20:44 21/08/2024Էլինա Ավանեսյանը հաղթել է Մեքսիկայում անցկացվող մրցաշարի առաջին փուլումՀայ թենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել Մոնտերեյում ընթացող մրցաշարի երկրորդ շրջան։ Աշխարհի 60-րդ ռակետը ուժեղ է գտնվել իտալացի մրցակցուհուց՝ Էլիզաբետա Կոչարետոյից (WTA-ի դասակարգման 66-րդ...
20:03 21/08/2024Հայ շախմատիստները նվաճել են 3 ոսկե և 2 բրոնզե մեդալՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիան ամփոփում է պատանիների արդյունքները՝ Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում անցկացված 2024 թվականի Եվրոպայի պատանիների արագ և կայծակնային շախմատի առաջնությունում: Ըստ այդմ՝ «Հայ...
18:55 21/08/2024Ուզում ենք դուրս գալ դաշտ ու հաղթել․ Հենրի ԱվագյանԿոնֆերենցիաների լիգայի փլեյ-օֆֆ փուլի առաջին խաղում «Փյունիկը» վաղը՝ օգոստոսի 22-ին, ընդունում է «Ցելյեին»։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ ասել է դարպասապահ Հենրի Ավագյանը, որը մասնակցել է երևանյան թիմի...
17:21 21/08/2024«Սևիլիան» հերքել է Տիկնիզյանի նկատմամբ հետաքրքրության մասին լուրերըԻսպանական «Սևիլիայի» մամուլի ծառայությունը մեկնաբանել է «Լոկոմոտիվի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանի նկատմամբ հետաքրքրության մասին տեղեկությունը։ «Մենք այլ նպատակ ունենք»,-...
23:31 20/08/2024ՀԷՑ-ը պարզաբանել է «Նոա»-ի հանդիպման ժամանակ մարզադաշտի հոսանքազրկման փաստըՀԷՑ-ը պարզաբանում է տարածել Հայաստանի «Նոա» և Սլովենիայի «Ռցուժոմբերոկ» ֆուտբոլային ակումբների խաղի ժամանակ մարզադաշտի հոսանքազրկման դեպքով: «Մարզադաշտը սնվում է ՀՖՖ հաշվեկշռում գտնվող ենթակայանից,...
22:31 20/08/2024«Նոան» 3։0 հաշվով հաղթեց «Ռուժոմբերոկին», երկրորդ խաղակեսում ստադիոնը կարճ ժամանակով հոսանքազրկվեցԿոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման փլեյ-օֆֆի «Նոա» (Հայաստան) - «Ռուժոմբերոկ» (Սլովակիա) առաջին հանդիպման 68-րդ րոպեին ընդհատվեց Աբովյանի ստադիոնի լուսավորության անջատման հետևանքով։ Այդ պահին 1:0...
21:29 20/08/2024Մարատ Աճեմյանը ըմբշամարտի Մ17 ԱԱ-ի կիսաեզրափակիչում հաղթեց և դուրս եկավ եզրափակչՀունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Մ17 տարեկանների հավաքականի անդամ, 45 կգ քաշային Մարատ Աճեմյանը Հորդանանում ընթացող աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակչում ժամանակից շուտ 8-0 հաշվով հաղթել է ուզբեկ Ումիջոն...
20:45 20/08/2024Սոֆիա Բաղրամյանը դարձավ Եվրոպայի մինչև 8 տարեկան աղջիկների կայծակնային շախմատի չեմպիոնՍոֆիա Բաղրամյանը դարձավ Եվրոպայի մինչև 8 տարեկան աղջիկների կայծակնային շախմատի չեմպիոն։ Այս մասին հայտնում են Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից։ «Սոֆիան 18 հնարավորից վաստակեց 16 միավոր և կիսեց 1-2-րդ...
19:04 20/08/2024Սոնա Կրկյաշարյանը դարձել է Եվրոպայի մինչև 14 տարեկան աղջիկների կայծակնային շախմատի չեմպիոնՍոնա Կրկյաշարյանը դարձել է Եվրոպայի մինչև 14 տարեկան աղջիկների կայծակնային շախմատի չեմպիոն։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան։ «Սոնան 18 հնարավորից վաստակեց 14.5 միավոր՝ 1.5...
18:28 20/08/2024Վահան Բիչախչյանը հրավիրվել է Հայաստանի ազգային հավաքականԼեհական «Պոգոնի» կիսապաշտպան Վահան Բիչախչյանը հրավիրվել է Հայաստանի ազգային հավաքականի սեպտեմբերյան հավաքին։ Այս մասին տեղեկացնում են ակումբի մամուլի ծառայությույնից։ Ազգերի լիգայի խաղարկության...
