13:04 11/04/2024«Առաջարկեցին 300 հազար դոլարով պարտվել Ադրբերջանում». Իտալացի ըմբիշի սկանդալային հայտարարությունըԻտալացի առաջատար ըմբիշ Ֆրենկ Չամիսոն սկանդալային հայտարարություն է արել՝ մեղադրելով Ադրբեջանին առաջարկած կոռուպցիոն գործարքի ու այլնի մասին։ Repubblica-ի հետ հարցազրույցում իտալացի ազատ ոճի ըմբիշ...
10:00 11/04/2024Մոնտե Կառլո․ Խաչանովը դուրս է եկել երրորդ շրջանԱշխարհի 17-րդ ռակետ Կարեն Խաչանովն Մոնտե Կառլոյում ընթացող «Մաստերս» շարքի մրցաշարի երկրորդ շրջանի խաղում հաղթել է աշխարհի 22-րդ ռակետ արգենտինացի Ֆրանցիսկո Չերունդոլոյին։ Հանդիպումն ավարտվել է...
17:05 10/04/2024Սիմոնյան. Պետք չէ քննադատել Արսեն Զախարյանին Ռուսաստանի հավաքականում խաղալու որոշման համար«Արսենը հայ է, ինքն էլ չի թաքցնում դա, բայց նա Ռուսաստանում է մեծացել, այստեղ է ստացել ֆուտբոլային կրթություն։ Պետք չէ նրան քննադատել Ռուսաստանի հավաքանում հանդես գալու որոշման համար»,-...
10:23 09/04/2024«Ինտերը» հաղթել է «Ուդինեզեին», Մխիթարյանը մեկնարկային կազմում է եղել«Աշխատանքն արված է այս երեկոյի համար: Բարի գիշեր, հաղթողներ»,- գրել է Մխիթարյանը։
20:20 06/04/2024Սպերցյանը՝ դուբլի հեղինակԱյսօր կայացել է Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի 23-րդ տուրի հանդիպումը, որում մրցել են Նիժնի Նովգորոդի «Պարին» ու «Կրասնոդարը»: Հանդիպումն ավարտվել է 4:3 հաշվով՝ «Կրանսոդարի» հաղթանակով: Հանդիպման...
14:57 06/04/2024Խորեն Բայրամյան. Ես սիրում եմ Հայաստանը և ցանկանում եմ խաղալ իմ թիմում«Պետրակովի հետ թյուրըմբռնո՞ւմը և իմ ապագան Հայաստանի հավաքականո/ւմ. նա մարզիչն է, ես՝ խաղացողը։ Ինքն է որոշում, թե ում են կանչում, ում ոչ»,- «РБ Спорт»-ի հետ զրույցում ասել է «Ռոստովի» կիսապաշտպան...
13:52 06/04/2024Գագիկ Ծառուկյան. Մեր մարզիկների վերջին շրջանի հաղթանակներն այսօր շատ են պետք մեր երկրինՀայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը շնորհավորական խոսք է հղել մարզաշխարհի ներկայացուցիչներին Սպորտի միջազգային օրվա առթիվ.
22:45 05/04/2024Հայաստանի սամբոյի հավաքականը մեդալային հաշվարկում 5-րդն էՀայաստանի Սամբոյի ֆեդերացիայից հայտնում են. «Երևանում ավարտվեց սամբոյի Աշխարհի Գավաթի խաղարկությունը։ Մրցումային երկրորդ օրը հայ մարզիկներից արծաթե մեդալակիր է դարձել 98 կգ քաշային Արման Ավանեսյանը,...
20:49 05/04/2024Հայաստանի հավաքականի բասկետբոլիստը վիրահատվել էՀայաստանի բասկետբոլի ազգային հավաքականի խաղացող Մականի Ուայթսայդ Քրքորյանը Երևանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում ենթարկվել է ծնկի խաչաձև կապանների վիրահատության, որն անցել է բարեհաջող,...
19:56 05/04/2024Արցախցի սամբիստ Արման Ավանեսյանն՝ աշխարհի գավաթի արծաթե մեդալակիրԵրևանում ընթացող սամբոյի աշխարհի գավաթի խաղարկության մրցումային երկրորդ և վերջին օրը Հայաստանը եզրափակչի մեկ մասնակից է ունեցել: 98 կգ քաշայինների պայքարում Եվրոպայի չեմպիոն, աշխարհի առաջնության...
