22:35 10/12/2025Սանկտ Պետերբուրգի «Պրավոբերեժնի» շուկայում բաց հրդեհի հետևանքով կա զոհՇուկայի շենքում բռնկված բաց հրդեհը մարվել է
21:25 10/12/2025Ձմռան շեմին բեզոարյան այծերի մոտ սկսվում է զուգավորման շրջանը. WWF-ՀայաստանԱյս ընթացքում արուները հաճախ մրցում են միմյանց հետ՝ ցուցադրելու ուժ և գերակայություն
21:08 10/12/2025Սահմանագոտու տարբեր հատվածներում կատարվում են ձնամաքրման աշխատանքներ.ՊՆԱշխատանքներն ընթանում են շուրջօրյա ռեժիմով
20:55 10/12/2025Վաղը երթևեկության համար կփակվի Ալավերդիից դեպի «Սանահին» թաղամաս և Ակներ տանող ճանապարհըՃանապարհային դեպարտամենտից զգուշացնում են․ «Դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 10.00-ից մինչև 13.00, ջրահեռացման խողովակի տեղադրմամբ պայմանավորված՝ երթևեկության համար կփակվի Ալավերդիից դեպի «Սանահին» թաղամաս և...
20:23 10/12/2025Այսօր Հայաստանի բանտերում հանցագործներն ավելի քիչ են, քան՝ քաղբանտարկյալները․ ՎիրաբյանԱյսօր ոչ միայն Մարդու իրավունքների օր է, այլև այս օրն Արցախում նշվում էր որպես Արցախի Սահմանադրության ընդունման օր։ Այս մասին լրագրողներին հիշեցրեց 44-օրյա պատերազմում զոհված Գևորգ Վիրաբյանի...
20:03 10/12/2025Գորիսի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին մառախուղ էԴեկտեմբերի 10-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, Գորիսի, Մեղրիի տարածաշրջաններում թույլ ձյուն է տեղում, իսկ Կապանի տարածաշրջանում՝ անձրև։ Այս մասին տեղեկացնում են Ճանապարհային դեպարտամենտից։ Գորիսի...
19:21 10/12/2025Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է գերմանացի պատմաբան Միքայել ՀեզեմանինԴեկտեմբերի 10-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունել է գերմանացի պատմաբան Միքայել Հեզեմանին, ով Հայաստան է ժամանել մասնակցելու «Ցեղասպանություն․...
18:31 10/12/2025Ո՞ւր է մեր եղբայրը... չգիտենք... նահատակվե՞լ է, գերեվարվա՞ծ է...․ Հայր ԶաքարիաՀայր Զաքարիան գրում է․ «Այսօր Մայր Աթոռ Ս․ Էջմիածնի զինվորյալ միաբան Հոգշ․ Տ․ Մկրտիչ աբղ․ Կարապետյանի ծննդյան օրն է։ Հայր Սուրբը պատերազմի առաջին իսկ օրը մեկնեց Արցախ՝ զենքը ձեռքին մյուս...
18:09 10/12/2025«Իմնեմինիմի» փոդքասթը և դրա վարողներ Նարեկն ու Վազգենը շուրջ մեկ ամիս բանտարկված են խոսքի համարԱյսօր՝ դեկտեմբերի 10-ին՝ մարդու իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրը, AntiFake.am-ի թիմը խորհրդանշական ակցիա է իրականացրել Ազատության հրապարակում «Իմնեմինիմի» փոդքասթի վարողներ Նարեկ Սամսոնյանի...
17:27 10/12/2025«Զանգեր»-ի հատվածում մառախուղ էԴեկտեմբերի 10-ին՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ, Սարավան- «Զանգեր» կոչվող ավտոճանապարհին մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 40-50 մետր։ ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են։
17:01 10/12/2025Անձրևն էլ չօգնեց. Կենտրոնում ողջ շաբաթ օդում փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հրապարակել է դեկտեմբերի 3-9-ը Երևանում մթնոլորտային օդի որակի վերաբերյալ տվյալներ։ Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի...
16:43 10/12/2025Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա 5 օրերինԵրևանում դեկտեմբերի 10-ին կեսօրից հետո, 11-ի և 13-ի գիշերը հնարավոր է թույլ անձրև։ Դեկտեմբերի 11-ի ցերեկը, 12-ին, 13-ի ցերեկը, 14-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 11-13-ին քաղաքի...
