16:04 13/12/2025Հաքերները կառավարության անունից վիրուս են տարածում. Զգուշացնում է փորձագետը«Հաքերները կառավարության անունից վիրուս են տարածում»,- այս մասին զգուշացնում է տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը։ «Հայրենակիցներ, այս պահին զեղծարանները շատ ագրեսիվ գովազդ են...
15:00 13/12/2025Սպիտակ-Գյումրի ճանապարհին «Mitsubishi»-ին կողաշրջված վիճակում հայտնվել է դաշտամիջյան հատվածում, կա տուժածԴեկտեմբերի 13-ին, ժամը 09։15-ին Արագածոտնի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Սպիտակ-Գյումրի ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ.
14:42 13/12/2025Դեկտեմբերի 14-ին Երևանի մետրոպոլիտենը գործելու է սովորականից երկարԴեկտեմբերի 14-ին Երևանի գլխավոր տոնածառի լույսերի վառման տոնական արարողությամբ պայմանավորված՝ Երևանի մետրոպոլիտենը գործելու է մինչև դեկտեմբերի 15-ի ժամը 01:00-ն: Այս մասին հայտնում են Երևանի...
14:02 13/12/2025Զգուշացում. Հայաստանի հինգ մարզերում այսօր քամու ուժգնացում է սպասվումԴեկտեմբերի 13-ի ցերեկը, 14-ի գիշերը Շիրակի, Լոռու, Տավուշի, Գեղարքունիքի և Սյունիքի մարզերի առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22 մ/վ արագությամբ։ Երևանում դեկտեմբերի...
13:03 13/12/2025Մոսկվայի կենտրոնում հսկա տոնածառը տապալվել էՄոսկվայի կենտրոնում դեկտեմբերի 12-ին հսկա տոնածառը քամու հետևանքով տապալվել է։ Զարդարված ծառի գետնին ընկնելու պահը ֆիքսել են տեսախցիկները։ Դեպքի վայրից արված կադրերում երևում է մոտավորապես տասը մետր...
12:28 13/12/2025Եկեղեցին այսօր նշում է Ս. Հակոբ Մծբնա Հայրապետի, Մարուգե ճգնավորի և Մելիտոս եպիսկոպոսի հիշատակության օրըՍ. Հակոբ Մծբնա Հայրապետն Ընդհանրական Եկեղեցու հեղինակավոր և սիրված սրբերից է: Կատարած բազում հրաշքների շնորհիվ նրան կոչել են նաև «Սքանչելագործ»: Վարքագրական աղբյուրների համաձայն` Ս. Հակոբը պարթևական...
11:41 13/12/2025Աշխարհի ամենատհաճ ուտեստների ցուցակը գլխավորում է ԻսլանդիանՀրապարակվել է աշխարհի ամենատհաճ ուտեստների թարմացված ցուցակը։ Վարկանշային աղյուսակը կազմում է TasteAtlas գաստրոնոմիկ ուղեցույցը, որը գնահատում է աշխարհի տարբեր երկրների ավանդական ուտեստները։ Ցուցակի...
10:15 13/12/2025Մի քանի ճանապարհների մառախուղ էԴեկտեմբերի 13-ին՝ ժամը 10:05-ի դրությամբ, Վարդենյաց լեռնանցքում, Սևանի և Վայքի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում։ Աբովյանի, Հրազդանի, Էջմիածնի, Արմավիրի, Արթիկի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին...
09:46 13/12/2025Ո՞ր օրերին է շահավետ ավիատոմս գնելըՊարզվում է՝ կան օրեր, երբ ավիատմոսեր կարելի է գնել ավելի մատչելի տարբերակով։ Շահավետ պայմաններով տոմսերը կարելի է գնել երեքշաբթի ու չորեքշաբթի օրերին։ Ռուսական ավիաընկերություններից մեկի...
20:23 12/12/2025Վարդենիս քաղաքի մի շարք փողոցներում դադարեցվել էր ջրամատակարարումը«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս համայնքի Ակունք բնակավայրի բնակիչները ս.թ դեկտեմբերի 11-ին ապօրինաբար ներխուժել են «Վեոլիա...
