17:41 08/08/2025Ինչու են զբոսաշրջիկները շրջանցում Կարծախում գտնվող Ջիվանու տուն-թանգարանըԱխալքալաքի մունիցիպալիտետի Կարծախ գյուղում գտնվող հայ հայտնի աշուղ Ջիվանու տուն-թանգարանն արդեն ինը տարի է գործում է առանց մշտական այցելուների։ Չնայած ցուցահանդեսի բացառիկությանը և կազմակերպիչների...
16:17 08/08/2025Հայաստանում վերջին շաբաթում գրանցված երկարատև շոգ եղանակները ընդունված է անվանել «ջերմային ալիքներ»Ավելի քան մեկ շաբաթ է ինչ Հանրապետության ողջ տարածքում դիտվում է բարձր ջերմային ֆոն։ Նման երկարատև շոգ եղանակները ընդունված է անվանել «ջերմային ալիքներ», որոնք առանձին շրջաններում կարող են վտանագավոր...
14:24 08/08/2025Խաղաղարա՞ր... չի կարելի Փրկչի խոսքն այսքան քաղաքականորեն շահարկել. Տեր Նշանը՝ Փաշինյանին«Վա՜յ նրանց, որոնք չարը բարի կ’անուանեն եւ բարին՝ չար»
11:53 08/08/2025Ողջաբերդի ջրանցքի հիմնանորոգման աշխատանքներով պայմանավորված` երթևեկությունն իրականացվելու է մեկ երթևեկելի գոտովՈղջաբերդի ջրանցքի հիմնանորոգման աշխատանքներով պայմանավորված` երթևեկությունն իրականացվելու է հանդիպակաց ուղղության մեկ երթևեկելի գոտու հաշվին։ «Հարգելի’ քաղաքացիներ.
11:26 08/08/2025Արևմուտքից Հայաստանին մոտենում են սառը օդային հոսանքներ«Մեր երկրին արևմուտքից մոտենում են սառը օդային հոսանքներ: Այդ սառը օդային հոսանքների ներթափանցումը կսկսվի վաղը հետկեսօրյա ժամերից և կշարունակվի մինչև օգոստոսի 11-ը ներառյալ»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ...
10:51 08/08/2025Երևանի հեռուստաաշտարակից թվային հեռուստատեսային հեռարձակումը ժամանակավորապես կդադարեցվի«Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդիչ ցանց» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ Երևանի հեռուստաաշտարակից թվային հեռուստատեսային հեռարձակումը ժամանակավորապես կդադարեցվի Երևանի հեռուստաաշտարակի...
10:40 08/08/2025Պետությունը կանգնած է տնտեսական լրջագույն մարտահրավերների առաջ, էկոնոմիկայի նախարարը լավ կլինի զբաղվի իրեն վստահված ոլորտով. Տեր Սահակ«Պարո՛ն նախարար, քաղաքացիները ձեզ եպիսկոպոսության չեն կոչել, այլ օժտել են էկոնոմիկայի նախարարի լիազորություններով»։
10:28 08/08/2025Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը մեկնել է ԱՄՆՕգոստոսի 8-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հայրապետական մեկշաբաթյա այցով մեկնեց ԱՄՆ Հայոց Արևելյան թեմ։ Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգի հաղորդմամբ,...
09:00 08/08/2025Քաղաքացուն որոնել են ողջ գիշեր, հայտնաբերել են Իլկասար կոչվող սարի մոտակա ձորակիցՕգոստոսի 7-ին, ժամը 19։46-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արարատի մարզի Իլկասարից Հրեշտակների ձոր տանող ճանապարհին քաղաքացու ինքնազգացողությունը վատացել է և չի...
08:12 08/08/2025Հրդեհ՝ Երևանում, տարհանվել է 22 բնակիչՕգոստոսի 7-ին, ժամը 23:46-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Ալեք Մանուկյան փողոցի շենքերից մեկի բնակարաններից մեկում։ Դեպքի վայր է մեկնել...
