21:17 09/12/2025Ոստիկաններն իրականացրել են «Գիշերային թիթեռնիկին «Ոսկե Գավաթում» թալանել են» ծածկանվամբ հատուկ օպերացիանԷդ ոնց իմացաք, որ իմ գլխին սենց օյին ա եկել
20:54 09/12/2025Էվենկիայում գրանցվել է -54 աստիճան ցուրտՌուսական ցրտի էպիկենտրոնը Յակուտիայից տեղափոխվել է Էվենկիա: Դեկտեմբերի 8-ի գիշերը Կերբո օդերևութաբանական կայանում գրանցվել է -54°C աստիճան ցուրտ: Կարայի ցրտի ներխուժումը և եղանակի անտիցիկլոնային...
20:42 09/12/2025Նողկալի է, որ սույն բանդային միացել են նաև իրենց եռակի օծումը ոտնահարած և մերժած «հոգևորականներ»․Սրբազանների նամակըՍրբազանները նամակ են ԱԱԾ մեկուսարանից, որում ասվում է․ «Արդեն պարզից էլ պարզ է, որ Հայաստանի Հանրապետության տարածքում գործում է զինված բանդա, որը զբաղված է կիրակի օրերը եկեղեցիներ զավթելով և...
19:30 09/12/2025Կապան քաղաքի Ձորք թաղամասի մոտակայքում տեղի է ունեցել քարաթափումԴեկտեմբերի 9-ին, ժամը 17։04-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Կապան քաղաքի Ձորք թաղամասի մոտակայքում տեղի է ունեցել քարաթափում․...
18:40 09/12/2025Ներկայացվել է #CoP17-ի պաշտոնական տարբերանշանն ու կարգախոսըՔենիայում՝ ՄԱԿ-ի Շրջակա միջավայրի ասամբլեայի 7-րդ նստաշրջանի (UNEA-7) շրջանակում այսօր առաջին անգամ ներկայացվեց Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի համաժողովի 17-րդ համաժողովի՝ #CoP17-ի...
18:12 09/12/2025Պոլսո հայոց պատրիարքը քննարկել է պոլսահայ համայնքում աղքատության դեմ պայքարըԹուրքիայի հայկական համայնքում աճող տնտեսական դժվարություններին և աղքատությանը ավելի արդյունավետ հակազդելու նպատակով Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.
18:00 09/12/2025Վարդենյաց լեռնանցքում խիտ մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 15-30 մետրԴեկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ, Սիսիանի տարածաշրջանի «Զանգեր» կոչվող հատվածում, Մեղրու և Վարդենյաց լեռնանցքներում, Գորիսի տարածաշրջանում ձյուն է տեղում։ Վարդենյաց լեռնանցքում խիտ մառախուղ է,...
17:08 09/12/2025Կոռուպցիան այսօր Հայաստանում բարգավաճում է՝ ի դեմս այսօրվա կառավարության. Գնահատում են քաղաքացիներըՑանկալի է, որ մարդ մնան, եթե էշի քուռակ են, չի լինում։ Էշի քուռակների հետ չի լինում։ Մեր շարջապատում շատ են էշի քուռակները
14:40 09/12/2025Պապոյանը ստեղծում է տպավորությունը, թե դեկտեմբերի 7-ի երկրաշարժի հետևանքների պատճառ կոռուպցիոն պրակտիկաներ այլևս չկան, մինչդեռ իրականությունը հակառակն է փաստում. ՉախոյանԳևորգ Պապոյան, Ձեր կողմից արված այդ հայտարարությունը, ցավոք, արտահայտում է նաև ներկա իրականությունը
14:14 09/12/2025Երևանում սպասվում է հորդառատ անձրևՀարավ-արևմուտքից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հանրապետության ողջ տարածքում դեկտեմբերի 9-ի երեկոյան և 10-ի գիշերը մինչև առավոտյան ժամերը սպասվում են տեղումներ։ Շիրակում, Լոռիում,...
13:40 09/12/2025ՌԴ-ում այսօր կործանված ինքնաթիռում 7 մարդ է եղելՎթարի ենթարկված ինքնաթիռը Ան-22 է եղել
13:08 09/12/2025«Նովոստի-Արմենիա». 20 տարի հայկական մեդիաշուկայում«Նովոստի-Արմենիա» լրատվական գործակալությունը նշում է իր 20-ամյակը։ Վերջին երկու տասնամյակների ընթացքում գործակալությունը դասական լրատվական ռեսուրսից վերածվել է ժամանակակից մեդիահամակարգի, որն առկա է...
