16:04 13/12/2025Հաքերները կառավարության անունից վիրուս են տարածում. Զգուշացնում է փորձագետը«Հաքերները կառավարության անունից վիրուս են տարածում»,- այս մասին զգուշացնում է տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը։ «Հայրենակիցներ, այս պահին զեղծարանները շատ ագրեսիվ գովազդ են...
15:00 13/12/2025Սպիտակ-Գյումրի ճանապարհին «Mitsubishi»-ին կողաշրջված վիճակում հայտնվել է դաշտամիջյան հատվածում, կա տուժածԴեկտեմբերի 13-ին, ժամը 09։15-ին Արագածոտնի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Սպիտակ-Գյումրի ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ.
14:42 13/12/2025Դեկտեմբերի 14-ին Երևանի մետրոպոլիտենը գործելու է սովորականից երկարԴեկտեմբերի 14-ին Երևանի գլխավոր տոնածառի լույսերի վառման տոնական արարողությամբ պայմանավորված՝ Երևանի մետրոպոլիտենը գործելու է մինչև դեկտեմբերի 15-ի ժամը 01:00-ն: Այս մասին հայտնում են Երևանի...
14:02 13/12/2025Զգուշացում. Հայաստանի հինգ մարզերում այսօր քամու ուժգնացում է սպասվումԴեկտեմբերի 13-ի ցերեկը, 14-ի գիշերը Շիրակի, Լոռու, Տավուշի, Գեղարքունիքի և Սյունիքի մարզերի առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22 մ/վ արագությամբ։ Երևանում դեկտեմբերի...
13:03 13/12/2025Մոսկվայի կենտրոնում հսկա տոնածառը տապալվել էՄոսկվայի կենտրոնում դեկտեմբերի 12-ին հսկա տոնածառը քամու հետևանքով տապալվել է։ Զարդարված ծառի գետնին ընկնելու պահը ֆիքսել են տեսախցիկները։ Դեպքի վայրից արված կադրերում երևում է մոտավորապես տասը մետր...
12:28 13/12/2025Եկեղեցին այսօր նշում է Ս. Հակոբ Մծբնա Հայրապետի, Մարուգե ճգնավորի և Մելիտոս եպիսկոպոսի հիշատակության օրըՍ. Հակոբ Մծբնա Հայրապետն Ընդհանրական Եկեղեցու հեղինակավոր և սիրված սրբերից է: Կատարած բազում հրաշքների շնորհիվ նրան կոչել են նաև «Սքանչելագործ»: Վարքագրական աղբյուրների համաձայն` Ս. Հակոբը պարթևական...
11:41 13/12/2025Աշխարհի ամենատհաճ ուտեստների ցուցակը գլխավորում է ԻսլանդիանՀրապարակվել է աշխարհի ամենատհաճ ուտեստների թարմացված ցուցակը։ Վարկանշային աղյուսակը կազմում է TasteAtlas գաստրոնոմիկ ուղեցույցը, որը գնահատում է աշխարհի տարբեր երկրների ավանդական ուտեստները։ Ցուցակի...
10:15 13/12/2025Մի քանի ճանապարհների մառախուղ էԴեկտեմբերի 13-ին՝ ժամը 10:05-ի դրությամբ, Վարդենյաց լեռնանցքում, Սևանի և Վայքի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում։ Աբովյանի, Հրազդանի, Էջմիածնի, Արմավիրի, Արթիկի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին...
09:46 13/12/2025Ո՞ր օրերին է շահավետ ավիատոմս գնելըՊարզվում է՝ կան օրեր, երբ ավիատմոսեր կարելի է գնել ավելի մատչելի տարբերակով։ Շահավետ պայմաններով տոմսերը կարելի է գնել երեքշաբթի ու չորեքշաբթի օրերին։ Ռուսական ավիաընկերություններից մեկի...
20:23 12/12/2025Վարդենիս քաղաքի մի շարք փողոցներում դադարեցվել էր ջրամատակարարումը«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս համայնքի Ակունք բնակավայրի բնակիչները ս.թ դեկտեմբերի 11-ին ապօրինաբար ներխուժել են «Վեոլիա...
