09:07 08/10/2025Մաhաgել է ՀՀ վաստակավոր ճարտարապետ Ռաֆիկ Եղոյանը1988-ի երկրաշարժից հետո Ռաֆիկ Եղոյանը մեծածավալ նախագծային կազմակերպչական աշխատանքներ է ծավալել Գյումրին վերականգնելու համար։ Եղոյանի նախագծով վերակառուցվել է երկրաշարժից քանդված Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցին, որդու` Գարեգին Եղոյանի հետ։
09:03 08/10/2025Հոկտեմբերի 8-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 8-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:39 07/10/2025Արամ Ա. վեհափառ հայրապետը նախագահել է վանաբնակ միաբանների հավաքըՎեհափառ Հայրապետը կարևորությամբ ընդգծեց, որ բոլոր պայմաններում մեր կյանքի ճամփի ու գործի նպատակը ազգին, եկեղեցուն ու Հայրենիքին ծառայելն է
21:15 07/10/2025«Mercedes»-ով վրաերթի են ենթարկել 67 ամյա կնոջըՎարորդը փախուստի չի դիմել, ահազանգել է շտապօգնություն
20:47 07/10/2025Դիպլոմ՝ կանխիկի դիմաց. հնդիկ ուսանողները` իրենց խաբած գործակալների մասին«Հետքը» գրում է․ Գյումրու «Պրոգրես» համալսարանի նախկին հնդիկ ուսանողները դիմել են «Հետք»-ին՝ պատմելով, որ համալսարանի տարածքում գրասենյակ ունեցող հնդիկ գործակալներ Ասիմ Շարման, նրա կինը և Յոգենդրա...
20:34 07/10/2025Ավանի նոր այգում հերթական անգրագետ վանդալիզմն է իրականացնում․ ՀայրումյանԱկտիվիստ Էդուարդ Հայրումյանը տեսանյութ է տարածել՝ կից գրելով․ «Այսօր Ավանի նոր այգում Երևանի կանաչապատում հիմնարկը հերթական անգրագետ վանդալիզմն է իրականացնում։ Ով ունի որևէ լծակ, կանգնեցրե՛ք այդ...
19:05 07/10/2025Հրդեհ Վարդենիսում. այրվել է 900 հակ անասնակերՀոկտեմբերի 7-ին՝ ժամը 14։03-ին, Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վարդենիս քաղաքի Զորավար Անդրանիկի փողոցում այրվում է տուն։ ՆԳՆ...
17:35 07/10/2025Բագրատ Սրբազանի խոսքերն ու պատգամները ամենուր են` օնլայն հարթակից մինչև քաղաքի փողոցներ«Բագրատ Սրբազանին անազատության մեջ պահելով անգամ` նրան մեկուսացնելու և լռեցնելու ձեր փորձերը կատարյալ ձախողված են»,-գրում է թելեգրամի «Սրբազան պայքար» էջը։ Նշվում է, որ Սրբազանի խոսքերն ու...
17:24 07/10/2025Ծաղկաձորում վաղը ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
16:51 07/10/2025ՀՕՖ. Անհրաժեշտ է ծրագրեր իրականացնել ոչ միայն մարդասիրական, այլև զարգացման ուղղությամբՀայ օգնության ֆոնդի (ՀՕՖ) տնօրենների խորհուրդը հոկտեմբերի 4-ին հրավիրած ասուլիսով ամփոփել է այցը Հայաստան։ Այցը մեկնարկել էր սեպտեմբերի 30-ին և ներառել մի շարք ծրագրային վայրեր տարբեր մարզերում։...
16:17 07/10/2025Տղամարդը սեփական կնոջը հանձնել է նրա սիրեկանին՝ փոխարենը ստանալով կովԱրարողության պայմանների համաձայն՝ նոր ամուսինը՝ կնոջ սիրեկանը, պարտավոր էր նախկին ամուսնուն վճարել 400 դոլար և կով տալ որպես փոխհատուցում ։
15:45 07/10/2025Երևանի տոնի առթիվ Թաթան ելույթ կունենա Հանրապետության հրապարակումՀոկտեմբերի 12-ին՝ ժամը 21։00-ին, Հանրապետության հրապարակում ելույթ կունենա բոլորիս կողմից սիրված արտիստ՝ Թաթա Սիմոնյանը։ Միջոցառումը կավարտվի պայծառ հրավառությամբ։ Այս մասին հայտնում են Երևանի...