22:10 07/08/2025Պարզվել է երեկ Արմավիրի մարզում ողբերգական ավտովթարի հետևանքով մահացած և վիրավոր զինծառայողների ինքնությունը«Nissan»-ի վարորդն ու բոլոր ուղևորները ծառայում են ՀՀ ՊՆ նույն զորամասում՝ որպես պայմանագրային զինծառայողներ։
21:20 07/08/2025Սա քաղաք է, որտեղ քաղաքացիների հարմարությունը զիջում է մեկի «հարմար կլինի»-ին. Արթուր ՉախոյանԿառուցապատողը չկարողացավ ներկայացնել ոչ մի իրավական հիմնավորում կամ լուծում, այլ պարզապես պատասխանեց
21:15 07/08/2025Վարդավառին երկու քաղաքացի «ՈՒԱԶ»-ներով մուտք են գործել Սևանա լիճ և աղտոտել լճի ջրերըՖեյսբուքյան օգտատերերից մեկի կողմից ՇՄՆ էկոպարեկային ծառայության պաշտոնական էջին տրամադրվել էր տեսանյութ այն մասին, թե ինչպես են Վարդավառի տոնակատարության ժամանակ երկու քաղաքացի Գեղարքունիքի մարզի...
20:43 07/08/2025Ու ասել, որ միայն Տիգրանն է «շնորհակալ», նշանակում է վատ մտածել Երևանի մյուս քաղաքացիների մասին«Ուզում եմ մեծ շնորհակալություն հայտնել մեր քաղաքապետարանին կատարած փայլուն աշխատանքի համար: Ապրեք ժող, նենց ոնց դուք եք այլանդակել էս քաղաքի երթևեկությունը, ոչ ոք ոչ կարողացել ա, ոչ էլ երբևէ...
19:00 07/08/2025Հալաբյան փողոցի ենթակայանի հրդեհի մասին՝ հակիրճ ՆԳՆ-իցՕգոստոսի 7-ին, ժամը 16:50-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Հալաբյան փողոցի շենքերից մեկի մոտակայքում այրվում է ենթակայան։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան...
18:36 07/08/2025Բոզումբաևը հայտնել է, որ ադրբեջանական ինքնաթիռի վթարի հաշվետվությունը մի քանի ամիսից կլինիԱկտաուում վթարված ադրբեջանական AZAL ինքնաթիռի հետաքննության հաշվետվությունը պատրաստ կլինի մի քանի ամսից։ Այս մասին հայտնել է Ղազախստանի վարչապետ Կանատ Բոզումբաև՝ հայտնում է informburo.kz-ը։...
15:47 07/08/2025ԱՊՊԱ պատահարի գրանցման գործընթացում շուտով սպասվում է փոփոխություն«Շուտով ԱՊՊԱ պատահարի դեպքում այլևս կարիք չի լինելու որոնել Ձեր ապահովագրական ընկերության տվյալները կամ սպասել ընկերության հասանելիությանը։ Պարզապես զանգահարեք 1-02, և Ձեր պատահարը կգրանցվի միասնական...
15:08 07/08/2025Ողբերգական դեպք՝ նորակառույց դպրոցումՇինարարության մեկնարկը տրվել է 2024 թվականի դեկտեմբերի 24-ին
15:00 07/08/2025Ինչքան եկեղեցին զորանա, այդքան երկիրն ինքը կզորանա. Բրազիլիայի հայոց թեմի առաջնորդ«Շատ ցավալի է, որ Հայ Առաքելական եկեղեցին թիրախավորում է ահաբեկչության հետ կապված խնդրերով։ Մեր եկեղեցին միշտ խաղաղություն է քարոզում»,- ասում է Բրազիլիայի թեմի առաջնորդ Տ․ Նարեկ եպիսկոպոս...
14:47 07/08/2025Սպասվում է անձրև, քամու ուժգնացումՀարավից արևադարձային տաք օդի ալիքի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ օգոստոսի 7-8-ին Արարատյան դաշտում, Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովիտներում և Երևանում սպասվում է բարձր ջերմային ֆոն․ ցերեկը ժամը...

14:34 11/09/2021‘If you show up to work unvaccinated or without negative COVID test, your employer has no right to fire you’, says Armenian lawyerLawyer Robert Hayrapetyan has reacted to the Armenian government decision, according to which employees will have to either be vaccinated against COVID-19 or submit the results of a PCR test every 14...
12:55 11/09/2021Biden to call for global summit on Covid-19 responseThe Biden administration is expected to propose an international summit focused on the Covid-19 pandemic response and global vaccination effort, POLITICO reported, citing two people familiar with the...
