19:01 28/04/2024Սարգիս Ստեփանյանը Գրան պրի Աշխարհի գավաթի առաջնությունում գրավել է առաջին տեղըՊարաաթլետ Սարգիս Ստեփանյանը Մարաքեշում անցկացվող World Para Athletics Գրան պրի Աշխարհի գավաթի առաջնությունում գրավել է առաջին տեղը։ Այդ մասին հայտնում է ՀՀ հաշմանդամային սպորտի Ֆեդերացիան։ Նա գնդի...
19:18 27/04/2024Արթուր Դավթյանը Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոն էՀայաստանի սպորտային մարմնամարզության տղամարդկանց ընտրանու անդամ, Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Արթուր Դավթյանը դարձավ Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր: «Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝...
09:54 26/04/2024ԵԱ. Բռնցքամարտիկ Նարեկ Մանասյանը հաղթեց Ադրբեջանի ներկայացուցչին և դուրս եկավ եզրափակիչՀայաստանը ներկայացնող բռնցքամարտիկ Նարեկ Մանասյանը (92 կգ) հաղթել է Ադրբեջանի ներկայացուցիչ կուբացի Ալֆոնսո Լորեն Բերտոյին և դուրս եկել Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ։ «92 կգ քաշային Նարեկ Մանասյանը...
09:55 23/04/2024Հենրիխ Մխիթարյան. Անմոռանալի մրցաշրջան«Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնաբանել է միլանյան թիմի հաղթանակն Իտալիայի առաջնությունում
09:13 23/04/2024Ինտերը 20-րդ անգամ դարձավ Իտալիայի չեմպիոնԻտալական Ա Սերիայի 33-րդ տուրի շրջանակում կայացավ ««Ինտեր»-«Միլան» հանդիպումն ավարտվեց 2-1 հաշվով։ Հենրիխ Մխիթարյանի թիմը 20-րդ անգամ դարձավ Իտալիայի չեմպիոն։
18:11 22/04/2024Հայտնի են Հայաստանից Օլիմպիական խաղերին մասնակցող ծանրորդների անուններըԾանրամարտի եվրոպական ֆեդերացիան ներկայացրել է Փարիզի Օլիմպիական խաղերին մասնակցելու իրավունք ստացած ծանրորդների անունները: Եվրոպական ֆեդերացիայի ներկայացրած ցուցակով Փարիզի Օլիմպիական խաղերին...
14:40 21/04/2024Հայաստանի շախմատի պատանիների 2024 թվականի չեմպիոններն ենՀայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են. Նվարդ Հայրապետյանը դարձավ 2024 թվականի Հայաստանի մինչև 16 տարեկան աղջիկների չեմպիոն: Ալիսա Հակոբովան դարձավ փոխչեմպիոն, իսկ լավագույն եռյակը եզրափակեց Անի...
23:14 20/04/2024ԵԱ. Բռնցքամարտիկներ Գուրգեն Մադոյանն ու Նարեկ Մանասյանը հաղթանակով են մեկնարկել71 կգ քաշային Գուրգեն Մադոյանն ու 92 կգ քաշային Նարեկ Մանասյանը նույնպես հաղթանակով մեկնարկեցին Սերբիայում ընթացող Եվրոպայի Բռնցքամարտի առաջնությունում։ Մադոյանը առավելության է հասել հունգարացի Ռոմեո...
20:47 20/04/2024Սարգիս Ստեփանյանը մասնակցում է Աշխարհի պարաաթլետիկայի Գրան պրի վարկանիշային առաջնությանըՀՀ հաշմանդամային սպորտի Ֆեդերացիաի նախագահ, պարաաթլետ Սարգիս Ստեփանյանը Մարաքեշում է՝ մասնակցելու Աշխարհի պարաաթլետիկայի Գրան պրի վարկանիշային առաջնությանը։ ««Հարգելի ընկերներ, մեր անձնական մարզիչ...
18:52 20/04/2024Մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը դարձավ 2024 թվականի գավաթի խաղարկության բացարձակ հաղթողՀայաստանի մարմնամարզության հավաքականի անդամ, աշխարհի, Եվրոպայի չեմպիոն, Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Արթուր Դավթյանը դարձավ 2024 թվականի աշխարհի գավաթի խաղարկության բացարձակ հաղթող: Դոհայում...
