21:45 06/07/2024Պորտուգալիայի հավաքականի պարտությունից հետո Ռոնալդուն դիմել է երկրպագուներինԵվրոպայի 2024 թվականի առաջնությունից Պորտուգալիայի հավաքականի դուրս մնալուց հետո հավաքականի ավագ Քրիշտիանու Ռոնալդուն դիմել է երկրպագուներին։ Ինսթագրամի իր էջում հայտնի ֆուտբոլիստը գրել է.
13:50 06/07/2024Պորտուգալիային հաղթելուց հետո՝ Մբապեն լուսանկարվել է Ռոնալդուի ընտանիքի հետՆախօրեին Եվրո-2014-ի եզրափակչում Ֆրանսիայի հավաքականը հաղթել էր Պորտուգալիայի հավաքականին։ Դրանից հետո ֆրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեն լուսանկարվել է պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի...
10:44 06/07/2024Արդյոք արդար է Ֆրանսիայի՝ Եվրո-2024-ի կիսաեզրափակիչ դուրս գալը. Մբապեի արձագանքըՖրանսիայի հավաքականի հարձակվող Կիլիան Մբապեն գնահատել է, թե արդյո՞ք արդար է իր թիմի՝ 2024 թվականի Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչ դուրս գալը, չնայած այն հանգամանքին, որ ֆրանսիացի ֆուտբոլիստները...
08:40 06/07/2024Եվրո-2024. 1/4 եզրափակչի այսօրվա հանդիպումներըԳերմանիայում այսօր կկայանա Եվրոպայի առաջնության քառորդ եզրափակչի երկու հանդիպում։ Երևանի ժամանակով 20։00-ին կկայանա Անգլիա-Շվեյցարիա, իսկ 23։00-ին՝ Նիդեռլանդներ-Թուրքիա խաղերը։ Նախօրեին արդեն...
01:55 06/07/2024Եվրո-2024. Ֆրանսիան կիսաեզրափակչում էՀետխաղյա 11 մետրանոց հարվածաշարում Ֆրանսիան հաղթեվ Պորտուգալիային
22:48 05/07/2024Եվրո-2024. Իսպանիան կիսաեզրափակչում էԳերմանիան պարտվեց ու դուրս մնաց Եվրոպայի առաջնությունից։
17:43 05/07/2024Փարիզում կգործի հակադոպինգային 50 կայանԱմիսներ առաջ են սկսվել Փարիզի օլիմպիական խաղերի հակադոպինգային միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքները: ՀԱՕԿ-ի կայքի հաղորդմամբ, ավելի քան 1000 պատասխանատու աշխատակիցներ մրցումների ընթացքում...
15:57 05/07/2024Էրդողանը վրդովված է թուրք ֆուտբոլիստի որակազրկման պատճառովԷրդողանը մտադիր է ներկա գտնվել Եվրոպայի առաջնության քառորդ եզրափակչում Թուրքիայի և Նիդեռլանդների հավաքականների հանդիպմանը
15:21 05/07/2024Հայաստանի 88 շախմատիստներ մասնակցում են միջազգային մրցաշարիՀուլիսի 5-13-ը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում կանցկացվի «8th Batumi Municipality Cup» շախմատի միջազգային մրցաշարը: Մրցաշարը անցկացվում է տարբեր վարկանիշային և տարիքային խմբերով: Հայաստանի Շախմատի...
15:15 05/07/2024Ֆրանսիայում ձերբակալվել են մարդիկ, ովքեր Օլիմպիական խաղերից առաջ ահաբեկչություններ էին նախապատրաստումՖրանսիայի ներքին գործերի նախարար Ժերալդ Դարմանինը հայտնել է, որ վերջին օրերին մի քանի մարդ ձերբակալվել է: Այս մարդիկ ահաբեկչություններ էին ծրագրել Փարիզում Օլիմպիական խաղերի ժամանակ։ «Մենք ձերբակալել...
10:05 05/07/2024Ուիմբլդոն. Խաչանովը սենսացիոն պարտություն կրեց աշխարհի 220-րդ ռակետիցԱշխարհի 22-րդ ռակետ հայազգի հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը սենսացիոն պարտություն է կրել Ուիմբլդոնի մրցաշարի երկրորդ շրջանում և ավարտել ելույթը մրցաշարում։ Նա մրցել է աշխարհի 220-րդ ռակետ,...
