17:10 10/10/2025Ո՞վ է Հյուսիս-Հարավի կառուցմանը խոչընդոտող հողի սեփականատերը, ի՞նչ կապ ունի նա Արամ Սարգսյանի կուսակցության հետՀյուսիս-Հարավ ավտոմայրուղու կառուցման համար Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Շերամի փողոցում գտնվող հողի սեփականատիրոջ պահանջների պատճառով ճանապարհի այդ հատվածը մնացել է անսարք, ինչը պատճառ է դարձել...
16:36 10/10/2025Առաջիկա օրերին սպասվում է անձրևԵրևանում հոկտեմբերի 10-ի ցերեկը, 11-ին, 13-14-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հոկտեմբերի 12-ի երեկոյան ժամերին և 13-ին սպասվում է անձրև։ Մարզերում...
15:44 10/10/2025Ցավոք, ժամանակը չի բուժում պատերազմի հոգեբանական անտեսանելի հետևանքները. Հովհաննես ՆիկողոսյանԱյն մարդիկ, որոնք առերեսվել են պատերազմին, նրանց մոտ նույնպես բարձր է դեպրեսիայի հետտրավմատիկ սթրեսային խանգարման արդյունքները՝ 50.1 %
15:20 10/10/2025Panorama.am-ը 20 տարեկան էՀեղինակությունն ամենակարևոր ձեռքբերումն է, որը վաստակել ենք մեր աշխատանքի արդյունքում
14:11 10/10/2025Տ․ Արամ և Տ․ Տարոն քահանաները չեն ներկայացել Մայր Աթոռի Պարգևների շնորհման և կարգապահական հարցերի հանձնախմբի նիստինՄայր Աթոռի Պարգևների շնորհման և կարգապահական հարցերի հանձնախումբը գումարել է իր հերթական նիստը՝ քննելու եկեղեցականներին առնչված ինչպես կարգապահական, այնպես և պարգևներ շնորհելու հարցեր։ Մայր Աթոռի...
14:06 10/10/2025Կկվի օրն եմ ընկել, որ ձագերին տանում, մեկ-մեկ ուտում են, վերջինս է մնացել է, ընկել են հետևից. Արսեն Ղուկասյանի մայր«Նիկոլ Փաշինյանն իմ որդու վրա ատամ ունի։ Մի անգամ ընդունարում վարչապետ չեղած ինձ ասում է՝ պետք է տղիդ վրա գործ հարուցեմ, որ խելքը գլուխը գա»։
13:37 10/10/2025Արսեն Ղուկասյանի վրա կան բռնnւթյան հետքեր, որոնք արձանագրվել են ՄԻՊ աշխատակիցների կողմից. Փաստաբան«Արսեն Ղուկասյանի վրա կան բռնության հետքեր։ Դրանք արձանագրվել են ՄԻՊ աշխատակիցների կողմից»,- դատախազության դիմաց ակցիայի ժամանակ ասաց 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայող Սարգիս Ղուկասյանի...
13:16 10/10/2025Թրամփը չստացավ Նոբելյան խաղաղության մրցանակըԱյսօր Օսլոյում հայտարարվեց 2025 թվականի Նոբելյան խաղաղության մրցանակի դափնեկրի անունը։ Այս հեղինակավոր մրցանակը ստացավ վենեսուելացի ընդդիմադիր քաղաքական և հասարակական գործիչ Մարիա Կորինա Մաչադոն։...
12:08 10/10/2025Ի՞նչ խուլիգանություն է արել Արսեն Ղուկասյանը, ուզում է պատերազմnւմ անհետ կորած եղբորորդու մասին տեղեկություն իմանալ. Ակցիա՝ դատախազության մոտԶոհված և անհետ կորած զինծառայողների հարազատները հավաքվել են Գլխավոր դատախազության շենքի մոտ՝ աջակցելու մեկ ամսով կալանավորված Արսեն Ղուկասյանին, ով 44-օրյա պատերազմում կորցրել է եղբորը, իսկ եղբոր...
12:04 10/10/2025Առաջիկա օրերին ցրտահարություններ չեն սպասվումԱռաջիկա 10 օրերին հանրապետության հովտային և նախալեռնային գոտիներում գիշերային ժամերին բացասական ջերմաստիճաններ չեն կանխատեսվում, ցրտահարություններ չեն սպասվում։ Լեռնային մարզերում, Շիրակում,...
09:28 10/10/2025«Ոսկե սերմեր» կրթամրցանակ՝ նվիրված 44-օրյա պատերազմnւմ զnhված Էրիկ Գևորգյանի հիշատակին«Հայ Ձմեռ պապ» բարեգործական հիմնադրամը և ԵՊՀ ֆիզիկայի ինստիտուտը հայտարարում են երախտագիտության և հարգանքի «ՈՍԿԻ ՍԵՐՄԵՐ» ծրագրի 6-րդ կրթամրցանակի մեկնարկը։ Այն նվիրված է Արցախյան 44-օրյա պատերազմի...