20:11 12/12/2025Հանրապետության մի շարք տարածաշրջաններում ձյուն է տեղումԴեկտեմբերի 12-ին՝ ժամը 19:45-ի դրությամբ, Արարատի, Սիսիանի, Վարդենիսի, Թալինի, Արթիկի, Հրազդանի, Արագածի և Սպիտակի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում։ Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։...
17:06 12/12/2025Հայաստանում մոտ 54 հազար մարդ աշխատանք է փնտրում2025 թվականի դեկտեմբերի 1-ի դրությամբ տարածքային կենտրոններում հաշվառված աշխատանք փնտրողների թիվը կազմել է 53.6 հազար մարդ։ Նման տվյալներ է հրապարակել Միասնական սոցիալական ծառայությունը՝...
17:02 12/12/2025Մասիսի տարածաշրջանում մառախուղ է. Ճանապարհների վիճակը՝ ժամը 17։00-ի դրությամբԴեկտեմբերի 12-ին՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ, Անիի, Արթիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Ապարանի տարածաշրջաններում թույլ ձյուն է տեղում, իսկ Արարատի տարածաշրջանում՝ ձնախառն անձրև։ Մասիսի տարածաշրջանում մառախուղ է,...
16:27 12/12/2025Նորակերտում դիզվառելիքի երկաթե գլանատակառում տեղի է ունեցել պայթյուն, կա տուժածԴեկտեմբերի 12-ին, ժամը 14։53-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Արմավիրի մարզի Նորապատ գյուղի նախկին անասնագոմերի տարածքում, զոդման աշխատանքներ իրականացնելիս,...
13:30 12/12/2025Սպասվում է քամու ուժգնացումԴեկտեմբերի 13-ին և 14-ի գիշերը Շիրակի, Լոռու, Տավուշի, Գեղարքունիքի և Սյունիքի մարզերի առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22 մ/վ արագությամբ։ Երևանում դեկտեմբերի 12-ի երեկոյան...
11:51 12/12/2025Ամանորին Team-ը կկրկնապատկի երջանկությունը. գնիր մեկ սմարթֆոն, ստացիր ևս մեկըTeam Telecom Armenia-ն Ամանորին ընդառաջ հանդես է գալիս բացառիկ առաջարկով: Ընկերությունը պաշտոնական գործընկերոջ՝ Honor-ի հետ մեկնարկում է տոնական ակցիա, որի շրջանակում մեկ սմարթֆոն գնելու դեպքում...
11:20 12/12/2025Սա է պետական համակարգի պատկերն ու սրանց փուչիկ խոստումների արդյունքը. Աբրահամյան«Ոստիկանությունն ու քննչականը 15 րոպե ժամանակ չեն գտնում` ընդդիմադիր գործիչների, հոգևորականների, մեդիայի ներկայացուցիչների դեմ ապօրինի գործողություններից մի պահ դադար վերցնելու և զբաղվելու իրենց իրական գործառույթներով»
11:04 12/12/2025Ինչպե՞ս քվեարկել «Մանկական Եվրատեսիլում» Հայաստանի պատվիրակ Ալբերտի օգտին Հայաստանից«Մանկական Եվրատեսիլ 2025» երգի մրցույթն այս տարի անցկացվելու է Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում` դեկտեմբերի 13-ին, «Միավորված երաժշտությամբ» կարգախոսի ներքո։Հայաստանը ներկայացնում է Ալբերտը «Brave...

12:41 11/11/2024Австралия готовит закон о запрете соцсетей для детей в возрасте до 16 летПравительство Австралии заявило, что в ближайшее время направит в парламент страны проект закона, согласно которому детям в возрасте до 16 лет будет полностью запрещено пользоваться социальными...
12:33 11/11/2024Девочка весом 5 кг появилась на свет в ЕреванеВ ереванском медцентре «Шенгавит» на свет появилась настоящая малышка-богатырь: девочка, которую назвали Мария, родилась с внушительным весом – 5 кг – и ростом 55 см.
17:29 09/11/2024Фильм об армяно-русской семье «Снег пригнул бамбук» выйдет в 2025 годуВ 2025 году в прокат выйдет ретро-комедия «Снег пригнул бамбук», сообщает ТАСС. Как отметил генеральный директор киностудии «Ленфильм» Эдуард Суворов, в настоящее время завершается производство...
17:18 09/11/2024Крупный пожар в селе Джрарат: в сгоревшем доме обнаружено телоВ доме, сгоревшем в результате пожара в селе Джрарат Армавирской области Армении, спасатели обнаружили тело А.А.
