08:35 16/12/2025Եկեղեցին պատրաստ է երկխոսել, բայց ոչ՝ առևտուր անել ճշմարտության հաշվին. Ռուբեն վարդապետ Զարգարյան««Հետև’ս գնա, սատանա’» (Մատթ. 16։23). Պետրոս առաքյալին տրված Քրիստոսի այս խոսքն ուղղված էր ոչ թե բացահայտ չարին, այլ այն մտածողությանը, որը բարության շղարշով առաջարկում էր խաչից խուսափելու ճանապարհը։...
18:38 15/12/2025Ստեփանավանը՝ 2027 թ․-ի երիտասարդական մայրաքաղաքԿԳՄՍ նախարարությունում կայացել է «ՀՀ 2027 թվականի երիտասարդական մայրաքաղաք մրցույթի» հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը: Միջոցառմանը ներկա է եղել ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ, մրցութային հանձնաժողովի նախագահ Արթուր...
18:13 15/12/2025Սիգի որսի արգելքը շարունակվում էՀՀ ՆԳՆ-ից հիշեցնում են, որ նոյեմբերի 20-ից մինչև փետրվարի 1-ը Սևանա լճում արգելված է սիգի արդյունագործական որսը: Եվ այս արգելքը խախտողների դեմ ակտիվորեն պայքարում է նաև Ոստիկանության պարեկային...
17:34 15/12/2025Ավելի քան 2500 բեռնատար սպասում է Վերին Լարսի անցակետով Վրաստան մտնելունՀյուսիսային Օսիայից Վրաստան մտնելու հերթում գրեթե 2500 բեռնատարներ են։ Այս մասին հայտարարել այդ երկրի փոխվարչապետ աշխատակազմից։ «Վերին Լարսի անցակետով անցնելուն սպասում են 2456 ծանր բեռնատարներ», -...
17:30 15/12/2025Քահանաների նախաձեռնությամբ, դեկտեմբերի 20-ին Գյումրու Սուրբ Յոթ Վերք եկեղեցում կմատուցվի պատարագՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ, Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու թեմական քահանաների նախաձեռնությամբ, դեկտեմբերի 20-ին՝ Ս. Աբգար նախավկայի և Քրիստոսին հավատացող մեր անդրանիկ...
16:58 15/12/2025Հրդեհ՝ Երևանի դեղատներից մեկի պահեստային հատվածումԱյսօր ժամը 15։40-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Զորավար Անդրանիկի փողոցում գտնվող դեղատան պահեստային հատվածում։ Հրդեհի բարդության «Թիվ 2»...
15:31 15/12/2025Հայտնում են մեր խորը հիասթափությունն ու զայրույթը. Արցախցիները դիմել են ԿաթողիկոսինԱրցախյան քաղհասարակության ներկայացուցիչները հրապարակյին կերպով նամակ են ուղղել Ն․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Բ Ամենայն հայոց կաթողիկոսին, որտեղ ասված է.
14:51 15/12/2025Մառախուղ ու ձնախառն անձրև. Եղանակն առաջիկա օրերինԵրևանում դեկտեմբերի 15-ի ցերեկը, 17-20-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 16-ին հնարավոր են թույլ տեղումներ՝ քաղաքի բարձրադիր գոտում ձնախառն անձրևի տեսքով։ Մարզերում դեկտեմբերի 15-ի...
13:57 15/12/2025Կենսաթոշակային տարիքի շեմը կփոխվի՞ Հայաստանում. Արսեն Թորոսյանի պարզաբանումըԱշխատանքի ու սոցիալական հարցերի նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող ՔՊ-ական Արսեն Թորոսյանը լկտի սուտ է որակում այն խոսակցությունները, որ քաղաքացիների կենսաթոշակային տարիքի շեմը բարձրացվելու է։ Հիշեցնենք, որ...
11:22 15/12/2025ԱԺ-ում կրկին ներկայացվեց զինվորական ծառայությունը 1,5 տարի դարձնելու նախագիծը«Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին նախագիծը, որն ընդունվել է առաջին ընթերցմամբ, նախատեսում է շարքային կազմի պարտադիր զինվորական...