20:38 04/04/2024Երևանում մեկնարկել է սամբոյի Աշխարհի գավաթի խաղարկությունըՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության, Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի և գործընկեր կառույցների աջակցությամբ այսօր տրվել է սամբոյի Աշխարհի գավաթի խաղարկության պաշտոնական մեկնարկը։...
18:08 04/04/2024Սենա գետում Փարիզի օլիմպիական խաղերի բացման արարողության փորձը չեղարկվել էՓարիզի օլիմպիական խաղերի բացման արարողության փորձը Սենա գետում, որը նախատեսված էր ապրիլի 8-ին, չեղարկվել է: Պատճառն այն է, որ ջրի մակարդակը բարձրացել է: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Le...
20:41 03/04/2024Ռոնալդուի մահճակալը բարեգործական աճուրդի կհանվիՍլովենիայի հյուրանոցներից մեկը որոշել է բարեգործական աճուրդի հանել մահճակալը, որի վրա քնել է Պորտուգալիայի հավաքականի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Daily...
12:13 03/04/2024Բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը մեկնել է ԽորվաթիաԱյնտեղ կայանալու է Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունը
19:07 02/04/2024Մխիթարյանը ֆանտաստիկ մարդ է և հիանալի ֆուտբոլիստ․ «Ինտերի» գլխավոր մարզչի օգնական«Ինտերի» գլխավոր մարզչի օգնական Մասիմիլիանո Ֆարիսը խոսել է թիմի հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի խաղի մասին։ «Մխիթարյանը ֆանտաստիկ մարդ է և հիանալի ֆուտբոլիստ, դա մեզ դուր է գալիս։ Հաճելի է տեսնել,...
13:38 02/04/2024Հաղթանակից հետո Մխիթարյանն իր մարզաշապիկը նվիրել է Հայաստանի դրոշով երկրպագուինԻտալիայի առաջնության 30-րդ տուրի «Ինտեր»-«Էմպոլի» խաղից հետո մարզադաշտից հեռացած վերջին ֆուտբոլիստը եղել է «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան, Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաqականի նախկին ավագ Հենրիխ...
11:43 01/04/2024Զախարյանի գոլային փոխանցումը օգնել է «Ռեալ Սոսյեդադին» հաղթել «Ալավեսին»Իսպանիայի առաջնության 30-րդ տուրի խաղում «Ռեալ Սոսյեդադը» հաղթել է «Ալավեսին»՝ 1-0։ Հաղթական գոլը խփել է Ջոն Պաչեկոն՝ Արսեն Զախարյանի փոխանցումից հետո։ Զախարյանի համար սա «Ռեալ Սոսյեդադում» երրորդ...
09:59 01/04/2024ՖԻԴԵ-ի դասակարգման նոր աղյուսակում Հայաստանն ընդհանուր առմամբ ունի 7 ներկայացուցիչՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան` ՖԻԴԵ-ն, հրապարակել է ապրիլ ամսվա դասակարգման աղյուսակը: Հայաստանն ունի 7 ներկայացուցիչ։ Տղամարդկանց դասակարգման աղյուսակում Հայաստանն ունի 3 ներկայացուցիչ.
11:12 30/03/2024Նեյմարը խնդրել է ակումբին բաց թողնել իրեն «Բարսելոնա»«Ալ-Հիլալի» բրազիլացի հարձակվող Նեյմարը խնդրել է ակումբին իրեն վարձակալությամբ տալ «Բարսելոնային»: Այս մասին հայտնում է Sport.es-ը։ Գազետա.ռու-ն գրում է, որ հրատարակության համաձայն՝ բրազիլացին ծնկի...

11:49 20/04/2020Футболисты и тренеры итальянской «Ромы» отказались от зарплаты за 4 месяцаТренерский штаб итальянского футбольного клуба «Рома» во главе с португальцем Паулу Фонсекой, а также игроки первой команды отказались от четырехмесячной зарплаты – за март, апрель, май и июнь,...
12:30 17/04/2020«Грапарак»: Помощник Авиняна выставлен из комендатурыГазета «Грапарак» пишет, что вице-премьер, комендант Тигран Авинян вызвал из Дубая своего бывшего помощника Геворка Мурадяна, чтобы он помог организовать деятельность комендатуры.
