14:23 09/10/2025Եղեռնի հուշարձանի շուրջ պատրաստվում են փորել 4 մ խորությամբ, 3 մ լայնությամբ հսկա խրամատ. Անահիտ Թարխանյան«Ծանր իրավիճակ է ստեղծվել Եղեռնի հուշարձանի վերանորոգման հետ կապված»,- ասուլիսում ահազանգեց «Արթուր Թարխանյան կենտրոն» ՀԿ նախագահ, ճարտարապետ, ժողովրդական ճարտարապետ Արթուր Թարխանյանի հեղինակային...
13:34 09/10/2025Ցավում եմ՝ Արմավիրի թեմի առաջնորդի հանգամանքով իմ մասնակցությունը Վաղարշապատի միջոցառմանը մեկնաբանվեց քաղաքական նախընտրության տիրույթում. Սիոն ՍրբազանԱրմավիրի թեմի առաջնորդ Տ․ Սիոն արքեպիսկոպոս Ադամյանը հայտարարություն է տարածել՝ կապված նախօրեին Վաղարշապատի տոնի առիթով կազմակերպված տոնակատարությանը մասնակցելուն.
13:28 09/10/2025Կարճատև անձրև, քամու ուժգնացում. Ինչ եղանակ է սպասվում առաջիկայումԵրևան քաղաքում հոկտեմբերի 9-ի և 10-ի ցերեկը, 11-ին, 12-ի գիշերը, 13-14-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հոկտեմբերի 10-ի գիշերը, 12-ի ցերեկը հնարավոր է կարճատև անձրև։ Հանրապետության տարածքում...
10:57 09/10/2025Ռուսաստանում տղամարդը իր երկու տարեկան դստերը տան իրերի հետ դուրս է նետել չորրորդ հարկի պատուհանիցԲժիշկները պայքարում են նրա կյանքի համար
08:58 09/10/2025Չախկալ ջան, արի փակեմ աչքերդ։ Հանգչիր խաղաղությամբ։ Հաղթելու ենք. ԱշոտյանՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է. «Բարև, տղերք։ Անարդար է, որ ես ձեզ տեսնում եմ, իսկ դուք ինձ՝ չէ։ Անարդար է, որ հավաքվել ենք սեղանի շուրջ, ու սեղանին դուք եք... Եթե ավելի շուտ պսակվեի՝ ձեր...
08:40 09/10/2025Հոկտեմբերի 9-ի հոսանքազրկումների մասին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 9-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
18:46 08/10/2025Օդագնացության միջազգային փառատոնով պայմանավորված կլինեն փակ փողոցներԵրևանի քաղաքապետարանից հայտնում են․ ««Սքայբոլ» ընկերությունը՝ Երևանի քաղաքապետարանի հետ համագործակցությամբ և ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեի աջակցությամբ, հոկտեմբերի 10-ից 15-ը...
17:59 08/10/2025«Զավիկի Ղարս»-ում շաուրման վտանգավոր է եղելՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչները ստուգում են իրականացրել անհատ ձեռնարկատեր Սամվել Տեր-Պողոսյանին պատկանող (Զավիկի ղարս) հանրային սննդի օբյեկտում (ք․ Երևան,...
17:53 08/10/2025«Էրեբունի-Երևան 2807» տոնակատարությամբ պայմանավորված՝ Երևանում տարբեր փողոցներ փակ կլինեն«Էրեբունի-Երևան 2807» տոնակատարության միջոցառումներով պայմանավորված երկու օր Երևանում տարբեր փողոցներ փակ կլինեն։ Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։ Փակ կլինեն՝ Հոկտեմբերի 10-ին՝ ժամը...
17:16 08/10/2025Հնդկաստանում կոկորդիլոսը կնոջը քաշել է գետի խորքը, սկսվել են որոնողական աշխատանքներՀնդկաստանի Օդիշա նահանգի Ջաջպուր շրջանում 57-ամյա կինը Հարասրոտա գետում հագուստ լվանալիս և լողալիս ենթարկվել է կոկորդիլոսի հարձակմանը։ Այս մասին գրում է Daily Mail-ը։ Ականատեսների խոսքով, կոկորդիլոսը...
