09:07 30/10/2025Երևանի և 8 մարզերի բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 30-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:56 30/10/2025Միքայել և Բագրատ Սրբազանների կոչն է՝ փորձություններով լի այս ժամանակներում բոլորս համախմբվենք Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու շուրջ«Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Գառնիկ Դանիելյանը, Ագնեսա Խամոյանն ու Աղվան Վարդանյանը ԱԱԾ մեկուսարանում տեսակցել են Բագրատ և Միքայել Սրբազաններին: Գառնիկ Դանիելյանը գրում է.
21:33 29/10/2025Ավտոմեքենան բախվել է ծառին, ինչի հետևանքով կա զոհՊարզվել է, որ «UAZ» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել անտառամիջյան ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել ծառին
20:11 29/10/2025Զգոն եղեք հանրային տարբեր վայրերում անվճար Wi-Fi ցանցերից օգտվելուց. հաճախ «անվճարը» կարող է թանկ արժենալ․ ՆԳՆՆԳՆ-ից հայտնում են․ «Եղեք զգոն հանրային տարբեր վայրերում անվճար Wi-Fi ցանցերից օգտվելուց. հաճախ «անվճարը» կարող է թանկ արժենալ: Հանրային Wi-Fi ցանցերում փոխանցվող տեղեկատվությունը հաճախ անպաշտպան է,...
19:51 29/10/202536 ժամ ջուր չի լինելու Շիրակի մարզում«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
18:25 29/10/2025Մեզ համար անընդունելի է ցանկացած քայլ, որը կարող է խաթարել Եկեղեցու ներքին խաղաղությունը․ հայտարարությունԱրևմտյան Եվրոպայի Հայրապետական Պատվիրակության հոգևորականաց դասի և եկեղեցական համայնքները հայտարարություն են տարածել, որում ասվում է.
17:32 29/10/2025Շվանիձոր-Նռնաձոր-ՀՀ սահման ավտոճանապարհին կատարվելու են պայթեցման աշխատանքներՇվանիձոր-Նռնաձոր-ՀՀ սահման ավտոճանապարհի շինարարական աշխատանքներով պայմանավորված՝ հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 15.00-19.00-ի սահմաններում, կատարվելու են պայթեցման աշխատանքներ։ Այս մասին հայտնում են...
17:13 29/10/2025Քաղաքացիները մեծամասամբ հրաժարվում են կարգալույծ քահանայի ծառայություններից. Տեր ՍարգիսՀովհաննավանքի դռան փականը փոխված է, բանալին հավանաբար կարգալույծ քահանայի մոտ է, իրենք են բացում ու փակում դուռը եկեղեցու դուռը
15:58 29/10/2025Գարեգին Երկրորդը հանդիպել է Մասյացոտնի թեմի հոգևոր սպասավորների հետԱյսօր Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում հանդիպում է ունեցել Մասյացոտնի թեմի հոգևոր սպասավորների հետ՝ ուղեկցությամբ թեմի առաջնորդ...
14:31 29/10/2025Կապանում ու մի քանի գյուղերում երկար ժամանակ ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
13:05 29/10/2025Անհասկանալի է, ովքեր են այդ մարդիկ, դպիրը պետք է լինի մկրտված, ձեռնադրված. Տեր Եսայի«Ոչ մեկին անձնապես չեմ ճանաչում, մեզ համար անծանոթ մարդիկ են։ Կարող է պատահական մարդկանց են բերել՝ չունենալով մարդիկ»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Տեր...
12:53 29/10/2025Ի՞նչ եղանակ է սպասվում նոյեմբերի առաջին օրերինԵրևանում հոկտեմբերի 29-ի ցերեկը, 30-ի գիշերը սպասվում է անձրև։ Հոկտեմբերի 30-ի ցերեկը, 31-ին, նոյեմբերի 1-3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում հոկտեմբերի 29-ի ցերեկն առանձին...
11:43 29/10/20253-ամյա Տիգրանի որոնողական աշխատանքներին ներգրավված է 100 ոստիկան, 212 փրկարարՆԳՆ Ոստիկանությունը և Փրկարար ծառայությունը շարունակում են Գեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղ գյուղի բնակիչ 3-ամյա Տիգրան Օվանեսովի որոնողական աշխատանքները։ Ժամը 10․00-ի դրությամբ աշխատանքներին ներգրավված են...
