19:22 28/07/2025Վերածննդի այգու չորացած հասուն ծառերի ու խոտածածկի համար դուք վճարել եք 1մլն 140 հազ դոլարից ավելի գումար․ ՎարդանյանԵրևանի ավագանու անդամ Քրիստինա Վարդանյանը գրում է․ «Սիրելի երևանցիներ, Համաձայն նամակիս պաշտոնական պատասխանի՝ Վերածննդի այգու այս բազմաթիվ այդված, չորացած հասուն ծառերի ու խոտածածկի համար դուք վճարել...
19:09 28/07/2025Կլիմայի փոփոխության պատճառով մի ամբողջ երկիր կարող է անհետանալ«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը գրում է․ «Տուվալու կղզային պետությունը պատրաստվում է վերաբնակեցնել իր բոլոր 11000 քաղաքացիներին՝ ծովի մակարդակի բարձրացման...
18:33 28/07/2025Անհուսալի վարկեր ունեցող անձանց աջակցության ծրագրի վերաբերյալ հաճախ տրվող հարցերՀարց 1։ Ծրագրի շրջանակում աշխատավարձից ձևավորվող եկամտահարկն արդյոք ուղղվում է միայն անհուսալի վարկերի մայր գումարի մարմանը, թե նվազեցվում է նաև տոկոսագումարի կամ տույժ-տուգանքի չափը։ Պատասխան։...
18:00 28/07/2025Գորիսում մեկ օր ջուր չի լինի«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ.
17:22 28/07/2025«Երևանի ՋԷԿ»-ը տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար ունիՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր «Երևանի ՋԷԿ» ՓԲԸ-ի աշխատակազմին է ներկայացրել տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գևորգ Պողոսյանին։ Խուդաթյանը հավաստիացրել է, որ Գ.Պողոսյանն ունի հարուստ...
16:53 28/07/2025Նուբարաշենի աղբավայրում խոշոր հրդեհ էShamshyan.com-ի հաղորդմամբ, կրակն ու ծուխը տեսանելի են մի քանի կմ-ից։
15:25 28/07/2025Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, ուղևորը հոսպիտալացվել էՀուլիսի 28-ին, ժամը 12:15-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արտաշատ-Երևան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած.
14:05 28/07/2025Գազալցակայաններում սրընթաց աճում է հեղուկ գազի արժեքը՝ հասնելով 180-200 դրամի. ԴանիելյանՎերջին շրջանում ՀՀ տարածքի գազալցակայաններում սրընթաց աճում է հեղուկ գազի արժեքը՝ հասնելով 180-200 դրամի։ Այս մասին ահազանգում է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը։ «Դեռևս երկու...
13:56 28/07/2025Սպիտակում կասեցվել է կաթնամթերքի արտադրամասի արտադրական առանձին գործառույթըՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչների կողմից անհատ ձեռնարկատեր Ալբերտ Հակոբյանին պատկանող կաթնամթերքի արտադրամասում (Լոռու մարզ, ք.
13:44 28/07/2025«Աէրոֆլոտը» խափանումների պատճառով չեղարկում է Մոսկվայի և Երևանի միջև չվերթներըԱվելի ուշ «Աէրոֆլոտը» հայտարարեց Շերեմետևոյից և դեպի Շերեմետևո ևս յոթ զույգ չվերթների չեղարկման մասին
13:26 28/07/2025ՔՊ-ն՝ Ավինյանի գլխավորությամբ, ուզում է Պուշկինի անվան դպրոց բերել տնօրենի իր սրտի թեկնածուին. Ավագանու անդամԵրևանի Պուշկինի անվան թիվ 8 հիմնական դպրոցի ուսուցիչները, ծնողներն ակցիա են անում քաղաքապետարանի դիմաց։ Նրանց պահանջն է քաղաքապետարանից՝ դպրոցի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարի պաշտոնում անփոփոխ թողնել Զառա Բարսեղյանին։
12:59 28/07/2025Տաք օդի ալիք է ներթափանցել Հայաստան, սպասվում է մինչև +38․․․+40 աստիճան տաքությունՀարավից արևադարձային տաք օդի ալիքի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հուլիսի 28-31-ին, օգոստոսի 1-2-ին Արարատյան դաշտում, Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովիտային գոտում և Երևանում սպասվում է բարձր...
