08:50 24/08/2023Մեսսին հայտարարել է, որ դեռ չի մտածում կարիերան ավարտելու մասին«Ինտեր Մայամի»-ի արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսին հայտարարել է, որ դեռ չի մտածում ֆուտբոլիստի պրոֆեսիոնալ կարիերան ավարտելու մասին, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Անկեղծ ասած, ես դեռ չեմ մտածում...
19:45 23/08/2023Վազորդ Երվանդ Մկրտչյանն աթլետիկայի աշխարհի առաջնությունում ՀՀ նոր ռեկորդ է սահմանելՀայաստանի աթլետիկայի հավաքականի անդամ, վազորդ Երվանդ Մկրտչյանը Բուդապեշտում ընթացող աթլետիկայի աշխարհի առաջնությունում ՀՀ նոր ռեկորդ է սահմանել՝ 1500 մետր վազքատարածությունը հաղթահարելով 3։39.35...
11:38 23/08/2023Զախարյանի տեղափոխման դիմաց նրա գործակալը ստացել է 2.5 մլն եվրոԼրագրող Իվան Կարպովը Telegram-ի իր ալիքում նշել է ռուս կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի՝ «Ռեալ Սոսյեդադ» տեղափոխության մեջ ներգրավված անձանց անունները։ Աղբյուրի համաձայն՝ այս տեղափոխմանը մասնակցել են...
14:28 22/08/2023Արսեն Հովհաննիսյանը՝ «Շիրակի» գլխավոր մարզիչԳյումրիի «Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Արսեն Հովհաննիսյանը: Այս մասին հայտնում են ՖԱ-ից։ «Սիրելի շիրակցիներ, հարգելի ֆուտբոլասերներ մեր ակումբի գլխավոր թիմը գլխավորել է...
11:27 22/08/2023Թիերի Անրին դարձել է Ֆրանսիայի մինչև 21 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչԼոնդոնի «Արսենալ»-ի նախկին հարձակվող Թիերի Անրին նշանակվել է Ֆրանսիայի ֆուտբոլի օլիմպիական հավաքականի և երիտասարդական հավաքականի (մինչև 21 տարեկանների) գլխավոր մարզիչ։ Այս մասին գրում է «Ռիա...
18:38 21/08/2023Մարմնամարզիկներ Համլետ Մանուկյանն ու Մամիկոն Խաչատրյանը տպավորիչ ելույթներ են ունեցել ԿահիրեումՀայաստանի սպորտային մարմնամարզիկներ Համլետ Մանուկյանն ու Մամիկոն Խաչատրյանը տպավորիչ ելույթներ են ունեցել Եգիպտոսի մայրաքաղաք Կահիրեում: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ նրանք Pharaoh's cup մրցաշարում նվաճել են...
16:24 21/08/2023Արսեն Զախարյանը օգոստոսի 25-ին կնշի իր նորամուտը «Ռեալ Սոսյեդադ»-ի կազմում«Ռեալ Սոսյեդադ»-ի նորեկ Արսեն Զախարյանը պետք է պատրաստ լինի մասնակցել Իսպանիայի առաջնության առաջիկա խաղին: Այս մասին «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել են ֆուտբոլային ակումբի մամուլի ծառայությունից: «Ռեալ...
13:12 21/08/2023Երիտասարդական ԱԱ․ Թիմային հաշվարկում հայ ըմբիշները զբաղեցրել են երրորդ հորիզոնականը,Հունահռոմեական ոճի Մ20 տարեկան ըմբիշները 1 ոսկե, 1 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ են նվաճել Հորդանանի մայրաքաղաք Ամմանում անցկացված ըմբշամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում: Թիմային հաշվարկում հայ...
19:50 20/08/2023Սուրեն Աղաջանյանը դարձավ Երիտասարդների Աշխարհի առաջնության չեմպիոն, Գասպար Տերտերյանը՝ արծաթե մեդալակիրՍուրեն Աղաջանյանը դարձավ ըմբշամարտի Երիտասարդների Աշխարհի առաջնության չեմպիոն: Լուրը հայտնում են Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից: Սուրեն Աղաջանյանը եզրափակիչ է հասել՝ անցկացնելով 4 գոտեմարտ, որտեղ...
