22:34 08/12/2025Տեղի է ունեցել 44-օրյա պատերազմի նահատակ, կապիտան Ռուբեն Պրազյանին նվիրված փաստավավերագրական ֆիլմի պրեմիերանՖիլմում ընդգրկված են նաև Ռուբեն Պրազյանի անձնական արխիվից՝ հենց իր կողմից նկարահանված արժեքավոր կադրեր
20:34 08/12/2025Երեկ «Յոթ Վերքում» տեղի ունեցած «պատարագը» կանոնական շեղում էր․ Տեր Փավստոս քահանա ՍարգսյանՇիրակի թեմի արժանապատիվ Տեր Փավստոս քահանա Սարգսյանն իր խոսքն է հնչեցրել՝ Հայրապետական մաղթանքի ավարտին։ Մասնավորապես, նա պարզաբանել է,թե ի՞նչ է տեղի ունեցել երեկ՝ Շիրակի Յոթ Վերք եկեղեցում և արդյո՞ք...
20:11 08/12/2025Աշխարհի ամենամեծ ջրվեժը թաքնված է ջրի տակ, և այն փոխում է կլիման«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Աշխարհի ամենամեծ ջրվեժը թաքնված է ջրի տակ, և այն փոխում է կլիման։ Դանիական նեղուցի մակերևույթի տակ՝ Իսլանդիայի և...
19:27 08/12/2025Շիրակի թեմի հոգևորականները երեկվա Փաշինյանի «կազմակերպած» պատարագից հետո մաքրագործում են Յոթ վերքըՇիրակի թեմի հոգևորականները երեկվա Փաշինյանի «կազմակերպած» պատարագից հետո մաքրագործում են Յոթ վերքը։ Մանրամասները՝ տեսանյութում։
18:10 08/12/202540-ամյա Վարդուհի Մանիկյանը որոնվում է որպես անհետ կորածՀամայնքային ոստիկանության Դավիթաշենի բաժնի կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 1985 թվականի ծնված Վարդուհի Մանիկյանը։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ ոստիկանությունից։ Նրա գտնվելու վայրի վերաբերյալ...
18:00 08/12/2025Հարավ-արևմուտքից ակտիվ ցիկլոն է ներթափանցելՀարավ-արևմուտքից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հանրապետության ողջ տարածքում դեկտեմբերի 9-ի երեկոյան և 10-ի գիշերը մինչև առավոտյան ժամերը սպասվում են տեղումներ։ Շիրակում, Լոռիում,...
17:51 08/12/2025Փաշինյանի՝ պատարագներից առաջ եկեղեցիներում օրհներգ հնչեցնելու առաջարկը վտանգներ է պարունակում. Վարդան Խաչատրյան«Պատարագների սկզբում Հայաստանի հիմնը հնչեցնելը եկեղեցական կարգում դժվար տեղավորվող բան է, վտանգներ է պարունակում»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց կրոնագետ, աստվածաբան Վարդան Խաչատրյանը։ Նա նշեց,...
17:06 08/12/2025Մայր Աթոռը դատապարտում է Փաշինյանի գլխավորությամբ, ուժային միջամտություններով, եկեղեցական կարգի խախտումներով, պառակտում սերմանելով «Պատարագի» կազմակերպումը եկեղեցիներումՄայր Աթոռը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է. «Մայր Աթոռը խստագույնս դատապարտում է վարչապետի գլխավորությամբ իշխանությունների կողմից, իրավապահ մարմինների ուժային միջամտություններով, եկեղեցական...
15:48 08/12/2025ՊՆ-ն՝ զինծառայողի մաhվшն դեպքի մասինՎարդենիսում ՊՆ սպայի մահվան դեպքը զինվորական ծառայության հետ կապ չունի։ Այս մասին հայտնում են պաշտպանության նախարարությունից։ «Լրատվամիջոցներում և տելեգրամյան մի շարք ալիքներում ընթերցողին...
15:12 08/12/2025Երկրաշարժ՝ Հայաստան-Ադրբեջան սահմանային գոտումԵրկրաշարժը զգացվել է Վայոց Ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքում, Կեչուտ և Գնդևազ գյուղերում՝ 1-2 բալ ուժգնությամբ։
13:44 08/12/2025Թևոսյան փողոցում մեքենան բախվել է ծառինԱյսօր ժամը 11։10-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Թևոսյան փողոցում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա արգելափակված քաղաքացի: ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ...
