19:01 28/04/2024Սարգիս Ստեփանյանը Գրան պրի Աշխարհի գավաթի առաջնությունում գրավել է առաջին տեղըՊարաաթլետ Սարգիս Ստեփանյանը Մարաքեշում անցկացվող World Para Athletics Գրան պրի Աշխարհի գավաթի առաջնությունում գրավել է առաջին տեղը։ Այդ մասին հայտնում է ՀՀ հաշմանդամային սպորտի Ֆեդերացիան։ Նա գնդի...
19:18 27/04/2024Արթուր Դավթյանը Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոն էՀայաստանի սպորտային մարմնամարզության տղամարդկանց ընտրանու անդամ, Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Արթուր Դավթյանը դարձավ Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր: «Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝...
09:54 26/04/2024ԵԱ. Բռնցքամարտիկ Նարեկ Մանասյանը հաղթեց Ադրբեջանի ներկայացուցչին և դուրս եկավ եզրափակիչՀայաստանը ներկայացնող բռնցքամարտիկ Նարեկ Մանասյանը (92 կգ) հաղթել է Ադրբեջանի ներկայացուցիչ կուբացի Ալֆոնսո Լորեն Բերտոյին և դուրս եկել Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ։ «92 կգ քաշային Նարեկ Մանասյանը...
09:55 23/04/2024Հենրիխ Մխիթարյան. Անմոռանալի մրցաշրջան«Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնաբանել է միլանյան թիմի հաղթանակն Իտալիայի առաջնությունում
09:13 23/04/2024Ինտերը 20-րդ անգամ դարձավ Իտալիայի չեմպիոնԻտալական Ա Սերիայի 33-րդ տուրի շրջանակում կայացավ ««Ինտեր»-«Միլան» հանդիպումն ավարտվեց 2-1 հաշվով։ Հենրիխ Մխիթարյանի թիմը 20-րդ անգամ դարձավ Իտալիայի չեմպիոն։
18:11 22/04/2024Հայտնի են Հայաստանից Օլիմպիական խաղերին մասնակցող ծանրորդների անուններըԾանրամարտի եվրոպական ֆեդերացիան ներկայացրել է Փարիզի Օլիմպիական խաղերին մասնակցելու իրավունք ստացած ծանրորդների անունները: Եվրոպական ֆեդերացիայի ներկայացրած ցուցակով Փարիզի Օլիմպիական խաղերին...
14:40 21/04/2024Հայաստանի շախմատի պատանիների 2024 թվականի չեմպիոններն ենՀայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են. Նվարդ Հայրապետյանը դարձավ 2024 թվականի Հայաստանի մինչև 16 տարեկան աղջիկների չեմպիոն: Ալիսա Հակոբովան դարձավ փոխչեմպիոն, իսկ լավագույն եռյակը եզրափակեց Անի...
23:14 20/04/2024ԵԱ. Բռնցքամարտիկներ Գուրգեն Մադոյանն ու Նարեկ Մանասյանը հաղթանակով են մեկնարկել71 կգ քաշային Գուրգեն Մադոյանն ու 92 կգ քաշային Նարեկ Մանասյանը նույնպես հաղթանակով մեկնարկեցին Սերբիայում ընթացող Եվրոպայի Բռնցքամարտի առաջնությունում։ Մադոյանը առավելության է հասել հունգարացի Ռոմեո...
20:47 20/04/2024Սարգիս Ստեփանյանը մասնակցում է Աշխարհի պարաաթլետիկայի Գրան պրի վարկանիշային առաջնությանըՀՀ հաշմանդամային սպորտի Ֆեդերացիաի նախագահ, պարաաթլետ Սարգիս Ստեփանյանը Մարաքեշում է՝ մասնակցելու Աշխարհի պարաաթլետիկայի Գրան պրի վարկանիշային առաջնությանը։ ««Հարգելի ընկերներ, մեր անձնական մարզիչ...
18:52 20/04/2024Մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը դարձավ 2024 թվականի գավաթի խաղարկության բացարձակ հաղթողՀայաստանի մարմնամարզության հավաքականի անդամ, աշխարհի, Եվրոպայի չեմպիոն, Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Արթուր Դավթյանը դարձավ 2024 թվականի աշխարհի գավաթի խաղարկության բացարձակ հաղթող: Դոհայում...
21:14 19/04/2024Վահագն Դավթյանը նվաճեց ոսկե մեդալն ու օլիմպիական ուղեգիրՄարմնամարզիկ Վահագն Դավթյանը նվաճեց աշխարհի գավաթի խաղարկության ոսկե մեդալը եւ Փարիզի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր: Քաթարի մայրաքաղաք Դոհայում անցկացվող սպորտային մարմնամարզության աշխարհի գավաթի...