16:13 09/11/2024Ереван по-прежнему в пылиВ столице Армении Ереване самым пыльным из административных районов остается центр. Это следует из данных, обнародованных Центром гидрометеорологии и мониторинга МОС Армении, о содержании пыли в...
15:29 09/11/2024Погода в Армении: с понедельника потеплеет на 3-5 градусовДнем 9 ноября, 10 ноября, ночью 11-го ноября, днем 12-го, 13-14 ноября на территории Армении прогнозируется погода без осадков.
15:24 09/11/2024Первая свадьба под водой пройдет в МосквеМосквариум предоставит парам уникальную возможность провести церемонию бракосочетания под водой, сообщила заммэра Москвы Анастасия Ракова.
15:03 09/11/2024Католикос Арам Первый принял посла Армении в ЛиванеКатоликос Великого Дома Киликийского Арам Первый принял посла Армении в Ливане Ваагна Атабекяна. Об этом сообщила пресс-канцелярия Католикосата Великого Дома Киликийского. В ходе встречи с послом...
13:59 09/11/2024Проблема с доступом к сельскохозяйственным землям Киранца остается нерешеннойПроблема с доступом к сельскохозяйственным угодьям Киранца после проведения демаркации остается нерешенной.
13:39 09/11/2024Теракт на железнодорожной станции в пакистанской Кветте: погибли 24 человекаЖертвами теракта в пакистанском городе Кветта стали 24 человека, ранения получили 46 человек, сообщает издание Dawn со ссылкой на данные полиции.
13:32 09/11/2024Землетрясение – в 14 км северо-восточнее от села Бавра Ширакской области АрменииСейсмологическая сеть территориальной службы сейсмической защиты МВД Республики Армения 9 ноября, в 10:35 по местному времени, зафиксировала землетрясение магнитудой 2,3 в пограничной зоне...
12:44 09/11/2024Более 1800 машин ожидают проезда через КПП «Верхний Ларс»Спасательная служба МВД Армении сообщает, что в Республике Армения в субботу, 9 ноября, все автодороги проходимы.
11:18 09/11/2024Приплывший из Антарктиды в Австралию пингвин оказался истощенИмператорский пингвин, самостоятельное приплывший из Антарктиды в Австралию, взят под опеку специалистами.
11:00 09/11/2024Праздники Армянской церкви: 9 ноября в календареСегодня, 9 ноября, Армянская Апостольская церковь отмечает Праздник Свв. Архангелов Гавриила и Михаила и всего воинства небесного. Праздник был установлен в IV веке для почитания ангелов –...
17:35 08/11/2024Посольство России в Армении: Скончался генеральный консул РФ в ГюмриСкончался генеральный консул России в Гюмри Руслан Кандуаров, сообщает посольство РФ в Армении. "С прискорбием сообщаем, что 8 ноября ушел из жизни генеральный консул России в Гюмри Руслан...
17:09 08/11/2024Чуть полежал, стряхнул с себя песок и пошел: императорский пингвин впервые смог доплыть из Антарктиды до АвстралииИмператорский пингвин объявился на пляже Оушен-Бич (Ocean Beach), расположенном на южном побережье Австралии примерно в 430 километров от Перта.
17:01 08/11/2024Британский принц Уильям: «Самый тяжелый год в моей жизни»Наследник британского престола завершил четырехдневный визит в Южную Африку. В рамках тура он вручил экологическую премию Earthshot и провел ряд встреч с активистами и волонтерами в области экологии....
16:55 08/11/2024Британский принц Уильям: «Самый тяжелый год в моей жизни»42-летний принц Уэльский выступил с редкими откровениями, Уильям болезненно пережил проблемы со здоровьем у отца и жены.
15:47 08/11/2024Стали известны последние слова Армена ДжигарханянаВдова народного артиста СССР Армена Джигарханяна, актриса Татьяна Власова призналась на программе «Малахов», что супруг считал «самой большой ошибкой» свой роман с пианисткой Виталиной...
15:43 08/11/2024Синоптики рассказали о погоде в Армении на выходныеДнем 8-го, 9-10, ночью 11-го, днем 12-го, 13-го ноября на территории Армении прогнозируется погода без осадков.