14:30 12/07/2024Հայաստանի բասկետբոլի թիմի առանցքային խաղացող Դանիել Կիրակոսյանը Ռումինիայի մուտքի վիզա չի ստացելԱյսօր Ռումինիայում Հայաստանի Բասկետբոլի Մ20 հավաքականը կսկսի իր ելույթները Եվրոպայի առաջնության B դիվիզիոնում՝ անցկացնելով իր առաջին հանդիպումը Ուկրաինայի հետ: Հայաստանի Մ20 հավաքականը Գեորգի...
14:15 12/07/2024Արսեն Զախարյանը վերադարձել է Իսպանիա և վերսկսել մարզումները «Ռեալ Սոսյեդադի» կազմումՌուս կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը 2024/25 մրցաշրջանից առաջ սկսել է մարզվել «Ռեալ Սոսյեդադի» կազմում։ Մարզումներից տեսանյութ է հրապարակվել ակումբի սոցիալական ցանցերում։ Զախարյանն արձակուրդի մի մասն...
10:54 12/07/2024ՖԻՖԱ-ն և ՈւԵՖԱ-ն կարող են Իտալիային արգելել մասնակցել միջազգային մրցաշարերինԻտալական ակումբների և ազգային թիմերի՝ ՖԻՖԱ-ի և ՈւԵՖԱ-ի հովանու ներքո անցկացվող մրցաշարերին մասնակցությունը կարող է կասեցվել։ sport.ru-ն գրում է, որ երկու կազմակերպություններն էլ կասկածում են, որ...
17:51 11/07/2024Փարիզի քաղաքապետը լողալու է Սենայում՝ ապացուցելու, որ գետի ջուրը մաքուր էՓարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն կատարելու է իր խոստումը: Նա հաջորդ շաբաթ լողալու է Սենայում՝ ապացուցելու, որ գետի ջուրը մաքուր և հարմար է մրցումների համար։ Քաղաքապետը վստահեցրել է, որ օլիմպիական և...
11:00 11/07/2024Ֆրանսիայի լեգենդ Պետին Մբապեին անհաջողակ է անվանել Եվրո-2024-ում ցուցաբերած խաղի համարՖրանսիայի հավաքականի աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Էմանուել Պետին քննադատել է հարձակվող Կիլիան Մբապեին՝ Եվրո-2024-ում ցուցադրած խաղի համար: «Ինձ համար Մբապեն միանշանակ լավ ավագ չէ: Մի՞թե կապիտանի դերը...
10:40 11/07/2024Հայ շախմատիստները միջազգային մրցաշարում առաջին հորիզոնականներում են«8th Batumi Municipality Cup» մրցաշարի ավարտին մնացել է 3 խաղափուլ և այժմ Ա խմբում միանձնյա առաջատարն է միջազգային վարպետ Ստեֆան Պողոսյանը, ով 6 հնարավորից ունի 5 միավոր: Հայաստանի Շախմատի...
01:09 11/07/2024Եվրո-2024. Անգլիան եզրափակչում էԵվրո-2024-ի կիսաեզրափակչի երկրորդ խաղում Անգլիայի հավաքականը հաղթեց Նիդեռլանդների ընտրանուն՝ դուրս գալով եզրափակիչ։ Անգլիայի հավաքականը 2:1 հաշվով հաղթեց Նիդեռլանդներին։ Հաղթական գոլն Անգլիան խփեց...
15:57 10/07/2024Յամալի հայրը շնորհակալություն է հայտնել աստծուն ու որդունԻսպանիայի հավաքականի 16-ամյա խաղացող Լամին Յամալի հայրը՝ Մամադուն շնորհակալություն է հայտնել աստծուն որդու հաջողությունների համար։ Արդեն աշխարահռչակ ֆուտբոլիստի սենեգալցի հայրը շատ ակտիվ է...
09:34 10/07/2024Մբապե. Իմ Եվրոն ձախողվեցՖրանսիայի հավաքականի հարձակվող Կիլիան Մբապեն խոսել է 2024 թվականի Եվրոպայի առաջնությունից ազգային հավաքականի հեռանալու մասին։ Ֆրանսիացիները մրցաշարի կիսաեզրափակչում 1։2 հաշվով պարտվել են Իսպանիային։...
08:18 10/07/2024Իսպանիան եզրափակիչում է. Կխաղա այսօրվա հաղթողի հետԵվրո 2024 առաջնության կիսաեզրափակիչ փուլում Ֆրանսիա-Իսպանիա հանդիպումն ավարտվեց 1։2 հաշվով։ «Ես ոգևորված եմ, որ եզրափակչում ենք, բայց մենք դեռ չենք արել ամենակարևորը, դա հաղթանակն է»,-հետխաղյան...
