22:10 28/10/2025Շրջանառվում են չճշտված տեղեկություններ, որոնք կարող են վնասել որոնողական գործընթացին․ ՆԳՆՇարունակվում են Գեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղ գյուղի բնակիչ 3-ամյա Տիգրան Օվանեսովի որոնողական աշխատանքները։Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՆԳՆ ոստիկանությունը։ «Շրջանառվում են չճշտված...
21:59 28/10/2025Մեր արդար պայքարին արդեն միացել է ավելի քան 700,000 քաղաքացի․ Նաիրի ՍարգսյանՀոկտեմբերի 31-ին՝ ժամը 12:00-ին, Կիևյան 2Բ հասցեում հանդես կգամ մամուլի ասուլիսով, որը նվիրված է եկամուտների համատարած հայտարարագրմանը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հայաստանը ես եմ»...
21:27 28/10/2025Ուրասար գյուղում այրվել է ոչ բնակելի տունը և ներսում պահեստավորած մոտ 2,000 հակ անասնակերՀոկտեմբերի 27-ին, ժամը 23։38-ին Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Ուրասար գյուղի 4-րդ փողոցում այրվում է տուն։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ...
20:32 28/10/2025Նա որոշեց վերադառնալ, քանի որ արդար է, մենք սատարում ենք նրան․ Դավիթ Համբարձումյանի կինՈւնենալովՀայաստան չվերադառնալու հնարավորություն՝ որոշեց վերադառնալ, քանզի նա լիովին արդար է՝ իր խղճի, իր կամքի հանդեպ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Մասիսի համայնքապետ Դաավիթ...
19:43 28/10/2025«Ես ձեզ սպասում էի» ․Դավիթ Համբարձումյանին կալանավորեցինՄասիսի համայնքապետին կալանավորեցին հենց օդանավակայանում, ընտանիքի անդամները չհասցրեց դիմավորել նրան։ «Ես ձեզ սպասում էի»,- այսպես արձագանքեց Դավիթ Համբարձումյանը իրեն կալանավորող ոստիկաններին։...
19:43 28/10/2025Աննա Հակոբյանի ջոկատում եմ եղել,բայց իշխանության կողքին չեմ եղել․Արսինե ՄինասյանՄասիս համայնքի բնակիչ Արսինե Մինասյանը ընտանիքի անդամների հետ եկել օդանավակայան՝ ի աջակցություն Մասիսի համայնքապետ Դավիթ Համբարձումյանի։ Ըստ քաղաքացու՝ Դավիթ Համբարձումյանի կալանավորման որոշումն...
19:26 28/10/2025Սա աբսուրդի ժանրից է․ Մասիսի փոխքաղաքապետ«Որպես իրավաբան, իհարկե, սպասելի չէր, մենք սպասում էինք արդարացման որոշման։ Բայց բոլորս հասկանում ենք, որ քաղաքական դրդապատճառներով սպասելի էր, որ նմանատիպ որոշում կլինի»,- այս մասին «Զվարթնոց»...
18:43 28/10/2025Մենք չենք եկել այստեղ իշխանությանը ասելու՝ խնդրում ենք,մի կալանավորեք․ Դավիթ Համբարձումյանի հայր«Ես գիտեմ, որ Դավիթ Համբարձումյանին այստեղից կալանավորելու են»,- այս մասին Զվարթնոց» օդանավակայանում ասաց Դավիթ Համբարձումյանի հայրը՝ Մհեր Համբարձումյանը։ «Մենք չենք եկել այստեղ իշխանությանը...
18:30 28/10/2025Մի գյուղից ենք, շատ լավ եմ ճանաչում, ընդունակ չէր նման բանի․ բնակիչը՝ Դավիթ Համբարձումյանի մասինԼուսինե Ղազարյանը Զվարթնոց Օդանավակայն է եկել ՝ ի աջակցություն համայնքի ղեկավարի՝ Դավիթ Համբարձումյանի։ Նա ապրում է Մասիս համայնքի Դարակերտ բնակավայրում։ Բնակիչը հավաստիացնում է, որ ինքնակամ է եկել...
18:00 28/10/2025Առաջիկա երկու օրերին ջերմաստիճանը կնվազիԵրևանում հոկտեմբերի 28-ի ցերեկը, 29-ի գիշերը, 30-ի ցերեկը, 31-ին, նոյեմբերի 1-2-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հոկտեմբերի 29-ի ցերեկը, 30-ի գիշերը սպասվում է անձրև։ Մարզերում հոկտեմբերի...
