22:35 10/12/2025Սանկտ Պետերբուրգի «Պրավոբերեժնի» շուկայում բաց հրդեհի հետևանքով կա զոհՇուկայի շենքում բռնկված բաց հրդեհը մարվել է
21:25 10/12/2025Ձմռան շեմին բեզոարյան այծերի մոտ սկսվում է զուգավորման շրջանը. WWF-ՀայաստանԱյս ընթացքում արուները հաճախ մրցում են միմյանց հետ՝ ցուցադրելու ուժ և գերակայություն
21:08 10/12/2025Սահմանագոտու տարբեր հատվածներում կատարվում են ձնամաքրման աշխատանքներ.ՊՆԱշխատանքներն ընթանում են շուրջօրյա ռեժիմով
20:55 10/12/2025Վաղը երթևեկության համար կփակվի Ալավերդիից դեպի «Սանահին» թաղամաս և Ակներ տանող ճանապարհըՃանապարհային դեպարտամենտից զգուշացնում են․ «Դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 10.00-ից մինչև 13.00, ջրահեռացման խողովակի տեղադրմամբ պայմանավորված՝ երթևեկության համար կփակվի Ալավերդիից դեպի «Սանահին» թաղամաս և...
20:23 10/12/2025Այսօր Հայաստանի բանտերում հանցագործներն ավելի քիչ են, քան՝ քաղբանտարկյալները․ ՎիրաբյանԱյսօր ոչ միայն Մարդու իրավունքների օր է, այլև այս օրն Արցախում նշվում էր որպես Արցախի Սահմանադրության ընդունման օր։ Այս մասին լրագրողներին հիշեցրեց 44-օրյա պատերազմում զոհված Գևորգ Վիրաբյանի...
20:03 10/12/2025Գորիսի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին մառախուղ էԴեկտեմբերի 10-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, Գորիսի, Մեղրիի տարածաշրջաններում թույլ ձյուն է տեղում, իսկ Կապանի տարածաշրջանում՝ անձրև։ Այս մասին տեղեկացնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ Գորիսի...
19:21 10/12/2025Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է գերմանացի պատմաբան Միքայել ՀեզեմանինԴեկտեմբերի 10-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունել է գերմանացի պատմաբան Միքայել Հեզեմանին, ով Հայաստան է ժամանել մասնակցելու «Ցեղասպանություն․...
18:31 10/12/2025Ո՞ւր է մեր եղբայրը... չգիտենք... նահատակվե՞լ է, գերեվարվա՞ծ է...․ Հայր ԶաքարիաՀայր Զաքարիան գրում է․ «Այսօր Մայր Աթոռ Ս․ Էջմիածնի զինվորյալ միաբան Հոգշ․ Տ․ Մկրտիչ աբղ․ Կարապետյանի ծննդյան օրն է։ Հայր Սուրբը պատերազմի առաջին իսկ օրը մեկնեց Արցախ՝ զենքը ձեռքին մյուս...
18:09 10/12/2025«Իմնեմինիմի» փոդքասթը և դրա վարողներ Նարեկն ու Վազգենը շուրջ մեկ ամիս բանտարկված են խոսքի համարԱյսօր՝ դեկտեմբերի 10-ին՝ մարդու իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրը, AntiFake.am-ի թիմը խորհրդանշական ակցիա է իրականացրել Ազատության հրապարակում «Իմնեմինիմի» փոդքասթի վարողներ Նարեկ Սամսոնյանի...
17:27 10/12/2025«Զանգեր»-ի հատվածում մառախուղ էԴեկտեմբերի 10-ին՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ, Սարավան- «Զանգեր» կոչվող ավտոճանապարհին մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 40-50 մետր։ ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են։
17:01 10/12/2025Անձրևն էլ չօգնեց. Կենտրոնում ողջ շաբաթ օդում փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հրապարակել է դեկտեմբերի 3-9-ը Երևանում մթնոլորտային օդի որակի վերաբերյալ տվյալներ։ Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի...