11:14 15/12/2025Էսօր էս ինչ օր է՝ տարվա վերջով. պարոն Հովհաննսիյան կարող է Աջափնյակի մետրոյի շինարարությունն էլ ենք սկսել...Ո՞չ, ափսոս. Տիգրան ԱվինյանԻրականում օդի որակի խնդիրը Երևանում մեծապես պայմանավորված է օդի ինվերսիայով, բնակլիմայական պայմաններով և մեր աշխարհագրական դիրքով
10:59 15/12/2025NAN-ը հետ են կանչել շուկայից. Ի՞նչ է ասում ՍԱՏՄ-նԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը տեղեկացնում է, որ մանկական կեր արտադրող Nestle ֆիրման NAN կաթի փոշին հետ է կանչել եվրոպական շուկայից, քանի որ կոնկրետ խմբաքանակում հայտնաբերվել է ցերեուլիդա...
10:46 15/12/2025Երևանում և Արարատի մարզում մեկ օր ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, դեկտեմբերի 16-ին ժամը 10.00-ից մինչև դեկտեմբերի 17-ը ժամը 10.00-ն կդադարեցվի հետևյալ...
10:31 15/12/2025Դուք հա՞շտ եք, որ Ձերոնք՝ ՔՊ-ն, մեր երեխաներին խաբել ու ֆուտբոլի դաշտը չի վերանորոգել. Մեսրոպ Մանուկյանը՝ ՓաշինյանինԵրևանի ավագանու ընդդիմադիր անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը հարց է ուղղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ արդյո՞ք հաշտ է, որ «Քաղաքացիական պայմանագիրը» խաբել է երեխաներին ու ֆուտբոլի դաշտը չի վերանորոգելը։ Նա տեսանյութ է...
10:06 15/12/2025Հեռացնե՞լ Սևակի արձանը, թե՞ ոչ. ՀարցումՊարույր Սևակի տուն-թանգարանը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ կապված օրեր առաջ Զանգակատան միջնակարգ դպրոցի բակում տեղադրված ՀՀ ժողովրդական նկարիչ, քանդակագործ Լևոն Թոքմաջյանի «Պարույր Սևակ.
09:57 15/12/2025Իրականում շատ վախենալու պատկեր էր. Ավինյանը՝ թունավոր ծուխ արձակող քաղաքային ավտոբուսի մասինՏպավորություն էր, որ այն ինքնաթիռ է և տուրբիններից մեկը վառվում է
09:04 15/12/2025Ջերմաստիճանը կսկսի նվազելԵրևանում դեկտեմբերի 15-19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում դեկտեմբերի 15-ին, 16-ի գիշերը, 17-19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 16-ի ցերեկն առանձին...
08:33 15/12/2025Մահացել է հայազգի հայտնի կոմպոզիտոր Լևոն ՕգանեզովըՔաղցկեղի դեմ երկարատև պայքարից հետո մահացել է հայազգի հայտնի երգահան Լևոն Օգանեզովը։ Նա 84 տարեկան էր։ Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ, կոմպոզիտոր, դերասան և հեռուստահաղորդավար Լևոն Օգանեզովի մահվան...
08:26 15/12/2025Վարդենյաց լեռնանցքում բուք էՓրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են։ Կորեայի ձորի ճանապարհի հիմնանորոգման աշխատանքներով պայմանավորված, հաշվի առնելով քարաթափման վտանգը,...

16:58 25/01/2023Snow in sight, temps to climb in parts of ArmeniaNo precipitation is expected in Armenia on 25-27 January, the national weather service reports. Snow is forecast for some parts of the country over the weekend. Strong winds of up to 20 m/s are...
11:00 25/01/2023Giant iceberg the size of London breaks off AntarcticaAn iceberg the size of Greater London has calved from an Antarctic ice shelf but is not linked to the climate crisis, according to the British Antarctic Survey.
17:00 24/01/2023Snow expected over the weekendNo precipitation is expected in Armenia on 24-27 January, the national weather service reports. Snow is forecast for most parts of the country over the weekend. Temperatures are set to surge by 8-10C...
