13:59 24/09/2025e-Invoicing համակարգում խնդիրներ են առաջացելՊԵԿ «Էլեկտրոնային հաշվարկային փաստաթղթեր» (e-Invoicing) համակարգում ստորագրելու հետ կապված խնդիրներ են առաջացել։ Պետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ «ԱՅԴԻ» ՓԲԸ-ի և Հեռախոսազանգերի աջակցման...
13:43 24/09/2025Բանգկոկի հիվանդանոցի մոտակայքում 50 մետր խորությամբ խոռոչ է առաջացելԲանգկոկի հիվանդանոցներից մեկի մոտ ճանապարհի մի հատված փլուզվել է՝ առաջացնելով մոտավորապես 30 մետր լայնությամբ և 50 մետր խորությամբ խոռոչ։ «Bangkok Post»-ը հաղորդում է, որ տուժածներ չկան։ «Սամսեն...
13:31 24/09/2025Թիվ 38 երթուղին սպասարկող ավտոբուսը վթարի է ենթարկվելԱյսօր՝ սեպտեմբերի 24-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 07:50-ի սահմաններում Գուրգեն Մահարի փողոցից դեպի Մուշավան և Ջրաշեն տանող ճանապարհահատվածում բախվել են Երևանի բնակիչ 47-ամյա Արմեն Հ.-ի...
10:31 24/09/2025Բռնի տեղահանված արցախցիները շնորհակալություն են հայտնում հայ ժողովրդինԱրցախի քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունները դիմել են հայ ժողովրդին. «Սիրելի հայրենակիցներ, եղբայրներ և քույրեր, Արցախի հայության անունից նախ և առաջ ցանկանում ենք մեր խորին ու անկեղծ...
10:12 24/09/2025Երևանի կենտրոնում երկար ժամանակով ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ պլանային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
08:42 24/09/2025Սեպտեմբերի 24-ի հոսանքազրկումների մասինՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 24-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:54 23/09/2025Մինչ օրս բռնագաղթածների կարիքների համար հատկացվել է107 մլրդ դրամ, որից մոտ 7 մլրդն արտաքին օգնություն էԲնակարանային ապահովման ծրագրի շրջանակում 2025 թվականին ընդհանուր առմամբ վճարվել է շուրջ 1 միլիարդ 290 միլիոն դրամ
21:09 23/09/2025Ողջունելի է Ղազախստանի նախագահի նախաձեռնությունը՝ միջկրոնական երկխոսություն ծավալելու ուղղությամբ. Արամ ԱԱնհրաժեշտ է միջկրոնական երկխոսությունից բացի գործակցություն կազմակերպել կրոնների միջև` հստակ օրակարգերի շուրջ
18:52 23/09/2025Փաշինյան Նիկոլը ու մյուսները 18 ատենակալներով դատարանումԱմեն ինչ այնքան պարզ է, կարող էի նույնիսկ չգրել։ Համեմատելի չէ, բայց սա ասում եմ Միքայել Սրբազանի այսօրվա «վերջին» խոսքի նմանությամբ։ Դատական ընթացքը, որ կոչվեց 18 արդարների դատավարություն, իրականում...
18:20 23/09/2025Չկա որևէ քաղաքական ուժ կամ գործիչ, ով սյունեցիների անունից համաձայնություն կտա Սյունիքը թուրք–ադրբեջանական միջանցք դարձնելուն․ Հարցում«Սյունյաց երկիրը» համացանցային հարթակներում ս․թ․ սեպտեմբերին իրականացրել է հանրային կարծիքի ուսումնասիրում հետևյալ հարցադրմամբ՝ «Համաձա՞յն եք, որ Սյունիքի հարավով թուրք–ադրբեջանցուն տրվի միջանցք,...
18:00 23/09/2025Տավուշում, Սյունիքում ջերմաստիճանը կբարձրանա 6-9 աստիճանովԵրևանում սեպտեմբերի 23-ի ցերեկը, 24-26-ին, 28-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սեպտեմբերի 27-ին՝ գիշերը և երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրև։ Մարզերում սեպտեմբերի 23-ի ցերեկը,...
