22:10 28/10/2025Շրջանառվում են չճշտված տեղեկություններ, որոնք կարող են վնասել որոնողական գործընթացին․ ՆԳՆՇարունակվում են Գեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղ գյուղի բնակիչ 3-ամյա Տիգրան Օվանեսովի որոնողական աշխատանքները։Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՆԳՆ ոստիկանությունը։ «Շրջանառվում են չճշտված...
21:59 28/10/2025Մեր արդար պայքարին արդեն միացել է ավելի քան 700,000 քաղաքացի․ Նաիրի ՍարգսյանՀոկտեմբերի 31-ին՝ ժամը 12:00-ին, Կիևյան 2Բ հասցեում հանդես կգամ մամուլի ասուլիսով, որը նվիրված է եկամուտների համատարած հայտարարագրմանը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հայաստանը ես եմ»...
21:27 28/10/2025Ուրասար գյուղում այրվել է ոչ բնակելի տունը և ներսում պահեստավորած մոտ 2,000 հակ անասնակերՀոկտեմբերի 27-ին, ժամը 23։38-ին Լոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Ուրասար գյուղի 4-րդ փողոցում այրվում է տուն։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ...
20:32 28/10/2025Նա որոշեց վերադառնալ, քանի որ արդար է, մենք սատարում ենք նրան․ Դավիթ Համբարձումյանի կինՈւնենալովՀայաստան չվերադառնալու հնարավորություն՝ որոշեց վերադառնալ, քանզի նա լիովին արդար է՝ իր խղճի, իր կամքի հանդեպ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Մասիսի համայնքապետ Դաավիթ...
19:43 28/10/2025«Ես ձեզ սպասում էի» ․Դավիթ Համբարձումյանին կալանավորեցինՄասիսի համայնքապետին կալանավորեցին հենց օդանավակայանում, ընտանիքի անդամները չհասցրեց դիմավորել նրան։ «Ես ձեզ սպասում էի»,- այսպես արձագանքեց Դավիթ Համբարձումյանը իրեն կալանավորող ոստիկաններին։...
19:43 28/10/2025Աննա Հակոբյանի ջոկատում եմ եղել,բայց իշխանության կողքին չեմ եղել․Արսինե ՄինասյանՄասիս համայնքի բնակիչ Արսինե Մինասյանը ընտանիքի անդամների հետ եկել օդանավակայան՝ ի աջակցություն Մասիսի համայնքապետ Դավիթ Համբարձումյանի։ Ըստ քաղաքացու՝ Դավիթ Համբարձումյանի կալանավորման որոշումն...
19:26 28/10/2025Սա աբսուրդի ժանրից է․ Մասիսի փոխքաղաքապետ«Որպես իրավաբան, իհարկե, սպասելի չէր, մենք սպասում էինք արդարացման որոշման։ Բայց բոլորս հասկանում ենք, որ քաղաքական դրդապատճառներով սպասելի էր, որ նմանատիպ որոշում կլինի»,- այս մասին «Զվարթնոց»...
18:43 28/10/2025Մենք չենք եկել այստեղ իշխանությանը ասելու՝ խնդրում ենք,մի կալանավորեք․ Դավիթ Համբարձումյանի հայր«Ես գիտեմ, որ Դավիթ Համբարձումյանին այստեղից կալանավորելու են»,- այս մասին Զվարթնոց» օդանավակայանում ասաց Դավիթ Համբարձումյանի հայրը՝ Մհեր Համբարձումյանը։ «Մենք չենք եկել այստեղ իշխանությանը...
18:30 28/10/2025Մի գյուղից ենք, շատ լավ եմ ճանաչում, ընդունակ չէր նման բանի․ բնակիչը՝ Դավիթ Համբարձումյանի մասինԼուսինե Ղազարյանը Զվարթնոց Օդանավակայն է եկել ՝ ի աջակցություն համայնքի ղեկավարի՝ Դավիթ Համբարձումյանի։ Նա ապրում է Մասիս համայնքի Դարակերտ բնակավայրում։ Բնակիչը հավաստիացնում է, որ ինքնակամ է եկել...
18:00 28/10/2025Առաջիկա երկու օրերին ջերմաստիճանը կնվազիԵրևանում հոկտեմբերի 28-ի ցերեկը, 29-ի գիշերը, 30-ի ցերեկը, 31-ին, նոյեմբերի 1-2-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հոկտեմբերի 29-ի ցերեկը, 30-ի գիշերը սպասվում է անձրև։ Մարզերում հոկտեմբերի...
17:59 28/10/2025Գտնված հագուստը նույնականացվել է, չի համապատասխանում կորած Տիգրանի հագուստի հետ. Ցուցուլյան«3-ամյա Տիգրան Օգանեսովի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են անտառամերձ տարածքներում, համայնքի ներսում, կամրջի մոտ, լճի ափերին, դեռ արդյունք չկա»,- լրագրղներին ասաց ներքին գործերի փոխնախարար,...