16:27 08/10/2025Կաթողիկոսը և Արցախի պետական այրերը քննարկել են հայրենազրկված արցախահայության իրավունքների պաշտպանության հարցերԱրցախի պետական այրերն իրենց որդիական երախտագիտությունն ու հավատարմությունը հայտնեցին Առաքելական Մայր Եկեղեցուն
16:08 08/10/2025Եթե մարդը չի հայտարարագրել, դեմ է եղել, ստացվում է, որ ինքնաշխատ հայտարարագրերի պատասխանատուն ՊԵԿ-ն է լինելու. Նաիրի ՍարգսյանԻշխանության ներկայացուցիչները բազմաթիվ անգամ ապացուցել են, որ նույնիսկ օրենք կարդալ չգիտեն
14:32 08/10/2025Երևանի տոնին քաղաքապետարանի առաջարկած թանկ հաճույքը«Էրեբունի-Երևան 2807» տոնակատարությունն այս տարի կմեկնարկի հոկտեմբերի 10-ին։ Քաղաքապետարանից հայտնում են, որ առաջին անգամ Էրեբունի պատմահնագիտական թանգարանի տարածքից կմեկնարկի «Բացահայտիր Հայաստանը...
14:21 08/10/2025Հայաստանում ամուսնությունների թիվը կտրուկ նվազել է, ավելացել են ամուսնալուծություններըՀայաստանում տարեցտարի ավելանում են ամուսնալուծության դեպքերը։ ԱՎԿ հրապարակած տվյալների համաձայն, հանրապետությունում այս տարվա հունվար-օգոստոսին գրանցված 1000 ամուսնության հաշվով արձանագրվել է...
13:44 08/10/2025Հայաստանում գնաճը 3.2% է, բայց հացի գինն աճել է 5%-ով, իսկ ալյուրինը 7.2%-ովԱրդյունաբերական ապրանքները թանկացել են 2.8 %-ով, բայց շինարարության գները նվազել են 6.7 %-ով
13:08 08/10/2025Ջերմաստիճանը կտրուկ կնվազիՀոկտեմբերի 8-13-ը Երևանում հոկտեմբերի 8-ի ցերեկը, 9-ին, 11-ին , 12-ի գիշերը, 13-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հոկտեմբերի 10-ի գիշերը և առավոտյան, 12-ի ցերեկը հնարավոր է կարճատև անձրև։...
10:57 08/10/2025Ողբերգական ավտովթար Ապարան-Քուչակ ավտոճանապարհի. Կան զոհերԱրագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հոկտեմբերի 7-ին, ժամը 23:52-ին ահազանգ է ստացվել, որ Ապարան-Քուչակ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ։ ՆԳՆ...
10:46 08/10/2025Էջմիածինը մեր հոգին սնուցող զորավոր ուժն է, հաղթանակի ճանապարհը հուշողն է. Խաչիկ Մանուկյանը շնորհավորել է քաղաքի տոնը«Սիրելի Վաղարշապատ, սիրելի վաղարշապատցիներ, Խոյ համայնքի սիրելի բնակիչներ, Այս քաղաքի տոնը նաև ձեր տոնն է։ Էջմիածնի շուրջ ապրող բոլոր մեր հայրենակիցների տոնն է, մոլորակի վրա ապրող բոլոր հայերի տոնն...
09:07 08/10/2025Մաhաgել է ՀՀ վաստակավոր ճարտարապետ Ռաֆիկ Եղոյանը1988-ի երկրաշարժից հետո Ռաֆիկ Եղոյանը մեծածավալ նախագծային կազմակերպչական աշխատանքներ է ծավալել Գյումրին վերականգնելու համար։ Եղոյանի նախագծով վերակառուցվել է երկրաշարժից քանդված Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցին, որդու` Գարեգին Եղոյանի հետ։

13:41 07/06/2024Спасательная служба сообщила новые подробности взрыва на АГЗС на дороге Ереван-СеванСпасательная служба министерства внутренних дел Армении приводит новые подробности относительно прогремевшего поздно вечером 6 июня взрыва на АГЗС на дороге Ереван-Севан.
12:29 07/06/2024В Сеть утекли 280 тыс. номеров жителей Армении – Самвел МартиросянЭксперт по информационной безопасности Самвел Мартиросян пишет: «Произошла утечка большой базы телефонных номеров.
12:06 07/06/2024Взрыв на заправке на дороге Ереван-Севан: прекращена утечка газа из всех резервуаровПо состоянию 08:51 7 июня, на месте взрыва на АГЗС на дороге Ереван-Севан прекращена утечка сжиженного газа из всех резервуаров.
17:06 06/06/2024Май 2024 года признали самым жарким за всю историю наблюденийМай 2024 года стал самым жарким за всю историю наблюдений, заявили ученые, передает МИР 24. Средняя глобальная температура составила 15,91 градуса Цельсия, что на 0,19 градуса выше предыдущего...
