10:57 01/09/2023Էդգար Սևիկյանը որոշել է խաղալ Հայաստանի, այլ ոչ թե Ռուսաստանի հավաքականում«Պարի Նիժնի Նովգորոդի» կիսապաշտպան Էդգար Սևիկյանը որոշել է խաղալ Հայաստանի հավաքականում, այլ ոչ թե Ռուսաստանի, գրում է «Sports.ru»-ն։ Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ կիսապաշտպանը պայմանավորվել է...
16:05 31/08/2023Ֆուտբոլիստի կարիերան ավարտող Գևորգ Ղազարյանը չի կարողանում զսպել արցունքները«75 խաղ, 14 գոլ, հազարավոր հիշողություններ, որոնք հավերժ կմնան իմ սրտում»,- ասում է Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Գևորգ Ղազարյանը, ով ավարտում է ֆուտբոլիստի կարիերան: «Սա անմոռանալի...
11:06 31/08/2023Ստեփան Հովհաննիսյանն ու Էդգար Սևիկյանը հրավիրվել են Ռուսաստանի հավաքականՌուսաստանի հավաքականի մարզչական շտաբը ՝ Վալերի Կարպինի գլխավորությամբ, ընդլայնել է թիմի կազմը սեպտեմբերյան հավաքի համար՝ ֆուտբոլիստների թիվը հասցնելով 49-ի, գրում է «Ռիա նովոստի»-ին։ Հավաքական...
08:53 31/08/2023Ռոնալդուն ֆուտբոլի պատմության մեջ եզակի ռեկորդ է սահմանելՊորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն, ով հանդես է գալիս Սաուդյան Արաբիայի «Ալ Նասր» ֆուտբոլային ակումբում, դարձել է համաշխարհային ֆուտբոլի պատմության առաջատար ռմբարկուն ազգային լիգաներում խփած...
23:35 30/08/2023Սարգիս Ստեփանյանը՝ աշխարհի չեմպիոնՂազախստանի Ալմա-Աթա քաղաքում մեկնարկել է Պարաբազկամարտի աշխարհի 25-րդ առաջնությունը, որին մասնակցում է նաև Հայաստանի Պարաբազկամարտի հավաքականը։ Պարաբազկամարտի Աշխարհի առաջնության 80 կգ.
16:19 29/08/2023Մոսկվայում անհետացել է 16-ամյա գեղասահորդուհի, չեմպիոն Ալինա ԳորբաչովանՄոսկվայում անհետացել է գեղասահորդուհի, ՌԴ պատանիների չեմպիոն Ալինա Գորբաչովան։ Այս մասին «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել է նրա մայրը՝ Եկատերինան: «Ալինայի մասին դեռ տեղեկություններ չկան, փնտրում ենք,...
12:58 29/08/2023Լողորդ Վարսենիկ Մանուչարյանը ոսկե մեդալ է նվաճելՌուսաստանի Դաշնության Եկատերինբուրգ քաղաքում ընթացող Համալսարանական սպորտի միջազգային փառատոնում Հայաստանի ներկայացուցիչները հերթական մեդալներն են նվաճել: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ...
08:15 29/08/2023Աշխարհի արագ շախմատի թիմային առաջնությանը Հայաստանը զբաղեցրել է 4-րդ հորիզոնականըՀայաստանի թիմը զբաղեցրել է 4-րդ հորիզոնականը Գերմանիայի Դյուսելդորֆ քաղաքում անցկացված 2023 թվականի աշխարհի արագ շախմատի թիմային առաջնությունում: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի շախմատի...
19:20 28/08/2023Հայաստանի շախմատի հավաքականը Աշխարհի առաջնության հերթական տուրում ոչ ոքի է խղացելԳերմանիայի Դյուսելդորֆ քաղաքում ընթացող 2023 թվականի աշխարհի արագ շախմատի թիմային առաջնությանը Հայաստանը ներկայացնում են Գաբրիել Սարգսյանը, Հայկ Մարտիրոսյանը, Շանթ Սարգսյանը, Սամվել Տեր-Սահակյանը,...
12:46 28/08/2023Պատանի բռնցքամարտիկները ռեկորդային 13 մեդալ են նվաճել Եվրոպայի առաջնությունումՀայաստանի բռնցքամարտի պատանեկան հավաքականը 2 ոսկե, 4 արծաթե և 7 բրոնզե մեդալ է նվաճել Սլովենիայում անցկացված կրտսեր տարիքի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում։ 13 մեդալն, ի դեպ, այս տարիքային խմբում...
