17:23 05/01/2023Հաստատվել են Փարիզ-2024-ի ծանրամարտի վարկանիշային մրցաշարերըԾանրամարտի միջազգային ֆեդերացիան հայտարարել է Փարիզի օլիմպիական խաղերի արտոնագրման մրցաշարերը: 120՝ / 60 + 60 / տեղ է հատկացված կանանց և տղամարդկանց մրցաշարերի համար: Տղամարդիկ կմրցեն 61 կգ, 73 կգ,...
10:59 05/01/2023Ուրարտուն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Դուբայում և կխաղա Զենիթի հետԵրևանի «Ուրարտուն» ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Դուբայում: Այս մասին գրում է Արմսպորտը՝ հղում անելով Սպորտ-Էքսպրեսին։ Ըստ տեղեկության՝ երևանյան թիմը հավաքի ընթացքում ընկերական խաղ կանցկացնի...
16:50 04/01/2023Ապրիլին Հայաստանը կընդունի բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությունը2023 թվականի ապրիլին Երևանում կկայանա բռնցքամարտի Եվրոպայի երիտասարդների առաջնությունը։ ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ մրցաշարն անցկացնելու հայտ են ներկայացրել նաև Խորվաթիայի և Մակեդոնիայի...
18:16 03/01/2023Բրազիլիայի նախագահը Սանտոսում հրաժեշտ է տվել ՊելեինԲրազիլիայի նախագահ Լուիս Ինասիո Լուլա դա Սիլվան կնոջ հետ միասին հրաժեշտ է տվել լեգենդար հարձակվող Պելեին։ Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն: Ֆուտբոլի լեգենդին հրաժեշտի արարողությունը կայացել է Սանտոս...
13:05 03/01/2023ՖԻԴԵ-ի 2023թ. վարկանիշային ցանկում Հայաստանի 6 շախմատիստ է ընդգրկվածՖԻԴԵ-ն հրապարակել է 2023թ առաջին վարկանշային աղյուսակը: Տղամարդ շախմատիստների ցանկում ընդգրկված է 2 հայ շախմատիստ: 41-րդ տեղում 2699 միավորով Գաբրիել Սարգսյանն է, իսկ վերջերս կայծակնային շախմատի ԱԱ-ի...
19:30 30/12/2022Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Պելեի մահվան կապակցությամբՆիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Լուիս Ինասիո Լուլա Դա Սիլվային՝ ֆուտբոլիստ Պելեի մահվան կապակցությամբ: Հեռագրում, մասնավորապես, նշված է.
19:03 30/12/2022Հայկ Մարտիրոսյանը՝ կայծակնային շախմատի (բլից) աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիրՂազախստանի Ալմաթի քաղաքում անցկացված կայծակնային շախմատի աշխարհի առաջնության 21 տուրերի արդյունքում հայ գրոսմայստերը ԱՄՆ ներկայացուցիչ Նակամուրա Հիկարուի հետ վաստակել է 15 միավոր և կիսել 2-3-րդ...
10:08 30/12/2022Նա երբեք չի մոռացվի. Մեսսին և Ռոնալդուն՝ Պելեի մասինՊորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն ցավակցել է աշխարհի եռակի չեմպիոն Պելեի մահվան կապակցությամբ։ Նա իր Instagram-ում լուսանկար է հրապարակել և կից գրառում կատարել։ «Հավերժական արքային...
23:12 29/12/2022Մահացել է ֆուտբոլի արքա ՊելենԱյսօր 82 տարեկանում մահացել է բրազիլացի լեգենադար ֆուտբոլիտ, ֆուտբոլի արքա, աշխարհի եռակի չեմպիոն Պելեն։ Այս մասին հայտնում է Ասոշիեյթիդ Պրեսը՝ հղում անելով Պելեի գործակալ Ջո Ֆրագային։ Նա քաղցկեղի...
20:39 29/12/2022«Վան» ՖԱ-ից հեռացել են մի քանի ֆուտբոլիստներ«Վան» ՖԱ-ից հեռացել են Արտյոմ Բիլին, Միլան Լալիչը, Գուտիերես Սիլվիոն, Ալիկ Հովհաննիսյանը,Չանբա Դաուրը, Կիրիլ Անտրոպովը։ Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ «Ֆուտբոլիստների հետ...
19:42 29/12/2022Հոլանդական թոփ ակումբը հետաքրքրված է Սպերցյանի ծառայություններովՊՍՎ-ն ակտիվորեն հետևում է Հայաստանի հավաքականի և «Կրասնոդարի» կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի ելույթներին: Armsport-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է РБ Спорт-ը։ Հոլանդական ակումբի...
