16:36 14/07/2025Վարչական ղեկավարի կողմից տրամադրված կեղծ տեղեկանքների հիման վրա մի շարք անձինք ազատվել են վարժական հավաքներիցՔրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան
15:50 14/07/2025Ինչպե՞ս պաշտպանել անչափահասներին թմրամիջոցների օգտագործումիցԱյսօր ամբողջ աշխարհում նկատվում է թմրամիջոցների օգտագործման տարիքային շեմի նվազում․ թմրամիջոցները թափանցել են տարիքային տարբեր խմբեր՝ անմասն չթողնելով անչափահասներին։ ՆԳՆ հաղորդմամբ, ըստ վիճակագրական...
15:40 14/07/2025Գրիգոր Լուսավորչի փողոցի մի հատվածում մեքենաների կանգառը կարգելվիՀուլիսի 16-ից կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն: Մասնավորապես՝ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորչի փողոցում՝ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորչի – Բեյրութի փողոցների խաչմերուկից մինչև Սուրբ Գրիգոր Լուսավորչի...
15:04 14/07/2025Նույնիսկ մեր իրավունքների համար պայքարը մեզ համար դարձել է հերոսության նման բան. Արցախցի«Շատ դժվարություններ կան, արդեն մտածում եմ Հայաստանից գնալու մասին, հնարավոր չէ քո սեփական երկրում մուրացկանի տեսքով ապրել։ Ես ինձ մուրացկան եմ զգում իմ մայր հայրենիքում»,- Panorama.am-ի հետ...
12:44 14/07/2025Իմ կարծիքով, մինչև հուլիսի վերջ հարյուրավոր արցախցի ընտանիքներ հայտնվելու են փողոցում. Գագիկ Բաղունց«Ես ակնակալում եմ, որ մինչև հուլիսի վերջ հարյուրավոր, եթե ոչ հազարավոր արցախցի ընտանիքներ հայտնվելու են փողոցում»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Արցախի ԱԺ փոխնախագահ Գագիկ Բաղունցը՝ խոսելով...
12:19 14/07/2025Վաղը երեկոյան ժամերից Սև ծովը մեզ կզովացնի. ՍուրենյանՎաղը երեկոյան ժամերից Սև ծովը մեզ կզովացնի։ Այս մասին գրել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ գագիկ սուրենյանը։ Կենտրոնի կանխատեսումների համաձայն, Երևանում...
11:28 14/07/2025Արցախցիները որոշեցին՝ կառավարության շենքում հանդիպման չեն գնաԿառավարության դիմաց կարճ քննարկումից հետո արցախցիները որոշեցին՝ խումբ չեն կազմի, շենք չեն բարձրանա։ «Լավ, բարձրացանք, նույն բանը ասեցին։ Ի՞նչ օգուտ տվեցինք։ Կարծիք հնչեց, որ համապատասխան անձը իջնի...
11:15 14/07/2025Կառավարությունից արցախցիներին առաջարկեցին 4 հոգանոց խումբ կազմել, որ ընդունեն«Փողոցում քննարկում չի լինում»,-ասաց կառավարության շենքի դիմաց բողոքի ակցիա իրականացնող արցախցիների հետ հանդիպելու դուրս եկած գործադիրի ներկայացուցիչը։ Ակցիայի մասնակիցները խնդրում էին, որ իրենք...
11:01 14/07/2025Սարյան ու Մոսկովյան փողոցներով երթևեկության փոփոխությունները պետք է փորձարկվեն հիմա. ԱվինյանՍարյան, Մոսկովյան փողոցներում երթևեկության կազմակերպման փոփոխությունների արդյունքում հնարավոր կլինի ունենալ ևս մեկ երթևեկելի գոտի, որը կապահովվի հոսքերի անընդհատությունն ու շարունակականութունը։...
10:15 14/07/20255 հարց ու պատասխան ԼՂ-ից բռնի տեղահանված ընտանիքների բնակապահովման պետական աջակցության ծրագրի վերաբերյալՀարցուպատասխան՝ ԼՂ-ից բռնի տեղահանված ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրի վերաբերյալ Հարց 1։ Եթե հավաստագրի իրացումից հետո կա դրական մնացորդ, կարո՞ղ եմ այդ գումարով ձեռք...
