16:36 14/07/2025Վարչական ղեկավարի կողմից տրամադրված կեղծ տեղեկանքների հիման վրա մի շարք անձինք ազատվել են վարժական հավաքներիցՔրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան
15:50 14/07/2025Ինչպե՞ս պաշտպանել անչափահասներին թմրամիջոցների օգտագործումիցԱյսօր ամբողջ աշխարհում նկատվում է թմրամիջոցների օգտագործման տարիքային շեմի նվազում․ թմրամիջոցները թափանցել են տարիքային տարբեր խմբեր՝ անմասն չթողնելով անչափահասներին։ ՆԳՆ հաղորդմամբ, ըստ վիճակագրական...
15:40 14/07/2025Գրիգոր Լուսավորչի փողոցի մի հատվածում մեքենաների կանգառը կարգելվիՀուլիսի 16-ից կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն: Մասնավորապես՝ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորչի փողոցում՝ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորչի – Բեյրութի փողոցների խաչմերուկից մինչև Սուրբ Գրիգոր Լուսավորչի...
15:04 14/07/2025Նույնիսկ մեր իրավունքների համար պայքարը մեզ համար դարձել է հերոսության նման բան. Արցախցի«Շատ դժվարություններ կան, արդեն մտածում եմ Հայաստանից գնալու մասին, հնարավոր չէ քո սեփական երկրում մուրացկանի տեսքով ապրել։ Ես ինձ մուրացկան եմ զգում իմ մայր հայրենիքում»,- Panorama.am-ի հետ...
12:44 14/07/2025Իմ կարծիքով, մինչև հուլիսի վերջ հարյուրավոր արցախցի ընտանիքներ հայտնվելու են փողոցում. Գագիկ Բաղունց«Ես ակնակալում եմ, որ մինչև հուլիսի վերջ հարյուրավոր, եթե ոչ հազարավոր արցախցի ընտանիքներ հայտնվելու են փողոցում»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Արցախի ԱԺ փոխնախագահ Գագիկ Բաղունցը՝ խոսելով...
12:19 14/07/2025Վաղը երեկոյան ժամերից Սև ծովը մեզ կզովացնի. ՍուրենյանՎաղը երեկոյան ժամերից Սև ծովը մեզ կզովացնի։ Այս մասին գրել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ գագիկ սուրենյանը։ Կենտրոնի կանխատեսումների համաձայն, Երևանում...
11:28 14/07/2025Արցախցիները որոշեցին՝ կառավարության շենքում հանդիպման չեն գնաԿառավարության դիմաց կարճ քննարկումից հետո արցախցիները որոշեցին՝ խումբ չեն կազմի, շենք չեն բարձրանա։ «Լավ, բարձրացանք, նույն բանը ասեցին։ Ի՞նչ օգուտ տվեցինք։ Կարծիք հնչեց, որ համապատասխան անձը իջնի...
11:15 14/07/2025Կառավարությունից արցախցիներին առաջարկեցին 4 հոգանոց խումբ կազմել, որ ընդունեն«Փողոցում քննարկում չի լինում»,-ասաց կառավարության շենքի դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող արցախցիների հետ հանդիպելու դուրս եկած գործադիրի ներկայացուցիչը։ Ակցիայի մասնակիցները խնդրում էին, որ իրենք...
11:01 14/07/2025Սարյան ու Մոսկովյան փողոցներով երթևեկության փոփոխությունները պետք է փորձարկվեն հիմա. ԱվինյանՍարյան, Մոսկովյան փողոցներում երթևեկության կազմակերպման փոփոխությունների արդյունքում հնարավոր կլինի ունենալ ևս մեկ երթևեկելի գոտի, որը կապահովվի հոսքերի անընդհատությունն ու շարունակականութունը։...
