19:41 05/12/2025Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ Երևանի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցում կմատուցվի պատարագԱրագածոտնի թեմը հայտարարություն է տարածել,որում ասվում է․ «Սիրելի հավատացյալներ, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ, Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու թեմական քահանաների...
19:33 05/12/2025Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Արամ Ա Կաթողիկոսը մեկնել է ԿիպրոսՆ.Ս.Օ.Տ.Տ Արամ Ա. Կաթողիկոսը մեկնել է Կիպրոս։ «Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետը պիտի մեկնի Կիպրոս` ընդառաջելով Կիպրոսի Հայոց Թեմի կաթողիկոսական փոխանորդ Գերաշնորհ Տէր Կոմիտաս Արքեպիսկոպոս Օհանեանի...
19:21 05/12/2025Եղեգնաձորի աղբավայրը հենց հիմա շարունակում է ծխալ․ ահազանգԻրավապաշտպան, բնապահպան Օլեգ Դուլգարյանը գրում է․ «Եղեգնաձորի աղբավայրը հենց հիմա շարունակում է ծխալ, ինչպես միշտ։ Այս խնդրին անհնար է լուծում չլինի։ Վստահ եմ, որ տերեւ չայրելու քարոզ իրականացնում...
19:08 05/12/2025Մենք կհաղթենք, եթե նախ «ինքներս մեզ հաղթենք»․ Բագրատ ՍրբազանՇատ սիրելիներ, Ամբողջ սրտով ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել բոլորիդ «Ինքներս մեզ հաղթելով» գրքիս ներկայացման առիթով։ Հատկապես շնորհակալ եմ բանախոսներին՝ Ռուբեն վարդապետ Զարգարյանին, Արսեն...
18:58 05/12/2025Մրգաշատ գյուղում այրվել է անասնակերԴեկտեմբերի 5-ին, ժամը 15։01-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արմավիրի մարզի Մրգաշատ գյուղում այրվում է խոտի դեզ։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ ՓԾ-ից։ «Դեպքի վայր է մեկնել...
17:53 05/12/2025Ջերմաստիճանը կնվազի 2-4 աստիճանովՀայաստանի տարածքում դեկտեմբերի 6-ին, 7-ի գիշերը, 9-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 7-ի ցերեկը շրջանների զգալի մասում, 8-ին, 9-ի գիշերը, 10-ին առանձին շրջաններում սպասվում են...
17:43 05/12/2025Netflix-ը 82,7 միլիարդ դոլարով գնում է Warner Bros.-ըNBC News-ը գրում է, որ Warner Bros.-ի ձեռքբերումը Netflix-ի կողմից ազդարարում է Հոլիվուդի անցումը կինոթատրոններից դեպի թվային տեխնոլոգիաներ:
16:40 05/12/2025Ֆրանսահայերը Գարեգին Երկրորդին դիմավորել են ծափերովՆ․ Ս․ Օ․ Տ․ Տ․ Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հայրապետական այցով Մարսելում (Ֆրանսիա) է։ Ֆրանսահայերը Գարեգին Երկրորդին դիմավորել են մեծ ոգևորությամբ՝ ծափերով,...
15:35 05/12/2025Մոսկվայից թռչող ինքնաթիռը արտակարգ վայրէջք է կատարել ԲաքվումՄասնագետները ներկայումս շարունակում են ուղևորի վիճակի հետ կապված անհրաժեշտ բժշկական միջամտությունները
15:03 05/12/2025Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը պահանջում է անհապաղ դադարեցնել Տ․ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի և ազատազրկված մնացյալ եկեղեցականների ապօրինի հետապնդումներըՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը խստորեն դատապարտում է դեկտեմբերի 4-ին մտացածին ու անհիմն մեղադրանքներով Մայր Աթոռի դիվանապետ Գերաշնորհ Տ․ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի ձերբակալումը և նրա նկատմամբ դատարանի...
13:53 05/12/2025Հայաստանում 17 հազար 501 մարդ որևէ կրոնական դավանանք չունիՀայաստանի բնակչության մոտ 95.4 տոկոսը՝ 2 մլն 793 հազար 42 մարդ, իրենց դավանանքով պատկանում են Հայ առաքելական եկեղեցուն։ Տվյալները հրապարակել է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեն՝ հիմնվելով 2022 թվականի...