09:39 05/07/2024ՈւԵՖԱ-ն 2 խաղով որակազրկել է թուրք ֆուտբոլիստին, իսկ Թուրքիայից հերքում ենԹուրք պաշտպան Մերիհ Դեմիրալը Եվրո-2024-ի1/8 եզրափակչի Ավստրիայի ընտրանու հետ հանդիպմանը խփած գոլից հետո Թուրքիայի՝ «Ազգայնական շարժում» կուսակցության «Գորշ գայլեր» ծայրահեղական կազմակերպության ժեստը...
19:41 04/07/2024Հայտնի են «Երևանի» մրցակիցները Չեմպիոնների Լիգայի որակավորման խմբային փուլումՀուլիսի 4-ին շվեյցարական Նիոն քաղաքում կայացավ ՈւԵՖԱ Ֆուտզալի Չեմպիոնների լիգայի որակավորման նախնական և հիմնական փուլերի վիճակահանությունը:Այս մասին հայտնում են ՀՖՖ-ից։ «Ֆուտզալի Հայաստանի չեմպիոն...
18:12 04/07/2024Երևանում վերջին 6 ամսում տապալվել է ավելի քան 100 ծառԵրևանում այս տարվա առաջին 6 ամսում գրանցվել է ծառերի տապալման ավելի քան 100 դեպք: Պատճառը հորդառատ անձրևներն են, քամին, ձյունը: Քաղաքապետարանից հայտնում են՝ տապալված ծառերը հիմնականում եղել են ծեր և...
18:11 04/07/2024Սկանդալից հետո ադրբեջանցի մարզիկը ցմահ որակազրկվել էԽառը մարտարվեստների ադրբեջանցի մարզիկ Ջավիդ Ռզաևին արգելվել է մասնակցել մենամարտերին ռուս մարզիկ Արթուր Կուլինսկու հասցեին հնչեցրած վիրավորական արտահայտությունների համար։ Այս մասին գրում է Ռիա...
17:52 04/07/2024Թուրքիայի դեսպանը կանչվել է Գերմանիայի ԱԳՆ՝ թուրք ֆուտբոլիստի շուրջ սկանդալի ֆոնինԳերմանիայի արտաքին գործերի նախարարությունը կանչել է երկրում Թուրքիայի դեսպան Ահմեդ Բաշար Շենին. պատճառը Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության Ավստրիա- Թուրքիա հանդիպման ժամանակ գոլ տոնելիս թուրք ֆուտբոլիստի...
15:16 04/07/2024Թուրք ֆուտբոլիստը ծայրահեղ ազգայնական ժեստի ցուցադրման պատճառով կարող է բաց թողնել Եվրո-2024-ի 1/4 հանդիպումըԹուրք պաշտպան Մերիհ Դեմիրալը, ով Եվրո-2024-ի1/8 եզրափակչի Ավստրիայի ընտրանու հետ հանդիպմանը խփած գոլից հետո ցուցադրել է Թուրքիայի՝ «Ազգայնական շարժում» կուսակցության «Գորշ գայլեր» ծայրահեղական...
12:43 04/07/2024Ֆրանսիայի հավաքականի մարզչի օգնականը խոսել է Մբապեի մարզավիճակի մասինՖրանսիան Եվրո-2014-ի 1/4-ում կհանդիպի Պորտուգալիայի հետ։
10:24 04/07/2024Գերմանացի ֆուտբոլիստների կանանց ու ընկերուհիներին արգելվել է այցելել հավաքականի ճամբարՀավաքականի գլխավոր մարզչի խիստ որոշումը

12:10 05/11/2020Аршак Корян: «Я всегда хотел играть за Армению»Аршак Корян – лучший бомбардир «Химок» в этом сезоне с тремя голами, а один из них – дальний удар в девятку ворот «Краснодара» в восьмом туре – был признан РПЛ лучшим по итогам сентября.
21:29 04/11/2020Генрих Мхитарян: Будь таким, чтобы тебя было трудно победитьПолузащитник сборной Армении и итальянской «Ромы» Генрих Мхитарян пишет: «Усердные тренировки. Будь таким, чтобы тебя было трудно победить».
20:11 04/11/2020Adidas прекратил сотрудничество с азербайджанским ФК «Карабах»Немецкая фирма Adidas направила азербайджанскому клубу «Карабах» письмо о прекращении сотрудничества в одностороннем порядке.
17:00 04/11/2020УЕФА отстранил сотрудника ФК «Карабах» от футбольной деятельностиПозднее УЕФА рассмотрит дело по существу.
