22:15 27/09/2025Ցավոք, ստացվել է այնպես, որ մեր երկրում կա երկու զուգահեռ իրականություն. ԹաթոյանՀայաստանի նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը գրում է. «Այսօր շատ մարդիկ օրը սկսել են վաղ առավոտյան Եռաբլուրում խնկարկումով: Նրանք մեր հերոսների հարազատներն են, հերոսների սխրանքը չմոռացող մարդիկ, որովհետև 5...
22:08 27/09/2025Գորիսի ԲԿ-ում լույս աշխարհ է եկել 44-օրյա պատերազմում զոհված Կարեն Գրիգորյանի եղբայրըԱյսօր՝ սեպտեմբերի 27֊ին չարաբաստիկ պատերազմի 5֊րդ տարելիցի օրը, Գորիսի ԲԿ֊ում լույս աշխարհ է եկել 44-օրյա պատերազմում հերոսացած, Հայրենիքի համար կյանքը նվիրած Կարեն Գրիգորյանի եղբայրը՝ Կարեն...
22:01 27/09/2025Երկուշաբթի Երևանում, Կոտայքի, Արագածոտնի մարզերի մի քանի հասցեներում ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ «Ապարանի» պոմպակայանում իրականացվող պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
21:40 27/09/2025Հնդկաստանում 31 մարդ է մահացել է հանրահավաքի ժամանակ ոտնակոխ լինելու հետևանքովՀնդկաստանի հարավային Թամիլ Նադու նահանգում նախընտրական հանրահավաքի ժամանակ առնվազն 31 մարդ է ոտնատակ ընկնելու հետևանքով մահացել է։ CNN-ի փոխանցմամբ, 50 մարդ վնասվածքներ է ստացել դերասան-քաղաքական...
21:16 27/09/2025ՆԳՆ-ն մանրամասներ է հայտնել Արմավիրում հնչած կրակոցներից. Կա ձերբակալվածՆերքին գործերի նախարարությունից 1lurer.am-ին հայտնել է, որ հրազենի գործադրմամբ միջադեպի ահազանգ է ստացվել: «Նախնական տվյալներով՝ կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանություն է եղել: Կա ձերբակալված...
19:08 27/09/202530-ամյա տղամարդը հոսանքահարվել է և մոտ 3 մետր բարձրությունից վայր ընկելուց հետո մшհшցելԿարլեն Ս․-ն իր տան տանիքում էլեկտրական աշխատանքներ կատարելիս հոսանքահարվել է
18:18 27/09/202544-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայողների ծնողները բողոքի ակցիա են իրականացնում ՊՆ-ի դիմաց(թարմացված)Ծնողները պահանջում են ԳՇ պետ Էդուարդ Ասրյանի, Արցախի հրամանատար Կամո Վարդանյանի և ԱՀ ՊԲ հետախուզության պետի հետ հանդիպում
17:31 27/09/2025Խոշոր վթար Լծեն-Տաթև ավտոճանապարհին. 8-10 տ մազութ թափվել է ճանապարհինՍյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն սեպտեմբերի 27-ին, ժամը 09։32-ինտեղեկություն է ստացվել, որ Լծեն-Տաթև ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ...
16:50 27/09/2025Փողի համն առնում են, էլ ոչ մի բանի մասին չեն մտածում․Կասկադն ապականում են․ ճարտարապետԿասկադի տարածքում իրականացվում է կոմերցիոն, էժանագին նախագիծ, ապականում են հուշարձանն ու քաղաքը։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ահազանգեց ճարտարապետ Դավիթ Ստեփանյանը։ Նրա խոսքով՝ Կասկադի...
16:15 27/09/2025Վերջին հրաժեշտը Տիգրան Քեոսայանին տեղի կունենա վաղը«Շատ մարդիկ են գրում վերջին հրաժեշտի հնարավորություն մասին։ Նույնիսկ նրանք, որ անձամբ չեն ճանաչում Տիգրանին, սիրում են նրան, ցանկանում են հրաժեշտ տալ նրան։ Արարողությունը տեղի կունենա կիրակի ժամը...
13:50 27/09/2025Ջերմաստիճանը կնվազի 3-5 աստիճանովՀայաստանի տարածքում սեպտեմբերի 27-ի և 30-ի ցերեկը, 28-ի գիշերը, հոկտեմբերի 1-2-ի գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև։ Սեպտեմբերի 30-ին հնարավոր է նաև ամպրոպ: Սեպտեմբերի 27-30-ն...