14:09 07/10/2025Օդի ջերմաստիճանը կնվազի 5-7 աստիճանովՀոկտեմբերի 10-ի գիշերը և առավոտյան առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև։ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից հայտնում են, որ օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 10-11-ին կնվազի 5-7...
12:35 07/10/2025Ռուբեն Վարդանյանը դուրս է եկել ռուսական ավտոմոբիլային բիզնեսից. «Կոմերսանտ»«Ատոմ» էլեկտրական մեքենայի առաջին ներդրողներից մեկը՝ Ռուբեն Վարդանյանը, դուրս է եկել նախագծից՝ այդպիսով դադարելով ավտոմոբիլային բիզնեսում ակտիվներ ունենալուց: Նրա բաժնեմասը կարող է բաշխվել այլ...
12:10 07/10/2025Էջմիածնում «VAZ»-ը բախվել է բեռնատարին, վարորդը հոսպիտալացվել էՀոկտեմբերի 7-ին, ժամը 08:15-ին Արմավիրի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Վաղարշապատ քաղաքի Մեսրոպ Մաշտոցի փողոցում տեղի է ունեցել ՃՏՊ։ Դեպքի...
08:58 07/10/2025Այսօր Երևանի բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 7-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
20:26 06/10/2025Արցախի տարածքում էքսկավատորի վթարից ադրբեջանցի է մահացելԲռնազավթված Արցախի տարածքում ադրբեջանցի է մահացել։ Ըստ տեղական լրատվամիջոցների դեպքը տեղի է ունեցել Կովսականի լեռնային տարածքում, որտեղ աշխատող էքսկավատորը շրջվել է, ինչի հետևանքով վարորդը մահացել է։...
20:17 06/10/2025Ռուսաստանի զինված ուժերը գրավեցին Խարկովի մարզի ՕտրադնոյենՌուսական զորքերը վերահսկողություն են հաստատել Խարկովի մարզի Օտրադնոյեի նկատմամբ։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը: Ուկրաինայի զինված ուժերը...
20:06 06/10/20254-ամյա երեխան անզգուշաբար ընկել է ու վնասվել, պարեկները տեղափոխել են ԲԿՀոկտեմբերի 5-ին Պարեկային ծառայության Երևանի գնդի 1-ին գումարտակի 1-ին վաշտի պարեկներին մայրաքաղաքի Ծարավ Աղբյուրի-Աճառյան փողոցների խաչմերուկում ծառայություն իրականացնելիս մոտեցել է մի ավտոմեքենա,...
19:47 06/10/2025Լսել ե՞ք «երկնագույն բանանի» մասինՀՀ ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն ՊՈԱԿ-ի տնօրոն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Երկնագույն բանանը եզր է, որը 1989 թվականին առաջարկել է ֆրանսիացի գիտնական Ռոժե Բրյունեն՝ Եվրոպայի առավել...

16:15 31/01/2022Media freedom in China declining at 'breakneck speed', report saysMedia freedom in China is declining at "breakneck speed", BBC News said, citing a report by a group representing foreign journalists in the country.
14:04 31/01/2022Russian peacekeepers provided humanitarian assistance to a large family in ArtsakhThe servicemen of the Russian peacekeeping contingent organized the delivery and transfer of targeted humanitarian aid to a large family in Stepanakert, Artsakh (Nagorno-Karabakh).
13:17 31/01/2022Police detain drivers protesting in Yerevan's Republic SquareArmenian police detained a group of drivers protesting against the increase in car insurance premiums in Yerevan on Monday.
