13:04 11/04/2024«Առաջարկեցին 300 հազար դոլարով պարտվել Ադրբերջանում». Իտալացի ըմբիշի սկանդալային հայտարարությունըԻտալացի առաջատար ըմբիշ Ֆրենկ Չամիսոն սկանդալային հայտարարություն է արել՝ մեղադրելով Ադրբեջանին առաջարկած կոռուպցիոն գործարքի ու այլնի մասին։ Repubblica-ի հետ հարցազրույցում իտալացի ազատ ոճի ըմբիշ...
10:00 11/04/2024Մոնտե Կառլո․ Խաչանովը դուրս է եկել երրորդ շրջանԱշխարհի 17-րդ ռակետ Կարեն Խաչանովն Մոնտե Կառլոյում ընթացող «Մաստերս» շարքի մրցաշարի երկրորդ շրջանի խաղում հաղթել է աշխարհի 22-րդ ռակետ արգենտինացի Ֆրանցիսկո Չերունդոլոյին։ Հանդիպումն ավարտվել է...
17:05 10/04/2024Սիմոնյան. Պետք չէ քննադատել Արսեն Զախարյանին Ռուսաստանի հավաքականում խաղալու որոշման համար«Արսենը հայ է, ինքն էլ չի թաքցնում դա, բայց նա Ռուսաստանում է մեծացել, այստեղ է ստացել ֆուտբոլային կրթություն։ Պետք չէ նրան քննադատել Ռուսաստանի հավաքանում հանդես գալու որոշման համար»,-...
10:23 09/04/2024«Ինտերը» հաղթել է «Ուդինեզեին», Մխիթարյանը մեկնարկային կազմում է եղել«Աշխատանքն արված է այս երեկոյի համար: Բարի գիշեր, հաղթողներ»,- գրել է Մխիթարյանը։
20:20 06/04/2024Սպերցյանը՝ դուբլի հեղինակԱյսօր կայացել է Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի 23-րդ տուրի հանդիպումը, որում մրցել են Նիժնի Նովգորոդի «Պարին» ու «Կրասնոդարը»: Հանդիպումն ավարտվել է 4:3 հաշվով՝ «Կրանսոդարի» հաղթանակով: Հանդիպման...
14:57 06/04/2024Խորեն Բայրամյան. Ես սիրում եմ Հայաստանը և ցանկանում եմ խաղալ իմ թիմում«Պետրակովի հետ թյուրըմբռնո՞ւմը և իմ ապագան Հայաստանի հավաքականո/ւմ. նա մարզիչն է, ես՝ խաղացողը։ Ինքն է որոշում, թե ում են կանչում, ում ոչ»,- «РБ Спорт»-ի հետ զրույցում ասել է «Ռոստովի» կիսապաշտպան...
13:52 06/04/2024Գագիկ Ծառուկյան. Մեր մարզիկների վերջին շրջանի հաղթանակներն այսօր շատ են պետք մեր երկրինՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը շնորհավորական խոսք է հղել մարզաշխարհի ներկայացուցիչներին Սպորտի միջազգային օրվա առթիվ.
22:45 05/04/2024Հայաստանի սամբոյի հավաքականը մեդալային հաշվարկում 5-րդն էՀայաստանի Սամբոյի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Երևանում ավարտվեց սամբոյի Աշխարհի Գավաթի խաղարկությունը։ Մրցումային երկրորդ օրը հայ մարզիկներից արծաթե մեդալակիր է դարձել 98 կգ քաշային Արման Ավանեսյանը,...
20:49 05/04/2024Հայաստանի հավաքականի բասկետբոլիստը վիրահատվել էՀայաստանի բասկետբոլի ազգային հավաքականի խաղացող Մականի Ուայթսայդ Քրքորյանը Երևանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում ենթարկվել է ծնկի խաչաձև կապանների վիրահատության, որն անցել է բարեհաջող,...
19:56 05/04/2024Արցախցի սամբիստ Արման Ավանեսյանն՝ աշխարհի գավաթի արծաթե մեդալակիրԵրևանում ընթացող սամբոյի աշխարհի գավաթի խաղարկության մրցումային երկրորդ և վերջին օրը Հայաստանը եզրափակչի մեկ մասնակից է ունեցել: 98 կգ քաշայինների պայքարում Եվրոպայի չեմպիոն, աշխարհի առաջնության...