16:43 10/12/2025Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա 5 օրերինԵրևանում դեկտեմբերի 10-ին կեսօրից հետո, 11-ի և 13-ի գիշերը հնարավոր է թույլ անձրև։ Դեկտեմբերի 11-ի ցերեկը, 12-ին, 13-ի ցերեկը, 14-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 11-13-ին քաղաքի...
14:23 10/12/2025Մեգաերկրաշարժի նախազգուշացման մասին հայտարարություն է տարածվել ՃապոնիայումՈրոշ վնասներ են հասցվել ճանապարհներին և շենքերին
11:59 10/12/2025Ծնվել է 2023-ի պատերազմում անհետ կորած Ալբերտ Ավետիսյանի դուստրը՝ Ալբերտինան15 տարվա սպասումից հետո ծնվել է 2023թ. սեպտեմբերյան պատերազմում անհետ կորած Ալբերտ Ավետիսյանի դուստրը՝ Ալբերտինան։ Արցախի Հեռուստատեսությունը հայտնում է՝ Լուսինեն միայնակ է շարունակել բուժման...
11:30 10/12/2025Այսօր հայրս ու ևս 22 հայ քրիստոնյա կալանավորներ մնում են Բաքվում բանտարկված՝ զրկված լինելով պատշաճ դատավարությունից, հոգևոր աջակցությունից և նույնիսկ Աստվածաշունչ ունենալու իրավունքից. Ռուբեն Վարդանյանի որդի«Պատմությունը կհիշի նրանց, ովքեր պահանջել են արդարություն, և նրանց, ովքեր թույլ են տվել, որ լռությունը գերիշխի։ Սուրբ Ծննդյան տոներին ընդառաջ աշխարհի քրիստոնյաները հետևում են և աղոթում, որ ևս մեկ անգամ ձեռնարկվեն քայլեր»։
10:22 10/12/2025Հավատարիմ մնալ դարերով եկած Սուրբ Եկեղեցուն և նրա վարդապետությանը. Պողոս վարդապետ Վարդանյանի պատգամըՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ և թեմական քահանաների նախաձեռնությամբ Երևանի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ Մայր Եկեղեցում մատուցվել է Սուրբ և Անմահ Պատարագ։
10:06 10/12/2025Չինաստանի հարավում բնակելի շենքում բռնկված հրդեհի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 12-իՀրդեհը սկսվել է երեքշաբթի օրը՝ ժամը 21:30-ի սահմաններում, Գուանդուն նահանգի Շանտոու քաղաքի Չաոնան շրջանում գտնվող սեփական կառուցած չորսհարկանի շենքում
09:32 10/12/2025Մյասնիկյան պողոտայում մեքենան բախվել է արգելապատնեշինԴեկտեմբերի 10-ին, ժամը 00:39-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Մյասնիկյան պողոտայում՝ կենդանաբանական այգու մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած.
09:18 10/12/2025Ո՞ր հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 10-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
09:04 10/12/2025Ձյուն, մառախուղ, ձնախառն անձրև. Ճանապարհները՝ ժամը 9։00-ի դրությամբԴեկտեմբերի 10-ին՝ ժամը 9։00-ի դրությամբ, Արագածի, Ճամբարակի, Մեղրիի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում, իսկ Արթիկի տարածաշրջանում՝ ձնախառն անձրև։ Ճանապարհային դեպարտամենտից նաև հայտնում են, որ...

11:00 07/01/2023Stepantsminda-Larsi road closed to trucksThe Stepantsminda-Larsi highway connecting Armenia and Russia via Georgia is closed to trucks as of Saturday morning, the Armenian Ministry of Emergency Situations reports, citing the Georgian and...
17:00 06/01/2023Light snow in the forecastNo precipitation is expected in Armenia on Friday, while light snow is predicted in some parts of the country over the next three days.
16:45 06/01/2023Oldest US person Bessie Hendricks dies at 115Bessie Hendricks, the oldest person in the US, died on Tuesday in a nursing home in Iowa, BBC News reported.
