08:40 08/12/2025Ձյուն, մառախուղ՝ Հայաստանի ճանապարհներինՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են։ Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, Արթիկ քաղաքում, Վարդենյաց լեռնանցքում և «Մեղրու սար» կոչվող հատվածում տեղում է ձյուն։ Սևան քաղաքում մառախուղ է։...
22:13 07/12/2025Նորակառույց շենքում քաղաքացին շփոթելով բացել է վերելակի հորանի դուռը և 7-8 մետր բարձարությունից վայր ընկելՇինարարության ժամանակ նորակառույց շենքի 4-րդ հարկում խողովակ վերցնելու համար այլ սենյակ մտնելու փոխարեն շփոթելով բացել է վերելակի համար նախատեսված հորի դուռը
21:40 07/12/2025Որ դեպքում վիզա ստացած քաղաքացիները կարտաքսվեն ԱՄՆ-ից. Դեսպանատան պարզաբանումըԱպագայում կհանգեցնի ԱՄՆ վիզա ստանալու մշտական արգելքի
21:24 07/12/2025Բաբաջանյան-Շիրակ փողոցների կամրջի տակ գետեր են գոյացել. Արշակ ՍարգսյանՔաղաքապետարանի բյուջեից միլիոնավոր դրամներ են դուրս գրվում այդ նպատակով
21:05 07/12/2025Մառախուղի պատճառով «Toyota Camry»-ն հայտնվել է Հաղթանակի զբոսայգու լճումԱյս պահին փրկարարները փորձում են ավտոմեքենան հատուկ ճոպանի միջոցով դուրս բերեն կամ էլ հատուկ տեխնիկա պետք է բերվի
17:37 07/12/2025Եպիսկոպոսաց ժողովի գումարումը ժամանակավորապես հետաձգվում է․ հայտարարությունՄայր Աթոռը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Նկատի ունենալով Հայաստանում տիրող ներկա իրավիճակը, մասնավորապես եկեղեցականների նկատմամբ իրականացվող բռնաճնշումները, այդ թվում՝ կալանավորումները,...
17:27 07/12/2025Համազգային արհավիրք էր, բայց կար միասնություն․ Ծաղիկ Վարդանյան«Անկախ փորձագետ» ՀԿ նախագահ Ծաղիկ Վարդանյանը գրում է․ «ԵՐԲ ՀԱՄԱԶԳԱՅԻՆ ԱՐՀԱՎԻՐՔ ԷՐ, ԲԱՅՑ ԿԱՐ ՄԻԱՍՆՈւԹՅՈւՆ Սպիտակի երկրաշարժը տեղի է ունեցել 1988թ.
17:15 07/12/2025Եղբայրական հայ ժողովրդի հետ սգում ենք այս սարսափելի ողբերգության զոհերի հիշատակը. ՀՀ–ում ՌԴ դեսպանատունԵղբայրական հայ ժողովրդի հետ սգում ենք այս սարսափելի ողբերգության զոհերի հիշատակը։ Այս մասին նշված է ՀՀ–ում ՌԴ դեսպանատան էջում` Սպիտակի երկրաշարժի մասին։ «1988թ.
16:35 07/12/2025Շատ եմ ցավում, որ Դուք դարձաք այսպիսին՝ «հայրասպան» ու «որդեսպան»․ Ասողիկ աբեղա ԿարապետյանՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի զինվորյալ միաբան Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը գրում է․ «ԽՈՍՔ ԱՌ ՍԻՈՆ ԱՐՔԵՊԻՍԿՈՊՈՍ ԱԴԱՄՅԱՆ Սիոն սրբազան, Սրտիս խորը ցավով և հոգուս անհուն բարկությամբ, ինչպես այսօր առավոտյան...
16:27 07/12/2025Որովհետև ժողովուրդը Վեհափառի ու Փաշինյանի միջև որոշել է՝ ով է դավաճանը․ Միքայել ՄինասյանՎատիկանում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը գրում է․ «Որովհետև ժողովուրդը Վեհափառի ու Փաշինյանի միջև որոշել է՝ ով է դավաճանը Պատմականորեն եկեղեցու դեմ պատերազմողները երկու խումբ են.