16:38 28/10/2025Հնդիկ ուսանողները Երևանի «Ֆրայ Դեյ» սրճարանում կերել են հավի մսով պիցցա և թունավորվել«Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտ» են հոսպիտալացվել երեք անձ՝ «սուր աղիքային վարակ» ախտորոշմամբ:
16:06 28/10/2025Ի՞նչ է նախատեսում Կանոնագիրք Հայոցը կարգալույծ արված քահանայի գործողությունների համարՀայ եկեղեցական իրավունքի, եկեղեցաիրավական կանոնների ժողովածուն «Կանոնագիրք Հայոց»-ն է, որի բարոյախրատական և ծիսադավանական հոդվածների կողքին կան հոդվածներ, որոնք վերաբերում են ձեռնադրյալ հոգևորականի՝...
15:48 28/10/2025Այսօր Բաքվի բանտում պահվող Վագիֆ Խաչատրյանի 70-ամյակն է. Դստեր հուզիչ շնորհավորանքը«Երբեմն թվում է, թե ամեն բառ ավելորդ է… երբեմն թվում է՝ անիմաստ է ինչ-որ բան գրել, էմոցիաներ կիսել համացանցում։ Բայց լինում են օրեր, երբ լռել չես կարող , երբ բառերն են դառնում միակ ձևը՝ խեղդված...
15:45 28/10/2025Արմավիրի մարզում 10 հազար վոլտ լարման էլեկտրալարի կտրվելու պատճառով 36 ոչխար է հոսանքահարվելՀովիվներից մեկն էլ ասում էր, որ ինքը լավ է՝ զգացել է, որ հոսանքի լարը պոկվել ու ընկել է
15:15 28/10/2025Շատ լավ, խելացի երեխա է Տիգրանը. Ծափաթաղի մանկապարեզի աշխատակցուհի«Շատ լավ, խելոք, համեստ, խելացի ընտանքի է։ Շատ լավ, խելացի երեխա է։ Հրաշք լինի, գտնվի երեխան»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ծափաթաղ գյուղի մանկապարեզի աշխատակցուհին՝ Էմմա տատիկը՝ խոսելով կորած...
14:49 28/10/2025Երեկ Տիգրանի մայրիկի ծնունդն էր, նրան եղբոր հետ են տեսել. Գեղարքունիքի մարզպետը՝ 3-ամյա երեխայի կորելու մասին«3-ամյա Տիգրան Օվանեսովի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։ Մինչ այժմ որևէ արդյունք չկա», -լրագրողներին ասաց Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը։ Նա նշեց, որ չի կարող երեխայի կորելու որևէ...
14:48 28/10/2025Առավոտը երեխան մանկապարտեզ է գնացել, հետո տուն եկել, ես խոսել եմ հետը. Ընտանիքի փեսան մանրամասներ է պատմելԱնհետ կորած երեքամյա Տիգրանն ընտանիքի ամենակրտսեր երեխան է։ Ընտանիքը հինգ երեխա ունի։ «Մեդիահաբ»-ի հետ զրույցում նման տեղեկություններ է հայտնել ընտանիքի փեսան։ Ծափաթաղցի փոքրիկը բակում հինգամյա եղբոր...
14:23 28/10/2025Թուրքիայում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով 26 մարդ է տուժելԳրանցվել է 4 բալից ավելի ուժգնությամբ տասներկու հետցնցում
13:10 28/10/2025Գորշ արջի փրկության պայքարը տևել է 8 տարիԳորշ արջը փրկվել է Հանքավանի հյուրանոցային համալիրներից մեկից։ Փրկության պայքարը տևել է 8 տարի, այժմ նա գտնվում է FPWC-ի Վայրի կենդանիների փրկարար կենտրոնում (WRC)։ ՇՄ նախարարությունից հայտնում են,...

16:27 26/07/2024Погода в Армении: температура воздуха 28-29 июля постепенно понизится на 4-6 градусовВ вечерние часы 26 июля, а также днем 29 июля в отдельных районах Еревана возможны кратковременные дожди и грозы.
15:56 26/07/2024В Гегаркунике родился 9-й ребенок в семье Григорянов из Арцаха24 июля родился девятый ребенок в семье Артурика и Лианны Григорянов, насильственно депортированных из Республики Арцах (НКР) и нашедших пристанище в городе Мартуни Гегаркуникской области Армении.
15:48 26/07/2024Королеву Дании Марию сбил мужчина на электросамокате в ГренландииПожилой человек на электросамокате наехал на королеву Дании Марию. Об этом сообщает издание New York Post. Как передает lenta.ru, инцидент произошел во время официальной поездки Марии в Гренландию....
