13:59 24/09/2025e-Invoicing համակարգում խնդիրներ են առաջացելՊԵԿ «Էլեկտրոնային հաշվարկային փաստաթղթեր» (e-Invoicing) համակարգում ստորագրելու հետ կապված խնդիրներ են առաջացել։ Պետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ «ԱՅԴԻ» ՓԲԸ-ի և Հեռախոսազանգերի աջակցման...
13:43 24/09/2025Բանգկոկի հիվանդանոցի մոտակայքում 50 մետր խորությամբ խոռոչ է առաջացելԲանգկոկի հիվանդանոցներից մեկի մոտ ճանապարհի մի հատված փլուզվել է՝ առաջացնելով մոտավորապես 30 մետր լայնությամբ և 50 մետր խորությամբ խոռոչ։ «Bangkok Post»-ը հաղորդում է, որ տուժածներ չկան։ «Սամսեն...
13:31 24/09/2025Թիվ 38 երթուղին սպասարկող ավտոբուսը վթարի է ենթարկվելԱյսօր՝ սեպտեմբերի 24-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 07:50-ի սահմաններում Գուրգեն Մահարի փողոցից դեպի Մուշավան և Ջրաշեն տանող ճանապարհահատվածում բախվել են Երևանի բնակիչ 47-ամյա Արմեն Հ.-ի...
10:31 24/09/2025Բռնի տեղահանված արցախցիները շնորհակալություն են հայտնում հայ ժողովրդինԱրցախի քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունները դիմել են հայ ժողովրդին. «Սիրելի հայրենակիցներ, եղբայրներ և քույրեր, Արցախի հայության անունից նախ և առաջ ցանկանում ենք մեր խորին ու անկեղծ...
10:12 24/09/2025Երևանի կենտրոնում երկար ժամանակով ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
08:42 24/09/2025Սեպտեմբերի 24-ի հոսանքազրկումների մասինՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 24-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:54 23/09/2025Մինչ օրս բռնագաղթածների կարիքների համար հատկացվել է107 մլրդ դրամ, որից մոտ 7 մլրդն արտաքին օգնություն էԲնակարանային ապահովման ծրագրի շրջանակում 2025 թվականին ընդհանուր առմամբ վճարվել է շուրջ 1 միլիարդ 290 միլիոն դրամ
21:09 23/09/2025Ողջունելի է Ղազախստանի նախագահի նախաձեռնությունը՝ միջկրոնական երկխոսություն ծավալելու ուղղությամբ. Արամ ԱԱնհրաժեշտ է միջկրոնական երկխոսությունից բացի գործակցություն կազմակերպել կրոնների միջև` հստակ օրակարգերի շուրջ
18:52 23/09/2025Փաշինյան Նիկոլը ու մյուսները 18 ատենակալներով դատարանումԱմեն ինչ այնքան պարզ է, կարող էի նույնիսկ չգրել։ Համեմատելի չէ, բայց սա ասում եմ Միքայել Սրբազանի այսօրվա «վերջին» խոսքի նմանությամբ։ Դատական ընթացքը, որ կոչվեց 18 արդարների դատավարություն, իրականում...
18:20 23/09/2025Չկա որևէ քաղաքական ուժ կամ գործիչ, ով սյունեցիների անունից համաձայնություն կտա Սյունիքը թուրք–ադրբեջանական միջանցք դարձնելուն․ Հարցում«Սյունյաց երկիրը» համացանցային հարթակներում ս․թ․ սեպտեմբերին իրականացրել է հանրային կարծիքի ուսումնասիրում հետևյալ հարցադրմամբ՝ «Համաձա՞յն եք, որ Սյունիքի հարավով թուրք–ադրբեջանցուն տրվի միջանցք,...
18:00 23/09/2025Տավուշում, Սյունիքում ջերմաստիճանը կբարձրանա 6-9 աստիճանովԵրևանում սեպտեմբերի 23-ի ցերեկը, 24-26-ին, 28-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սեպտեմբերի 27-ին՝ գիշերը և երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրև։ Մարզերում սեպտեմբերի 23-ի ցերեկը,...
