14:30 12/07/2024Հայաստանի բասկետբոլի թիմի առանցքային խաղացող Դանիել Կիրակոսյանը Ռումինիայի մուտքի վիզա չի ստացելԱյսօր Ռումինիայում Հայաստանի Բասկետբոլի Մ20 հավաքականը կսկսի իր ելույթները Եվրոպայի առաջնության B դիվիզիոնում՝ անցկացնելով իր առաջին հանդիպումը Ուկրաինայի հետ: Հայաստանի Մ20 հավաքականը Գեորգի...
14:15 12/07/2024Արսեն Զախարյանը վերադարձել է Իսպանիա և վերսկսել մարզումները «Ռեալ Սոսյեդադի» կազմումՌուս կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը 2024/25 մրցաշրջանից առաջ սկսել է մարզվել «Ռեալ Սոսյեդադի» կազմում։ Մարզումներից տեսանյութ է հրապարակվել ակումբի սոցիալական ցանցերում։ Զախարյանն արձակուրդի մի մասն...
10:54 12/07/2024ՖԻՖԱ-ն և ՈւԵՖԱ-ն կարող են Իտալիային արգելել մասնակցել միջազգային մրցաշարերինԻտալական ակումբների և ազգային թիմերի՝ ՖԻՖԱ-ի և ՈւԵՖԱ-ի հովանու ներքո անցկացվող մրցաշարերին մասնակցությունը կարող է կասեցվել։ sport.ru-ն գրում է, որ երկու կազմակերպություններն էլ կասկածում են, որ...
17:51 11/07/2024Փարիզի քաղաքապետը լողալու է Սենայում՝ ապացուցելու, որ գետի ջուրը մաքուր էՓարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն կատարելու է իր խոստումը: Նա հաջորդ շաբաթ լողալու է Սենայում՝ ապացուցելու, որ գետի ջուրը մաքուր և հարմար է մրցումների համար։ Քաղաքապետը վստահեցրել է, որ օլիմպիական և...
11:00 11/07/2024Ֆրանսիայի լեգենդ Պետին Մբապեին անհաջողակ է անվանել Եվրո-2024-ում ցուցաբերած խաղի համարՖրանսիայի հավաքականի աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Էմանուել Պետին քննադատել է հարձակվող Կիլիան Մբապեին՝ Եվրո-2024-ում ցուցադրած խաղի համար: «Ինձ համար Մբապեն միանշանակ լավ ավագ չէ: Մի՞թե կապիտանի դերը...
10:40 11/07/2024Հայ շախմատիստները միջազգային մրցաշարում առաջին հորիզոնականներում են«8th Batumi Municipality Cup» մրցաշարի ավարտին մնացել է 3 խաղափուլ և այժմ Ա խմբում միանձնյա առաջատարն է միջազգային վարպետ Ստեֆան Պողոսյանը, ով 6 հնարավորից ունի 5 միավոր: Հայաստանի Շախմատի...
01:09 11/07/2024Եվրո-2024. Անգլիան եզրափակչում էԵվրո-2024-ի կիսաեզրափակչի երկրորդ խաղում Անգլիայի հավաքականը հաղթեց Նիդեռլանդների ընտրանուն՝ դուրս գալով եզրափակիչ։ Անգլիայի հավաքականը 2:1 հաշվով հաղթեց Նիդեռլանդներին։ Հաղթական գոլն Անգլիան խփեց...
15:57 10/07/2024Յամալի հայրը շնորհակալություն է հայտնել աստծուն ու որդունԻսպանիայի հավաքականի 16-ամյա խաղացող Լամին Յամալի հայրը՝ Մամադուն շնորհակալություն է հայտնել աստծուն որդու հաջողությունների համար։ Արդեն աշխարահռչակ ֆուտբոլիստի սենեգալցի հայրը շատ ակտիվ է...
09:34 10/07/2024Մբապե. Իմ Եվրոն ձախողվեցՖրանսիայի հավաքականի հարձակվող Կիլիան Մբապեն խոսել է 2024 թվականի Եվրոպայի առաջնությունից ազգային հավաքականի հեռանալու մասին։ Ֆրանսիացիները մրցաշարի կիսաեզրափակչում 1։2 հաշվով պարտվել են Իսպանիային։...
