10:03 25/07/2023«Ալ-Հիլալը» պատրաստ է Մբապեի համար 300 միլիոն եվրո ծախսելԱյս տրանսֆերը, եթե կայանա, կարող է ռեկորդային լինել ֆուտբոլի պատմության մեջ։
09:42 25/07/2023Վերադառնում ենք մեր արմատներին. «Ուրարտուն» նոր մարզաշապիկ է ներկայացրելԵրկնային կապույտը Ուրարտուի թագավորության որմնանկարների հիմնական գույներից մեկն է եղել
18:22 24/07/2023«Փարիզ -2024» օլիմպիական խաղերը կսահմանեն բնապահպանական պատասխանատվության նոր չափորոշիչներ«Փարիզ -2024» օլիմպիական խաղերը կսահմանեն բնապահպանական պատասխանատվության նոր չափորոշիչներ: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ դրանք ցույց կտան, թե ինչպես կարելի է հյուրընկալել համաշխարհային սպորտային...
12:46 24/07/2023Համաշխարհային ուսանողական ամառային 31-րդ խաղեր. Հայաստանը Չինաստան կմեկնի 14 մարզիկովՀուլիսի 28-ից օգոստոսի 8-ը Չինաստանի Չենդու քաղաքում կանցկացվեն Համաշխարհային ուսանողական ամառային 31-րդ խաղերը, որին Հայաստանը ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ կմասնակցի 14 մարզիկով՝ 7 մարզաձևում:...
21:43 23/07/2023Հայ շախմատիստները կմասնակցեն Եվրոպայի պատանիների թիմային առաջնությանըՀուլիսի 24-30-ը Ռումինիայի Յասի քաղաքում անցկացվում է շախմատի Եվրոպայի պատանիների թիմային առաջնությունը:Հայաստանը ներկայացնում են Էմին Օհանյանը, Արսեն Դավթյանը, Էրիկ Չաքրյանը, Ռոբերտ Փիլիպոսյանը և...
17:17 23/07/2023Բռնցքամարտիկ Ալիկ Կճոյանը հաղթել է ադրբեջանցի մարզիկինՌումինիայում ընթացող Եվրոպայի բռնցքամարտի պատանիների առաջնությունում 63 կգ քաշային Ալիկ Կճոյանը 5։0 հաշվով պարտության մատնեց Ադրբեջանը ներկայացնող Ասլանլի Կանանին։ «Տպավորիչ հաղթանակ ադրբեջանցի...
16:58 22/07/2023Մբապեն համաձայնել է փոխարինողների նստարանին մնալ ՊՍԺ-ից չհեռանալու համարՖրանսիացի հարձակվող Կիլիան Մբապեն մտադիր չէ այս ամառ հեռանալ ՊՍԺ-ից, ֆուտբոլիստը համաձայն է 2023/24 մրցաշրջանն անցկացնել փոխարինողների կազմում։ «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է լրագրող...
13:43 22/07/2023Շրջափակման պատճառով անհնար է դարձել արցախցիների մասնակցությունը համահայկական և միջազգային մրցաշարերինԸստ պլանի` պետք է կազմակերպվեին բազմաթիվ ճամբարներ` ոչ միայն Արցախի տարածքում, այլ նաև՝ Հայաստանի Հանրապետությունում և արտերկրում: Սակայն ստեղծված իրավիճակում Արցախի տարածքից դուրս երեխաների...
18:00 21/07/20231 ոսկե և 1 արծաթե մեդալ՝ Հատուկ օլիմպիադաների աշխարհի ամառային խաղերիցՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Հայաստանի թիմը մասնակցել է Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլինում կայացած Հատուկ օլիմպիադաների աշխարհի ամառային խաղերին և վերադարձել 1...
16:27 21/07/2023Միջազգային մրցաշարում շախմատիստ Էրիկ Չաքրյանը դարձել է հաղթողՎրաստանի Փոթի քաղաքում անցկացվող «Nana Aleksandria Cup-2023» միջազգային մրցաշարի շրջանակներում կազմակերպվել է երկու կայծակնային շախմատի մրցաշար: Առաջին մրցաշարում Էրիկ Չաքրյանը 9 հնարավորից վաստակեց...
