09:07 30/10/2025Երևանի և 8 մարզերի բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 30-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:56 30/10/2025Միքայել և Բագրատ Սրբազանների կոչն է՝ փորձություններով լի այս ժամանակներում բոլորս համախմբվենք Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու շուրջ«Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Գառնիկ Դանիելյանը, Ագնեսա Խամոյանն ու Աղվան Վարդանյանը ԱԱԾ մեկուսարանում տեսակցել են Բագրատ և Միքայել Սրբազաններին: Գառնիկ Դանիելյանը գրում է.
21:33 29/10/2025Ավտոմեքենան բախվել է ծառին, ինչի հետևանքով կա զոհՊարզվել է, որ «UAZ» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել անտառամիջյան ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել ծառին
20:11 29/10/2025Զգոն եղեք հանրային տարբեր վայրերում անվճար Wi-Fi ցանցերից օգտվելուց. հաճախ «անվճարը» կարող է թանկ արժենալ․ ՆԳՆՆԳՆ-ից հայտնում են․ «Եղեք զգոն հանրային տարբեր վայրերում անվճար Wi-Fi ցանցերից օգտվելուց. հաճախ «անվճարը» կարող է թանկ արժենալ: Հանրային Wi-Fi ցանցերում փոխանցվող տեղեկատվությունը հաճախ անպաշտպան է,...
19:51 29/10/202536 ժամ ջուր չի լինելու Շիրակի մարզում«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
18:25 29/10/2025Մեզ համար անընդունելի է ցանկացած քայլ, որը կարող է խաթարել Եկեղեցու ներքին խաղաղությունը․ հայտարարությունԱրևմտյան Եվրոպայի Հայրապետական Պատվիրակության հոգևորականաց դասի և եկեղեցական համայնքները հայտարարություն են տարածել, որում ասվում է.
17:32 29/10/2025Շվանիձոր-Նռնաձոր-ՀՀ սահման ավտոճանապարհին կատարվելու են պայթեցման աշխատանքներՇվանիձոր-Նռնաձոր-ՀՀ սահման ավտոճանապարհի շինարարական աշխատանքներով պայմանավորված՝ հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 15.00-19.00-ի սահմաններում, կատարվելու են պայթեցման աշխատանքներ։ Այս մասին հայտնում են...
17:13 29/10/2025Քաղաքացիները մեծամասամբ հրաժարվում են կարգալույծ քահանայի ծառայություններից. Տեր ՍարգիսՀովհաննավանքի դռան փականը փոխված է, բանալին հավանաբար կարգալույծ քահանայի մոտ է, իրենք են բացում ու փակում դուռը եկեղեցու դուռը
15:58 29/10/2025Գարեգին Երկրորդը հանդիպել է Մասյացոտնի թեմի հոգևոր սպասավորների հետԱյսօր Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում հանդիպում է ունեցել Մասյացոտնի թեմի հոգևոր սպասավորների հետ՝ ուղեկցությամբ թեմի առաջնորդ...
14:31 29/10/2025Կապանում ու մի քանի գյուղերում երկար ժամանակ ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
13:05 29/10/2025Անհասկանալի է, ովքեր են այդ մարդիկ, դպիրը պետք է լինի մկրտված, ձեռնադրված. Տեր Եսայի«Ոչ մեկին անձնապես չեմ ճանաչում, մեզ համար անծանոթ մարդիկ են։ Կարող է պատահական մարդկանց են բերել՝ չունենալով մարդիկ»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Տեր...
12:53 29/10/2025Ի՞նչ եղանակ է սպասվում նոյեմբերի առաջին օրերինԵրևանում հոկտեմբերի 29-ի ցերեկը, 30-ի գիշերը սպասվում է անձրև։ Հոկտեմբերի 30-ի ցերեկը, 31-ին, նոյեմբերի 1-3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում հոկտեմբերի 29-ի ցերեկն առանձին...
11:43 29/10/20253-ամյա Տիգրանի որոնողական աշխատանքներին ներգրավված է 100 ոստիկան, 212 փրկարարՆԳՆ Ոստիկանությունը և Փրկարար ծառայությունը շարունակում են Գեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղ գյուղի բնակիչ 3-ամյա Տիգրան Օվանեսովի որոնողական աշխատանքները։ Ժամը 10․00-ի դրությամբ աշխատանքներին ներգրավված են...
10:51 29/10/2025Գյումրին գրեթե ամբողջությամբ մեկ ու կես օրով կջրազրկվի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
09:06 29/10/2025Փաշինյանն ընդօրինակում է Չեխիայի դեսպանի՞նՆիկոլ Փաշինյանի՝ անընդհատ քննարկված լինելու, իր մասին խոսելու մոլուցքը նոր բարձունքներ է գրավում։ Այսօր նա տեսախցիկի դիմաց հայտնվել է դեղին փողկապով ու կոստյումին դեղին վարդ է փակցրել՝...
08:54 29/10/2025Հոկտեմբերի 29-ին բազմաթիվ հասցներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 29-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
23:37 28/10/2025Կարծում եմ՝ ավելացել է Մայր Աթոռին հանրային աջակցությունը․ ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու թիրախավորումը դա ծրագրված կերպով իրականացնողների համար, փառք Աստծո, առայժմ հիմնականում անպտուղ գործընթաց է, որի միակ...
23:22 28/10/2025Հայաստանում դե-յուրե գոյություն ունի շուրջ 43 կրոնական կազմակերպություն՝ չհաշված Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ եկեղեցինՔաղաքագետ Էդգար Էլբակյանը գրում է․ «Հայաստանում դե-յուրե գոյություն ունի շուրջ 43 կրոնական կազմակերպություն՝ չհաշված Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ եկեղեցին։ Եթե «կրկնվող» և «մասնաճյուղ» հանդիսացող...
