10:32 31/10/2025Նյու Յորքում առատ տեղումները գերազանցել են 1917 թ, գրանցված ռեկորդը, կան զոհերՆյու Յորքում առատ տեղումները ջրհեղեղների պատճառ են դարձել։ Ջրածածկ են եղել մոտրայի կայարաններ, փողոցներ։ Միջազգային մամուլը գրում է, որ աղետի հետրանքով առնվազն երկու մարդ է մահացել։ Ն39-ամյա և...
08:52 31/10/2025Մայիսի 31-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 31-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:26 30/10/2025ԵԿՄ կազմում մարտական հերթապահության ժամանակ հանկարծամահ է եղել Սամվել Թանգիի ՀայրապետյանըՄահվան հանգամանքները կպարզվեն քննության արդյունքում
21:38 30/10/2025ԱՄՆ-ում քահանաներին մեղադրել են երեխաների նկատմամբ սեռական բռնության հարյուրավոր դեպքերի մեջՎերջին 50 տարիների ընթացքում բացահայտել է սեռական բռնության մեջ մեղադրվող մոտ 200 քահանաների
21:21 30/10/2025Որպես անհետ կորած որոնվում է 1939 թվականին ծնված Խաչատուր Խաչատրյանը. ՈստիկանությունՆա հոկտեմբերի 28-ին դուրս է եկել իր բնակարանից և չի վերադարձել
20:50 30/10/2025Վրաստան ամենամեծ թվով այցելություններ եղել են ՌԴ-ից, Թուրքիայից և ՀայաստանիցՎրաստանի վիճակագրական ծառայության տվյալներով՝ 2025 թվականի երրորդ եռամսյակում (հուլիս-օգոստոս-սեպտեմբեր) ամենամեծ թվով այցելուներ՝ ավելի քան 567 հազար, գրանցվել են Ռուսաստանի Դաշնությունից.
20:30 30/10/2025Իրենց կողմից կատարվածը ներկայացում է․ Տեր Սարգիսը՝ Հովհաննավանքի գրավման մասին«Իրենք ներկայացան որպես Օհանավան գյուղի բնակիչներ, բայց հետո ձեր իսկ կողմից պարզաբանումների միջոցով, տեղեկացանք, որ մի քանիսն էին օհանավանցի, մնացածը քաղաքացիական զգեստով ոստիկաններ են և այլ մարդիկ,...
16:35 30/10/2025Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության ծախսերը կաճենԱշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության բյուջեն 2026-ին նախատեսվում է սահմանել 993 մլրդ 17 մլն դրամ, որից 990 մլրդ 661 մլն դրամը կամ ընդհանուր ծախսերի 99,8 տոկոսը կհատկացվի ընթացիկ ծախսերի, իսկ...
16:31 30/10/2025Պարոն Հովհաննիսյան ասում է, որ եթե կենսաթոշակները բարձրացնենք, ոչ միայն թոշակառուները վատ կապրեն, այլև՝ բոլորս. Արսեն ԹորոսյանՄենք նաև այս գործիքներով փորձում ենք ստվերը բերել սպիտակ դաշտ, հարկելով գործարքները և ավելացնելով պետական բյուջեի մուտքերը
16:11 30/10/2025Բռնազավթված է Հովհաննավանքը, uպառնшլիքներ ու բռնnւթյшն կոչեր են հնչում հոգևորականների նկատմամբ. Մայր Աթոռ«Իշխանությունների հովանավորմամբ Հովհաննավանքում ծիսակատարությունների անվան տակ կատարվող գործողությունները պղծություն են, չունեն հոգևոր որևէ արժեք և անվավեր են, իսկ Հովհաննավանքի եկեղեցին ենթակա է վերասրբագործման»։
13:50 30/10/2025Մարդկանց սրտով՝ հարկերն ու տուրքերն էլ վերացրեք. Ալիսա Գևորգյանը՝ զինծառայությունը կրճատելու հիմնավորմանն ի պատասխան«Բանակը քանդելու պատասխանատվությունը հիմա էլ մայրերի ուսերին դրեցին, թե բա՝ մայրերի սրտով որոշում ենք ընդունել, բանակում ծառայության ժամկետը կրճատել՝ երկուսից մեկ ու կես տարի ենք դարձրել։ Մայրերի...
12:56 30/10/2025Որևէ հետք չկա, քննարկվում են 3-ամյա Տիգրանի կորելու բոլոր վարկածները. Գեղարքունիքի մարզպետ«Որևէ նորություն չկա։ Որևէ հետք չկա»,- լրագրողներին ասաց Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը՝ խոսելով հոկտեմբերի 27-ից մարզի Ծափաթաղ գյուղի բնակիչ 3-ամյա Տիգրան Օվանեսովի կորելու մասին։ Նա նշեց, որ...
