13:59 13/07/2025Թե բա մենք ռուսի հետույքը համապատասխան ձևով չենք լպստել, այ դրա համար պատժում են. Հարություն Մնացականյանը՝ ծաղկի արտահանման խնդրովՃշմարիտ եմ ասում մի նորմալ մարդու մանդատ տան, մեկ շաբաթում էս հարցն ամբողջությամբ կլուծի
11:45 13/07/2025«Mercedes»-ը մի քանի պտույտ շրջվելով հայտնվել է դաշտում, կա երկու զոհԱրագածոտնի մարզի բնակիչներ 21-ամյա Տարոն Տիգրանյանը, 21-ամյա Գառնիկ Միքայելյանն ու 20-ամյա Սամվել Ղազարյանը ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ տեղափոխվել են «Ապարան» բժշկական կենտրոն
11:30 13/07/2025Թուրքիայի մայրաքաղաքում 26-հարկանի շենք է հրդեհվել, կան զոհերՀրդեհը վերահսկողության տակ է վերցվել ջոկատների մոտ չորս ժամ տևած աշխատանքից հետո
09:34 13/07/2025Հինգ տարեկան երեխան հինգերորդ հարկի պատուհանից ընկնելուց հետո ողջ է մնացելՀինգ տարեկան երեխան հինգերորդ հարկի պատուհանից ընկնելուց հետո ողջ է մնացել
09:18 13/07/2025Այսօր Երևան-Գյումրի ավտոմայրուղու Ուջան գյուղի մոտից երթևեկությունը կտեղափոխվի Հյուսիս-Հարավի նորակառույց ճանապարհՎանաձոր-Ալավերդի ավտոճանապարհի 41-42-րդ կմ-ի հատվածը փակ է բեռնատարների համար
22:03 12/07/2025Աբովյանում այրվել է տան տանիքըԿոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն այսօր՝ ժամը 14:55-ին ահազանգ է ստացվել, որ Աբովյան քաղաքի Կոտայքի փողոցի տներից մեկում հրդեհ է բռնկվել: Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ...
21:10 12/07/2025«Սուրբ Հովհաննես» մատուռի մոտակայքում երկու քաղաքացիներ վնասել են ոտքերըԼոռու մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հուլիսի 12-ին, ժամը 13:39-ին ահազանգ է ստացվել, որ Հարթագյուղ գյուղի «Սուրբ Հովհաննես» մատուռի մոտակայքում քաղաքացին վնասել է...
20:40 12/07/2025Քնապարկ, աթոռ, ջուր բերեք, մեզ արգելել են վրան տեղադրել. Սայիդա ՊողոսյանԱրցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհրդի անդամ Սայիդա Պողոսյանը հայտարարեց, որ բանակցել են քայլերթ իրականացնելու հարցի շուրջ ոստիկանության հետ, սակայն ոստիկանությունը թույլ չի տվել։ Ասաց՝...
19:46 12/07/2025Մենք ժողովուրդ ենք, որ ոտքի ենք կանգնել պատերազմից հետո, հազարավոր զnhեր ենք տվել ապրելու, ոչ թե գոյություն քարշ տալու համար. արgախgի«Արցախցին չի արտագաղթելու Հայաստանից, Արցախը չենք մոռանալու, Արցախ վերադարձ լինելու է»։
19:33 12/07/2025Հորդորում ենք ոստիկանությանը վերանայել որոշումը. արցախցիներն ուզում են երթ անել դեպի Հանրապետության հրապարակ«Մենք նախապես որոշել էինք հանրահավաքից հետո երթ իրականացնել։ Իրազեկում էինք ներկայացրել քաղաքապետարան, սակայն ոստիկանությունն ու քաղաքապետարանը մեժել են խաղաղ երթի անցկացումը»,- Ազատության...
18:59 12/07/2025Ցավալի է, որ 2000-ամյա Եկեղեցու վրա արշավում է նույն այդ պետության իշխանությունը. Տեր Վաչագան«Այս հանրահավաքի նպատակն է՝ Հայաստանի իշխանությունները հաշվի առնեն արցախցիների իրավունքները, խնդիրները լինեն Հայաստանի կառավարության ուշադրության կենտրոնում՝ համաձայնեցված արցախցիների հետ»,-...