20:38 04/04/2024Երևանում մեկնարկել է սամբոյի Աշխարհի գավաթի խաղարկությունըՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության, Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի և գործընկեր կառույցների աջակցությամբ այսօր տրվել է սամբոյի Աշխարհի գավաթի խաղարկության պաշտոնական մեկնարկը։...
18:08 04/04/2024Սենա գետում Փարիզի օլիմպիական խաղերի բացման արարողության փորձը չեղարկվել էՓարիզի օլիմպիական խաղերի բացման արարողության փորձը Սենա գետում, որը նախատեսված էր ապրիլի 8-ին, չեղարկվել է: Պատճառն այն է, որ ջրի մակարդակը բարձրացել է: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Le...
20:41 03/04/2024Ռոնալդուի մահճակալը բարեգործական աճուրդի կհանվիՍլովենիայի հյուրանոցներից մեկը որոշել է բարեգործական աճուրդի հանել մահճակալը, որի վրա քնել է Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Daily...
12:13 03/04/2024Բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը մեկնել է ԽորվաթիաԱյնտեղ կայանալու է Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունը
19:07 02/04/2024Մխիթարյանը ֆանտաստիկ մարդ է և հիանալի ֆուտբոլիստ․ «Ինտերի» գլխավոր մարզչի օգնական«Ինտերի» գլխավոր մարզչի օգնական Մասիմիլիանո Ֆարիսը խոսել է թիմի հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի խաղի մասին։ «Մխիթարյանը ֆանտաստիկ մարդ է և հիանալի ֆուտբոլիստ, դա մեզ դուր է գալիս։ Հաճելի է տեսնել,...
13:38 02/04/2024Հաղթանակից հետո Մխիթարյանն իր մարզաշապիկը նվիրել է Հայաստանի դրոշով երկրպագուինԻտալիայի առաջնության 30-րդ տուրի «Ինտեր»-«Էմպոլի» խաղից հետո մարզադաշտից հեռացած վերջին ֆուտբոլիստը եղել է «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան, Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաqականի նախկին ավագ Հենրիխ...
11:43 01/04/2024Զախարյանի գոլային փոխանցումը օգնել է «Ռեալ Սոսյեդադին» հաղթել «Ալավեսին»Իսպանիայի առաջնության 30-րդ տուրի խաղում «Ռեալ Սոսյեդադը» հաղթել է «Ալավեսին»՝ 1-0։ Հաղթական գոլը խփել է Ջոն Պաչեկոն՝ Արսեն Զախարյանի փոխանցումից հետո։ Զախարյանի համար սա «Ռեալ Սոսյեդադում» երրորդ...
09:59 01/04/2024ՖԻԴԵ-ի դասակարգման նոր աղյուսակում Հայաստանն ընդհանուր առմամբ ունի 7 ներկայացուցիչՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան` ՖԻԴԵ-ն, հրապարակել է ապրիլ ամսվա դասակարգման աղյուսակը: Հայաստանն ունի 7 ներկայացուցիչ։ Տղամարդկանց դասակարգման աղյուսակում Հայաստանն ունի 3 ներկայացուցիչ.
11:12 30/03/2024Նեյմարը խնդրել է ակումբին բաց թողնել իրեն «Բարսելոնա»«Ալ-Հիլալի» բրազիլացի հարձակվող Նեյմարը խնդրել է ակումբին իրեն վարձակալությամբ տալ «Բարսելոնային»: Այս մասին հայտնում է Sport.es-ը։ Գազետա.ռու-ն գրում է, որ հրատարակության համաձայն՝ բրազիլացին ծնկի...

16:30 11/12/2017Aronian to face Carlsen at final round of London Chess ClassicArmenian chess grandmaster Levon Aronian drew with Michael Adams (England) at round eight of London Chess Classic, the concluding leg of the 2017 Grand Chess Tour.
10:26 11/12/2017Gabriel Sargsyan named winner of the Chess Classic FIDE OpenThe Chess Classic FIDE OPEN ended in London, United Kingdom where three players finished with 7,5 points each.
16:51 09/12/2017Armenia’s Hrant Melkumyan nearing win at Chess Classic FIDE OpenArmenian grandmaster Hrant Melkumyan solely leads the Chess Classic FIDE OPEN underway in London, United Kingdom.
