19:41 05/12/2025Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ Երևանի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցում կմատուցվի պատարագԱրագածոտնի թեմը հայտարարություն է տարածել,որում ասվում է․ «Սիրելի հավատացյալներ, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ, Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու թեմական քահանաների...
19:33 05/12/2025Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Արամ Ա Կաթողիկոսը մեկնել է ԿիպրոսՆ.Ս.Օ.Տ.Տ Արամ Ա. Կաթողիկոսը մեկնել է Կիպրոս։ «Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետը պիտի մեկնի Կիպրոս` ընդառաջելով Կիպրոսի Հայոց Թեմի կաթողիկոսական փոխանորդ Գերաշնորհ Տէր Կոմիտաս Արքեպիսկոպոս Օհանեանի...
19:21 05/12/2025Եղեգնաձորի աղբավայրը հենց հիմա շարունակում է ծխալ․ ահազանգԻրավապաշտպան, բնապահպան Օլեգ Դուլգարյանը գրում է․ «Եղեգնաձորի աղբավայրը հենց հիմա շարունակում է ծխալ, ինչպես միշտ։ Այս խնդրին անհնար է լուծում չլինի։ Վստահ եմ, որ տերեւ չայրելու քարոզ իրականացնում...
19:08 05/12/2025Մենք կհաղթենք, եթե նախ «ինքներս մեզ հաղթենք»․ Բագրատ ՍրբազանՇատ սիրելիներ, Ամբողջ սրտով ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել բոլորիդ «Ինքներս մեզ հաղթելով» գրքիս ներկայացման առիթով։ Հատկապես շնորհակալ եմ բանախոսներին՝ Ռուբեն վարդապետ Զարգարյանին, Արսեն...
18:58 05/12/2025Մրգաշատ գյուղում այրվել է անասնակերԴեկտեմբերի 5-ին, ժամը 15։01-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արմավիրի մարզի Մրգաշատ գյուղում այրվում է խոտի դեզ։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ ՓԾ-ից։ «Դեպքի վայր է մեկնել...
17:53 05/12/2025Ջերմաստիճանը կնվազի 2-4 աստիճանովՀայաստանի տարածքում դեկտեմբերի 6-ին, 7-ի գիշերը, 9-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 7-ի ցերեկը շրջանների զգալի մասում, 8-ին, 9-ի գիշերը, 10-ին առանձին շրջաններում սպասվում են...
17:43 05/12/2025Netflix-ը 82,7 միլիարդ դոլարով գնում է Warner Bros.-ըNBC News-ը գրում է, որ Warner Bros.-ի ձեռքբերումը Netflix-ի կողմից ազդարարում է Հոլիվուդի անցումը կինոթատրոններից դեպի թվային տեխնոլոգիաներ:
16:40 05/12/2025Ֆրանսահայերը Գարեգին Երկրորդին դիմավորել են ծափերովՆ․ Ս․ Օ․ Տ․ Տ․ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հայրապետական այցով Մարսելում (Ֆրանսիա) է։ Ֆրանսահայերը Գարեգին Երկրորդին դիմավորել են մեծ ոգևորությամբ՝ ծափերով,...
15:35 05/12/2025Մոսկվայից թռչող ինքնաթիռը արտակարգ վայրէջք է կատարել ԲաքվումՄասնագետները ներկայումս շարունակում են ուղևորի վիճակի հետ կապված անհրաժեշտ բժշկական միջամտությունները
15:03 05/12/2025Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը պահանջում է անհապաղ դադարեցնել Տ․ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի և ազատազրկված մնացյալ եկեղեցականների ապօրինի հետապնդումներըՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը խստորեն դատապարտում է դեկտեմբերի 4-ին մտացածին ու անհիմն մեղադրանքներով Մայր Աթոռի դիվանապետ Գերաշնորհ Տ․ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի ձերբակալումը և նրա նկատմամբ դատարանի...
13:53 05/12/2025Հայաստանում 17 հազար 501 մարդ որևէ կրոնական դավանանք չունիՀայաստանի բնակչության մոտ 95.4 տոկոսը՝ 2 մլն 793 հազար 42 մարդ, իրենց դավանանքով պատկանում են Հայ առաքելական եկեղեցուն։ Տվյալները հրապարակել է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեն՝ հիմնվելով 2022 թվականի...
