21:17 09/12/2025Ոստիկաններն իրականացրել են «Գիշերային թիթեռնիկին «Ոսկե Գավաթում» թալանել են» ծածկանվամբ հատուկ օպերացիանԷդ ոնց իմացաք, որ իմ գլխին սենց օյին ա եկել
20:54 09/12/2025Էվենկիայում գրանցվել է -54 աստիճան ցուրտՌուսական ցրտի էպիկենտրոնը Յակուտիայից տեղափոխվել է Էվենկիա: Դեկտեմբերի 8-ի գիշերը Կերբո օդերևութաբանական կայանում գրանցվել է -54°C աստիճան ցուրտ: Կարայի ցրտի ներխուժումը և եղանակի անտիցիկլոնային...
20:42 09/12/2025Նողկալի է, որ սույն բանդային միացել են նաև իրենց եռակի օծումը ոտնահարած և մերժած «հոգևորականներ»․Սրբազանների նամակըՍրբազանները նամակ են ԱԱԾ մեկուսարանից, որում ասվում է․ «Արդեն պարզից էլ պարզ է, որ Հայաստանի Հանրապետության տարածքում գործում է զինված բանդա, որը զբաղված է կիրակի օրերը եկեղեցիներ զավթելով և...
19:30 09/12/2025Կապան քաղաքի Ձորք թաղամասի մոտակայքում տեղի է ունեցել քարաթափումԴեկտեմբերի 9-ին, ժամը 17։04-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Կապան քաղաքի Ձորք թաղամասի մոտակայքում տեղի է ունեցել քարաթափում․...
18:40 09/12/2025Ներկայացվել է #CoP17-ի պաշտոնական տարբերանշանն ու կարգախոսըՔենիայում՝ ՄԱԿ-ի Շրջակա միջավայրի ասամբլեայի 7-րդ նստաշրջանի (UNEA-7) շրջանակում այսօր առաջին անգամ ներկայացվեց Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի համաժողովի 17-րդ համաժողովի՝ #CoP17-ի...
18:12 09/12/2025Պոլսո հայոց պատրիարքը քննարկել է պոլսահայ համայնքում աղքատության դեմ պայքարըԹուրքիայի հայկական համայնքում աճող տնտեսական դժվարություններին և աղքատությանը ավելի արդյունավետ հակազդելու նպատակով Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.
18:00 09/12/2025Վարդենյաց լեռնանցքում խիտ մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 15-30 մետրԴեկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ, Սիսիանի տարածաշրջանի «Զանգեր» կոչվող հատվածում, Մեղրու և Վարդենյաց լեռնանցքներում, Գորիսի տարածաշրջանում ձյուն է տեղում։ Վարդենյաց լեռնանցքում խիտ մառախուղ է,...
17:08 09/12/2025Կոռուպցիան այսօր Հայաստանում բարգավաճում է՝ ի դեմս այսօրվա կառավարության. Գնահատում են քաղաքացիներըՑանկալի է, որ մարդ մնան, եթե էշի քուռակ են, չի լինում։ Էշի քուռակների հետ չի լինում։ Մեր շարջապատում շատ են էշի քուռակները
14:40 09/12/2025Պապոյանը ստեղծում է տպավորությունը, թե դեկտեմբերի 7-ի երկրաշարժի հետևանքների պատճառ կոռուպցիոն պրակտիկաներ այլևս չկան, մինչդեռ իրականությունը հակառակն է փաստում. ՉախոյանԳևորգ Պապոյան, Ձեր կողմից արված այդ հայտարարությունը, ցավոք, արտահայտում է նաև ներկա իրականությունը
14:14 09/12/2025Երևանում սպասվում է հորդառատ անձրևՀարավ-արևմուտքից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հանրապետության ողջ տարածքում դեկտեմբերի 9-ի երեկոյան և 10-ի գիշերը մինչև առավոտյան ժամերը սպասվում են տեղումներ։ Շիրակում, Լոռիում,...