20:11 12/12/2025Հանրապետության մի շարք տարածաշրջաններում ձյուն է տեղումԴեկտեմբերի 12-ին՝ ժամը 19:45-ի դրությամբ, Արարատի, Սիսիանի, Վարդենիսի, Թալինի, Արթիկի, Հրազդանի, Արագածի և Սպիտակի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում։ Այս մասին հայտնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։...
17:06 12/12/2025Հայաստանում մոտ 54 հազար մարդ աշխատանք է փնտրում2025 թվականի դեկտեմբերի 1-ի դրությամբ տարածքային կենտրոններում հաշվառված աշխատանք փնտրողների թիվը կազմել է 53.6 հազար մարդ։ Նման տվյալներ է հրապարակել Միասնական սոցիալական ծառայությունը՝...
17:02 12/12/2025Մասիսի տարածաշրջանում մառախուղ է. Ճանապարհների վիճակը՝ ժամը 17։00-ի դրությամբԴեկտեմբերի 12-ին՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ, Անիի, Արթիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Ապարանի տարածաշրջաններում թույլ ձյուն է տեղում, իսկ Արարատի տարածաշրջանում՝ ձնախառն անձրև։ Մասիսի տարածաշրջանում մառախուղ է,...
16:27 12/12/2025Նորակերտում դիզվառելիքի երկաթե գլանատակառում տեղի է ունեցել պայթյուն, կա տուժածԴեկտեմբերի 12-ին, ժամը 14։53-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Արմավիրի մարզի Նորապատ գյուղի նախկին անասնագոմերի տարածքում, զոդման աշխատանքներ իրականացնելիս,...
13:30 12/12/2025Սպասվում է քամու ուժգնացումԴեկտեմբերի 13-ին և 14-ի գիշերը Շիրակի, Լոռու, Տավուշի, Գեղարքունիքի և Սյունիքի մարզերի առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22 մ/վ արագությամբ։ Երևանում դեկտեմբերի 12-ի երեկոյան...
11:51 12/12/2025Ամանորին Team-ը կկրկնապատկի երջանկությունը. գնիր մեկ սմարթֆոն, ստացիր ևս մեկըTeam Telecom Armenia-ն Ամանորին ընդառաջ հանդես է գալիս բացառիկ առաջարկով: Ընկերությունը պաշտոնական գործընկերոջ՝ Honor-ի հետ մեկնարկում է տոնական ակցիա, որի շրջանակում մեկ սմարթֆոն գնելու դեպքում...
11:20 12/12/2025Սա է պետական համակարգի պատկերն ու սրանց փուչիկ խոստումների արդյունքը. Աբրահամյան«Ոստիկանությունն ու քննչականը 15 րոպե ժամանակ չեն գտնում` ընդդիմադիր գործիչների, հոգևորականների, մեդիայի ներկայացուցիչների դեմ ապօրինի գործողություններից մի պահ դադար վերցնելու և զբաղվելու իրենց իրական գործառույթներով»
11:04 12/12/2025Ինչպե՞ս քվեարկել «Մանկական Եվրատեսիլում» Հայաստանի պատվիրակ Ալբերտի օգտին Հայաստանից«Մանկական Եվրատեսիլ 2025» երգի մրցույթն այս տարի անցկացվելու է Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում` դեկտեմբերի 13-ին, «Միավորված երաժշտությամբ» կարգախոսի ներքո։Հայաստանը ներկայացնում է Ալբերտը «Brave...

11:15 16/01/2023Pashinyan offers condolences on death of Vakhtang KikabidzeNikol Pashinyan expressed condolences to Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili on the passing of famous Georgian actor and singer Vakhtang Kikabidze, who died after a long illness at the age of...
11:00 16/01/2023Armenian Church honors Patriarch St. Peter, Bishop St. Vlas and Deacon AbisolomThe Armenian Apostolic Church commemorates Patriarch St. Peter, Bishop St. Vlas and Deacon Abisolom on Monday (January 16), Qahana.am reports. St. Peter the Patriarch of Alexandria and Deacon...