11:48 05/12/2025Խիստ մտահոգիչ է իշխանությունների որդեգրած հակեկեղեցական քաղաքականությունը, որով ապօրինի քայլեր ու բռնաճնշումներ են սանձազերծվել բարձրաստիճան հոգևորականների նկատմամբ. Ամենայն Հայոց կաթողիկոս«Խիստ մտահոգիչ է իշխանությունների որդեգրած հակեկեղեցական քաղաքականությունը, որով ապօրինի քայլեր ու բռնաճնշումներ են սանձազերծվել բարձրաստիճան հոգևորականների նկատմամբ»,- Մարսելի «Սրբոց Թարգմանչաց»...
11:33 05/12/2025Մարսելը Մարսել չէր լինի առանց հայերի. Քաղաքապետը հանդիպել է Ամենայն Հայոց ԿաթողիկոսինՔաղաքապետարանում մեծ պատիվով ընդունեցի Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ին։ «Ես նրան հիշեցրի մեր քաղաքը հայերի հետ կապող հզոր և անսասան պատմական կապերի մասին։ Մարսելը Մարսել չէր լինի առանց...
10:45 05/12/2025Ջրարջի արկածները Վերջինիա նահանգի ալկոհոլային խանութներից մեկում. Հարբած կենդանուն հայտնաբերել են զուգարանումՎիրջինիա նահանգի Հանովեր քաղաքի ալկոհոլային խմիչքների խանութի աշխատակիցները շաբաթ օրը ցնցված էին. աշխատանքի գալով՝ նրանք հայտնաբերեցին, որ ջրարջը թալանել էր խանութը՝ խմելով տարատեսակ խմիչքներ,...
09:16 05/12/2025Դեկտեմբերի 5-ին բազմաթիվ հասցեներում հոսանքազրկումներ են սպասվում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 5-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
17:33 04/12/2025Հրայր սարկավագ. Ես էլ ինֆորմացիաներ ունեմ, թող մի քիչ զգույշ լինեն«Անշուշտ, լավ է և պետական ոլորոտում, և եկեղեցում մաքրման գործընթաց սկսվի, հիմա հայ ազգին դա պետք է»,- ասաց Հրայր սարկավագը։
16:12 04/12/2025Առաջիկա օրերին սպասվում է քամու ուժգնացումԵրևանում դեկտեմբերի 4-ի ցերեկը, 5-6-ին, 7-ի գիշերը և 9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 7-ի ցերեկը, 8-ին սպասվում է անձրև։ Մարզերում դեկտեմբերի 4-ի ցերեկը, 5-6-ին, 7-ի գիշերը...
15:55 04/12/2025Երևանում շներն անցումով են անցնում, բայց գյուղերում շներն այդքան չեն զարգացել, որ անցումով անցնեն. ՔՊ պատգամավոր«Երևանում շներն անցումով են անցնում, բայց գյուղերում շներն այդքան չեն զարգացել, որ անցումով անցնեն։ Հենց աղբի մոտից հարձակվում են մարդկանց վրա»,- ԱԺ-ում ՔՊ խմբակցության պատգամավորներ Մերի Գալստյանի,...
15:34 04/12/2025Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն՝ Նալբանդյան փողոցումՄայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով ս.թ. դեկտեմբերի 6-ից կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն: Մասնավորապես՝ Նալբանդյան փողոցում՝ Նալբանդյան փողոց -...
14:32 04/12/2025Շրջանառվող կարծիքներն ու մեղադրանքները չեն կարող և չեն լիազորում որևէ մեկին կասկածի տակ դնել Հայ Եկեղեցու հայրապետի իշխանության օրինականությունը. Հունաստանի թեմի առաջնորդ«Այս օրերին անհրաժեշտ եմ համարում կրկին մեկ անգամ հստակեցնել մի հիմնարար ճշմարտություն․ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու օրինական, կանոնական և...

12:06 21/10/2024В большинстве регионов Армении сегодня время от времени ожидаются осадкиДнем 21-го октября в Ереване ожидается кратковременный дождь. А 22-25 октября в армянской столице прогнозируется погода без осадков. Кратковременный дождь в отдельных регионах Армении ожидается 22-го...
11:59 21/10/2024Bild: Эффективность антибиотиков в мире стремительно падаетВо всем мире фиксируется тревожная тенденция стремительно снижающейся эффективности антибиотиков. Виной тому служит быстро растущее количество микроорганизмов. Об этом со ссылкой на президента...
17:38 19/10/2024В оккупированном арцахском Бердзоре азербайджанцы вырубили около 100 гектаров лесаЭксперт в сфере охраны природы Айсер Казарян бьет тревогу: на территории оккупированной Азербайджаном Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) продолжается массовая вырубка лесов.