17:42 23/09/2025Ամուսնություն 91 տարեկանում. Մոսկվայում տեղի է ունեցել «ամենատարեց» հարսանիքըՄոսկվայում 91-ամյա կինն ամուսանցել է 96 տարեկան տղամարդու հետ։ «Ամենատարեց ամուսնության» մասին Ռիա Նովոստիին հայտնել է Մոսկվայի քաղաքացիական գրանցամատյանի գրասենյակի ղեկավար Սվետլանա Ուխանևան։ Նրա...
17:02 23/09/2025Գլխիդ մազերը քեզնից խելացի են, որ թողել, գնացել են. Դատարանի դիմաց Վարդգես Գասպարիի ակցիան զայրացրեց գյումրեցիներինԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել Սրբազանի գործով դատական նիստի ընթացքում ակտիվիստ Վարդգես Գասպարին դրսում ակցիա էր...
16:02 23/09/2025Գարեգին Երկրորդը կարևորեց բարեկամ երկրների ու միջազգային հանրության ջանքերը՝ ի նպաստ տարածաշրջանում արդար և կայուն խաղաղության հաստատմանԳարեգին Երկրորդն ընդունել է «Save Armenia» հուդայա-քրիստոնեական դաշինքի անդամներին
12:38 23/09/2025Արարատի մարզում «Lexus»-ով վթարի է ենթարկվել «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ»-ի տնօրենի տեղակալըՎթարի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
11:36 23/09/2025Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքը լուսավորվել է շուրջ 400 LED լուսարձակներովՀայաստանի Հանրապետության անկախության օրը Օպերայի շենքը գեղարվեստական նոր լուսավորությամբ ներկայացավ երևանցիներին ու մայրաքաղաքի հյուրերին: Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ ու ֆինանսավորմամբ...
10:39 23/09/2025Լավ կլինի՝ ասեք ամեն մանկապարտեզ 6 տարի վերանորոգելուց ո՞րքան գումար եք մսխում կամ «լափում». Մեսրոպ ՄանուկյանԱջափնյակ վարչական շրջանի թիվ 40 մանկապարտեզի վերանորոգումը մեկնարկել է 2023-ից թվականին։ Քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքում հրապարակված տեղեկատվության համաձայն, վերանորոգումը տևելու է 6 տարի։ Երևանի...
09:02 23/09/2025Որոշ քաղաքական գործիչներ առաջ են քաշում ապագիտական պնդումներ, որոնք չեն համապատասխանում պատմագիտությանը. Արարատ քահանա Պողոսյան«Երկու ապագիտական պնդումների` Հայոց Եկեղեցին «ստեղծելու» և «անկախացնելու» մասին»
08:43 23/09/2025Օհանովի փողոցում այրվել է ավտոմեքենա, վարորդին ցուցաբերվել է բուժօգնությունՍեպտեմբերի 22-ին, ժամը 19։38-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Օհանովի փողոցում այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական...
08:26 23/09/2025Երևանի բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինիՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 23-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...

14:13 17/05/2024Лекция архиепископа Баграта Галстаняна – во дворе ЕГУ. ФоторепортажВо дворе главного корпуса Ереванского государственного университета (ЕГУ) сегодня с лекцией о правах человека, обязанностях, системе ценностей, ответственности выступил возглавляющий движение «Тавуш...
13:44 17/05/2024Под угрозой уничтожения – церковь оккупированного Баку арцахского села АхавноИзучение спутниковых снимков выявило, что азербайджанская сторона полностью уничтожила церковь Сурб Амбардзум (Святого Вознесения) города Бердзор.
13:19 17/05/2024Автобус с пассажирами застрял в дождевой воде в Ереване16 мая в 15:24 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что на улице Гюрджяна в Ереване автобус застрял в воде, требуется помощь спасателей.
12:51 17/05/2024Крупный пожар произошел ночью в торговом центре «Шопинг Сити» в ЕреванеКрупный пожар произошел в расположенном по адресу Аршакуняца, 17 в Ереване торговом центре «Шопинг Сити».
17:57 16/05/2024Наводнение – в Нор-НоркеArmLur опубликовал видео, на котором запечатлено, как дождевая вода залила улицы в административном районе Нор-Норк в Ереване.
17:17 16/05/2024Пользователи iPhone после обновления нашли удаленные много лет назад фотографииВладельцы смартфонов Apple рассказали, что обнаружили на iPhone удаленные много лет назад фотографии.
