18:00 18/12/2025Առաջիկա օրերին սպասվում է առանց տեղումների եղանակԵրևանում դեկտեմբերի 18-ի ցերեկը, 19-23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում դեկտեմբերի 18-ի ցերեկը, 19-23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 19-23-ին Արարատյան դաշտի...
17:32 18/12/2025Հոգևոր թափորը՝ Կաթողիկոսի առաջնորդությամբ ու «Վեհափառ» վանկարկումների ներքո մտնում է Մայր ՏաճարՀոգևոր թափորը՝ Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի առաջնորդությամբ դուրս եկան Վեհարանից ու գնում են եկեղեցի՝ մասնակցելու ժամերգության։ Նշենք, որ Մայր Աթոռի բակը բազմամարդ է.
17:07 18/12/2025Կաթողիկոսն իր գահին նստելու է մինչև իր վախճանը․ Տեր Փառեն քահանաԱմենայն Հայոց Հայրապետը մինչև իր վախճանը մնալու է Ամենայն Հայոց կաթողիկոս։ Այս մասին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սաղմոսավանքի հոգևոր հովիվ Տեր Փառեն քահանա Առաքելյանը։...
16:57 18/12/2025Օրվա իշխանությունների բուն նպատակն է Եկեղեցու կառավարումը, ամբողջովին ենթարկել իրենց. Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի հայոց թեմՌուսաստանի և Նոր Նախիջևանի հայոց թեմի թեմական խորհրդի և ծխական խորհուրդների ներկայացուցիչները խստագույնս դատապարտում են բոլոր նրանց, ովքեր ստահոդ տեղեկություններ են վերագրում ժողովականներին.
16:22 18/12/2025Ի՞նչ է կատարվում Մայր Աթոռի բակում այս պահին. ՖոտոռեպորտաժՄայր Աթոռ սուրբ էջմիածնի բակն այս պահին լեփ լեցուն է։ Ի աջակցություն Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի այստեղ են շտապել բազմաթիվ քաղաքացիներ, քաղաքական, հասարակական գործիչներ։ Միաժամանակ այստեղ բերվել են...
16:00 18/12/2025«Հայաթ պրոջեքթի» մասին ուղիղ 1 տարի է՝ ով ինչ ասես խոսում է. Ռուբեն Մխիթարյանը՝ քննարկումների մասինՀայտնի պրոդյուսեր, Գյումրու ավագանու անդամ Ռուբեն Մխիթարյանն արձագանքել է «Հայաթ պրոջեքթ» խմբի մասին տարբեր քննարկումներին.
15:17 18/12/2025Ոստիկաններ, հոգևորականներ, քաղաքացիներ՝ Մայր Աթոռի տարածքումՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տարածքում այս պահին ոստիկանական մեծաքանակ ուժեր են հավաքված։ Հիշեցնենք, որ նախօրեին Փաշինյանի հետ հանդիպած եպիսկոպոսները հայտարարել էին.
14:40 18/12/2025Վեհափառ Հայրապետը ԳՀԽ կանոնադրության 7-րդ հոդվածի համաձայն կատարել է ԳՀԽ կազմի անդամների փոփոխություն. Մայր ԱթոռԳերագույն հոգևոր խորհրդի կազմի մեջ փոփոխություններ են տեղ գտել պայմանավորված եկեղեցական անդամների առաջնորդական հանգամանքի փոփոխությամբ։ Այս մասին նշված է Մայր Աթոռի հաղորդագրության մեջ։ «Հունիսի 6-8,...
13:07 18/12/2025ՀՀ կառավարությունը մի շարք դրույթներով խաբել է միջազգային գործընկերներին. Սողոյան«Հրապարակված զեկույցի ուսումնասիրությունից ինձ համար պարզ եղավ, որ Հայաստանի կառավարությունը մի շարք դրույթներով խաբել է միջազգային գործընկերներին»,- կառավարության մոտ անհետ կորածների հարազատների...
12:35 18/12/2025Եթե ադրբեջանgիները չլինեն, ես ոտաբոբիկ էլ կգնամ Արցախ, միայն թե երեխայիս գերեզմանին գնամ. Զnhվածի մայր2023 թ․ սեպտեմբերի 20-ին Մարտունու Թոլայեր դիրքում զոհված հրետանավոր Արայիկ Աղավելյանի մայրն այսօր կառավարության դիմաց կազմակերպված ակցիային էր մասնակցում՝ պահաջելով որդու մարմինը Արցախից տեղափոխել...
12:15 18/12/2025Ասպատակիչներից Մայր Աթոռի պաշտպանությունն օրվա հրամայական է. Տ. Ռուբեն վարդապետ Զարգարյան«Դուք չեք կարող պետությունն ու եկեղեցին անասնաֆերմայի վերածել»։
11:59 18/12/2025Փաշինյանն առաջարկում է էվակուացնել հեռավոր տների բնակիչներին՝ տներն էլ գերակա շահ ճանաչելԵրեկ ասֆալտներին նստած հեղափոխություն էիք անում այսօր մեր հարցը չեք ուզում լուծել
11:21 18/12/2025Մայր Աթոռը զգաստության կոչ է ուղղում վտանգաշատ հավաքի նախաձեռնությունը ստանձնած Սրբազան ՀայրերինՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինն իր խոր մտահոգությունն է հայտնում տասը եպիսկոպոսների հերթական հայտարարության պատճառով հանրության մեջ առաջ եկած ընդվզումների առիթով։ «Մայր Աթոռը զգաստության կոչ է ուղղում...
10:30 18/12/2025WP: Միացյալ Նահանգները ստանձնել է հունվարի 29-ին Վաշինգտոնում տեղի ունեցած ինքնաթիռի վթարի պատասխանատվությունըՌեյգանի օդանավակայանի օդային երթևեկության կարգավարները չեն զգուշացրել ինքնաթիռին մոտեցող ուղղաթիռի մասին
10:24 18/12/2025Այսօր մի շարք հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 18-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
09:41 18/12/2025Ոստիկանությունն այսօր Մայր Աթոռում հավաքից առաջ հայտարարություն է տարածելՆԳՆ ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել այսօր Մայր Աթոռում նախատեսված հավաքից առաջ՝ կոչ անելով պահպանելով հասարակական կարգը և ապահովելով քաղաքացիների անվտանգությունը.
23:24 17/12/2025Բոլորս պետք է լինենք Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում. Տեր ԶարեհՎաղը Իրական Քրիստոնեաների և Հայրենասերների ՈՒԽՏԻ նորոգման օրն է։
21:33 17/12/2025ԿԳՄՍ նախարարության աշխատակիցների անունից WhatsApp-ով զանգեր են իրականացվում կեղծ օգտատերերի կողմից. ԶգուշացումՏեղեկացնում ենք, որ նշված զանգերը կեղծ են և ԿԳՄՍ նախարարության հետ որևէ առնչություն չունեն
20:57 17/12/2025Մեր պայքարն ու հետապնդումները՝ դրվագ առ դրվագ. բանտային կալանքներ՝ խոսքի համար․ Մաս 4Մեր պայքարն ու հետապնդումները՝ դրվագ առ դրվագ. բանտային կալանքներ՝ խոսքի համար․ Մաս 4 Քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանի կինը ներկայացնում է ամուսնու դեմ փաշինյանական ռեժիմի հետապնդումները՝ դրվագ առ...

14:56 26/11/2024Как сменить привычную работу на желаемую? Советы психологаВыбрать идеальную работу работнику с многолетним стажем сложнее, чем молодому специалисту, но сделать это можно, следуя некоторым правилам.
14:40 26/11/2024Рекордные снегопады в Приамурье: пассажиры выталкивают автобусы из сугробовСнежный циклон принес в Амурскую область России рекордные снегопады. В Благовещенске пассажиры выталкивают автобусы из сугробов, сообщает «МИР 24». За ночь выпала почти месячная норма осадков, и снег...
14:09 26/11/2024Почему тогда посол США в Азербайджане сделал такое заявление?Несколько дней назад посол США в Азербайджане Марк Либби заявил, что «группа гидрологов и инженеров из Азербайджана и Армении при активной поддержке США работает над комплексной схемой управления...
13:21 26/11/2024В Грузии ввели ограничения для передвижения большегрузов через КПП «Верхний Ларс»Согласно сообщению департамента автомобильных дорог Грузии, из-за снега и низкой температуры воздуха на участке Гудаури (Поста)-Коби автодороги международного значения (М3)Мцхета-Стефанцминда-Ларс (в...
12:08 26/11/2024Мощный циклон принесет в Армению ненастье: прогнозируется снег и похолоданиеВ связи с проникновением мощного циклона с северо-запада на всей территории Армении днем 26 ноября, 27 ноября и в ночь с 27 на 28 ноября ожидаются осадки, предупреждает «Центр гидрометеорологии и...