08:53 14/07/2025Հրդեհ Գրիբոյեդով, անկել է 4 կենդանիՀրշեջ-փրկարարներին հաջողվել է անասնագոմից դուրս բերել 200 կենդանի և կանխել տարածումը դեպի հարակից անասնագոմ և բնակելի տներ։
07:42 14/07/2025Խոշոր հրդեհ ՉարենցավանումԿեդհիշերին մոտ՝ ժամը 00:18-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն, ահազանգ է ստացել, որ Չարենցավան քաղաքում այրվում է չգործող գործարան: ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից...
07:33 14/07/2025Արցախցիներն այսօր կառավարության դիմաց ակցիա կիրականացնենԻ շարունակություն հուլիսի 12-ի հանրահավաքի և դրան հաջորդած նստացույցի՝ հուլիսի 14-ին, ժամը 10:30-ին ՀՀ կառավարության շենքի դիմաց կազմակերպվում է ակցիա՝ ներկայացնելու Արցախցիների իրավունքների...
07:23 14/07/2025Այսօր Արարատի ու Կոտայքի բազմաթիվ գյուղերում հոսանք չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 14-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:28 13/07/2025Ինչպես է մոլորվել 4-ամյա երեխան. ՄանրամասներԵրեխան տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
20:19 13/07/2025«Բարդիների պուրակ» հանգստյան գոտու հարակից տարածքում կորած 4-ամյա երեխան գտնվել է. Նարեկ ՍարգսյանԵրեխան, նախնական տվյալներով, ունի վնասվածքներ, կյանքին վտանգ չի սպառնում:
16:28 13/07/2025Ծնունդդ շնորհավոր Միխալիչ. Մհեր ՄկրտչյանՄենք մոտ ընկերներ չենք եղել: Ավելի շատ` վիճել))).. Բայց դու եղել ես և արժանի ընկեր
15:31 13/07/2025«Բարդիների պուրակ» հանգստյան գոտում 2 ժամ է՝ որոնում են կորած 4-ամյա աղջնակինՏուժածը Արմավիրի մարզի բնակիչներ են և ընդամենը 5 րոպե է իր աղջկանից աչքը քաշել ու այլևս չի տեսել։
13:59 13/07/2025Թե բա մենք ռուսի հետույքը համապատասխան ձևով չենք լպստել, այ դրա համար պատժում են. Հարություն Մնացականյանը՝ ծաղկի արտահանման խնդրովՃշմարիտ եմ ասում մի նորմալ մարդու մանդատ տան, մեկ շաբաթում էս հարցն ամբողջությամբ կլուծի
11:45 13/07/2025«Mercedes»-ը մի քանի պտույտ շրջվելով հայտնվել է դաշտում, կա երկու զոհԱրագածոտնի մարզի բնակիչներ 21-ամյա Տարոն Տիգրանյանը, 21-ամյա Գառնիկ Միքայելյանն ու 20-ամյա Սամվել Ղազարյանը ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ տեղափոխվել են «Ապարան» բժշկական կենտրոն

14:44 11/12/2023Нематериальное культурное наследие ЮНЕСКО: 55 новых элементов, включая традиции кузнечного ремесла в ГюмриМежправительственный комитет ЮНЕСКО по охране нематериального культурного наследия, заседание которого проходило в Касане, Ботсвана, с 5 по 8 декабря, включил 55 новых элементов в списки...
14:08 11/12/2023Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: проезда через российско-грузинскую границу ожидают 3,5 тыс. грузовиковБолее 3,5 тысячи грузовых автомобилей ожидают проезда через российско-грузинскую границу на КПП «Верхний Ларс», которая была закрыта из-за погодных условий, говорится в информации на сайте центра...
13:54 11/12/2023Массовый «яичный психоз» в России: в чем причина и спасут ли «яйца Эрдогана»?В России цена на куриные яйца за последний месяц выросла на 15%, а если сравнить с декабрем прошлого года, то на все 36,5%.
13:21 11/12/2023Главную новогоднюю елку России спилили в подмосковном ЩелковоЛесничий, которая ее обнаружила, получила в подарок автомобиль.
13:09 11/12/2023Save the Children: Некоторым детям в секторе Газа делают ампутацию без анестезииНекоторым детям в секторе Газа из-за нехватки средств делают ампутации без анестезии, другие находятся на грани голода, заявила представитель НПО Save the Children на спецсессии Исполнительного...
