17:41 08/08/2025Ինչու են զբոսաշրջիկները շրջանցում Կարծախում գտնվող Ջիվանու տուն-թանգարանըԱխալքալաքի մունիցիպալիտետի Կարծախ գյուղում գտնվող հայ հայտնի աշուղ Ջիվանու տուն-թանգարանն արդեն ինը տարի է գործում է առանց մշտական այցելուների։ Չնայած ցուցահանդեսի բացառիկությանը և կազմակերպիչների...
16:17 08/08/2025Հայաստանում վերջին շաբաթում գրանցված երկարատև շոգ եղանակները ընդունված է անվանել «ջերմային ալիքներ»Ավելի քան մեկ շաբաթ է ինչ Հանրապետության ողջ տարածքում դիտվում է բարձր ջերմային ֆոն։ Նման երկարատև շոգ եղանակները ընդունված է անվանել «ջերմային ալիքներ», որոնք առանձին շրջաններում կարող են վտանագավոր...
14:24 08/08/2025Խաղաղարա՞ր... չի կարելի Փրկչի խոսքն այսքան քաղաքականորեն շահարկել. Տեր Նշանը՝ Փաշինյանին«Վա՜յ նրանց, որոնք չարը բարի կ’անուանեն եւ բարին՝ չար»
11:53 08/08/2025Ողջաբերդի ջրանցքի հիմնանորոգման աշխատանքներով պայմանավորված` երթևեկությունն իրականացվելու է մեկ երթևեկելի գոտովՈղջաբերդի ջրանցքի հիմնանորոգման աշխատանքներով պայմանավորված` երթևեկությունն իրականացվելու է հանդիպակաց ուղղության մեկ երթևեկելի գոտու հաշվին։ «Հարգելի’ քաղաքացիներ.
11:26 08/08/2025Արևմուտքից Հայաստանին մոտենում են սառը օդային հոսանքներ«Մեր երկրին արևմուտքից մոտենում են սառը օդային հոսանքներ: Այդ սառը օդային հոսանքների ներթափանցումը կսկսվի վաղը հետկեսօրյա ժամերից և կշարունակվի մինչև օգոստոսի 11-ը ներառյալ»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ...
10:51 08/08/2025Երևանի հեռուստաաշտարակից թվային հեռուստատեսային հեռարձակումը ժամանակավորապես կդադարեցվի«Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդիչ ցանց» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ Երևանի հեռուստաաշտարակից թվային հեռուստատեսային հեռարձակումը ժամանակավորապես կդադարեցվի Երևանի հեռուստաաշտարակի...
10:40 08/08/2025Պետությունը կանգնած է տնտեսական լրջագույն մարտահրավերների առաջ, էկոնոմիկայի նախարարը լավ կլինի զբաղվի իրեն վստահված ոլորտով. Տեր Սահակ«Պարո՛ն նախարար, քաղաքացիները ձեզ եպիսկոպոսության չեն կոչել, այլ օժտել են էկոնոմիկայի նախարարի լիազորություններով»։
10:28 08/08/2025Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը մեկնել է ԱՄՆՕգոստոսի 8-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հայրապետական մեկշաբաթյա այցով մեկնեց ԱՄՆ Հայոց Արևելյան թեմ։ Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի հաղորդմամբ,...
09:00 08/08/2025Քաղաքացուն որոնել են ողջ գիշեր, հայտնաբերել են Իլկասար կոչվող սարի մոտակա ձորակիցՕգոստոսի 7-ին, ժամը 19։46-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արարատի մարզի Իլկասարից Հրեշտակների ձոր տանող ճանապարհին քաղաքացու ինքնազգացողությունը վատացել է և չի...
08:12 08/08/2025Հրդեհ՝ Երևանում, տարհանվել է 22 բնակիչՕգոստոսի 7-ին, ժամը 23:46-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Ալեք Մանուկյան փողոցի շենքերից մեկի բնակարաններից մեկում։ Դեպքի վայր է մեկնել...