08:18 10/07/2024Իսպանիան եզրափակիչում է. Կխաղա այսօրվա հաղթողի հետԵվրո 2024 առաջնության կիսաեզրափակիչ փուլում Ֆրանսիա-Իսպանիա հանդիպումն ավարտվեց 1։2 հաշվով։ «Ես ոգևորված եմ, որ եզրափակչում ենք, բայց մենք դեռ չենք արել ամենակարևորը, դա հաղթանակն է»,-հետխաղյան...
18:00 09/07/2024Օլիմպիական խաղերի ժամանակ Փարիզը կգործարկի թռչող տաքսիներՓարիզը նախատեսում է թռչող տաքսիներ գործարկել Օլիմպիական խաղերի ժամանակ, որոնք կանցկացվեն հուլիսի 26-ից օգոստոսի 11-ը։ Դրա համար հարթակը կտեղակայվի Սենի ափին։ «Հաշվի առնելով թռչող տաքսիների...
17:55 09/07/2024Հայաստանի ուսանող մարզիկները Հունգարիայում կմասնակցեն Եվրոպական համալսարանական խաղերինՀայաստանի ուսանողական մարզական ֆեդերացիայի պատվիրակությունը հուլիսի 12-24-ը Հունգարիայի Դեբրեցեն և Միշկոլց քաղաքներում կմասնակցի Եվրոպական համալսարանական խաղերին: ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ,...
17:08 09/07/20243 ֆուտբոլիստ վերադարձել է «Փյունիկ»Lևոն Վարդանյանի, Պետրոս Ալեքյանի և Լևոն Պետրոսյանի տրանսֆերային վարձակալության ժամկետներն ավարտվել են և ֆուտբոլիստները վերադառնում են «Փյունիկ»: Այս մասին հայտնում են ֆուտբոլային ակումբից։ Պետրոս...
09:48 09/07/2024Հռիփսիմե Խուրշուդյան. Վերջ... ավարտեցի իմ սպորտային կարիերանԾանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոն, 2023, 2024 թվականների բրոնզե մեդալակիր Հռիփսիմե Խուրշուդյանը հայտարարում է սպորտային կարիերան ավարտելու մասին։ «Վերջ...
11:22 08/07/2024Դեշամն աջակցել է ՄբապեինՖրանսիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դիդյե Դեշամը խոսել է Կիլիան Մբապեի հասցեին քննադատության մասին: Եվրո 2024-ում ֆրանսիացի հարձակվողը մեկ գոլ է խփել՝ 11 մետրանոցից։ «Բժշկական անձնակազմի հետ միասին...
10:58 08/07/2024Գյումրիի Սև Բերդ հուշահամալիրում կկայանա Հաշմանդամների շախմատի աշխարհի անհատական առաջնությունըՖիզիկական հաշմանդամություն ունեցող շախմատի միջազգային ասոցիացիայի 2024 թվականի Հաշմանդամների Շախմատի Աշխարհի Անհատական Առաջնությունը տեղի կունենա հուլիսի 19-ից 28-ը Գյումրի քաղաքում։ Այս մասին...
10:43 08/07/2024Բեռլինի ոստիկանությունը Եվրո-2024-ի Նիդեռլանդներ-Թուրքիա խաղից հետո ձերբակալել է 54 մարդուԳերմանիայի ոստիկանությունը ձերբակալել է 54 մարդու՝ Եվրո-2024-ի քառորդ եզրափակիչի Նիդեռլանդներ-Թուրքիա խաղից առաջ, ընթացքում և հետո տեղի ունեցած անկարգությունների պատճառով։ Հանդիպումը կայացել է...
22:53 06/07/2024Եվրո 2024. Անգլիան անցավ կիսաեզրափակիչ փուլԵվրոպայի 2024 թ.առաջնության 1/4 եզրափակիչ փուլի Անգլիա-Շվեյցարիա հանդիպումը հիմնական ժամանակում ավարտվեց ոչ ոքի՝ 1։1 հաշվով։ Ավելացված ժամանակում թիմերը կրկին գոլի հեղինակ չդարձան։ 11 մետրոնց...

17:28 23/08/2018Alexis Ohanian to educate Serena Williams on “Armenian goodbye”Alexis Ohanian, the Reddit co-founder, thinks the Armenian Twitter users should educate “Armenian goodbye” to his wife, tennis player Serena Williams.
14:37 23/08/2018Sinquefield Cup: Aronain plays draw with AnandArmenian grandmaster Levon Aronian comfortably drew his game against Viswanathan Anand with white pieces in the 5th round of the Sinquefield Cup held at Saint Louis, Missouri, USA.