17:31 20/08/2023Արսեն Զախարյանը պաշտոնապես տեղափոխվել է իսպանական «Ռեալ Սոսյեդադ»Այժմ «Դինամոյի» նախկին կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը պաշտոնապես դարձել է «Ռեալ Սոսյեդադի» խաղացող։ sport-express.ru-ի հաղորդմամբ, իսպանական և մոսկովյան ակումբները պաշտոնապես հայտարարել են 20-ամյա...
11:35 20/08/2023Մխիթարյան. Այս հաղթանակը կարևոր էր նոր մրցաշրջանը լավ սկսելու համարՄիլանի «Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Ա Սերիայի առաջին տուրի՝ «Մոնցայի» դեմ խաղից հետո (2:0) ֆեյսբուքյան իր էջում բարի գալուստ է մաղթել նորեկներին, շնորհակալություն հայտնել թիմի...
21:46 19/08/2023Գասպար Տերտերյանը և Սուրեն Աղաջանյանը դուրս են եկել ըմբշամարտի Աշխարհի երիտասարդական առաջնության եզրափակիչՀորդանանի մայրաքաղաք Ամմանում ընթացող ըմբշամարտի Աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում Գասպար Տերտերյանը և Սուրեն Աղաջանյանը դուրս են եկել Աշխարհի երիտասարդական առաջնության եզրափակիչ: Լուրը հայտնում...
16:51 19/08/2023Ըմբշամարտի երիտասարդական ԱԱ. Սուրեն Աղաջանյանը հաղթեց ադրբեջանցի և վրացի մրցակիցներինՆա կիսաեզրափակիչում է
14:15 19/08/2023«Ռեալ Սոսյեդադը» Զախարյանին գնահատել է 60 միլիոն եվրոԻսպանական Mundo Deportivo թերթի լրագրող Անխել Լոպեսը հայտնել է, որ «Ռեալ Սոսյեդադը» պատրաստ է 60 միլիոն եվրոյով վերավաճառել 20-ամյա կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանին, սա այն գումարն է, որը կսահմանվի որպես...
12:04 19/08/2023Mundo Deportivo. Զախարյանը 6 տարով է պայմանագիր կնքելու «Ռեալ Սոսյեդադի» հետԻսպանական Mundo Deportivo թերթի լրագրող Անխել Լոպեսը հայտնել է, որ «Դինամո»-ի կիսապաշտպան 20-ամյա Արսեն Զախարյանը վեց տարվա պայմանագիր կկնքի Լա Լիգայի «Ռեալ Սոսյեդադ» ակումբի հետ։ «Զախարյանն արդեն...
09:00 19/08/2023Շախմատի մինչև 16 տարեկանների համաշխարհային օլիմպիադայում Հայաստանի թիմը զբաղեցրեց 7-րդ հորիզոնականըՆիդերլանդներում անցկացված շախմատի մինչև 16 տարեկանների համաշխարհային օլիմպիադայում Հայաստանի թիմը զբաղեցրեց 7-րդ հորիզոնականը: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, օլիմպիադային մասնակցում էին 47...
20:27 18/08/2023Եվս մեկ հաղթանակ և մեր մարզուհին կապահովի առնվազն բրոնզե մեդալՍլովենիայում ընթացող կրտսեր տարիքի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում 48 կգ քաշային Անահիտ Հարությունյանը գեղեցիկ հաղթանակ է տոնել Բոսնիա և Հերցեգովինայի ներկայացուցիչ Աինա Հալիլովիչի նկատմամբ և...

19:07 15/12/2016Armenian players secure victories at round 7 of FIDE OpenIn round 7 of FIDE Open tournament that is taking place within the scope of London Chess Classic, the three Armenian players – Hrant Melkumyan , Robert Hovhannisyan, and Davit Mirzoyan won their...
19:31 14/12/2016Hrant Melkumyan is a half point behind the leaderGames of round 6 of FIDE Open took place yesterday. In this round Hrant Melkumyan and Robert Hovhannisyan have claimed victories against Frode Elsness and Johnny Hector respectively. Only young chess...
17:54 14/12/2016Aronian makes another drawDuring Round 5 of London Chess Classic Armenian grandmaster Levon Aronian played against Anish Giri.