14:20 07/12/2025Մենք, մեր սերունդները պետք է անուններով, դեմքերով իմանանք այն մարդկանց, ովքեր հայի տեսակը պաշտպանելիս նահատակվել են. Աբրահամյանհավերժ փառք մեր նահատակներին
13:58 07/12/2025Ամենափրկիչ եկեղեցին լեփ-լեցուն է քաղաքացիներով. Արտաշես սարկավագ ԱջապահյանԱրտաշես սարկավագ Աջապահյանը տեսանյութ է հրապարակել Ամենափրկիչ եկեղեցուց, որը լեփ-լեցուն է քաղաքացիներով։ «Ահավասիկ, վկայություն, թե ինչ ժողովրդականություն է իրականում վայելում Գարեգին երկրորդը և ինչ...
10:43 07/12/2025Գյումրու «Յոթ վերք» եկեղեցում դեկտեմբերի 7-ին զանգերը 200 տարվա մեջ առաջին անգամ չեն հնչել.Արտաշես սարկավագ ԱջապահյանԺամերգությունը կայանալու է Ամենափրկչ եկեղեցում,
09:20 07/12/2025Վարդենյաց լեռնանցքում և Սարավան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում տեղում է ձյուն. Փրկարար ծառայությունՎարորդներին հորդորում ենք երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով
23:25 06/12/2025Գյումրիում ԱԱԾ պետի հսկողությամբ քահանաները կապարանքեցին Յոթ Վերք եկեղեցինԳյումրիում ԱԱԾ պետի հսկողությամբ քահանաները կապարանքեցին Յոթ Վերք եկեղեցին։ Գյումրիից հայտնում է լրագրող Սյուզի Բադոյանը։ Քահանաները ևս մեկ անգամ հավաստեցին, վաղը իրենցից որևէ մեկը չի լինի...
22:42 06/12/2025Կանոնական ներխուժում. Սամվել դպիր Գրիգորյանի պարզաբանումները«Հայ Առաքելական Եկեղեցու որևէ թեմի տարածքում մեկ այլ քահանայի կողմից Սուրբ Պատարագ մատուցելն առանց տվյալ թեմի առաջնորդի (տեղապահի) գիտության կամ օրհնության խախտում է Եկեղեցու կարգապահության և...
21:25 06/12/2025Ես մի վրիպում ունեցա. Վեհափառն իջավ մեքենայիցՕդանավակայանում ժողովրդին, եկեղեցականներին ուղղված խոսքն ավարտելուց հետո Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը նստեց մեքենան, որ հեռանա։ Քիչ անցած նա իջավ մեքենայից ու հայտարարեց.
21:02 06/12/2025Արշակ Սրբազանը ձերբակալվել է անհիմն ու շինծու մեղադրանքով, կալանավորվել պատվիրյալ արդարադատությամբ. Կաթողիկոս«Մարսել քաղաքում գտնվելով՝ մենք տեղեկացանք ցավալի լուրի մասին, որ Արշակ Սրբազանը ձերբակալվել է անհիմն ու շինծու մեղադրանքով, և հետո պատվիրյալ արդարադատությամբ սահմանվել է նրա համար երկամսյա...
20:44 06/12/2025«Զվարթնոց»-ում Վեհափառին դիմավորեցին ծափահարություններով ու վանկարկումներով«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ին հավաքված ժողովուրդը դիմավորեց «Վե-հա-փառ» վանկարկումներով, ծափահարություններով, երգով։ «Սիրելի հավատավոր զավակներ, սիրելի...

17:12 22/12/2022START: Viva-MTS launches new tariff planSubscribe to “START” prepaid tariff plan offered by Viva-MTS and use unlimited “TikTok”, “Instagram” and other top apps as much as you want.
17:00 22/12/2022Temperatures set to rise in parts of ArmeniaNo precipitation is expected in Armenia from 22 to 27 December, the national weather service reports.
12:46 22/12/2022Ukrainian shelling injures Russia's former deputy PM in DonetskA former Russian deputy prime minister and a pro-Moscow official were injured when Ukrainian forces shelled the eastern city of Donetsk on Wednesday, Reuters reported, citing Russian news agencies.