18:00 09/07/2024Օլիմպիական խաղերի ժամանակ Փարիզը կգործարկի թռչող տաքսիներՓարիզը նախատեսում է թռչող տաքսիներ գործարկել Օլիմպիական խաղերի ժամանակ, որոնք կանցկացվեն հուլիսի 26-ից օգոստոսի 11-ը։ Դրա համար հարթակը կտեղակայվի Սենի ափին։ «Հաշվի առնելով թռչող տաքսիների...
17:55 09/07/2024Հայաստանի ուսանող մարզիկները Հունգարիայում կմասնակցեն Եվրոպական համալսարանական խաղերինՀայաստանի ուսանողական մարզական ֆեդերացիայի պատվիրակությունը հուլիսի 12-24-ը Հունգարիայի Դեբրեցեն և Միշկոլց քաղաքներում կմասնակցի Եվրոպական համալսարանական խաղերին: ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ,...
17:08 09/07/20243 ֆուտբոլիստ վերադարձել է «Փյունիկ»Lևոն Վարդանյանի, Պետրոս Ալեքյանի և Լևոն Պետրոսյանի տրանսֆերային վարձակալության ժամկետներն ավարտվել են և ֆուտբոլիստները վերադառնում են «Փյունիկ»: Այս մասին հայտնում են ֆուտբոլային ակումբից։ Պետրոս...
09:48 09/07/2024Հռիփսիմե Խուրշուդյան. Վերջ... ավարտեցի իմ սպորտային կարիերանԾանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոն, 2023, 2024 թվականների բրոնզե մեդալակիր Հռիփսիմե Խուրշուդյանը հայտարարում է սպորտային կարիերան ավարտելու մասին։ «Վերջ...
11:22 08/07/2024Դեշամն աջակցել է ՄբապեինՖրանսիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դիդյե Դեշամը խոսել է Կիլիան Մբապեի հասցեին քննադատության մասին: Եվրո 2024-ում ֆրանսիացի հարձակվողը մեկ գոլ է խփել՝ 11 մետրանոցից։ «Բժշկական անձնակազմի հետ միասին...
10:58 08/07/2024Գյումրիի Սև Բերդ հուշահամալիրում կկայանա Հաշմանդամների շախմատի աշխարհի անհատական առաջնությունըՖիզիկական հաշմանդամություն ունեցող շախմատի միջազգային ասոցիացիայի 2024 թվականի Հաշմանդամների Շախմատի Աշխարհի Անհատական Առաջնությունը տեղի կունենա հուլիսի 19-ից 28-ը Գյումրի քաղաքում։ Այս մասին...
10:43 08/07/2024Բեռլինի ոստիկանությունը Եվրո-2024-ի Նիդեռլանդներ-Թուրքիա խաղից հետո ձերբակալել է 54 մարդուԳերմանիայի ոստիկանությունը ձերբակալել է 54 մարդու՝ Եվրո-2024-ի քառորդ եզրափակիչի Նիդեռլանդներ-Թուրքիա խաղից առաջ, ընթացքում և հետո տեղի ունեցած անկարգությունների պատճառով։ Հանդիպումը կայացել է...
22:53 06/07/2024Եվրո 2024. Անգլիան անցավ կիսաեզրափակիչ փուլԵվրոպայի 2024 թ.առաջնության 1/4 եզրափակիչ փուլի Անգլիա-Շվեյցարիա հանդիպումը հիմնական ժամանակում ավարտվեց ոչ ոքի՝ 1։1 հաշվով։ Ավելացված ժամանակում թիմերը կրկին գոլի հեղինակ չդարձան։ 11 մետրոնց...

14:02 03/12/2020Хорен Байрамян признан лучшим футболистом Российской премьер-лиги в ноябреПолузащитник «Ростова» Хорен Байрамян признан лучшим футболистом Российской премьер-лиги (РПЛ) в ноябре.
17:00 28/11/2020Футбольный клуб «Барселона» смог договориться с игроками о снижении зарплатыФутбольный клуб «Барселона» смог договориться с игроками о значительном снижении зарплат в этом сезоне, сообщает официальный сайт команды.
11:32 28/11/2020В Сети опубликовано последнее прижизненное видео Диего МарадоныВ Сети опубликовано видео, на котором незадолго до смерти был запечатлен Диего Армандо Марадона. Короткий ролик был снят соседкой Марадоны из окна дома, расположенного рядом с резиденцией...
