21:33 14/01/2023Ալեքսանդր Պետրակովը կգլխավորի Հայաստանի ազգային հավաքականըՈւկրաինացի մասնագետ Ալեքսանդր Պետրակովը կգլխավորի Հայաստանի ազգային հավաքականը: ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ հունվարի 14-ին կայացել է ՀՖՖ Գործադիր կոմիտեի նիստը, որի ընթացքում քննարկվել է Հայաստանի...
12:09 14/01/2023Ռոնալդուն նշել է կարիերայի ընթացքում իր գլխավոր նվաճումըՍաուդյան Ալ-Նասր ակումբի հարձակվող պորտուգալացի Կրիշտիանու Ռոնալդուն խոսել է կարիերայի ընթացքում իր գլխավոր նվաճումի մասին։ «Հավանաբար կարիերայիս ընթացքում ամենամեծ հաղթանակը Եվրո-2016-ում...
20:16 13/01/2023Սլովենիայում մեկնարկել է օդամղիչ հրաձգության միջազգային վարկանիշային մրցաշարըՍլովենիայի Ռուսեն քաղաքում այսօր մեկնարկել է օդամղիչ հրաձգության միջազգային վարկանիշային մրցաշարը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ մրցանակակիրներին կշնորհվեն ամռանը Լեհաստանում կայանալիք Եվրոպական երրորդ խաղերին...
16:02 13/01/2023Երևանում ապրիլին կանցկացվի ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունըԾանրամարտի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունն այս տարի առաջին անգամ անցկացվելու է Հայաստանում: Մարզաձևի եվրոպական ֆեդերացիան հաստատել է մրցաշարի անցկացման ժամկետները: Եվրոպայի 2023 թվականի...
15:03 13/01/2023Էդգար Մալաքյանը միացել է «Փյունիկ» ՖԱ-ին«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի: Թիմին է միացել 32-ամյա կիսապաշտպան Էդգար Մալաքյանը, հայտնում են ակումբից։ Մալաքյանը «Փյունիկի» սան է: 2007 թվականի մրցաշրջանում նա «Փյունիկ-2»-ի կազմում դարձել է...
12:59 13/01/2023Բանակը նաև սպորտով պետք է ուժեղ լինի. Կարեն Գիլոյան«Նախագծով մենք ուզում ենք ռազմական խաղերը մտցնել պարգևատրվող մարզաձևերի և միջոցառումների շարք»,-ԱԺ Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի...
19:01 12/01/2023Վլադիկ Առաքելյանը չի հրաժարվում լինել ՀՖՖ Գործկոմի անդամ«Գանձասարի» ներկայացուցիչ Վլադիկ Առաքելյանը չի հրաժարվում լինել ՀՀ Գործկոմի անդամ: Այս մասին տեղեկանում ենք ակումբի տարածած հաղորդագրությունից։ «Սիրով տեղեկացնում ենք Ձեզ , որ ԳԱՆՁԱՍԱՐ ՖԱ...
17:56 12/01/2023Ավտոարշավորդ Արթուր Գորոյանը՝ անցած ուղու ու առաջիկա անելիքների մասինPanorama.am-ը զրուցել է B կատեգորիայի միջազգային արտոնագիր ունեցող, Հայաստանը ներկայացնող մոսկվայաբնակ ավտոարշավորդ Արթուր Գորոյանի հետ նրա անցած ուղու, անելիքների ու ծրագրերի մասին։ Հարց-Արթուր,...
13:05 12/01/2023Շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց առաջնության հաղթողները կհամալրեն ազգային հավաքականներըՏիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն- մարզադպրոցում այսօր տեղի կունենա Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց բարձրագույն խմբի առաջնության բացման արարողությունը: Խաղատախտակների շուրջ կնստեն 10-ական...
20:38 11/01/2023Հունահռոմեական և ազատ ոճի մարզիկները մրցաշրջանը կսել են ԾաղկաձորումՀայաստանի մարզական հաջողությունների գլխավոր հրետանի համարվող մենապայքարային մարզաձևերի ներկայացուցիչներն ավանդաբար ծաղկաձորյան հավաքներով են սկսում մրցաշրջանը:Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։...
19:55 11/01/2023Սերժ Սարգսյանը հետևել է Ռուսաստանի, Վրաստանի, Հայաստանի և Իրանի շախմատիստների խաղինԱյսօր Հայաստանի երրորդ նախագահ, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը և Անդրանիկ Մարգարյանի որդին՝ Տարոն Մարգարյանը այցելել են Հայաստանի շախմատի ակադեմիա՝ հետևելու Անդրանիկ...