16:29 19/10/2024С военнослужащими военной базы ЮВО проведено батальонное тактическое учение в горах АрменииНа полигоне Алагяз российской военной базы в Армении проведено батальонное тактическое учение (БТУ) с боевой стрельбой.
16:20 19/10/2024Велопрогулку Пашиняна по улицам Гюмри прервала свора бродячих собак – Hraparak.amНикол Пашинян накануне посетил Ширакскую область Армении, ознакомился с уже проведенными в 2023 году, а также с находящимися еще в процессе работами.
15:33 19/10/2024Ученые выяснили, сколько людей в мире живут в нищетеЭксперты Программы развития ООН (ПРООН) и британской Оксфордской инициативы по борьбе с бедностью и человеческим развитием (OPHI) оценили количество бедных людей во всем мире.
14:13 19/10/2024Продажи товаров для квадроберов на Wildberries показывают взрывной ростЗа первые три квартала 2024 года продажи товаров для квадробики (дети в масках животных имитируют их движения и звуки) на Wildberries выросли на 4800% в штуках, сообщили РБК в объединенной компании...
13:40 19/10/2024Представители инициативы «АйаКве» отправились с наблюдательской миссией в ЭрбильПредставители инициативы «АйаКве» («Армянский референдум», HayaVote – Прим. ред.) – Артем Мхитарян, Арам Петросян и Давид Саркисян – посетили столицу Курдского автономного района (Иракский Курдистан)...
13:28 19/10/2024Погода в Армении: похолодает еще на 4-6 градусовВ городе Ереван 19-го октября, днем 21-22 октября ожидается кратковременный дождь. А 20-го и 23-го октября в армянской столице прогнозируется погода без осадков. Кратковременные осадки в отдельных...
13:11 19/10/2024Куба погрузилась в темноту: без электричества остались 10 млн человекКуба остается практически полностью обесточенной из-за аварии на главной ТЭЦ страны, передает «МИР 24».
12:31 19/10/2024Что ели первые люди на Земле?Бактерия Helicobacter pylori поселилась в желудке человека более 100 тысяч лет назад, это значит, что именно тогда люди начали употреблять в пищу мясо и рыбу, установили ученые.
12:20 19/10/2024Праздники Армянской церкви: 19 октября в календареСегодня, 19 октября, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Евангелистов Матфея, Марка, Луки и Иоанна, напоминает Qahana.am. Св. Матфей был одним из 12 апостолов Господа, автором...
12:14 19/10/2024В районе Арагаца в Армении идет снегСпасательная служба сообщает, что на территории Армении все дороги проходимы. В районе Арагаца идет снег. О КПП «Верхний Ларс» Согласно полученным из департамента ЧС МВД Грузии и из департамента...
15:29 18/10/2024Миллиардер Илон Маск отказался ехать на деловой ужин в Осло из-за дороговизныСостояние Маска оценивается в $247,5 млрд. По версии Forbes, в этом году он остается самым богатым человеком в мире.
15:03 18/10/2024«Пока у нас нет других условий». Плачевное состояние Ереванской консерватории после ливняНесколько аудиторий Ереванской государственной консерватории имени Комитаса оказались затопленными после выпавших в армянской столице накануне обильных осадков.
14:11 18/10/2024Циклон ослабнет, но пока не покинет территорию Армении: похолодает еще на 4-6 градусовКак и прогнозировалось, днем 17 октября и в ночь на 18 октября на всей территории Армении наблюдались обильные осадки, сообщают из «Центра гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей...
13:49 18/10/2024МВД Армении – водителям: использовать зимние шины и строго соблюдать правила дорожного движенияМинувшей ночью в ряде горных населенных пунктов Армении выпал первый снег. «Учитывая погодные условия и состояние дорожного полотна, призываем водителей в особенности при поездках в высокогорные...
13:17 18/10/2024Циклон с Запада принес непогоду в Армению, на дорогах в Сюнике наблюдается туманСпасательная служба сообщает, что автодороги в Республике Армения проходимы. В районах Ашоцка Ширакской области и Арагаца Арагацотнской области по положению на 10:00 шел снег. На автодорогах...
12:31 18/10/2024В Турции разбился следовавший в Каппадокию туристический автобус: 7 погибшихВ аварии с автобусом в Турции погибли 7, еще 33 человека получили различные травмы. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на главу МВД республики Али Ерликая. «В результате ДТП погибли 7 наших граждан,...
11:30 18/10/2024В ряде горных населенных пунктов Армении выпал первый снегМинувшей ночью в ряде горных населенных пунктов Армении выпал первый снег. Об этом сообщил заместитель директора «Центра гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении Гагик...