21:33 14/01/2023Ալեքսանդր Պետրակովը կգլխավորի Հայաստանի ազգային հավաքականըՈւկրաինացի մասնագետ Ալեքսանդր Պետրակովը կգլխավորի Հայաստանի ազգային հավաքականը: ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ հունվարի 14-ին կայացել է ՀՖՖ Գործադիր կոմիտեի նիստը, որի ընթացքում քննարկվել է Հայաստանի...
12:09 14/01/2023Ռոնալդուն նշել է կարիերայի ընթացքում իր գլխավոր նվաճումըՍաուդյան Ալ-Նասր ակումբի հարձակվող պորտուգալացի Կրիշտիանու Ռոնալդուն խոսել է կարիերայի ընթացքում իր գլխավոր նվաճումի մասին։ «Հավանաբար կարիերայիս ընթացքում ամենամեծ հաղթանակը Եվրո-2016-ում...
20:16 13/01/2023Սլովենիայում մեկնարկել է օդամղիչ հրաձգության միջազգային վարկանիշային մրցաշարըՍլովենիայի Ռուսեն քաղաքում այսօր մեկնարկել է օդամղիչ հրաձգության միջազգային վարկանիշային մրցաշարը: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ մրցանակակիրներին կշնորհվեն ամռանը Լեհաստանում կայանալիք Եվրոպական երրորդ խաղերին...
16:02 13/01/2023Երևանում ապրիլին կանցկացվի ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունըԾանրամարտի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունն այս տարի առաջին անգամ անցկացվելու է Հայաստանում: Մարզաձևի եվրոպական ֆեդերացիան հաստատել է մրցաշարի անցկացման ժամկետները: Եվրոպայի 2023 թվականի...
15:03 13/01/2023Էդգար Մալաքյանը միացել է «Փյունիկ» ՖԱ-ին«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի: Թիմին է միացել 32-ամյա կիսապաշտպան Էդգար Մալաքյանը, հայտնում են ակումբից։ Մալաքյանը «Փյունիկի» սան է: 2007 թվականի մրցաշրջանում նա «Փյունիկ-2»-ի կազմում դարձել է...
12:59 13/01/2023Բանակը նաև սպորտով պետք է ուժեղ լինի. Կարեն Գիլոյան«Նախագծով մենք ուզում ենք ռազմական խաղերը մտցնել պարգևատրվող մարզաձևերի և միջոցառումների շարք»,-ԱԺ Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի...
19:01 12/01/2023Վլադիկ Առաքելյանը չի հրաժարվում լինել ՀՖՖ Գործկոմի անդամ«Գանձասարի» ներկայացուցիչ Վլադիկ Առաքելյանը չի հրաժարվում լինել ՀՀ Գործկոմի անդամ: Այս մասին տեղեկանում ենք ակումբի տարածած հաղորդագրությունից։ «Սիրով տեղեկացնում ենք Ձեզ , որ ԳԱՆՁԱՍԱՐ ՖԱ...
17:56 12/01/2023Ավտոարշավորդ Արթուր Գորոյանը՝ անցած ուղու ու առաջիկա անելիքների մասինPanorama.am-ը զրուցել է B կատեգորիայի միջազգային արտոնագիր ունեցող, Հայաստանը ներկայացնող մոսկվայաբնակ ավտոարշավորդ Արթուր Գորոյանի հետ նրա անցած ուղու, անելիքների ու ծրագրերի մասին։ Հարց-Արթուր,...
13:05 12/01/2023Շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց առաջնության հաղթողները կհամալրեն ազգային հավաքականներըՏիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն- մարզադպրոցում այսօր տեղի կունենա Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց բարձրագույն խմբի առաջնության բացման արարողությունը: Խաղատախտակների շուրջ կնստեն 10-ական...
20:38 11/01/2023Հունահռոմեական և ազատ ոճի մարզիկները մրցաշրջանը կսել են ԾաղկաձորումՀայաստանի մարզական հաջողությունների գլխավոր հրետանի համարվող մենապայքարային մարզաձևերի ներկայացուցիչներն ավանդաբար ծաղկաձորյան հավաքներով են սկսում մրցաշրջանը:Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։...
