10:03 25/07/2023«Ալ-Հիլալը» պատրաստ է Մբապեի համար 300 միլիոն եվրո ծախսելԱյս տրանսֆերը, եթե կայանա, կարող է ռեկորդային լինել ֆուտբոլի պատմության մեջ։
09:42 25/07/2023Վերադառնում ենք մեր արմատներին. «Ուրարտուն» նոր մարզաշապիկ է ներկայացրելԵրկնային կապույտը Ուրարտուի թագավորության որմնանկարների հիմնական գույներից մեկն է եղել
18:22 24/07/2023«Փարիզ -2024» օլիմպիական խաղերը կսահմանեն բնապահպանական պատասխանատվության նոր չափորոշիչներ«Փարիզ -2024» օլիմպիական խաղերը կսահմանեն բնապահպանական պատասխանատվության նոր չափորոշիչներ: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ դրանք ցույց կտան, թե ինչպես կարելի է հյուրընկալել համաշխարհային սպորտային...
12:46 24/07/2023Համաշխարհային ուսանողական ամառային 31-րդ խաղեր. Հայաստանը Չինաստան կմեկնի 14 մարզիկովՀուլիսի 28-ից օգոստոսի 8-ը Չինաստանի Չենդու քաղաքում կանցկացվեն Համաշխարհային ուսանողական ամառային 31-րդ խաղերը, որին Հայաստանը ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ կմասնակցի 14 մարզիկով՝ 7 մարզաձևում:...
21:43 23/07/2023Հայ շախմատիստները կմասնակցեն Եվրոպայի պատանիների թիմային առաջնությանըՀուլիսի 24-30-ը Ռումինիայի Յասի քաղաքում անցկացվում է շախմատի Եվրոպայի պատանիների թիմային առաջնությունը:Հայաստանը ներկայացնում են Էմին Օհանյանը, Արսեն Դավթյանը, Էրիկ Չաքրյանը, Ռոբերտ Փիլիպոսյանը և...
17:17 23/07/2023Բռնցքամարտիկ Ալիկ Կճոյանը հաղթել է ադրբեջանցի մարզիկինՌումինիայում ընթացող Եվրոպայի բռնցքամարտի պատանիների առաջնությունում 63 կգ քաշային Ալիկ Կճոյանը 5։0 հաշվով պարտության մատնեց Ադրբեջանը ներկայացնող Ասլանլի Կանանին։ «Տպավորիչ հաղթանակ ադրբեջանցի...
16:58 22/07/2023Մբապեն համաձայնել է փոխարինողների նստարանին մնալ ՊՍԺ-ից չհեռանալու համարՖրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեն մտադիր չէ այս ամառ հեռանալ ՊՍԺ-ից, ֆուտբոլիստը համաձայն է 2023/24 մրցաշրջանն անցկացնել փոխարինողների կազմում։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է լրագրող...
13:43 22/07/2023Շրջափակման պատճառով անհնար է դարձել արցախցիների մասնակցությունը համահայկական և միջազգային մրցաշարերինԸստ պլանի` պետք է կազմակերպվեին բազմաթիվ ճամբարներ` ոչ միայն Արցախի տարածքում, այլ նաև՝ Հայաստանի Հանրապետությունում և արտերկրում: Սակայն ստեղծված իրավիճակում Արցախի տարածքից դուրս երեխաների...
18:00 21/07/20231 ոսկե և 1 արծաթե մեդալ՝ Հատուկ օլիմպիադաների աշխարհի ամառային խաղերիցՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Հայաստանի թիմը մասնակցել է Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլինում կայացած Հատուկ օլիմպիադաների աշխարհի ամառային խաղերին և վերադարձել 1...
16:27 21/07/2023Միջազգային մրցաշարում շախմատիստ Էրիկ Չաքրյանը դարձել է հաղթողՎրաստանի Փոթի քաղաքում անցկացվող «Nana Aleksandria Cup-2023» միջազգային մրցաշարի շրջանակներում կազմակերպվել է երկու կայծակնային շախմատի մրցաշար: Առաջին մրցաշարում Էրիկ Չաքրյանը 9 հնարավորից վաստակեց...
