18:09 17/10/2023Բասկետբոլի կանանց ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնում է նշանակվել Թադե ՄարտիրոսյանըՀայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան հայտնում է, որ կանանց ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնում է նշանակվել Թադե Մարտիրոսյանը: Մարտիրոսյանն արդեն երկար տարիներ մարզչական գործունեություն է ծավալում...
14:12 17/10/2023Գևորգ Ղազարյանը որդու հետ լուսանկարներ է հրապարակելԿարիերան ավարտելու մասին վերջերս հայտարարած ֆուտբոլիստ Գևորգ Ղազարյանը որդու հետ լուսանկարների շարք է հրապարակել։ Լուսանկարներն արվել են մարզադաշտում։
12:36 17/10/2023Հրապարակվել է Հայաստանի հավաքականի հայտացուցակը՝ Հյուսիսային Մակեդոնիայի դեմ խաղումՀոկտեմբերի 17-ին՝ ժամը 17:00-ին Հյուսիսային Մակեդոնիա-Հայաստան ընկերական հանդիպմանն ընդառաջ ՀՖՖ-ն հրապարակել է մեր ընտրանու վերջնական հայտացուցակը։ Հիշեցնենք, որ Հայաստանի ազգային հավաքականը երեկ...
12:23 17/10/202310 տարվա դադարից հետո Երևանում անցկացվել է «Հայկի նետեր» նետաձգության միջազգային մրցաշարըՀոկտեմբերի 10-16-ը Երևանում անցկացվել է «Հայկի նետեր» նետաձգության միջազգային մրցաշարը, որին տարբեր տարիքային խմբերում Հայաստանից, Վրաստանից, Ղազախստանից և Արաբական Միացյալ էմիրություններից շուրջ 80...
20:00 16/10/2023Կարծում եմ՝ տղաները հասկանում են այս խաղի կարևորությունը․ ՊետրակովՀոկտեմբերի 17-ին մակեդոնական Ստրումիցա քաղաքում կայանալիք Հյուսիսային Մակեդոնիա-Հայաստան ընկերական հանդիպումից առաջ տեղի ունեցավ մեր ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովի մամուլի ասուլիսը։...
18:44 16/10/2023Օլիմպիական շարժումը մարդու իրավունքները հարգելու հանձնառություն է պահանջում․ ՄՕԿ-ի նախագահՄումբայում ընթացող ՄՕԿ-ի 141-րդ նստաշրջանում կատարվել են կանոնադրական փոփոխություններ: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ նոր ձևակերպումը հետևյալն է՝ օլիմպիզմը կյանքի փիլիսոփայություն է, որը բարձրացնում և...
16:55 16/10/20231 ոսկե, 1 արծաթե և 4 բրոնզե մեդալ՝ բռնցքամարտի Եվրոպայի գավաթի խաղարկությունիցՀայ բռնցքամարտիկներն ավարտել են ելույթները Մոնտենեգրոյի Բուդվա քաղաքում անցկացված Եվրոպայի գավաթի խաղարկությունում՝ նվաճելով 1 ոսկե, 1 արծաթե և 4 բրոնզե մեդալ։ ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ...
14:26 16/10/2023Ինտերը նախատեսում է երկարաձգել պայմանագիրը Հենրիխ Մխիթարյանի հետՄիլանի «Ինտերը» ծրագրում է երկարաձգել պայմանագիրը կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հետ, հայտնում է «Չեմպիոնատ»-ը՝ Quotidiano Sportivo-ին հղումով։ Հայ կիսապաշտպանը պատրաստ է մնալ ակումբում։ Ակումբը...
00:35 15/10/2023Բռնցքամարտիկ Նարեկ Մանասյանը Եվրոպայի գավաթակիր էՄոնտենեգրոյի Բուդվա քաղաքում բռնցքամարտի Եվրոպայի գավաթի խաղարկությունում Հայաստանի վերջին ներկայացուցիչ Նարեկ Մանասյանն (92կգ) առանց պայքարի նվաճեց ոսկե մեդալ։ «Նարեկ Մանասյանը պատրաստ էր ռևանշի,...
21:34 14/10/2023Նեպալի լեռներում ժայռերի խորշն ընկած լեռնագնացուհին Ռուսաստանի չեմպիոն էՌուս ալպինիստ Նադեժդա Օլենևան անհետացել է Նեպալում Դհուլագիրի լեռը բարձրանալիս։ Այս մասին հայտնում է The Himalayan Times-ը։ Մարզիկը ընկել է խորշը: Օլենևան 6680 մետր բարձրության վրա գտնվող երեք...