14:23 10/12/2025Մեգաերկրաշարժի նախազգուշացման մասին հայտարարություն է տարածվել ՃապոնիայումՈրոշ վնասներ են հասցվել ճանապարհներին և շենքերին
11:59 10/12/2025Ծնվել է 2023-ի պատերազմում անհետ կորած Ալբերտ Ավետիսյանի դուստրը՝ Ալբերտինան15 տարվա սպասումից հետո ծնվել է 2023թ. սեպտեմբերյան պատերազմում անհետ կորած Ալբերտ Ավետիսյանի դուստրը՝ Ալբերտինան։ Արցախի Հեռուստատեսությունը հայտնում է՝ Լուսինեն միայնակ է շարունակել բուժման...
11:30 10/12/2025Այսօր հայրս ու ևս 22 հայ քրիստոնյա կալանավորներ մնում են Բաքվում բանտարկված՝ զրկված լինելով պատշաճ դատավարությունից, հոգևոր աջակցությունից և նույնիսկ Աստվածաշունչ ունենալու իրավունքից. Ռուբեն Վարդանյանի որդի«Պատմությունը կհիշի նրանց, ովքեր պահանջել են արդարություն, և նրանց, ովքեր թույլ են տվել, որ լռությունը գերիշխի։ Սուրբ Ծննդյան տոներին ընդառաջ աշխարհի քրիստոնյաները հետևում են և աղոթում, որ ևս մեկ անգամ ձեռնարկվեն քայլեր»։
10:22 10/12/2025Հավատարիմ մնալ դարերով եկած Սուրբ Եկեղեցուն և նրա վարդապետությանը. Պողոս վարդապետ Վարդանյանի պատգամըՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ և թեմական քահանաների նախաձեռնությամբ Երևանի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ Մայր Եկեղեցում մատուցվել է Սուրբ և Անմահ Պատարագ։
10:06 10/12/2025Չինաստանի հարավում բնակելի շենքում բռնկված հրդեհի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 12-իՀրդեհը սկսվել է երեքշաբթի օրը՝ ժամը 21:30-ի սահմաններում, Գուանդուն նահանգի Շանտոու քաղաքի Չաոնան շրջանում գտնվող սեփական կառուցած չորսհարկանի շենքում
09:32 10/12/2025Մյասնիկյան պողոտայում մեքենան բախվել է արգելապատնեշինԴեկտեմբերի 10-ին, ժամը 00:39-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Մյասնիկյան պողոտայում՝ կենդանաբանական այգու մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած.
09:18 10/12/2025Ո՞ր հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 10-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
09:04 10/12/2025Ձյուն, մառախուղ, ձնախառն անձրև. Ճանապարհները՝ ժամը 9։00-ի դրությամբԴեկտեմբերի 10-ին՝ ժամը 9։00-ի դրությամբ, Արագածի, Ճամբարակի, Մեղրիի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում, իսկ Արթիկի տարածաշրջանում՝ ձնախառն անձրև։ Ճանապարհային դեպարտամենտից նաև հայտնում են, որ...

16:24 05/11/2024Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: грузовикам временно запретили проезд из-за непогодыДвижение грузовиков временно прекращено на участке Военно-Грузинской дороги из-за ухудшения погодных условий на территории Грузии, сообщает Интерфакс со ссылкой на главное управление МЧС по Северной...
16:17 05/11/2024Наводнение в Испании: больше 200 человек погибли, пострадали почти 4000 зданийЧисло погибших в результате наводнения в Испании достигло порядка 220 человек. В южных и восточных районах страны продолжается поисковая операция и разбор завалов, передает МИР 24. Оппозиция...
16:13 05/11/2024Всемирный молебен об удерживаемых в Азербайджане армянских пленных – в преддверии COP29По инициативе Его Святейшества Католикоса всех армян Гарегина II 10 ноября в армянских церквях по всему миру состоится экуменическая (всемирная) молитва за мир и справедливость в Армении и...
16:04 05/11/2024Погода в Армении: днем 6 ноября температура воздуха понизится на 3-4 градусаВ городе Ереван днем 5-го ноября, а также 6-10 ноября ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении. В...