11:20 03/11/2020УЕФА начал расследование в отношении заявлений сотрудника ФК «Карабах»По сообщению УЕФА, подробная информация относительно предстоящего расследования будет представлена позднее.
23:09 02/11/2020Боксер Артем Оганесян посвятил победу Армении и АрцахуВ Минске в понедельник состоялся боксерский турнир Kold Wars 2: Battle 4, пишет news.sportbox.ru. Российский боксер армянского происхождения Артем Оганесян в 10-м раунде победил техническим нокаутом...
12:17 02/11/2020«Признай Арцах!» Призыв Артура Абрахама к международному сообществуИзвестный армянский боксер Артур Абрахам призвал международное сообщество признать независимость Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
10:46 02/11/2020Мхитарян после победного матча: «Вперед, "Рома", вперед, Армения!»«Фиорентина» уступила в гостях «Роме» в рамках 7-го тура Серии А. Матч завершился со счетом 2:0 в пользу римлян. Голы в составе победителей забили Леонардо Спинаццола и Педро. Ставший автором голевой...
22:20 31/10/2020ФФА требует исключить азербайджанский клуб «Карабах» из еврокубковУЕФА – это организация, которая постоянно проводит политику неполитизации футбола, исключения ксенофобии среди членов футбольной семьи и укрепления солидарности.
21:12 31/10/2020Генрих Мхитарян: Призываем международное сообщество признать независимость Республики АрцахКапитан сборной Армении по футболу, полузащитник итальянской «Ромы» Генрих Мхитарян на своей странице в соцсети Facebook обратился к ситуации в зоне арцахско-азербайджанского конфликта, а также к...
21:27 30/10/2020С оружием в руках Родину защищает также многократный чемпион Армении по боксу Жирайр СаркисянМногократный чемпион Армении по боксу, участник Европейских игр Жирайр Саркисян в эти дни на фронте и принимает участие в отражении азербайджано-турецкой агрессии против Арцаха (НКР).
23:12 28/10/2020Турецкий футболист: Сирийские наемники собираются взорвать здания в АзербайджанеИзвестный турецкий футболист Умут Булут в своем микроблоге в Twitter пишет: «Мой старый друг Хусейн из Гянджи написал мне, что у него есть сведения, что сирийцы собираются взорвать ещё больше зданий...
21:32 27/10/2020Президент ФИФА Джанни Инфантино заразился коронавирусомПрезидент Международной федерации футбола (ФИФА) Джанни Инфантино заразился коронавирусом, сообщается на официальном сайте организации.
21:09 27/10/2020Аделия Петросян выиграла третий этап Кубка России по фигурному катанию среди девушекВыступление Аделии в произвольной программе прошло под композицию «Арцах» Ара Геворкяна.
17:08 26/10/2020Гонщик «Формулы-1» Макс Ферстаппен перечислил средства в армянский Фонд «Страхования военнослужащих»Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен финишировал третьим на Гран При Португалии. Чтобы отметить свой результат, голландский гонщик «Формулы-1» перечислил в Фонд «Страхования военнослужащих» (фонд...
15:07 26/10/2020Матч Армения - Кувейт не состоитсяФутбольная ассоциация Кувейта, учитывая обострение ситуации с пандемией Covid-19 в самой стране и за ее пределами, направила официальное письмо в Федерацию футбола Армении с просьбой отменить матч...
12:34 25/10/2020Четырехкратная чемпионка Армении по шахматам проведет сегодня благотворительный турнир в ЕреванеЧетырехкратная чемпионка Армении по шахматам, гроссмейстер Мария Геворкян на своей странице в соцсети Facebook сообщила о проведении благотворительного турнира сегодня, 25 октября.
12:46 23/10/2020УЕФА наказал азербайджанский ФК за воинское приветствиеДисциплинарное наказание в виде выговора получили 13 футболистов и 14 представителей клуба.
23:35 20/10/2020УЕФА запретил проведение матчей в Армении и Азербайджане из-за конфликта в КарабахеИсполком Союза европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) запретил проведение матчей клубов и сборных в Армении и Азербайджане из-за военных действий в Нагорном Карабахе, сообщается на официальном...
09:36 17/10/2020Аронян победил Карлсена в заключительный день шахматного супертурнира в НорвегииЧемпион мира норвежец Магнус Карлсен белыми фигурами проиграл Левону Ароняну из Армении в десятом туре шахматного турнира в Ставангере.