11:48 05/12/2025Խիստ մտահոգիչ է իշխանությունների որդեգրած հակեկեղեցական քաղաքականությունը, որով ապօրինի քայլեր ու բռնաճնշումներ են սանձազերծվել բարձրաստիճան հոգևորականների նկատմամբ. Ամենայն Հայոց կաթողիկոս«Խիստ մտահոգիչ է իշխանությունների որդեգրած հակեկեղեցական քաղաքականությունը, որով ապօրինի քայլեր ու բռնաճնշումներ են սանձազերծվել բարձրաստիճան հոգևորականների նկատմամբ»,- Մարսելի «Սրբոց Թարգմանչաց»...
11:33 05/12/2025Մարսելը Մարսել չէր լինի առանց հայերի. Քաղաքապետը հանդիպել է Ամենայն Հայոց ԿաթողիկոսինՔաղաքապետարանում մեծ պատիվով ընդունեցի Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ին։ «Ես նրան հիշեցրի մեր քաղաքը հայերի հետ կապող հզոր և անսասան պատմական կապերի մասին։ Մարսելը Մարսել չէր լինի առանց...
10:45 05/12/2025Ջրարջի արկածները Վերջինիա նահանգի ալկոհոլային խանութներից մեկում. Հարբած կենդանուն հայտնաբերել են զուգարանումՎիրջինիա նահանգի Հանովեր քաղաքի ալկոհոլային խմիչքների խանութի աշխատակիցները շաբաթ օրը ցնցված էին. աշխատանքի գալով՝ նրանք հայտնաբերեցին, որ ջրարջը թալանել էր խանութը՝ խմելով տարատեսակ խմիչքներ,...
09:16 05/12/2025Դեկտեմբերի 5-ին բազմաթիվ հասցեներում հոսանքազրկումներ են սպասվում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 5-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
17:33 04/12/2025Հրայր սարկավագ. Ես էլ ինֆորմացիաներ ունեմ, թող մի քիչ զգույշ լինեն«Անշուշտ, լավ է և պետական ոլորոտում, և եկեղեցում մաքրման գործընթաց սկսվի, հիմա հայ ազգին դա պետք է»,- ասաց Հրայր սարկավագը։
16:12 04/12/2025Առաջիկա օրերին սպասվում է քամու ուժգնացումԵրևանում դեկտեմբերի 4-ի ցերեկը, 5-6-ին, 7-ի գիշերը և 9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 7-ի ցերեկը, 8-ին սպասվում է անձրև։ Մարզերում դեկտեմբերի 4-ի ցերեկը, 5-6-ին, 7-ի գիշերը...
15:55 04/12/2025Երևանում շներն անցումով են անցնում, բայց գյուղերում շներն այդքան չեն զարգացել, որ անցումով անցնեն. ՔՊ պատգամավոր«Երևանում շներն անցումով են անցնում, բայց գյուղերում շներն այդքան չեն զարգացել, որ անցումով անցնեն։ Հենց աղբի մոտից հարձակվում են մարդկանց վրա»,- ԱԺ-ում ՔՊ խմբակցության պատգամավորներ Մերի Գալստյանի,...
15:34 04/12/2025Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն՝ Նալբանդյան փողոցումՄայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով ս.թ. դեկտեմբերի 6-ից կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն: Մասնավորապես՝ Նալբանդյան փողոցում՝ Նալբանդյան փողոց -...
14:32 04/12/2025Շրջանառվող կարծիքներն ու մեղադրանքները չեն կարող և չեն լիազորում որևէ մեկին կասկածի տակ դնել Հայ Եկեղեցու հայրապետի իշխանության օրինականությունը. Հունաստանի թեմի առաջնորդ«Այս օրերին անհրաժեշտ եմ համարում կրկին մեկ անգամ հստակեցնել մի հիմնարար ճշմարտություն․ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու օրինական, կանոնական և...

16:45 10/12/2022Spain's 17-year-old princess reportedly has crush on GaviThe daughter of the King of Spain, Crown Princess Leonor, has a crush on the Spanish football player Pablo Martín Páez Gavira, commonly known as Gavi, Roya News says, citing reports.