16:45 14/01/2023'Family would never forgive me if I told all', says Prince HarryPrince Harry claims he had enough material for "two books", and did not include some things in his memoir because his father and brother would never forgive him, BBC News reported.
15:30 14/01/2023Armenian media deplore proposed restrictions under martial lawA group of Armenian media organizations issued the following joint statement on the draft law proposing restrictions under martial law on January 12.
12:15 14/01/2023Armenian Church marks Nativity of St. John the BaptistThe Armenian Apostolic Church celebrates the Nativity of Saint John the Baptist (Forerunner) on Saturday, January 14, Qahana.am reports.
12:03 14/01/2023Philippines flood death toll rises to 20The death toll from the floods in the Philippines has reached 20, while another eight people have been injured, Sputnik reported, citing the country’s National Disaster Risk Reduction and Management...
16:45 13/01/2023Julia Roberts is stunned to discover she isn't actually a 'Roberts'Julia Roberts was shocked out to find she isn't a 'Roberts' after a dig into her family archives revealed a secret scandal, the Daily Mail reported.
15:32 13/01/2023Derjava Group of Companies wins Quality Mark 2022 award"Responsible work and self-improvement pave the way for success." Derjava Group of Companies, which has received another award for top-quality products and service, has been following this very...
13:50 13/01/2023Wizz Air launches Yerevan-Venice flightsWizz Air started operating flights between Yerevan and Venice from Thursday, 12 January. Flights are operated twice a week, every Thursday and Saturday, the Armenia International Airports CJSC...
13:01 13/01/2023Lisa Marie Presley, daughter of Elvis Presley, dies at 54Lisa Marie Presley, singer and the only child of Elvis and Priscilla Presley, has died at the age of 54, after suddenly being hospitalised on Thursday, the Guardian reports.
11:30 13/01/2023Armenian Church celebrates Holy Name of JesusThe Armenian Apostolic Church celebrates the Feast of the Holy Name of Our Lord Jesus Christ each year on January 13, Qahana.am reports.
17:00 12/01/2023Temperatures to rise strongly in ArmeniaLight snow is expected in some parts of Armenia’s Lori, Tavush, Syunik Provinces as well as in Artsakh on January 12-13.
11:53 12/01/2023At least 10 hospitalized after major car crash in JapanAt least ten people have been hospitalized after a car accident involving about 20 vehicles and a truck on a highway in the Japanese prefecture of Nara, Japanese media reported on Thursday, citing...
11:00 12/01/2023Supermodel Tatjana Patitz dies of breast cancer aged 56Tatjana Patitz, one of the original supermodels, has died aged 56 after battling with breast cancer, according to her agent.
16:30 11/01/2023Armenia on Forbes list of best places to travel in 2023Armenia is on the list of top 50 travel destinations for 2023 compiled by Forbes Advisor. “Armenia is a beautiful country with a rich history and culture. It’s home to stunning landscapes, including...
16:15 11/01/2023Turkish Football Federation invites Patriarch Sahak II to attend match against ArmeniaThe Turkish Football Federation has invited Armenian Patriarch of Constantinople Sahak II Mashalian to attend the UEFA Euro 2024 qualifying match between Armenia and Turkey in March, Ermenihaber...
12:36 11/01/2023Man with knife wounds several at Paris stationA man with a knife wounded several people at the Gare du Nord train station in Paris on Wednesday morning, Reuters reported, citing France Bleu radio.
11:35 11/01/2023Hexact closes business year with 2X revenueHexact summarized the 2022 business year: despite the tech sector's struggles, the company has doubled its revenue.
17:00 10/01/2023No snow expected in Armenia later this weekLight snow is expected in some parts of Armenia’s Lori, Tavush, Syunik Provinces as well as in Artsakh on January 10-12.
16:45 10/01/2023Prince Harry's book officially hits bookshopsBookshops across London opened at midnight to meet demand for Prince Harry's memoir after it officially went on sale, BBC News reported.