13:40 09/12/2025ՌԴ-ում այսօր կործանված ինքնաթիռում 7 մարդ է եղելՎթարի ենթարկված ինքնաթիռը Ան-22 է եղել
13:08 09/12/2025«Նովոստի-Արմենիա». 20 տարի հայկական մեդիաշուկայում«Նովոստի-Արմենիա» լրատվական գործակալությունը նշում է իր 20-ամյակը։ Վերջին երկու տասնամյակների ընթացքում գործակալությունը դասական լրատվական ռեսուրսից վերածվել է ժամանակակից մեդիահամակարգի, որն առկա է...
12:40 09/12/2025Սա որևէ քաղաքական ենթատեքստ չունի. ԱՍՀՆԱշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունն արձագանքել է այսօր մամուլում տարածված հարպարակումներին, ըստ որի, Հայաստանում գործատուներին կբաժանեն «բարեխիղճ» և «ոչ բարեխիղճ» խմբերի.
12:03 09/12/2025Մալդիվներում շնաձուկը կծել է ռnւu կնոջՍանկտ Պետերբուրգի բնակչուհին վիրավորվել է Մալդիվներում շնաձկան հարձակման հետևանքով։ Այս մասին հայտնում է SHOT Telegram ալիքը։ Հրատարակության տվյալներով, լողալիս աղջկան հոսանքը տարել է մի տարածք,...
10:28 09/12/2025Պայթյուն Արևիկ գյուղում․ կա տուժածԴեկտեմբերի 9-ին, ժամը 08։38-ին Արմավիրի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Արևիկ գյուղի 20-րդ փողոցի տներից մեկում տեղի է ունեցել պայթյուն։...
09:33 09/12/2025Ս. Աննայի՝ Ս. Աստվածածնով հղիության տոնն էԱյսօր Ս. Աննայի՝ Ս. Աստվածածնով հղիության տոնն է: Ս. Աննայի՝ Սուրբ Աստվածածնով հղիությունը նկարագրված չէ Աստվածաշունչ մատյանում: Այն մեզ է փոխանցվել Եկեղեցու Սրբազան ավանդության շնորհիվ: Սուրբ...
09:25 09/12/2025Ըստ թեմի կանոնադրության, թեմակալ առաջնորդը չի հրավիրել թեմական խորհրդի ժողով. Արցախի թեմՎերջին շրջանում Արցախի թեմական խորհուրդը որևէ հայտարարություն չի ընդունել և չի տարածել։ Մամուլում Արցախի թեմի թեմական խորհրդին վերագրվող հայտարարության վերաբերյալ նման արձագանք է հրապարակվել Արցախի...
09:08 09/12/2025Արտաշատում, Բաղրամյանում տեսանելիությունը 10-30 մ էԴեկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 9։00-ի դրությամբ, Մեղրու լեռնանցքում ձյուն է տեղում։ Արտաշատի, Բաղրամյանի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին խիտ մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 10-30 մետր։ Էջմիածնի, Արմավիրի,...
08:53 09/12/2025Այսօր բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 9-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
23:03 08/12/2025Ճապոնիայի վարչապետը հայտնել է երկրաշարժից տուժածների մասինԱոմորիի հյուսիսային պրեֆեկտուրայի մոտակայքում տեղի է ունեցել 7.5 մագնիտուդով երկրաշարժ,

12:04 04/01/2023ICRC helps transfer two seriously ill Artsakh patients to ArmeniaThe International Committee of the Red Cross (ICRC) has facilitated the transfer of two severely ill patients from Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia amid the blockade imposed by Azerbaijan, the...
11:30 04/01/2023Last chairman of Russia's Supreme Soviet dies at 80Ruslan Khasbulatov, the last chairman of the Supreme Soviet of the RSFSR (the Russian Soviet Federative Socialist Republic), has died at the age of 80, Shamsail Saraliyev, a member of the State Duma...
17:45 03/01/2023No precipitation in sight for ArmeniaNo snow is expected in Armenia from 4-8 January, the national weather service reports. Strong winds of up to 20 m/s are expected in some parts of the country on January 6-8. Daytime temperatures are...
17:30 03/01/2023Prince Harry: 'I would like my father and my brother back'Prince Harry has said "I would like to get my father back, I would like to have my brother back," in a trailer for an interview ahead of the release of his upcoming memoirs, BBC News reports.
