22:15 27/09/2025Ցավոք, ստացվել է այնպես, որ մեր երկրում կա երկու զուգահեռ իրականություն. ԹաթոյանՀայաստանի նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը գրում է. «Այսօր շատ մարդիկ օրը սկսել են վաղ առավոտյան Եռաբլուրում խնկարկումով: Նրանք մեր հերոսների հարազատներն են, հերոսների սխրանքը չմոռացող մարդիկ, որովհետև 5...
22:08 27/09/2025Գորիսի ԲԿ-ում լույս աշխարհ է եկել 44-օրյա պատերազմում զոհված Կարեն Գրիգորյանի եղբայրըԱյսօր՝ սեպտեմբերի 27֊ին չարաբաստիկ պատերազմի 5֊րդ տարելիցի օրը, Գորիսի ԲԿ֊ում լույս աշխարհ է եկել 44-օրյա պատերազմում հերոսացած, Հայրենիքի համար կյանքը նվիրած Կարեն Գրիգորյանի եղբայրը՝ Կարեն...
22:01 27/09/2025Երկուշաբթի Երևանում, Կոտայքի, Արագածոտնի մարզերի մի քանի հասցեներում ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ «Ապարանի» պոմպակայանում իրականացվող պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
21:40 27/09/2025Հնդկաստանում 31 մարդ է մահացել է հանրահավաքի ժամանակ ոտնակոխ լինելու հետևանքովՀնդկաստանի հարավային Թամիլ Նադու նահանգում նախընտրական հանրահավաքի ժամանակ առնվազն 31 մարդ է ոտնատակ ընկնելու հետևանքով մահացել է։ CNN-ի փոխանցմամբ, 50 մարդ վնասվածքներ է ստացել դերասան-քաղաքական...
21:16 27/09/2025ՆԳՆ-ն մանրամասներ է հայտնել Արմավիրում հնչած կրակոցներից. Կա ձերբակալվածՆերքին գործերի նախարարությունից 1lurer.am-ին հայտնել է, որ հրազենի գործադրմամբ միջադեպի ահազանգ է ստացվել: «Նախնական տվյալներով՝ կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանություն է եղել: Կա ձերբակալված...
19:08 27/09/202530-ամյա տղամարդը հոսանքահարվել է և մոտ 3 մետր բարձրությունից վայր ընկելուց հետո մшհшցելԿարլեն Ս․-ն իր տան տանիքում էլեկտրական աշխատանքներ կատարելիս հոսանքահարվել է
18:18 27/09/202544-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայողների ծնողները բողոքի ակցիա են իրականացնում ՊՆ-ի դիմաց(թարմացված)Ծնողները պահանջում են ԳՇ պետ Էդուարդ Ասրյանի, Արցախի հրամանատար Կամո Վարդանյանի և ԱՀ ՊԲ հետախուզության պետի հետ հանդիպում
17:31 27/09/2025Խոշոր վթար Լծեն-Տաթև ավտոճանապարհին. 8-10 տ մազութ թափվել է ճանապարհինՍյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն սեպտեմբերի 27-ին, ժամը 09։32-ինտեղեկություն է ստացվել, որ Լծեն-Տաթև ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ...
16:50 27/09/2025Փողի համն առնում են, էլ ոչ մի բանի մասին չեն մտածում․Կասկադն ապականում են․ ճարտարապետԿասկադի տարածքում իրականացվում է կոմերցիոն, էժանագին նախագիծ, ապականում են հուշարձանն ու քաղաքը։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ահազանգեց ճարտարապետ Դավիթ Ստեփանյանը։ Նրա խոսքով՝ Կասկադի...
16:15 27/09/2025Վերջին հրաժեշտը Տիգրան Քեոսայանին տեղի կունենա վաղը«Շատ մարդիկ են գրում վերջին հրաժեշտի հնարավորություն մասին։ Նույնիսկ նրանք, որ անձամբ չեն ճանաչում Տիգրանին, սիրում են նրան, ցանկանում են հրաժեշտ տալ նրան։ Արարողությունը տեղի կունենա կիրակի ժամը...