12:21 08/12/2025Հեռու մնացեք եկեղեցին պառակտվելու ազգակործան փորձերից. Արամ Առաջինի կոչը ՀՀ իշխանություններին և Մայր Աթոռին«Անցնող ամիսներին խոր մտահոգությամբ հետևում էինք Սուրբ Էջմիածնի շուրջ տեղի ունեցող մտահոգիչ զարգացումներին։ Տարբեր առիթներով և միջոցներով փորձեցինք հանդարտացնել փոթորկալից կեցությունը և փոխադարձ...
11:22 08/12/202522-ամյա վարորդը ոչ սթափ վիճակում «Porsche»-ով բախվել է պարեկային ավտոմեքենային. պարեկը տեղափոխվել է հիվանդանոցԴեկտեմբերի 8-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 01:20-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ 22-ամյա Հակոբ Թ.-ն իր վարած «Porsche» մակնիշի ավտոմեքենայով Բրազիլիայի հրապարակում բախվել է ճանապարհի...
10:44 08/12/2025Թումանյան փողոցի բնակարաններից մեկում հրդեհ է բռնկվելԱյսօր առավոտյան՝ ժամը 09։45-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Թումանյան փողոցի շենքերից մեկի շքամուտքում այրվում է էլեկտրական հաշվիչ։ Դեպքի վայր է մեկնել...
10:37 08/12/2025Կաթողիկոսի դեմ հայտարարությունը ստորագրելուց հետո Հովնան Արքեպիսկոպոս Տերտերյանը խուսափո՞ւմ է մարդաշատ վայրերիցԱՄՆ Արևմտյան թեմի առաջնորդ Հովնան Արքեպիսկոպոս Տերտերյանն Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի դեմ ուղղված, նրա հրաժարականի կոչ պարունակող հայտարարության ներքո ստորագրելուց հետո, ըստ մեզ հասած տեղեկությունների,...
10:25 08/12/2025Հիմա, որ նորից խոսամ, էլի նույնը խոսալու եմ. Տիգրան Ավինյանը՝ օդի որակը կրկին անառողջ միջակայքում գտնվելու նոր ցուցանիշների մասինՈրովհետև արդեն ես պետք է մտածեմ, թե ինչ անեմ այդ վարչական շրջանում՝ կադրային առումով։ Եվ սա վերաբերում է բոլորին, բո-լո-րին
09:12 08/12/2025Երբ Հայաստանում եկեղեցին ու եկեղեցականները հալածանքների և ձերբակալությունների են ենթարկվում, Անթիլիասը ո՛չ է ասում. Արամ Առաջին«Երբ Հայաստանում անարդարություն է կատարվում, Անթիլիասը ո՛չ է ասում։ Երբ Հայաստանում արժեքներն են արհամարհվում և խորհրդանիշներն են անտեսվում, Անթիլիասը ո՛չ է ասում և ո՛չ է ասել միշտ»,- Կիպրոսի...
09:00 08/12/2025Դեկտեմբերի 8-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 8-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:47 08/12/2025Այն, որ Հայ եկեղեցին հիմնադրվել է պետության և նրա գլուխ կանգնած Տրդատ Մեծի կողմից, ամրագրված է Հայոց պատմության 7-րդ դասարանի խայտառակ դասագրքում. Բադալյան«Այդ դասագրքում նաև ներռաված են մի շարք վտանգավոր «դրույթներ», որոնք միտված են խեղելու մեր ինքնությունը, խարխլելու ազգային-պետակական հիմքերը»:

16:06 30/10/2024В Армении намерены рассмотреть эффективность выделенных средств телеканалу «Мир»В Армении намерены рассмотреть, насколько эффективно расходуются выделяемые межгосударственному телеканалу «Мир» средства.
15:47 30/10/2024Пожар в одном из детских садов города Арташат: эвакуированы 53 ребенка30 октября, в 14:04, в Национальный центр кризисного управления был получен звонок о том, что в одном из детских садов на улице Ширванзаде в городе Арташат вспыхнул пожар.
15:36 30/10/2024В Армении ночью температура воздуха повысится еще на 1-2 градусаВ городе Ереван днем 30-го, 31-го октября, а также 1-2 ноября прогнозируется погода без осадков. Вечером 3-го и ночью 4-го ноября в армянской столице время от времени ожидаются дожди. Прогнозы...
