19:22 28/07/2025Վերածննդի այգու չորացած հասուն ծառերի ու խոտածածկի համար դուք վճարել եք 1մլն 140 հազ դոլարից ավելի գումար․ ՎարդանյանԵրևանի ավագանու անդամ Քրիստինա Վարդանյանը գրում է․ «Սիրելի երևանցիներ, Համաձայն նամակիս պաշտոնական պատասխանի՝ Վերածննդի այգու այս բազմաթիվ այդված, չորացած հասուն ծառերի ու խոտածածկի համար դուք վճարել...
19:09 28/07/2025Կլիմայի փոփոխության պատճառով մի ամբողջ երկիր կարող է անհետանալ«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Տուվալու կղզային պետությունը պատրաստվում է վերաբնակեցնել իր բոլոր 11000 քաղաքացիներին՝ ծովի մակարդակի բարձրացման...
18:33 28/07/2025Անհուսալի վարկեր ունեցող անձանց աջակցության ծրագրի վերաբերյալ հաճախ տրվող հարցերՀարց 1։ Ծրագրի շրջանակում աշխատավարձից ձևավորվող եկամտահարկն արդյոք ուղղվում է միայն անհուսալի վարկերի մայր գումարի մարմանը, թե նվազեցվում է նաև տոկոսագումարի կամ տույժ-տուգանքի չափը։ Պատասխան։...
18:00 28/07/2025Գորիսում մեկ օր ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
17:22 28/07/2025«Երևանի ՋԷԿ»-ը տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար ունիՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր «Երևանի ՋԷԿ» ՓԲԸ-ի աշխատակազմին է ներկայացրել տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գևորգ Պողոսյանին։ Խուդաթյանը հավաստիացրել է, որ Գ.Պողոսյանն ունի հարուստ...
16:53 28/07/2025Նուբարաշենի աղբավայրում խոշոր հրդեհ էShamshyan.com-ի հաղորդմամբ, կրակն ու ծուխը տեսանելի են մի քանի կմ-ից։
15:25 28/07/2025Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, ուղևորը հոսպիտալացվել էՀուլիսի 28-ին, ժամը 12:15-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արտաշատ-Երևան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած.
14:05 28/07/2025Գազալցակայաններում սրընթաց աճում է հեղուկ գազի արժեքը՝ հասնելով 180-200 դրամի. ԴանիելյանՎերջին շրջանում ՀՀ տարածքի գազալցակայաններում սրընթաց աճում է հեղուկ գազի արժեքը՝ հասնելով 180-200 դրամի։ Այս մասին ահազանգում է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը։ «Դեռևս երկու...
13:56 28/07/2025Սպիտակում կասեցվել է կաթնամթերքի արտադրամասի արտադրական առանձին գործառույթըՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչների կողմից անհատ ձեռնարկատեր Ալբերտ Հակոբյանին պատկանող կաթնամթերքի արտադրամասում (Լոռու մարզ, ք.
13:44 28/07/2025«Աէրոֆլոտը» խափանումների պատճառով չեղարկում է Մոսկվայի և Երևանի միջև չվերթներըԱվելի ուշ «Աէրոֆլոտը» հայտարարեց Շերեմետևոյից և դեպի Շերեմետևո ևս յոթ զույգ չվերթների չեղարկման մասին
13:26 28/07/2025ՔՊ-ն՝ Ավինյանի գլխավորությամբ, ուզում է Պուշկինի անվան դպրոց բերել տնօրենի իր սրտի թեկնածուին. Ավագանու անդամԵրևանի Պուշկինի անվան թիվ 8 հիմնական դպրոցի ուսուցիչները, ծնողներն ակցիա են անում քաղաքապետարանի դիմաց։ Նրանց պահանջն է քաղաքապետարանից՝ դպրոցի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարի պաշտոնում անփոփոխ թողնել Զառա Բարսեղյանին։
12:59 28/07/2025Տաք օդի ալիք է ներթափանցել Հայաստան, սպասվում է մինչև +38․․․+40 աստիճան տաքությունՀարավից արևադարձային տաք օդի ալիքի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հուլիսի 28-31-ին, օգոստոսի 1-2-ին Արարատյան դաշտում, Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովիտային գոտում և Երևանում սպասվում է բարձր...