20:46 14/10/2023Հայաստանի ազգային հավաքականը ժամանեց ՍկոպյեՀայաստանի ազգային հավաքականը ժամանեց Հյուսիսային Մակեդոնիա: Թիմը կհանգրվանի Սկոպյեի Park and Spa հյուրանոցում: ՀՖՖ հաղորդմամբ, Հայաստանի հավաքականի կազմում Սկոպյե են մեկնել 21 ֆուտբոլիստներ: Լուկաս...
20:37 14/10/2023Բռնցքամարտի Ռուդոլֆ Գարբոյանը Եվրոպայի գավաթի խաղարկությունում արծաթե մեդալ է նվաճելՀայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի անդամ Ռուդոլֆ Գարբոյանը դարձավ Եվրոպայի գավաթի խաղարկության արծաթե մեդալակիր: Մոնտենեգրոյի Բուդվա քաղաքում ընթացող Եվրոպայի գավաթի անդրանիկ խաղարկության 51 կգ քաշային...
14:33 14/10/2023Մարզիչ Գևորգ Շահնազարյանը տեղահանվելու ժամանակ առաջին հերթին իր հետ վերցրել է բասկետբոլային գնդակներըԱրցախցի մարզիչները փորձելու են իրենց գործունեությունը շարունակել Հայաստանում և այս օրերին ակտիվ կապի մեջ են Արցախից տեղահանված իրենց սաների հետ:
13:15 14/10/2023Իրանի դեսպանատունը արձգանքել է Ռոնալդուին մտրակի 99 հարվածով պատժելու մասին տեղեկատվությանըԻսպանիայում Իրանի դեսպանատունը հերքել է տեղեկությունն այն մասին, որ Սաուդյան «Ալ-Նասրի» ֆուտբոլիստ Կրիշտիանու Ռոնալդուին մտրակի 99 հարված է սպառնում իրանցի նկարչուհի Ֆաթիմա Համամիին համբուրելու...
12:15 14/10/2023«Ուրարտու» ՖԱ-ի՝ բռնի տեղահանված արցախցիներին աջակցելու նախաձեռնությանը միացել է միայն «Նոա» -ն«Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբը վերջերս հանդես էր եկել Արցախի Հանրապետության տարածքը լքած ընտանիքների բարեկեցության համար 50.000-ից 100.000 ԱՄՆ դոլար հատկացնելու նախաձեռնությամբ, ինչպես նաև կոչ արել...
20:17 13/10/2023Բռնցքամարտիկ Ռուդոլֆ Գարբոյանը եզրափակիչում էՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է, որ Ռուդոլֆ Գարբոյանը եզրափակիչում է։ «Նա կիսաեզրափակիչում մեծ առավելությամբ հաղթեց Ավստրիայի ներկայացուցչին»,- հայտնում են ֆեդերացիայից։
21:53 12/10/2023Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 0:2 հաշվով զիջեց Լատվիայի հավաքականինԼատվիայի մայրաքաղաք Ռիգայի «Սկոնտո» մարզադաշտում ավարտվեց «Եվրո-2024»-ի ընտրական փուլի Լատվիա-Հայաստան հանդիպումը: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 0:2 հաշվով զիջեց Լատվիայի հավաքականին: Հունիսի...
18:57 12/10/2023Լատվիայի դեմ խաղում մեր հավաքականի կազմըԱյսօր Ռիգայի «Սկոնտո» մարզադաշտում կկայանա ՈւԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Լատվիա-Հայաստան հանդիպումը։ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ներկայացրել է Լատվիայի դեմ...
18:16 12/10/2023Եվրոպայի գավաթի կիսաեզրափակիչ փուլի ուղեգիր նվաճել է Ռուսլան ԱսլիկյանըՀայաստանի հավաքականը Եվրոպայի գավաթի կիսաեզրափակիչ է մտնում 6 մարզիկով` ապահովելով նույնքան մեդալ։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Կիսաեզրափակիչի հերթական ուղեգիրը նվաճեց...
10:21 12/10/2023Ռոնալդուին մտրակի 99 հարված է սպառնում, եթե նա կրկին այցելի ԻրանՍաուդյան Արաբիայի Ալ Նասրի պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուին սպառնում է պատիժ՝ մտրակի 99 հարվածի տեսքով։ Պատիժը կիրականացվի, եթե հարձակվողը կրկին այցելի Իրան։ Այս մասին հայտնում է Index...

18:35 07/03/2017Armenian alpine skiers improve their credit scoresArmenia Open Championship of Alpine Skiing is over in Tsaghkadzor. The skiers have competed in special and giant slaloms. Secretary General of the Skiing Federation of Armenia Gagik Sargsyan noted...
17:31 07/03/2017Levon Julfalakyan hospitalizedHead Coach of the Greco-Roman wrestling national team of Armenia Levon Julfalakyan has been hospitalized in Ukraine.
