08:40 08/12/2025Ձյուն, մառախուղ՝ Հայաստանի ճանապարհներինՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են։ Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, Արթիկ քաղաքում, Վարդենյաց լեռնանցքում և «Մեղրու սար» կոչվող հատվածում տեղում է ձյուն։ Սևան քաղաքում մառախուղ է։...
22:13 07/12/2025Նորակառույց շենքում քաղաքացին շփոթելով բացել է վերելակի հորանի դուռը և 7-8 մետր բարձարությունից վայր ընկելՇինարարության ժամանակ նորակառույց շենքի 4-րդ հարկում խողովակ վերցնելու համար այլ սենյակ մտնելու փոխարեն շփոթելով բացել է վերելակի համար նախատեսված հորի դուռը
21:40 07/12/2025Որ դեպքում վիզա ստացած քաղաքացիները կարտաքսվեն ԱՄՆ-ից. Դեսպանատան պարզաբանումըԱպագայում կհանգեցնի ԱՄՆ վիզա ստանալու մշտական արգելքի
21:24 07/12/2025Բաբաջանյան-Շիրակ փողոցների կամրջի տակ գետեր են գոյացել. Արշակ ՍարգսյանՔաղաքապետարանի բյուջեից միլիոնավոր դրամներ են դուրս գրվում այդ նպատակով
21:05 07/12/2025Մառախուղի պատճառով «Toyota Camry»-ն հայտնվել է Հաղթանակի զբոսայգու լճումԱյս պահին փրկարարները փորձում են ավտոմեքենան հատուկ ճոպանի միջոցով դուրս բերեն կամ էլ հատուկ տեխնիկա պետք է բերվի
17:37 07/12/2025Եպիսկոպոսաց ժողովի գումարումը ժամանակավորապես հետաձգվում է․ հայտարարությունՄայր Աթոռը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Նկատի ունենալով Հայաստանում տիրող ներկա իրավիճակը, մասնավորապես եկեղեցականների նկատմամբ իրականացվող բռնաճնշումները, այդ թվում՝ կալանավորումները,...
17:27 07/12/2025Համազգային արհավիրք էր, բայց կար միասնություն․ Ծաղիկ Վարդանյան«Անկախ փորձագետ» ՀԿ նախագահ Ծաղիկ Վարդանյանը գրում է․ «ԵՐԲ ՀԱՄԱԶԳԱՅԻՆ ԱՐՀԱՎԻՐՔ ԷՐ, ԲԱՅՑ ԿԱՐ ՄԻԱՍՆՈւԹՅՈւՆ Սպիտակի երկրաշարժը տեղի է ունեցել 1988թ.
17:15 07/12/2025Եղբայրական հայ ժողովրդի հետ սգում ենք այս սարսափելի ողբերգության զոհերի հիշատակը. ՀՀ–ում ՌԴ դեսպանատունԵղբայրական հայ ժողովրդի հետ սգում ենք այս սարսափելի ողբերգության զոհերի հիշատակը։ Այս մասին նշված է ՀՀ–ում ՌԴ դեսպանատան էջում` Սպիտակի երկրաշարժի մասին։ «1988թ.
16:35 07/12/2025Շատ եմ ցավում, որ Դուք դարձաք այսպիսին՝ «հայրասպան» ու «որդեսպան»․ Ասողիկ աբեղա ԿարապետյանՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի զինվորյալ միաբան Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը գրում է․ «ԽՈՍՔ ԱՌ ՍԻՈՆ ԱՐՔԵՊԻՍԿՈՊՈՍ ԱԴԱՄՅԱՆ Սիոն սրբազան, Սրտիս խորը ցավով և հոգուս անհուն բարկությամբ, ինչպես այսօր առավոտյան...
16:27 07/12/2025Որովհետև ժողովուրդը Վեհափառի ու Փաշինյանի միջև որոշել է՝ ով է դավաճանը․ Միքայել ՄինասյանՎատիկանում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը գրում է․ «Որովհետև ժողովուրդը Վեհափառի ու Փաշինյանի միջև որոշել է՝ ով է դավաճանը Պատմականորեն եկեղեցու դեմ պատերազմողները երկու խումբ են.