11:56 28/07/2025Ակբա բանկը կնպաստի Հայաստանի գյուղոլորտի թվայնացմանն ու զարգացմանըԻնչպիսի՞ն կլինի Հայաստանում խելացի և նորարար գյուղատնտեսությունը մոտ ապագայում։ Ակբա բանկի գլխավոր գործընկերությամբ իրականացվող Sevan AgriTech Summit-ում նորարարությունը հանդիպում է գյուղատնտեսության...
11:27 28/07/2025Փաստացի սկսում ենք տուգանել պոտենցիալ խախտողներին. Ավինյանը՝ տրանսպորտի ուղեվարձը չվճարողների մասինՓոխքաղաքապետը վստահեցրեց, որ ծրագրային խնդրները վերացված են և ընթացիկ շաբաթվա ընթացքում այդ աշխատանքներն ամբողջությամբ կավարտվեն
11:13 28/07/2025Оկուպgված Արցախում բռնկված հրդեհների տարածման գոտում են հայտնվել Տիգրանակերտի պատմամշակութային արգելոցը, Ամարասի վանական համալիրըԲռնազավթված տարածքներում բռնկված հրդեհները լուրջ սպառնալիք են ստեղծում Արցախի պատմամշակութային ժառանգության համար
11:06 28/07/2025Նրանք պետք է պատժվեն, իսկ դուք գնացեք ջրեք. Ավինյանը՝ Բեգոյանին«Կոնսերվատորիայի այգին, որը վարձակալության է տրված և ունենք դատական գործընթաց և փաստացի դատական պրոցեսների շատ երկար ձգձգումները բերում է մի իրավիճակի, որ այդ այգիները սկսում են չորանալ»,-Երևանի...
10:45 28/07/2025Ազատի ջրամբարում ջրահեղձ եղած պատանին Արցախից էր«Շրջափակումից, պատերազմից ու Հայկազովի բենզալցակայանի պայթյունից փրկվել է, գաղթի ճանապարհ անցել և ջրամբարում ջրահեղձ է եղել»
10:35 28/07/2025Ինչու են Գյումրու շատրվանները «պարել» «Դոլյա Վորովսկայա»-ի երգի տակ«Տեխնիկական անսարքությունը վերացվել է, և քաղաքապետարանը վստահեցնում է՝ վերահսկողությունը խստացվելու է, որպեսզի նման միջադեպեր այլևս չկրկնվեն»։
10:16 28/07/2025Երևանի քաղաքապետարանը հեղեղատարների խնդրի լուծման համար 10 մլրդ 88 մլն դրամ է հաշվարկելՄայրաքաղաքում, գրեթե ամբողջ տարածքում հորդառատ անձրևների ընթացքում հեղեղվել են մայթեր, փողոցներ, ստորգետնյա տրանսպորտային հանգույցներ
09:21 28/07/2025Երևանի հյուրանոցներից մեկում քաղաքացին արգելափակվել է վերելակի խցիկի տակՀուլիսի 28-ին, ժամը 04։02-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Հանրապետության փողոցում գտնվող հյուրանոցային համալիրներից մեկում վերելակի խցիկը իջել և հենվել է...

17:43 17/08/2021Armenian serviceman wounded in Azerbaijani shootingOn August 17, starting at 14:45, the Azerbaijani Armed Forces opened fire from various caliber firearms at the Armenian positions on the Armenian-Azerbaijani border in Gegharkunik, particularly in...
13:44 17/08/2021More than 200 pilgrims visit Amaras monastery in Artsakh accompanied by Russian peacekeepersServicemen of the Russian peacekeeping contingent ensured the safety of more than 200 pilgrims when visiting the Amaras monastery complex near the demarcation line in Artsakh (Nagorno-Karabakh), the...