17:46 12/07/2025Ո՞ւմ կամքով Նիկոլը որոշեց վարկաբեկել Վեհափառին. Ամերիկահայ մտավորականի մտորումներըԵկեղեցին միշտ էլ վճռորոշ դեր է ունեցել հայության կյանքում, մասնակցել պատերազմին, կերակրել Ցեղասպանությունից փրկվածներին։ Այն ժամանակ դա անվանում էին հայապահպանություն, հիմա քաղաաքականությո՞ւն։ Իր...
16:26 12/07/2025Աֆղանստանի ամենաշոգ քաղաքում տաքսու վարորդները տապի դեմ պայքարի նոր միջոց են գտելԱֆղանստանի ամենահարվային քաղաքում՝ Քանդահարիում հիմա մեքենայի գլխին ջրով լի տակառով ու արտանետման խողովակով նման տաքսիներ հաճախ են տեսնում։ Դրանք ձեռքով պատրաստված օդորոկաիչներ են, որոնք ստեղեծլ են...
15:20 12/07/2025260 մարդու կյանք խլած ավիավթարի վերաբերյալ նախնական զեկույցը պատրաստ էԱյն ավելի շատ հարցեր է առաջացրել, քան պատասխաններ տվել։
14:03 12/07/2025Ջերմաստիճանը կբարձրանա՝ հասնելով +39 աստիճանիՀայաստանի տարածքում հուլիսի 12-ի ցերեկը, 13-14-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հուլիսի 15-ին և 17-ին կեսօրից հետո, 16-ին գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և...
14:02 12/07/2025Ջերմաստիճանն առաջիկա օրերին կշարունակի բարձրանալԵրևանում հուլիսի 12-ի ցերեկը, 13-17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ արագությամբ։ Մարզերում հուլիսի 12-ի ցերեկը, 13-14-ին սպասվում է...
12:19 12/07/202537 տարի առաջ հենց այս օրը հռչակվեց որոշում Լեռնային Ղարաբաղի Ինքնավար Մարզի՝ Ադրբեջանական ԽՍՀ կազմից դուրս գալու մասին«Էթնիկ խտրականության պայմաններում Լեռնային Ղարաբաղի հայ բնակչությունը երբեք չի հրաժարվել ազատ ու անկախ ապրելու իր կամքից՝ ի հեճուկս Ադրբեջանի ցեղասպան գործողությունների»։
12:10 12/07/2025Երևանի քաղաքապետարանը բռնի տեղահանված արցախցիների հանրահավաքն արտոնել է, հնարավոր երթն ու նստացույցը՝ ոչԱրցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհրդի անդամ Ապրես Մարգարյանը «Փաստինֆո»-ին ասել է, որ որոշումը կկայացնեն տեղում՝ ժողովրդի հետ։
11:44 12/07/2025«Ոսկե ծիրան» -ի բացման արարողությամբ պայմանավորված՝ Երևանում վաղը որոշ փողոցներ փակ կլինենՀուլիսի 13-ին, Երևանում կմեկնարկի «Ոսկե ծիրան» միջազգային հեղինակավոր կինոփառատոնը։ Մեկ շաբաթ շարունակ մայրաքաղաքը կդառնա համաշխարհային կինոյի կենտրոն՝ հյուրընկալելով տասնյակ ճանաչված ռեժիսորների,...

17:10 08/12/2023«Услышать бы его голос поскорее»: Линда Эулджекян – в ожидании супруга из бакинского пленаЛинда Эулджекян, супруга ливанского армянина Вигена Эулджекяна, захваченного в плен после 44-дневной войны в Арцахе, на своей странице в X отреагировала на информацию об обмене Арменией и...
16:19 08/12/2023Отец пропавшего без вести военного: Имена и фамилии всех 32 пленных прочел с дрожащим сердцемОтец пропавшего без вести в ходе Третьей Арцахской войны военнослужащего Папа Айвазяна – Гарик Айвазян – и в этот раз в списке освобождаемых Баку армянских пленных искал имя сына.
15:53 08/12/2023Ситуация на КПП «Верхний Ларс»: какие ограничения введены на дороге из Грузии в РФ?Движение на участке Гудаури-Коби дороги международного значения Мцхета-Степанцминда-Ларс ограничено для автотранспорта с прицепом и полуприцепом, сообщается на сайте Департамента автомобильных дорог...
15:46 08/12/2023Рейс из Москвы не смог приземлиться в ТбилисиСамолет авиакомпании «Азимут», следовавший рейсом Москва-Тбилиси, не смог приземлиться в Тбилисском международном аэропорту из-за плохой погоды.
