10:57 01/09/2023Էդգար Սևիկյանը որոշել է խաղալ Հայաստանի, այլ ոչ թե Ռուսաստանի հավաքականում«Պարի Նիժնի Նովգորոդի» կիսապաշտպան Էդգար Սևիկյանը որոշել է խաղալ Հայաստանի հավաքականում, այլ ոչ թե Ռուսաստանի, գրում է «Sports.ru»-ն։ Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ կիսապաշտպանը պայմանավորվել է...
16:05 31/08/2023Ֆուտբոլիստի կարիերան ավարտող Գևորգ Ղազարյանը չի կարողանում զսպել արցունքները«75 խաղ, 14 գոլ, հազարավոր հիշողություններ, որոնք հավերժ կմնան իմ սրտում»,- ասում է Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Գևորգ Ղազարյանը, ով ավարտում է ֆուտբոլիստի կարիերան: «Սա անմոռանալի...
11:06 31/08/2023Ստեփան Հովհաննիսյանն ու Էդգար Սևիկյանը հրավիրվել են Ռուսաստանի հավաքականՌուսաստանի հավաքականի մարզչական շտաբը ՝ Վալերի Կարպինի գլխավորությամբ, ընդլայնել է թիմի կազմը սեպտեմբերյան հավաքի համար՝ ֆուտբոլիստների թիվը հասցնելով 49-ի, գրում է «Ռիա նովոստի»-ին։ Հավաքական...
08:53 31/08/2023Ռոնալդուն ֆուտբոլի պատմության մեջ եզակի ռեկորդ է սահմանելՊորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն, ով հանդես է գալիս Սաուդյան Արաբիայի «Ալ Նասր» ֆուտբոլային ակումբում, դարձել է համաշխարհային ֆուտբոլի պատմության առաջատար ռմբարկուն ազգային լիգաներում խփած...
23:35 30/08/2023Սարգիս Ստեփանյանը՝ աշխարհի չեմպիոնՂազախստանի Ալմա-Աթա քաղաքում մեկնարկել է Պարաբազկամարտի աշխարհի 25-րդ առաջնությունը, որին մասնակցում է նաև Հայաստանի Պարաբազկամարտի հավաքականը։ Պարաբազկամարտի Աշխարհի առաջնության 80 կգ.
16:19 29/08/2023Մոսկվայում անհետացել է 16-ամյա գեղասահորդուհի, չեմպիոն Ալինա ԳորբաչովանՄոսկվայում անհետացել է գեղասահորդուհի, ՌԴ պատանիների չեմպիոն Ալինա Գորբաչովան։ Այս մասին «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել է նրա մայրը՝ Եկատերինան: «Ալինայի մասին դեռ տեղեկություններ չկան, փնտրում ենք,...
12:58 29/08/2023Լողորդ Վարսենիկ Մանուչարյանը ոսկե մեդալ է նվաճելՌուսաստանի Դաշնության Եկատերինբուրգ քաղաքում ընթացող Համալսարանական սպորտի միջազգային փառատոնում Հայաստանի ներկայացուցիչները հերթական մեդալներն են նվաճել: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ...
08:15 29/08/2023Աշխարհի արագ շախմատի թիմային առաջնությանը Հայաստանը զբաղեցրել է 4-րդ հորիզոնականըՀայաստանի թիմը զբաղեցրել է 4-րդ հորիզոնականը Գերմանիայի Դյուսելդորֆ քաղաքում անցկացված 2023 թվականի աշխարհի արագ շախմատի թիմային առաջնությունում: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի շախմատի...
19:20 28/08/2023Հայաստանի շախմատի հավաքականը Աշխարհի առաջնության հերթական տուրում ոչ ոքի է խղացելԳերմանիայի Դյուսելդորֆ քաղաքում ընթացող 2023 թվականի աշխարհի արագ շախմատի թիմային առաջնությանը Հայաստանը ներկայացնում են Գաբրիել Սարգսյանը, Հայկ Մարտիրոսյանը, Շանթ Սարգսյանը, Սամվել Տեր-Սահակյանը,...
12:46 28/08/2023Պատանի բռնցքամարտիկները ռեկորդային 13 մեդալ են նվաճել Եվրոպայի առաջնությունումՀայաստանի բռնցքամարտի պատանեկան հավաքականը 2 ոսկե, 4 արծաթե և 7 բրոնզե մեդալ է նվաճել Սլովենիայում անցկացված կրտսեր տարիքի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում։ 13 մեդալն, ի դեպ, այս տարիքային խմբում...