16:30 10/12/2022Temperatures to rise in parts of ArmeniaNo precipitation is expected across Armenia over the weekend and on Monday, the national weather service reports.
12:35 10/12/2022Remembering legendary freedom fighter David SarapyanDecember 10 marks the commemoration day of legendary freedom fighter of the Artsakh Liberation War, writer David Sarapyan, better known as Dev.
15:34 09/12/2022Yerevan Brandy Company, Erasmus Student Network Yerevan sign memorandum of understandingOn November 30, Yerevan Brandy Company and Erasmus Student Network Yerevan signed a Memorandum for promoting responsible behavior regarding alcohol consumption among the youth above the legal...
15:04 09/12/2022Open doors are just around the corner…ARARAT Museum invites everyone to make an unforgettable journey to the world of ARARAT Armenian Brandies.
14:48 09/12/2022Fire breaks out at luxury Istanbul hotelA fire broke out Friday at a luxury hotel located on the grounds of a former Ottoman palace in Turkey, AP said, citing news reports.
14:41 09/12/2022Junior Eurovision winner Malena named UNICEF Armenia AmbassadorAhead of Junior Eurovision song contest 2022 to be held in Armenia on December 11, 15-year-old Malena (Arpine Martoyan), winner of the 2021 song contest, has been appointed as the newest UNICEF...
17:00 08/12/2022Egypt's world-famous antiquities could be lost to climate change, experts warnEgypt’s world-famous antiquities, including the Sphinx and the Great Pyramids of Giza, could be lost to climate change by the end of the century, experts warn.
16:32 08/12/2022Celine Dion diagnosed with rare neurological disorderCeline Dion announced Thursday morning that she’s been diagnosed with stiff person syndrome and will be postponing or canceling her shows, Page Six reported.
16:15 08/12/2022Minister comments on decision to withdraw benefits for displaced Artsakh ArmeniansAny program concerning the Artsakh people is implemented as a result of discussions with Artsakh's leadership, Armenian Labor and Social Affairs Minister Narek Mkrtchyan told a news briefing outside...
14:32 08/12/2022'A hiker's dream': National Geographic reveals Armenia's wondersA 500-plus mile hiking path reveals the wonders of Armenia, “a country at the crossroads of the world”, American travel writer Mark Johanson says in a story that appeared in National Geographic on...
12:58 08/12/2022Cargo flights between Armenia, Turkey 'to start soon'The second phase of normalization of ties between Turkey and Armenia has started, with the Turkish and Armenian officials discussing the start of cargo flights before New Year’s and the opening of...
11:53 08/12/2022Magnitude 5․6 quake hits near Russian city; tremors felt in ArmeniaA magnitude 5․6 earthquake struck Russia’s Dagestan region early on Thursday. The quake was 99 km southwest of the city of Makhachkala and at a depth of 10 km, the Armenian Ministry of Emergency...
16:54 07/12/2022No precipitation in sight for Armenia in next few daysLight snow is expected in some parts of Armenia on Wednesday, while no precipitation is forecast for the next few days.
13:15 07/12/2022Train crash leaves 155 injured in SpainTwo trains collided near Barcelona early Wednesday, injuring 155 people but none seriously, AP reported, citing Spanish officials.
11:12 07/12/2022Armenia marks 34th anniversary of devastating earthquakeArmenia marks today the 34th anniversary of a catastrophic earthquake that killed tens of thousands of people and left hundreds of thousands homeless.
16:48 06/12/2022Light snow, fog in the forecastLight snow and fog are expected in some parts of Armenia on Tuesday, Wednesday and overnight Thursday.
16:30 06/12/2022Military plane crashes in central TurkeyAn F-5 military aircraft crashed in the central Turkish province of Konya on Tuesday. The Ministry of National Defense announced that the pilot managed to eject himself and survived the accident, the...
14:21 06/12/2022Iran activists dismiss claim morality police abolishedCampaigners backing Iran's protest movement on Monday dismissed a claim that the Islamic republic is disbanding its notorious morality police, insisting there was no change to its restrictive dress...
14:05 05/12/2022YSU professor 'boycotts' Republic Square celebrationsMenua Soghomonyan, a political science professor at Yerevan State University (YSU) and a member of the opposition 5165 movement, has announced a boycott of “luxury” celebrations in Yerevan’s Republic...