12:30 31/01/2022ARARAT commences 135th anniversary of brandy making in ArmeniaFounded in 1887, brandy production in Armenia celebrates its 135th anniversary. ARARAT commenced the anniversary year with a special event – ARARAT Heritage Celebration Night. The venue of the event...
11:32 31/01/2022Armenian Church commemorates Maccabees, St. Eleazar the Priest and othersThe Armenian Apostolic Church on Monday commemorates the Maccabees, Sts. Eleazar the Priest, Shamuna and her seven sons, Qahana.am reports. In the second century BC, Judea was under the rule of the...
20:00 29/01/2022Australian Prime Minister tells Kanye West he must be fully vaccinated to enter the countryHip-hop artist Kanye West will have to be fully vaccinated if he wants to play concerts in Australia, Prime Minister Scott Morrison said on Saturday, after media said the performer planned an...
19:30 29/01/2022Air temperature will gradually go up by 3-6 degreesNo precipitation is predicted in the territory of Armenia on January 30-31, on February 1-3, Hydromet meteorological service reported.
19:03 29/01/2022Armenian model featured in Badlon magazineGucci model Armine Harutyunyan has participated in the photoshoot of Russian Badlon magazine. Badlon is an independent publication focused on photography, fashion, and art and was launched in 2020 in...
17:52 29/01/2022Four Azerbaijani soldiers got lost in QarvacharFour servicemen of the Azerbaijani army, including an officer, got lost due to bad weather in a hard-to-reach area in the Artsakh's Karvachar region, currently under control of Azeri forces.
15:46 29/01/2022Satik Seyranyan reelected as chairwoman of the Union of Journalists of ArmeniaChairwoman of the Union of Journalists of Armenia Satik Seyranyan has reelected to her post at the 13th congress of the union on Saturday.
15:14 29/01/2022U.S. airlines cancel thousands of flights ahead of Nor'easterU.S. carriers on Friday canceled thousands of flights through the weekend in anticipation of a winter storm forecast to bring high winds and heavy snow across the Northeast and Mid-Atlantic, Reuters...
12:30 29/01/2022Armenian Church commemorates St. Gregory the TheologianThe Armenian Apostolic Church on Saturday commemorates St. Gregory the Theologian, who left rich literary heritage translated into Armenian in the 5-8th centuries AD, Qahana.am reports. According to...
11:15 29/01/2022Red Cross helped Armenian captives in Azerbaijan contact their familiesRepresentatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) visited Armenian captives being held in Azerbaijan, ICRC Armenia Office Communications Program Manager Zara Amatuni told Sputnik...
10:30 29/01/2022Update on road conditions in ArmeniaSome roads are closed and difficult to pass in Armenia as of Saturday morning, the Ministry of Emergency Situations reports.
20:30 28/01/2022Air temperature not to change considerably in the coming daysSnow and fog are predicted at night of January 29 in separate places in the territory of Armenia, Hydromet meteorological service reported.
19:43 28/01/2022Ashtarak-Aparan, Yerevan-Sevan roads covered with black iceSome roads are closed and difficult to pass in the territory of Armenia, the ministry of emergency situations reported.
18:52 28/01/2022Defense ministry denies Azerbaijani reportThe report released by the Defense Ministry of Azerbaijan alleging on January 27 the units of the Armenian Armed Forces opened fire at the positions of the Azerbaijani army in the north-eastern...
18:42 28/01/2022Serzh Sargsyan promises to react to Pashinyan's statements"States are creating Armed Forces to ensure their territorial integrity, the inviolability of the borders and the security of their citizens.
17:49 28/01/2022Remains of another fallen soldier found during Artsakh search operationsAn Artsakh search and rescue team on Friday found the remains of another fallen soldier as a result of the search operations for casualties of the 2020 Artsakh war.
17:19 28/01/2022Biden warns of ‘resurgence of antisemitism’ in Holocaust commemorationMarking International Holocaust Remembrance Day, US President Joe Biden on Thursday decried continued manifestations of antisemitism and hatred in the United States, including at a synagogue hostage...