15:30 06/01/2023JK Rowling got £18 million payout from Harry Potter publishing companyJK Rowling received £18million from her publishing company in one year, it has been revealed. The Harry Potter author received the staggering sum in 2022 as a dividend for her shares in her company,...
14:58 06/01/2023Armenia placed 94th in Global Firepower rankingArmenia is ranked 94th in Global Firepower’s 2023 Military Strength Ranking released on Friday. A total of 145 countries are considered for the annual GFP review. The finalized Global Firepower...
13:00 06/01/2023HALO Trust has around 100 local staff in blockaded ArtsakhThe HALO Trust, the world's largest humanitarian landmine clearance charity, has expressed serious concern over the ongoing Azerbaijani blockade of the Lachin corridor, the only road connecting...
12:15 06/01/2023Georgian president congratulates Armenians on ChristmasPresident Salome Zourabichvili of Georgia has offered congratulations to the Armenian Apostolic Church, its parishioners in Georgia, as well as Armenians from around the world on the Feast of the...
11:57 06/01/2023Yerevan church celebrates Christmas liturgyThe Saint Gregory the Illuminator Cathedral in central Yerevan is celebrating a Divine Liturgy to mark the Feast of the Holy Nativity and Theophany of Our Lord Jesus Christ (Christmas).
11:35 06/01/2023Prince Harry reveals he killed 25 in AfghanistanThe Duke of Sussex killed 25 people during his second tour of Afghanistan, he reveals in his memoir.
11:25 06/01/2023Armenians celebrate ChristmasThe Armenian Apostolic Church celebrates the Feast of the Holy Nativity and Theophany of Our Lord Jesus Christ (Christmas) on January 6.
16:33 05/01/2023Pope Francis leads funeral for predecessor Benedict XVIPope Francis has honoured his predecessor Benedict XVI at the former pontiff’s funeral, before a crowd of tens of thousands of faithful at the Vatican, The Independent reports.
16:15 05/01/2023No precipitation in sight for YerevanNo precipitation is expected in Armenia on Thursday and Friday, the national weather service reports.
14:00 05/01/2023One killed, two wounded in Armenia car crashOne man was killed, while two others were wounded in a car crash in Armenia’s Kotayk Province on Wednesday evening.
13:32 05/01/20232022 was UK's warmest year on record, Met Office confirmsLast year was the UK's warmest year on record, the Met Office has confirmed. The average annual temperature in 2022 was more than 10C for the first time, it said. The mean temperature across the 12...
11:45 05/01/2023Iran warns France over ‘insulting’ Charlie Hebdo cartoonsParis chose “the wrong path” in allowing the publication of “insulting” cartoons of Iranian supreme leader Ayatollah Ali Khamenei in French satirical weekly Charlie Hebdo, Iran Foreign Minister...
11:00 05/01/2023Drivers in Armenia urged to use exclusively winter tyresSome roads are closed in Armenia as of Thursday morning, the Ministry of Emergency Situations reports.
17:01 04/01/2023Two deaths from swine flu recorded in ArmeniaTwo people have died from H1N1 flu, a subtype of influenza A commonly known as swine flu, Romella Abovyan, Head of the Department for Epidemiology of Noncommunicable Diseases and Nosocomial...
16:35 04/01/2023Temperatures to drop in parts of ArmeniaNo snow is expected in Armenia on 4-9 January, the national weather service reports. Strong winds of up to 20 m/s are expected in some parts of the country on January 6-7. Daytime temperatures are...
13:45 04/01/2023Viva-MTS makes special offer for '+Premium' serviceAdd 30 GB more Internet to your “X”, “Y”, “Z”, “Viva” or “START” tariff plan and get subscription to “Yandex Plus”.
13:13 04/01/2023334 women killed by men in Turkey in 2022334 women were murdered by men in Turkey in 2022, according to an annual report published on Monday by the We Will Stop Femicides Platform (Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu).