17:23 05/01/2023Հաստատվել են Փարիզ-2024-ի ծանրամարտի վարկանիշային մրցաշարերըԾանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան հայտարարել է Փարիզի օլիմպիական խաղերի արտոնագրման մրցաշարերը: 120՝ / 60 + 60 / տեղ է հատկացված կանանց և տղամարդկանց մրցաշարերի համար: Տղամարդիկ կմրցեն 61 կգ, 73 կգ,...
10:59 05/01/2023Ուրարտուն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Դուբայում և կխաղա Զենիթի հետԵրևանի «Ուրարտուն» ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Դուբայում: Այս մասին գրում է Արմսպորտը՝ հղում անելով Սպորտ-Էքսպրեսին։ Ըստ տեղեկության՝ երևանյան թիմը հավաքի ընթացքում ընկերական խաղ կանցկացնի...
16:50 04/01/2023Ապրիլին Հայաստանը կընդունի բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությունը2023 թվականի ապրիլին Երևանում կկայանա բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությունը։ ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ մրցաշարն անցկացնելու հայտ են ներկայացրել նաև Խորվաթիայի և Մակեդոնիայի...
18:16 03/01/2023Բրազիլիայի նախագահը Սանտոսում հրաժեշտ է տվել ՊելեինԲրազիլիայի նախագահ Լուիս Ինասիո Լուլա դա Սիլվան կնոջ հետ միասին հրաժեշտ է տվել լեգենդար հարձակվող Պելեին։ Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն: Ֆուտբոլի լեգենդին հրաժեշտի արարողությունը կայացել է Սանտոս...
13:05 03/01/2023ՖԻԴԵ-ի 2023թ. վարկանիշային ցանկում Հայաստանի 6 շախմատիստ է ընդգրկվածՖԻԴԵ-ն հրապարակել է 2023թ առաջին վարկանշային աղյուսակը: Տղամարդ շախմատիստների ցանկում ընդգրկված է 2 հայ շախմատիստ: 41-րդ տեղում 2699 միավորով Գաբրիել Սարգսյանն է, իսկ վերջերս կայծակնային շախմատի ԱԱ-ի...
19:30 30/12/2022Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Պելեի մահվան կապակցությամբՆիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Լուիս Ինասիո Լուլա Դա Սիլվային՝ ֆուտբոլիստ Պելեի մահվան կապակցությամբ: Հեռագրում, մասնավորապես, նշված է.
19:03 30/12/2022Հայկ Մարտիրոսյանը՝ կայծակնային շախմատի (բլից) աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիրՂազախստանի Ալմաթի քաղաքում անցկացված կայծակնային շախմատի աշխարհի առաջնության 21 տուրերի արդյունքում հայ գրոսմայստերը ԱՄՆ ներկայացուցիչ Նակամուրա Հիկարուի հետ վաստակել է 15 միավոր և կիսել 2-3-րդ...
10:08 30/12/2022Նա երբեք չի մոռացվի. Մեսսին և Ռոնալդուն՝ Պելեի մասինՊորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն ցավակցել է աշխարհի եռակի չեմպիոն Պելեի մահվան կապակցությամբ։ Նա իր Instagram-ում լուսանկար է հրապարակել և կից գրառում կատարել։ «Հավերժական արքային...
23:12 29/12/2022Մահացել է ֆուտբոլի արքա ՊելենԱյսօր 82 տարեկանում մահացել է բրազիլացի լեգենադար ֆուտբոլիտ, ֆուտբոլի արքա, աշխարհի եռակի չեմպիոն Պելեն։ Այս մասին հայտնում է Ասոշիեյթիդ Պրեսը՝ հղում անելով Պելեի գործակալ Ջո Ֆրագային։ Նա քաղցկեղի...
20:39 29/12/2022«Վան» ՖԱ-ից հեռացել են մի քանի ֆուտբոլիստներ«Վան» ՖԱ-ից հեռացել են Արտյոմ Բիլին, Միլան Լալիչը, Գուտիերես Սիլվիոն, Ալիկ Հովհաննիսյանը,Չանբա Դաուրը, Կիրիլ Անտրոպովը։ Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ «Ֆուտբոլիստների հետ...
19:42 29/12/2022Հոլանդական թոփ ակումբը հետաքրքրված է Սպերցյանի ծառայություններովՊՍՎ-ն ակտիվորեն հետևում է Հայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի ելույթներին: Armsport-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է РБ Спорт-ը։ Հոլանդական ակումբի...
15:31 29/12/2022Պետությունը 2.5 մլրդ դրամ հատկացրեց ՀՀ-ում ֆուտբոլի ենթակառուցվածքների զարգացմանը«Այսօրվա նախագիծն աննախադեպ է, դրանով առաջարկում ենք 2022 թվականի բյուջեն ավելացնել 2.5 մլրդ դրամով և այդ միջոցներն ուղղել ՀՀ-ում ֆուտբոլի ենթակառուցվածքների զարգացման ծրագրին»,-կառավարության նիստում...
14:00 29/12/2022Մբապե. Աշխարհի առաջնության եզրափակիչից հետո ես խոսել եմ Մեսսիի հետՖրանսիայի և ՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեն Քաթարում կայանալիք ԱԱ-2022-ի եզրափակչից հետո խոսել է իր թիմակից և Արգենտինայի հավաքականի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի հետ։ Այս մասին գրում է championat-ը։ «Ես...
11:04 29/12/2022Արագ շախմատի ԱԱ-ում լավագույն արդյունք ցույց տվեցին Մանուել Պետրոսյանն ու Էլինա ԴանիելյանըՂազախստանի Ալմաթի քաղաքում ավարտվել է արագ շախմատի աշխարհի առաջնությունը: Հայաստանից հանդես եկան 14 պատվիրակներ: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, նրանցից ոչ մեկը չդարձավ մրցանակակիր: Այնուամենայնիվ, դրամական...
09:18 29/12/2022Հենրի Ավագյանը՝ «Փյունիկի» նոր դարպասապահ«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի: Թիմին է միացել 26-ամյա դարպասապահ Հենրի Ավագյանը: Այս մասին տեղեկացնում են ֆուտբոլային ակումբից։ Ավագյանը նախկինում հանդես է եկել Երևանի «Միկայում», «Բանանցում»...
19:03 27/12/2022Աթլետիկայի միջազգային ֆեդերացիան հաստատել է «Փարիզ - 2024» ամառային օլիմպիական խաղերի չափորոշիչներըց, որոնք բավականին բարդեցված են Տոկիոյի ստուգատեսի համեմատ։ Մասնավորապես, կանանց բարձրացատկի ծրագրում արտոնագիր ստանալու պահանջն այժմ 1,97 սմ է (մեկ սմ-ով ավելի, քան՝ նախկինում ), իսկ եռացատկի...
18:10 27/12/2022Հայտնի է, թե երբ Մեսսին կվերադառնա ՊՍԺ-ի հետ մարզումներինՊՍԺ-ի հարձակվող Լիոնել Մեսսին հունվարի 2-ին կամ 3-ին կվերադառնա մարզումներին։ ՊՍԺ-ի գլխավոր մարզիչ Քրիստոֆ Գալտյեի խոսքը փոխանցել է լրագրող Ադրիան Գրենյեն։ sport-express.ru-ն գրում է, որ 35-ամյա...
17:30 27/12/2022Մբապեի երեք պահանջը ՊՍԺ-իցՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեն երեք պայման է դրել, որոնց կատարման դեպքում պատրաստ է մնալ փարիզյան ակումբում։ sport.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է OK Diario-ն։ Մբապեի պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետ...
14:11 27/12/2022Հայտնի են ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի առաջնության հաղթողներն ու մրցանակակիրներըԵրևանի «Դինամո» մարզադահլիճում օրերս անցկացվել է ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի մեծահասակների առաջնությունը, որին 10 քաշային կարգերում ավելի քան 80 ըմբիշ է մասնակցել Երևանից և ՀՀ մարզերից: Հայաստանի...
17:06 26/12/2022Աշխարհի չեմպիոն Արթուր Դավթյանը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալովՎահագն Խաչատուրյանը հրամանագիր է ստորագրել մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանին «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալով պարգևատրելու մասին: «Հիմք ընդունելով վարչապետի...

16:00 24/11/2014Gevorg Harutyunyan takes third place in TehranArmenian GM Gevorg Harutyunyan scored 7 points out of 9 and shared 2nd-6th places among 262 participants at the open chess tournament in Tehran.
15:45 24/11/2014Nakamura-Aronian match in St. LouisIn Nakamura-Aronian match in St. Louis 4 points is given for the victory in the classical games and 1 point in the blitz games (for the draws accordingly 2 and 0.5). That is why after the three...
15:37 24/11/2014Samuel Sevian in lead in St. Louis13-year-old Samuel Sevian is showing an excellent performance at the round-robin tournament in St. Louis, U.S. He is in the lead, with 5.5 points out of 6. After Round 5, Samuel’s rating was above...
13:10 22/11/2014Armenian chess players in TehranArmenian GMs Gevorg Harutyunyan and Davit Petrosian have scored 6.5 points each after eight rounds at the open chess tournament ongoing in Tehran.
14:11 21/11/2014Armenian chess players in TehranArmenian IM Ashot Nadanian has scored 6 points after seven rounds at the open chess tournament ongoing in Tehran.
14:07 21/11/2014Aronian to face Nakamura in St. LouisArmenian GM Levon Aronian will play against top American GM Hikaru Nakamura on November 21-25, 2014 in St.
14:14 20/11/2014Armenian chess players in TehranAll the Armenian participants scored wins in Round 5 of the open chess tournament ongoing in Tehran.
13:03 19/11/2014Armenian chess players in TehranGM Gevorg Harutyunyan has scored 4 points after four rounds at the open chess tournament in Tehran. He is in the lead together with four other participants. GM Davit Petrosian and IM Ashot Nadanian...
13:03 18/11/2014Karen Movsisian finishes second in Can PicafortArmenian Grandmaster Karen Movsisian scored 7 points out of 9 and took second prize among 60 participants at an open chess tournament held in Can Picafort, Spain.
12:51 18/11/2014Artem Atovmian and Arsen Mnatsakanian become European Vice-ChampionsArmenian chess players Artem Atovmian and Arsen Mnatsakanian (Russia) become the European Vice-Champions, accordingly, in the U8 and U12 Groups of the European Youth Rapid Chess Championship held in...
14:29 14/11/2014Mamikon Gharibyan, Mariam Mkrtchyan awarded FIDE Candidate Master titleWorld Chess Federation (FIDE) awarded European U10 Boys Champion Mamikon Gharibyan the title of FIDE Candidate Master and European U10 Girls Vice-Champion Mariam Mkrtchyan the title of FIDE Women’s...
15:14 12/11/2014Football: Armenian national team heads to PortugalThe Armenian national football team and FFA football delegation left for Portugal by a chartered flight this morning.
14:11 12/11/2014Manuel Petrosyan, Tigran S. Petrosyan awarded IM titleWorld Chess Federation (FIDE) awarded Armenian chess players Manuel Petrosyan and Tigran S. Petrosyan the title of International Master. Armenian chess arbiters Norayr Kalantaryan and Nune Vardanyan...
15:20 07/11/2014Aronian to play against Nakamura in St. LouisArmenian GM Levon Aronian will have a match with GM Hikaru Nakamura on November 21-25, 2014 in St. Louis, U.S. The Grandmasters will have 4 classic and 16 blitz games. The prize fund of the match...
15:42 05/11/2014Karen Movsisian takes 5th place at World Senior ChampionshipGM Karen Movsisian scored 7.5 points out of 11 and shared 4th-5th places among 47 participants at the World Senior Chess Championship in Katerini, Greece.
16:52 04/11/2014Participation in Tigran Petrosian Memorial is great responsibility, Aronian saysThe right to compete in the Tigran Petrosian Memorial is a great honor, but also great responsibility, Armenian Grandmaster Levon Aronian told R-Sport news agency.
16:36 04/11/2014Karen Movsisian at World Senior ChampionshipGM Karen Movsisian has scored 6.5 points after ten rounds at the World Senior Chess Championship in Katerini, Greece.
18:27 03/11/2014Karen Movsisian at World Senior ChampionshipGM Karen Movsisian has scored 5.5 points after nine rounds at the World Senior Chess Championship in Katerini, Greece.
18:21 03/11/2014Robert Hovhannisyan takes second place in Bad WiesseeGM Robert Hovhannisyan scored 7.5 points out of 9 to share 1st-3rd places among 480 participants at the international open chess tournament in Bad Wiessee, Germany.
12:18 03/11/2014Tigran Petrosian Memorial to kick off on TuesdayA super tournament dedicated to the memory of Tigran Petrosian will be held on November 4-11, 2014 in Moscow.