21:14 19/04/2024Վահագն Դավթյանը նվաճեց ոսկե մեդալն ու օլիմպիական ուղեգիրՄարմնամարզիկ Վահագն Դավթյանը նվաճեց աշխարհի գավաթի խաղարկության ոսկե մեդալը եւ Փարիզի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր: Քաթարի մայրաքաղաք Դոհայում անցկացվող սպորտային մարմնամարզության աշխարհի գավաթի...
18:24 18/04/2024Խորվաթիայում կ սպասվող Եվրոպայի ձյուդոյի առաջնությանը Հայաստանը կներակայացնի 3 մարզիկԽորվաթիայի մայրաքաղաք Զագրեբում ապրիլի 25-28-ը կանցկացվի Եվրոպայի ձյուդոյի առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ մեր երկրից տատամի կելնեն Աշիկ Անդրեյանը / 60 կգ /, Արտակ Թորոսյանը / 73 կգ / և Գոռ...
15:38 18/04/2024«Թաեքվոնդոյի» մարզիչը մարզաձևի Հայաստանի ֆեդերացիայի նախագահին ծեծի է ենթարկելԱպրիլի 14-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 12։40-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Հերացու անվան...
23:34 17/04/2024Ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական առաջնության հաղթողներըՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան հրապարակել է Հայաստանի երիտասարդական առաջնության հաղթողների ու մրցանակակիրների ցանկը։ Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական առաջնության հաղթողներն ու...
23:07 15/04/2024Էլինա Դանիելյանի մասնակցությամբ «ASVÖ Pamhagen 1» թիմը ոսկե մեդալ է նվաճել Ավստրիայի կանանց բունդեսլիգայումԳրոսմայստեր Էլինա Դանիելյանի մասնակցությամբ «ASVÖ Pamhagen 1» թիմը ոսկե մեդալ է նվաճել Ավստրիայի կանանց բունդեսլիգայում։ Այդ մասին հայտնում է ՀՇՖ-ի ֆեյսբուքյան էջը։ «ASVÖ Pamhagen 1» թիմը հաղթել է...
19:55 15/04/2024Էլմիրա Կարապետյանը կպայքարի նաև 25 մետր ատրճանակ մրցաձևումՀայաստանի հրաձգության հավաքականի անդամ Էլմիրա Կարապետյանը, ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, դարձել է Ռիո դե Ժանեյրոյում ընթացող միջազգային մրցաշարի հաղթող, որը վարկանիշային է Փարիզի Օլիմպիական խաղերի...
19:36 14/04/2024Էլմիրա Կարապետյանը դարձել է Ռիո դե Ժանեյրոյի միջազգային մրցաշարի հաղթողՀայաստանի հրաձգության հավաքականի անդամ Էլմիրա Կարապետյանը դարձել է Ռիո դե Ժանեյրոյի միջազգային մրցաշարի հաղթող: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Փարիզի Օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցաշարում Կարապետյանը...
15:32 14/04/2024Արսեն Զախարյանը խոսել է իր հայ լինելու մասինԻսպանական «Ռեալ Սոսիեդադի» և Ռուսաստանի հավաքականի 20-ամյա կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը հարցազրույւց է տվել Mundo Deportivo-ի թղթակցին։ Հարցին՝ ավելի շատ հայ է իրեն զգում, թե ռուս՝ sportmail.ru-ն...
17:40 12/04/2024UFC 300 մրցաշարից առաջ կայացել է Արման Ծառուկյանի ու Չարլզ Օլիվեյրայի հայացքների մենամարտըԽառը մենամարտերի (MMA) թեթև քաշային կարգում հանդես եկող Արման Ծառուկյանը և բրազիլացի Չարլզ Օլիվեյրան UFC 300 մրցաշարից առաջ հայացքների մենամարտ են ունեցել։ Ապրիլի 13-ի լույս 14-ի գիշերը Լաս Վեգասում...
16:43 11/04/2024Մոնտե Կառլո․ Կարեն Խաչանովը հաղթել է Մեդվեդևին և դուրս եկել քառորդ եզրափակիչԱշխարհի 17-րդ ռակետ, հայազգի ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովի Մոնտե Կառլոյում (Մոնակո) ընթացող «Մասթերս» շարքի մրցաշարի երրորդ շրջանի խաղում հաղթել է աշխարհի չորրորդ ռակետ, ռուս Դանիիլ Մեդվեդևին։...

14:30 07/05/2020Генрих Мхитарян – «Арсеналу»: Мое время в Лондоне закончилось«Мое время в Лондоне закончилось. Надеюсь, вы договоритесь с «Ромой», я хочу остаться», – приводит сообщение Мхитаряна в Англию Corriere dello Sport.
