21:45 06/07/2024Պորտուգալիայի հավաքականի պարտությունից հետո Ռոնալդուն դիմել է երկրպագուներինԵվրոպայի 2024 թվականի առաջնությունից Պորտուգալիայի հավաքականի դուրս մնալուց հետո հավաքականի ավագ Քրիշտիանու Ռոնալդուն դիմել է երկրպագուներին։ Ինսթագրամի իր էջում հայտնի ֆուտբոլիստը գրել է.
13:50 06/07/2024Պորտուգալիային հաղթելուց հետո՝ Մբապեն լուսանկարվել է Ռոնալդուի ընտանիքի հետՆախօրեին Եվրո-2014-ի եզրափակչում Ֆրանսիայի հավաքականը հաղթել էր Պորտուգալիայի հավաքականին։ Դրանից հետո ֆրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեն լուսանկարվել է պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի...
10:44 06/07/2024Արդյոք արդար է Ֆրանսիայի՝ Եվրո-2024-ի կիսաեզրափակիչ դուրս գալը. Մբապեի արձագանքըՖրանսիայի հավաքականի հարձակվող Կիլիան Մբապեն գնահատել է, թե արդյո՞ք արդար է իր թիմի՝ 2024 թվականի Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչ դուրս գալը, չնայած այն հանգամանքին, որ ֆրանսիացի ֆուտբոլիստները...
08:40 06/07/2024Եվրո-2024. 1/4 եզրափակչի այսօրվա հանդիպումներըԳերմանիայում այսօր կկայանա Եվրոպայի առաջնության քառորդ եզրափակչի երկու հանդիպում։ Երևանի ժամանակով 20։00-ին կկայանա Անգլիա-Շվեյցարիա, իսկ 23։00-ին՝ Նիդեռլանդներ-Թուրքիա խաղերը։ Նախօրեին արդեն...
01:55 06/07/2024Եվրո-2024. Ֆրանսիան կիսաեզրափակչում էՀետխաղյա 11 մետրանոց հարվածաշարում Ֆրանսիան հաղթեվ Պորտուգալիային
22:48 05/07/2024Եվրո-2024. Իսպանիան կիսաեզրափակչում էԳերմանիան պարտվեց ու դուրս մնաց Եվրոպայի առաջնությունից։
17:43 05/07/2024Փարիզում կգործի հակադոպինգային 50 կայանԱմիսներ առաջ են սկսվել Փարիզի օլիմպիական խաղերի հակադոպինգային միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքները: ՀԱՕԿ-ի կայքի հաղորդմամբ, ավելի քան 1000 պատասխանատու աշխատակիցներ մրցումների ընթացքում...
15:57 05/07/2024Էրդողանը վրդովված է թուրք ֆուտբոլիստի որակազրկման պատճառովԷրդողանը մտադիր է ներկա գտնվել Եվրոպայի առաջնության քառորդ եզրափակչում Թուրքիայի և Նիդեռլանդների հավաքականների հանդիպմանը
15:21 05/07/2024Հայաստանի 88 շախմատիստներ մասնակցում են միջազգային մրցաշարիՀուլիսի 5-13-ը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում կանցկացվի «8th Batumi Municipality Cup» շախմատի միջազգային մրցաշարը: Մրցաշարը անցկացվում է տարբեր վարկանիշային և տարիքային խմբերով: Հայաստանի Շախմատի...
15:15 05/07/2024Ֆրանսիայում ձերբակալվել են մարդիկ, ովքեր Օլիմպիական խաղերից առաջ ահաբեկչություններ էին նախապատրաստումՖրանսիայի ներքին գործերի նախարար Ժերալդ Դարմանինը հայտնել է, որ վերջին օրերին մի քանի մարդ ձերբակալվել է: Այս մարդիկ ահաբեկչություններ էին ծրագրել Փարիզում Օլիմպիական խաղերի ժամանակ։ «Մենք ձերբակալել...