12:26 30/10/2025Օդի ջերմաստիճանը կշարունակի նվազելԵրևանում հոկտեմբերի 30-ի ցերեկը, 31-ին, նոյեմբերի 1-4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում հոկտեմբերի 30-ի ցերեկը, 31-ին, նոյեմբերի 1-4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին...
12:06 30/10/2025Իմ անունով, օգտագործելով իմ լուսանկարը, կեղծ հաշիվներ են բացվել. Ժաննա ԱնդրեասյանԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը հայտնում է , որ իր անունով, լուսանկարով տարբեր հարթակներում կեղծ հաշվիվներ են բացվել «Այդ հաշիվներից գրում են տարբեր մարդկանց տարբեր թեմաներով։ Ինչպես օրինակ իրավապահ...
11:42 30/10/20254-րդ օրն է շարունակվում են 3-ամյա Տիգրանի որոնողական աշխատանքներըՆԳՆ Ոստիկանությունը և Փրկարար ծառայությունը շարունակում են Գեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղ գյուղի բնակիչ 3-ամյա Տիգրան Օվանեսովի որոնողական աշխատանքները։ Ժամը 11․00-ի դրությամբ աշխատանքներին ներգրավված են...
11:40 30/10/2025Նոր ուժով մարդկանց վրա հարձակվում են. Սամվել Մարտիրոսյանի ահազանգը«Ես լրջորեն սխալվեցի, մտածելով, թե էս հարձակումը հաղթահարեցինք։ Նոր ուժով մարդկանց վրա հարձակվում են։ Արդեն շատ տարբեր - բիզնեսի ոլորտից, բժիշկներ, երաժիշտներ։ Շատ լավ պատրաստված են, գիտեն, ով ով ա,...
11:34 30/10/2025Աստվածաշնչում չկա պատվիրան, որն ասում է՝ լսեք Քննչական կոմիտեին. Տեր Տաճատ«Այսօր խախտված են Արագածոտնի թեմի հոգևոր դասի իրավունքները»,-Հովհաննավանքում տեղի ունեցածի ու դրան նախորդած իրադարաձությունների հետևանքների մասին ասում է Տեր Վրթանես քահանա Բաղալյանը։ Նա հիշեցնում...
11:31 30/10/20252025 թվականի ձմեռային զորակոչից սկսած պարտադիր զինվորական ծառայությունը 18 ամիս է լինելու«Օրենքի նախագծով նախատեսվում է շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայության 24-ամսյա ժամկետը փոխարինել 18-ամսյա ծառայության ժամկետի»,-կառավարության նիստումասաց պաշտպանության նախարաի տեղակալ Արման...
10:56 30/10/2025Լոռիում բեռնատար գնացքը բախվել է ավտոմեքենային, կան տուժածներՀոկտեմբերի 30-ին, ժամը 08։57-ին Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Լեռնապատ գյուղի մոտակայքում՝ երկաթգծի անցումի վրա, տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա...
10:50 30/10/2025Իրավապաշտպաններն ու ՀԿ ներկայացուցիչներն ահազանգում են Հանրային հեռուստաընկերությունը հանրությանը վերադարձնելու անհրաժեշտության մասինՄենք՝ հասարակական և քաղաքական տարբեր շրջանակների ու կազմակերպությունների ներքոստորագրյալ ներկայացուցիչներս, հայտարարում ենք, որ օրենքով հանրային շահին ծառայելու և բազմակարծություն ապահովելու նպատակով...

11:40 01/08/2024Температура воздуха в Армении 3-5 августа постепенно повысится на 4-6 градусовВ период с 1 по 3 августа в вечерние часы в отдельных районах армянской столицы Еревана возможны кратковременные дожди и грозы.
17:00 31/07/2024Татьяна Бакальчук заявила о крахе брака задолго до объединения Wildberries с RussОсновательница и владелец маркетплейса Wildberries Татьяна Бакальчук в эксклюзивном интервью сайту KP.RU ответила на слова главы Чечни Рамзана Кадырова о рейдерском захвате компании.
16:41 31/07/2024214 тысяч драмов – за 1 дерево. Новые подробности о стоимости засохшего сквера в центре ЕреванаPanorama.am ранее писал о засохших туях в примыкающем к церкви Св.Григория Просветителя сквере в центре Еревана.
16:05 31/07/2024В оккупированном Баку Кашатаге погибли 4 азербайджанских военныхМинистерство обороны Азербайджана в среду сообщило о смерти четырех своих военнослужащих. Инцидент произошел в оккупированном Арцахе (НКР). По данным министерства, капитан Асиф Эмналиев, прапорщик...
15:56 31/07/2024На грузинском курорте Кобулети проливные дожди вызвали проблемы на дорогахПроливные дожди в грузинском городе Кобулети привели к проблемам на дорогах, сообщает Sputnik Грузия.
15:36 31/07/2024Братья Мирзояны и развод года в РФ: что происходит в семье основательницы Wildberries?Продолжительность бракоразводного процесса основательницы Wildberries Татьяны Бакальчук с ее супругом Владиславом может варьироваться от нескольких месяцев до нескольких лет в зависимости от ряда...
14:38 31/07/2024Как заготавливают овощные и фруктовые консервы в Армении?В Армении сезон заготовок фруктов и овощей. Консервные заводы республики начали работать с полной нагрузкой. Какая продукция пользуется особым спросом - в репортаже «МИР 24». На этом заводе овощи...
13:15 31/07/2024Аномальная жара: высокие температуры в Южную Европу принес с собой горячий воздух из Северной АфрикиЭкстремальная жара продолжает испытывать Европу: в девяти муниципалитетах Испании действует оранжевое предупреждение о высокой температуре, пишет Euronews.
12:35 31/07/2024Основательница Wildberries Татьяна Бакальчук подтвердила, что подала на развод с мужемОсновательница маркетплейса Wildberries Татьяна Бакальчук подтвердила, что подала на развод со своим мужем Владиславом.
11:18 31/07/2024Сегодня днем столбики термометров в Ереване поднимутся до +32-+34 градусовВ Ереване 31 июля, 1-3 августа в вечерние часы в отдельных районах армянской столицы Еревана возможны кратковременные дожди и грозы.
16:46 30/07/2024Медвежонок на Кузбассе украл у рыбаков печеньеНа Кузбассе медвежонок украл у рыбаков печенье. Хищник появился из леса внезапно, напугав компанию отдыхающих. МИР 24 приводит подробности. Когда все разбежались, медвежонок начал обшаривать вещи....
13:43 30/07/2024Пожар на территории одного из медцентров в Ереване: были эвакуированы десятки пациентовПожар произошел на территории одного из ереванских медцентров накануне вечером. Подробности приводит Спасательная служба МВД РА. Сигнал о возгорании во дворе одного из медцентров в Ереване поступил...
13:08 30/07/2024Ушла из жизни Мария ТертерянБезвременно ушла из жизни Мария Тертерян. Мария – первая, самая старшая внучка выдающегося композитора Авета Тертеряна. Она жила в Эквадоре, возглавляла культурный фонд «Авет Тертерян», бережно...
12:52 30/07/2024Машины Рубиняна и Кылыча уже у КПП «Маргара»Специальные представители Армении и Турции по вопросу нормализации отношений между двумя странами – Рубен Рубинян и Сердар Кылыч – сегодня, 30 июля, проведут 5-ю встречу.
12:26 30/07/2024Отец-рекордсмен: Павел Дуров сообщил, что у него более 100 биологических детей в 12 странахАмериканский предприниматель и миллиардер Илон Маск в соцсети X заявил по поводу новости о сотне биологических детей у основателя мессенджера Telegram Павла Дурова, что это "уровень новичка", в шутку...
12:13 30/07/2024В озере под Анапой трагически погибли трое армян – 2 брата и их племянникСледователями возбуждено уголовное дело о нарушении правил безопасности движения и эксплуатации водного транспорта после гибели троих мужчин в озере Анапы (Краснодарский край), сообщает пресс-служба...
12:03 30/07/202430 июля – Международный день дружбыМеждународный день дружбы (International Day of Friendship), установленный в 2011 году резолюцией Генеральной Ассамблеи ООН № 65/275, отмечается ежегодно 30 июля.
11:53 30/07/2024Магнитные бури с сегодняшнего дня по четверг обещают синоптикиМагнитные бури ожидаются на Земле со вторника по четверг, сообщил ведущий специалист центра погоды "Фобос" Михаил Леус.
17:52 29/07/2024Клубника – среди 10 лучших продуктов для похуденияПродукты с низким гликемическим индексом (ГИ) не вызывают резких скачков уровня сахара в крови, поэтому их стоит употреблять тем, кто хочет сбросить вес.
17:31 29/07/2024Основная часть билетов на перенесенный концерт Снуп Догга в Ереване возвращенаОсновная часть билетов за перенесенный концерт американского рэпера Снуп Догга в Ереване возвращена.