23:11 28/10/2025Եթե դուք նույնիսկ «Երևան» հուշարձանը ձերը չեք համարում, ապա էլ ի՞նչի ենք նեղանում օրինակ ծառասպանդից․ ՀայրումյանԱկտիվիստ Էդուարդ Հայրումյանը գրում է․ «Ուրեմն Երևան հուշարձանը ըստ կադաստրի գտնվում է Վերին պտղնի գյուղում, բայց երբ 2022 թվականին Երևանի քաղաքապետարանից հետաքրքրվել էի, թե ո՞վ է այս տարածքի խնամքի...
22:59 28/10/2025Հռոմի Պապ Լևոն XIV-ը կաղոթի Ստամբուլի հայկական եկեղեցումՀռոմի Պապ Լևոն XIV-ը նոյեմբերի 30-ին՝ Սուրբ Անդրեաս առաքյալի տոնին, Թուրքիա կատարելիք իր առաքելական ճանապարհորդության ընթացքում Ստամբուլում կայցելի Պոլսո Հայոց պատրիարքության ենթակայության տակ գտնվող...

13:54 25/05/2022Red Wings to launch Volgograd-Yerevan flightsRussian regional leisure airline Red Wings will launch flights between the Russian city of Volgograd and Armenia’s capital Yerevan on 7 June.
16:48 24/05/2022Temperatures to drop below zero in some parts of ArmeniaTemperatures are expected to drop sharply in some parts of Armenia amid the cold front from Scandinavia, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports.
11:25 24/05/2022Armenian police searching homes of opposition membersLaw enforcement officers in Armenia have raided the homes of many opposition members since early Tuesday morning.
16:01 23/05/2022Temperatures to drop in ArmeniaRains and thunderstorms are expected in most parts of Armenia from 23 to 25 May. Hail is possible in some regions, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports. No precipitation is forecast for...
13:35 23/05/2022Armenia's Central Bank puts into circulation silver collector coin 'Davit Bek'The Central Bank of Armenia has put the silver collector coin “Davit Bek” into circulation starting from Monday, May 23, the bank said in a statement.
13:13 23/05/2022Police detain some protesters in Yerevan metroA group of young protesters paralyzed the operation of the Yerevan metro on Monday as part of the ongoing civil disobedience campaign to oust Nikol Pashinyan and thus prevent unacceptable concessions...
12:26 23/05/2022More than 100 million people forcibly displaced worldwide, UN saysThe UN refugee agency (UNHCR) has said the global number of forcibly displaced people has passed 100 million for the first time, describing it as a “staggering milestone”, the Guardian reports.
11:58 23/05/2022Opposition starts car protests in YerevanThe Armenian opposition began motorcade rallies in Yerevan early on Monday morning as part of its ongoing civil disobedience campaign to force PM Nikol Pashinyan from office and thus prevent...
21:56 21/05/2022Viva-MTS General Manager presented at Yerevan Tech Forum 2022Yerevan Tech Forum 2022 took place in Yerevan today. The Forum was organized by “Skill” event marketing company at Gabriel Sundukyan National Academic Theatre. Viva-MTS General Manager Ralph Yirikian...
17:00 21/05/2022May 21 marks International Tea DayInternational Tea Day is observed annually on May 21. The United Nations General Assembly decided to designate 21 May as International Tea Day on 19 December 2019, following an initiative by the FAO...
16:50 21/05/2022Temperatures to rise across ArmeniaNo precipitation is predicted in Armenia on May 21 and 22, the Ministry of Emergency Situations says.
17:56 20/05/2022Another housewarming celebrated in Getap village – Viva-MTSAfter many years of waiting, one more Armenian family has become a homeowner. The Hovsepyans, who started their family 27 years ago, celebrated housewarming only months ago. The house that they had...
17:00 20/05/2022Daytime walk of Caucasian leopard caught on camera in ArmeniaThe camera traps of the World Wide Fund for Nature Armenia (WWF Armenia) captured the daytime walk of the Caucasian leopard in the Arpa Protected Landscape in Armenia's Vayots Dzor Province.
16:45 20/05/2022Italian coffee shop fined $1,050 for failing to display espresso priceAn Italian coffee shop owner is in hot water after being fined 1,000 euros ($1,050) for failing to display the cost of a 2 euro ($2.12) espresso, CNN reports.
16:30 20/05/2022Temperatures to drop sharply across ArmeniaThe Hydrometeorology and Monitoring Center reported a sharp cold snap across Armenia on Friday. "In the evening, temperatures are expected to plummet due to the formation of a cold front over the...
14:26 20/05/2022Canada to ban Huawei, ZTE from its 5G networksCanada says it will ban two of China's biggest telecoms equipment makers from working on its 5G phone networks, BBC News reports.
14:10 20/05/2022'We won’t get tired of fighting': Opposition protesters block roads leading to Yerevan hotelOpposition protesters demanding Nikol Pashinyan's resignation blocked the roads leading to the Armenia Marriott Hotel in central Yerevan where a democracy forum was scheduled to be held in attendance...
13:12 20/05/2022Tsitsernakaberd highway in Yerevan closed amid landslideThe Tsitsernakaberd highway in Yerevan is closed on both sides because of a landslide, the Armenian Ministry of Emergency Situations said.
14:15 19/05/2022Temperatures set to drop across Armenia on May 20Showers and thunderstorms are expected in Armenia on May 19, 20, 23 and 24, the Hydrometeorology and Monitoring Center reports.