11:56 28/07/2025Ակբա բանկը կնպաստի Հայաստանի գյուղոլորտի թվայնացմանն ու զարգացմանըԻնչպիսի՞ն կլինի Հայաստանում խելացի և նորարար գյուղատնտեսությունը մոտ ապագայում։ Ակբա բանկի գլխավոր գործընկերությամբ իրականացվող Sevan AgriTech Summit-ում նորարարությունը հանդիպում է գյուղատնտեսության...
11:27 28/07/2025Փաստացի սկսում ենք տուգանել պոտենցիալ խախտողներին. Ավինյանը՝ տրանսպորտի ուղեվարձը չվճարողների մասինՓոխքաղաքապետը վստահեցրեց, որ ծրագրային խնդրները վերացված են և ընթացիկ շաբաթվա ընթացքում այդ աշխատանքներն ամբողջությամբ կավարտվեն
11:13 28/07/2025Оկուպgված Արցախում բռնկված հրդեհների տարածման գոտում են հայտնվել Տիգրանակերտի պատմամշակութային արգելոցը, Ամարասի վանական համալիրըԲռնազավթված տարածքներում բռնկված հրդեհները լուրջ սպառնալիք են ստեղծում Արցախի պատմամշակութային ժառանգության համար
11:06 28/07/2025Նրանք պետք է պատժվեն, իսկ դուք գնացեք ջրեք. Ավինյանը՝ Բեգոյանին«Կոնսերվատորիայի այգին, որը վարձակալության է տրված և ունենք դատական գործընթաց և փաստացի դատական պրոցեսների շատ երկար ձգձգումները բերում է մի իրավիճակի, որ այդ այգիները սկսում են չորանալ»,-Երևանի...
10:45 28/07/2025Ազատի ջրամբարում ջրահեղձ եղած պատանին Արցախից էր«Շրջափակումից, պատերազմից ու Հայկազովի բենզալցակայանի պայթյունից փրկվել է, գաղթի ճանապարհ անցել և ջրամբարում ջրահեղձ է եղել»
10:35 28/07/2025Ինչու են Գյումրու շատրվանները «պարել» «Դոլյա Վորովսկայա»-ի երգի տակ«Տեխնիկական անսարքությունը վերացվել է, և քաղաքապետարանը վստահեցնում է՝ վերահսկողությունը խստացվելու է, որպեսզի նման միջադեպեր այլևս չկրկնվեն»։
10:16 28/07/2025Երևանի քաղաքապետարանը հեղեղատարների խնդրի լուծման համար 10 մլրդ 88 մլն դրամ է հաշվարկելՄայրաքաղաքում, գրեթե ամբողջ տարածքում հորդառատ անձրևների ընթացքում հեղեղվել են մայթեր, փողոցներ, ստորգետնյա տրանսպորտային հանգույցներ
09:21 28/07/2025Երևանի հյուրանոցներից մեկում քաղաքացին արգելափակվել է վերելակի խցիկի տակՀուլիսի 28-ին, ժամը 04։02-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Հանրապետության փողոցում գտնվող հյուրանոցային համալիրներից մեկում վերելակի խցիկը իջել և հենվել է...

12:35 09/01/20242024 год может стать самым жарким в историиНынешний год может стать самым жарким в истории, если наступит пик текущего цикла солнечной активности, а явление Эль-Ниньо продлится не больше полутора-двух лет, заявил РИА Новости климатолог...
11:46 09/01/2024Военнослужащий убит на одной из позиций Минобороны Армении в Варденисе9 января, около 06:20, на боевой позиции N-ской воинской части министерства обороны Армении было обнаружено тело военнослужащего-контрактника Карена Араиковича Карапетяна с огнестрельным ранением.
11:36 09/01/2024Пожар в перинатальном центре в Баку: обнаружены тела четверых новорожденныхТела четверых новорожденных обнаружены в Республиканском перинатальном центре в Баку, где сегодня произошел пожар.
16:54 08/01/2024Папа Римский Франциск призвал Ереван и Баку достичь мираПапа Римский Франциск выразил обеспокоенность по поводу напряженности на Южном Кавказе. Как передает Радио Ватикана, понтифик сказал об этом, обращаясь к дипломатам, аккредитованным при Святом...
16:48 08/01/2024Ушел из жизни главред газеты «Иравунк» Ованнес ГаладжянСкоропостижно скончался главный редактор газеты «Иравунк» Ованнес Галаджян. 2 декабря ему исполнилось 60 лет. Ованнес Галаджян скончался от инфаркта. Информацию подтвердили в редакции. Галаджян...
