17:10 10/10/2025Ո՞վ է Հյուսիս-Հարավի կառուցմանը խոչընդոտող հողի սեփականատերը, ի՞նչ կապ ունի նա Արամ Սարգսյանի կուսակցության հետՀյուսիս-Հարավ ավտոմայրուղու կառուցման համար Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Շերամի փողոցում գտնվող հողի սեփականատիրոջ պահանջների պատճառով ճանապարհի այդ հատվածը մնացել է անսարք, ինչը պատճառ է դարձել...
16:36 10/10/2025Առաջիկա օրերին սպասվում է անձրևԵրևանում հոկտեմբերի 10-ի ցերեկը, 11-ին, 13-14-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հոկտեմբերի 12-ի երեկոյան ժամերին և 13-ին սպասվում է անձրև։ Մարզերում...
15:44 10/10/2025Ցավոք, ժամանակը չի բուժում պատերազմի հոգեբանական անտեսանելի հետևանքները. Հովհաննես ՆիկողոսյանԱյն մարդիկ, որոնք առերեսվել են պատերազմին, նրանց մոտ նույնպես բարձր է դեպրեսիայի հետտրավմատիկ սթրեսային խանգարման արդյունքները՝ 50.1 %
15:20 10/10/2025Panorama.am-ը 20 տարեկան էՀեղինակությունն ամենակարևոր ձեռքբերումն է, որը վաստակել ենք մեր աշխատանքի արդյունքում
14:11 10/10/2025Տ․ Արամ և Տ․ Տարոն քահանաները չեն ներկայացել Մայր Աթոռի Պարգևների շնորհման և կարգապահական հարցերի հանձնախմբի նիստինՄայր Աթոռի Պարգևների շնորհման և կարգապահական հարցերի հանձնախումբը գումարել է իր հերթական նիստը՝ քննելու եկեղեցականներին առնչված ինչպես կարգապահական, այնպես և պարգևներ շնորհելու հարցեր։ Մայր Աթոռի...
14:06 10/10/2025Կկվի օրն եմ ընկել, որ ձագերին տանում, մեկ-մեկ ուտում են, վերջինս է մնացել է, ընկել են հետևից. Արսեն Ղուկասյանի մայր«Նիկոլ Փաշինյանն իմ որդու վրա ատամ ունի։ Մի անգամ ընդունարում վարչապետ չեղած ինձ ասում է՝ պետք է տղիդ վրա գործ հարուցեմ, որ խելքը գլուխը գա»։
13:37 10/10/2025Արսեն Ղուկասյանի վրա կան բռնnւթյան հետքեր, որոնք արձանագրվել են ՄԻՊ աշխատակիցների կողմից. Փաստաբան«Արսեն Ղուկասյանի վրա կան բռնության հետքեր։ Դրանք արձանագրվել են ՄԻՊ աշխատակիցների կողմից»,- դատախազության դիմաց ակցիայի ժամանակ ասաց 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայող Սարգիս Ղուկասյանի...
13:16 10/10/2025Թրամփը չստացավ Նոբելյան խաղաղության մրցանակըԱյսօր Օսլոյում հայտարարվեց 2025 թվականի Նոբելյան խաղաղության մրցանակի դափնեկրի անունը։ Այս հեղինակավոր մրցանակը ստացավ վենեսուելացի ընդդիմադիր քաղաքական և հասարակական գործիչ Մարիա Կորինա Մաչադոն։...
12:08 10/10/2025Ի՞նչ խուլիգանություն է արել Արսեն Ղուկասյանը, ուզում է պատերազմnւմ անհետ կորած եղբորորդու մասին տեղեկություն իմանալ. Ակցիա՝ դատախազության մոտԶոհված և անհետ կորած զինծառայողների հարազատները հավաքվել են Գլխավոր դատախազության շենքի մոտ՝ աջակցելու մեկ ամսով կալանավորված Արսեն Ղուկասյանին, ով 44-օրյա պատերազմում կորցրել է եղբորը, իսկ եղբոր...
12:04 10/10/2025Առաջիկա օրերին ցրտահարություններ չեն սպասվումԱռաջիկա 10 օրերին հանրապետության հովտային և նախալեռնային գոտիներում գիշերային ժամերին բացասական ջերմաստիճաններ չեն կանխատեսվում, ցրտահարություններ չեն սպասվում։ Լեռնային մարզերում, Շիրակում,...