13:46 21/07/2023Երևանում կայանալիք սամբոյի աշխարհի առաջնությունը կազմակերպելու համար կառավարությունը միջոցներ է հատկացրելՀՀ կառավարության նիստում գործադիրը որոշում է կայացրել ԿԳՄՍ նախարարությանը հատկացնել 676 մլն 368 հազար դրամ՝ 2023 թվականի նոյեմբերի 7-14-ը Երևանում կայանալիք սամբոյի մեծահասակների աշխարհի...
09:49 21/07/2023Հայկական 4 ակումբները ՈւԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլում ենՀուլիսի 20-ին Էստոնիայի Ռակվեռե քաղաքում կայացել է ՈՒԵՖԱ Եվրոպա Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման առաջին փուլի «Նարվա Տրանս» (Էստոնիա) - «Փյունիկ» պատասխան հանդիպումը: «Փյունիկը» հաղթել է մրցակցին...
17:52 20/07/2023ՖԻՖԱ. Հայաստանի ազգային հավաքականը պահպանել է դիրքերըՀուլիսի 20-ին ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման թարմացված աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը պահպանել է դիրքերը և գտնվում է է 90-րդ հորիզոնականում։ Լավագույն տասնյակում...
13:31 20/07/2023Հայ ըմբիշները կմեկնեն ՍտամբուլՀուլիսի 31-ից օգոստոսի 6-ը Թուրքիայի Ստամբուլ քաղաքում տեղի է ունենալու Աշխարհի պատանեկան առաջնությունը: Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան ներկայացնում է մեր հավաքականների կազմերը.
10:47 20/07/2023Գործադիրն այսօր Գրանտ-Լեոն Ռանոսին կազատի պարտադիր զինվորական ծառայությունիցԿառավարությունն այսօր որոշում կընդունի Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի խաղացող Գրանտ-Լեոն Աղվանի Ռանոսին ազատել պարտադիր զինվորական ծառայությունից: Որոշման հիմնավորման մեջ ասվում է, որ Ռանոսին...
17:49 19/07/2023«Փարիզ-2024»-ը պատմության մեջ կմտնի որպես ամենաքիչ նորակառուցներով համալրված օլիմպիական խաղեր«Փարիզ-2024» oլիմպիական ավանում և մարզահամալիրներում շրջայց է կազմակերպվել հյուրընկալված մարզաշխարհի մարդկանց համար: Տոկիո-2020-ի օլիմպիական գյուղում մահճակալները պատրաստված էին ամուր...
14:03 19/07/2023Ամուսնության անսովոր առաջարկություն՝ Հայաստանի կարատեի գավաթի մրցաշարումԵրևանի Գազպրոմ ուսումնամարզական համալիրում տեղի է ունեցել Հայաստանի գավաթ 2023 կարատեի մրցաշարը: Մրցաշարի ընթացքում մարզիկներից մեկն անսովոր կերպով ամուսնության առաջարկություն է արել իր սիրելիին՝...
10:38 19/07/2023Չեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլի պատասխան հանդիպումների արդյունքներըՀուլիսի 18-ին կայացել են Չեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլի պատասխան հանդիպումները: sport.news.am- ը ներկայացնում է արդյունքները .
19:27 17/07/2023Հայաստանի բասկետբոլի մինչև 16 տարեկան աղջիկների հավաքականն Անդորրայում էՀայաստանի բասկետբոլի մինչև 16 տարեկան աղջիկների հավաքականը մեկնել է Անդորրա: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ «ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Վահագն Հարությունյանի գլխավորությամբ մեր մարզուհիները հուլիսի...
15:55 17/07/2023Հենրիխ Մխիթարյան. Իմ գաղտնի՞քը. Ես միշտ ներդրել եմ ողջ ուժս՝ թիմին օգնելու համար«Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնաբանել է 2023/24 մրցաշրջանի նախապատրաստական աշխատանքները։ «Ուրախ եմ այստեղ սկսել իմ երկրորդ մրցաշրջանը։ Պատրաստ եմ և սպասում եմ, որ մնացած թիմակիցները...

20:16 27/10/2016It's a big mystery - Martin Keown analyzes the situation around Henrikh Mkhitaryan“It's a big mystery. It is odd when you spend so much money on a player and then don't use them,” Martin Keown, an English former professional footballer and today a pundit for the BBC, wrote about...
20:01 27/10/2016IOC confirms Rybakou disqualification: Tigran Martirosyan declared Olympic Games Vice ChampionInternational Olympic Committee (IOC) today announced that nine athletes have been disqualified from the Olympic Games Beijing 2008.