16:43 08/01/2024Отправляющиеся на воинскую службу призывники из армянского Мартуни получили благословение священнослужителейВ Армении 8 января стартовал зимний призыв в армию 2024 года. Из города Мартуни Гегаркуникской области Армении в Армянскую армию проводили первую группу новобранцев. Как сообщают из администрации...
16:24 08/01/2024Кукла или младенец? В Сети обсуждают, настоящего ли ребенка кинул в сугроб блогер Сергей КосенкоБлогер-миллионник и криптобизнесмен Сергей Косенко опубликовал в соцсетях видео, на котором бросает своего двухмесячного сына в сугроб.
14:43 08/01/2024Военнослужащие российской военной базы ЮВО в Армении отпраздновали «Рождество Христово»В храме Святой мученицы царицы Александры военного городка «Большая крепость» Гюмрийского гарнизона военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении состоялась праздничная литургия, посвященная...
14:39 08/01/2024Появившемуся на «голой» вечеринке Ивлеевой только в носке рэперу Vacio вручили повестку в военкоматРэп-исполнитель Vacio (настоящее имя — Николай Васильев), который появился на «голой» вечеринке блогерши Анастасии Ивлеевой только в носке, получил повестку в военкомат на 9 января.
14:25 08/01/2024В Сочи объявили штормовое предупреждение из-за снегопада в горахСильный снег в предгорных районах и высоко в горах в Сочи ожидается до окончания вторника, сообщили в пресс-службе ГУ МЧС России по Краснодарскому краю.
13:32 08/01/2024Оскандалившийся на «голой» вечеринке Ивлеевой Киркоров направит гонорар за «Новогоднюю Маску» пострадавшим в БелгородеНародный артист РФ, певец Филипп Киркоров сообщил в VK, что передаст гонорар за участие в проекте «Новогодняя Маска» на телеканале НТВ жителям Белгорода, пострадавшим от атаки на город.
12:39 08/01/2024Ученый: В 2024 году Землю накроет большое количество магнитных бурьСолнце, в рамках действующего сейчас цикла, достигнет в 2024 году пика своей активности, что вызовет на Земле магнитные бури, которые будут происходить по несколько раз в месяц, сообщил РИА Новости...
11:33 08/01/2024Число погибших при серии землетрясений в Японии выросло до 168Число погибших при землетрясении в Японии выросло до 168, на связь не выходят 323 человека, передает агентство Киодо.
11:28 08/01/2024В Голливуде вручили первые премии года — «Золотые глобусы»Голливуд собрался на первую в этом году крупную церемонию — вручение премий «Золотой глобус». «Глобус» открывает сезон ежегодных голливудских наград, который завершится вручением «Оскара» 10 марта, и...
17:40 06/01/2024Япония: спустя 4 дня после землетрясений спасли из-под завалов 90-летнюю женщинуПожилая японка выжила, когда ее дом обрушился из-за землетрясения, и провела пять дней под завалами.
17:03 06/01/2024На востоке Турции произошло землетрясение магнитудой 4Землетрясение магнитудой 4 произошло в турецкой провинции Малатья на востоке страны, сообщило управление по ликвидации последствий стихийных бедствий (AFAD).
16:57 06/01/2024В Армении 8 января стартует зимний призыв в армию 2024 годаВ Армении зимний призыв в армию 2024 года стартует 8 января. Об этом сообщили в министерстве обороны Армении. «В преддверии стартующего 8 января зимнего призыва на обязательную воинскую службу...
16:30 06/01/2024В Армении погода вне календаря: в Сюнике столбики термометров поднимутся до +21℃В Ереване днем 9 января, ночью 6 января и 10 января прогнозируются осадки и туман. Днем 6 января, 7 и 8 января, ночью 9 января ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр...
16:16 06/01/2024Папа Римский Франциск призвал к единству христиан и выразил соболезнования ИрануПапа Римский Франциск в день католического праздника Богоявления призвал к единству христиан и совместной молитве за мир, передает ТАСС.
15:44 06/01/2024Внука Хрущева обнаружили мертвым в его квартире в МосквеВнук первого секретаря ЦК КПСС Никиты Хрущева скончался в Москве, сообщает источник «Известий». По имеющейся информации, друг мужчины вызвал сотрудников правоохранительных органов и медиков, так как...