել այսօր Մայր Աթոռում նախատեսված հավաքից առաջ՝ կոչ անելով պահպանելով հասարակական կարգը և ապահովելով քաղաքացիների անվտանգությունը.
23:24 17/12/2025Բոլորս պետք է լինենք Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում. Տեր ԶարեհՎաղը Իրական Քրիստոնեաների և Հայրենասերների ՈՒԽՏԻ նորոգման օրն է։
21:33 17/12/2025ԿԳՄՍ նախարարության աշխատակիցների անունից WhatsApp-ով զանգեր են իրականացվում կեղծ օգտատերերի կողմից. ԶգուշացումՏեղեկացնում ենք, որ նշված զանգերը կեղծ են և ԿԳՄՍ նախարարության հետ որևէ առնչություն չունեն
20:57 17/12/2025Մեր պայքարն ու հետապնդումները՝ դրվագ առ դրվագ. բանտային կալանքներ՝ խոսքի համար․ Մաս 4Մեր պայքարն ու հետապնդումները՝ դրվագ առ դրվագ. բանտային կալանքներ՝ խոսքի համար․ Մաս 4 Քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի կինը ներկայացնում է ամուսնու դեմ փաշինյանական ռեժիմի հետապնդումները՝ դրվագ առ...

11:46 08/02/2023Catholicos Aram I provides aid to sheltered families in quake-hit SyriaHis Holiness Catholicos Aram I of the Great House of Cilicia remains in constant contact with the spiritual and lay leadership of the Armenian community in Syria to closely follow the aftermath and...
17:00 07/02/2023Boeing says it will slash about 2,000 white-collar jobsBoeing Co expects to cut about 2,000 white-collar jobs this year in finance and human resources through a combination of attrition and layoffs, the U.S.
16:55 07/02/2023Armenia to send aid to quake-hit Syria, TurkeyArmenia plans to send humanitarian aid to Turkey and Syria as they grapple with the aftermath of Monday’s devastating earthquake that killed over 5,000 people, the head of the Department for...
16:40 07/02/2023Snow, snowstorm in the forecastSnow and fog are expected across Armenia till Friday, the national weather service says. Drivers are warned over snowstorm and low visibility in the country’s mountainous regions. Strong winds of up...
15:38 07/02/2023Armenian singer missing under rubble after Turkey quakeZilan Tigris, an ethnic Armenian singer living in Diyarbakir (Tigranakert), and her husband Cagdas Cankaya are among those trapped in rubble after Monday’s powerful earthquake in Turkey, Akunq.net...
15:15 07/02/2023Quake death toll in Turkey and Syria surpasses 5,000At least 5,034 deaths have now been confirmed in Turkey and Syria after a powerful magnitude 7.8 earthquake rocked the region early on Monday, CNN reports.
13:57 07/02/2023China's Red Cross to aid quake-hit Turkey, SyriaThe Red Cross Society of China said that it will send the Turkish Red Crescent and the Syrian Red Crescent cash to help with disaster relief and rescue operations after strong earthquakes shook...
11:45 07/02/2023Cilician High School in Aleppo damaged in quakeThe building of the Cilician Armenian High School in Aleppo, Syria has sustained partial damages in Monday’s powerful earthquake, the Kantsasar weekly reports.
11:24 07/02/2023Another 5.6 magnitude earthquake hits TurkeyAn earthquake of 5.6 magnitude struck central Turkey on Tuesday, Reuters reported, citing the European Mediterranean Seismological Centre (EMSC).
16:45 06/02/20235,100 people lost their jobs and sources of income in Artsakh amid Azeri blockadeThe Artsakh government has provided updates on the situation in the country as the blockade imposed by Azerbaijan entered the 57th day on Monday 6 February.
16:16 06/02/2023Second powerful earthquake rocks TurkeyTurkey has been hit with a second earthquake measuring more than 7 magnitude, according to measurements from the US Geological Survey.
15:36 06/02/2023Two Armenian churches in Syria damaged in powerful quakeThe Forty Martyrs Armenian Cathedral in Aleppo was slightly damaged in a powerful earthquake that hit northwest Syria early on Monday, Hayern Aysor said.
14:56 06/02/2023Azerbaijan again cuts off gas supply to ArtsakhAzerbaijan has again cut off the natural gas supply to Artsakh (Nagorno-Karabakh), Artsakh’s InforCenter reports, citing the local gas operator ArtsakhGas.
14:32 06/02/2023Death toll from Turkey-Syria earthquake surpasses 600At least 670 people have been reported dead in Turkey and Syria after Monday's huge 7.8 magnitude earthquake, according to CNN.
13:34 06/02/2023Pashinyan: Armenia ready to provide assistance to quake-hit TurkeyNikol Pashinyan offered condolences to the families of the deadly earthquake victims in Turkey and Syria and expressed Armenia’s readiness to provide assistance to the countries.
13:05 06/02/2023Two Armenians among deadly quake victims in Syria – Foreign MinistryTwo ethnic Armenians have been confirmed among the victims of a powerful overnight earthquake in Syria’s Aleppo, Armenian Foreign Ministry spokesman Vahan Hunanyan said on Monday.
11:56 06/02/2023Armenians reported among Syria quake victimsArmenians are among those killed overnight in a powerful earthquake in Syria, the Kantsasar weekly reports.
11:30 06/02/2023Hundreds dead as powerful earthquake hits Turkey, SyriaMore than 300 people have been killed in Turkey and Syria after a 7.8 magnitude earthquake hit in the early hours of Monday morning, in one of the most powerful quakes to hit the region in at least a...
11:00 06/02/2023Quake hits Armenia-Georgia borderA magnitude 3․1 earthquake struck the Armenia-Georgia border area early on Monday morning. The quake was 10 km northeast of the village of Bavra and at a depth of 10 km, the Rescue Service of the...
17:00 04/02/2023Portuguese dog Bobi breaks record for oldest dog everA 30-year-old Portuguese dog has been named as the world's oldest ever by Guinness World Records - beating a record that stood for a century, BBC News reports.