22:10 07/08/2025Պարզվել է երեկ Արմավիրի մարզում ողբերգական ավտովթարի հետևանքով մահացած և վիրավոր զինծառայողների ինքնությունը«Nissan»-ի վարորդն ու բոլոր ուղևորները ծառայում են ՀՀ ՊՆ նույն զորամասում՝ որպես պայմանագրային զինծառայողներ։
21:20 07/08/2025Սա քաղաք է, որտեղ քաղաքացիների հարմարությունը զիջում է մեկի «հարմար կլինի»-ին. Արթուր ՉախոյանԿառուցապատողը չկարողացավ ներկայացնել ոչ մի իրավական հիմնավորում կամ լուծում, այլ պարզապես պատասխանեց
21:15 07/08/2025Վարդավառին երկու քաղաքացի «ՈՒԱԶ»-ներով մուտք են գործել Սևանա լիճ և աղտոտել լճի ջրերըՖեյսբուքյան օգտատերերից մեկի կողմից ՇՄՆ էկոպարեկային ծառայության պաշտոնական էջին տրամադրվել էր տեսանյութ այն մասին, թե ինչպես են Վարդավառի տոնակատարության ժամանակ երկու քաղաքացի Գեղարքունիքի մարզի...
20:43 07/08/2025Ու ասել, որ միայն Տիգրանն է «շնորհակալ», նշանակում է վատ մտածել Երևանի մյուս քաղաքացիների մասին«Ուզում եմ մեծ շնորհակալություն հայտնել մեր քաղաքապետարանին կատարած փայլուն աշխատանքի համար: Ապրեք ժող, նենց ոնց դուք եք այլանդակել էս քաղաքի երթևեկությունը, ոչ ոք ոչ կարողացել ա, ոչ էլ երբևէ...
19:00 07/08/2025Հալաբյան փողոցի ենթակայանի հրդեհի մասին՝ հակիրճ ՆԳՆ-իցՕգոստոսի 7-ին, ժամը 16:50-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Հալաբյան փողոցի շենքերից մեկի մոտակայքում այրվում է ենթակայան։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան...
18:36 07/08/2025Բոզումբաևը հայտնել է, որ ադրբեջանական ինքնաթիռի վթարի հաշվետվությունը մի քանի ամիսից կլինիԱկտաուում վթարված ադրբեջանական AZAL ինքնաթիռի հետաքննության հաշվետվությունը պատրաստ կլինի մի քանի ամսից։ Այս մասին հայտնել է Ղազախստանի վարչապետ Կանատ Բոզումբաև՝ հայտնում է informburo.kz-ը։...
15:47 07/08/2025ԱՊՊԱ պատահարի գրանցման գործընթացում շուտով սպասվում է փոփոխություն«Շուտով ԱՊՊԱ պատահարի դեպքում այլևս կարիք չի լինելու որոնել Ձեր ապահովագրական ընկերության տվյալները կամ սպասել ընկերության հասանելիությանը։ Պարզապես զանգահարեք 1-02, և Ձեր պատահարը կգրանցվի միասնական...
15:08 07/08/2025Ողբերգական դեպք՝ նորակառույց դպրոցումՇինարարության մեկնարկը տրվել է 2024 թվականի դեկտեմբերի 24-ին
15:00 07/08/2025Ինչքան եկեղեցին զորանա, այդքան երկիրն ինքը կզորանա. Բրազիլիայի հայոց թեմի առաջնորդ«Շատ ցավալի է, որ Հայ Առաքելական եկեղեցին թիրախավորում է ահաբեկչության հետ կապված խնդրերով։ Մեր եկեղեցին միշտ խաղաղություն է քարոզում»,- ասում է Բրազիլիայի թեմի առաջնորդ Տ․ Նարեկ եպիսկոպոս...
14:47 07/08/2025Սպասվում է անձրև, քամու ուժգնացումՀարավից արևադարձային տաք օդի ալիքի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ օգոստոսի 7-8-ին Արարատյան դաշտում, Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովիտներում և Երևանում սպասվում է բարձր ջերմային ֆոն․ ցերեկը ժամը...

17:00 03/02/2024Из-за метели дороги Сисиан-Горис, Горис-Татев в Армении закрыты для проезда грузовиковНа территории Армении в субботу, 3 февраля, есть закрытые и труднопроходимые автодороги. Спасательная служба МВД Армении представляет подробности о ситуации на дорогах республики. Так, закрыты...
16:37 03/02/2024В Степанакерте азербайджанцы разрушили памятник герою Арцаха Ашоту Гуляну (Бекору)Азербайджанцы разрушили памятник герою Арцаха Ашоту Гуляну (Бекору) в Степанакерте, сообщает «Омбудсмен культуры Айка».