17:59 28/10/2025Գտնված հագուստը նույնականացվել է, չի համապատասխանում կորած Տիգրանի հագուստի հետ. Ցուցուլյան«3-ամյա Տիգրան Օգանեսովի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են անտառամերձ տարածքներում, համայնքի ներսում, կամրջի մոտ, լճի ափերին, դեռ արդյունք չկա»,- լրագրղներին ասաց ներքին գործերի փոխնախարար,...
16:38 28/10/2025Հնդիկ ուսանողները Երևանի «Ֆրայ Դեյ» սրճարանում կերել են հավի մսով պիցցա և թունավորվել«Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտ» են հոսպիտալացվել երեք անձ՝ «սուր աղիքային վարակ» ախտորոշմամբ:
16:06 28/10/2025Ի՞նչ է նախատեսում Կանոնագիրք Հայոցը կարգալույծ արված քահանայի գործողությունների համարՀայ եկեղեցական իրավունքի, եկեղեցաիրավական կանոնների ժողովածուն «Կանոնագիրք Հայոց»-ն է, որի բարոյախրատական և ծիսադավանական հոդվածների կողքին կան հոդվածներ, որոնք վերաբերում են ձեռնադրյալ հոգևորականի՝...
15:48 28/10/2025Այսօր Բաքվի բանտում պահվող Վագիֆ Խաչատրյանի 70-ամյակն է. Դստեր հուզիչ շնորհավորանքը«Երբեմն թվում է, թե ամեն բառ ավելորդ է… երբեմն թվում է՝ անիմաստ է ինչ-որ բան գրել, էմոցիաներ կիսել համացանցում։ Բայց լինում են օրեր, երբ լռել չես կարող , երբ բառերն են դառնում միակ ձևը՝ խեղդված...
15:45 28/10/2025Արմավիրի մարզում 10 հազար վոլտ լարման էլեկտրալարի կտրվելու պատճառով 36 ոչխար է հոսանքահարվելՀովիվներից մեկն էլ ասում էր, որ ինքը լավ է՝ զգացել է, որ հոսանքի լարը պոկվել ու ընկել է
15:15 28/10/2025Շատ լավ, խելացի երեխա է Տիգրանը. Ծափաթաղի մանկապարեզի աշխատակցուհի«Շատ լավ, խելոք, համեստ, խելացի ընտանքի է։ Շատ լավ, խելացի երեխա է։ Հրաշք լինի, գտնվի երեխան»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ծափաթաղ գյուղի մանկապարեզի աշխատակցուհին՝ Էմմա տատիկը՝ խոսելով կորած...
14:49 28/10/2025Երեկ Տիգրանի մայրիկի ծնունդն էր, նրան եղբոր հետ են տեսել. Գեղարքունիքի մարզպետը՝ 3-ամյա երեխայի կորելու մասին«3-ամյա Տիգրան Օվանեսովի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։ Մինչ այժմ որևէ արդյունք չկա», -լրագրողներին ասաց Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը։ Նա նշեց, որ չի կարող երեխայի կորելու որևէ...
14:48 28/10/2025Առավոտը երեխան մանկապարտեզ է գնացել, հետո տուն եկել, ես խոսել եմ հետը. Ընտանիքի փեսան մանրամասներ է պատմելԱնհետ կորած երեքամյա Տիգրանն ընտանիքի ամենակրտսեր երեխան է։ Ընտանիքը հինգ երեխա ունի։ «Մեդիահաբ»-ի հետ զրույցում նման տեղեկություններ է հայտնել ընտանիքի փեսան։ Ծափաթաղցի փոքրիկը բակում հինգամյա եղբոր...
14:23 28/10/2025Թուրքիայում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով 26 մարդ է տուժելԳրանցվել է 4 բալից ավելի ուժգնությամբ տասներկու հետցնցում
13:10 28/10/2025Գորշ արջի փրկության պայքարը տևել է 8 տարիԳորշ արջը փրկվել է Հանքավանի հյուրանոցային համալիրներից մեկից։ Փրկության պայքարը տևել է 8 տարի, այժմ նա գտնվում է FPWC-ի Վայրի կենդանիների փրկարար կենտրոնում (WRC)։ ՇՄ նախարարությունից հայտնում են,...