10:15 14/07/20255 հարց ու պատասխան ԼՂ-ից բռնի տեղահանված ընտանիքների բնակապահովման պետական աջակցության ծրագրի վերաբերյալՀարցուպատասխան՝ ԼՂ-ից բռնի տեղահանված ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրի վերաբերյալ Հարց 1։ Եթե հավաստագրի իրացումից հետո կա դրական մնացորդ, կարո՞ղ եմ այդ գումարով ձեռք...
08:53 14/07/2025Հրդեհ Գրիբոյեդով, անկել է 4 կենդանիՀրշեջ-փրկարարներին հաջողվել է անասնագոմից դուրս բերել 200 կենդանի և կանխել տարածումը դեպի հարակից անասնագոմ և բնակելի տներ։
07:42 14/07/2025Խոշոր հրդեհ ՉարենցավանումԿեդհիշերին մոտ՝ ժամը 00:18-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն, ահազանգ է ստացել, որ Չարենցավան քաղաքում այրվում է չգործող գործարան: ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից...
07:33 14/07/2025Արցախցիներն այսօր կառավարության դիմաց ակցիա կիրականացնենԻ շարունակություն հուլիսի 12-ի հանրահավաքի և դրան հաջորդած նստացույցի՝ հուլիսի 14-ին, ժամը 10:30-ին ՀՀ կառավարության շենքի դիմաց կազմակերպվում է ակցիա՝ ներկայացնելու Արցախցիների իրավունքների...
07:23 14/07/2025Այսօր Արարատի ու Կոտայքի բազմաթիվ գյուղերում հոսանք չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 14-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:28 13/07/2025Ինչպես է մոլորվել 4-ամյա երեխան. ՄանրամասներԵրեխան տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
20:19 13/07/2025«Բարդիների պուրակ» հանգստյան գոտու հարակից տարածքում կորած 4-ամյա երեխան գտնվել է. Նարեկ ՍարգսյանԵրեխան, նախնական տվյալներով, ունի վնասվածքներ, կյանքին վտանգ չի սպառնում:
16:28 13/07/2025Ծնունդդ շնորհավոր Միխալիչ. Մհեր ՄկրտչյանՄենք մոտ ընկերներ չենք եղել: Ավելի շատ` վիճել))).. Բայց դու եղել ես և արժանի ընկեր
15:31 13/07/2025«Բարդիների պուրակ» հանգստյան գոտում 2 ժամ է՝ որոնում են կորած 4-ամյա աղջնակինՏուժածը Արմավիրի մարզի բնակիչներ են և ընդամենը 5 րոպե է իր աղջկանից աչքը քաշել ու այլևս չի տեսել։
13:59 13/07/2025Թե բա մենք ռուսի հետույքը համապատասխան ձևով չենք լպստել, այ դրա համար պատժում են. Հարություն Մնացականյանը՝ ծաղկի արտահանման խնդրովՃշմարիտ եմ ասում մի նորմալ մարդու մանդատ տան, մեկ շաբաթում էս հարցն ամբողջությամբ կլուծի
11:45 13/07/2025«Mercedes»-ը մի քանի պտույտ շրջվելով հայտնվել է դաշտում, կա երկու զոհԱրագածոտնի մարզի բնակիչներ 21-ամյա Տարոն Տիգրանյանը, 21-ամյա Գառնիկ Միքայելյանն ու 20-ամյա Սամվել Ղազարյանը ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ տեղափոխվել են «Ապարան» բժշկական կենտրոն

16:30 03/07/2021Dilijan tunnel shut down for trafficArmenia's Ministry of Emergency Situations reports that all roads in the territory of the Republic are passable.
15:00 03/07/2021Short-term rain with thunderstorm predicted in the coming daysOn July 3-7 in the valley and foothills of Ararat, in the foothills of Vayots Dzor province, in the valleys of Syunik province and in Yerevan city high risk of fire is predicted, Hydromet...
14:40 03/07/2021Newborn baby found abandoned under a fence in one of Gyumri districtsA newborn boy was found under a fence of in Shahumyan street of Gyumri town, according to local police.