14:20 07/12/2025Մենք, մեր սերունդները պետք է անուններով, դեմքերով իմանանք այն մարդկանց, ովքեր հայի տեսակը պաշտպանելիս նահատակվել են. Աբրահամյանհավերժ փառք մեր նահատակներին
13:58 07/12/2025Ամենափրկիչ եկեղեցին լեփ-լեցուն է քաղաքացիներով. Արտաշես սարկավագ ԱջապահյանԱրտաշես սարկավագ Աջապահյանը տեսանյութ է հրապարակել Ամենափրկիչ եկեղեցուց, որը լեփ-լեցուն է քաղաքացիներով։ «Ահավասիկ, վկայություն, թե ինչ ժողովրդականություն է իրականում վայելում Գարեգին երկրորդը և ինչ...
10:43 07/12/2025Գյումրու «Յոթ վերք» եկեղեցում դեկտեմբերի 7-ին զանգերը 200 տարվա մեջ առաջին անգամ չեն հնչել.Արտաշես սարկավագ ԱջապահյանԺամերգությունը կայանալու է Ամենափրկչ եկեղեցում,
09:20 07/12/2025Վարդենյաց լեռնանցքում և Սարավան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում տեղում է ձյուն. Փրկարար ծառայությունՎարորդներին հորդորում ենք երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով
23:25 06/12/2025Գյումրիում ԱԱԾ պետի հսկողությամբ քահանաները կապարանքեցին Յոթ Վերք եկեղեցինԳյումրիում ԱԱԾ պետի հսկողությամբ քահանաները կապարանքեցին Յոթ Վերք եկեղեցին։ Գյումրիից հայտնում է լրագրող Սյուզի Բադոյանը։ Քահանաները ևս մեկ անգամ հավաստեցին, վաղը իրենցից որևէ մեկը չի լինի...
22:42 06/12/2025Կանոնական ներխուժում. Սամվել դպիր Գրիգորյանի պարզաբանումները«Հայ Առաքելական Եկեղեցու որևէ թեմի տարածքում մեկ այլ քահանայի կողմից Սուրբ Պատարագ մատուցելն առանց տվյալ թեմի առաջնորդի (տեղապահի) գիտության կամ օրհնության խախտում է Եկեղեցու կարգապահության և...
21:25 06/12/2025Ես մի վրիպում ունեցա. Վեհափառն իջավ մեքենայիցՕդանավակայանում ժողովրդին, եկեղեցականներին ուղղված խոսքն ավարտելուց հետո Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը նստեց մեքենան, որ հեռանա։ Քիչ անցած նա իջավ մեքենայից ու հայտարարեց.
21:02 06/12/2025Արշակ Սրբազանը ձերբակալվել է անհիմն ու շինծու մեղադրանքով, կալանավորվել պատվիրյալ արդարադատությամբ. Կաթողիկոս«Մարսել քաղաքում գտնվելով՝ մենք տեղեկացանք ցավալի լուրի մասին, որ Արշակ Սրբազանը ձերբակալվել է անհիմն ու շինծու մեղադրանքով, և հետո պատվիրյալ արդարադատությամբ սահմանվել է նրա համար երկամսյա...
20:44 06/12/2025«Զվարթնոց»-ում Վեհափառին դիմավորեցին ծափահարություններով ու վանկարկումներով«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ին հավաքված ժողովուրդը դիմավորեց «Վե-հա-փառ» վանկարկումներով, ծափահարություններով, երգով։ «Սիրելի հավատավոր զավակներ, սիրելի...

12:01 28/10/2024Потребители раскурили чай: в России спрос на бестабачные стики начал растиВслед за западными рынками в России начал развиваться сегмент бестабачных стиков для систем нагревания, пишет «Коммерсантъ».
11:53 28/10/2024Похолодает еще на 2-3 градуса: синоптики рассказали о погоде в АрменииВ Ереване 28-31 октября, а также 1 ноября прогнозируется погода без осадков. Сегодня днем в армянской столице воздух прогреется до +16-+18°C, ночью столбики термометров покажут +6-+8°C. В областях...
17:25 26/10/2024В ДТП погибла сестра певицы Маш ИсраелянВ ДТП погибла сестра певицы Маш Исраелян – Элен Исраелян, пишет газета «Грапарак». Информацию подтвердил продюсер певицы. Элен Исраелян также занималась музыкой. Отметим, что ранее сообщалось, что...
16:46 26/10/2024Число погибших из-за шторма «Трами» на севере Филиппин достигло 81Число погибших в результате тропического шторма «Трами», обрушившегося на остров Лусон на севере Филиппин, достигло 81, сообщается на сайте филиппинского телеканала GMA News.
16:09 26/10/2024Британский король Карл III начал пропускать приемы пищи из-за ракаКороль Великобритании Карл III начал отказываться от еды на фоне борьбы с раком. 78-летний монарх пропускает приемы пищи, вызывая беспокойство у окружения, пишет МИР 24. Так, на обед Карл III может...