13:50 27/09/2025Ջերմաստիճանը կնվազի 3-5 աստիճանովՀայաստանի տարածքում սեպտեմբերի 27-ի և 30-ի ցերեկը, 28-ի գիշերը, հոկտեմբերի 1-2-ի գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև։ Սեպտեմբերի 30-ին հնարավոր է նաև ամպրոպ: Սեպտեմբերի 27-30-ն...
10:54 27/09/2025Հայրս իր բանտախցում մենակ է, նրա առողջական վիճակի մասին ստույգ ոչինչ չգիտենք. Ռուբեն Վարդանյանի որդիՈւղիղ երկու տարի առաջ՝ 2023թ. սեպտեմբերի 27-ին ադրբեջանական իշխանությունների կողմից ձերբակալվեց Ռուբեն Վարդանյանը: Նա և մյուս քրիստոնյա հայ գերիները շինծու մեղադրանքներով շարունակում են պահվել Բաքվի...
09:44 27/09/2025Երևանում, Կոտայքի, Արագածոտնի մարզերում սեպտեմբերի 29-ին 12 ժամ ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ «Ապարանի» պոմպակայանում իրականացվող պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
09:17 27/09/202544-օրյա պատերшզմից 5 տարի անց. «Ձայներ, որոնք նման չէին ոչ մի իրականությանը․ ձայներ, որոնք խլեցին մեր առավոտը, մեր խաղաղությունը, մեր շունչը»5 տարի առաջ՝ սեպտեմբերի 27-ին, Ադրբեջանը լայնածավալ հարձակում սկսեց Արցախի Հանրապետության հետ շփման գծի ողջ երկայնքով՝ գործի դնելով իր սպառազինության մեջ առկա գրեթե բոլոր զինատեսակները՝ հրաձգային...
08:03 27/09/2025Ս.Գևորգ քաջամարտիկ զորավարի, Ադոկտոսի և Ռոմանոս Երգեցողի հիշատակության օրն էՀայ Առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Ս.Գևորգ քաջամարտիկ զորավարի, Ադոկտոսի և Ռոմանոս Երգեցողի հիշատակության օրը։ Qahana.am-ից տեղեկանում ենք, որ Ս.
21:17 26/09/2025Հայտարարվել է հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչՏեղում պարզվել է, որ այրվում են չշահագործվող ավտոմեքենաներ, տանը կից խորդանոց և խոտածածկույթ։
20:21 26/09/2025ՌԴ-ից Հայաստան բեռնափոխադրողները Վերին Լարսի անցակետ ժամանման օր և ժամ պետք է ամրագրեն էլեկտրոնային հարթակումՊԵԿ-ը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ 2025 թվականի հոկտեմբերի 1-ից ՌԴ ավտոմոբիլային սահմանային անցման կետերում, այդ թվում` Վերին Լարսի անցման...
19:26 26/09/2025Այն, ինչ կիսատ ես թողել, ավարտին ենք հասցնելու․ Վալոդյա Գրիգորյանի դստեր գրառումըՓարաքարի ընդդիմադիր համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանի դուստրը՝ Մարինե Գրիգորյանը, հուզիչ գրառում է արել ֆեյսբուքյան իր էջում․ «Իմ հոր նման մարդ երբե’ք չէր տեսել աշխարհը, և նրա սրտից չուներ ոչ ոք.
19:14 26/09/2025Այսօր Շրջակա միջավայրի առողջության համաշխարհային օրն էԱյսօր Շրջակա միջավայրի առողջության համաշխարհային օրն է։ Այս մասին հայտնում են ՇՄՆ Էկոպարեկային ծառայությունից։ «Այս օրը ևս մեկ անգամ առիթ է արժևորելու մարդու և բնության անքակտելի կապը։ Մաքուր օդը և...
16:22 26/09/2025Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 27-ի ցերեկը կնվազի 3-5 աստիճանովԵրևանում սեպտեմբերի 26-ի ցերեկը, 27-29-ին և հոկտեմբերի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սեպտեմբերի 30-ի երեկոյան ժամերին հնարավոր է անձրև։ Մարզերում սեպտեմբերի 26-ի և 30-ի ցերեկն...

19:47 07/01/2022Marauders killed “the father of Kazakh hip-hop” at protests in AlmatyThe famous Kazakh film director and musician Saken Bitayev was killed by looters during the riots in Almaty.