14:50 09/12/2017London Chess Classic: Aronian makes another drawArmenian chess grandmaster Levon Aronian drew with Wesley So of the United States at round six of London Chess Classic, the concluding leg of the 2017 Grand Chess Tour.
12:53 08/12/2017Grandmaster Hrant Melkumyan solely leads Chess Classic FIDE OpenArmenian grandmaster Hrant Melkumyan solely leads the Chess Classic FIDE OPEN underway in London, United Kingdom.
11:24 06/12/2017Russia banned from 2018 Winter Olympics in PyeongChangThe International Olympic Committee (IOC) has ruled to suspend the membership of the Russian Olympic Committee (ROC) and to bar the country’s national team from the 2018 Winter Olympics in...
11:27 05/12/2017London Chess Classic: Peace maintainsAfter three rounds, it has been 100% draws at London Chess Classic, the concluding leg of the 2017 Grand Chess Tour, the National Olympic Committee said.
11:04 04/12/2017London Chess Classic: Aronian to face Karjakin in round threeRound two of the London Chess Classic, the concluding leg of the 2017 Grand Chess Tour, also ended with five draws, the National Olympic Committee said.
13:35 02/12/2017London Chess Classic: Aronian, all others draw first roundLondon Chess Classic, the concluding leg of the 2017 Grand Chess Tour, kicked off in London on Friday.
19:34 01/12/2017Tigran Petrosian wins bronze at Tsaghkadzor Open int’l chess tourneyTsaghkadzor Open international chess tournament has come to its end. Collecting a total of 7 points out of 9, Vitaly Bernandsky of Ukraine became the winner of the main Group A (69 participants) of...
15:33 01/12/2017Armenia’s Aronian maintains 2nd position in latest FIDE RankingsThe World Chess Federation (FIDE) has published FIDE Rating List as of December 1, 2017. World Champion Magnus Carlsen (2837) continues to lead the Top Players List, followed by Armenian GM Levon...
20:11 30/11/2017Representatives of Ukraine and Croatia lead the Tsaghkadzor OpenThe Tsaghkadzor Open international chess tournament is nearing the end. The National Olympic Committee reports, Vitaly Bernandsky of Ukraine and Marin Bosiočić of Croatia lead the main Group A with...
17:26 30/11/2017Levon Aronian to play at the 9th London Chess ClassicArmenian grandmaster Levon Aronian will take part in the 9th London Chess Classi, which kicks off at the DeepMind Google HQ on 1 December 2017 and continues at the Olympia Conference Centre from 3 to...
17:22 30/11/2017Armenian Taekwondoists to compete in TbilisiThe members of the Armenian Taekwondo junior team led by Vice President of the Taekwondo Federation and Executive Director will leave for Tbilisi to take part in the Taekwondo U17 international...
10:44 30/11/2017Young Armenian swimmers start with victories at Iran int’l championshipThe International Junior Swimming Championship has kicked off in Tehran, Iran in participation of athletes from Iran, Armenia, Turkey, Syria, Iraq and Azerbaijan.
18:38 28/11/2017Tigran Petrosyan comes the 3rd at Tsaghkadzor Open after five rounds playedFive rounds of the Tsaghkadzor Open international chess tournament underway in Armenian resort town Tsaghkadzor concluded.
10:54 28/11/2017Armenian team leading Group B of FIBA EuroBasket 2021 Pre-QualifiersWith a total of three points the Armenian national basketball team is leading Group B of the First Round of the FIBA EuroBasket 2021 Pre-Qualifiers.
17:10 25/11/2017Armenian arm-wrestlers return home with medalsThree Armenian arm-wrestlers claimed medals at the Arm-wrestling World Cup for Disabled 2017 held in Rumia, Poland.
15:46 25/11/2017Armenia’s Aronian tops the tables ahead of the final round at FIDE Grand Prix 2017The FIDE Grand Prix 2017 series are concluding in Palma de Mallorca, Spain with one remaining round to be played today.
12:09 24/11/2017Armenia’s Aronian close to winning FIDE Grand Prix 2017Armenia chess grandmaster Levon Aronian continues to solely lead the final stage of the FIDE Grand Prix 2017 series taking place in Palma de Mallorca, Spain.