12:40 09/12/2025Սա որևէ քաղաքական ենթատեքստ չունի. ԱՍՀՆԱշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունն արձագանքել է այսօր մամուլում տարածված հարպարակումներին, ըստ որի, Հայաստանում գործատուներին կբաժանեն «բարեխիղճ» և «ոչ բարեխիղճ» խմբերի.
12:03 09/12/2025Մալդիվներում շնաձուկը կծել է ռnւu կնոջՍանկտ Պետերբուրգի բնակչուհին վիրավորվել է Մալդիվներում շնաձկան հարձակման հետևանքով։ Այս մասին հայտնում է SHOT Telegram ալիքը։ Հրատարակության տվյալներով, լողալիս աղջկան հոսանքը տարել է մի տարածք,...
10:28 09/12/2025Պայթյուն Արևիկ գյուղում․ կա տուժածԴեկտեմբերի 9-ին, ժամը 08։38-ին Արմավիրի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Արևիկ գյուղի 20-րդ փողոցի տներից մեկում տեղի է ունեցել պայթյուն։...
09:33 09/12/2025Ս. Աննայի՝ Ս. Աստվածածնով հղիության տոնն էԱյսօր Ս. Աննայի՝ Ս. Աստվածածնով հղիության տոնն է: Ս. Աննայի՝ Սուրբ Աստվածածնով հղիությունը նկարագրված չէ Աստվածաշունչ մատյանում: Այն մեզ է փոխանցվել Եկեղեցու Սրբազան ավանդության շնորհիվ: Սուրբ...
09:25 09/12/2025Ըստ թեմի կանոնադրության, թեմակալ առաջնորդը չի հրավիրել թեմական խորհրդի ժողով. Արցախի թեմՎերջին շրջանում Արցախի թեմական խորհուրդը որևէ հայտարարություն չի ընդունել և չի տարածել։ Մամուլում Արցախի թեմի թեմական խորհրդին վերագրվող հայտարարության վերաբերյալ նման արձագանք է հրապարակվել Արցախի...
09:08 09/12/2025Արտաշատում, Բաղրամյանում տեսանելիությունը 10-30 մ էԴեկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 9։00-ի դրությամբ, Մեղրու լեռնանցքում ձյուն է տեղում։ Արտաշատի, Բաղրամյանի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին խիտ մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 10-30 մետր։ Էջմիածնի, Արմավիրի,...
08:53 09/12/2025Այսօր բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 9-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
23:03 08/12/2025Ճապոնիայի վարչապետը հայտնել է երկրաշարժից տուժածների մասինԱոմորիի հյուսիսային պրեֆեկտուրայի մոտակայքում տեղի է ունեցել 7.5 մագնիտուդով երկրաշարժ,

11:29 02/11/2024Армянская Апостольская церковь отмечает Праздник Всех святыхСегодня, 2 ноября, Армянская Апостольская церковь отмечает Праздник Всех святых Ветхого и Нового Заветов, известных и неизвестных.
11:10 02/11/2024СМИ: Около 500 человек могли погибнуть в Испании в результате наводненийПорядка 500 человек могли погибнуть в Испании в результате сильных ливней и наводнений, пишет газета Español со ссылкой на источники.
17:57 01/11/2024Число погибших в испанской Валенсии из-за наводнения выросло до 202 человекЧисло жертв наводнения в автономном сообществе Валенсия в Испании достигло 202 человек, сообщили региональные власти в соцсети X.
17:51 01/11/2024Суренян: Нас ждет сравнительно холодный ноябрьГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении сообщает: среднемесячная температура воздуха в ноябре по всей республике прогнозируется на 1-2 градуса ниже нормы, а...
17:14 01/11/2024Метаксе Акопян: Невозможно добиться серьезных результатов, если в этом направлении не работают власти твоей собственной страны«Международное сообщество обязано обратить внимание на преступления, которые сегодня Азербайджан совершает в отношении наших соотечественников», – сказала во время акции у представительства ООН в...