17:50 11/01/2023Հայիթցի հարձակվողը համալրել է «Փյունիկ»-ի կազմը«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի: Թիմին է միացել 25-ամյա հայիթցի հարձակվող Ջոնել Դեսիրեն: Այս մասին հայտնում են ակումբից։ Դեսիրեն նախկինում հանդես է եկել Հայիթիի «Միրեբալեյում», «Կապուազում» և...
10:30 11/01/2023ՖԻԴԵ-ի դասակարգման նոր աղյուսակում Հայաստանն ունի 6 ներկայացուցիչՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻԴԵ) հրապարակել է 2023թ. վարկանիշային առաջին աղյուսակը։ Տղամարդկանց ցանկը գլխավորում է նորվեգացի Մագնուս Կարլսենը: 100 լավագույնների շարքում են Հայաստանի...
20:44 10/01/2023Բռնցքամարտի Հայաստանի առաջնությունը կանցկացվի տարեսկզբինԲռնցքամարտի Հայաստանի առաջնությունը կանցկացվի հունվարի 30-ից՝ փետրվարի 4-ը: Այս մասին ՀԱՕԿ-ի հետ զրույցում ասել է հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը: Հայաստանի առաջնությունն ընտրական բնույթ...
18:14 10/01/2023Մոուրինյոն հրաժարվել է գլխավորել Բրազիլիայի հավաքականըSport.es-ը հայտնել է, որ պորտուգալացի մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն չի համաձայնել գլխավորել Բրազիլիայի հավաքականը և կմնա «Ռոմայում»: sport.ru-ի հաղորդմամբ, Բրազիլիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան որոշել է...
17:34 10/01/2023Մոուրինյոն հրաժարվել է գլխավորել Բրազիլիայի հավաքականըSport.es-ը հայտնել է, որ պորտուգալացի մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն չի համաձայնել գլխավորել Բրազիլիայի հավաքականը և կմնա «Ռոմայում»: sport.ru-ի հաղորդմամբ, Բրազիլիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան որոշել է...
17:12 10/01/2023Զախարյանը ՌԴ-ի քաղաքացիությունը ՀՀ-ի քաղաքացիությամբ փոխարինելու մասին լուրը լցոնում է որակելՄոսկվայի «Դինամոյի» և Ռուսաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը մեկնաբանել է ՌԴ քաղաքացիությունը Հայաստանի քաղաքացիությամբ փոխարինելու մասին տարածված տեղեկությունը։ «Քաղաքացիության...
20:05 09/01/2023WBA վարկածով աշխարհի չեմպիոն Արսեն Գուլամիրյանը պարգևատրվել է ոսկե մեդալովՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան ոսկե մեդալով է պարգևատրել WBA վարկածով աշխարհի չեմպիոն Արսեն Գուլամիրյանին: Պարգևը հանձնել է ֆեդերացիայի փոխնախագահ Սամվել Գասպարյանը: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի...
12:30 09/01/2023Australian Open-ը վերացնում է կորոնավիրուսային սահմանափակումները թենիսիստների և հանդիսատեսների համարԹենիսի Ավստրալիայի բաց առաջնության (Australian Open) կազմակերպիչները թենիսիստներին թույլ են տվել խաղալ COVID-19-ի դրական թեստով։ 360tv.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին The Age-ին հայտնել է Ավստրալիայի...
16:05 06/01/2023L'Équipe-ն ընտրել է 2022 թվականի լավագույն մարզիկինՖրանսիական L'Équipe-ը 2022 թվականի լավագույն մարզիկ է ճանաչել «Պարի Սեն Ժերմենի» և Արգենտինայի հավաքականի ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսսիին (808 միավոր)։ Հարձակվողն Արգենտինայի հավաքականի կազմում դարձել է...

16:37 15/01/2018Гагик Царукян построит современный олимпийский комплекс в армянском ЦахкадзореОн будет предусмотрен для как для базовых видов спорта, так и всех остальных.
10:35 15/01/2018Лыжные гонки: Микаел Микаелян и Катя Галстян не оставили шансов соперникамС 12 по 14 января в Ашоцке состоялся открытый чемпионат Армении по лыжным гонкам.
19:11 13/01/2018Президент Армении посетил шахматный турнир в память Андраника МаргарянаТурнир проходит 9-17 января, в нем принимают участие 750 юношей и девушек со всех регионов Армении, Арцаха, а также из России и Туркменистана.
15:52 13/01/2018В Ереване стартовал чемпионат Армении по шахматамУже известны результаты первого тура чемпионата.
