20:20 31/10/2025Ծնողներիս կյանքին վտանգ չի սպառնում․ Սարիկ ՄինասյանԳյումրու ավագանու ՔՊ խմբակցության ղեկավար Սարիկ Մինասյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադառնալով այսօր տեղի ունեցած վթարին, գրել է․ «Շնորհակալ եմ բոլորիդ ուշադրության և անհանգստության համար: Հասկանալի...
20:11 31/10/2025Չարաբաստիկ պատերազմը շատ բան խլեց մեր երկրից` արժանապատվություն, հայրենիք, մարդկային կյանքեր․ ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ « Չլիներ ավերիչ պատերազմն ու դրա դառը հետևանքները Հայկազն ու իր նման հազարավոր նվիրյալներ իրենց կյանքը կկառուցեին, երկրին...
19:58 31/10/2025Պատմական անցում՝ Սևանի կղզուց դեպի թերակղզի՝ 90 տարվա ընթացքումՀՀ ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն ՊՈԱԿ-ի տնօրոն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Պատմական անցում՝ կղզուց դեպի թերակղզի՝ 90 տարվա ընթացքում։ Վերևի լուսանկարում՝ Սևանի կղզին՝ 1936 թվականին,...
19:23 31/10/2025Թակարդում արգելափակված արջի քոթոթը փրկվել և տեղափոխվել է փրկարար կենտրոն. ԲԸՏՄՇՄՆ էկոպարեկային ծառայությունը Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմին ահազանգ է փոխանցել, որ Վայոց ձորի մարզի Հերմոն բնակավայրի վարչական տարածքում հայտնաբերվել է ցանկապատում արգելափակված արջի...
17:59 31/10/20258-10 ծնող ենք եղել, ռազմականից 9 տուժող, փաստորեն Տորք անգեղն ենք. Արսեն Ղուկասյան««Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում և աշխատակիցների, և կալանավորների կողմից արժանացել եմ մարդկային վերաբերմունքի։ Չէի սպասում նման վերաբերմունք»,- դատարանի որոշմամբ ազատ արձակվելուց հետո...
17:29 31/10/2025Նիկոլ Փաշինյանը շոու, քաղաքական միջոցառում է անում՝ ֆեյք քահանայով. Տեր Վրթանես«Վարչապետը շոու, քաղաքական միջոցառում է անում՝ ֆեյք քահանայով, կարգալույծ քահանայով»,- ասում է Տեր Վրթանես քահանա Բաղալյանը՝ խոսելով Հովհաննավանքում կարգալույծ քահանայի կողմից հոկտեմբերի 26-ին...
16:42 31/10/2025Վթարի են ենթարկվել Սարիկ Մինասյանի ծնողները. Shamshyan.comԱյսօր՝ հոկտեմբերի 31-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում: Ժամը 15:10-ի սահմաններում Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի Փարպի բնակավայրի վարչական տարածքում դեպի Երևան ընթանալիս «Ֆորդ»...
16:15 31/10/2025Ոսկու համաշխարհային գների կրկնակի բարձրացումն ավելի շատ կանդրադառնա հարսանիք գնալ ցանկացողների վրա. Աղասի ԹավադյանՊատմության մեջ միշտ այս երևույթը կա, երբ անորոշության վիճակը մեծանում է, ոսկու գները աճում են
15:46 31/10/2025Հովհաննավանքում ստեղծված խնդիրը պետք է լուծվի իրավական ճանապարհով, մյուս ճանապարհներն անընդունելի են, կարող են բախումների տանել. Տեր Եսայի«Հովհաննավանքը սեփականության իրավունքով պատկանում է Մայր Աթոռ Սուրբ էջմիածնին։ Հստակ է, որ Հովհաննավանքում այսօր խախտված է տեղի օրինավոր սպասավորների ծառայությունը, լիարժեքորեն խախտված է...
15:24 31/10/2025Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն՝ Սարալանջի շրջանցիկ ճանապարհումՄայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով ս.թ. նոյեմբերի 3-ից կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն: Մասնավորապես՝ Սարալանջի շրջանցիկ ճանապարհ – Գլինկայի...