17:09 16/05/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Впредь уже императив и срочная необходимость отстранить действующие власти«Эти власти не отклонились от своего преступного пути», – говорит в своем видеообращении возглавляющий движение «Тавуш во имя Родины» предстоятель Тавушской епархии Армянской Апостольской церкви...
16:42 16/05/2024СМИ: Актер Бен Аффлек съехал от певицы Дженнифер ЛопесПевица Дженнифер Лопес и ее супруг, актер Бен Аффлек, хотят развестись. Об этом сообщает In Touch Weekly. Как передает «Газета.Ru», по информации инсайдера, у Дженнифер Лопес и Бена Аффлека серьезные...
16:36 16/05/2024Некоторые участники движения «Тавуш во имя Родины» отправляются в село КиранцНекоторые участники движения «Тавуш во имя Родины» отправляются в село Киранц для ознакомления с ситуацией на месте.
15:32 16/05/2024Жители тавушского села Киранц вновь перекрыли межгосударственную автодорогуЖители села Киранц Тавушской области Армении вновь перекрыли участок межгосударственной автодороги Армения-Грузия.
15:26 16/05/2024Погода в Армении: в горных районах прогнозируется мокрый снег, столбики термометров опустятся до - 2℃В горных районах Республики Армения, расположенных на высоте 1 800 - 2 000 м и выше, в ночь с 16 на 17 мая, в ночь с 17 на 18 мая в Гегаркунике, в горных районах Вайоц Дзора и Сюника ожидаются осадки...
14:19 16/05/2024Королева Камилла отказалась от натурального меха по примеру Елизаветы IIСупруга британского монарха Карла III королева Камилла пообещала, что не будет покупать одежду или изделия из натурального меха, передает МИР 24.
13:12 16/05/2024В школе армянского Бюракана забастовка, директора увольняют за политические взглядыВ средней школе имени Ованеса Туманяна села Бюракан Арагацотнской области Армении с утра бастуют учащиеся и преподаватели – с требованием аннулировать выговор директору учебного заведения Лусине...
11:55 16/05/2024«Вторгнувшийся в Киранц», «Плюющий в гражданина», «Сдающий Родину»: акция у здания правительства. ФоторепортажСотни полицейских оцепили здание правительства Армении, где по призыву лидера движения «Тавуш во имя Родины» архиепископа Баграта Галстаняна проходит акция протеста.
18:23 15/05/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Действия будут точечными, целенаправленными«Акции неповиновения продолжатся завтра, послезавтра, в какой день и как удобно», – заявил в беседе с журналистами возглавляющий движение «Тавуш во имя Родины» предстоятель Тавушской епархии...
18:11 15/05/2024Мгер Мкртчян: Если это и есть легитимность... смешно«Не помню, когда в последний раз видел столько полицейских, «беретов» (спецназ Полиции. – Ред.), служащих войск МВД. Если это и есть легитимность... смешно», – заявил в беседе с корреспондентом...
17:52 15/05/2024«Свободу удерживаемым в тюрьмах Баку и Еревана армянским политзаключенным!» АкцияВ Национальном академическом театре оперы и балета имени Александра Спендиаряна в Ереване сегодня, 15 мая, пройдет международный форум Европейского банка реконструкции и развития, мероприятие посетит...
17:22 15/05/2024Что происходит на прилегающих к площади Свободы в Ереване улицах. ФоторепортажПрилегающие к площади Свободы в Ереване улицы переполнены. Сторонники движения «Тавуш во имя Родины» скандируют «Никол – предатель!», «Позор!», свистят в свистки и вувузелы. Как ранее сообщал сайт...
17:15 15/05/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Сегодня ключевой день, жду новостей«Хочу официально поблагодарить сотрудников Полиции за то, что они перекрыли улицы вместо вас», – сказал возглавляющий движение «Тавуш во имя Родины» предстоятель Тавушской епархии Армянской...
16:46 15/05/2024«Никол – предатель!» Прилегающие к площади Свободы в Ереване улицы переполненыПрилегающие к площади Свободы в Ереване улицы переполнены. Многочисленные люди скандируют «Никол – предатель!», «Позор!», свистят в свистки и вувузелы. В Национальный академический театр оперы и...