12:30 22/12/2022Levon Aronian urges support for Artsakh people amid Azeri blockadeArmenian GM Levon Aronian, who currently plays for the United States Chess Federation, urged all to support the people of Artsakh (Nagorno-Karabakh) blocked by Azerbaijan.
11:35 22/12/2022Winter solstice is hereWinter solstice 2022, the shortest day of year and the official first day of winter, has arrived. This year, Armenia marks the winter solstice on Thursday, December 22, which means that from here on...
11:04 22/12/2022Global humanitarian leaders call for urgent action to stop humanitarian catastrophe in Nagorno-KarabakhMembers of the Aurora Humanitarian Initiative and leaders of the global humanitarian community have issued a statement regarding the current situation in Nagorno-Karabakh (Artsakh) that threatens to...
17:00 21/12/2022Fog to persist in Yerevan in next few daysSnow and fog are expected in some parts of Armenia on Wednesday, while no precipitation is forecast for the next few days.
16:58 21/12/2022Greengrocers in Artsakh emptying out amid Azeri blockadeThe Artsakh Human Rights Defender’s Office has released a video telling about the consequences of the Azerbaijani blockade of Artsakh (Nagorno-Karabakh) which entered the 10th day on Wednesday.
13:30 21/12/2022NAS calls for int'l efforts to prevent 'new genocide' of Armenian people in ArtsakhArmenia’s National Academy of Sciences (NAS) on Wednesday issued a statement on the current situation in Artsakh (Nagorno-Karabakh) blocked by Azerbaijan since December 12.
11:24 21/12/2022U.S. surpasses 100 million Covid casesThe number of Covid-19 cases registered in the United States since the start of the pandemic has exceeded 100 million, TASS reported on Wednesday, citing the U.S.-based Johns Hopkins University.
17:00 20/12/2022Temperatures set to plummet in parts of ArmeniaSnow and fog are expected in some parts of Armenia on Tuesday and Wednesday, while no precipitation is forecast for the rest of the week.
16:18 20/12/2022Important healthcare issues resolved in borderline Chinari – Viva-MTSHomeland begins at the border. Willingness to protect it can be demonstrated not only by mobilizing as a military, but also by implementing various programs. Pursuant to this logic, an important free...
11:35 20/12/2022Azerbaijani forces fire at Armenian border positionsAzerbaijani troops opened fire at Armenian combat positions stationed near the village of Kutakan in Gegharkunik Province shortly after midnight on Tuesday, the Armenian Defense Ministry reported.
11:20 20/12/2022Twitter users vote for Elon Musk to step down as CEOTwitter users have voted in favour of Elon Musk stepping down as the platform's chief executive after the billionaire ran a poll on his future, BBC News reports.
17:00 19/12/2022Snow, fog in sight for some parts of ArmeniaNo precipitation is expected in Armenia on Monday, while show and fog are in sight for some parts of the country on Tuesday and overnight Wednesday.
16:45 19/12/2022Elon Musk polls Twitter users if he should step down as CEOTwitter's owner Elon Musk is asking users of the social media platform to vote on his future as its chief executive, BBC News reports.
16:36 19/12/202240 Artsakh children temporarily settled in Armenia without parental careA total of 1,100 people, including 270 minors, from Artsakh are stranded amid the ongoing Azerbaijani blockade of the only road connecting Artsakh (Nagorno-Armenia) to Armenia, known as the Lachin...
11:57 19/12/2022Azerbaijani blockade of Artsakh enters eight dayAzerbaijan's blockade of the sole road connecting Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia and the outside world entered the eight day on Monday.
17:00 17/12/2022Elon Musk restores suspended Twitter accounts of journalistsElon Musk has lifted the suspensions of the Twitter accounts of several journalists he had banned a day earlier, after the second poll he conducted on the topic went against his preferred outcome,...
16:45 17/12/2022Temperatures set to drop in parts of ArmeniaNo precipitation is expected across Armenia over the weekend as well as on Monday. Precipitation and fog are in sight for some parts of the country on Tuesday, the national weather service said....