09:15 20/07/2024Մահացել է 21-ամյա մարզուհի Ալիսա ԱսոյանըԿյանքից անժամանակ հեռացել է Հայաստանի կարատեի ազգային ֆեդերացիայի մրցավար, մարզուհի Ալիսա Ասոյանը: Ալիսան 21 տարեկան էր, Հայաստանի երիտասարդական և մեծահասակների առաջնությունների բազմակի չեմպիոն,...
08:43 20/07/2024Արգենտինայի հավաքականի մարզիչը բացատրել է, թե ինչու է Մեսսին արտասվելԱրգենտինայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լիոնել Սկալոնին խոսել է Ամերիկայի գավաթի խաղարկության եզրափակչում վնասվածք ստացած թիմի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի արձագանքի մասին։ Մեսսին չի կարողացել ավարտել...
18:40 19/07/2024ՄՕԿ-ն իր կայքում կցուցադրի 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերը Ռուսաստանի համարՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) իր կայքում ռուս հեռուստադիտողների համար կցուցադրի 2024 թվականին Փարիզում (Ֆրանսիա) կայանալիք Օլիմպիական խաղերը։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնի է դարձել...
17:32 19/07/2024Ուկրաինացի մարզիկներին թույլ են տվել Օլիմպիական խաղերի ժամանակ չսեղմել ռուսների ձեռքըՀուլիսի 26-ին Փարիզում կմեկնարկեն ամառային օլիմպիական խաղերը։ Մի քանի ռուս մարզիկներ կմասնակցեն օլիմպիական խաղերին չեզոք կարգավիճակով։ Ուկրաինացիներին թույլ են տվել չսեղմել ռուս մարզիկների ձեռքերը։...
17:25 19/07/2024Քույրերն օլիմպիական խաղերին կմասնակցեն Աֆղանստանի դրոշի ներքոՅուլդուզ և Ֆարիբան քույրերը ծպտված մրցավազք էին մասնակցում Աֆղանստանի գյուղական շրջաններից վերցրած հեծանիվներով, թալիբների իշխանության գալուց հետո նրանք ստիպված էին փախչել երկրից: Այժմ նրանք...
09:31 19/07/2024Փարիզում Օլիմպիական խաղերի բացման արարողությունը ձախողման եզրին էՓարիզում 2024 թվականի ամառային օլիմպիական խաղերի բացման արարողության կազմակերպիչները մեծ խնդիրների առաջ են կանգնել։ Միջոցառումից մեկ շաբաթ առաջ նրանք արտիստների պրոֆմիության ներկայացուցիչներից...
15:21 18/07/2024ՖԻՖԱ-ի աղյուսակում Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել էՀուլիսի 18-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման վարկանիշային թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը նահանջել է մեկ հորիզոնականով և այժմ զբաղեցնում է 97-րդ տեղը։ Կոպա...
09:55 18/07/2024Մեսսիի շուրջ ստեղծված սկանդալի պատճառով Արգենտինայի նախագահն աշխատանքից ազատել է սպորտի փոխնախարարինԱրգենտինայի նախագահ Խավիեր Մայլին որոշել է աշխատանքից հեռացնել երկրի սպորտի նախարարի տեղակալ Խուլիո Գարոյին։ Դա տեղի է ունեցել Արգենտինայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Լիոնել Մեսսիին՝ Գարոյի...
09:30 18/07/2024Մբապեի մայրը սպառնացել է, որ դատի կտան ՊՍԺ-ինՄադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Կիլիան Մբապեի մայրը՝ Ֆայզա Լամարին, հայտնել է, որ իր որդին կարող է դատական գործընթաց սկսել «Պարի Սեն Ժերմենի» դեմ։ sport.ru-ի հաղորդմամբ, դա տեղի կունենա, եթե փարիզյան...
23:15 17/07/2024Հայաստանի բասկետբոլի Մ20 հավաքականը հաղթել է ՄոլդովայինՀայաստանի բասկետբոլի Մ20 տարեկանների հավաքականը շարունակում է իր ելույթները Եվրոպայի առաջնության B դիվիզիոնում: Հինգերորդ խաղում Հայաստանի հավաքականը 81:71 հաշվով առավելության հասավ Մոլդովայի...