14:30 03/07/2021B.C. coroner says 719 deaths reported in a week during heat waveBritish Columbia's chief coroner says 719 sudden and unexpected deaths have been reported in the province during the historic heat wave, and that number over a seven-day period is unprecedented.
14:06 03/07/2021Catholicos Aram I asked Pope Francis to support with the return of Armenian prisonersThe Catholicos of the Great House of Cilicia, His Holiness Aram I has applied to Pope Francis on the issue of Armenian prisoners held in Azerbaijan, the Holy See of Cilicia reported in a Facebook...
13:30 03/07/2021Lukashenko orders closure of Belarus border with UkraineBelarus' leader Alexander Lukashenko on Friday ordered the closure of the border with Ukraine, seeking to block what he called an inflow of weapons to coup-plotters detected by his security services,...
13:05 03/07/2021Memorial plaque and drinking fountain in memory of fallen hero Anushavan Martirosyan opened in EchmiadzinMemorial plaque and drinking fountain in memory of Anushavan Martirosyan who had fallen during the recent 44-day war in Nagorno-Karabakh was opened on Friday in Armenia's Echmiadzin town.
11:44 03/07/2021Armenia reports 125 new COVID-19 cases on July 3Armenia has confirmed 125 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 225,464 as of 11 a.m.
20:33 02/07/2021Political analyst: Doctor Armen Charchyan is first 'political prisoner' in Armenia in post-election periodPolitical analyst Andranik Tevanyan, who heads the Political Economy Research Institute, considers famous doctor Armen Charchyan, the director of the Izmirlian Medical Center, the first “political...
19:55 02/07/2021Slovaks to start lottery to boost COVID-19 vaccination ratesSlovakia will launch a lottery with weekly prizes of up to 2 million euros for vaccinated people and offer bonuses to those who convince others to get COVID-19 shots to boost interest under a plan...
19:49 02/07/2021Opposition figure says Pashinyan’s ‘steel mandate’ has different meaningA peace agreement with Azerbaijan, which will amount to Armenia's capitulation, will be put on the political agenda in the next three months, Artur Ghazinyan, a member of the opposition Armenia bloc,...
18:42 02/07/2021Yerevan kindergartens temporarily closed amid drinking water safety concernsThe kindergartens in Yerevan’s Kanaker-Zeytun administrative district have been temporarily closed due to concerns over the drinking water safety, according to a statement of the district posted on...
18:21 02/07/2021Become a Converse Bank Visa cardholder on preferential termsConverse Bank offers to become the Bank's Visa Classic, Visa Gold, Visa Business and Visa Platinum cardholder by July 31 and use the reduced 50% annual service fee for the entire term of the card.
17:49 02/07/2021Lukashenko says Belarus wrapped up major counterterrorism operationBelarusian President Alexander Lukashenko announced on Friday that a major counterterrorism operation has concluded in Belarus, TASS reports, citing the BelTA news agency.
16:36 02/07/2021Armenia bloc member: Model of constitutional justice for June 20 elections will be unprecedentedThe Armenia bloc has filed an appeal to the Constitutional Court to overturn the June 27 decision of the Central Electoral Commission (CEC) on the official results of the June 20 snap parliamentary...
14:53 02/07/2021Russian sappers clear the area of explosive objects from settlements and agricultural fields in the Martuni districtEngineering and sapper units of humanitarian demining of the Russian peacekeeping contingent continue to clear the territory of Nagorno-Karabakh from the danger of mines and explosive objects, the...
12:45 02/07/2021Armenian ombudsman reports a new organized acts by Azerbaijan aimed at intimidating the civilian population in ArtsakhThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan calls on compatriots in Artsakh to remove their telephone numbers, addresses and other personal data from social network pages in order to prevent...
10:18 02/07/2021Two more bodies found in search operations for war casualties in ArtsakhTwo more bodies of killed in the Nagorno-Karabakh war were found on July 1 during search operations held in the Azerbaijani-held southern regions of Artsakh, the State Service of Emergency Situations...