09:00 10/10/2025Հոկտեմբերի 10-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 10-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:44 10/10/2025Նուբարաշենի աղբավայրում կրկին ուժեղ հրդեհ էՀսկայական թունավոր ծխի սյունը երևում է մի քանի տասնյակ կիլոմետրից
22:41 09/10/2025Զոհվել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմենուհի Կյուրեղյանի որդին28-ամյա տղան որպես զինվորական բժիշկ է մասնակցել պատերազմին
20:17 09/10/2025Վթար՝ Ծովագյուղ-Շորժա-Վարդենիս ավտոճանապարհին, կա 2 զոհ, 5 վիրավորԱյսօր՝ հոկտեմբերի 9-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 18։25-ի սահմաններում «Opel Zafira» մակնիշի ավտոմեքենան Ծովագյուղ–Շորժա–Վարդենիս ավտոճանապարհի 80 կմ հատվածում...
18:49 09/10/2025Փլուզում՝ Վաղաշենում. փրկարարները դուրս են բերել տիղմում արգելափակված աշխատողինՀոկտեմբերի 9-ին, ժամը 13։09-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վաղաշեն գյուղում շինարարական աշխատանքներ կատարելու ժամանակ տեղի է...
17:43 09/10/2025Անոմալ տաք եղանակը հոկտեմբերի 10-ից կնահանջի. Գագիկ ՍուրենյանՀարավ-արևմուտքից արևադարձային տաք օդային հոսանքների ներթափանցմամբ պայմանավորված հոկտեմբերի 8-ին և 9-ին հանրապետության տարածքում գրանցվեց անոմալ բարձր ջերմային ֆոն։ Օդի օրական միջին ջերմաստիճանը...
17:15 09/10/2025Լարված իրավիճակ Արթիկում. քաղաքացիները փակել են մարզն Արագածոտնի մարզին կապող գլխավոր ճանապարհըՄի քանի անգամ դիմեցինք պատասխանատուներին, արագաչափ տեղադրեցին, քանի որ համ շարժն է շատ, համ հետիոտներն են շատ, համ էլ փողոցի հարևանությամբ գործում է Արթիկի թիվ 6-րդ դպրոցը, որտեղ մոտավորապետ 300 աշակերտ է հաճախում
17:03 09/10/2025Ուզում են նոր հուշարձան կառուցել, թող գնան, այլ տեղում կառուցեն, բայց Եղեռնի հուշարձանը թողեք հանգիստ. Անահիտ Թարխանյան«Եղեռնի հուշահամալիրում ընթացող մեծածավալ աշխատանքները սկսվել են ընդամենը մի քանի աղակալած քարի պատճառով»,- ասուլիսում ասաց «Արթուր Թարխանյան կենտրոն» ՀԿ նախագահ, ճարտարապետ, ժողովրդական ճարտարապետ...
15:26 09/10/2025Հայաստանցիներն իրենց երեխաների անունն էլ Նիկոլ չեն դնումՀայաստանում 2018 թվականին Նիկոլ Փաշինյանի իրականացրած իշխանափոխությունից հետո, երբ հասարակության մի ստվար զանգված դեռ ոգևորված ու հույսով լի էր՝ «երկրում վիճակ է փոխվելու», իրենց նորածին երեխաներին...

20:32 09/06/2024Рубен Меликян: От имени инициативы «5 правозащитников» хочу подарить красный берет Защитнику прав человека Армении«За минувший месяц маски были окончательно сорваны: люди увидели, на какие позорные действия способен этот режим», – заявил сегодня, 9 июня, в своем выступлении на митинге движения «Тавуш во имя...
17:52 08/06/2024Арсен Григорян: Мы не имеем права жить без достоинства и честиСторонники движения «Тавуш во имя Родины» во главе с архиепископом Багратом Галстаняном автопробегом добрались до Ванадзора.
17:29 08/06/2024На митинге в Ванадзоре по предложению архиепископа Баграта Галстаняна аплодисментами поприветствовали Мамикона АсланянаСторонники движения «Тавуш во имя Родины» во главе с архиепископом Багратом Галстаняном автопробегом добрались до Ванадзора.
16:32 08/06/2024«Если бы это было невозможно, нас бы сегодня не было на площади»: архиепископ Баграт Галстанян о достижении успеха без внешней поддержки«Если бы это было невозможно, нас бы сегодня не было на площади», – заявил в интервью иностранным СМИ 7 июня лидер движения «Тавуш во имя Родины» архиепископ Баграт Галстанян, отвечая на вопрос,...