09:28 10/10/2025«Ոսկե սերմեր» կրթամրցանակ՝ նվիրված 44-օրյա պատերազմnւմ զnhված Էրիկ Գևորգյանի հիշատակին«Հայ Ձմեռ պապ» բարեգործական հիմնադրամը և ԵՊՀ ֆիզիկայի ինստիտուտը հայտարարում են երախտագիտության և հարգանքի «ՈՍԿԻ ՍԵՐՄԵՐ» ծրագրի 6-րդ կրթամրցանակի մեկնարկը։ Այն նվիրված է Արցախյան 44-օրյա պատերազմի...
09:00 10/10/2025Հոկտեմբերի 10-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 10-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
08:44 10/10/2025Նուբարաշենի աղբավայրում կրկին ուժեղ հրդեհ էՀսկայական թունավոր ծխի սյունը երևում է մի քանի տասնյակ կիլոմետրից
22:41 09/10/2025Զոհվել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմենուհի Կյուրեղյանի որդին28-ամյա տղան որպես զինվորական բժիշկ է մասնակցել պատերազմին
20:17 09/10/2025Վթար՝ Ծովագյուղ-Շորժա-Վարդենիս ավտոճանապարհին, կա 2 զոհ, 5 վիրավորԱյսօր՝ հոկտեմբերի 9-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 18։25-ի սահմաններում «Opel Zafira» մակնիշի ավտոմեքենան Ծովագյուղ–Շորժա–Վարդենիս ավտոճանապարհի 80 կմ հատվածում...
18:49 09/10/2025Փլուզում՝ Վաղաշենում. փրկարարները դուրս են բերել տիղմում արգելափակված աշխատողինՀոկտեմբերի 9-ին, ժամը 13։09-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վաղաշեն գյուղում շինարարական աշխատանքներ կատարելու ժամանակ տեղի է...
17:43 09/10/2025Անոմալ տաք եղանակը հոկտեմբերի 10-ից կնահանջի. Գագիկ ՍուրենյանՀարավ-արևմուտքից արևադարձային տաք օդային հոսանքների ներթափանցմամբ պայմանավորված հոկտեմբերի 8-ին և 9-ին հանրապետության տարածքում գրանցվեց անոմալ բարձր ջերմային ֆոն։ Օդի օրական միջին ջերմաստիճանը...
17:15 09/10/2025Լարված իրավիճակ Արթիկում. քաղաքացիները փակել են մարզն Արագածոտնի մարզին կապող գլխավոր ճանապարհըՄի քանի անգամ դիմեցինք պատասխանատուներին, արագաչափ տեղադրեցին, քանի որ համ շարժն է շատ, համ հետիոտներն են շատ, համ էլ փողոցի հարևանությամբ գործում է Արթիկի թիվ 6-րդ դպրոցը, որտեղ մոտավորապետ 300 աշակերտ է հաճախում
17:03 09/10/2025Ուզում են նոր հուշարձան կառուցել, թող գնան, այլ տեղում կառուցեն, բայց Եղեռնի հուշարձանը թողեք հանգիստ. Անահիտ Թարխանյան«Եղեռնի հուշահամալիրում ընթացող մեծածավալ աշխատանքները սկսվել են ընդամենը մի քանի աղակալած քարի պատճառով»,- ասուլիսում ասաց «Արթուր Թարխանյան կենտրոն» ՀԿ նախագահ, ճարտարապետ, ժողովրդական ճարտարապետ...
15:26 09/10/2025Հայաստանցիներն իրենց երեխաների անունն էլ Նիկոլ չեն դնումՀայաստանում 2018 թվականին Նիկոլ Փաշինյանի իրականացրած իշխանափոխությունից հետո, երբ հասարակության մի ստվար զանգված դեռ ոգևորված ու հույսով լի էր՝ «երկրում վիճակ է փոխվելու», իրենց նորածին երեխաներին...

11:35 14/02/2022Specialists to conduct studies to reveal possible consequences of Sunday’s quake in ArmeniaSpecialists of the Seismic Protection Agency of Armenia’s Ministry of Emergency Situations will carry out macro-seismic studies in settlements of Armenia’s northern regions to determine the possible...