17:42 23/09/2025Ամուսնություն 91 տարեկանում. Մոսկվայում տեղի է ունեցել «ամենատարեց» հարսանիքըՄոսկվայում 91-ամյա կինն ամուսանցել է 96 տարեկան տղամարդու հետ։ «Ամենատարեց ամուսնության» մասին Ռիա Նովոստիին հայտնել է Մոսկվայի քաղաքացիական գրանցամատյանի գրասենյակի ղեկավար Սվետլանա Ուխանևան։ Նրա...
17:02 23/09/2025Գլխիդ մազերը քեզնից խելացի են, որ թողել, գնացել են. Դատարանի դիմաց Վարդգես Գասպարիի ակցիան զայրացրեց գյումրեցիներինԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել Սրբազանի գործով դատական նիստի ընթացքում ակտիվիստ Վարդգես Գասպարին դրսում ակցիա էր...
16:02 23/09/2025Գարեգին Երկրորդը կարևորեց բարեկամ երկրների ու միջազգային հանրության ջանքերը՝ ի նպաստ տարածաշրջանում արդար և կայուն խաղաղության հաստատմանԳարեգին Երկրորդն ընդունել է «Save Armenia» հուդայա-քրիստոնեական դաշինքի անդամներին
12:38 23/09/2025Արարատի մարզում «Lexus»-ով վթարի է ենթարկվել «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ»-ի տնօրենի տեղակալըՎթարի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
11:36 23/09/2025Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքը լուսավորվել է շուրջ 400 LED լուսարձակներովՀայաստանի Հանրապետության անկախության օրը Օպերայի շենքը գեղարվեստական նոր լուսավորությամբ ներկայացավ երևանցիներին ու մայրաքաղաքի հյուրերին: Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ ու ֆինանսավորմամբ...
10:39 23/09/2025Լավ կլինի՝ ասեք ամեն մանկապարտեզ 6 տարի վերանորոգելուց ո՞րքան գումար եք մսխում կամ «լափում». Մեսրոպ ՄանուկյանԱջափնյակ վարչական շրջանի թիվ 40 մանկապարտեզի վերանորոգումը մեկնարկել է 2023-ից թվականին։ Քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքում հրապարակված տեղեկատվության համաձայն, վերանորոգումը տևելու է 6 տարի։ Երևանի...
09:02 23/09/2025Որոշ քաղաքական գործիչներ առաջ են քաշում ապագիտական պնդումներ, որոնք չեն համապատասխանում պատմագիտությանը. Արարատ քահանա Պողոսյան«Երկու ապագիտական պնդումների` Հայոց Եկեղեցին «ստեղծելու» և «անկախացնելու» մասին»
08:43 23/09/2025Օհանովի փողոցում այրվել է ավտոմեքենա, վարորդին ցուցաբերվել է բուժօգնությունՍեպտեմբերի 22-ին, ժամը 19։38-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Օհանովի փողոցում այրվում է ավտոմեքենա։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական...
08:26 23/09/2025Երևանի բազմաթիվ հասցեներում այսօր լույս չի լինիՀայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 23-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...

19:18 28/12/2021City councilor deplores 2022 Yerevan budgetThe Yerevan City Council adopted the draft budget of the city for 2022 by a vote of 36 for, no against and one abstention at a session on Tuesday.
17:24 28/12/2021Yerevan City Council elects first deputy mayor of Armenian capitalHayk Marutyan, Pavel Mazmanyan, Lilit Pipoyan and Ruben Hayrapetyan have resigned as members of the Yerevan City Council from the ruling My Step faction, new Mayor of Yerevan Hrachya Sargsyan told a...
16:09 28/12/2021McDonald's China replaces chairs with stationary bikesMcDonald’s restaurants in China are replacing regular table seats with stationary bikes in an apparent effort to promote exercise, Oddity Central reports.