18:43 07/01/2022The Armenians of Nagorno-Karabakh have received almost no support from the British Government - Caroline CoxBaroness Caroline Cox, member of the British House of Lords raised the current humanitarian situation the Armenians in Nagorno Karabakh face amid the ongoing Azerbaijani aggression.
18:02 07/01/2022Lydian Armenia again applies for water use permit for the exploitation of Amulsar mineThe draft permission for Lydian Armenia CJSC to use water for Amulsar gold mine operation in excess of 41.3l/s from Arpa River is currently being developed at the Water Resources Management Agency of...
14:34 07/01/2022Armenia sends 100 peacekeepers to KazakhstanArmenia has sent a peacekeeping unit of 100 people to Kazakhstan for a limited period of time as part of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) peacekeeping mission, the Armenian Defense...
13:08 07/01/202218 cars stranded in Armenia in two daysOn January 5-6, the National Crisis Management Center of the Rescue Service of the Armenian Emergencies Ministry received 16 emergency calls about cars stranded in various parts of the country, the...
10:58 07/01/2022Armenia marks Remembrance Day of the DeadArmenia marks Remembrance Day of the Dead (Merelots) on Friday, January 7. This day follows all main religious holidays. Yesterday, on January 6, the Armenian Church celebrated the Feast of the Holy...
10:29 07/01/2022Some roads partly icy in ArmeniaSome roads are closed or difficult to pass in Armenia as of Friday morning, the Ministry of Emergency Situations reports.
19:00 06/01/2022Kew scientists name new tree after Leonardo DiCaprioA tree that is new to science has been named after Leonardo DiCaprio, BBC News reports. Scientists at the Royal Botanic Gardens, Kew, say they wanted to honour the star for his help in saving a...
17:35 06/01/2022Clear weather expected in Armenia in next few daysNo precipitation is predicted in Armenia from 6 to 11 January, the Ministry of Emergency Situations reports.
16:42 06/01/2022Yerevan-Sharm el-Sheikh flight delayed due to closure of Iranian airspaceToday's Armenia Airlines flight from Yerevan to Sharm el-Sheikh has been delayed due to the closure of Iranian airspace.
15:26 06/01/2022Catholicos Karekin II on Christmas: We need to sober up, reject the paths that draw us away from GodHis Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, issued a message on the Feast of the Holy Nativity and Theophany of our Lord Jesus Christ (Christmas) celebrated in Armenia...
14:47 06/01/202212 law enforcement members killed in clashes with protesters in KazakhstanSome 353 members of Kazakhstan’s law enforcement were hurt in the clashes with protesters in Almaty, 12 were killed, the Khabar-24 TV channel said quoting the Almaty commandant’s office.
11:25 06/01/2022Intensive shooting starts on square in front of Almaty Mayor’s officeAn intensive shooting between the military and armed individuals has started on the square in front of the Mayor’s Office in Almaty, TASS reports.
10:54 06/01/2022Closed roadway reported in ArmeniaThe roadway leading from Amberd fortress to Kari lake in Aragatsotn province is closed, the ministry of emergency situations reported on Thursday.
19:43 05/01/2022Combat readiness trainings held with recruitsCombat readiness trainings comprised of theoretical and practical exercises are underway with recruits who joined the Armed Forces as part of the winter conscription.
19:03 05/01/2022Andranik Grigoryan appointed CEO of Converse Bank, Chairman of Executive ManagementAndranik Grigoryan has been appointed as the CEO of Converse Bank, Chairman of Executive Management, the Bank said in a statement on Wednesday.
18:01 05/01/2022Christmas Eve Candlelight Divine Liturgy to be served in all churchesThe Armenian Apostolic Church starts celebrating the Feast of Holy Nativity and Theophany of Jesus Christ (Christmas).The Christmas celebration starts in the evening of January 5 as the church day...
16:34 05/01/2022Protesters seize Kazakh president’s Almaty residenceProtesters have seized the Almaty residence of Kazakhstan’s president, the zakon.kz news portal reported on Wednesday citing eyewitnesses, TASS news agency reported.
15:46 05/01/2022Air temperature to gradually grow up by 2-4 degreesNo precipitation is predicted in the daytime of January 5, on January 6-10 in Armenia. At night and in the morning will be covered with black ice, Hydromet meteorological service reported on...