08:50 24/08/2023Մեսսին հայտարարել է, որ դեռ չի մտածում կարիերան ավարտելու մասին«Ինտեր Մայամի»-ի արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսին հայտարարել է, որ դեռ չի մտածում ֆուտբոլիստի պրոֆեսիոնալ կարիերան ավարտելու մասին, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Անկեղծ ասած, ես դեռ չեմ մտածում...
19:45 23/08/2023Վազորդ Երվանդ Մկրտչյանն աթլետիկայի աշխարհի առաջնությունում ՀՀ նոր ռեկորդ է սահմանելՀայաստանի աթլետիկայի հավաքականի անդամ, վազորդ Երվանդ Մկրտչյանը Բուդապեշտում ընթացող աթլետիկայի աշխարհի առաջնությունում ՀՀ նոր ռեկորդ է սահմանել՝ 1500 մետր վազքատարածությունը հաղթահարելով 3։39.35...
11:38 23/08/2023Զախարյանի տեղափոխման դիմաց նրա գործակալը ստացել է 2.5 մլն եվրոԼրագրող Իվան Կարպովը Telegram-ի իր ալիքում նշել է ռուս կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանի՝ «Ռեալ Սոսյեդադ» տեղափոխության մեջ ներգրավված անձանց անունները։ Աղբյուրի համաձայն՝ այս տեղափոխմանը մասնակցել են...
14:28 22/08/2023Արսեն Հովհաննիսյանը՝ «Շիրակի» գլխավոր մարզիչԳյումրիի «Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Արսեն Հովհաննիսյանը: Այս մասին հայտնում են ՖԱ-ից։ «Սիրելի շիրակցիներ, հարգելի ֆուտբոլասերներ մեր ակումբի գլխավոր թիմը գլխավորել է...
11:27 22/08/2023Թիերի Անրին դարձել է Ֆրանսիայի մինչև 21 տարեկանների հավաքականի գլխավոր մարզիչԼոնդոնի «Արսենալ»-ի նախկին հարձակվող Թիերի Անրին նշանակվել է Ֆրանսիայի ֆուտբոլի օլիմպիական հավաքականի և երիտասարդական հավաքականի (մինչև 21 տարեկանների) գլխավոր մարզիչ։ Այս մասին գրում է «Ռիա...
18:38 21/08/2023Մարմնամարզիկներ Համլետ Մանուկյանն ու Մամիկոն Խաչատրյանը տպավորիչ ելույթներ են ունեցել ԿահիրեումՀայաստանի սպորտային մարմնամարզիկներ Համլետ Մանուկյանն ու Մամիկոն Խաչատրյանը տպավորիչ ելույթներ են ունեցել Եգիպտոսի մայրաքաղաք Կահիրեում: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ նրանք Pharaoh's cup մրցաշարում նվաճել են...
16:24 21/08/2023Արսեն Զախարյանը օգոստոսի 25-ին կնշի իր նորամուտը «Ռեալ Սոսյեդադ»-ի կազմում«Ռեալ Սոսյեդադ»-ի նորեկ Արսեն Զախարյանը պետք է պատրաստ լինի մասնակցել Իսպանիայի առաջնության առաջիկա խաղին: Այս մասին «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել են ֆուտբոլային ակումբի մամուլի ծառայությունից: «Ռեալ...
13:12 21/08/2023Երիտասարդական ԱԱ․ Թիմային հաշվարկում հայ ըմբիշները զբաղեցրել են երրորդ հորիզոնականը,Հունահռոմեական ոճի Մ20 տարեկան ըմբիշները 1 ոսկե, 1 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ են նվաճել Հորդանանի մայրաքաղաք Ամմանում անցկացված ըմբշամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում: Թիմային հաշվարկում հայ...
19:50 20/08/2023Սուրեն Աղաջանյանը դարձավ Երիտասարդների Աշխարհի առաջնության չեմպիոն, Գասպար Տերտերյանը՝ արծաթե մեդալակիրՍուրեն Աղաջանյանը դարձավ ըմբշամարտի Երիտասարդների Աշխարհի առաջնության չեմպիոն: Լուրը հայտնում են Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայից: Սուրեն Աղաջանյանը եզրափակիչ է հասել՝ անցկացնելով 4 գոտեմարտ, որտեղ...