14:49 31/10/2025Աղբավայրի խնդիրը 75 տարվա է,մի տարում չի լուծվելու. ԱվինյանԱյստեղ մեր մտավախությունը, վստահ եմ, նաև՝ պարոն Խուդաթյանինը, ժամանակայինն է
14:30 31/10/2025Իշխանության քայլերն ուղղված են ողջ հայ ժողովրդի, Հայաստանի դեմ, սահմաններ չունեն. Ցոլակ Ակոպյան«Իշխանության քայլերն ուղղված են ոչ միայ եկեղեցու դեմ, այլ ուղղված են ողջ հայ ժողովրդի դեմ, Հայաստանի դեմ», -Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Վ.Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի նախկին պրոռեկտոր...
14:06 31/10/2025Ոչ թե «խաղաղության» հռչակագիր, այլ՝ gեղաuպանnւթյան, որովհետև Փաշինյանը թույլատրում է Թուրքիային ու Ադրբեջանին շարունակել gեղաuպանnւթյnւնը. Իշխանյան«Նիկոլ Փաշինյանը խոստացել է Ադրբեջանին Հայաստանում պայքարել ծայրահեղականության դեմ»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ռեժիսոր Հովհաննես Իշխանյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչո՞ւ է իշխանությունը...
13:58 31/10/2025Խցանումները տնտեսական ակտիվության որոշակի հետևանք է. Տիգրան ԱվինյանԱնկյունաքարային խաչմերուկներում պետք է տեխնոլոգիական լուծումներով լուսացույցներ ունենալ
13:38 31/10/2025Գարեգին Երկրորդն մտահոգությամբ անդրադարձել է Միքայել Սրբազանի անարդար դատավճռին և ազատազրկմանըՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հոկտեմբերի 31-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում հանդիպում է ունեցել Շիրակի և Արթիկի թեմերի հոգևոր սպասավորների հետ՝ ուղեկցությամբ...
12:40 31/10/2025Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանաԵրևանում հոկտեմբերի 31-ի ցերեկը, նոյեմբերի 1-5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում հոկտեմբերի 31-ի ցերեկը, նոյեմբերի 1-5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին հարավարևմտյան՝...
11:54 31/10/2025Հայաստանում վերջին տվյալների համաձայն՝ կյանքի միջին տևողությունը կազմել է 77.47 տարի, կանանց դեպքում` մինչև 81.0Միավորված Ազգերի Կազմակերպության տվյալներով՝ մինչև 2050 թվականը աշխարհում յուրաքանչյուր 6 մարդուց 1-ը կլինի 65 տարեկանից բարձր, ի տարբերություն` 2019 թվականի յուրաքանչյուր 11-ից 1 մարդու։ ԵՊԲՀ...
11:29 31/10/2025Գարեգին Երկրորդի գահակալության 26-րդ տարեդարձի առիթով նոյեմբերի 2-ին դուրս կբերվի Սկևռայի սրբոց մասանց պահարանըՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օծման և գահակալության 26-րդ տարեդարձի առիթով, առաջիկա կիրակի՝ նոյեմբերի 2-ին, ընկալյալ կարգի համաձայն, հընթացս Սուրբ և Անմահ...
11:21 31/10/2025Հայանիստ - Հովտաշեն ճանապարհին գտնվող կամուրը քանդվել է բեռնատարի պատճառովԴավիթ Խուդաթյանն ասաց, որ ամենօրյա ռեժիմով աշխատում են նախագիծ ունենալու, օր առաջ շինարարական աշխատանքներ մեկնարկելու համար։
10:59 31/10/2025Միասնական աղոթք՝ ՕշականումԱրժանապատիվ Տեր Վազգեն քահանա Հովհաննիսյանն հորդորել է, որ ավելի ամրանան հավատքի և սիրո մեջ ու հույսով լցվեն փորձությունները հաղթահարելու ճանապարհին:

17:09 02/08/2024«Это был бы долгожданный шаг в правильном направлении»: Патель – о выводе российских пограничников из аэропорта «Звартноц»В Госдепе США назвали долгожданным шагом вывод российских пограничников из ереванского международного аэропорта «Звартноц».
16:00 02/08/2024СМИ: сына актера Армена Джигарханяна расстреляли гангстеры в Лас-ВегасеСына актера Армена Джигарханяна расстреляли в центре Лас-Вегаса, одна из пуль прошла мимо, вторая задела голову, передает Mash.
15:55 02/08/2024В России от разъяренного быка пастуха спасли полицейскиеПолицейские в Нижегородской области спасли жизнь пастуху, на которого напал разъяренный бык, сообщает РИА Новости со ссылкой на региональное управление МВД.