13:46 21/07/2023Երևանում կայանալիք սամբոյի աշխարհի առաջնությունը կազմակերպելու համար կառավարությունը միջոցներ է հատկացրելՀՀ կառավարության նիստում գործադիրը որոշում է կայացրել ԿԳՄՍ նախարարությանը հատկացնել 676 մլն 368 հազար դրամ՝ 2023 թվականի նոյեմբերի 7-14-ը Երևանում կայանալիք սամբոյի մեծահասակների աշխարհի...
09:49 21/07/2023Հայկական 4 ակումբները ՈւԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլում ենՀուլիսի 20-ին Էստոնիայի Ռակվեռե քաղաքում կայացել է ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման առաջին փուլի «Նարվա Տրանս» (Էստոնիա) - «Փյունիկ» պատասխան հանդիպումը: «Փյունիկը» հաղթել է մրցակցին...
17:52 20/07/2023ՖԻՖԱ. Հայաստանի ազգային հավաքականը պահպանել է դիրքերըՀուլիսի 20-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը պահպանել է դիրքերը և գտնվում է է 90-րդ հորիզոնականում։ Լավագույն տասնյակում...
13:31 20/07/2023Հայ ըմբիշները կմեկնեն ՍտամբուլՀուլիսի 31-ից օգոստոսի 6-ը Թուրքիայի Ստամբուլ քաղաքում տեղի է ունենալու Աշխարհի պատանեկան առաջնությունը: Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան ներկայացնում է մեր հավաքականների կազմերը.
10:47 20/07/2023Գործադիրն այսօր Գրանտ-Լեոն Ռանոսին կազատի պարտադիր զինվորական ծառայությունիցԿառավարությունն այսօր որոշում կընդունի Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի խաղացող Գրանտ-Լեոն Աղվանի Ռանոսին ազատել պարտադիր զինվորական ծառայությունից: Որոշման հիմնավորման մեջ ասվում է, որ Ռանոսին...
17:49 19/07/2023«Փարիզ-2024»-ը պատմության մեջ կմտնի որպես ամենաքիչ նորակառուցներով համալրված օլիմպիական խաղեր«Փարիզ-2024» oլիմպիական ավանում և մարզահամալիրներում շրջայց է կազմակերպվել հյուրընկալված մարզաշխարհի մարդկանց համար: Տոկիո-2020-ի օլիմպիական գյուղում մահճակալները պատրաստված էին ամուր...
14:03 19/07/2023Ամուսնության անսովոր առաջարկություն՝ Հայաստանի կարատեի գավաթի մրցաշարումԵրևանի Գազպրոմ ուսումնամարզական համալիրում տեղի է ունեցել Հայաստանի գավաթ 2023 կարատեի մրցաշարը: Մրցաշարի ընթացքում մարզիկներից մեկն անսովոր կերպով ամուսնության առաջարկություն է արել իր սիրելիին՝...
10:38 19/07/2023Չեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլի պատասխան հանդիպումների արդյունքներըՀուլիսի 18-ին կայացել են Չեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլի պատասխան հանդիպումները: sport.news.am- ը ներկայացնում է արդյունքները .
19:27 17/07/2023Հայաստանի բասկետբոլի մինչև 16 տարեկան աղջիկների հավաքականն Անդորրայում էՀայաստանի բասկետբոլի մինչև 16 տարեկան աղջիկների հավաքականը մեկնել է Անդորրա: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ «ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Վահագն Հարությունյանի գլխավորությամբ մեր մարզուհիները հուլիսի...
15:55 17/07/2023Հենրիխ Մխիթարյան. Իմ գաղտնի՞քը. Ես միշտ ներդրել եմ ողջ ուժս՝ թիմին օգնելու համար«Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնաբանել է 2023/24 մրցաշրջանի նախապատրաստական աշխատանքները։ «Ուրախ եմ այստեղ սկսել իմ երկրորդ մրցաշրջանը։ Պատրաստ եմ և սպասում եմ, որ մնացած թիմակիցները...

15:28 09/10/2018Задержаны известные российские футболисты Кокорин и МамаевОни будут опрошены в 15:00 в УВД по ЦАО Москвы.