20:09 06/03/2017Armenian shooters depart for Slovenia to participate in European ChampionshipToday in the morning the Armenian shooters departed for Maribor, Slovenia to take part in the European Championship.
19:04 06/03/2017Armenia’s young wrestlers win three medals in Yakutsk tournamentInternational junior freestyle wrestling tournament in memory of the Olympic Champion Roman Dmitriev is over in Yakutsk, capital of the Sakha Republic.
19:55 04/03/2017Manchester United held to draw to Bournemouth at Old Trafford without MkhitaryanManchester United remained sixth in the Premier League with a draw against 10-man Bournemouth in a match that ruled out Armenian National captain and MU midfielder Henrikh Mkhitaryan through injury.
12:34 04/03/2017Armenian wrestlers win one gold, one silver and two bronze medals at Outstanding Ukrainian MemorialThe bouts of the first day of XXI Outstanding Ukrainian Wrestlers and Coaches Memorial 2017 is over in Kiev.
20:32 03/03/2017Armenian shooters to take part in European ChampionshipOvernight March 5-6, the team of the Armenian shooters comprising 13 members will depart for Maribor, Slovenia to take part in the European Championship.
20:27 02/03/2017Armenian athletes won gold and bronze medals at ISU Cup of Tyrol Figure Skating ChampionshipThe ISU European Figure Skating Championship 2017 is underway in Austria where Armenia is represented by two junior skaters.
19:05 02/03/2017First-ever Armenian racing driver to participate in Nuremberg legendary marathonFirst-ever Armenian racing driver Artur Goroyan, who holds a B Category International License, has signed a contract with the German motor-racing team LMS Engineering.
16:46 02/03/2017Henrikh Mkhitaryan joins the initiative to help handicapped soldiersArmenian national football team captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan has joint the initiative to help the Armenian military handicapped in the military actions.
17:56 01/03/2017Aeroflot Open: Round 8 overRound 8 of Aeroflot Open took place yesterday in Moscow. In Group A Tigran Harutyunian and Haik Martirosyan faced each other. The game ended with Harutyunian’s victory. Manuel Petrosyan ended his...
17:48 01/03/2017Armenia Open Championship of Alpine Skiing kicks off in TsaghkadzorOn 28 February the Armenia Open Championship of Alpine Skiing kicked off in Tsaghkadzor, Armenia. A total of 40 alpine skiers only from Armenia take part in the championship. Secretary General of the...
19:43 28/02/2017Armenia to send two athletes to the 2017 ISU Cup of Tyrol Figure Skating ChampionshipThe 2nd Cup of Tyrol-Innsbruck 2017 has kicked off in Austria, where Armenia is represented by two athletes.
18:56 28/02/2017Sergey Movsisyan 1,5 points adrift of the leader at Aeroflot OpenRound 7 of Aeroflot Open took place yesterday in Moscow. In group A Manuel Petrosyan celebrated victory, Sergei Movsesian and Tigran Harutyunian ended their games in a draw and Haik Martirosyan lost...
11:16 28/02/2017Aronian suffers defeat, takes the 13th place in Sharjah Grand PrixFIDE Grand Prix chess tournament ended in Sharjah. In final Round 9, Armenian GM Levon Aronian competed with Ding Liren of China. The Armenian GM, who had ended all his games of the previous eight...
18:49 27/02/2017Armenian freestyle wrestling team to take part in World Wrestling Championship in TurkeyStarting from 23 February, the Armenian national freestyle wrestling team led by head coach Armen Mkrtchyan have held a training camp in Tsaghkadzor.
17:42 27/02/2017Aeroflot Open: Round 6 overThe games of Round 6 in Aeroflot Open chess tournament took place in Moscow. Hayk Martirosyan and Tigran Harutyunyan who play in Section A, celebrated victories. Sergei Movsesian drew his game and...
12:02 27/02/2017Boxer Hovhannes Bachkov wins gold medal at Strandja 2017Armenia's Boxing team member Hovhannes Bachkov (64kg) became the winner of the Boxing Tournament Strandja 2017 underway in Sofia.
10:50 27/02/2017Levon Aronian makes the eighth consecutive draw at Sharjah Grand PrixThe game of Round 8 of FIDE Grand Prix underway in Sharjah took place. In this round, Armenian GM Levon Aronian played against Hikaru Nakamura of the United States. A draw was agreed after 53 move,...
10:26 27/02/2017Levon Aghasyan declared winner of the Balkan Athletics Indoor ChampionshipsArmenian athlete Levon Aghasyan was declared the winner of the Balkan Athletics Indoor Championships held in Belgrade.