16:54 01/11/2024Демоян: Сказанное вчера Араратом Мирозяном – это очередное уголовно преследуемое деяние«Арарат Мирзоян вчера прибегнул к примитивной уличной манипуляции», – сказал в беседе с корреспондентом Panorama.am бывший директор Музея-института Геноцида армян, доктор исторических наук Айк Демоян.
16:26 01/11/2024Пресс-секретарь Ереванского метрополитена: В Японии в метро дежурят мужчины, в часы пик заталкивая пассажиров в вагоныВ Ереванском метрополитене нашли своеобразный способ оправдать очереди в утренние и вечерние часы на станциях метро в армянской столице.
15:00 01/11/2024Погода в Армении: в ближайшую неделю столбики термометров упадут на 11 градусовВ городе Ереван днем 1-2, а также 5-6 ноября ожидается погода без осадков. Вечером 3-го, ночью 4-го ноября в армянской столице возможен кратковременный дождь. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр...
14:27 01/11/2024Почему в Ереванском метро очереди?«Парк подвижного состава Ереванского метрополитена не сократился, просто увеличился поток пассажиров, выбирающих для передвижения по городу метро», – сказала в беседе с корреспондентом Panorama.am...
14:12 01/11/2024Одним из встретившихся с Анной Акопян успешных мужчин был Телемак СаакянОдним из участников вечера Анны Акопян с успешными мужчинами стал Телемак Саакян – основатель компании «ТеСил», занимающейся производством перепелиных яиц и мяса.
13:08 01/11/2024Британский словарь Collins назвал словом 2024 года прилагательное bratБританский словарь английского языка Collins Dictionary назвал словом года прилагательное «brat», которое с недавних пор приобрело значение уверенного, независимого и гедонистического отношения,...
12:49 01/11/2024Наводнения в Испании: число жертв возросло до 158 человек, не менее 250 человек пропали без вестиНе менее 250 человек считаются пропавшими без вести в результате наводнений на востоке Испании, пишет газета Español со ссылкой на источники.
12:40 01/11/2024Остров в Арктике исчез из-за глобального потепленияЛедяной остров в архипелаге Земля Франца-Иосифа в Арктике полностью исчез. Ученые узнали об этом, проанализировав спутниковые снимки, передает МИР 24. Объект располагался у более крупного острова...
12:28 01/11/2024Сона Агекян: Тигран Авинян, Сурен Григорян, спуститесь в метроВ столице Армении Ереване с 1 ноября обязательным условием для проезда в общественном транспорте Еревана (MAN, ZhongTong и GazelCity) стали наличие исключительно монет номиналом 100 драмов или оплата...
12:07 01/11/2024В 2026 году Армения примет COP17В 2026 году в Армении состоится Конференция сторон по биоразнообразию COP17. Об этом сообщают из министерства окружающей среды. На странице Конференции Сторон Конвенции о биологическом разнообразии в...
17:39 31/10/2024Днем 3 и 4 ноября температура воздуха в Армении постепенно понизится на 3-6 градусовНа территории Армении 1-2 ноября, ночью 3-го, 5-го ноября ожидается погода без осадков. Днем 3-го, 4-го ноября в отдельных регионах республики прогнозируются осадки, в горных районах – в виде снега....
17:13 31/10/2024Число погибших в Испании из-за сильных ливней возросло до 104Число погибших в Испании возросло до 104 человек в результате сильных ливней и наводнений, сообщила в среду радиостанция Cadena SER.
14:16 31/10/2024Число погибших в Валенсии в результате сильных ливней возросло до 92 человекЧисло погибших в результате сильных ливней и наводнений в Валенсии возросло до 92 человек, сообщает Чрезвычайный координационный центр региона в соцсети X.
12:53 31/10/2024Илон Маск готов помочь с зачатием детей даже малознакомым людямАмериканский миллиардер Илон Маск решил последовать примеру основателя Telegram Павла Дурова и стать донором спермы.
17:06 30/10/2024Архиепископ Баграт Галстанян на 2 дня отправится за границуЛидер движения «Священная борьба» архиепископ Баграт Галстанян отправится за границу. «Лидер движения «Священная борьба» архиепископ Баграт Галстанян сцелью медосмотра на 2 дня отправится за рубеж»,...