11:13 27/08/2023Հայ շախմատիստները մրցանակային տեղեր են զբաղեցրել «29th Abu Dhabi International Chess Festival» մրցաշարումՀայ պատանիները մրցանակային տեղեր են զբաղեցրել «29th Abu Dhabi International Chess Festival» մրցաշարում: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, Միքայել Ռոստոմյանը մինչև 2300 վարկանիշ ունեցող...
20:10 26/08/2023«Ուրարտու»-ն պայմանագիր է ստորագրել Նիկոլայ Պրուդնիկովի հետ«Ուրարտու» ակումբը պայմանագիր է ստորագրել բելառուս հարձակվող Նիկոլայ Պրուդնիկովի հետ։ Ակումբից հայտնում են, որ նա հանդես է եկել Ռուսաստանի առաջին լիգան ներկայացնող «Չերտանովո», «Օրենբուրգ»...
14:53 26/08/2023Հայ ըմբիշները մեդալներ են նվաճել դպրոցականների Մ15 համաշխարհային խաղերումԱյս օրերին Բրազիլիայում ընթանում են դպրոցականների (Մ15) համաշխարհային Խաղերը, որին մասնակցում են 40-ից ավելի երկրներից ժամանաց մարզիկներ և պայքարում են մեդալների համար 18 մարզաձևում։ Հայաստանի...
13:53 26/08/2023Դանիիլ Մեդվեդևն առաջին անգամ ընդգրկվել է աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող թենիսիստների հնգյակումՌուս թենիսիստ Դանիիլ Մեդվեդևը Forbes-ի վարկածով 2023 թվականի ամենաբարձր վարձատրվող թենիսիստների վարկանիշում զբաղեցրել է չորրորդ տեղը: Աղբյուրի տվյալներով ՝ 2022 թվականի սեպտեմբերից մինչև 2023 թվականի...
09:50 26/08/2023Աշխարհի արագ շախմատի թիմային առաջնությանը Հայաստանը կներկայացնի յոթ շախմատիստՕգոստոսի 26-ից 28-ը Գերմանիայի Դյուսելդորֆ քաղաքում կանցկացվի 2023 թվականի աշխարհի արագ շախմատի թիմային առաջնությունը: Հայաստանը ներկայացնում են Գաբրիել Սարգսյանը, Հայկ Մարտիրոսյանը, Շանթ Սարգսյանը,...
15:26 25/08/2023Մբապեն հրաժարվել է երկարաձգել պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետԿիլիան Մբապեն չի երկարաձգի պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետ. Հարձակվողը կխաղա նախորդ պայմանագրով նախատեսված ժամկետը և հաջորդ ամառ կդառնա ազատ գործակալ։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, Փարիզի Սեն Ժերմենի և Կիլիան Մբապեի...
14:10 25/08/2023«Ռեալ Սոսյեդադի» գլխավոր մարզիչ․ Արսեն Զախարյանը մեծ ներուժ ունի, նա զարմացրեց ինձԻսպանական «Ռեալ Սոսյեդադի» գլխավոր մարզիչ Իմանոլ Ալգուասիլը «Լաս Պալմասի» հետ խաղից առաջ պատմել է թիմի նորեկ, Ռուսաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի մասին։ «Նա ինձ զարմացրեց, բայց ոչ թե իր...
09:50 25/08/2023Ուսանողական ԱԱ. Բռնցքամարտիկ Հայկ Ալաբերքյանն ադրբեջանցի մարզիկին հաղթել է 5։0 հաշվով3 մարզիկ` 3 մեդալ, որից 2-ը ոսկե։
18:05 24/08/2023Շրջափակումից հետո Արցախում սպորտի ոլորտը կանգնել է մեծ խնդիրների առջևՈլորտի խնդիրների մասին բարձրաձայնել է Արցախի ԿԳՄՍ նախարարության աշխատակազմի սպորտի վարչության պետ Դանիել Մկրտչյանը
15:10 24/08/2023Ալեքսանդր Պետրակովը հրապարակել է ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցուցակըՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման փուլի առաջիկա հանդիպումներին ընդառաջ՝ Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը հրապարակել է հավաքական հրավիրված...