19:55 11/01/2023Սերժ Սարգսյանը հետևել է Ռուսաստանի, Վրաստանի, Հայաստանի և Իրանի շախմատիստների խաղինԱյսօր Հայաստանի երրորդ նախագահ, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը և Անդրանիկ Մարգարյանի որդին՝ Տարոն Մարգարյանը այցելել են Հայաստանի շախմատի ակադեմիա՝ հետևելու Անդրանիկ...
17:50 11/01/2023Հայիթցի հարձակվողը համալրել է «Փյունիկ»-ի կազմը«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի: Թիմին է միացել 25-ամյա հայիթցի հարձակվող Ջոնել Դեսիրեն: Այս մասին հայտնում են ակումբից։ Դեսիրեն նախկինում հանդես է եկել Հայիթիի «Միրեբալեյում», «Կապուազում» և...
10:30 11/01/2023ՖԻԴԵ-ի դասակարգման նոր աղյուսակում Հայաստանն ունի 6 ներկայացուցիչՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻԴԵ) հրապարակել է 2023թ. վարկանիշային առաջին աղյուսակը։ Տղամարդկանց ցանկը գլխավորում է նորվեգացի Մագնուս Կարլսենը: 100 լավագույնների շարքում են Հայաստանի...
20:44 10/01/2023Բռնցքամարտի Հայաստանի առաջնությունը կանցկացվի տարեսկզբինԲռնցքամարտի Հայաստանի առաջնությունը կանցկացվի հունվարի 30-ից՝ փետրվարի 4-ը: Այս մասին ՀԱՕԿ-ի հետ զրույցում ասել է հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը: Հայաստանի առաջնությունն ընտրական բնույթ...
18:14 10/01/2023Մոուրինյոն հրաժարվել է գլխավորել Բրազիլիայի հավաքականըSport.es-ը հայտնել է, որ պորտուգալացի մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն չի համաձայնել գլխավորել Բրազիլիայի հավաքականը և կմնա «Ռոմայում»: sport.ru-ի հաղորդմամբ, Բրազիլիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան որոշել է...
17:34 10/01/2023Մոուրինյոն հրաժարվել է գլխավորել Բրազիլիայի հավաքականըSport.es-ը հայտնել է, որ պորտուգալացի մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն չի համաձայնել գլխավորել Բրազիլիայի հավաքականը և կմնա «Ռոմայում»: sport.ru-ի հաղորդմամբ, Բրազիլիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան որոշել է...
17:12 10/01/2023Զախարյանը ՌԴ-ի քաղաքացիությունը ՀՀ-ի քաղաքացիությամբ փոխարինելու մասին լուրը լցոնում է որակելՄոսկվայի «Դինամոյի» և Ռուսաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արսեն Զախարյանը մեկնաբանել է ՌԴ քաղաքացիությունը Հայաստանի քաղաքացիությամբ փոխարինելու մասին տարածված տեղեկությունը։ «Քաղաքացիության...
20:05 09/01/2023WBA վարկածով աշխարհի չեմպիոն Արսեն Գուլամիրյանը պարգևատրվել է ոսկե մեդալովՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան ոսկե մեդալով է պարգևատրել WBA վարկածով աշխարհի չեմպիոն Արսեն Գուլամիրյանին: Պարգևը հանձնել է ֆեդերացիայի փոխնախագահ Սամվել Գասպարյանը: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի...
12:30 09/01/2023Australian Open-ը վերացնում է կորոնավիրուսային սահմանափակումները թենիսիստների և հանդիսատեսների համարԹենիսի Ավստրալիայի բաց առաջնության (Australian Open) կազմակերպիչները թենիսիստներին թույլ են տվել խաղալ COVID-19-ի դրական թեստով։ 360tv.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին The Age-ին հայտնել է Ավստրալիայի...
16:05 06/01/2023L'Équipe-ն ընտրել է 2022 թվականի լավագույն մարզիկինՖրանսիական L'Équipe-ը 2022 թվականի լավագույն մարզիկ է ճանաչել «Պարի Սեն Ժերմենի» և Արգենտինայի հավաքականի ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսսիին (808 միավոր)։ Հարձակվողն Արգենտինայի հավաքականի կազմում դարձել է...

14:44 05/12/2014Armenian Grandmasters in DohaGMs Sergei Movsesian and Vladimir Akopian scored 6 points each out of 9 at the open chess tournament held in Doha, Qatar.