17:15 20/08/2024Եվրոպայի պատանիների արագ և կայծակնային շախմատի առաջնությունում հայ շախմատիստների արդյունքներըԵվրոպայի պատանիների և աղջիկների արագ շախմատի առաջնությունում լավագույն տասնյակում տեղ են զբաղեցրել 5 հայ շախմատիստները: Ալեքս Սահակյանը 9 հնարավորից վաստակել է 7.5 միավոր և դարձել մինչև 18 տարեկան...
15:20 20/08/2024Մբապեին 55 մլն եվրո պարտքի պատճառով ՊՍԺ-ն կարող է հեռացվել Չեմպիոնների լիգայիցՖրանսիական ՊՍԺ ֆուտբոլային ակումբը կարող է դուրս մնալ Չեմպիոնների լիգայից՝ Մադրիդի «Ռեալի» ֆրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեին ունեցած պարտքի պատճառով։ Այս մասին գրում է RMC Sport-ը՝ հղում անելով Le...
15:06 20/08/2024Ըմբշամարտի Մ17 ԱԱ. Մարատ Աճեմյանը 9:0 հաշվով հաղթել է ադրբեջանցի մրցակցինԼյովա Շուխյանը ևս կիսաեզրափակչում է
14:04 20/08/2024Whoscored. Սպերցյանն ընդգրկվել է ՌՊԼ-ի՝ 5-րդ տուրի խորհրդանշական հավաքականումWhoscored վիճակագրական պորտալը ներկայացրել է Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի 2024/25 մրցաշրջանի 5-րդ տուրի խորհրդանշական հավաքականը։ Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ...
08:28 20/08/2024Հայաստանի թիմը դարձել է Եվրոպայի Մ10 տարեկանների արագ շախմատի թիմային առաջնության բրոնզե մեդալակիրՀայաստանի թիմը դարձել է Եվրոպայի մինչև 10 տարեկան պատանիների արագ շախմատի թիմային առաջնության բրոնզե մեդալակիր: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, թիմը ներկայացնում էին Դավիթ Մելքոնյանը, Աշոտ...
21:49 19/08/2024Ըմբիշներ Յուրիկ Մխիթարյանը և Նարեկ Գրիգորյանը կպայքարեն բրոնզե մեդալների համարՀորդանանի մայրաքաղաք Ամմանում ընթանում է ըմբշամարտի Աշխարհի մինչև 17 տարեկանների առաջնությունը։ Հայտնում է armsport.am-ը։ «Հունահռոմեական ոճի ըմբիշներ 55 կգ քաշային Յուրիկ Մխիթարյանն ու 65 կգ քաշային...
19:39 19/08/2024Գյումրի քաղաքի քաղաքային մարզադաշտը 100 տարեկան էԳյումրի քաղաքի «Շիրակը» տնային խաղերն անցկացնում է Հայաստանի հնագույն մարզական կառույցներից քաղաքային մարզադաշտում, որը հիմնադրվել է 1921 թվականին: Բացումը տեղի է ունեցել 1924 թվականին: Վերանորոգվել...
17:03 19/08/2024Ըմբշամարտի Մ17 ԱԱ. Յուրիկ Մխիթարյանն ու Նարեկ Գրիգորյանը դուրս են եկել կիսաեզրափակիչՀորդանանի մայրաքաղաք Ամմանում ընթացող ըմբշամարտի աշխարհի մինչև 17 տարեկանների առաջնությունում Հայաստանի ըմբշամարտի հավաքականի hունահռոմեական ոճի ըմբիշներ 55 կգ քաշային Յուրիկ Մխիթարյանն ու 65 կգ...
15:21 19/08/2024Ըմբշամարտի Մ17 ԱԱ․ Սեյրան Կիրակոսյանը ժամանակից շուտ պարտության է մատնել ադրբեջանցի մարզիկինՀորդանանի մայրաքաղաք Ամմանում ընթացող ըմբշամարտի աշխարհի մինչև 17 տարեկանների առաջնությունում Հայաստանի ըմբշամարտի հավաքականի ներկայացուցիչ հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Սեյրան Կիրակոսյանը մեկնարկային...
22:38 18/08/2024Սոֆիա Բաղրամյանը դարձավ Եվրոպայի մինչև 8 տարեկան աղջիկների արագ շախմատի առաջնության բրոնզե մեդալակիրՀայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Սոֆիա Բաղրամյանը դարձավ Եվրոպայի մինչև 8 տարեկան աղջիկների արագ շախմատի առաջնության բրոնզե մեդալակիր… Սոֆիան 9 հնարավորից վաստակեց 7 միավոր և կիսեց 2-3-րդ...

10:44 29/03/2019Breakdancing makes next move to Olympic status at Paris 2024Breakdancing and three other sports have made the next move toward becoming medal events at the 2024 Paris Olympics, CBC reports.
16:54 28/03/2019Gabriel Sargsyan takes part in Sharjah Chess Masters 2019Member of Armenian National Chess Team Gabriel Sargsyan is participating in the 3rd Sharjah Chess Masters underway these days in the United Arab Emirates, the country’s chess federation reported.
18:13 27/03/2019Around 13,000 attended the Euro 2020 qualifying match between Armenia and Finland - FFAAround 13,000 attended the Euro 2020 qualifying clash in between Armenia and Finland played on Tuesday at Yerevan’s Republican Stadium, Armenia’s Football Federation reported.
15:00 27/03/2019Arsenal 'keen to offload' Mkhitaryan as Unai Emery tries to reduce squad's wage billUnai Emery is reportedly looking to offload Henrikh Mkhitaryan at the end of the season as the Arsenal boss looks to bring down the bloated wage bill at the Emirates Stadium, Daily Mail reports,...
10:35 27/03/2019Armenia loses to Finland in Euro 2020 qualifyingThe Armenian national football team lost to Finland 0-2 in their second Group J match of Euro 2020 qualifying at the Republican Stadium in Yerevan.
17:32 26/03/2019World Cup: Gymnast Arthur Davtyan in finalsGymnast Arthur Davtyan has qualified for the finals of the Artistic Gymnastics World Cup ongoing in Doha, Armenia’s National Olympic Committee reported.
12:45 26/03/2019Armenian PM wishes success to national football team ahead of Euro 2020 clash with FinlandPrime Minister Nikol Pashinyan will attend the Euro 2020 qualifying clash between Armenia and Finland scheduled for Tuesday at Yerevan’s Republican Stadium.
13:04 25/03/2019Mkhitaryan presents his T-shirt to Armenian presidentArmenian national football team captain and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan has given his signed Arsenal T-shirt to President Armen Sarkissian as a gift.
15:13 23/03/2019World Cup: Armenian gymnasts conquer silver and bronze medalsArmenian gymnasts have won two medals at the Artistic Gymnastics World Cup ongoing in Doha, the National Olympic Committee reported.
12:59 23/03/2019Mkhitaryan’s message ahead of the EURO 2020 qualifiers - Getting ready to cheer for us?Today, Armenian national football team will begin the UEFA Euro 2020 qualifying campaign with a test away against Bosnia and Herzegovina.
18:26 22/03/2019European Championship: In Round 4 only Robert Hovhannisyan celebrates victoryThe 4th round games of the European Individual Championship were played in the Macedonian capital, Skopje, Armenian National Olypic Committee reported.
18:34 21/03/2019Armenian national team leaves for Bosnia and HerzegovinaThe Armenian national team and the Armenian football delegation left for Sarajevo on Thursday. As part of the Euro 2020 Group J qualifications match our team will meet Bosnia and Herzegovina on March...
16:09 21/03/2019Two Armenian players claim victories at third round of European Individual Chess C'shipRound 3 of the European Individual Chess Championship 2019 being held in Skopje, Macedonia, was victorious for two Armenian players, the National Olympic Committee reported.
14:37 21/03/2019‘Don’t be afraid, guys’: Mkhitaryan meets with Armenia’s U-19 squad ahead of European C’shipArmenian national football team captain and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan met today with Armenia’s U-19 squad, the Football Federation of Armenia reports.
19:09 20/03/2019Ashot Karapetyan wins the second medal in TurkeySkier Ashot Karapetyan has won a bronze medal at Giant Slalom of the international tournament underway in Turkey, the National Olympic Committee reported.
18:47 20/03/2019European U-19 Championship Cup arrives in ArmeniaThe elite round of the 2019 UEFA European Under-19 Championship will kick off in Armenia. The winning team of each of the group will arrive in Armenia in June for the champion’s title. A total of...
17:16 19/03/2019President Sarkissian hosted Levon Aronian: Your each victory makes us proudPresident Armen Sarkissian hosted today Armenia’s leading chess player, three times World Chess Olympiad winner Levon Aronian, press department at the President’s Office reported.
15:30 19/03/2019Armenian shooters win bronze at European C'shipArmenian shooters have captured a bronze medal at the 2019 European Championship being held in Osijek, Croatia from 16 to 25 March.
20:11 15/03/2019Handicapped serviceman starts a career of sports commentatorThe long-cherished dream of Davit Sargsyan, a handicapped serviceman receiving treatment at the Homeland Defender's Rehabilitation Center, comes true today as he will make his debut as a football...
19:45 15/03/2019Armenian chess player wins individual bronze at FIDE World Team ChampionshipIndividual medals were awarded on Friday at the FIDE World Team Championship concluded on Thursday in Astana, Kazakhstan.