15:31 29/12/2022Պետությունը 2.5 մլրդ դրամ հատկացրեց ՀՀ-ում ֆուտբոլի ենթակառուցվածքների զարգացմանը«Այսօրվա նախագիծն աննախադեպ է, դրանով առաջարկում ենք 2022 թվականի բյուջեն ավելացնել 2.5 մլրդ դրամով և այդ միջոցներն ուղղել ՀՀ-ում ֆուտբոլի ենթակառուցվածքների զարգացման ծրագրին»,-կառավարության նիստում...
14:00 29/12/2022Մբապե. Աշխարհի առաջնության եզրափակիչից հետո ես խոսել եմ Մեսսիի հետՖրանսիայի և ՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեն Քաթարում կայանալիք ԱԱ-2022-ի եզրափակչից հետո խոսել է իր թիմակից և Արգենտինայի հավաքականի հարձակվող Լիոնել Մեսսիի հետ։ Այս մասին գրում է championat-ը։ «Ես...
11:04 29/12/2022Արագ շախմատի ԱԱ-ում լավագույն արդյունք ցույց տվեցին Մանուել Պետրոսյանն ու Էլինա ԴանիելյանըՂազախստանի Ալմաթի քաղաքում ավարտվել է արագ շախմատի աշխարհի առաջնությունը: Հայաստանից հանդես եկան 14 պատվիրակներ: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, նրանցից ոչ մեկը չդարձավ մրցանակակիր: Այնուամենայնիվ, դրամական...
09:18 29/12/2022Հենրի Ավագյանը՝ «Փյունիկի» նոր դարպասապահ«Փյունիկ» ՖԱ-ն նոր համալրում ունի: Թիմին է միացել 26-ամյա դարպասապահ Հենրի Ավագյանը: Այս մասին տեղեկացնում են ֆուտբոլային ակումբից։ Ավագյանը նախկինում հանդես է եկել Երևանի «Միկայում», «Բանանցում»...
19:03 27/12/2022Աթլետիկայի միջազգային ֆեդերացիան հաստատել է «Փարիզ - 2024» ամառային օլիմպիական խաղերի չափորոշիչներըց, որոնք բավականին բարդեցված են Տոկիոյի ստուգատեսի համեմատ։ Մասնավորապես, կանանց բարձրացատկի ծրագրում արտոնագիր ստանալու պահանջն այժմ 1,97 սմ է (մեկ սմ-ով ավելի, քան՝ նախկինում ), իսկ եռացատկի...
18:10 27/12/2022Հայտնի է, թե երբ Մեսսին կվերադառնա ՊՍԺ-ի հետ մարզումներինՊՍԺ-ի հարձակվող Լիոնել Մեսսին հունվարի 2-ին կամ 3-ին կվերադառնա մարզումներին։ ՊՍԺ-ի գլխավոր մարզիչ Քրիստոֆ Գալտյեի խոսքը փոխանցել է լրագրող Ադրիան Գրենյեն։ sport-express.ru-ն գրում է, որ 35-ամյա...
17:30 27/12/2022Մբապեի երեք պահանջը ՊՍԺ-իցՊՍԺ-ի հարձակվող Կիլիան Մբապեն երեք պայման է դրել, որոնց կատարման դեպքում պատրաստ է մնալ փարիզյան ակումբում։ sport.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է OK Diario-ն։ Մբապեի պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետ...
14:11 27/12/2022Հայտնի են ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի առաջնության հաղթողներն ու մրցանակակիրներըԵրևանի «Դինամո» մարզադահլիճում օրերս անցկացվել է ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի մեծահասակների առաջնությունը, որին 10 քաշային կարգերում ավելի քան 80 ըմբիշ է մասնակցել Երևանից և ՀՀ մարզերից: Հայաստանի...
17:06 26/12/2022Աշխարհի չեմպիոն Արթուր Դավթյանը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալովՎահագն Խաչատուրյանը հրամանագիր է ստորագրել մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանին «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալով պարգևատրելու մասին: «Հիմք ընդունելով վարչապետի...

20:06 05/01/2018Мама Генриха Мхитаряна: Вырастить чемпиона – великий труд«Генрих был вторым ребенком в семье. Когда я потеряла отца, через три месяца родился Генрих. Была сильная подавленность после смерти, и он восполнил эту пустоту», – рассказывает Марина Тащян.
17:24 05/01/2018У «Интера» нет таких денег: Лучано Спаллетти прокомментировал слухи об интересе к Генриху МхитарянуМожете называть имена: Мхитарян, Пасторе, Верди, но они будут стоить по 30 миллионов евро, а у нас нет таких денег, сказал главный тренер «Интера».