14:32 05/12/2014Samuel Sevian to play at Tata SteelOrganizers of the traditional Tata Steel Festival to be held in January 2015 in Wijk aan Zee, Netherlands announced the participants list of the Tournament B – Tata Steel Challengers.
13:55 04/12/2014Karen Grigoryan in BarcelonaGM Karen Grigoryan scored 2.5 points out of 5 and shared 3rd-4th places together with GM Miguel Illescas (Spain) at the chess tournament held in Barcelona, Spain.
13:51 04/12/2014Armenian Grandmasters in DohaGM Vladimir Akopian has scored 6 points out of 8 before the last round of the open chess tournament in Doha, Qatar.
13:25 02/12/2014Karen Grigoryan in BarcelonaGM Karen Grigoryan has scored 2 points out of 4 before the last round of the chess tournament in Barcelona, Spain.
12:58 02/12/2014Armenian Grandmasters in DohaGMs Sergei Movsesian and Vladimir Akopian have scored 4 points each after six rounds at the open chess tournament in Doha, Qatar.
17:10 01/12/2014Karen Grigoryan in BarcelonaGM Karen Grigoryan has scored 1.5 points after three rounds at the chess tournament ongoing in Barcelona, Spain.
17:05 01/12/2014Armenian Grandmasters in DohaGM Vladimir Akopian has scored 3.5 points after five rounds at the open chess tournament in Doha, Qatar.
13:14 29/11/2014Karen Grigoryan in BarcelonaArmenian Grandmaster Karen Grigoryan beat Grandmaster Alvar Alonso of Spain in the first round of the chess tournament in Barcelona, Spain, the official website of the Armenian Chess Federation...
13:05 29/11/2014Armenian Grandmasters in DohaGM Sergei Movsesian has scored 2.5 points after three rounds at the open chess tournament in Doha, Qatar.
16:49 28/11/2014Galatasaray sack former Italy World Cup coach Cesare PrandelliGalatasaray have sacked former Italy World Cup coach Cesare Prandelli following a string of poor results that culminated in their exit from the Champions League, according to Sky Sports.
13:17 28/11/2014Armenian Grandmasters in DohaGrandmasters Hrant Melkumyan, Sergei Movsesian, Vladimir Akopian, and Hovhannes Gabuzyan have scored 1.5 points each after 2 rounds at the open chess tournament in Doha, Qatar.
09:28 28/11/2014Football legend Pele in hospitalBrazilian football legend Pele's condition has improved, CNN reported, citing a Thursday evening statement from a Sao Paulo hospital.
14:08 27/11/2014Karen Grigoryan in BarcelonaArmenian GM Karen Grigoryan will participate in a grandmaster round-robin tournament to be held in Barcelona between November 28 and December 2.
14:01 27/11/2014Armenian Grandmasters in DohaGMs Hrant Melkumyan, Sergei Movsesian, and Robert Hovhannisyan started with a win at the open chess tournament in Doha, Qatar.
16:40 26/11/2014Marc Lelievre takes charge of Armenian U-19 football teamBelgian coach Marc Lelievre will take charge of Armenian U-19 football team, the official website of the Football Federation of Armenia (FFA) reported, citing the national teams department.
16:11 26/11/2014Football: Sargis Hovsepyan takes charge of Armenian U-21 teamSargis Hovsepyan, head coach of Armenian U-19 football team and FC Pyunik, will take charge of Armenian U-21 team, the Football Federation of Armenia (FFA) said on its website, citing the national...
14:20 26/11/2014Samuel Sevian in St. LouisArmenian Grandmaster Samuel Sevian suffered no defeat and scored 7.5 points out of 9 to take first prize at the chess tournament in St.
14:02 25/11/2014Armenian Grandmasters in DohaArmenian Grandmasters Gabriel Sargissian, Hrant Melkumyan, Sergei Movsesian, Vladimir Akopian, Robert Hovhannisyan, and Hovhannes Gabuzyan will take part in a great open chess tournament to be held...
13:54 25/11/2014Samuel Sevian in St. LouisArmenian GM Samuel Sevian (U.S.) drew with his coach IM Andranik Matikozian (Armenia) in Round 7 and beat IM Ashwin Jayaram (India) in the penultimate 8th round of the round-robin tournament in St.