14:50 26/07/2024Погибшие в ДТП в Шираке – молодая семья и их 7-летний сынПогибшие сегодня, 26 июля, в ДТП на трассе Гюмри-Ванадзор – молодая семья и их 7-летний ребенок. Oragir.News стало известно, что семья проживала в городе Гюмри, в квартале Муш-2. «Они были из общины...
13:57 26/07/2024Огромные зонты у памятника Месропу Маштоцу и Корюну вызвали возмущение граждан«Когда имеем дело с дураками, но с инициативными», – так отреагировала эксперт по вопросам Азербайджана Анжела Элибегова на установление огромных зонтов возле памятников основоположнику армянской...
13:30 26/07/2024Ведутся поиски девушки, прибывшей в Армению из Грузии автостопомНе могут найти девушку– Пелых Соломию: она ехала автостопом из Тбилиси в Ереван и исчезла. Информацию на своей странице в соцсети распространил специалист по информационной безопасности Самвел...
12:45 26/07/2024Трагическое ДТП в Шираке: среди погибших – ребенокВ национальный центр кризисного управления 26 июля, в 01:38, поступил сигнал о том, что на трассе Гюмри-Ванадзор произошло ДТП, столкнулись 2 автомобиля, есть пострадавшие.
12:32 26/07/2024В Ереване самым пыльным остается центрСодержание пыли в ереванском административном районе Кентрон (Центр) превысило предельно допустимую концентрацию 18,20, 22 и 24 июля, в Шенгавите – 21 и 22 июля, в Нор-Норке – 18 и 24 июля.
12:07 26/07/2024День эсперанто отмечается 26 июляЕжегодно 26 июля поклонники первого в мире искусственного языка отмечают День эсперанто (Esperanto Day).
17:34 25/07/2024Почему о лабораторной экспертизе вспоминают только при экспорте? Чем недовольны армянские экспортеры«Группа экспортеров бьет тревогу: уже неделю армянская сторона препятствует экспорту сельхозпродукции в Россию»,– написал на своей странице в соцсети Facebook депутат Национального Собрания от...
16:50 25/07/2024Заложенный мэрией Еревана 2 месяца назад сквер – засохший и заросший травой22 апреля этого года мэрия Еревана заявила – чудесный сквер в центре города готов принять жителей и гостей армянской столицы.
16:23 25/07/2024С мотострелками ЮВО в Армении проведут занятия по вождению в условиях ограниченной видимостиВодители и механики-водители мотострелковых подразделений военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Республике Армения примут участие в занятиях по вождению боевых машин и автомобильной техники в...
15:05 25/07/2024«В активном поиске»: краснокнижный леопард Нео в Армении, возможно, ищет себе паруПо оценкам специалистов WWF-Армения, кавказский леопард Нео, возможно, ищет пару. «Знакомый нам всем Нео – в государственном заповеднике «Хосровский лес». Многим кажется, что Лео постоянно обитает в...
13:33 25/07/2024На смену изнуряющей жаре в Армению пришли дожди и грозыВ вечерние часы 25 и 26 июля в отдельных районах Еревана возможны кратковременные дожди и грозы. В вечерние часы 27 июля, 28 июля время от времени в армянской столице прогнозируются дожди и грозы, в...
13:07 25/07/2024В нацпарке «Озеро Арпи» в Армении зацвели занесенные в Красную книгу желтые кувшинкиВ национальном парке «Озеро Арпи» в Армении начался период цветения желтой кувшинки (жёлтая кубышка).
12:27 25/07/2024Население Японии сокращается 15-й год подряд из-за рекордно низкой рождаемости – Associated PressЧисленность населения Японии сокращается 15-й год подряд из-за рекордно низкой рождаемости в стране и высокой смертности, пишет Associated Press.
12:14 25/07/2024Праздники Армянской церкви: 25 июля в календареАрмянская Апостольская церковь сегодня, 25 июля, отмечает День памяти Свв. мучениц Софии и трех ее дочерей – Пистии, Эльбии и Агафьи, напоминает Qahana.am. Эти имена имеют греческое происхождение и...
11:56 25/07/2024Минобороны РФ сообщило о гибели экипажа вертолета Ми-28 в Калужской областиВертолет Ми-28 потерпел крушение при выполнении планового полета в Калужской области, экипаж погиб, сообщили в Минобороны России.
17:41 24/07/2024На ирано-азербайджанской границе произошел вооруженный инцидент24 июля в 03:30 было зафиксировано нарушение государственной границы двумя неизвестными, направлявшимися из Ирана в Азербайджан, сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на Государственную пограничную...
15:14 24/07/2024Опубликован рейтинг самых популярных брендовПо итогам второго квартала 2024-го платформа Lyst опубликовала свежий рейтинг самых популярных брендов.