17:31 20/08/2023Արսեն Զախարյանը պաշտոնապես տեղափոխվել է իսպանական «Ռեալ Սոսյեդադ»Այժմ «Դինամոյի» նախկին կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը պաշտոնապես դարձել է «Ռեալ Սոսյեդադի» խաղացող։ sport-express.ru-ի հաղորդմամբ, իսպանական և մոսկովյան ակումբները պաշտոնապես հայտարարել են 20-ամյա...
11:35 20/08/2023Մխիթարյան. Այս հաղթանակը կարևոր էր նոր մրցաշրջանը լավ սկսելու համարՄիլանի «Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Ա Սերիայի առաջին տուրի՝ «Մոնցայի» դեմ խաղից հետո (2:0) ֆեյսբուքյան իր էջում բարի գալուստ է մաղթել նորեկներին, շնորհակալություն հայտնել թիմի...
21:46 19/08/2023Գասպար Տերտերյանը և Սուրեն Աղաջանյանը դուրս են եկել ըմբշամարտի Աշխարհի երիտասարդական առաջնության եզրափակիչՀորդանանի մայրաքաղաք Ամմանում ընթացող ըմբշամարտի Աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում Գասպար Տերտերյանը և Սուրեն Աղաջանյանը դուրս են եկել Աշխարհի երիտասարդական առաջնության եզրափակիչ: Լուրը հայտնում...
16:51 19/08/2023Ըմբշամարտի երիտասարդական ԱԱ. Սուրեն Աղաջանյանը հաղթեց ադրբեջանցի և վրացի մրցակիցներինՆա կիսաեզրափակիչում է
14:15 19/08/2023«Ռեալ Սոսյեդադը» Զախարյանին գնահատել է 60 միլիոն եվրոԻսպանական Mundo Deportivo թերթի լրագրող Անխել Լոպեսը հայտնել է, որ «Ռեալ Սոսյեդադը» պատրաստ է 60 միլիոն եվրոյով վերավաճառել 20-ամյա կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանին, սա այն գումարն է, որը կսահմանվի որպես...
12:04 19/08/2023Mundo Deportivo. Զախարյանը 6 տարով է պայմանագիր կնքելու «Ռեալ Սոսյեդադի» հետԻսպանական Mundo Deportivo թերթի լրագրող Անխել Լոպեսը հայտնել է, որ «Դինամո»-ի կիսապաշտպան 20-ամյա Արսեն Զախարյանը վեց տարվա պայմանագիր կկնքի Լա Լիգայի «Ռեալ Սոսյեդադ» ակումբի հետ։ «Զախարյանն արդեն...
09:00 19/08/2023Շախմատի մինչև 16 տարեկանների համաշխարհային օլիմպիադայում Հայաստանի թիմը զբաղեցրեց 7-րդ հորիզոնականըՆիդերլանդներում անցկացված շախմատի մինչև 16 տարեկանների համաշխարհային օլիմպիադայում Հայաստանի թիմը զբաղեցրեց 7-րդ հորիզոնականը: Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, օլիմպիադային մասնակցում էին 47...
20:27 18/08/2023Եվս մեկ հաղթանակ և մեր մարզուհին կապահովի առնվազն բրոնզե մեդալՍլովենիայում ընթացող կրտսեր տարիքի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում 48 կգ քաշային Անահիտ Հարությունյանը գեղեցիկ հաղթանակ է տոնել Բոսնիա և Հերցեգովինայի ներկայացուցիչ Աինա Հալիլովիչի նկատմամբ և...

14:02 12/12/2018Гагик Саркисян: Отсутствие в армянском Ашоцке школы по лыжному спорту – то же самое, как если развивать плавание без бассейнаГагик Саркисян указал, что они попытаются превратить Ашоцк в одно из направлений лыжного спорта Армении, а также направлений спортивного туризма.
12:07 11/12/2018Хорен Байрамян: Между РФ и Арменией не выбираю, а Мхитарян – пример для всех насОдин из ведущих игроков «Рубина», который закрыл первую часть российского сезона гостевой победой над «Зенитом», – 26-летний атакующий полузащитник Хорен Байрамян – дал интервью «Советскому спорту».
17:14 08/12/2018Фигурист из США не смог удержать партнершу: девушка воткнулась головой в поверхность и чуть не потеряла сознаниеПосле выступления она вышла к зрителям с фиксатором шеи. В Twitter Кейн сообщила, что с ней все в порядке: она выписалась из больницы и продолжит восстановление дома.