15:40 08/12/20238 декабря отмечается Международный день художника8 декабря отмечается Международный день художника, который был учреждён в 2007 году Международной Ассоциацией «Искусство народов мира».
15:13 08/12/2023Армейская авиация ЮВО в Армении выполнила полеты на предельно низких высотахЭкипажи военно-транспортных Ми-8МТВ и разведывательно-ударных Ка-52 вертолетов армейской авиации военной базы Южного военного округа (ЮВО) приняли участие в учебно-тренировочных полетах, в рамках...
12:22 08/12/2023СМИ: Apple будет производить четверть всех iPhone в ИндииАмериканская корпорация Apple в ближайшие два-три года планирует производить более 50 миллионов iPhone в Индии ежегодно, пишет газета Wall Street Journal со ссылкой на источники.
16:53 07/12/2023Стрельба в брянской гимназии: заслонившую собой детей учительницу зовут Офеля МкртчянУчительницей биологии, которая заслонила собой детей во время стрельбы в школе Брянска, была 26-летняя Офеля Мкртчян.
15:54 07/12/2023«Люди и без того с трудом позволяют себе проезд за 100 драмов». Респонденты – о подорожании транспорта в ЕреванеМэрия Еревана приняла решение в ближайшее время повысить стоимость проезда в автобусах – со 100 драмов до 150 драмов, в прямом эфире на своей странице в соцсети Facebook 5 декабря сообщил...
15:20 07/12/2023Ереван вошел в список популярных у соло-путешественников направленийБольшинство россиян, предпочитающих путешествие в одиночестве, выбирая из числа зарубежных направлений, на новогодние каникулы забронировали отели в Европе и Таиланде, рассказали РИА Новости в...
15:14 07/12/2023«Голос Армении»: Арцах – вечная боль и любовьГазета «Голос Армении» пишет: «Монастыри Гандзасар, Казанчецоц, Гтчаванк, Катараванк, Ериц Манканц, крепость Качахакаберд, церкви Сурб Аменапркич Патары, Сурб Ованес Карапет Мартакерта, хачкары...
14:20 07/12/2023Министр: Вопрос отключения российских телеканалов в Армении пока не обсуждаетсяВопрос отключения российских телеканалов в Армении пока не обсуждается, заявил в четверг, 7 декабря, журналистам министр высокотехнологической промышленности республики Роберт Хачатрян.
14:11 07/12/2023Жанна Андреасян рассказала, когда состоится концерт рэпера Snoop Dogg в АрменииОтложенный в сентябре концерт американского рэпера Снуп Догга (Snoop Dogg) в Ереване состоится в следующем году.
12:12 07/12/2023Гагик Суренян: Атмосферные явления не связаны с геологическими, это было просто совпадениеПрошло ровно 35 лет со дня трагического и самого разрушительного землетрясения в Армении, которое унесло более 25 тысяч человеческих жизней.
11:53 07/12/202330 секунд, изменившие судьбы: в 35-ю годовщину Спитакского землетрясения Ваан Тумасян представил эксклюзивные снимкиПрошло ровно 35 лет со дня трагического и самого разрушительного землетрясения в Армении, которое унесло более 25 тысяч человеческих жизней.
17:42 06/12/2023«Документация вечности: Арцах»: фотокорреспондент Panorama.am удостоилась наградыФотовыставка «Документация вечности: Арцах» открылась в Музее истории Армении. В экспозицию вошли более 50 фотографий, присланных участниками одноименного конкурса, которые представляют...
17:28 06/12/2023О ситуации на дорогах Армении – к этому часуПо состоянию на 17:00 среды, 6 декабря, дождь идет в Ашоцке, Артике, Ани, Талине, Арагаце, Апаране. Об этом сообщает фонд «Дорожный департамент» Армении. На серпантинах Спитака и Дилижана – туман,...
16:47 06/12/2023Специалисты РХБ защиты ЮВО в Армении выполнят задачи в полевых условияхНа территории полигона Алагяз военнослужащие подразделения радиационной, химической и биологической (РХБ) защиты военной базы Южного военного округа (ЮВО) в Армении выполнят специальные задачи в...
16:13 06/12/2023Наири Охикян сломал ногиОбщественный деятель, журналист Наири Охикян: «В последние дни мои близкие часто спрашивают, почему меня не видят на публике.