12:24 11/12/2023Папа Римский Франциск: Рад освобождению армянских и азербайджанских военныхПапа Римский Франциск в воскресенье, 10 декабря, после чтения молитвы Angelus, выразил радость по поводу освобождения «значительного числа армянских и азербайджанских пленных и заключенных».
12:16 11/12/2023Праздники Армянской церкви: 11 декабря начался пост, посвященный патриарху Иакову НисибинскомуСегодня, 11 декабря, начался пост, посвященный патриарху Иакову Нисибинскому. Подробности приводит Qahana.am. В честь праздника в церквях, носящих имя святого, отслужится Св. Литургия. Пост...
13:35 10/12/2023Сегодня день памяти легендарного Дэва – Давида Сарапяна10 декабря – День памяти воина-освободителя Давида Сарапяна – легендарного Дэва. Он погиб 10 декабря 1991 г. во время освобождения села Тодан Шаумяновского района. Он похоронен в воинском пантеоне...
17:30 09/12/2023Осадки и туман: синоптики рассказали о погоде в Армении на выходныеОсадки и туман ожидаются ночью 10-го декабря на большей части территории Армении, а днем 10-го и 12-13 декабря – в отдельных областях Армении.
16:58 09/12/2023Forbes: Армения – развивающаяся технологическая держава Южного КавказаАвторитетный американский журнал Forbes в качестве одной из причин обратить внимание на Армению назвал стремительно развивающийся технологический сектор республики.
16:36 09/12/2023Что делает страны счастливыми?Австрия, Польша и Румыния - тройка лидеров в рейтинге самых "счастливых стран" Европейского союза. Как передает euronews, такой вывод сделали авторы исследования EU happiness index, которое ежегодно...
15:51 09/12/2023Певцу Леониду Агутину сделали операциюПевец, композитор, музыкант Леонид Агутин вышел на связь с поклонниками после госпитализации. Фото из больницы он опубликовал в своем Telegram-канале. Агутин рассказала, что ему сделали операцию по...
15:36 09/12/2023Круговое кочевание – уникальная триллиардолетняя культура АзербайджанаСамый большой комплекс Азербайджана – это отсутствие истории. Он бесится из-за этого, кидается к общественным и государственным микрофонам и кричит: Урарту – это мы, Иран – это мы, мы – брат Турции,...
15:01 09/12/2023Названо идеальное время для разных видов тренировокЭксперт Центра молекулярной диагностики CMD ЦНИИ эпидемиологии Роспотребнадзора Кира Глинка назвала идеальное время для разных видов тренировок.
14:02 09/12/2023«Все армянское останется армянским!» Армянский Патриарх Иерусалима посетил расположенные в Старом городе армянские садыАрмянский Патриарх Иерусалима, архиепископ Нурхан Манукян посетил забаррикадированную часть «Коровьего сада» (Cows' Garden) армянского квартала старого города и выразил свою поддержку активистам...
13:42 09/12/2023Аномальные морозы охватили более половины территории РоссииАномальные морозы охватили более половины территории России. Местами температура ниже нормы на 20 градусов. В среднем по стране температура ниже климатической нормы на восемь градусов. Где холода не...
12:14 09/12/2023Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: ограничения для большегрузов снятыДвижение на участке Гудаури-Коби дороги международного значения Мцхета-Степанцминда-Ларс в результате очистительных работ открыто для автомобилей с прицепом и полуприцепом.
12:09 09/12/2023Opel врезался в GAZelle на трассе Артик-Алагяз: состояние одного пострадавшего оценивается как тяжелоеСегодня рано утром, около 07:24, в центр кризисного управления Ширакского областного спасательного управления поступило сообщение о том, что на трассе Артик-Алагяз произошло ДТП, один из пострадавших...
11:41 09/12/2023На северный берег Японии выбросило десятки тысяч рыбДесятки тысяч погибших сардин и скумбрии выбросило на северный берег Японии. По данным города, полоса берега, на котором было большое количество рыбы, составляет примерно 1,5 километра. Общий вес...
11:24 09/12/2023Армянская Апостольская церковь отмечает Зачатие праведной Анною Пресвятой БогородицыАрмянская Апостольская церковь 9 декабря отмечает Зачатие праведной Анною Пресвятой Богородицы. Праздник посвящен истории зачатия Пресвятой Богородицы ее родителями - праведными Иоакимом и Анной. В...