10:56 16/04/2020Генрих Мхитарян рассказал о своей жизни в Риме и о том, как так быстро выучил итальянскийПолузащитник сборной Армении и итальянской «Ромы» Генрих Мхитарян стал героем выпуска программы «Евротур» (на телеканале «Матч ТВ») от 15 апреля.
14:07 14/04/2020«Реал» хочет купить нападающего «Ливерпуля» МанеДо паузы в текущем сезоне Мане провел 38 матчей во всех турнирах за «Ливерпуль», забил 18 мячей и отдал 12 результативных передач.
13:58 13/04/2020«Я не мешок картошки»: полузащитник «Барселоны» Ракитич о своем будущемПо его словам, он сам в состоянии определиться с местом продолжения спортивной карьеры.
13:55 13/04/2020В «Арарате» прокомментировали слухи об отставке главного тренера Игоря КолывановаСпециалист пользуется доверием всего клуба и продолжит работу в «Арарате», говорится в официальном заявлении команды.
19:12 11/04/2020РФС уведомил УЕФА о готовности Санкт-Петербурга принять матчи чемпионата Европы в 2021 годуРоссийский футбольный союз (РФС) уведомил Союз европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) о готовности Санкт-Петербурга провести матчи перенесенного чемпионата Европы по футболу, сообщает «Газета.Ру».
18:38 11/04/2020Из-за отмены Кубка чемпионов «Реал» и «Барселона» потеряют по €18 млнСтали известны потери, которые понесут клубы из-за отмены Международного кубка чемпионов, сообщает «Газета.Ру» со ссылкой на Marca.
11:29 11/04/2020Из-за коронавируса отменили Международный кубок чемпионовВ заявлении в Twitter-аккаунте соревнования говорится, что отмена связана с неблагоприятно развивающейся эпидемиологической ситуацией в мире.
11:04 09/04/2020Итальянский футбольный клуб Интер нацелился на трансфер МессиМиланцы прорабатывают варианты с возможным приобретением 32-летнего футболиста.
13:44 07/04/2020«Любим такое»: Карен Хачанов показал, как тренируется дома вместе с маленьким сыном15-я ракетка мира поддерживает форму, выполняя упражнения дома вместе с маленьким сыном.
19:41 06/04/2020Роналду на карантине запустил новый интернет-челленджФорвард «Ювентуса» опубликовал в интернете видео, в котором показал, как он тренирует свой пресс.
18:54 03/04/2020Самолет Лионеля Месси вынужден был совершить экстренную посадку в аэропорту Брюсселя из-за неисправностиЗвезда мирового футбола персонализировал летательный аппарат за 13,7 млн евро в 2018 году.
19:57 01/04/2020Турнир Уимблдон отменили из-за коронавирусаЭто произошло впервые со времен Второй мировой войны.
10:00 01/04/2020УЕФА рассматривает три варианта возобновления чемпионатовПо информации издания, первым вариантом рассматривается май, однако он маловероятен...
19:31 28/03/2020Лукашенко: Лучше умереть стоя, чем жить на коленях«Самое лучшее здоровье! Лучше, чем спорт, особенно лед (ничего нет. - Прим. БЕЛТА). Антивирусное лекарство, самое настоящее», - сказал он.
18:54 28/03/2020Противоречивые заявления Федерации бокса и Армянской Национальной федерации по боксуСегодня Федерация бокса Армении распространила заявление, в котором, в частности, сообщила, что у одного из членов сборной Армении по боксу, который участвовал в олимпийском рейтинговом турнире в...
17:11 28/03/2020Вести: Футболисты «Ювентуса» согласились на понижение зарплаты в период пандемии коронавирусаЗарплата Криштиану Роналду уменьшится на 4 миллиона евро.
12:32 28/03/2020У члена сборной Армении по боксу подтвердили коронавирусУ одного из членов сборной Армении по боксу, который участвовал в олимпийском рейтинговом турнире в Лондоне, подтвержден коронавирус.
10:30 27/03/2020Генрих Мхитарян призвал оставаться дома: видеоГ. Мхитарян рассказал также, что сейчас он занимается индивидуальными тренировками дома, проводит больше времени с семьей, смотрит фильмы и сериалы.