10:54 27/09/2025Հայրս իր բանտախցում մենակ է, նրա առողջական վիճակի մասին ստույգ ոչինչ չգիտենք. Ռուբեն Վարդանյանի որդիՈւղիղ երկու տարի առաջ՝ 2023թ. սեպտեմբերի 27-ին ադրբեջանական իշխանությունների կողմից ձերբակալվեց Ռուբեն Վարդանյանը: Նա և մյուս քրիստոնյա հայ գերիները շինծու մեղադրանքներով շարունակում են պահվել Բաքվի...
09:44 27/09/2025Երևանում, Կոտայքի, Արագածոտնի մարզերում սեպտեմբերի 29-ին 12 ժամ ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ «Ապարանի» պոմպակայանում իրականացվող պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
09:17 27/09/202544-օրյա պատերшզմից 5 տարի անց. «Ձայներ, որոնք նման չէին ոչ մի իրականությանը․ ձայներ, որոնք խլեցին մեր առավոտը, մեր խաղաղությունը, մեր շունչը»5 տարի առաջ՝ սեպտեմբերի 27-ին, Ադրբեջանը լայնածավալ հարձակում սկսեց Արցախի Հանրապետության հետ շփման գծի ողջ երկայնքով՝ գործի դնելով իր սպառազինության մեջ առկա գրեթե բոլոր զինատեսակները՝ հրաձգային...
08:03 27/09/2025Ս.Գևորգ քաջամարտիկ զորավարի, Ադոկտոսի և Ռոմանոս Երգեցողի հիշատակության օրն էՀայ Առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Ս.Գևորգ քաջամարտիկ զորավարի, Ադոկտոսի և Ռոմանոս Երգեցողի հիշատակության օրը։ Qahana.am-ից տեղեկանում ենք, որ Ս.
21:17 26/09/2025Հայտարարվել է հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչՏեղում պարզվել է, որ այրվում են չշահագործվող ավտոմեքենաներ, տանը կից խորդանոց և խոտածածկույթ։
20:21 26/09/2025ՌԴ-ից Հայաստան բեռնափոխադրողները Վերին Լարսի անցակետ ժամանման օր և ժամ պետք է ամրագրեն էլեկտրոնային հարթակումՊԵԿ-ը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ 2025 թվականի հոկտեմբերի 1-ից ՌԴ ավտոմոբիլային սահմանային անցման կետերում, այդ թվում` Վերին Լարսի անցման...
19:26 26/09/2025Այն, ինչ կիսատ ես թողել, ավարտին ենք հասցնելու․ Վալոդյա Գրիգորյանի դստեր գրառումըՓարաքարի ընդդիմադիր համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանի դուստրը՝ Մարինե Գրիգորյանը, հուզիչ գրառում է արել ֆեյսբուքյան իր էջում․ «Իմ հոր նման մարդ երբե’ք չէր տեսել աշխարհը, և նրա սրտից չուներ ոչ ոք.
19:14 26/09/2025Այսօր Շրջակա միջավայրի առողջության համաշխարհային օրն էԱյսօր Շրջակա միջավայրի առողջության համաշխարհային օրն է։ Այս մասին հայտնում են ՇՄՆ Էկոպարեկային ծառայությունից։ «Այս օրը ևս մեկ անգամ առիթ է արժևորելու մարդու և բնության անքակտելի կապը։ Մաքուր օդը և...
16:22 26/09/2025Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 27-ի ցերեկը կնվազի 3-5 աստիճանովԵրևանում սեպտեմբերի 26-ի ցերեկը, 27-29-ին և հոկտեմբերի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սեպտեմբերի 30-ի երեկոյան ժամերին հնարավոր է անձրև։ Մարզերում սեպտեմբերի 26-ի և 30-ի ցերեկն...

13:50 23/05/2024Звездный визажист Гоар Аветисян рассказала об «исправительных работах» в деревне у бабушкиЗвездный визажист, стилист, бьюти-блогер Гоар Аветисян в своем Instagram опубликовала фото и видео со своей бабушкой, которой 28 октября исполнится 90 лет.
13:38 23/05/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Наши сердца, наши молитвы с народом ИранаВозглавляющий движение «Тавуш во имя Родины» предстоятель Тавушской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископ Баграт Галстанян 23 мая посетил посольство Ирана в Армении.
13:20 23/05/2024В сердце Парижа открылся сквер имени Шарля Азнавура22 мая исполнилось 100 лет со дня рождения шансонье, композитора, поэта и писателя Шахнура Азнавуряна, известного всему миру под именем Шарль Азнавур.