10:51 29/10/2025Գյումրին գրեթե ամբողջությամբ մեկ ու կես օրով կջրազրկվի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
09:06 29/10/2025Փաշինյանն ընդօրինակում է Չեխիայի դեսպանի՞նՆիկոլ Փաշինյանի՝ անընդհատ քննարկված լինելու, իր մասին խոսելու մոլուցքը նոր բարձունքներ է գրավում։ Այսօր նա տեսախցիկի դիմաց հայտնվել է դեղին փողկապով ու կոստյումին դեղին վարդ է փակցրել՝...
08:54 29/10/2025Հոկտեմբերի 29-ին բազմաթիվ հասցներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 29-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
23:37 28/10/2025Կարծում եմ՝ ավելացել է Մայր Աթոռին հանրային աջակցությունը․ ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու թիրախավորումը դա ծրագրված կերպով իրականացնողների համար, փառք Աստծո, առայժմ հիմնականում անպտուղ գործընթաց է, որի միակ...
23:22 28/10/2025Հայաստանում դե-յուրե գոյություն ունի շուրջ 43 կրոնական կազմակերպություն՝ չհաշված Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ եկեղեցինՔաղաքագետ Էդգար Էլբակյանը գրում է․ «Հայաստանում դե-յուրե գոյություն ունի շուրջ 43 կրոնական կազմակերպություն՝ չհաշված Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ եկեղեցին։ Եթե «կրկնվող» և «մասնաճյուղ» հանդիսացող...
23:11 28/10/2025Եթե դուք նույնիսկ «Երևան» հուշարձանը ձերը չեք համարում, ապա էլ ի՞նչի ենք նեղանում օրինակ ծառասպանդից․ ՀայրումյանԱկտիվիստ Էդուարդ Հայրումյանը գրում է․ «Ուրեմն Երևան հուշարձանը ըստ կադաստրի գտնվում է Վերին պտղնի գյուղում, բայց երբ 2022 թվականին Երևանի քաղաքապետարանից հետաքրքրվել էի, թե ո՞վ է այս տարածքի խնամքի...
22:59 28/10/2025Հռոմի Պապ Լևոն XIV-ը կաղոթի Ստամբուլի հայկական եկեղեցումՀռոմի Պապ Լևոն XIV-ը նոյեմբերի 30-ին՝ Սուրբ Անդրեաս առաքյալի տոնին, Թուրքիա կատարելիք իր առաքելական ճանապարհորդության ընթացքում Ստամբուլում կայցելի Պոլսո Հայոց պատրիարքության ենթակայության տակ գտնվող...

14:44 29/07/2024Пассажирский поезд сошел с рельсов под Волгоградом после столкновения с КАМАЗомВосемь вагонов пассажирского поезда Казань-Адлер сошли под Волгоградом после столкновения с "Камазом", сообщили РЖД в Telegram-канале.
13:34 29/07/2024Синоптики рассказали о погоде в Армении в первые дни августаДнем 29 июля, а также 30 июля в Ереване прогнозируется погода без осадков. А 31 июля, 1-2 августа в вечерние часы в отдельных районах армянской столицы возможны кратковременные дожди и грозы....
13:23 29/07/2024Трагическое ДТП в Вайоцдзорской области Армении: 20-летний водитель погиб на местеТрагическое ДТП в ночь на понедельник, 29 июля, произошло в Вайоцдзорской области Армении. Как сообщает Спасательная служба МВД Армении, сигнал об аварии и пострадавшем возле перекрестка села Кечут...
13:17 29/07/2024На собрании во дворе церкви Св. Анны в Ереване архиепископ Баграт Галстанян подведет итоги своего визита в Вайоцдзорскую областьСегодня в 19:30 во дворе церкви «Сурб Анна» (Св. Анны) состоится собрание. Об этом говорится на странице движения «Священная борьба» в соцсети Facebook. Согласно информации, в ходе встречи лидер...
12:24 29/07/2024В Италии умер кондитер, придумавший десерт «тирамису»Итальянский кондитер Роберто Лингуанотто, придумавший знаменитый десерт "тирамису", скончался в возрасте 81 года, сообщает газета Corriere della Sera.