12:14 02/08/2024Пакистан: улицы Лахора превратились в реки из-за проливных дождейНе менее 24 жителей Пакистана погибли в результате проливных дождей и наводнений на севере и северо-западе страны, сообщает «МИР 24».
12:09 02/08/2024Столбики термометров в Армении поднимутся на 8 градусов2 и 3 августа ночью и в вечерние часы, вечером 6 августа в отдельных районах армянской столицы Еревана возможны кратковременные дожди и грозы.
11:56 02/08/2024В Турции заблокировали InstagramСовет по технологиям и коммуникациям Турции заблокировал доступ к социальной сети Instagram, сообщает 2 августа Reuters со ссылкой на решение ведомства.
11:53 02/08/2024Суд запретил москвичу держать в квартире 30 кошекБутырский суд Москвы удовлетворил иск прокуратуры о запрете гражданину содержать в квартире около 30 кошек после жалоб соседей, сообщили РИА Новости в суде.
17:49 01/08/2024В проживающей в Ставропольском крае армянской семье родился 11-й ребенокГлава семьи, Гурген Хачатурович, рассказал, что он выполнил наказ дедушки и теперь у него семеро сыновей.
17:27 01/08/2024Рэпер 50 Cent принес на фотосессию 3,5 млн долларов наличнымиРэпер Кертис Джексон (50 Cent) провел необычную фотосессию для журнала The Hollywood Reporter. Актер и продюсер был запечатлен с внушительной суммой денег. Кертис Джексон принес в студию 3,5 млн...
15:58 01/08/2024Число пострадавших под завалами в Нижнем Тагиле вырослоСотрудники МЧС извлекли из-под завалов обрушившей в Нижнем Тагиле пятиэтажки еще одного выжившего, сообщила пресс-служба министерства в четверг.
15:17 01/08/2024В Индии муж приковал жену цепью в джунглях и оставил на 40 днейИндийская полиция задержала мужа гражданки США Лалиты Кайи Кумар, которая была обнаружена прикованной цепью к дереву в джунглях штата Махараштра.
15:06 01/08/2024Видеоловушка в Хосровском заповеднике в Армении «поймала» бурого медведяВ государственном заповеднике «Хосровский лес» в Армении видеоловушка WWF вновь засняла бурого медведя.
14:43 01/08/2024«Вот новое положение дел»: Татул Акопян – из тавушского КиранцаЖурналист Татул Акопян сегодня утром посетил село Киранц Тавушской области Армении, заснял новую границу с Азербайджаном, вдоль которой установлены металлические пластины.
14:18 01/08/2024Вожатые караульных собак военной базы ЮВО в Армении провели со своими питомцами тренировкуВожатые караульных собак военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Республике Армения учили своих питомцев преодолевать полосу препятствий и выполнять служебные команды в рамках плановой тренировки.
12:49 01/08/2024Маск заявил, что идет за президентом Венесуэлы Мадуро и отвезет его в Гуантанамо на ослеАмериканский предприниматель Илон Маск в социальной сети Х заявил, что идет за президентом Венесуэлы Николасом Мадуро и «отвезет его в Гуантанамо на Кубе на осле».
12:35 01/08/2024Число погибших в результате оползней на юге Индии достигло 277Число погибших в результате оползней в южном индийском штате Керала увеличилось до 277. Об этом сообщает газета The Times of India со ссылкой на данные департамента здравоохранения штата. Как...
12:33 01/08/2024Взрыв с обрушением произошел в жилом доме в селе Воскеаск: погиб ребенокВзрыв с последующим обрушением произошел в жилом доме в селе Воскеаск Ширакской области Армении. Об этом сообщает Спасательная служба МВД Армении. Согласно информации, сигнал о происшествии поступил...
12:07 01/08/2024Праздники Армянской церкви: 1 августа в календареСегодня, 1 августа, Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. Отшельников Трифона, Парсама и Онуфрия, напоминает Qahana.am. Святой мученик Трифон родился во Фригии. С юных лет Господь...
12:03 01/08/2024Армянские пограничники с 1 августа самостоятельно несут службу в «Звартноце»Армянские пограничники приступят с 1 августа к самостоятельной охране госграницы в ереванском аэропорту "Звартноц" без участия российских коллег - впервые с 1992 года.