18:01 27/10/2016Armenia futsal national team plays draw with BelarusThe second friendly match between futsal national teams of Belarus and Armenia took place in Minsk today.
17:22 26/10/2016Arthur Abraham sustained elbow injuryArmenian professional boxer Arthur Abraham was getting ready for the upcoming boxing bout against Martin Murray.
18:07 25/10/2016Weightlifter Arpine Dalakyan conquers a bronze medal at Junior World ChampionshipsArmenia’s women’s weightlifting junior team member Arpine Dalakyan conquered a bronze medal at the 2016 IWF Youth World Championships in Penang, Malaysia.
19:50 24/10/2016Weightlifter Karen Avagyan wins a bronze medal of World ChampionshipsArmenia’s men’s weightlifting youth team member Karen Avagyan conquered a bronze medal at the 2016 IWF Youth World Championships in Penang, Malaysia.
19:02 24/10/2016Henrikh Mkhitaryan again invited to Armenian national teamArmenian national team will play WC-2018 qualifying round match against Montenegro on November 11, Football Federation reported.
13:48 24/10/2016FIMA became winner of RA Volleyball ChampionshipThe men's Volleyball Championship of 2016 came to its end. FIMA became the championship winner. The team of Stepanakert ranked the second place. The third place took Nor Nork-Dinamo. As the press...
13:04 22/10/2016European leagues suspended an accord with UEFAEuropean football leagues on Friday suspended an accord with UEFA in protest at reforms to the Champions League which gives greater power to major clubs.
10:38 22/10/2016Mourinho explains what Henrikh Mkhitaryan needs to get back into Manchester United teamJose Mourinho says that Henrikh Mkhitaryan is edging close to a Manchester United comeback. It was expected that the £26m Armenian midfielder bought from Borussia Dortmund in the summer would be in...
16:46 20/10/2016Armenia National Team down by 13 positions on FIFA rankingsThe new FIFA rankings was announced on September 20, Football Federation of Armenia reported, saying Armenia is 125th The current standing is a fall by 13 positions from the place the team had in...
19:50 19/10/2016Mourinho expects Mkhitaryan to go ‘back to the levels we know he can achieve’Manchester United forward Henrikh Mkhitaryan has been tipped to return to his optimum level by Jose Mourinho.
14:07 19/10/2016Arthur Petrosyan announced as Head Coach of National Football Team of ArmeniaLegendary footballer Arthur Petrosyan will head the Armenian National Football Team. The Armenian Football Federation has completed the discussions regarding the appointment of a head coach of the...
10:57 14/10/2016Armenian soccer team manager resignsArmenian national team coach Varuzhan Sukiasyan has informed the Press Secretariat of the country’s Football Federation about his resignation in the wake of the FIFA 2018 World Cup qualifiers, in...
16:02 08/10/2016Henrikh Mkhitaryan wishes victory to Armenian National Football TeamAhead of the World Cup 2018 Armenia-Romania qualifier match, Armenia's National Football Team captain Henrik Mkhitaryan encouraged his teammates, and urged the fans to watch the game at the...
16:21 06/10/2016Levon Aronian ended his game against Li Chao with a drawAll games ended peacefully in the penultimate round of the Tal Memorial, which takes place in the Museum of Russian Impressionism in Moscow.
17:19 03/10/2016Armenia wins two gold medals at World Junior Chess ChampionshipWorld Junior Chess Championship under-14, 1-6, and -18 concluded. As the Chess Federation of Armenia reports, Armenia’s representative Hayk Martirosyan won gold medal in the tournament under-16....
10:56 03/10/2016Henrikh Mkhitaryan and Nolito put rivalry asideLike Montagues and Capulets, the warring tribes of Manchester rarely mix, but Henrikh Mkhitaryan and Nolito put rivalry aside over some Italian cuisine, Daily Mail writes.
14:03 30/09/2016Levon Aronian made the third draw in Tal MemorialIn the third round of the 10th Tal Memorial, which takes place in the Museum of Russian Impressionism, Armenian Grand Master Levon Aronyan made draw with Peter Svidler.
18:33 27/09/2016Mkhitaryan set for comeback vs Zorya LuhanskMidfielder Henrikh Mkhitaryan is set to make his Manchester United comeback against Zorya Luhansk this week, Manchester Evening News writes.