15:33 08/06/2024Более 170 поваров съехались на чемпионат по приготовлению пиццы в АргентинеБолее 170 мастеров-пиццайоло разных стран мира соревнуются в искусстве приготовления пиццы на чемпионате мира в Буэнос-Айресе, пишет МИР 24.
15:10 08/06/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Переговоры с Азербайджаном должны проходить при наличии гарантов, лучшая площадка – Минская группа ОБСЕ«С Азербайджаном сегодня у Армении не существует ни переговоров, ни отношений», – сказал в интервью иностранным СМИ 7 июня возглавляющий движение «Тавуш во имя Родины» архиепископ Баграт Галстанян.
14:50 08/06/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Не думаю, что у действующего правительства Армении есть проблема смены вектораНаше желание, наша программа заключаются в том, чтобы вернуться к реальному переговорному процессу с Азербайджаном, за стол переговоров, сказал в интервью иностранным СМИ 7 июня возглавляющий...
14:28 08/06/2024Сильный ливень в СеванаванкеИз-за проникновения активного черноморского циклона в субботу, 8 июня, в большинстве регионов Армении время от времени ожидаются дожди и грозы, а в некоторых районах дожди будут интенсивными.
13:45 08/06/2024Фото «продавших Родину за тридцать сребреников» – в разных частях ЕреванаВ разных административных районах столицы Армении Еревана появились фотографии Никола Пашиняна и членов его партии «Гражданский договор».
13:28 08/06/2024Стартовал автопробег движения «Тавуш во имя Родины» во главе с архиепископом Багратом Галстаняном в ВанадзорСторонники движения «Тавуш во имя Родины» во главе с его лидером архиепископом Багратом Галстаняном направляются в город Ванадзор Лорийской области Армении.
13:22 08/06/2024Спали с собаками и ели найденные яйца: на Урале нашли живыми детей, которые заблудились несколько дней назадВ Свердловской области РФ поисковая группа нашла живыми девочку Вику и ее брата Гришу. Дети потерялись недалеко от деревни Бурмакина Слободо-Туринского района. Три дня они искали дорогу домой, а...
13:10 08/06/2024Армения во власти циклона: на некоторых реках ожидается увеличение площади разливаИз-за проникновения активного черноморского циклона 8 июня в большинстве регионов Армении ожидаются дожди и грозы, а в некоторых районах дожди будут интенсивными.
11:56 08/06/2024«Мы играем с нашей планетой в русскую рулетку»: доклад Всемирной метеорологической организацииСогласно новому докладу Всемирной метеорологической организации (ВМО), вероятность того, что среднегодовая глобальная температура временно превысит значение в 1,5 °C сверх доиндустриальных уровней в...
11:42 08/06/2024Армянская церковь 8 июня отмечает День памяти Католикоса Св. Нерсеса Великого и епископа ХадаАрмянская Апостольская церковь сегодня, 8 июня, отмечает День памяти Католикоса Св. Нерсеса Великого и епископа Хада, напоминает Qahana.am. Св. Нерсес был одним из одаренных армянских Католикосов...
17:07 07/06/2024Взрывы и катастрофы – следствие неэффективного и ненадлежащего управления этой власти – политологПри действующей власти у нас буквально катастрофа за катастрофой, во многих случаях – с необратимыми последствиями.
16:18 07/06/2024Врач: Двое из пострадавших при взрыве на заправке на трассе Ереван-Севан получили ожоги 60% поверхности телаДвое пострадавших при взрыве на газозаправочной станции на трассе Ереван-Севан получили ожоги 60 процентов поверхности тела, у них повреждены легкие.
16:08 07/06/2024Специалисты из Армении, России и Грузии работают над восстановлением разрушенной ж/д инфраструктурыВ устранении последствий наводнения в Лорийской области Армении компании «Южно-кавказская железная дорога» активную поддержку оказывают железнодорожники из России и Грузии.
15:28 07/06/2024Лишившимся жилья жителям тавушского Киранца предлагается компенсация – $50-$130 тыс.По нашей информации, людям в Киранце, лишившимся жилья в результате делимитации, предлагается компенсация в размере от $50 до $130 тысяч, в зависимости от типа собственности, передает Sputnik Армения.
15:05 07/06/2024Погода в Армении: сегодня вечером начнутся дожди, которые продолжатся несколько днейВ связи с проникновением активного циклона из районов Черного моря с вечерних часов 7 июня, а также в период с 8 по 12 июня в большинстве районов Армении время от времени прогнозируются дожди и грозы.
14:21 07/06/2024Замглавы МО Армении: Третий армейский корпус существует, у него свои задачи, у пограничников – своиНа делимитированной территории Тавушской области Армении службу несут пограничники, сообщил в беседе с журналистами в парламенте 7 июня заместитель министра обороны РА Арман Саркисян.