17:11 13/12/2016Armenian weightlifters secured two gold, one silver and bronze medals at Junior & U23 European ChampionshipsJunior & U23 European Weightlifting Championships ended in Eilat, Israel with the Armenian athletes winning two gold, one silver and bronze medals.
17:40 12/12/2016Aronian makes draw against Wesley SoRound 3 of London Chess Classic has been held today. Levon Aronian’s competitor was the leader of the tournament Wesley So. As Chessfed.am reports Aronian, who was playing with the white pieces, had...
10:47 12/12/2016Mourinho says Mkhitaryan's injury not really dangerousHenrikh Mkhitaryan left the field on a stretcher after scoring in Manchester United's 1-0 win over Tottenham Hotspur in the Premier League match, but boss Jose Mourinho has, thankfully, played down...
18:28 10/12/2016Armenian and Iranian Football Federations sign a memorandum of understandingPresident of the Football Federation of Armenia (FFA) Ruben Hayrapetyan and the President of Football Federation of Islamic Republic of Iran (IFF) Mehdi Taj signed a memorandum of understanding on...
19:25 09/12/2016Levon Aronian and Hrant Melkumyan to participate in World Chess Rapid and Blitz Championship 2016On 26-30 December FIDE World Blitz & Rapid Championship will be held in Doha, Qatar. Leading member of Armenian national chess team GM Levon Aronian and GM Hrant Melkumyan will participate in the...
11:23 09/12/2016Sona Poghosyan became vice champion at the European Junior Weightlifting ChampionshipJunior & U23 European Weightlifting Championships are underway in Eilat, Israel. At the U20 weightlifting competition the Armenian female representative Sona Poghosyan became European vice champion...
10:50 09/12/2016Mourinho thrilled for Henrikh MkhitaryanJose Mourinho admits he is "very pleased" that Henrikh Mkhitaryan is off the mark for Manchester United after the Armenian captain and Manchester United midfielder scored his first goal for the club...
18:11 08/12/2016Gabuzyan continues unbeaten run at the Rome City Chess Open 2016The Rome City Chess Open 2016 is taking place from 4-10 December in Rome, Italy with fifth and sixth rounds completed on Thursday.
12:37 08/12/2016Henrikh Mkhitaryan: I am pleased to return to OdessaManchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan has spoken about today’s crucial Europe League match against Zorya Luhansk in Odessa, Ukraine.
18:55 07/12/2016Manchester United's travelling squad for Zorya matchJose Mourinho has named a 19-man travelling squad for Manchester United's final Europa League group match, away to Zorya Luhansk.
17:50 07/12/2016Hovhannes Gabuzyan claims victory in Round 4Games of round 4 of 1st International Chess Festival Roma Città Aperta were played yesterday. In this round GM Hovhannes Gabuzyan celebrated victory over Alessandro Bione. Now Gabuzyan got 3.5 points...
11:03 07/12/2016Weightlifter Davit Hovhannisyan – European Champion among juniorsJunior and U23 European Weightlifting Championships are underway in Eilat, Israel, where Armenia is represented by 13 athletes.
19:41 05/12/2016Manchester Evening News: Manchester United looked at their most threatening with Henrikh Mkhitaryan involvedDuring the Premiere League match with Everton Manchester United did not manage to win with the score 0:1, as after substituting Mkhiytaryan Marouane Fellaini gave way a penalty and handed his former...
17:30 05/12/2016Gabuzyan participates in Chess Festival Roma Città ApertaInternational Chess Festival Roma Città Aperta 2016 has launched in Rome. 182 chess players from 30 countries are taking part in the tournament for the first time. The participants also feature 12...
17:46 03/12/2016Vladimir Hakobyan - winner of the Rapid Chess Tournament in DubaiArmenian GM Vladimir Hakobyan won the Rapid Chess Tournament dedicated to the national day of United Arab Emirates.
18:44 02/12/2016Vladimir Hakobyan participates in Rapid Chess Tournament in DubaiOn 30 November Rapid Chess Tournament dedicated to the national day of United Arab Emirates kicked off in Dubai.
11:45 02/12/2016Henrikh Mkhitaryan: My father would be very proud of meArmenian National team captain and Manchester United's midfielder Henrikh Mkhitaryan gave a revealing interview to The Players' Tribune, opening up on why his late father Hamlet continues to be his...