17:00 12/02/2022Temperatures to rise by 3-5 degrees in ArmeniaClear weather is expected in Armenia on 12, 13, 15 and 17 February, while precipitation and fog are predicted in some regions in the daytime of 14 February.
13:25 12/02/2022Garo Paylan visits St. Giragos Armenian Church in DiyarbakirGaro Paylan, an Armenian member of the Turkish parliament representing the Peoples’ Democratic Party (HDP), visited the St.
11:52 12/02/2022Icy road conditions reported in ArmeniaSome roads are closed and difficult to pass in Armenia as of Saturday morning, the Ministry of Emergency Situations reports.
11:13 12/02/2022Armenia celebrates Feast of St. Sarkis the CaptainArmenia celebrates today the Feast of St. Sarkis the Captain, patron of love and youth. By the order of His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, the Feast of St....
17:00 11/02/2022Temperatures set to rise in ArmeniaPrecipitation and fog are predicted in some regions of Armenia on 11 February and in the daytime of 14 February.
16:45 11/02/2022Australia lists koala as endangered speciesAustralia has listed the koala as an endangered species across most of its east coast, after a dramatic decline in numbers, BBC News reports.
16:05 11/02/2022Armenian military denies firing at Azerbaijani positionsThe Defense Ministry of Armenia refutes Azerbaijani reports that Armenian forces have allegedly fired across the border at Azerbaijani combat positions.
13:13 11/02/2022California establishes sister state relationship with SyunikThe CA State Senate on Thursday passed ACR 105, a resolution backed by the Armenian National Committee of America-Western Region (ANCA-WR), that establishes a sister-state relationship between the...
12:01 11/02/2022House construction completed in border village of Paravakar – Viva-MTSAlertness is a mandatory criterion in Paravakar; provocations by the enemy may come at any moment. The villagers who have been living in this state of mind for many years are soldiers as well as...
16:13 10/02/2022Armenian church to offer evening service for Feast of Presentation of Jesus in the TempleOn February 14, the Armenian Apostolic Church celebrates the Feast of the Presentation of Our Lord Jesus Christ in the Temple, also known as Candlemas, commemorating the presentation of the...
13:30 10/02/2022Billion-year-old black diamond sells for £3.16mA billion-year-old black diamond, believed to be the world's largest cut diamond, has sold for £3.16m ($4.3m), BBC News reports.
12:26 10/02/2022Light snow reported in some regions of ArmeniaLight snow was reported in Armenia’s Talin, Ani, Artik, Ashotsk, Aparan, Aragats and Tumanyan regions as of Thursday morning.
11:50 10/02/2022Russian peacekeepers hold humanitarian action for over 100 schoolchildren in ArtsakhSpecialists of the humanitarian response center of the Russian peacekeeping contingent organized and conducted a humanitarian action in a remote area of Artsakh (Nagorno-Karabakh).
11:26 10/02/2022Armenia denies firing at Azerbaijani positionsArmenia’s Defense Ministry on Thursday denied Azerbaijani reports that Armenian forces had allegedly fired across the border at Azerbaijani combat positions.
17:03 09/02/2022Viva-MTS: Traction Programme introduced its 8 startups graduates during Digital Demo DayThe European Union, GIZ, and Viva-MTS joined forces with Catalyst Foundation to support the second batch of the Traction Programme by Armenia Startup Academy.
11:15 08/02/2022Australia to reopen borders to international travelAustralia has announced the reopening of its borders to vaccinated tourists and other visa holders for the first time in almost two years, BBC News reports.
17:00 07/02/2022Temperatures set to rise by 6-8 degrees in ArmeniaIn the daytime of February 7, on 8-9, in the daytime of 11, on 12 no precipitaiton is predicted in Armenia.
14:10 07/02/2022Wizz Air Abu Dhabi launches Abu Dhabi-Yerevan flightsWizz Air Abu Dhabi started operating flights on the route Abu Dhabi-Yerevan-Abu Dhabi on Monday, February 7, the Armenia International Airports CJSC said in a statement.
16:45 05/02/2022UK player wins £109.9m EuroMillions jackpotA UK ticket-holder has won a £109.9m EuroMillions jackpot, BBC News reports. The winning numbers were 3, 25, 38, 43, 49 and the lucky star numbers were 3 and 7. A UK player matched all seven numbers...