15:30 03/01/2023Open Doors Days at ARARAT MuseumOn December 17 and 18, ARARAT Museum concluded the year with a big event – ARARAT Museum Open Doors.
16:00 30/12/2022Temperatures to rise in ArmeniaNo snow is expected in Armenia from 30 December to 4 January, the national weather service reports. Fog will persist in some parts of the Ararat Valley and the capital Yerevan early in the morning....
15:45 30/12/2022Kim Kardashian slammed for video of dogs seemingly living in garageThe missing Kardashian pets have been found — in the garage. Kim Kardashian has come under fire after she posted and deleted a TikTok video appearing to show her two Pomeranians, Sushi and Sake,...
15:35 30/12/2022Artak Beglaryan to join march to Yerablur on New Year's EveArtak Beglaryan, an advisor to the Artsakh state minister, will join a candlelight procession to the Yerablur Military Pantheon on New Year’s Eve.
14:57 30/12/2022Young Artsakh people stranded in Armenia to spend New Year in YerablurA group of young people from Artsakh (Nagorno-Karabakh), who have been stranded in Armenia due to the Azerbaijani blockade of the only road connecting Artsakh to Armenia, will spend New Year's Day in...
14:12 30/12/2022New mom gifted a 'bouquet of radishes' in Artsakh amid Azeri blockadeA new mom in Artsakh (Nagorno-Karabakh) has been gifted a “bouquet of radishes” after being discharged from the hospital amid shortages of goods in the country resulting from the Azerbaijani blockade...
11:57 30/12/2022Armenian Genocide Museum-Institute to be closed in next three daysThe Armenian Genocide Museum-Institute will be closed to the public over the next three days. “The Armenian Genocide Museum-Institute will be closed from December 31 till January 2, 2023,” it said in...
11:36 30/12/202210 children in intensive care in Artsakh hospital amid Azeri blockadeScheduled surgeries remain suspended in Artsakh (Nagorno-Karabakh) hospitals to save medicine amid the Azerbaijani blockade of the only road connecting Artsakh to Armenia, the country’s Ministry of...
17:00 29/12/2022Temperatures set to rise in ArmeniaNo snow is expected in Armenia from 29 December to 3 January, the national weather service reports. Fog will persist in some parts of the Ararat Valley and the capital Yerevan early in the morning....
15:53 29/12/2022Two carrots, half a cabbage for each: Markets in Artsakh save food amid Azeri blockadeMarkets in Artsakh (Nagorno-Karabakh) have imposed sales restrictions for customers amid food shortages following the Azerbaijani blockade of Artsakh’s lifeline road.
14:06 29/12/2022Artsakh imposes restrictions on public food servicesThe Artsakh government has decided to impose restrictions on public food services to save food and energy amid the Azerbaijani blockade.
12:33 29/12/2022Viva-MTS: Modern technologies lead to efficient solutionsFor years, the kindergarten of Armavir village in Armenia's Armavir Province has been working in a forced idle mode during wintertime.
17:00 28/12/2022No temperature changes likely over next few daysNo snow is expected in Armenia from 28 December to 2 January, the national weather service reports. Fog will persist in the Ararat Valley and the capital Yerevan at night and in the morning. No...
14:36 28/12/2022Hayastan Fund's US affiliate expresses readiness to provide $500,000 in humanitarian aid to ArtsakhHayastan All Armenian Fund on Tuesday held an extraordinary Board Meeting to discuss the issue of provision of humanitarian aid to Artsakh due to the blockade of the Lachin corridor by Azerbaijan.
14:22 28/12/2022One killed in big pileup on Chinese bridgeOne person was killed on Wednesday when more than 200 vehicles were involved in a pile-up on a bridge in the Chinese city of Zhengzhou in heavy fog, Reuters reported, citing rescuers and the CCTV...
12:24 28/12/2022UN calls for free and safe movement through Lachin corridorThe Office of the United Nations High Commissioner for Human Rights (OHCHR) has called for urgent efforts to enable free and safe traffic through the Lachin corridor, the only route connecting...