11:13 27/08/2023Հայ շախմատիստները մրցանակային տեղեր են զբաղեցրել «29th Abu Dhabi International Chess Festival» մրցաշարումՀայ պատանիները մրցանակային տեղեր են զբաղեցրել «29th Abu Dhabi International Chess Festival» մրցաշարում: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, Միքայել Ռոստոմյանը մինչև 2300 վարկանիշ ունեցող...
20:10 26/08/2023«Ուրարտու»-ն պայմանագիր է ստորագրել Նիկոլայ Պրուդնիկովի հետ«Ուրարտու» ակումբը պայմանագիր է ստորագրել բելառուս հարձակվող Նիկոլայ Պրուդնիկովի հետ։ Ակումբից հայտնում են, որ նա հանդես է եկել Ռուսաստանի առաջին լիգան ներկայացնող «Չերտանովո», «Օրենբուրգ»...
14:53 26/08/2023Հայ ըմբիշները մեդալներ են նվաճել դպրոցականների Մ15 համաշխարհային խաղերումԱյս օրերին Բրազիլիայում ընթանում են դպրոցականների (Մ15) համաշխարհային Խաղերը, որին մասնակցում են 40-ից ավելի երկրներից ժամանաց մարզիկներ և պայքարում են մեդալների համար 18 մարզաձևում։ Հայաստանի...
13:53 26/08/2023Դանիիլ Մեդվեդևն առաջին անգամ ընդգրկվել է աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող թենիսիստների հնգյակումՌուս թենիսիստ Դանիիլ Մեդվեդևը Forbes-ի վարկածով 2023 թվականի ամենաբարձր վարձատրվող թենիսիստների վարկանիշում զբաղեցրել է չորրորդ տեղը: Աղբյուրի տվյալներով ՝ 2022 թվականի սեպտեմբերից մինչև 2023 թվականի...
09:50 26/08/2023Աշխարհի արագ շախմատի թիմային առաջնությանը Հայաստանը կներկայացնի յոթ շախմատիստՕգոստոսի 26-ից 28-ը Գերմանիայի Դյուսելդորֆ քաղաքում կանցկացվի 2023 թվականի աշխարհի արագ շախմատի թիմային առաջնությունը: Հայաստանը ներկայացնում են Գաբրիել Սարգսյանը, Հայկ Մարտիրոսյանը, Շանթ Սարգսյանը,...
15:26 25/08/2023Մբապեն հրաժարվել է երկարաձգել պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետԿիլիան Մբապեն չի երկարաձգի պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետ. Հարձակվողը կխաղա նախորդ պայմանագրով նախատեսված ժամկետը և հաջորդ ամառ կդառնա ազատ գործակալ։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, Փարիզի Սեն Ժերմենի և Կիլիան Մբապեի...
14:10 25/08/2023«Ռեալ Սոսյեդադի» գլխավոր մարզիչ․ Արսեն Զախարյանը մեծ ներուժ ունի, նա զարմացրեց ինձԻսպանական «Ռեալ Սոսյեդադի» գլխավոր մարզիչ Իմանոլ Ալգուասիլը «Լաս Պալմասի» հետ խաղից առաջ պատմել է թիմի նորեկ, Ռուսաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի մասին։ «Նա ինձ զարմացրեց, բայց ոչ թե իր...
09:50 25/08/2023Ուսանողական ԱԱ. Բռնցքամարտիկ Հայկ Ալաբերքյանն ադրբեջանցի մարզիկին հաղթել է 5։0 հաշվով3 մարզիկ` 3 մեդալ, որից 2-ը ոսկե։
18:05 24/08/2023Շրջափակումից հետո Արցախում սպորտի ոլորտը կանգնել է մեծ խնդիրների առջևՈլորտի խնդիրների մասին բարձրաձայնել է Արցախի ԿԳՄՍ նախարարության աշխատակազմի սպորտի վարչության պետ Դանիել Մկրտչյանը
15:10 24/08/2023Ալեքսանդր Պետրակովը հրապարակել է ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցուցակըՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի առաջիկա հանդիպումներին ընդառաջ՝ Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը հրապարակել է հավաքական հրավիրված...

20:39 22/12/2016‘Quick, elusive and intelligent’ - The Guardian includes Mkhitaryan in the 100 best footballers in the worldThe Guardian has ranked the world’s top 100 footballers for 2016 compiling a survey data led by a panel of 124 judges in 45 countries, Armenian national captain and Manchester United midfielder...