12:05 29/07/2024Информация о разведывательном полете беспилотника ВС Армении не соответствует действительности. ОпровержениеМинобороны Армении заявило, что информация азербайджанского военного ведомства якобы о разведывательном полете беспилотника армянской армии на пограничном участке не соответствует действительности.
11:02 29/07/2024Ежегодно 29 июля во всем мире отмечается Международный день тиграЕжегодно 29 июля во всем мире отмечается Международный день тигра (International Tiger Day), который был учрежден в 2010 году на Международном форуме «Тигриный саммит» в Санкт-Петербурге по проблемам...
16:48 27/07/2024Вертолетчики ЮВО в Армении совершили учебно-тренировочные полетыЭкипажи армейской авиации военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Республике Армения выполнили полеты в боевом порядке звена, парами и одиночно в ходе учебно-тренировочных полетов в горной...
16:29 27/07/2024Пернатый вор: чайке запретили заходить в магазин в БританииЧайке по имени Стивен официально запретили заходить в продуктовый магазин в английской деревне Вайк-Реджис.
15:24 27/07/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Власти потратили на пропаганду против движения «Священная борьба» около $50 млн«Эти люди на пропаганду ненависти, согласно дошедшим до нас сведениям, только в информационном поле, про полицейских еще не говорю, потратили примерно 50 млн долларов», – сообщил на встрече с...
14:20 27/07/2024Землетрясение произошло на западе ГрузииЗемлетрясение магнитудой 4,3 произошло на западе Грузии близ поселка Чхороцку (регион Самегрело-Земо Сванети), говорится на сайте Национального центра сейсмического мониторинга.
13:35 27/07/2024Архиепископ Баграт Галстанян в Вайоцдзорской области Армении провел встречу с гражданамиЛидер движения «Священная борьба» архиепископ Баграт Галстанян с визитом находится в Вайоцдзорской области Армении.
13:26 27/07/2024В честь праздника Наг Панчами индийцы пронесли на себе сотни кобрВ Индии состоялся традиционный фестиваль змей. Это один из самых необычных праздников в мире. Местные жители прошли по улицам, неся на себе ядовитых рептилий, передает «МИР 24». Главные участники...
13:23 27/07/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Власть антихриста сохраняет в повестке дня и вопрос ТигранашенаЛидер движения «Священная борьба» архиепископ Баграт Галстанян во время визита в Вайоцдзорскую область Армении сегодня сделал остановку в Тигранашене, коснувшись проблем общины.
12:33 27/07/2024Перечислены машины, которыми больше всего довольны их владельцыКонсалтинговая фирма J.D. Power опубликовала рейтинг удовлетворенности владельцев своими машинами, сделанный на основе опроса респондентов в США. Об этом пишет auto.ru. Среди премиальных брендов...
12:08 27/07/2024Синоптики рассказали о погоде в Армении в субботу27 июля, 28 июля, ночью 29 июля в армянской столице Ереване прогнозируются дожди и грозы, в отдельных местах в городе осадки будут интенсивными.
11:35 27/07/2024На грани банкротства: роскошный особняк Кевина Спейси ушел с молотка из-за долговРоскошный особняк Кевина Спейси в Балтиморе был продан на аукционе за 3,24 млн долларов. Торги длились всего 15 минут, за это время начальная ставка поднялась вдвое, передает МИР 24. Дом актера был...
11:25 27/07/2024Лесной пожар уничтожил половину города в КанадеПлощадь пожара в канадском заповеднике Джаспер достигла 36 тысяч гектаров. Как передает МИР 24, огнеборцам не удается остановить распространение стихии. Пострадал и расположенный рядом город, жителей...
11:03 27/07/2024Селин Дион завершила церемонию открытия ОИ‑2024 исполнением L’Hymne à l’amourПевица Селин Дион своим выступлением закрыла церемонию открытия Олимпиады-2024 в Париже. Дион исполнила песню Эдит Пиаф «Hymne а l'amour» («Гимн любви» — перевод) на втором этаже Эйфелевой башни....
16:53 26/07/2024Дроконовы камни и ландшафт древнего памятника Тиринкатар в Армении включены в предварительный список Всемирного наследия ЮНЕСКОНа 46-й сессии Комитета всемирного наследия ЮНЕСКО была обсуждена и одобрена представленная Арменией заявка о включении вишапакаров (Драконовы камни) и культурного ландшафта археологического...