18:24 18/04/2024Խորվաթիայում կ սպասվող Եվրոպայի ձյուդոյի առաջնությանը Հայաստանը կներակայացնի 3 մարզիկԽորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբում ապրիլի 25-28-ը կանցկացվի Եվրոպայի ձյուդոյի առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ մեր երկրից տատամի կելնեն Աշիկ Անդրեյանը / 60 կգ /, Արտակ Թորոսյանը / 73 կգ / և Գոռ...
15:38 18/04/2024«Թաեքվոնդոյի» մարզիչը մարզաձևի Հայաստանի ֆեդերացիայի նախագահին ծեծի է ենթարկելԱպրիլի 14-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 12։40-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Հերացու անվան...
23:34 17/04/2024Ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական առաջնության հաղթողներըՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան հրապարակել է Հայաստանի երիտասարդական առաջնության հաղթողների ու մրցանակակիրների ցանկը։ Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական առաջնության հաղթողներն ու...
23:07 15/04/2024Էլինա Դանիելյանի մասնակցությամբ «ASVÖ Pamhagen 1» թիմը ոսկե մեդալ է նվաճել Ավստրիայի կանանց բունդեսլիգայումԳրոսմայստեր Էլինա Դանիելյանի մասնակցությամբ «ASVÖ Pamhagen 1» թիմը ոսկե մեդալ է նվաճել Ավստրիայի կանանց բունդեսլիգայում։ Այդ մասին հայտնում է ՀՇՖ-ի ֆեյսբուքյան էջը։ «ASVÖ Pamhagen 1» թիմը հաղթել է...
19:55 15/04/2024Էլմիրա Կարապետյանը կպայքարի նաև 25 մետր ատրճանակ մրցաձևումՀայաստանի հրաձգության հավաքականի անդամ Էլմիրա Կարապետյանը, ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, դարձել է Ռիո դե Ժանեյրոյում ընթացող միջազգային մրցաշարի հաղթող, որը վարկանիշային է Փարիզի Օլիմպիական խաղերի...
19:36 14/04/2024Էլմիրա Կարապետյանը դարձել է Ռիո դե Ժանեյրոյի միջազգային մրցաշարի հաղթողՀայաստանի հրաձգության հավաքականի անդամ Էլմիրա Կարապետյանը դարձել է Ռիո դե Ժանեյրոյի միջազգային մրցաշարի հաղթող: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Փարիզի Օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցաշարում Կարապետյանը...
15:32 14/04/2024Արսեն Զախարյանը խոսել է իր հայ լինելու մասինԻսպանական «Ռեալ Սոսիեդադի» և Ռուսաստանի հավաքականի 20-ամյա կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը հարցազրույւց է տվել Mundo Deportivo-ի թղթակցին։ Հարցին՝ ավելի շատ հայ է իրեն զգում, թե ռուս՝ sportmail.ru-ն...
17:40 12/04/2024UFC 300 մրցաշարից առաջ կայացել է Արման Ծառուկյանի ու Չարլզ Օլիվեյրայի հայացքների մենամարտըԽառը մենամարտերի (MMA) թեթև քաշային կարգում հանդես եկող Արման Ծառուկյանը և բրազիլացի Չարլզ Օլիվեյրան UFC 300 մրցաշարից առաջ հայացքների մենամարտ են ունեցել։ Ապրիլի 13-ի լույս 14-ի գիշերը Լաս Վեգասում...
16:43 11/04/2024Մոնտե Կառլո․ Կարեն Խաչանովը հաղթել է Մեդվեդևին և դուրս եկել քառորդ եզրափակիչԱշխարհի 17-րդ ռակետ, հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովի Մոնտե Կառլոյում (Մոնակո) ընթացող «Մասթերս» շարքի մրցաշարի երրորդ շրջանի խաղում հաղթել է աշխարհի չորրորդ ռակետ, ռուս Դանիիլ Մեդվեդևին։...

19:59 28/12/2017Artsakh President: Healthy, physically strong, educated, ambitious and patriotic youth our people’s pride and dignityA solemn ceremony of awarding with prize monies Artsakh athletes who achieved outstanding results in various national and international championships and competitions in 2017 took place in the...
11:33 27/12/2017Aronian, five others taking part in World Rapid & Blitz ChampionshipsKing Salman World Rapid and Blitz Championships 2017 kicked off on Tuesday in Riyadh, Saudi Arabia. Five of the 15 total rapid chess rounds took place yesterday in the men’s tournament in...
16:05 26/12/2017Armenian swimmers finish 2017 with fresh recordsThe International Vladimir Salnikov Cup Swimming Competition was recently held in Saint Petersburg, Russia, with three swimmers representing Armenia in the tournament.
12:11 26/12/2017Transfer news: Inter Milan in talks to sign Mkhitaryan from Manchester UnitedInter Milan have stepped up discussions over the signing of the Manchester United midfielder and Armenian national team captain Henrikh Mkhitaryan in January transfer window.
20:00 23/12/2017Armenian Men and Women Championships kick off on January 11The highest league of 78th Armenian Men Championship and the highest league of 73rd Armenian Women Championship will kick off on January 11.
13:19 23/12/2017Mkhitaryan: I hope 2018 will be a prosperous year for our country and our National TeamMidfielder of the Armenian national football team and Manchester United Henrikh Mkhitaryan has expressed his gratitude to the fans for their sincere love and support.
16:17 22/12/2017Henrikh Mkhitaryan named Armenian player of the year for eighth timeManchester United and Armenian national football team midfielder Henrikh Mkhitaryan has been named Armenia’s Footballer of the Year for the eighth time and the seventh time in a row.
11:12 22/12/2017Armenian football team maintain the 90th position in FIFA December rankingFIFA announced the updated ranking for national football teams on Thursday, with the Armenian team maintaining the 90th position as of December 2017.
18:24 21/12/2017Armenian gymnasts back with medals claimed at the 2017 Mikhail Voronin CupThe 2017 Mikhail Voronin Cup took place on December 19-20 in Moscow, Russia with two Armenian athletes claiming medals at separate apparatus on the final day of the tournament.
18:42 20/12/2017Henrikh Mkhitaryan travelled with Manchester United squad to Bristol City for EFL CupHenrikh Mkhitaryan and Paul Pogba could return to the Man Utd squad for the Carabao Cup quarter-final vs Bristol City tonight, Manchester Evening News reported.
15:33 20/12/2017Greco-Roman wrestler Artur Aleksanyan named Armenia’s Best Athlete for third consecutive yearGreco-Roman wrestler, Olympic Champion (2016) and bronze medalist (2012), a three-time World Champion (2014, 2015, 2017), and a three-time European Champion (2012, 2013, 2014) Artur Aleksanyan was...
12:38 20/12/2017Armenian gymnastics team wins bronze at int’l tournamentThe Armenian gymnasts team has claimed medals at the 24th Mikhail Voronin Cup, an international artistic gymnastics tournament hosted by Moscow, Russia.
13:42 18/12/2017Armenia’s Zaven Andriasyan finishes 12nd at the European Rapid ChampionshipThe European Blitz and Rapid Chess Championship 2017 concluded in Katowice, Poland from December 15-17, attended by 1091 players, including 92 grandmasters.
11:16 18/12/2017Turkish Besiktas reportedly interested in signing Henrikh MkhitaryanReports in Turkish media suggest the Istanbul-based Besiktas is keen to offer contract to the Manchester United midfielder and Armenian national team captain Henrikh Mkhitaryan.
17:03 16/12/2017Armenian GM Zaven Andriasyan comes 14th at the European Blitz ChampionshipThe European Blitz and Rapid Chess Championship 2017 is underway in Katowice, Poland from December 15-17, attended by 1091 players, including 92 grandmasters.
13:39 16/12/2017Armenian cyclist grabs silver at int’l championshipLeading Armenian cyclist Edgar Stepanyan has claimed a silver medal at the Troféu Internacional (International Trophy) taking place in Anadia, Portugal.
16:20 15/12/2017Two Armenian gymnasts to participate in int’l tournament in RussiaThe Armenian gymnastics team will leave for Moscow, Russia on 17 December to take part in the Mikhail Voronin Cup 2017 international tournament.
18:22 14/12/2017Voting open for the Best Armenian FootballerThe Football Federation of Armenia (FFA) announced today the start of the voting for the Best Armenian Football Player.
19:27 12/12/2017Armenia leads at the FIDE World Youth Chess Olympiad after two rounds playedArmenian Youth Chess Team (U16) tops the table at the FIDE World Youth Chess Olympiad underway in Ahmedabad, India after two rounds played.
11:29 12/12/2017Fabiano Caruana wins London Chess ClassicLondon Chess Classic, the concluding leg of the 2017 Grand Chess Tour, came to an end on Monday with Fabiano Caruana winning the tournament.