13:24 05/11/2024Шведская экоактивистка Грета Тунберг бойкотирует COP29 в БакуШведская экоактивистка Грета Тунберг заявила, что бойкотирует климатическую конференцию ООН в Баку COP29, передает Zartonk Media.
11:43 05/11/2024Грузинское турагентство удалило публикацию про Лорийскую область Армении, на странице Зурабишвили – пустая ссылкаГрузинское туристическое агентство – Adjara Voyage, которое на своей странице в соцсети Facebook представило Лорийскую область Армении как «историческую Грузию», удалило эту публикацию.
17:32 04/11/2024В Индии во время учебного полета разбился МиГ-29Самолет МиГ-29 ВВС Индии в понедельник потерпел крушение во время планового учебного полета, пилот катапультировался, сообщила пресс-служба ВВС страны в соцсети Х.
16:09 04/11/2024В Перу от удара молнии погиб футболистФутболист Хосе Уго Де ла Круз Меза погиб от удара молнии во время матча в Перу. Об этом сообщает Лента.Ру со ссылкой на The Sun. Инцидент произошел во время встречи региональной лиги между клубами...
15:29 04/11/2024Сильный ветер и похолодание: синоптики рассказали о погоде в АрменииЗавтра, 5 ноября, в отдельных районах Армении ожидается усиление ветра, с порывами до 20-25 м/с, предупреждает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении.
13:45 04/11/2024Умер обладатель 28 премий «Грэмми» Куинси ДжонсВ возрасте 91 года умер американский композитор и продюсер Куинси Джонс. Об этом сообщает The Guardian со ссылкой на заявление семьи музыканта. «И хотя это невероятная потеря для нашей семьи, мы...
12:25 04/11/2024Сотрудники МККК навестили удерживаемых в Азербайджане армянских пленныхВ октябре текущего года сотрудники Международного комитета Красного Креста (МККК) посетили удерживаемых в Азербайджане армянских пленных.
11:46 04/11/2024Жители пострадавшей от разрушительного наводнения Валенсии забросали грязью короля Испании Филиппа VIЖители города Пайпорта в провинции Валенсия забросали грязью короля Испании Филиппа VI, который посещал регион, пострадавший от разрушительного наводнения.
11:40 04/11/2024В Индонезии жертвами извержения вулкана Левотоби стали 10 человекВ индонезийской провинции Восточная Нуса-Тенгара произошло извержение вулкана Левотоби, погибли десять человек, сообщает РИА Новости со ссылкой на индонезийский портал Detik.
17:12 02/11/2024Пожар произошел на станции «Ахалкалаки» железной дороги Баку-Тбилиси-Карс1 ноября вечером, около 22:00, возник пожар на станции “Ахалкалаки” железной дороги Баку-Тбилиси-Карс.
17:03 02/11/2024Католикос Арам I и Луис Морено Окампо обсудили вопросы защиты прав арцахских армянКатоликос Великого Дома Киликийского Арам I 1 ноября провел телефонный разговор с первым прокурором Международного уголовного суда Луисом Морено Окампо.
15:14 02/11/2024Трагедия в Сербии: при обрушении козырька у здания вокзала в Нови-Саде погибли 14 человекВ Нови-Саде при обрушении козырька железнодорожного вокзала, по последним данным, погибли 14 человек, более 30 пострадали.
15:09 02/11/2024Армения привыкает к ночным заморозкам: 3-4 ноября похолодает на 3-6 градусовНа территории Армении днем 2-го ноября, ночью 3-го, 5-7 ноября ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» МОС РА. А днем 3-го ноября, 4-го...
14:29 02/11/2024Скандал в «Ну-ка, все вместе!» – во время выступления армянской певицы Арпи АбкарянИз-за поведения Лазарева впервые за всю историю шоу один из музыкальных экспертов покинул судейское место на стене – это был фониатр Лев Рудин.
14:16 02/11/2024Почему недосып ведет к набору лишнего веса? Рассказала врачХронический недосып приводит к увеличенной выработке веществ, которые усиливают удовольствие от жирной и сладкой пищи.
14:12 02/11/2024Погода в ноябре-2024: что ждет жителей Армении в конце осениНоябрь – переходный месяц от осени к зиме. В ноябре в Армении Солнце в полдень опускается все ниже к горизонту, восходит позже и заходит раньше. Соответственно сокращается и продолжительность...