08:35 16/12/2025Եկեղեցին պատրաստ է երկխոսել, բայց ոչ՝ առևտուր անել ճշմարտության հաշվին. Ռուբեն վարդապետ Զարգարյան««Հետև’ս գնա, սատանա’» (Մատթ. 16։23). Պետրոս առաքյալին տրված Քրիստոսի այս խոսքն ուղղված էր ոչ թե բացահայտ չարին, այլ այն մտածողությանը, որը բարության շղարշով առաջարկում էր խաչից խուսափելու ճանապարհը։...
18:38 15/12/2025Ստեփանավանը՝ 2027 թ․-ի երիտասարդական մայրաքաղաքԿԳՄՍ նախարարությունում կայացել է «ՀՀ 2027 թվականի երիտասարդական մայրաքաղաք մրցույթի» հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը: Միջոցառմանը ներկա է եղել ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ, մրցութային հանձնաժողովի նախագահ Արթուր...
18:13 15/12/2025Սիգի որսի արգելքը շարունակվում էՀՀ ՆԳՆ-ից հիշեցնում են, որ նոյեմբերի 20-ից մինչև փետրվարի 1-ը Սևանա լճում արգելված է սիգի արդյունագործական որսը: Եվ այս արգելքը խախտողների դեմ ակտիվորեն պայքարում է նաև Ոստիկանության պարեկային...
17:34 15/12/2025Ավելի քան 2500 բեռնատար սպասում է Վերին Լարսի անցակետով Վրաստան մտնելունՀյուսիսային Օսիայից Վրաստան մտնելու հերթում գրեթե 2500 բեռնատարներ են։ Այս մասին հայտարարել այդ երկրի փոխվարչապետ աշխատակազմից։ «Վերին Լարսի անցակետով անցնելուն սպասում են 2456 ծանր բեռնատարներ», -...
17:30 15/12/2025Քահանաների նախաձեռնությամբ, դեկտեմբերի 20-ին Գյումրու Սուրբ Յոթ Վերք եկեղեցում կմատուցվի պատարագՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ, Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու թեմական քահանաների նախաձեռնությամբ, դեկտեմբերի 20-ին՝ Ս. Աբգար նախավկայի և Քրիստոսին հավատացող մեր անդրանիկ...
16:58 15/12/2025Հրդեհ՝ Երևանի դեղատներից մեկի պահեստային հատվածումԱյսօր ժամը 15։40-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Զորավար Անդրանիկի փողոցում գտնվող դեղատան պահեստային հատվածում։ Հրդեհի բարդության «Թիվ 2»...
15:31 15/12/2025Հայտնում են մեր խորը հիասթափությունն ու զայրույթը. Արցախցիները դիմել են ԿաթողիկոսինԱրցախյան քաղհասարակության ներկայացուցիչները հրապարակյին կերպով նամակ են ուղղել Ն․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Բ Ամենայն հայոց կաթողիկոսին, որտեղ ասված է.
14:51 15/12/2025Մառախուղ ու ձնախառն անձրև. Եղանակն առաջիկա օրերինԵրևանում դեկտեմբերի 15-ի ցերեկը, 17-20-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 16-ին հնարավոր են թույլ տեղումներ՝ քաղաքի բարձրադիր գոտում ձնախառն անձրևի տեսքով։ Մարզերում դեկտեմբերի 15-ի...
13:57 15/12/2025Կենսաթոշակային տարիքի շեմը կփոխվի՞ Հայաստանում. Արսեն Թորոսյանի պարզաբանումըԱշխատանքի ու սոցիալական հարցերի նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող ՔՊ-ական Արսեն Թորոսյանը լկտի սուտ է որակում այն խոսակցությունները, որ քաղաքացիների կենսաթոշակային տարիքի շեմը բարձրացվելու է։ Հիշեցնենք, որ...
11:22 15/12/2025ԱԺ-ում կրկին ներկայացվեց զինվորական ծառայությունը 1,5 տարի դարձնելու նախագիծը«Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին նախագիծը, որն ընդունվել է առաջին ընթերցմամբ, նախատեսում է շարքային կազմի պարտադիր զինվորական...
11:14 15/12/2025Էսօր էս ինչ օր է՝ տարվա վերջով. պարոն Հովհաննսիյան կարող է Աջափնյակի մետրոյի շինարարությունն էլ ենք սկսել...Ո՞չ, ափսոս. Տիգրան ԱվինյանԻրականում օդի որակի խնդիրը Երևանում մեծապես պայմանավորված է օդի ինվերսիայով, բնակլիմայական պայմաններով և մեր աշխարհագրական դիրքով
10:59 15/12/2025NAN-ը հետ են կանչել շուկայից. Ի՞նչ է ասում ՍԱՏՄ-նԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը տեղեկացնում է, որ մանկական կեր արտադրող Nestle ֆիրման NAN կաթի փոշին հետ է կանչել եվրոպական շուկայից, քանի որ կոնկրետ խմբաքանակում հայտնաբերվել է ցերեուլիդա...
10:46 15/12/2025Երևանում և Արարատի մարզում մեկ օր ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, դեկտեմբերի 16-ին ժամը 10.00-ից մինչև դեկտեմբերի 17-ը ժամը 10.00-ն կդադարեցվի հետևյալ...
10:31 15/12/2025Դուք հա՞շտ եք, որ Ձերոնք՝ ՔՊ-ն, մեր երեխաներին խաբել ու ֆուտբոլի դաշտը չի վերանորոգել. Մեսրոպ Մանուկյանը՝ ՓաշինյանինԵրևանի ավագանու ընդդիմադիր անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը հարց է ուղղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ արդյո՞ք հաշտ է, որ «Քաղաքացիական պայմանագիրը» խաբել է երեխաներին ու ֆուտբոլի դաշտը չի վերանորոգելը։ Նա տեսանյութ է...
10:06 15/12/2025Հեռացնե՞լ Սևակի արձանը, թե՞ ոչ. ՀարցումՊարույր Սևակի տուն-թանգարանը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ կապված օրեր առաջ Զանգակատան միջնակարգ դպրոցի բակում տեղադրված ՀՀ ժողովրդական նկարիչ, քանդակագործ Լևոն Թոքմաջյանի «Պարույր Սևակ.
09:57 15/12/2025Իրականում շատ վախենալու պատկեր էր. Ավինյանը՝ թունավոր ծուխ արձակող քաղաքային ավտոբուսի մասինՏպավորություն էր, որ այն ինքնաթիռ է և տուրբիններից մեկը վառվում է
09:04 15/12/2025Ջերմաստիճանը կսկսի նվազելԵրևանում դեկտեմբերի 15-19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում դեկտեմբերի 15-ին, 16-ի գիշերը, 17-19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 16-ի ցերեկն առանձին...
08:33 15/12/2025Մահացել է հայազգի հայտնի կոմպոզիտոր Լևոն ՕգանեզովըՔաղցկեղի դեմ երկարատև պայքարից հետո մահացել է հայազգի հայտնի երգահան Լևոն Օգանեզովը։ Նա 84 տարեկան էր։ Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ, կոմպոզիտոր, դերասան և հեռուստահաղորդավար Լևոն Օգանեզովի մահվան...
08:26 15/12/2025Վարդենյաց լեռնանցքում բուք էՓրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են։ Կորեայի ձորի ճանապարհի հիմնանորոգման աշխատանքներով պայմանավորված, հաշվի առնելով քարաթափման վտանգը,...

17:13 16/11/2024Мастер-класс по изготовлению традиционного блюда арцахской кухни «женгялов хац» – с участием Греты ТунбергВ Ереване состоялся мастер-класс по изготовлению традиционного блюда арцахской кухни «женгялов хац» (хлебная лепешка с начинкой из зелени) с участием находящейся в Армении шведской экоактивистки...
16:51 16/11/2024На севере Индии при пожаре в больнице погибли 10 младенцевПо меньшей мере 10 новорожденных погибли при пожаре в неонатальном отделении одной из больниц штата Уттар-Прадеш на севере Индии, сообщили местные власти в субботу, 16 ноября.
16:42 16/11/2024Синоптики рассказали о погоде в Армении в субботуВ вечерние часы 16-го и 18 ноября, ночью 17-го и 19 ноября в отдельных регионах Армении ожидаются осадки, в горных районах – снег.
12:36 16/11/2024Праздники Армянской церкви: 16 ноября в календареСегодня, 16 ноября, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Апостолов Андрея и Филиппа, напоминает qahana.am. Святой апостол Андрей, ближайший ученик святого пророка Иоанна...
11:39 16/11/2024О ситуации на дорогах Армении – к утру субботыСпасательная служба МВД Армении сообщает, что к утру субботы, 16 ноября, в Республике Армения автодороги проходимы.
17:45 15/11/2024Опубликован рейтинг самых популярных паролей в 2024 годуРейтинг из 200 самых распространенных паролей, используемых в 2024 году. обнародовал менеджер паролей NordPass. Возглавил его, как и годом ранее, «123456», передает МИР 24. В топ-10 также вошли...
16:05 15/11/2024Синоптики рассказали о погоде в Армении на выходныеВ городе Ереван днем 15-го и 17-го, ночью 16-го, 20-го ноября прогнозируется погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей...
15:38 15/11/2024Стивен Кинг ушел из Х после слухов, что он назвал Маска первой леди ТрампаАмериканский писатель Стивен Кинг после слухов о том, что он назвал Илона Маска «первой леди» Дональда Трампа, сообщил, что уходит из соцсети X (ранее Twitter) из-за токсичной атмосферы, передает...
17:17 14/11/2024«Обезглавливали, расстреливали и расчленяли»:о зверствах азербайджанцев в арцахском Гадруте«10 октября 2020 года азербайджанцы вторглись в арцахский Гадрут и прилегающие села, начали совершать там зверства», – рассказала во время форума на тему «Влияние агрессии Азербайджана на права...
16:56 14/11/2024Николь Кидман рассказала о желании сняться у Мартина СкорсезеАктриса Николь Кидман призналась, что хотела бы сыграть в фильме режиссера Мартина Скорсезе. Об этом она рассказала в беседе с изданием Vanity Fair. «Я всегда говорила, что хочу поработать со...
15:57 14/11/2024Италию и Испанию снова затапливаетВ Испании объявили эвакуацию из-за новой угрозы наводнения. Там без перерыва идут проливные дожди. На востоке и юге страны объявили «желтый» уровень опасности, в округе Валенсия – «красный»....
15:53 14/11/2024Названы идеальные пропорции женской фигурыУченые из Университета Констанца в Германии проверили теорию о том, что наиболее привлекательными считаются женщины с четким соотношением талии и бедер, передает «Чемпионат».
15:47 14/11/2024Синоптики рассказали о погоде в четверг в Ереване и областях АрменииВ городе Ереван днем 14-го, 15-го, ночью 16-го, 17-го ноября прогнозируется погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды...
13:02 14/11/2024Грета Тунберг: Это просто лицемерие и двуличие, что COP29 проводится в Азербайджане.«Почему я в эти дни не в Баку? Все очень просто. Наша повестка (соблюдение принципов климатической справедливости) и цели COP29 – очень разные, все это противоречит тому, что происходит в...
11:55 14/11/2024Крокодил напал на жительницу Уганды у озера и съел ееВ Уганде крокодил набросился на супругу пастора и съел ее. Трагедия произошла 11 ноября в округе Калангала недалеко от одноименного города, сообщает «Вечерняя Москва». Хищник напал на женщину, когда...
17:48 13/11/2024Авиакомпании стали массово отменять рейсы на Бали из-за извержения вулканаМеждународные авиакомпании стали массово отменять рейсы на индонезийский остров Бали и с него из-за извержения вулкана Левотоби.
17:12 13/11/2024На COP29 в Баку бесплатная только водаНа 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата(COP29), который проходит в столице Азербайджана Баку 11-22 ноября, бесплатная только вода,...
15:36 13/11/2024В Ереване сохраняется облачная погода, в столице 13 градусов теплаНа территории Армении днем 13-го, 14-15 ноября прогнозируется погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении....
15:05 13/11/2024Обсуждены вопросы касательно деятельности компании «Ericsson» в Армении12 ноября Арарат Мирзоян посетил компанию «Ericsson» в Стокгольме. Пресс-служба министерства иностранных дел Республики Армения приводит подробности. В сопровождении президента и генерального...