15:58 05/01/2018Армянские звезды хоккея: гол Андрея Алтыбармакяна в ворота США восхитил «Чикаго»Форвард Андрей Алтыбармакян забил потрясающий гол в четвертьфинале с США. На последнем драфте под №70 его выбрал «Чикаго».
18:14 29/12/2017Названы имена лучших баскетболистов и тренеров Армении 2017 годаВ опросе приняли участие 26 спортивных журналистов.
15:29 29/12/2017Armenian Football Media Awards 2017: названы имена тренера и футболиста годаВ номинации «Лучший тренер Высшей лиги» победил наставник «Алашкерта» Абраам Хашманян.
15:10 29/12/2017Чемпионат мира по быстрым шахматам в Эр-Рияде: представительница Армении Элина Даниелян вошла в десятку сильнейшихЧемпионкой мира стала китаянка Цзюй Вэньцзюнь – 11,5 очков. На втором месте ее соотечественница Лэй Тинцзе – 11, на третьем – Элизабет Петц (Германия) – 10,5.
20:30 28/12/2017Президент Бако Саакян: Маленький Арцах на самом деле занял свое достойное место в мировом спортеВ резиденции президента Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) 28 декабря прошла торжественная церемония награждения арцахских спортсменов, достигших заметных результатов на...
16:40 28/12/2017На Олимпийских играх 2018 года разрешат использовать российскую символикуДом болельщиков будет находиться в прибрежном кластере, который расположен в городе Каннын, в пешей доступности от Олимпийского парка.
13:40 28/12/2017Армянский полузащитник «МЮ» Генрих Мхитарян хочет вернуться в «Боруссию» – BildФутболист провел три успешных сезона в Дортмунде и стал лучшим игроком Бундеслиги в 2016 году.
11:24 28/12/2017Залетел в ворота вместо мяча: защитник «Манчестер Сити» спас команду от голаВстреча прошла в среду, 27 декабря, в Ньюкасле и завершилась победой «Манчестер Сити» со счетом 1:0.
20:20 27/12/2017Президент Серж Саргсян наградил лучших спортсменов Армении за 2017 годВ ереванском Спортивно-концертном комплексе им. К. Демирчяна сегодня состоялась торжественная церемония награждения лучших спортсменов Армении за 2017 год.
20:10 27/12/2017Президент Армении присудил звание заслуженного деятеля спорта директору филиала НОК в Шираке Армену БадеянуПрезидент Армении присудил почетное звание заслуженного деятеля физической культуры и спорта РА директору представительства Национального Олимпийского комитета в Ширакской области Армену Бадеяну.
11:28 27/12/2017Чемпионат мира по быстрым шахматам: Левон Аронян провалил стартВ соревновании женщин на старт вышли 100 участниц, в том числе четыре армянские шахматистки.
18:31 26/12/2017Алина Кабаева назвала решение WADA и МОК «кошмарящим» российский спортОлимпийская чемпионка по художественной гимнастике и председатель совета директоров холдинга «Национальной Медиа Группы» Алина Кабаева прокомментировала решение Международного олимпийского комитета...
14:16 26/12/2017Армянские пловцы завершили год новыми рекордамиАрмянские пловцы выступили на подъеме, обновив рекорды, как Армении, так и собственные.
13:06 26/12/2017Известен состав молодёжной сборной России на чемпионат мира: уникальным его делает армянская тройка хоккеистовТри игрока с армянскими корнями – Артём Манукян, Андрей Алтыбармакян и Алексей Полодян – делают этот сезон молодежной сборной России уникальным.
11:44 26/12/2017Руководство «Интера» ведет переговоры с армянским полузащитником Генрихом МхитаряномДиректор «нерадзурри» Вальтер Сабатини встретился с агентом футболиста Мино Райолой. «Интер» собирается арендовать Мхитаряна.
11:06 26/12/2017Генрих Мхитарян: Продолжу делать все, чтобы добиться новых успехов и дарить радость армянскому народуГенрих Мхитарян на своей странице в социальной сети Facebook коснулся обнародованных накануне, 25 декабря, результатов конкурса «Десять лучших спортсменов Армении 2017 года».
19:13 25/12/2017Известны имена 10 лучших спортсменов Армении 2017 годаВ список вошли: капитан сборной Армении и полузащитник «МЮ» Генрих Мхитарян
18:00 25/12/2017Грачья Ростомян рассказал, как будут определены 10 лучших спортсменов Армении 2017 годаМинистр напомнил, что 10 лучших спортсменов года определяли только спортивные журналисты, согласно определенным ими же некоторым критериям.