20:43 17/07/20242030 թվականին կայանալիք ձմեռային Օլիմպիական խաղերը հնարավոր է չանցկացվեն ՖրանսիայումԻնչպես հայտնում է Ski-Nordique-ը, Ֆրանսիայի ազգային Օլիմպիական կոմիտեն մտահոգություններ ունի 2030 թվականի ձմեռային Օլիմպիական խաղերի պետական ֆինանսավորման հետ կապված: Այս մասին գրում է Արմսպորտը։...
18:00 17/07/2024Մադրիդի «Ռեալը» հայտարարել է Լուկա Մոդրիչի հետ պայմանագիրը երկարաձգելու մասինՄադրիդի «Ռեալն» իր պաշտոնական կայքում հայտարարել է 38-ամյա կենտրոնական կիսապաշտպան Լուկա Մոդրիչի հետ աշխատանքային պայմանագրի երկարաձգման մասին։ championat.com-ի հաղորդմամբ, խորվաթ ֆուտբոլիստի հետ նոր...
16:05 17/07/2024Հրաձիգ Էլմիրա Կարապետյանը Փարիզում մասնակցել է օլիմպիական ջահի փոխանցումավազքինՀայաստանի հավաքականի անդամ, հրաձիգ Էլմիրա Կարապետյանը Փարիզում մասնակցել է օլիմպիական ջահի փոխանցումավազքին: Այս մասի հայտնում է Հայաստանի Հրաձգության Ֆեդերացիան։ Հիշեցնենք, որ Օլիմպիական խաղերի...
15:58 17/07/2024Երգչուհին բեյսբոլի խաղից առաջ հարբած երգել է ԱՄՆ հիմնըԱմերիկացի երգչուհի, Գրեմմիի քառակի հավակնորդ Ինգրիդ Էնդրեսը քննադատությունների թիրախ է դարձել այն բանից հետո, երբ կատարել է ԱՄՆ օրհներգը շոուից առաջ, որը տեղի է ունեցել Բեյսբոլի գլխավոր լիգա յի...
15:40 17/07/2024Աշխարհի ամենաթանկ ֆուտբոլային ապրանքանիշերըBrand Finance խորհրդատվական ընկերությունը ներկայացրել է աշխարհի ամենաթանկ ֆուտբոլային ապրանքանիշերը։ Վարկանիշը հասանելի է կազմակերպության կայքում։ Առաջատարը Մադրիդի «Ռեալն» էր, որի ապրանքանիշի արժեքը...
14:41 17/07/2024Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն Օլիմպիական խաղերի մեկնարկից ընդառաջ լողացել է ՍենումՓարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն լողացել է Սեն գետում Փարիազում կայանալիք Օլիմպիական խաղերի մեկնարկից ինը օր առաջ։ Այս մասին հայտնում է RMC Sport-ը։ matchtv-ին հաղորդում է, որ Իդալգոն լողացել է 2024...
10:33 17/07/2024Դավիթ Չալոյանը կլինի Հայաստանի դրոշակակիրը Օլիմպիական խաղերի բացման արարողության ժամանակՀայաստանի հավաքականի անդամ Էլմիրա Կարապետյանը հուլիսի 17-ին կմասնակցի օլիմպիական ջահի փոխանցումավազքին։
09:48 17/07/2024Սպերցյան. Մխիթարյանն ինձ տեսնում է որպես Հայաստանի հավաքականի առաջատար«Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը պատմել է, որ Միլանի «Ինտերի» ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանն իրեն տեսնում է որպես Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի առաջատար։ sportbox.ru-ն գրում է, որ...
19:57 16/07/2024Փարիզի 33-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերին Հայաստանի հավաքականը պատրաստ է․ ԾառուկյանՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Փարիզի 33-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերին Հայաստանի հավաքականը պատրաստ է։ Մարզաշխարհի այս կարևորագույն ստուգատեսին մասնակցելու են մեր...
16:44 16/07/2024Մբապեն դիմել է «Ռեալի» երկրպագուներին արդեն որպես «Ռեալի» խաղացողԱյսօր Մադրիդում տեղի է ունեցել ֆրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեի՝ որպես «Ռեալի» ֆուտբոլիստի պաշտոնական շնորհանդեսը։ Մբապեի՝ «Ռեալ» տեղափոխվելու մասին հայտարարվել էր դեռ հունիսին, ֆրանսիացին միացել է...

19:04 24/10/2018Isle of Man Chess: Aronian drew with Gelfand, Melkumyan winsArmenian grandmaster Levon Aronian held to a draw by Boris Gelfand of Israel while Hrant Melkumyan wins Alina Kashlinskaya in the fourth round of Isle of Man International chess tournament on...