12:45 23/05/2024Запись президента Франции Эммануэля Макрона на армянском языке – к 100-летию со дня рождения Шарля АзнавураПрезидент Франции Эммануэль Макрон сделал запись на армянском языке по случаю 100-летия со дня рождения легендарного французского шансонье армянского происхождения Шарля Азнавура.
12:39 23/05/2024Левон Азизян: Уровень воды озера Севан по состоянию на 22 мая на 5 см выше показателя прошлого годаДиректор Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Левон Азизян представил данные о гидрологическом режиме озера Севан.
12:27 23/05/2024Какая погода ждет жителей Армении в выходные? Рассказали синоптикиВ Ереване 24-26 мая, ночью 27 мая время от времени прогнозируются дожди и грозы, в отдельных местах осадки будут интенсивными, возможен град.
12:15 23/05/2024Эдгар Казарян: Поскольку у Никола Пашиняна нет образования и специальности, возникнет необходимость в организации специальной встречиОбщественно-политический деятель Эдгар Казарян пишет: «Поскольку у Никола Пашиняна нет образования и специальности, неясно, в составе какой группы специалистов он может принять участие во встречах с...
16:59 22/05/2024Пашинян: Поиски армянским народом своей родины завершились, ибо эта родина уже обретена в лице Республики АрменияНикол Пашинян направил послание по случаю 100-летнего юбилея Национального героя Республики Армения Шарля Азнавура.
16:48 22/05/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Правоохранительная система должна отреагировать«Я знаю только одно: экономика должна служить человеку, личному и коллективному благу», – перед началом встречи с экономистами в беседе с журналистами заявил возглавляющий движение «Тавуш во имя...
16:14 22/05/2024Встреча архиепископа Баграта Галстаняна с экономистамиВозглавляющий движение «Тавуш во имя Родины» предстоятель Тавушской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископ Баграт Галстанян продолжает встречи с экспертными группами, общественными,...
15:11 22/05/2024Вторую неделю не утихают беспорядки в Новой КаледонииВторую неделю продолжаются беспорядки в Новой Каледонии, вспыхнувшие из-за реформы о праве голоса на местных выборах.
14:30 22/05/2024Страховые компании высчитали, какие знаки зодиака чаще всего попадают в ДТПВодолеи и козероги - самые опасные водители, рассказали «Российской газете» страховщики. Так, в общей структуре аварийности с корпоративным транспортом (в том числе такси и каршерингом), 66% аварий...
12:41 22/05/2024Азербайджанцы демонтируют жилые дома в столице оккупированной Республики Арцах – СтепанакертеАзербайджанский режим начал демонтаж жилых зданий в столице оккупированной Республики Арцах – Степанакерте.
12:05 22/05/202422 мая родился Аркадий Тер-Тадевосян – легендарный Командос22 мая – день рождения командующего операцией по освобождению Шуши, героя Арцаха, генерал-майора Аркадия Тер-Тадевосяна - легендарного Командоса.
17:39 21/05/2024Гагик Суренян: Очередной активный циклон принесет в Армению осадки, похолодает на 4-6 градусовС 24 мая к Армении приближается очередной несущий осадки активный циклон, сообщает заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян.
16:32 21/05/2024Твой дом в Армении – Америабанк предлагает ипотечные кредиты для диаспорыАмериабанк предлагает ипотечные кредиты для наших соотечественников из диаспоры. Чтобы приобрести недвижимость в Армении, наши соотечественники из диаспоры могут подать онлайн-заявку в Америабанк,...
16:28 21/05/2024Пассажир рейса Лондон - Сингапур погиб во время сильной турбулентностиОдин человек погиб и еще несколько получили ранения на самолете компании Singapore Airlines, летевшем рейсом из Лондона в Сингапур и попавшем в сильную турбулентность, пишет ВВС.
15:36 21/05/2024На церемонию прощания с Раиси в Тебризе пришли тысячи человекВ Иране сегодня общенациональный траур. В Тебризе началась церемония прощания с Эбрахимом Раиси и другими погибшими в авиакатастрофе. Трагедия унесла жизни восьми человек, в том числе министра...
15:25 21/05/2024Специальный вечер ARARAT – по случаю 100-летия маэстро Шарля Азнавура20-го мая легендарный армянский коньяк ARARAT провел мероприятие “ARARAT Charles Aznavour Signature Blend.
13:31 21/05/2024В Армении летный состав ЮВО выполнил план полетов в зимнем периоде обученияЛичный состав авиационной части военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении выполнил план учебно-тренировочных вылетов зимнего периода обучения, а общий налет летчиков составил более 800...