11:35 19/05/2022Robot Dog Olympics takes place in BristolTeams of computer programmers have taken part in a Robot Dog Olympics to develop innovative tech solutions for the British Army, BBC News reports.
16:09 18/05/2022Pollution killed 2.3 million Indians in 2019, study showsPollution led to more than 2.3 million premature deaths in India in 2019, BBC News reports, citing a new Lancet study.
13:35 18/05/2022Yerevan subway operations disrupted amid protestsThe operations of the Yerevan Metro have been disrupted in the wake of opposition protests to force PM Nikol Pashinyan from office.
11:54 18/05/2022Opposition protests resume in YerevanThe Armenian opposition resumed peaceful protests in Yerevan early on Wednesday morning. Groups of protesters again blocked a number of streets in the city, including the road leading to the Nor Nork...
17:00 17/05/2022Temperatures set to rise across ArmeniaShowers and thunderstorms are expected in some parts of Armenia on May 17, 18, 19 and 20, the Ministry of Emergency Situations reports.
14:18 17/05/2022Families of fallen soldiers hold protest in YerevanThe parents and other relatives of Armenian soldiers killed in the 44-day war in Artsakh, who demand criminal charges against Nikol Pashinyan over his handling of the war, staged a protest in Yerevan...
17:00 16/05/2022Total lunar eclipse creates rare super blood MoonStargazers have been treated overnight to a stunning and unusual sight - a super blood Moon, BBC News reports.
13:35 16/05/2022Police van catches fire during opposition protests in YerevanA police van caught fire during opposition protests demanding the resignation of Nikol Pashinyan in Yerevan on Monday.
11:36 16/05/2022Opposition holding car protests in YerevanThe Armenian opposition on Monday resumed protests to demand that Nikol Pashinyan step down as prime minister, organizing simultaneous processions of cars in various parts of Yerevan.
17:00 14/05/2022Musk to randomly sample Twitter accounts to find out exact number of botsElon Musk on Friday said he plans to conduct his own research to determine the amount of Twitter users that are actually bots before his purchase of the social media company continues, Business...
13:35 14/05/2022May 14 is World Migratory Bird DayWorld Migratory Bird Day is marked twice a year since its inauguration in 2006. International Migratory Bird Day is celebrated on 14 May and 8 October 2022. It is said that 4,000 different bird...
12:56 14/05/2022Covid outbreak in North Korea a great disaster, says Kim Jong-unNorth Korea's rapidly spreading Covid-19 outbreak is a "great disaster" for the country, its leader Kim Jong-un has said, according to state media.
15:25 13/05/2022Elon Musk puts $44bn Twitter deal on holdElon Musk has said his $44bn (£35bn) deal to buy Twitter is temporarily on hold after he queried the number of fake or spam accounts on the social media platform, BBC News reports.
14:36 13/05/2022Police detain young activists blocking road in YerevanA group of young opposition activists demanding Nikol Pashinyan’s resignation on Friday blocked Abovyan Street in central Yerevan after holding an awareness campaign in Yerevan State University.
13:30 13/05/2022Acts of civil disobedience continue in YerevanOpposition protesters concerned about the security of Armenia and Artsakh continued acts of civil disobedience in Yerevan on Friday to demand that Nikol Pashinyan step down as Armenian prime minister.
16:36 12/05/2022Crosstech Solutions Group takes part in CYBERGEN conference in ArmeniaCrosstech Solutions Group took part in a CYBERGEN cyber security conference held in Armenia. Nikita Andreyanov, the CTO of Crosstech Solutions Group, a Russian developer and distributor of...
16:35 11/05/2022Soldier found dead in military outpost in ArmeniaAn Armenian conscript soldier was found dead in a military outpost in the country’s east on Wednesday morning, the Defense Ministry reported.
16:21 11/05/2022Anti-Pashinyan protest held in the NetherlandsA group of Armenians staged a protest against Nikol Pashinyan in the Dutch city of The Hague on Wednesday.
15:10 11/05/2022'Smart Kids': educational and entertaining app for kidsViva-MTS is glad to introduce a new web application “Smart Kids”, where one can find different cartoons, animation shows, books, audiobooks, and other interesting content for kids without...
14:25 11/05/2022William and Kate want to be known by first names not royal titlesPrince William and wife Kate are set to be addressed by name and NOT title in a huge shake-up of royal protocol, Daily Mirror reports.