11:38 26/11/2024Водителей предупреждают о снеге и тумане на ряде дорог в АрменииПо положению на 09:00 вторника, 26 ноября, в Джермуке и Сисиане, а также на перевале Саравана в Армении шел снег.
11:30 26/11/2024Трудовым мигрантам в России хотят запретить получать ВНЖ и гражданствоДепутаты Госдумы от фракции «Справедливая Россия - За правду» во главе с ее лидером Сергеем Мироновым внесут в Госдуму пакет законопроектов, которыми, в частности, предлагается запретить получение...
11:24 26/11/2024Байден в последний раз в качестве президента США помиловал индеекИ сегодня Персик и Цветок присоединятся к вольным птицам Соединенных Штатов Америки, сказал Байден.
17:32 25/11/2024Водителей предупреждают о снеге на ряде дорог в АрменииВ понедельник, 25 ноября, по положению на 16:00, в Чамбараке, на серпантинах Спитака в Армении шел снег, в Вайке (перевал Саравана), на участке населенного пункта Цилкар – мокрый снег.
17:01 25/11/2024Назван самый короткий день 2024 годаСтало известно, какой день в уходящем году станет самым коротким. Это будет 21 декабря, сообщает ТАСС со ссылкой на Московский планетарий. 21 декабря – день зимнего солнцестояния. Ученые рассказали,...
15:22 25/11/2024Погода в Армении: с завтрашнего дня температура воздуха постепенно понизится на 6-10 градусовПосле полудня 25-го, 26-27, ночью 28-го ноября в большинстве областей Армении, днем 28-го в отдельных регионах республики ожидаются осадки, 25-26 ноября в горных регионах страны осадки будут в виде...
13:56 25/11/202425 ноября – день рождения героя Армении и Арцаха Монте Мелконяна67 лет назад в этот день в городе Висейлия (штат Калифорния) родился Монте Мелконян. Он был третьим ребенком в семье Чарльза Мелконяна (1918-2006) и Забель Мелконян (1920-2012). Родителям было...
13:25 25/11/2024Кобахидзе: В новом правительстве Грузии будет три новых министраВ новом правительстве Грузии будет три новых министра: Мака Бочоришвили возглавит МИД, Анри Оханашвили – министерство юстиции, а Давид Сонгулашвили – министерство окружающей среды и сельского...
12:56 25/11/2024«Между нами настоящее»: ARARAT представляет новую рекламную кампаниюКоммуникационная платформа армянского коньяка ARARAT «Между нами настоящее» - новая глава в истории бренда.
12:41 25/11/2024Момент крушения грузового самолета в Вильнюсе сняли на видеоМомент крушения грузового самолета DHL в Вильнюсе сняли на видео. На кадрах видно, как самолет резко снижается, потом происходит взрыв. Агентство Reuters сообщило, что грузовой самолет DHL потерпел...
12:35 25/11/2024Водителей предупреждают о тумане в высокогорье СюникаСпасательная служба сообщает, что в Республике Армения есть закрытая автодорога. Автодорога, ведущая от высокогорной метеорологической станции «Амберд» к озеру Кари лич, закрыта. В высокогорных зонах...
11:52 25/11/2024Пассажиров горевшего в турецкой Анталье самолета «Азимут» расселили в гостиницахПассажиры горевшего в Анталье самолета авиакомпании "Азимут" покинули аэропорт и расселены в гостиницах, обеспечены питанием, сообщили в российском генконсульстве.
17:30 23/11/2024Праздники Армянской церкви: 23 ноября в календареСегодня, 23 ноября, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Патриархов Григория и Николая Чудотворцев и епископа Мирона, напоминает qahana.am. Св. Григорий Чудотворец родился в...
16:32 23/11/2024Звезда вокального шоу «Голос» за год похудел на 100 кгЗвезда вокального шоу «Голос» Шарип Умханов похудел на 100 кг за один год. Об этом он рассказал в Instagram. «Ровно год назад я поставил перед собой цель. И сегодня могу точно сказать, что я выполнил...
16:23 23/11/2024В Исландии вулкан Сундхнукур извергается в седьмой раз за год. Эпичные кадрыВулкан Сундхнукур достиг своего пика активности. Он уже три дня сотрясает полуостров Рейкьянес в Исландии. Раскаленная лава растеклась в радиусе нескольких километров, передает МИР 24. Пробуждение...