14:15 08/12/2018Обнародован окончательный список участников конкурса «10 лучших спортсменов Армении 2018 года»На официальном сайте Министерства спорта и по делам молодежи Республики Армения обнародован окончательный список участников конкурса «10 лучших спортсменов 2018 года».
13:20 07/12/2018В Ереване завершился футбольный турнир «Лига ВТБ»Игра получилась напряжённая и динамичная, а особое спортивное настроение придали зрители и болельщики, бурно поддерживающие игроков.
10:03 04/12/2018После 10 лет господства Месси и Роналду: «Золотой мяч» получил Лука МодричМодрич стал первым футболистом из Хорватии, получившим этот престижный приз.
20:11 03/12/2018Карен Хачанов: Я всегда выхожу с уверенностью, что могу победить«Я всегда выхожу с уверенностью, что могу победить. С кем бы ни играл – с Новаком, Рафой или Роджером. А сейчас еще и Энди Маррей возвращается», – отметил он.
19:06 03/12/2018Полузащитник Артем Симонян назвал причину перехода из «Алашкерта» в «Арарат»«Мне уже 23 года, и я нуждаюсь в игровом времени», – отметил он.
13:50 01/12/2018Армянский гроссмейстер Левон Аронян – в десятке лучших шахматистов мираМеждународная шахматная федерация (ФИДЕ) опубликовала рейтинг шахматистов на 1 декабря.
11:46 29/11/2018Генрих Мхитарян: Больше всего соскучился по ДонецкуМатч состоится в Киеве 29 ноября и начнется в 21.55 по ереванскому времени. В составе «Ворсклы» выступает армянский хавбек Гегам Кадимян.
10:45 29/11/2018«Взял корону – держи!» Норвежец Магнус Карлсен защитил титул чемпиона мираМатч обошёлся практически без скандалов, если не считать удалённого с Youtube видео о подготовке Каруаны к поединку.
10:15 28/11/2018Вопрос журналиста о Жозе Моуринью вывел из себя Хосепа ГвардиолуЗабавный инцидент произошел накануне на пресс-конференции после матча 5-го тура группового этапа Лиги чемпионов.
10:11 27/11/2018Бразилия: футболисты облили водой главного тренера, который в ответ надавал им пинков и подзатыльниковКоманда «Палмейрас» в 10-й раз стала чемпионом Бразилии по футболу.
17:39 21/11/2018Генрих Мхитарян вернулся в лагерь «Арсенала»Следующий матч лондонский «Арсенал» проведет в воскресенье, 25 ноября, в матче 13 тура чемпионата Англии с «Борнмутом».
14:43 20/11/2018Карен Хачанов признан теннисистом года в РоссииХачанов стал победителем теннисного турнира серии «Мастерс-1000» в Париже. В финале он обыграл серба Новака Джоковича со счетом 7:5, 6:4.
11:15 19/11/2018Главный тренер Сборной Армении по футболу: Мы со всей серьезностью должны подготовиться к этой игреВ свою очередь другой участник пресс-конференции защитник Сборной РА Камо Ованнисян отметил, что Сборная Лихтенштейна демонстрирует хорошую игру в футбол.
14:55 17/11/2018Генрих Мхитарян поблагодарил болельщиков после игры с Гибралтаром«Выражаю огромную благодарность нашему 12 игроку – нашим болельщикам».
10:12 17/11/2018Покер Юры Мовсисяна: Сборная Армении по футболу разгромила команду ГибралтараВо втором тайме Мовсисян оформил хет-трик, став, таким образом, автором первого в истории сборной Армении покера.
18:30 16/11/2018Давид Налбандян с сыном Тео – в гостях у Лионеля Месси и Жерара ПикеДавид Пабло Налбандян – аргентинский теннисист армяно-итальянского происхождения – завершил профессиональную карьеру в теннисе в 2013 году.
13:46 16/11/2018И.о. премьер-министра Никол Пашинян обратился с посредничеством к президенту Армении Армену СаркисянуОн обратился с посредничеством к президенту РА Армену Саркисяну о присуждении Симону Мартиросяну медали «За заслуги перед Отечеством» II степени, а Гору Минасяну медали «Признательности».