19:57 24/12/2018Генрих Мхитарян выбыл на шесть недель из-за травмы ноги«Ожидается, что к полноценным тренировкам игрок приступит через шесть недель», – говорится в сообщении.
11:44 24/12/2018Наставник ереванского «Пюника» Андрей Талалаев – лучший тренер Армении 2018 годаВторое место занял главный тренер национальной сборной Армении Армен Гюлбудагянц (60 очков).
11:34 24/12/2018Маркос Пиззелли признан лучшим футболистом года в АрменииСо 119 очками второе место занял капитан сборной Армении, полузащитник лондонского «Арсенала» Генрих Мхитарян.
18:53 22/12/2018Мадридский суд вынесет решение по делу Криштиану РоналдуЗаседание суда состоится 21 января.
10:11 22/12/2018Андре Агасси: Теннис не всегда приносил мне удовольствиеПри этом я знал, что как только матч заканчивается, и ты покидаешь стадион, тебя ждут совершенно иные проблемы.
19:30 21/12/2018Известны имена 10 лучших спортсменов Армении 2018 годаРезультаты голосования приводит пресс-служба министерства спорта и по делам молодежи Армении.
14:20 20/12/2018Сборная Армении сохранила свои позиции в рейтинге ФИФАПервая десятка также осталась без изменений: лидирует Бельгия, за ней располагаются Франция, Бразилия, Хорватия, Англия, Португалия, Уругвай, Швейцария, Испания, Дания.
14:41 19/12/2018Хинес Мелендес с 1 января займет пост технического директора Федерации футбола АрменииМелендес тренировал таких великих футболистов, как Хави Эрнандес, Андрес Иньеста, Икер Касильяс, Давид Вилья, Сеск Фабрегас, Хуан Мата, Жерар Пике, Иско и др..
17:36 18/12/2018Генрих Мхитарян VS ведущий программы «1 из 11»: видеоВо время программы ведущий продемонстрировал футболистам различные трюки, которые они должны были повторить.
14:45 18/12/2018Жозе Моуринью уволили с поста главного тренера «Манчестер Юнайтед»Имя исполняющего обязанности главного тренера будет названо в ближайшее время.
12:57 18/12/2018Накамура – победитель Grand Chess Tour, Аронян – 4-йСудьба матча за третье место между американцем Фабиано Каруаной и армянином Левоном Ароняном после двух ничьих также определялась в рапиде и блице.
18:45 15/12/2018Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью сравнил футболистов с мебелью«Нужно не просто тратить деньги на укрепление состава. Футбольная команда – это больше, чем бездумная покупка игроков», – заявил тренер.
17:59 15/12/2018Маркос Пиззелли - автор лучшего гола сезона-2018 в КазахстанеПрофессиональная футбольная лига Казахстана (ПФЛК) подвела итоги голосования на лучший гол Чемпионата Казахстана сезона 2018 года.
17:41 15/12/2018УЕФА оштрафовала Федерацию футбола Армении на €18,000Федерация футбола оштрафована за поведение болельщиков в матче Лиги наций Армения-Гибралтар (0-1).
11:29 15/12/2018Мигран Арутюнян посвятил свою победу в ММА памяти Шарля АзнавураМигран Арутюнян в рамках турнира по ММА «Битва на Волге 8» 14 декабря победил 25-летнего Евгения Перепечина из Беларуси.
18:39 14/12/2018Тяжелоатлет Симон Мартиросян победил в номинации «молодой спортсмен года» в АрменииЛауреаты были определены по итогам онлайн-голосования – в каждой номинации были представлены 3 кандидата, которые прошли предварительный отбор.
20:02 13/12/2018Главный тренер ФК «Лори» Армен Адамян подал в отставкуАрмен Адамян занимал должность главного тренера с 25 июля 2017 года.
19:40 13/12/2018London Chess Classic: Левон Аронян и Максим-Вашье Лаграв вновь сыграли вничьюОчки разделила также другая пара: Фабио Каруана и Хикару Накамура.
10:17 13/12/2018Представитель Армении Артур Давтян завоевал золотую медаль в многоборье на Кубке Воронина по спортивной гимнастикеС 12 по 13 декабря 2018 года в городе Москве проходит XXV, юбилейный, Международный турнир по спортивной гимнастике на Кубок олимпийского чемпиона Михаила Воронина.
18:17 12/12/2018London Chess Classic: Левон Аронян сыграл вничью с Максимом-Вашье Лагравом12 декабря шахматисты примут участие во второй классической партии.