20:38 12/01/2018Главный тренер сборной Армении Л. Джулфалакян: Изменение правил окажет положительное влияние на борьбуПервенство пройдет по новым правилам, борцы вместо 8 весовых категорий выступят в 10.
15:40 12/01/2018«Вынужден разочаровать всех, кто этого ждет»: глава Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян о своей возможной отставкеГлава Федерации футбола Армении отметил, что этого не произойдет.
15:00 12/01/2018Глава Федерации футбола Армении: Генрих Мхитарян – футболист, которому всегда есть место в основном составе любой команды«С Мхитаряном я общался на последнем матче сборной Армении. Тогда этой напряженности, проблемы не было. Знаю об этом практически столько же, сколько и вы», – сказал Рубен Айрапетян.
20:15 11/01/2018Генсек Федерации атлетики Армении: В 2018 году планируется проведение свыше 40 различных мероприятийСезон-2017 с точки зрения выступлений спортсменов и работы отечественной федерации сложился для армянской атлетики успешно.
18:02 11/01/2018Спикер парламента Армении А. Баблоян вручил награды футболистам легендарной команды «Арарат-73»«Поверьте, и спустя 45 лет мы переживаем не меньшую гордость. Для армянского народа вы – легендарные личности», – отметил А. Баблоян.
10:08 11/01/2018Массовая драка российских хоккеистов на новогоднем корпоративе: избита и жена одного из игроковМихаил Фисенко избил белоруса Андрея Стася. Жена Стася, бывшая гимнастка Валерия Курильская попыталась разнять мужчин, однако получила удар в лицо от защитника Максима Чудинова.
14:58 10/01/2018Сборная Армении по спортивной гимнастике начала подготовку к сезону-2018Вместо участия на предстоящем в Дохе этапе розыгрыша Кубка мира в марте планируется провести сбор в Тбилиси, где будет вестись работа над новыми сложными упражнениями.
14:44 09/01/2018Переговоры КНДР и Южной Кореи: сборная Северной Кореи примет участие в Олимпиаде-2018 в ПхенчханеНа фоне неожиданного потепления в отношениях двух Корей, МОК продлил для участников из КНДР срок квалификации на Олимпиаду.
12:38 09/01/2018Армянские фигуристы готовятся к чемпионату Европы в МосквеС 15 по 21 января в Москве пройдет чемпионат Европы по фигурному катанию. Армению на первенстве континента представят Славик Айрапетян и танцевальный дуэт Тина Карапетян/Симон Пру-Сенекал.
12:02 09/01/2018Чемпионы мира Артур Алексанян и Максим Манукян возглавляют рейтинговую таблицу UWWВ весовой категории 98 кг рейтинговую таблицу возглавляет чемпион Олимпийских игр, трехкратный чемпион мира и Европы Артур Алексанян, а в весе 80 кг – Максим Манукян.
19:22 08/01/2018Зинедин Зидан после ничьи с «Селтой»: Сейчас новички мне не нужны, я доволен «Реалом»Мы очень хорошо играли в первые 45 минут, но не во вторые. Мы допустили много ошибок, которых необходимо избегать. Сегодняшней игрой мы недовольны, но до конца сезона еще далеко.
12:56 08/01/2018Мартин Шарбатян: Минувший сезон однозначно можно считать успешным для армянского велоспортаВпервые у нас появился шанс завоевать путевку на Олимпийские игры.
12:31 08/01/2018Рейтинг ФИДЕ: Грант Мелкумян вошел в сотню лучшихУ женщин Элина Даниелян занимает 54-е место (2413), Лилит Мкртчян – 85-е (2378).
12:10 08/01/2018Ямайский спринтер Усейн Болт ищет варианты для начала карьеры футболистаБолт – восьмикратный олимпийский чемпион и 11-кратный чемпион мира. Ямаец – рекордсмен мира в беге на дистанции 100 метров (9,58 секунды) и 200 метров (19,19 секунды).
13:50 06/01/2018«Он не заслужил такого»: главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью извинился перед Генрихом МхитаряномЖозе Моуринью отметил: «Это несправедливо. Я понимаю, что это несправедливо. И я сказал ему в перерыве, что мне не нравится делать то, что я вынужден сделать. Он не заслужил такого, он играл хорошо».
20:30 05/01/2018Жена Алексиса Оганяна – теннисистка Серена Уильямс – не примет участия в Australian OpenВ конце декабря впервые после родов она сыграла на выставочном турнире в Абу-Даби, по итогам которого и было решено воздержаться от Australian Open.