16:22 06/06/2024КПП «Верхний Ларс» на границе России и Грузии возобновил работу после спада воды от селиКонтрольно-пропускной пункт «Дарьяли» на границе Грузии и России возобновил работу после спада уровня воды в реке Терек.
14:53 06/06/2024Армянский Первый канал вынужденно приносит извинения за позорный репортажПосле поднявшейся шумихи армянский Первый канал вынужденно приносит извинения за позорный репортаж, в котором разговор про туфли на арцахском диалекте был преподнесен зрителям как разговор о...
14:24 06/06/2024Летчики российской военной базы в Армении выполнили учебно-тренировочные полеты в высокогорных районахЭкипажи многоцелевых истребителей МиГ-29 российской военной базы в Армении совершили учебно-тренировочные полеты в высокогорных районах.
14:02 06/06/2024В Грузии эвакуировали персонал КПП на границе с РФРабота таможенно-пропускного пункта «Казбеги» на границе Грузии и России временно приостановлена из-за чрезвычайной ситуации, после поступления сигнала о повышении уровня воды в реке Девдораки,...
13:41 06/06/2024Армянский пограничник получил ранение при подрыве на мине у церкви в Воскепаре – тавушский журналистАрмянский пограничник подорвался на мине у церкви тавушского села Воскепар. Об этом на своей странице в соцсети Facebook сообщил журналист Воскан Саркисян. «Немногим ранее в результате взрыва...
12:38 06/06/2024Родился брат бессмертного героя 44-дневной войны Геворка Джавахяна – Геворк-младшийСегодня, 6 июня, родился брат бессмертного героя 44-дневной войны в Арцахе Геворка Джавахяна. Малыша родители назвали в честь брата – Геворк Григорьевич Джавахян-младший. Несколько месяцев назад...
12:19 06/06/2024Сотрудники OpenAI и Google написали открытое письмо о рисках ИИ – «вплоть до уничтожения человечества»13 бывших и действующих сотрудников OpenAI, Anthropic и DeepMind — подразделения Google по искусственному интеллекту — написали открытое письмо об опасностях технологии, проблемах разработки и о том,...
12:11 06/06/2024Понтон с 24 пассажирами перевернулся на пруду в Царском Селе: есть погибшийПонтон, на котором находилось 24 человека, перевернулся в Большом пруду Екатерининского парка в Царском Селе.
12:08 06/06/2024Циклон принесет в Армению дожди, град и похолодание на 6-10 градусовВ связи с проникновением активного циклона из районов Черного моря с вечерних часов 7 июня, а также в период с 8 по 11 июня в большинстве районов Армении время от времени прогнозируются дожди и грозы.
11:57 06/06/2024Лавина парализовала «Верхний Ларс»: проезда ожидают около 600 армянских фурПорядка 600 армянских фур находятся на дороге к МАПП (многосторонний автомобильный пункт пропуска) "Верхний Ларс" как с грузинской, так и с российской сторон границы.
17:34 05/06/2024СМИ: Кейт Миддлтон может никогда не вернуться к королевским обязанностямПринцесса Кейт Миддлтон может никогда не вернуться к королевским обязанностям после того, как у нее диагностировали рак.
17:27 05/06/2024Саносян: В зоне бедствия существует риск эпидемии из-за ила и туш животныхСозданы республиканские, областные и общинные комиссии, которые работают, оценивая ущерб в различных направлениях.
16:42 05/06/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Мы вступили в решающую стадию борьбыУчастники движения «Тавуш во имя Родины» во главе с его лидером архиепископом Багратом Галстаняном проводят автопробег в город Варденис Гегаркуникской области РА.
15:42 05/06/2024Погода в Армении: столбики термометров 8-9 июня опустятся на 6-9 градусовНа территории Армении днем 5 июня, 6 июня прогнозируется погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА. После полудня...
14:10 05/06/2024Сильнейшее наводнение на юге Германии: обрушился замок XIII векаПотоки воды в Баварии обрушили стены старинного замка, который был построен в XIII веке. Людей эвакуируют из потдопленных зон, фермеры подсчитывают убытки, передает «МИР 24». На юге Германии...
13:30 05/06/2024Концерт рэпера Snoop Dogg в Ереване может состояться в августе – министр«Ожидаем предложений от компании в течение текущего года. По срокам должно быть предложено 3 варианта, из них мы выберем наиболее целесообразный для организации концерта», – заявила на совместном...