10:21 11/09/2021Disney to debut rest of 2021 films exclusively in theatersWalt Disney Co said on Friday it will release "Eternals," "West Side Story" and the rest of its 2021 films exclusively in theaters before sending them to streaming, a show of confidence that...
20:35 10/09/2021Two more Armenian soldiers’ remains found in Artsakh search operations on Sept. 10Artsakh rescuers found the remains of two more soldiers of the Armenian side as a result of their search operations for the 2020 Artsakh war casualties on Friday, September 10.
20:12 10/09/2021Azerbaijani police checkpoint installed on Goris-Kapan roadwayAn Azerbaijani police checkpoint has been installed on interstate road from Goris to Kapan in southern Syunik province of Armenia, reporter Anush Mirzoyan wrote on her Facebook page, sharing photos...
19:55 10/09/2021Catholicos: Azerbaijan's encroachment on Artsakh and Armenia voiced in the international arenaSupreme Patriarch and Catholicos of All Armenians His Holiness Karekin II received on Friday Artsakh Republic Foreign Minister David Babayan, Information department at the Mother See of Holy...
17:27 10/09/2021Divorce rate in Armenia up 35% this yearArmenia has registered 2,440 divorces from January to July this year, which is 35% more compared to the like period of the previous year, the latest figures released by the State Statistical...
13:54 10/09/2021Nearly 650 private houses to be built for those displaced from four Artsakh communitiesPresident of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan on Friday visited Aygestan and Noragyukh communities of the Askeran region in the administrative territories of which separate settlements are...
13:08 10/09/2021Armenia reports 669 new Covid-19 cases on September 10Armenia has confirmed 669 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 247,666 as of 11 a.m.
10:23 10/09/2021Yeghegis nights will not be dark anymore – Viva-MTSViva-MTS and the Foundation for the Preservation of Wildlife and Cultural Assets (FPWC) continue the development and modernization of rural infrastructure.
20:23 09/09/2021Salaries and social payments to be increased by 20% on average in ArtsakhArtsakh Republic president Arayik Harutyunyan convened on Thursday an enlarged working consultation dedicated to the identification of social sector issues, the development and implementation of...
19:56 09/09/2021Exclusive opportunity for VISA Signature cardholders of Converse BankConverse Bank has started issuing premium VISA Signature cards to afford new opportunities to the cardholders in addition to those offered by VISA system.
19:05 09/09/2021Water shortage in Artsakh arose when some of the reserves were left under Azerbaijani occupation - Gegham Stepanyan"The water shortage in Artsakh is critical. Around 20 percent of capital Stepanakert has an issue with access to water, while 80 percent of the communities face the problem," the Human Rights...
18:31 09/09/2021France says UK must stick to commitments on migrant crossingsFrench Interior Minister Gerald Darmanin said on Thursday that he had clearly told his British counterpart Priti Patel that the United Kingdom must stick to its commitments on migrants trying to...
17:57 09/09/2021One more soldier’s body found in Artsakh search operations on September 9Artsakh rescuers on Saturday found the remains of another fallen soldier of the Armenian side as a result of their search operations for the 2020 Artsakh war casualties.
17:29 09/09/2021Azerbaijanis issued strict instructions to Armenian prisoners what to tell the ICRC representatives, Ombudsman says"The Armenian prisoners have confessed in their private talks that Azerbaijanis had instructed them what to tell the representatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) ahead of...
16:03 09/09/2021Police officers use force to open interstate road blocked by farmersDozens of grape farmers from Taperakan village of Armenia’s Ararat province blocked the major highway connecting capital Yerevan to southern Meghri town on Thursday to protest against low grape...
15:05 09/09/2021Schumacher’s wife provides update on former F1 world championMichael Schumacher’s wife Corinna has revealed the former seven-times world F1 champion is still battling to recover from brain injury caused by a skiing accident but remains “here but different”, in...
14:51 09/09/2021People displaced from Artsakh’s occupied regions protest outside Armenian governmentThe people forcibly displaced from the Azerbaijani-occupied Shahumyan, Kashatagh, Shushi and Hadrut regions of the Artsakh Republic staged a protest outside the Armenian government building on...