15:30 30/10/2024В Испании сильные дожди привели к наводнениям: более 50 погибшихВ результате наводнений, вызванных проливными дождями с градом, в испанском регионе Валенсия, погиб по меньшей мере 51 человек, сообщает ВВС со ссылкой на местные власти.
13:25 30/10/2024В Сети вирусится видео ссоры украинской певицы Светланы Лободы со зрительницей на концерте в ЕреванеВ Сети и СМИ активно распространяется видео с концерта Светланы Лободы в Ереване, на котором запечатлено, как украинская певица прогнала со сцены зрительницу, отказавшуюся осудить Россию.
12:34 30/10/202444-летняя бразильская супермодель Жизель Бюндхен ждет ребенка44-летняя бразильская супермодель и актриса Жизель Бюндхен беременна. Предполагаемым отцом ребенка является 35-летний Жоаким Валенте, инструктор по боевому искусству джиу-джитсу, с которым актриса,...
11:51 30/10/2024В первом законе Ньютона нашли ошибку переводаВ формулировке первого закона Исаака Ньютона обнаружили ошибку перевода. Она была сделана при переложении текста с латыни на английский около 300 лет назад и до сих пор не была исправлена, сообщает...
11:46 30/10/2024Тигр съел фермера на плантации в ИндииВ индийском штате Уттар-Прадеш тигр съел фермера, который работал рядом с границей национального парка Дудхва, сообщает «Вечерняя Москва».
14:50 29/10/2024Мечта ГД – Армения приматовПашинян – после превращения Родины в государство: мол, государство – это только и только инструмент зарабатывания на хлеб.
13:45 29/10/2024Артисты продолжают акцию и переночевали в театре «Гой» в ЕреванеАртисты театра «Гой», которые накануне вошли на территорию театра, переночевали в самом театре. Они отмечают: «Доброе утро, прекрасно переночевали тут», «провели здесь прекрасную ночь», « всю ночь...
13:31 29/10/2024Комфортная температура и солнечно: синоптики рассказали о погоде в АрменииВ городе Ереван 29-31 октября, 1-2 ноября ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении. На территории Армении...
12:44 29/10/2024В Армавирской области Армении зарегистрированы первые заморозкиВ течение минувшей недели в некоторых горных районах Армении продолжился сбор урожая косточковых культур, капусты и картофеля.
12:02 29/10/2024Кадыров: здание университета спецназа в Гудермесе загорелось после атаки БПЛАОдно из зданий Российского университета спецназа (РУС) в Гудермесе загорелось после атаки беспилотного летательного аппарата (БПЛА).
11:45 29/10/2024Град размером с мяч для гольфа выпал в Испании: повреждены десятки автомобилейВ провинции Альмерия на юго-востоке Испании выпал град размером с мяч для гольфа, передает МИР 24. Местные жители опубликовали в социальных сетях множество видео с огромными градинами и поврежденными...
17:18 28/10/2024ЮКЖД приводит подробности трагической аварии и вчерашнего столкновения электропоезда Гюмри-Ереван с легковушкой26 октября жительница столицы Армении Еревана Армине Д. оказалась в неположенном месте на железнодорожных путях. Со стороны локомотивной бригады были предприняты все попытки избежать столкновения,...
17:10 28/10/2024Эдвард Асрян не видит угрозы военной эскалацииНачальник Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения Эдвард Асрян не видит угрозы военной эскалации.
15:26 28/10/2024Вместо Ирины Захаровой Армению на мировом конкурсе Miss Universe представит Эмма АванесянМодель Эмма Аванесян представит Армению на конкурсе «Мисс Вселенная», который пройдет в ноябре в Мексике.
14:29 28/10/2024В Китае начали строить первый в мире завод по выпуску летающих автоВ китайском Гуанчжоу началось строительство завода по выпуску летающих автомобилей. Это предприятие станет первым в мире, где запустят массовое производство таких машин, сообщает пресс-службе...
13:42 28/10/2024Эдик Багдасарян: Как парни из Союза добровольцев «Еркрапа» терпят Сасуна Микаеляна?Главный редактор портала Hetq.am Эдик Багдасарян на своей странице в Facebook написал: «Как парни из Союза добровольцев «Еркрапа» (СДЕ) терпят Сасуна Микаеляна?