10:05 05/07/2024Ուիմբլդոն. Խաչանովը սենսացիոն պարտություն կրեց աշխարհի 220-րդ ռակետիցԱշխարհի 22-րդ ռակետ հայազգի հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը սենսացիոն պարտություն է կրել Ուիմբլդոնի մրցաշարի երկրորդ շրջանում և ավարտել ելույթը մրցաշարում։ Նա մրցել է աշխարհի 220-րդ ռակետ,...
09:39 05/07/2024ՈւԵՖԱ-ն 2 խաղով որակազրկել է թուրք ֆուտբոլիստին, իսկ Թուրքիայից հերքում ենԹուրք պաշտպան Մերիհ Դեմիրալը Եվրո-2024-ի1/8 եզրափակչի Ավստրիայի ընտրանու հետ հանդիպմանը խփած գոլից հետո Թուրքիայի՝ «Ազգայնական շարժում» կուսակցության «Գորշ գայլեր» ծայրահեղական կազմակերպության ժեստը...
19:41 04/07/2024Հայտնի են «Երևանի» մրցակիցները Չեմպիոնների Լիգայի որակավորման խմբային փուլումՀուլիսի 4-ին շվեյցարական Նիոն քաղաքում կայացավ ՈւԵՖԱ Ֆուտզալի Չեմպիոնների լիգայի որակավորման նախնական և հիմնական փուլերի վիճակահանությունը:Այս մասին հայտնում են ՀՖՖ-ից։ «Ֆուտզալի Հայաստանի չեմպիոն...
18:12 04/07/2024Երևանում վերջին 6 ամսում տապալվել է ավելի քան 100 ծառԵրևանում այս տարվա առաջին 6 ամսում գրանցվել է ծառերի տապալման ավելի քան 100 դեպք: Պատճառը հորդառատ անձրևներն են, քամին, ձյունը: Քաղաքապետարանից հայտնում են՝ տապալված ծառերը հիմնականում եղել են ծեր և...
18:11 04/07/2024Սկանդալից հետո ադրբեջանցի մարզիկը ցմահ որակազրկվել էԽառը մարտարվեստների ադրբեջանցի մարզիկ Ջավիդ Ռզաևին արգելվել է մասնակցել մենամարտերին ռուս մարզիկ Արթուր Կուլինսկու հասցեին հնչեցրած վիրավորական արտահայտությունների համար։ Այս մասին գրում է Ռիա...
17:52 04/07/2024Թուրքիայի դեսպանը կանչվել է Գերմանիայի ԱԳՆ՝ թուրք ֆուտբոլիստի շուրջ սկանդալի ֆոնինԳերմանիայի արտաքին գործերի նախարարությունը կանչել է երկրում Թուրքիայի դեսպան Ահմեդ Բաշար Շենին. պատճառը Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության Ավստրիա- Թուրքիա հանդիպման ժամանակ գոլ տոնելիս թուրք ֆուտբոլիստի...
15:16 04/07/2024Թուրք ֆուտբոլիստը ծայրահեղ ազգայնական ժեստի ցուցադրման պատճառով կարող է բաց թողնել Եվրո-2024-ի 1/4 հանդիպումըԹուրք պաշտպան Մերիհ Դեմիրալը, ով Եվրո-2024-ի1/8 եզրափակչի Ավստրիայի ընտրանու հետ հանդիպմանը խփած գոլից հետո ցուցադրել է Թուրքիայի՝ «Ազգայնական շարժում» կուսակցության «Գորշ գայլեր» ծայրահեղական...
12:43 04/07/2024Ֆրանսիայի հավաքականի մարզչի օգնականը խոսել է Մբապեի մարզավիճակի մասինՖրանսիան Եվրո-2014-ի 1/4-ում կհանդիպի Պորտուգալիայի հետ։
10:24 04/07/2024Գերմանացի ֆուտբոլիստների կանանց ու ընկերուհիներին արգելվել է այցելել հավաքականի ճամբարՀավաքականի գլխավոր մարզչի խիստ որոշումը

15:41 23/07/2018Mkhitaryan arrives in Singapore with Arsenal for International Champions CupEnglish Premier League side Arsenal arrived in Singapore on Monday for the 2018 International Champions Cup as part of their pre-season preparations.