10:09 09/10/2018«Я возвращаюсь»: Юра Мовсисян о приглашении в сборную АрменииАрмянский нападающий американского «Чикаго Файр» Юра Мовсисян на своей странице в социальной сети Facebook коснулся приглашения в сборную Армении.
23:05 07/10/2018Известно имя нового главного тренера сборной Армении по футболуМесто наставника национальной сборной оставалось вакантным после того, как 21 в отставку подал главный тренер Вардан Минасян.
15:55 06/10/2018Армянский гроссмейстер Левон Аронян отмечает сегодня день рожденияЕму исполняется 36 лет.
20:43 05/10/2018Завершилась Всемирная шахматная олимпиада с участием сборных АрменииВ Батуми завершилась Всемирная шахматная олимпиада.
14:30 05/10/2018Женская сборная Армении сыграла вничью с командой Азербайджана на шахматной олимпиадеВ Батуми (Грузия) с 24 сентября по 5 октября проходит 43-я шахматная Олимпиада.
10:51 05/10/2018«Арсенал» разгромил представляющий Азербайджан «Карабах»Голами отметились Сократис Папастопулос, Эмиль Смит и Маттео Гюэндузи.
16:25 04/10/2018Из-за обвинений в изнасиловании Роналду не примет участие в ближайших играх сборной ПортугалииРоналду выступает за сборную с 2003 года. В составе национальной команды форвард провел 154 матча и забил 85 голов. В 2016 году Роналду стал чемпионом Европы.
10:08 04/10/2018Шахматная Олимпиада в Батуми: в 9-м туре мужская и женская сборная Армении одержали победыВ 9-м туре мужская сборная Армении обыграла команду Индии со счетом 2,5:1,5. Женская сборная Армении одержала победу над командой Ирана со счетом 3:1.
14:50 03/10/2018Шахматная Олимпиада в Батуми: в 9-м туре женская сборная Армении сыграет с командой ИранаМужская сборная Армении встретится с командой Индии.
19:47 02/10/2018Зинедин Зидан не желает работать в «Манчестер Юнайтед»1 октября сообщалось, что француз может занять пост генерального директора итальянского клуба. Ожидается, что Беппе Маротта в ближайшее время освободит эту должность.
10:52 02/10/2018Женская сборная Армении лидирует на шахматной Олимпиаде в БатумиМужская сборная Армении со счетом 3:1 победила команду Беларуси (Ковалев – Аронян ничья, С.Жигалко – Саргиссян 0-1).
14:56 01/10/2018«Для собственной безопасности»: Генрих Мхитарян не поедет в Азербайджан для участия в игре «Арсенала»Сказали, что Мхитарян не поедет в Азербайджан для участия в игре “Арсенала” против клуба “Карабах”.
14:30 01/10/2018«У каждой истории есть начало и конец»: Акинфеев покинул сборную России по футболуВратарь также назвал «локальным успехом» выход сборной России в четвертьфинал домашнего чемпионата мира.
13:01 01/10/2018Диего Марадона дал совет «виноватому во всём» Лионелю МессиНа последнем чемпионате мира сборная Аргентины сумела добраться до 1/8 финала, где проиграла будущему победителю турнира – команде Франции.
12:43 01/10/2018Всемирная шахматная Олимпиада в Батуми: армянские шахматистки – в тройке лучшихВ предыдущем туре женская сборная Армении обыграла россиянок со счетом 3:1. В рамках Олимпиады будут проведены 11 туров.
15:10 29/09/2018Маргарита Гаспарян стала победительницей теннисного турнира в ТашкентеПризовой фонд турнира в Ташкенте составил $250 тысяч.
14:22 29/09/2018Российская фигуристка Алина Загитова установила абсолютный мировой рекордВторое место на турнире в Германии заняла Маи Михара из Японии (209,22 балла), третье – Луна Хендрикс из Бельгии (204,16 балла).
13:02 29/09/2018Президент ФФА Артур Ванецян призвал арбитров руководствоваться принципами справедливостиВ ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся качества обслуживания матчей, судейской формы, переквалификации судей и другие текущие вопросы.
16:55 28/09/2018Шахматная Олимпиада в Батуми: мужская сборная Армении сыграет с командой АзербайджанаВ Батуми (Грузия) с 24 сентября по 5 октября проходит 43-я шахматная Олимпиада.