14:35 24/01/2023Artsakh shuts down gas fueling stationsNatural gas fueling stations in Stepanakert and the regions of Artsakh (Nagorno-Karabakh) will be closed from Tuesday 24 January amid Azerbaijan’s disruption of the gas supply from Armenia to...
11:45 24/01/2023Two dead after fire breaks out at Armenian church in IstanbulTwo people were killed and another two were hospitalized after a fire broke out in the lodging section of the Surp Prgich Armenian Catholic Church in Istanbul's Beyoğlu district Monday night, the...
17:00 23/01/2023No snow in sight, temps to riseNo snow is expected in Armenia on 23-28 January, the national weather service reports. Temperatures are set to surge by 8-10C in Lori, Tavush, Syunik Provinces and Artsakh later this week. No...
16:45 23/01/2023Google lays off high performers and earnersGoogle's move to lay off 6.4% of staff on Friday didn’t come as a shock to most employees, but it stunned some of the individuals who were cut, The Information reported.
12:00 23/01/2023Massive power outage hits PakistanTens of millions of people in Pakistan were left without electricity on Monday, the power ministry said, reporting a second "major breakdown" of the national grid during the last three months.
11:03 23/01/2023UK's National Grid to pay customers to cut energy useBritain's National Grid said it would pay customers to use less power on Monday evening and that it had asked for three coal-powered generators to be warmed up in case they are needed as the country...
17:00 21/01/2023Light snow in sight for parts of ArmeniaLight snow is expected in some parts of Armenia’s Lori and Tavush Provinces over the weekend. No precipitation is forecast for January 23-26. Daytime temperatures are set to drop by 4-6C in Lori,...
14:40 21/01/2023UK's Sunak fined for failing to wear seatbeltUK Prime Minister Rishi Sunak has been fined by police for failing to wear a seatbelt while riding in a car, CNN reports.
13:15 21/01/2023ICRC helps transfer six more patients from Artsakh to ArmeniaThe International Committee of the Red Cross (ICRC) has facilitated the transfer of six more severely ill patients from Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia amid the ongoing Azerbaijani blockade,...
12:02 21/01/2023Fire breaks out in Yerevan apartment buildingA fire broke out in a residential building in Yerevan, Armenia, last night. The fire erupted in an apartment on the eight floor of the building located at 2/2 Ulnetsi Street in the Armenian capital,...
11:35 21/01/2023What life is like in Artsakh amid blackoutsAzerbaijan has been keeping the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Armenians under siege since December 12. A coupon system has been unveiled in the country to ration basic foodstuffs. People are facing...
11:15 21/01/2023Armenian Church honors Patriarchs Athanasius and Cyril of AlexandriaThe Armenian Apostolic Church commemorates Patriarchs St. Athanasius and St. Cyril of Alexandria on Saturday 21 January, Qahana.am reports. Patriarchs St. Athanasius and St. Cyril are among the most...
17:00 20/01/2023No snow in sight, temps to dropNo snow is expected in Armenia on 20-25 January, the national weather service reports. Temperatures are set to drop by 6-8C in Lori, Tavush, Syunik Provinces and Artsakh over the weekend, falling by...
14:57 20/01/2023Azerbaijan partially restores gas supply to ArtsakhAzerbaijan has partially restored the natural gas supply to Artsakh (Nagorno-Karabakh), the Artsakh InfoCenter said.
13:22 20/01/2023Former Kazakh president undergoes successful heart surgeryFormer Kazakh President Nursultan Nazarbayev has undergone a successful heart surgery and his life is not in danger, Reuters reported on Friday, citing his spokesman Aidos Ukibay.
12:15 20/01/20236 dead, including suspect, after shooting in GeorgiaSix people are dead, including a police officer, after a shooter opened fire from an apartment balcony and then killed themselves in a Georgia city on Friday, Global News reported, citing Georgian...
11:22 20/01/2023Police looking into Rishi Sunak's failure to wear seatbeltPolice are looking into U.K. Prime Minister Rishi Sunak’s admission that he failed to wear a seatbelt while filming a video for his Instagram account in the back of a moving vehicle – an apparent...