20:51 26/11/2020Лидер армянских шахмат Левон Аронян победил россиянина Яна Непомнящего в первом матче 1/4 финала онлайн-турнираРоссиянин Ян Непомнящий потерпел поражение от армянина Левона Ароняна в первом матче 1/4 финала шахматного онлайн-турнира Skilling Open.
20:11 26/11/2020УЕФА пожизненно отстранил от любой связанной с футболом деятельности сотрудника азербайджанского клубаза оскорбительную публикацию в соцсети
17:45 26/11/2020Названы последние слова Марадоны перед смертью"Мне нехорошо", - такие слова произнес аргентинский футболист Диего Марадона за несколько минут до своей смерти, сообщает телеканал TN.
09:59 26/11/2020Диего Марадона умер от острой сердечной недостаточности: результаты вскрытияБывший футболист Диего Марадона умер от острой сердечной недостаточности, сообщил телеканал TN со ссылкой на данные вскрытия.
20:50 25/11/2020Легендарный футболист Диего Марадона умер в возрасте 60 летЛегендарный футболист и главный тренер клуба «Химнасия и Эсгрима»Диего Марадона умер в возрасте 60 лет.
18:53 25/11/2020Криштиану Роналду, Лионель Месси и Роберт Левандовски – среди претендентов на звание лучшего игрока годаВ Международной федерации футбола (ФИФА) назвали номинантов на награды лучшему игроку, лучшему вратарю и лучшему тренеру года.
19:05 24/11/2020«Рома» продлит контракт с армянским полузащитником Генрихом Мхитаряном до конца следующего сезонаИтальянская «Рома» намерена продлить контракт с армянским полузащитником Генрихом Мхитаряном, пишет La Gazzetta Dello Sport.
10:15 19/11/2020Хоакин Капаррос: Ребята сотворили историюПосле матча заключительного тура второй группы лиги «С» Лиги Наций УЕФА Армения – Северная Македония (1:0) в зале для пресс-конференций стадиона «GPS» в столице Кипра Никосии состоялась...
12:52 18/11/2020Сборная Армении по футболу подходит к матчу с командой Северной Македонии с «потерями»У четырех футболистов национальной сборной Армении по футболу диагностировали коронавирус. Геворк Казарян, Саркис Адамян, Андре Чалишир и Григор Меликсетян не примут участия в матче Армения -...
10:15 12/11/2020Левон Аронян: Молюсь и верю, что это будет нашей последней неудачей в историиСвою сегодняшнюю победу я посвящаю памяти погибших в Арцахе.
09:46 12/11/2020Генриху Мхитаряну не позволили присоединиться к сборной АрменииКапитан национальной сборной Армении Генрих Мхитарян не может присоединиться к сборной Армении для участия в предстоящих матчах.
19:59 09/11/2020Чемпионат мира по борьбе в декабре состоитсяТурнир должен пройти в Белграде с 12 по 20 декабря.
22:20 08/11/2020Генрих Мхитарян посвятил свой первый хет-трик в составе «Ромы» армянскому народуКапитан сборной Армении по футболу, полузащитник «Ромы» Генрих Мхитарян посвятил свой первый хет-трик в составе итальянского клуба в матче седьмого тура итальянской серии А армянскому народу.
20:24 08/11/2020Хет-трик Генриха Мхитаряна принес «Роме» победу над «Дженоа»Итальянская «Рома» одержала выездную победу над «Дженоа» в 7-м туре чемпионата Италии. Героем матча стал армянский полузащитник Генрих Мхитарян, записавший на свой счет хет-трик. Один мяч Мхитарян...
14:57 08/11/2020По инициативе Левона Ароняна в центре Еревана стартовало благотворительное мероприятие «Мат террору»Мероприятие стартовало с минуты молчания в память о погибших в Арцахе военнослужащих.
20:15 06/11/2020Хоакин Капаррос обнародовал расширенный список игроков сборной АрменииВ ноябре национальная сборная Армении проведет два матча. 15 ноября в 21:00 (ереванское время) на стадионе «Динамо» в Тбилиси состоится поединок 5-го тура второй группы лиги «С» Лиги Наций УЕФА...
22:28 05/11/2020«Рома» – «Клуж»: Генрих Мхитарян открыл счетВ рамках третьего тура группового этапа Лиги Европы сезона-2020/21 «Рома» дома принимает ЧФР «Клуж».