16:00 26/10/2024Актеру Михаилу Галустяну исполнилось 45 лет25 октября свой день рождения отметил один из самых узнаваемых юмористов в России Михаил Галустян. Успешному артисту и счастливому семьянину исполнилось 45 лет. Как напоминает «Газета.Ru», Михаил...
15:31 26/10/2024Жительница Воронежа отсудила стоимость тура в Армению, куда побоялась лететь из-за акций протестаЖительница Воронежа отсудила стоимость тура в Армению, куда не смогла поехать, потому что опасалась за свою жизнь и здоровье – в Ереване в это время начались акции протеста, пишет туристический...
15:07 26/10/2024Армянская модель Диана Лепеджян в Турции завоевала титул «Фотомодель Вселенной»На днях в Турции прошел международный конкурс Photomodel of the Universe 2024, на котором первое место заняла армянская фотомодель Диана Лепеджян.
14:35 26/10/2024Поезд сбил женщину в ЕреванеТрагический инцидент произошел сегодня в Ереване. «Около 09:50 58-летний житель Еревана, машинист грузового поезда Манвел Н. на железнодорожных рельсах на улице Бабаджаняна совершил наезд на...
14:21 26/10/2024На пороге заморозков: в Армении похолодает на 4-6 градусовВ ночь с 27 на 28 октября в Араратской долине в воздухе ожидается 1-3 градуса мороза, а на поверхности почвы – 4-5 градусов ниже нуля, предупреждает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства...
12:31 26/10/2024Сцены секса не нужны: молодежь хочет видеть в фильмах больше дружбы и платонических отношенийБолее половины кинозрителей в возрасте от 14 до 24 лет предпочитают фильмы, в которых показаны дружба и платонические отношения.
11:22 26/10/2024Армянская церковь сегодня отмечает День памяти Свв. Двенадцати УчителейДень памяти Свв. Двенадцати Учителей – Ретия, Дионисия, Сильвестра, Афанасия, Кирилла Иерусалимского, Ефрема Сирина, Василия Кесарийского, Григория Нисского, Григория Богослова, Епифания Кипрского,...
17:43 25/10/2024Погода в Армении: завтра днем возможен дождьВ ночь с 27 на 28 октября в Араратской долине в воздухе ожидается 1-3 градуса мороза, а на поверхности почвы – 4-5 градусов ниже нуля, предупреждает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства...
16:18 25/10/2024История спасенного в Армении медведя – в центре внимания британских звездСовместными усилиями Фонда дикой природы и защиты культурных ценностей (FPWC) и организации International Animal Rescue (IAR) удалось спасти и вернуть в дикую природу бурого медведя.
12:30 25/10/2024Стокгольмский синдром Никола и его электоратаКто… страдает этим и почему? Согласно определению, этот синдром возникает у заложника по отношению к агрессору. Подобное поведение свойственно слабым: оказываясь под чьим-то влиянием, они попадают в...
17:50 24/10/2024На Филиппинах из-за шторма «Трами» погибли более 20 человекБушующий на Филиппинах шторм «Трами» стал причиной гибели более 20 человек. Все они являются жителями региона Бикол на юге острова Лусон, где ливни вызвали сильное наводнение. Как передает МИР 24, по...
17:06 24/10/2024Индия: из-за приближения циклона «Дана» эвакуируют более 1 млн человекПо прогнозам климатологов, циклон «Дана» должен обрушиться на побережье Индии в начале пятницы. Чтобы укрыть жителей некоторых штатов Индии, в частности Западной Бенгалии и Одиша, разбиты тысячи...
16:06 24/10/2024Спасенного молодого медведя после восстановления выпустили на волю в АрменииВ Армении выпустили на волю бурого медведя. Косолапый проходил лечение после множества травм. Неожиданно выскочил из леса на дорогу и угодил под колеса машины. Корреспондент «МИР 24» Лилит Мадунц...
16:02 24/10/2024Утренняя мощная вспышка на Солнце может вызвать магнитные бури на ЗемлеВыброс плазмы после вспышки класса Х на Солнце в четверг может вызвать магнитную бурю на Земле, сообщили в лаборатории солнечной астрономии Института космических исследований РАН и Института...
14:39 24/10/2024Зонты пока можно убирать: синоптики рассказали о погоде в АрменииВ ночь с 27 на 28 октября в Араратской долине в воздухе ожидается 1-3 градуса мороза, а на поверхности почвы – 4-5 градусов ниже нуля, предупреждает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства...