20:44 21/08/2024Էլինա Ավանեսյանը հաղթել է Մեքսիկայում անցկացվող մրցաշարի առաջին փուլումՀայ թենիսիստուհի Էլինա Ավանեսյանը դուրս է եկել Մոնտերեյում ընթացող մրցաշարի երկրորդ շրջան։ Աշխարհի 60-րդ ռակետը ուժեղ է գտնվել իտալացի մրցակցուհուց՝ Էլիզաբետա Կոչարետոյից (WTA-ի դասակարգման 66-րդ...
20:03 21/08/2024Հայ շախմատիստները նվաճել են 3 ոսկե և 2 բրոնզե մեդալՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիան ամփոփում է պատանիների արդյունքները՝ Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում անցկացված 2024 թվականի Եվրոպայի պատանիների արագ և կայծակնային շախմատի առաջնությունում: Ըստ այդմ՝ «Հայ...
18:55 21/08/2024Ուզում ենք դուրս գալ դաշտ ու հաղթել․ Հենրի ԱվագյանԿոնֆերենցիաների լիգայի փլեյ-օֆֆ փուլի առաջին խաղում «Փյունիկը» վաղը՝ օգոստոսի 22-ին, ընդունում է «Ցելյեին»։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ ասել է դարպասապահ Հենրի Ավագյանը, որը մասնակցել է երևանյան թիմի...
17:21 21/08/2024«Սևիլիան» հերքել է Տիկնիզյանի նկատմամբ հետաքրքրության մասին լուրերըԻսպանական «Սևիլիայի» մամուլի ծառայությունը մեկնաբանել է «Լոկոմոտիվի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանի նկատմամբ հետաքրքրության մասին տեղեկությունը։ «Մենք այլ նպատակ ունենք»,-...
23:31 20/08/2024ՀԷՑ-ը պարզաբանել է «Նոա»-ի հանդիպման ժամանակ մարզադաշտի հոսանքազրկման փաստըՀԷՑ-ը պարզաբանում է տարածել Հայաստանի «Նոա» և Սլովենիայի «Ռցուժոմբերոկ» ֆուտբոլային ակումբների խաղի ժամանակ մարզադաշտի հոսանքազրկման դեպքով: «Մարզադաշտը սնվում է ՀՖՖ հաշվեկշռում գտնվող ենթակայանից,...
22:31 20/08/2024«Նոան» 3։0 հաշվով հաղթեց «Ռուժոմբերոկին», երկրորդ խաղակեսում ստադիոնը կարճ ժամանակով հոսանքազրկվեցԿոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման փլեյ-օֆֆի «Նոա» (Հայաստան) - «Ռուժոմբերոկ» (Սլովակիա) առաջին հանդիպման 68-րդ րոպեին ընդհատվեց Աբովյանի ստադիոնի լուսավորության անջատման հետևանքով։ Այդ պահին 1:0...
21:29 20/08/2024Մարատ Աճեմյանը ըմբշամարտի Մ17 ԱԱ-ի կիսաեզրափակիչում հաղթեց և դուրս եկավ եզրափակչՀունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Մ17 տարեկանների հավաքականի անդամ, 45 կգ քաշային Մարատ Աճեմյանը Հորդանանում ընթացող աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակչում ժամանակից շուտ 8-0 հաշվով հաղթել է ուզբեկ Ումիջոն...
20:45 20/08/2024Սոֆիա Բաղրամյանը դարձավ Եվրոպայի մինչև 8 տարեկան աղջիկների կայծակնային շախմատի չեմպիոնՍոֆիա Բաղրամյանը դարձավ Եվրոպայի մինչև 8 տարեկան աղջիկների կայծակնային շախմատի չեմպիոն։ Այս մասին հայտնում են Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից։ «Սոֆիան 18 հնարավորից վաստակեց 16 միավոր և կիսեց 1-2-րդ...
19:04 20/08/2024Սոնա Կրկյաշարյանը դարձել է Եվրոպայի մինչև 14 տարեկան աղջիկների կայծակնային շախմատի չեմպիոնՍոնա Կրկյաշարյանը դարձել է Եվրոպայի մինչև 14 տարեկան աղջիկների կայծակնային շախմատի չեմպիոն։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան։ «Սոնան 18 հնարավորից վաստակեց 14.5 միավոր՝ 1.5...
18:28 20/08/2024Վահան Բիչախչյանը հրավիրվել է Հայաստանի ազգային հավաքականԼեհական «Պոգոնի» կիսապաշտպան Վահան Բիչախչյանը հրավիրվել է Հայաստանի ազգային հավաքականի սեպտեմբերյան հավաքին։ Այս մասին տեղեկացնում են ակումբի մամուլի ծառայությույնից։ Ազգերի լիգայի խաղարկության...
17:15 20/08/2024Եվրոպայի պատանիների արագ և կայծակնային շախմատի առաջնությունում հայ շախմատիստների արդյունքներըԵվրոպայի պատանիների և աղջիկների արագ շախմատի առաջնությունում լավագույն տասնյակում տեղ են զբաղեցրել 5 հայ շախմատիստները: Ալեքս Սահակյանը 9 հնարավորից վաստակել է 7.5 միավոր և դարձել մինչև 18 տարեկան...
15:20 20/08/2024Մբապեին 55 մլն եվրո պարտքի պատճառով ՊՍԺ-ն կարող է հեռացվել Չեմպիոնների լիգայիցՖրանսիական ՊՍԺ ֆուտբոլային ակումբը կարող է դուրս մնալ Չեմպիոնների լիգայից՝ Մադրիդի «Ռեալի» ֆրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեին ունեցած պարտքի պատճառով։ Այս մասին գրում է RMC Sport-ը՝ հղում անելով Le...
15:06 20/08/2024Ըմբշամարտի Մ17 ԱԱ. Մարատ Աճեմյանը 9:0 հաշվով հաղթել է ադրբեջանցի մրցակցինԼյովա Շուխյանը ևս կիսաեզրափակչում է
14:04 20/08/2024Whoscored. Սպերցյանն ընդգրկվել է ՌՊԼ-ի՝ 5-րդ տուրի խորհրդանշական հավաքականումWhoscored վիճակագրական պորտալը ներկայացրել է Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի 2024/25 մրցաշրջանի 5-րդ տուրի խորհրդանշական հավաքականը։ Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ...
08:28 20/08/2024Հայաստանի թիմը դարձել է Եվրոպայի Մ10 տարեկանների արագ շախմատի թիմային առաջնության բրոնզե մեդալակիրՀայաստանի թիմը դարձել է Եվրոպայի մինչև 10 տարեկան պատանիների արագ շախմատի թիմային առաջնության բրոնզե մեդալակիր: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, թիմը ներկայացնում էին Դավիթ Մելքոնյանը, Աշոտ...
21:49 19/08/2024Ըմբիշներ Յուրիկ Մխիթարյանը և Նարեկ Գրիգորյանը կպայքարեն բրոնզե մեդալների համարՀորդանանի մայրաքաղաք Ամմանում ընթանում է ըմբշամարտի Աշխարհի մինչև 17 տարեկանների առաջնությունը։ Հայտնում է armsport.am-ը։ «Հունահռոմեական ոճի ըմբիշներ 55 կգ քաշային Յուրիկ Մխիթարյանն ու 65 կգ քաշային...
19:39 19/08/2024Գյումրի քաղաքի քաղաքային մարզադաշտը 100 տարեկան էԳյումրի քաղաքի «Շիրակը» տնային խաղերն անցկացնում է Հայաստանի հնագույն մարզական կառույցներից քաղաքային մարզադաշտում, որը հիմնադրվել է 1921 թվականին: Բացումը տեղի է ունեցել 1924 թվականին: Վերանորոգվել...
17:03 19/08/2024Ըմբշամարտի Մ17 ԱԱ. Յուրիկ Մխիթարյանն ու Նարեկ Գրիգորյանը դուրս են եկել կիսաեզրափակիչՀորդանանի մայրաքաղաք Ամմանում ընթացող ըմբշամարտի աշխարհի մինչև 17 տարեկանների առաջնությունում Հայաստանի ըմբշամարտի հավաքականի hունահռոմեական ոճի ըմբիշներ 55 կգ քաշային Յուրիկ Մխիթարյանն ու 65 կգ...
15:21 19/08/2024Ըմբշամարտի Մ17 ԱԱ․ Սեյրան Կիրակոսյանը ժամանակից շուտ պարտության է մատնել ադրբեջանցի մարզիկինՀորդանանի մայրաքաղաք Ամմանում ընթացող ըմբշամարտի աշխարհի մինչև 17 տարեկանների առաջնությունում Հայաստանի ըմբշամարտի հավաքականի ներկայացուցիչ հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Սեյրան Կիրակոսյանը մեկնարկային...
22:38 18/08/2024Սոֆիա Բաղրամյանը դարձավ Եվրոպայի մինչև 8 տարեկան աղջիկների արագ շախմատի առաջնության բրոնզե մեդալակիրՀայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Սոֆիա Բաղրամյանը դարձավ Եվրոպայի մինչև 8 տարեկան աղջիկների արագ շախմատի առաջնության բրոնզե մեդալակիր… Սոֆիան 9 հնարավորից վաստակեց 7 միավոր և կիսեց 2-3-րդ...

19:14 05/08/2021Борец Заур Угуев принес России 16-ю золотую медаль ОлимпиадыРоссийский борец вольного стиля Заур Угуев завоевал золото Олимпиады-2020 в весовой категории до 57 килограммов.
12:49 05/08/2021Муса Евлоев: Мы общаемся нормально, Артур Алексанян – хороший пареньРоссийский борец греко-римского стиля Муса Евлоев прокомментировал претензии представителя Армении Артура Алексаняна к судьям в финале Олимпиады-2020 в Токио в весе до 97 кг.
11:47 05/08/2021Лучшее женское выступление за всю историю Олимпиад: у австралийской пловчихи 7 медалей ТокиоАвстралийская пловчиха Эмма Маккеон забрала семь медалей за одни Олимпийские Игры, пишет sports.ru. Спортсменка уехала из Токио с очень солидным запасом – четыре золота и три бронзы. 7 медалей –...
18:53 04/08/2021Армянский борец Арсен Арутюнян выбыл из борьбы на Олимпийских играх в ТокиоСтарт представляющего сборную Армению по вольной борьбе Арсена Арутюняна на Олимпийских играх в Токио оказался неудачным.
18:50 04/08/2021Симон Мартиросян: от Дадиванка до ТокиоОжидалось, что золотую медаль сборной Армении на летних Олимпийских играх в Токио принесет выступающий в весовой категории 109 кг тяжелоатлет Симон Мартиросян.
17:33 04/08/2021Том Дейли. Не только новоиспеченный олимпийский чемпион, но и талант в вязанииБританский прыгун в воду Том Дейли получил в Токио свое первое олимпийское золото в прыжках с 10-метровой вышки.
16:00 04/08/2021Артур Алексанян: «Надо быть из России, чтобы выиграть»Армянский борец греко-римского стиля Артур Алексанян остался разочарован судейством во время финальной схватки олимпийского турнира в Токио в весовой категории до 97 килограммов с россиянином Мусой...
19:46 03/08/2021Тяжелоатлет Симон Мартиросян вернется на Родину с олимпийским серебромАрмянский тяжелоатлет Симон Мартиросян занял второе место на олимпийском турнире тяжелоатлетов весовой категории 109 кг в Токио.
16:48 03/08/2021Артур Алексанян вернется из Токио с серебряной медальюБорец греко-римского стиля, действующий олимпийский чемпион Артур Алексанян (97 кг) в схватке с российским борцом Мусой Евлоевым в Токио потерпел поражение со счетом 5:1.
15:08 03/08/2021Левон Аронян вышел в 1/4 турнира Chessable Masters и сыграет с азербайджанцем МамедъяровымАрмянский гроссмейстер Левон Аронян вышел в четвертьфинал шахматного онлайн-турнира Chessable Masters серии Grand Chess Tour.
10:26 03/08/2021Токио-2020: боксер Ованнес Бачков уже обеспечил бронзовую медаль и вышел в полуфинал ОлимпиадыЧлен сборной Армении по боксу Ованнес Бачков (63 кг) вышел в полуфинал летних Олимпийских игр в Токио, обеспечив, как минимум, бронзовую медаль.
20:02 02/08/2021Давид Аванесян - делегат от УЕФА на матч «Уйпешт» - «Базель»5 августа состоится матч третьего квалификационного раунда Лиги конференций УЕФА между «Уйпештом» (Венгрия) и «Базелем» (Швейцария).
15:13 02/08/2021Артур Давтян привезет в Армению первую бронзу из ТокиоГимнаст Артур Давтян завоевал бронзօвую медаль в летних Олимпийских играх Токио-2020. В финале опорного прыжка наш спортсмен показал достаточно хороший результат и по двум прыжкам суммарно получил...
13:49 02/08/2021Токио-2020: Артур Алексанян вышел в полуфинал ОлимпиадыАртур Алексанян отпраздновал вторую победу и также вышел в полуфинал. Борец греко-римского стиля, действующий олимпийский чемпион Артур Алексанян вышел в полуфинал Олимпийских игр Токио-2020, в...
13:29 02/08/2021Польша предложила убежище белорусской бегунье Кристине ТимановскойПольша предложила белорусской легкоатлетке Кристине Тимановской убежище и визу для въезда в страну. Об этом в понедельник сообщила газета Financial Times, передает ТАСС. Заместитель министра...
12:09 02/08/2021Не только круто прыгает, но и отлично вяжет: олимпийского чемпиона заметили со спицами во время Игр в ТокиоОлимпийского чемпиона заметили за вязанием во время соревнований, таким образом он отвлекается от переживаний, пишет КП.
10:22 02/08/2021Токио: Артур Алексанян и Карапет Чалян крупным счетом разгромили соперниковНа токийской арене Макухари Мес в борьбу вступили два представителя сборной Армении по греко-римской борьбе: Олимпийский чемпион Артур Алексанян и Карапет Чалян.
17:11 01/08/2021Токио-2020: армянский борец Армен Меликян одержал волевую победу и пробился в четвертьфиналСегодня, 1 августа, на Олимпийских играх в Токио Армению представляют борец греко-римского стиля Армен Меликян (60 кг) и боксер Арман Дарчинян (75 кг).
18:15 31/07/2021Армен Ашотян: Для полноценного восстановления ущемленного достоинства моей нации мы нуждаемся в еще более весомых и стабильных достиженияхЗаместитель председателя РПА, бывший министр МОНКС Армен Ашотян в связи с успехами армянских спортсменов написал: «Да здравствуют наши спортсмены, которые даруют нам победы!
10:08 31/07/2021Бачков победил азербайджанца ЧалабиеваБоксер, выступающий в весовой категории 63 кг Ованнес Бачков одержал победу над азербайджанцем Джавидом Чалабиевым со счетом 4:1.