20:33 23/10/2018Armenian athlete wins silver at the U20 Weightlifting ChampionshipsThe representative of the Armenian team was victorious on the second day of the 2018 Junior&U23 Weightlifting Championships underway in Zamosc, Poland.
20:03 19/10/2018Armenian athletes win the fourth gold medal in TurkeyThe Armenian team won the fourth gold medal in the Arm-Wrestling World Championships underway in Istanbul, Turkey.
20:30 16/10/2018Armenia wins bronze medals at Junior European Boxing C'shipThe Armenian boxing team has grabbed bronze medals at the EUBC Junior European Boxing Championships in Anapa, Russia.
16:56 16/10/2018Armenian armwrestler becomes world champion in TurkeyYoung Armenian athlete David Dadikyan has snatched the gold medal at the World Armwrestling Championship being held in Antalya, Turkey.
18:45 13/10/2018Armenian athlete grabs silver at World Youth and Junior Sambo ChampionshipsThe Armenian sambo team conquered a silver medal at the 2018 World Youth and Junior Sambo Championships underway in Tbilisi, Georgia.
16:37 13/10/2018Armenia secures another medal at the 2018 Youth Olympic GamesThe Armenian national team won bronze medal on Friday in the 2018 Youth Olympic Games in Buenos Aires, Argentina.
14:27 13/10/2018Armenian national team held pre-game training ahead of Gibraltar matchThe Armenian national football squad held a pre-match training on Friday ahead of the evening's UEFA Nations League match against Gibraltar.
12:06 12/10/2018Armenia wins first gold at the 2018 Youth Olympic GamesThe Armenian national team has conquered its first gold medal on Thursday in the 2018 Youth Olympic Games in Buenos Aires, Argentina.
11:35 08/10/2018Armenian national football team has new head coachThe Executive Committee of the Football Federation of Armenia confirmed on Sunday Armen Gyulbudaghyants as head coach of the national football team.
15:31 04/10/2018Chess Olympiad: Haik Martirosyan secures Armenia’s victory at ninth roundThe Armenian men’s team has defeated India 2.5-1.5 in the ninth round of the 43rd World Chess Olympiad nearing its end in Batumi, Georgia, with young Armenian GM Haik Martirosyan securing the team’s...
20:09 03/10/2018Six wrestlers to represent Armenia at World Championships 2018 in BudapestThe 2018 Senior World Wrestling Championships will be held in the capital city of Hungary from October 20-28.
15:42 03/10/2018Chess Olympiad: Armenian women’s team suffers first defeatThe Armenian women’s team has suffered the first defeat at Round 8 of the 43rd World Chess Olympiad nearing its end in Batumi, Georgia.
12:36 02/10/2018Armenia’s women’s team leads at Batumi Chess Olympiad 2018Armenia’s men’s chess team won in the 7th round of the 43rd chess Olympiad in Batumi with 2,5:1,5 against Belarus.
16:08 01/10/2018Mkhitaryan not to travel to Baku for Europa League clashArmenian national football team and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan will not travel to Baku, the capital of Azerbaijan, for Thursday's Europa League game with Qarabag, ESPN FC’s journalist...
13:30 01/10/2018Chess Olympiad: Armenian women’s team shares leadBoth the Armenian men’s and women’s teams have claimed victories at Round 6 of the 43rd World Chess Olympiad taking place in Batumi, Georgia.
13:39 29/09/2018Situation around Henrikh Mkhitaryan remains complex, Azerbaijani commentator admitsArsenal are due to travel to Baku on October 4 for a EUFA Europa League group stage tie against Azerbaijani champions Qarabag.
13:21 28/09/2018Chess Olympiad: Armenian men’s team beats GreeceThe Armenian men’s and women’s teams have claimed victories at Round 4 of the 43rd World Chess Olympiad taking place in Batumi, Georgia.
18:14 27/09/2018Chess Olympiads: Armenian men’s team beats TurkeyRound 3 of the 43rd Olympiads took place in Batumi, Georgia, where the Armenian Men's Team defeated Turkey.
16:49 26/09/2018Armenian teams secured second round wins at Chess OlympiadThe Armenian men’s and women’s teams have scored second round wins at the ongoing 2018 Chess Olympiad in Batumi, Georgia.