15:02 28/12/2021Pashinyan fully aligned with interests of Azerbaijan - Artur VanetsyanNikol Pashinyan's recent Facebook live and the follow-up posts show he interprets the elements of the Nagorno Karabakh peace process in favor of Azerbaijan more that Azerbaijanis have ever done...
14:48 28/12/2021Israeli air strike hits Syrian port of Latakia, state media reportsAn Israeli air strike hit the Syrian port of Latakia on Tuesday, the second such attack on the key facility this month, according to Syrian state media.
13:28 28/12/2021Artsakh parliament speaker: Artsakh has a statehood, and its independence is indisputableArtsakh National Assembly President Artur Tovmasyan sent a congratulatory message on the 30th Anniversary of the NKR Supreme Council of the first convocation formation.
13:19 28/12/2021Taliban militants open fire on protesting women in KabulThe militants of the Taliban movement (outlawed in Russia) that seized power in Afghanistan opened fire on women participating in a protest rally in Kabul on Tuesday, Afghanistan’s Asvaka news agency...
12:50 28/12/2021Pashinyan not only destroyed the pro-Armenian basis of the peace process but also conveyed unpleasant messages to Azerbaijan - Tigran AbrahamyanOpposition lawmaker from "With Honour" faction Tigran Abrahamyan commented on the recent remarks on the Nagorno-Karabakh issue made by Nikol Pashinyan.
12:19 28/12/2021Another family, displaced from Artsakh, celebrated housewarming - Viva-MTSThe families that have overcome a difficult year in all respects have gradually begun to return to normal life.
11:09 28/12/2021Saakashvili faints after learning about transfer to prisonGeorgian ex-president Mikhail Saakashvili fainted after learning that he will be transferred back to prison from the military hospital, Georgian Ombudsman’s representative Anna Dzaniashvili told...
10:58 28/12/2021Photo collection about the Artsakh war by Czech photographer wins silver at Tokyo International Photo AwardsThe photo collection titled 'Lost War' by famous Czech photographer and editor Lenka Klicperova won silver at Tokyo International Photo Awards (TIFA 2021) in the category of Editorial/conflict.
10:25 28/12/2021Gyumri-Bavra roadway covered with clear iceSome roads are closed and difficult to pass in the territory of Armenia, the ministry of emergency situations reported.
19:31 27/12/2021Black ice observed on certain roads in ArmeniaSome roads are closed and difficult to pass in the territory of Armenia, according to the road situation update by the ministry of emergency situation.
18:50 27/12/2021Armenia named most attractive foreign destination in January for Russian travelersAround 70% of Russian tourists plan to travel domestically after the New Year holidays, while about 30% hope they will be able to travel abroad, according to the results of the search data of...
17:04 27/12/2021Artsakh parliament expresses disagreement and frustration on a number of harmful, distorted formulations voiced by Nikol PashinyanThe National Assembly of the Artsakh Republic has issued a statement in connection with remarks made Armenian PM Nikol Pashinyan during a recent interview.
16:34 27/12/2021Armenia’s crisis management center handled 434 calls in the past weekThe National Center for Crisis Management of Armenia’s Ministry of Emergency Situations responded to a total of 434 calls from December 20-26, of which 150 were emergency cases.
16:25 27/12/2021No precipitation expected in Armenia till January 1No precipitation is predicted in the territory of Armenia on December 28-31, on January 1, Hydromet meteorological service reported.
15:22 27/12/2021Georgia reported 71 Covid deaths in the past day19,701 tests have been conducted in the past 24 hours throughout Georgia. Among them, 12,838 tests were rapid tests, while the remaining 6,863 were PCR tests. The daily test-positivity rate stands at...
11:58 27/12/2021Covid-related travel chaos spills into new weekThere have been more Covid-related flight cancellations globally as the week starts, capping off a miserable festive period for thousands of people, BBC News reports.
10:35 27/12/2021COVID-19 will not be the last pandemic humanity will face, UN chief warnsUnited Nations Secretary-General António Guterres on Monday warned that the COVID-19 pandemic is not the last of its kind and that people should take measures to prevent such crises in the future,...