15:47 22/08/2018Sinquefield Cup: Levon Aronian among the leading fourArmenian grandmaster Levon Aronian played with World Champion Magnus Carlsen of Norway in the third round of Sinquefield Cup.
12:21 17/08/2018Football: Armenia’s Alashkert, Pyunik out of Europa League qualifyingArmenian football clubs Alashkert and Pyunik have been left out of the Europa League third qualifying round after suffering second-leg defeats on Thursday.
19:09 16/08/2018Armenia’s Hovhannes Gabuzyan declared winner at Washington InternationalArmenian grandmaster Hovhannes Gabuzyan has been named the winner of the Washington International Chess Tournament which brought together 72 players and 22 grandmasters this year.
16:49 16/08/2018Aronian finishes fifth in St. Louis RapidArmenian Grandmaster Levon Aronian finished in the fifth spot in the rapid section of St. Louis Rapid and Blitz tournament, the Chess Federation of Armenia reported. Aronian scored 18 points out of...
15:09 16/08/2018Armenia maintains spot on latest FIFA rankingThe Armenian national football team holds on to the 100th spot in the latest FIFA ranking released on Thursday.
11:45 16/08/2018Football: Armenia’s U21 team loses friendly to MoldovaThe U21 football team of Armenia led by head coach Armen Gyulbudaghyants suffered a 0-1 defeat at the hands of Moldova in an international friendly match held on Wednesday in the Moldovan capital of...
16:07 13/08/2018Chess: Armenia’s Elina Danielian best among women at Kavala 2018Leading Armenian chess player Elina Danielian has scored 6,5 points out of 9 to share the 5-11 positions at the 27th Open International Tournament of Kavala 2018 held in Greece last week.
11:12 13/08/2018Football: Armenia’s U19 team loses to Belarus in second friendlyThe Armenian U19 football team suffered a 0-2 defeat at the hands of Belarus in the second international friendly match held in Minsk, the capital of Belarus, on Sunday.
12:14 11/08/2018Armenian U19 football team loses to Belarus 2-3 in friendlyThe Armenian U19 football team lost to Belarus 2-3 in a friendly match held in Minsk on Friday. Young footballers Diran Aram Babekyan and Martin Grigoryan scored the two goals for the Armenian team,...
17:05 10/08/2018Armenian athletes grab bronze at men’s synchro dive of European C'shipArmenian divers Vladimir Harutyunyan and Lev Sargsyan captured bronze on Thursday at men’s synchronized 10m platform event of the 2018 European Championships taking place in the UK from 6 to 12...
18:37 07/08/2018Armenia’s Elina Danielian taking part in Kavala 2018 open chess tour in GreeceLeading chess player Elina Danielian is representing Armenia at the 27th Open International Tournament of Kavala 2018 being held in Greece from 5 to 11 August.
16:10 07/08/2018Armenian chess players start Riga festival with victoriesThe Armenian chess players have claimed victories at Round 1 of Riga Technical University Open 2018 chess festival, which kicked off in Latvia on Monday, 6 August, and runs until 12 August.
19:00 06/08/2018Armenia’s Aram Avagyan to face Russian Evgeny Smirnov for WBC Int'l SilverProfessional Armenian boxer Aram Avagyan is set defend the WBC International Silver belt against top Russian boxer Evgeny Smirnov on 21 September, the Boxing Federation of Armenia told Panorama.am.
13:26 06/08/2018Armenian freestyle wrestlers grab 3 gold, 2 bronze at European C'shipArmenian freestyle wrestlers have captured 5 medals, including 3 gold and 2 bronze, at the U23 European Championships hosted by Rome.
19:43 03/08/2018Artur Alexanyan is No. 5 in World UWW Greco-Roman RankingsOlympic Champion and bronze medalist, a three-time World Champion and a four-time European Champion Artur Alexanyan is ranked No.5 at 97kg weight class rankings, according to the ranking list...
19:16 01/08/2018Aronian smashes Caruana at the Speed Chess ChampionshipArmenian grandmaster Levon Aronian was victorious in the 1/8 finals of the 2018 Chess.com Speed Chess Championship season.
16:09 01/08/2018Armenia’s Sergei Movsesian wins Pardubice Open int’l chess tourArmenian GM Sergei Movsesian became the winner of Pardubice Open international chess festival held in the Czech Republic from 20 to 27 July.
13:10 01/08/2018Armenian cyclists to compete at European, world C’shipsTwo leading cyclists will represent Armenia at the European and world championships scheduled to be held in August.