16:28 03/02/2024Температура воздуха в Армении повысится на 10-12 градусовДнем 3 февраля, 4 февраля, 7-8 февраля на территории Армении прогнозируется погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды...
15:59 03/02/2024Лесные пожары в Чили: 10 человек погибли и десятки пострадали10 человек погибли в результате мощных лесных пожаров в Чили. Не менее 28 получили ожоги разной степени. Огонь полыхает на площади более семи тысяч гектаров, передает «МИР 24». В регионе Вальпараисо,...
15:27 03/02/2024На военной базе ЮВО в Армении пройдут отборочные соревнования по силовому двоеборьюНа военной базе Южного военного округа (ЮВО) в Армении будет организовано проведение отборочного турнира по силовому двоеборью, победители которого представят военную базу на окружных соревнованиях.
13:59 03/02/2024В военной академии имени Вазгена Саргсяна Минобороны Армении открылась аудитория французского языкаПредставители руководящего состава Военной академии Сен-Сир вооруженных сил Французской Республики посетили военную академию имени Вазгена Саргсяна МО РА.
13:41 03/02/2024Илон Маск назвал причину отзыва 2 млн автомобилей TeslaАмериканский предприниматель Илон Маск заявил, что отзыв автомобилей его компанией Tesla предполагает замену нескольких пикселей на экране, а неполадки могут быть устранены и дистанционно.
13:20 03/02/2024Никол Пашинян в Цахкадзоре присутствовал на открытии прошедшего ребрендинг гостиничного комплекса Golden PalaceНикол Пашинян присутствовал на открытии отремонтированного гостиничного комплекса Eighty Eight Hotel & Spa.
13:07 03/02/2024Сюрпризы уходящей зимы: что принесет февраль жителям Армении?В ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении рассказали, к какой погоде готовиться жителям страны в феврале.
12:36 03/02/2024На территории Армении есть закрытые автодорогиНа территории Армении в субботу, 3 февраля, есть закрытые и труднопроходимые автодороги. Спасательная служба МВД Армении представляет подробности о ситуации на дорогах республики. Так, до 15 февраля...
12:15 03/02/2024Армения – в топ-5 самых популярных у российских туристов стран для поездок веснойОпределены самые востребованные у самостоятельных туристов страны для путешествий весной, сообщает OneTwoTrip.
11:36 03/02/2024В Марселе муж убил Ани Овсепян: армянская община потрясенаКолледж Абовяна во французском Марселе сообщил о смерти давнего друга и попечителя учебного заведения Ани Овсепян.
16:13 02/02/2024Военнослужащие ЮВО в Армении провели «Урок мужества»Военнослужащие отдела военно-политической работы военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении провели «Урок мужества», приуроченный к 81-й годовщине разгрома немецко-фашистских войск в...
15:53 02/02/2024Суренян: С 4 февраля на территорию Армении с юга начинают проникать теплые воздушные потоки, ожидается сильный ветерНа всей территории Армении в январе среднемесячная температура воздуха, как и прогнозировалось, была выше климатической нормы на 4-6 градусов, в Лори, Тавуше и Сюнике – на 2-3 градуса.
14:42 02/02/2024Аршакян посоветовал предпринимателям прочитать книгу об арестованном директоре компании Synergy Ашоте ОваннисянеВице-спикер Национального Собрания Армении Акоп Аршакян 2 февраля на открытии конференции «Искусственный интеллект для бизнеса» в Матенадаране сообщил присутствующим, что недавно вышла в свет...
14:18 02/02/2024Ситуация на дорогах Армении 2 февраля: какие трассы лучше объезжатьНа территории Армении в пятницу, 2 февраля, есть закрытые и труднопроходимые автодороги. Спасательная служба МВД Армении представляет подробности о ситуации на дорогах республики. Так, закрыты...
14:13 02/02/2024Лусине Товмасян: Моего свекра – директора Synergy Ашота Ованнисяна – арестовали поспешно, без каких-либо серьезных основанийИзвестная телеведущая, модель, «Вице-мисс Европы 2005» Лусине Товмасян коснулась ареста своего свекра – директора компании Synergy Ашота Ованнисяна.
13:25 02/02/2024Иранские специалисты передали армянским коллегам из Матенадарана три рукописи на двух языкахВ рамках визита делегации Матенадарана (Музей-институт древних рукописей имени Месропа Маштоца. – Ред.) в Исламскую Республику Иран состоялась встреча с руководством Научно-исследовательского центра...