13:30 07/05/2020Армянский гроссмейстер Левон Аронян стал игроком дня на Онлайн Кубке Наций6 мая на сайте Chess.com были сыграны очередные туры Онлайн Кубка Наций.
10:29 06/05/2020Из-за коронавируса рынок футбольных трансферов рискует просесть на €10 миллиардовЛучшие европейские футбольные клубы собираются сократить расходы на фоне пандемии коронавируса.
14:23 05/05/2020Александр Карапетян: «Позвал Генриха Мхитаряна в «Сочи». Он ответил, что у нас и так сильная команда»Нападающий «Сочи» Александр Карапетян рассказал об отношениях с армянским хавбеком «Ромы» Генрихом Мхитаряном.
12:50 05/05/2020Криштиану Роналду вернулся в Турин и отправился на карантинНапомним, что футболист сборной Португалии после приостановки чемпионата Италии из-за пандемии коронавируса улетел к себе на родину.
19:29 04/05/2020Лондонский «Арсенал» готов расстаться с Генрихом МхитаряномОжидается, что боссы "канониров" намерены расстаться сразу с шестью игроками.
19:00 04/05/2020Левон Аронян сыграет за сборную ЕвропыС 5 по 10 мая ФИДЕ и сайт Chess.com проведут крупный командный турнир - Онлайн Кубок наций.
15:27 04/05/2020Роналду не может вылететь с Мадейры в Турин и присоединиться к «Ювентусу»Самолёт не может вылететь из-за ограничений на полёты, введённых испанским правительством из-за карантина, вызванного пандемией коронавируса.
10:09 02/05/2020Великие боксеры мира записали видеообращение к врачам, борющимся с коронавирусомСтоль сильной группы поддержки у врачей еще не было.
18:54 01/05/2020«Рома» предложила «Арсеналу» за Генриха Мхитаряна игрока сборной Турции«Рома» ищет пути для продолжения сотрудничества с Генрихом Мхитаряном, права на которого принадлежат «Арсеналу».
15:42 01/05/2020Организаторы этапа «Формулы-1» в Венгрии подтвердили: гоночные заезды пройдут без зрителейГран-при Венгрии должен пройти с 31 июля по 2 августа.
10:35 30/04/2020Итальянский футбол может потерять около €800 миллионов из-за пандемии коронавирусаПо словам Президента федерации футбола Италии (FIGC) Габриэле Гравины, досрочно прерывать первенство страны нельзя, так как это приведет к огромным финансовым потрясениям.
10:17 29/04/2020Список лучших футболистов XXI века возглавил МессиВторое место занял португальский форвард итальянского "Ювентуса" Криштиану Роналду.
20:00 25/04/2020Заразившийся коронавирусом 23-летний футболист «Монпелье» помещен в искусственную кому«Я думаю, заражение произошло при смене больниц. Сейчас его состояние оценивается как стабильное, оно не ухудшилось и не улучшилось», – добавил агент.
18:14 25/04/2020В Германии предлагают запретить футболистам праздновать голыСогласно первому, все игроки должны находиться на поле в масках, а также отказаться от контакта друг с другом в неигровых эпизодах. Например, во время празднования голов.
20:22 23/04/2020Генрих Мхитарян поблагодарил медработников за их большой труд: видеоПо его словам, врачи выполняют большой труд, спасая каждый день человеческие жизни.
18:08 23/04/2020Футболисты «Пюника» возобновили тренировкиФК «Пюник» сегодня возобновил тренировки. «Сегодня наша команда возобновила тренировки. Конечно, соблюдая социальную дистанцию», – говорится на странице ФК в соцсети Facebook.
14:49 22/04/2020ВОЗ рекомендовала УЕФА отменить международные турниры до конца 2021 года - СМИПо данным источника, такая рекомендация была озвучена в ходе видеоконференции с участием УЕФА и ведущих европейских клубов 16 апреля.
20:22 20/04/2020Генрих Мхитарян: Просто в «Роме» мне больше доверяютАрмянский полузащитник «Ромы» Генрих Мхитарян сравнил чемпионат Италии с другими лигами, где он играл.
18:33 20/04/2020Ушел из жизни гроссмейстер Арсен ЕгиазарянФедерация шахмат Армении приносит глубокие соболезнования семье Арсена Егиазаряна.