19:34 22/12/2016Gymnast Artur Davtyan grabbed two gold medals at Voronin CupArmenian gymnastics team members Artur Davtyan grabbed two gold medals at separate apparatus of Voronin Cup held in Moscow.
18:40 22/12/2016Armenian football team moves up to the 86th place in FIFA rankingFIFA announced the new ranking for national teams on December 22 with the Armenian national team advanced by one position, holding the 86th now.
12:45 22/12/2016FIDE publishes list of chess players to participate in Women's World Chess ChampionshipFIDE has published the list of those chess players who will be able to compete in Women's World Chess Championship.
12:29 22/12/2016Number of documents signed at the conclusion of Armenian-Iranian high-level negotiationsArmenian Minister of Sport and Youth Affairs Hrachyan Rostomyan and Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran Mohammad Javad Zarif have signed a Memorandum of Understanding between...
20:14 21/12/2016Hripsime Khurshudyan: I am even thankful to those who did not vote in favour of meMember of women’s weightlifting team of Armenia, double champion of European Weightlifting Championship Hripsime Khurshudyan has been surprised and inspired at the same time finding herself ranked...
16:04 21/12/2016Henrikh Mkhitaryan named Armenia’s player of the yearFootball Federation of Armenia has summed up the results of the voting held in the nomination of “Player of the year”.
19:06 20/12/2016Armenian chess players extend their winning streak at Sharjah CupSharjah Cup International Chess Championship continues in Sharjah city of the United Arab Emirates with the games of the second round completed.
15:27 20/12/2016Narek Abgaryan wins the second fight in his professional boxing careerArmenia’s former boxing team member Narek Abgaryan, 25, has won the second fight in his professional boxing career.
14:39 20/12/2016Artur Aleksanyan named Armenia’s best athlete of 2016Top 10 Armenian athletes of 2016 have been named based on the results the voting conducted by the Republican Federation of Sports Journalists of Armenia.
14:02 20/12/2016Karen Grigoryan and Gevorg Harutyunyan to participate in Ciudad de Lorca Chess TournamentOn 26-30 December Ciudad de Lorca International Chess Tournament will be held in Spain. 177 chess players, including 17 grand masters and 13 international masters, will take part in this year’s...
20:39 19/12/2016Mkhitaryan’s shirt among Manchester United’s prizesAhead of Christmas Manchester United club offers differed gifts for its fans. The prizes include midfielder Henrik Mkhitaryan’s signed shirt. Balls, the shirts of other players and tickets for the...
18:52 19/12/2016Three Armenian chess players claim victories in Round 1 of Sharjah Cup Chess Championship for WomenSharjah Cup International Chess Championship for Women has launched in Sharjah city of United Arab Emirates.
16:39 19/12/2016Armenian GM Levon Aronian not included in top three of London Chess ClassicLondon Chess Classic tournament has been completed. In the last round leader of the chess tournament Wesley So ended his game in draw against Maxime Vachier-Lagrave and single-handedly ranked the...
19:54 17/12/2016Henrikh Mkhitaryan is likely to be back for December 25 gameArmenian national team captain and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan will be fit for the match against Sunderland in the round 18 of the Premier League on December 26, Manchester...
19:20 17/12/2016Aronian, Anand play draw at London Chess ClassicGames of the round 7 at London Chess Classic took place. Armenian GM Levon Aronian es played against former World Champion Viswanathan Anand with white figures. The game ended in draw in the 30 move....
12:29 17/12/2016FIDE Open is overYesterday FIDE Open International Championship organized within London Chess Classic was completed. In the final round international master Davit Mirzoyan suffered a defeat and Armenian GMs Hrant...
20:04 16/12/2016Hrant Melkumyan suffers defeat at FIDE OpenToday the last round of FIDE Open tournament was held. According to the results of the games of Round 8 which took place yesterday Hrant Melkumyan lost his game against Abhijeet Gupta of India....
12:10 16/12/2016Armenian samboists conquer two silver and one bronze medals at World Sambo Championship among cadetsWorld Sambo Championship among cadets concluded in Limassol, Cyprus, with the representatives of Armenia securing two medals on the second day of the tournament.
11:26 16/12/2016Levon Aronian suffers his first defeat at London Chess ClassicLeading member of the Armenian national chess team GM Levon Aronian suffered his first defeat in the round 6 of London Chess Classic.