13:44 17/08/2021Armenia confirmed 357 new Covid-19 cases, 13 deaths on August 17Armenia has confirmed 357 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 235,171 as of 11 a.m.
11:47 17/08/2021Parliament session started with minute of silence to the memory of the killed servicemenThe regular session of the National Assembly of Armenia started its work on Tuesday. Before beginning the legislative work, the NA Speaker Alen Simonyan proposed the deputies to honour in one-minute...
19:04 16/08/2021Artsakh president held enlarged consultation on water supply issues of StepanakertArtsakh Republic President Arayik Harutyunyan convened on Monday an enlarged consultation dedicated to water supply issues of Stepanakert.
18:53 16/08/2021Death toll rises to 70 from Turkey floods; 47 reported missingSeventy people have been killed and emergency workers continue to search for 47 others missing after flash floods swept through Turkish Black Sea provinces, Al Jazeera reports, citing local...
18:26 16/08/2021National Assembly reverses decision to ban Panorama.am photographer from entering the parliament building after strong backlash from the journalists' communityPanorama.am photographer Lilian Galtsyan has now free access to the building of the National Assembly of Armenia with restored accreditation to cover the activities of the NA Eighth Convocation,...
18:19 16/08/2021Criminal case launched over Armenian serviceman's killing by Azerbaijani forcesOn 16 August, 2021 at about 09:50 as a result of the shot fired by the enemy’s combat base towards the combat base of the unit N of the RA Ministry of Defense the contract serviceman Vahan D.
18:13 16/08/2021Afghan president Ghani flees the country as the Taliban moves on KabulAs Taliban fighters moved Sunday into Afghanistan's capital city, the nation's leader fled, USA Today reported.
17:10 16/08/2021Russian peacekeepers ensured safe passage of the 58,000th vehicle through the Lachin corridor in ArtsakhSince November 2020, the servicemen of the Russian peacekeeping contingent have ensured the safety of movement of more than 58,000 vehicles and about 210,000 people, transportation of food and...
14:35 16/08/2021ICRC joins efforts to supply Stepanakert residents with clean drinking waterThe International Committee of the Red Cross (ICRC) Nagorno-Karabakh mission has joined efforts to supply drinking water to residents of the Artsakh capital Stepanakert who have been deprived of...
13:50 16/08/2021Armenian junior officer killed in Azerbaijani shooting in the area near YeraskhIn the early morning of August 16, the Azerbaijani military units resorted to provocation in the Nakhijevan direction of the Armenian-Azerbaijani border, the Ministry of Defense reported.
12:34 16/08/2021All commercial flights to Kabul airport suspended due to chaosCommercial flights from Kabul were canceled Monday after chaotic scenes at the airport with thousands looking for a way out after the Taliban re-took power in Afghanistan, western media reported.
12:11 16/08/2021Azerbaijani forces attempted to advance their positions in the area of Sev Lich - MoDOn the night of August 16, the military units of the Azerbaijani Armed Forces resorted to another provocation on the Armenian-Azerbaijani border in Syunik province, attempting to advance their...
11:17 16/08/2021Azerbaijani Armed Forces opened shooting towards Aravus village of Syunik province - OmbudsmanEarly this morning Armenia's Human Rights Defender received alarms that the Azerbaijani Armed Forces began shooting towards Aravus village of the RA Syunik province between 12am-1am after midnight.
18:00 14/08/202115 multi-apartment buildings being built in Ivanyan community of ArtsakhThe construction of the first multi-apartment compound being built in Ivanyan community of Artsakh's Askeran region is in full swing.
17:45 14/08/20211 dead, 19 trapped in another coal mine flood accident in ChinaIn another incident of a coal mine accident in China, one miner has been killed and at least 19 are trapped after a coal mine in the Qinghai Province was flooded by mud, Wion news agency reported.
17:10 14/08/2021Tigran Abrahamyan: There is a need for urgent measures in the security systemLawmaker from opposition "I Have Honour" faction Tigran Abrahamyan commented on the regional security in light of the recent border provocations by the Azerbaijani side.