15:47 21/07/2018Putin’s football gift to Trump given routine security checkThe red-and-white football tossed to President Donald Trump by Russia's Vladimir Putin is undergoing a routine security screening, the Associated Press reports.
14:57 20/07/2018Nine wrestlers to represent Armenia at European junior c'shipNine wrestlers will represent Armenia at the European Junior Wrestling Championship to be hosted by Rome, Italy, from July 30 to August 5.
15:41 19/07/2018Armenia's NSS chief says he wants to head the country’s Football FederationArtur Vanetsyan, the Director of Armenia’s National Security Service (NSS) says he has the desire to head the post of the Head of Armenia’s Football Federation.
18:28 16/07/2018‘Allez les Bleus’: Mkhitaryan congratulates France on World Cup winArmenian national football team and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan has congratulated France on winning the 2018 FIFA World Cup for the second time.
16:47 16/07/2018Armenia’s Sarkissian attends 2018 FIFA World Cup finalPresident Armen Sarkissian of Armenia attended on Sunday the closing ceremony of the 2018 FIFA World Cup and the final match between France and Croatia.
12:15 09/07/2018Youri Djorkaeff ready to support Armenian football, PM saysFrench football legend of Armenian descent Youri Djorkaeff has expressed readiness to support Armenia and the Armenian football, Prime Minister Nikol Pashinyan said in a post on Facebook on Monday.
11:10 09/07/2018Latin America beats Europe 5-2 in Yerevan Legends MatchLatin America's symbolic football team beat Europe 5-2 during the Match of Legends held at the Vazgen Sargsyan Republican Stadium in the Armenian capital of Yerevan on Sunday, July 8.
16:58 07/07/2018The most important thing to make Armenian football fans happy, Cafu saysYerevan will host “Match of the Legends” in participation of Latin American and European football stars on July 8.
15:11 05/07/2018Mkhitaryan scores incredible goal in Arsenal trainingArmenian national football team and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan has scored from behind the goal during an Arsenal training session.
14:55 03/07/2018Mkhitaryan back to London ahead of new seasonArmenian national football team and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan has retuned to London from Armenia ahead of the new season.
19:24 23/06/2018FA Chairman Greg Clarke visiting ArmeniaThe chairman of the Football Association of England Greg Clarke is paying two-day working visit to Armenia.
16:39 23/06/2018Luis Figo sends a message ahead of visit to ArmeniaReal Madrid icon Luis Figo is set to arrive in Armenia to participate in the Match of the Legends to be played on July 8 in Armenian capital.
19:38 21/06/2018Iranian women attend first World Cup screening in nearly 40 yearsAs Iran’s national team faced Spain on Wednesday in Iran's second 2018 World Cup match, Iranian women entered Tehran’s largest stadium to watch a screening of the game for the first time since a year...
16:04 16/06/2018Mkhitaryan, the fans and “MickiToy”Armenian national team captain and Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan attended the presentation of his personal website in Yerevan.
12:16 16/06/2018Mkhitaryan to have own websiteArmenian national team captain and Arsenal attacking midfield Henrikh Mkhitayran will have own website registered at Mkhitaryan.am domain.
17:11 15/06/2018Grand Chess Tour: Aronian comes the second after the rapid legThe rapid leg of the Leuven Grand Chess Tour concluded on Thursday evening with Armenian grandmaster Levon Aronian finishing the second - three points adrift at the leader Wesley So.
13:19 14/06/2018Yura Movsisyan undergoes successful surgeryArmenia and Swedish Djurgarden striker Yura Movsisyan has undergone a surgery, the player wrote on his Facebook.
11:21 14/06/2018PM attends World Cup Gala Concert in MoscowArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan attended a gala concert with famous opera singers celebrating the upcoming 2018 FIFA World Cup, the government press service said Wednesday.
10:19 14/06/2018World Cup 2026: Canada, US & Mexico joint bid wins right to host tournamentThe 2026 World Cup will be held in the United States, Canada and Mexico after their joint bid beat Morocco's proposal to host it, BBC reported.