14:13 26/12/2022Արցախը Հայաստանին կապող ճանապարհի բացման պահանջով Ստեփանակերտում կարատեիստի մասնակցությամբ ֆլեշմոբ է տեղի ունեցելՆախօրեին՝ Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում ավելի քան 700 արցախցի կարատեիստի մասնակցությամբ տեղի է ունեցել ֆլեշմոբ՝ Արցախը Հայաստանին և ամբողջ աշխարհին կապող միակ...
10:09 26/12/2022Հայ շախմատիսները մասնակցում են արագ և կայծակնային շախմատի աշխարհի առաջնությանըՂազախստանի Ալմաթի քաղաքում երեկ տեղի ունեցել արագ և կայծակնային (բլից) շախմատի աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությունը: Մրցաշարին հայտավորված են 50 երկրների 290 ներկայացուցիչներ:...
09:52 26/12/2022«Փյունիկ»-ից հեռացել է Զորան Գայիչը«Փյունիկ» ՖԱ-ից հեռացել է սերբ պաշտպան Զորան Գայիչը: Ավարտվել է ֆուտբոլիստի հետ պայմանագրի ժամկետը։ Այս մասին հայտնում են ֆուտբոլային ակումբից։ Զորան Գայիչը «Փյունիկում» հանդես էր գալիս 2021թ․-ի...
19:50 24/12/2022ՖԻՖԱ. 2022-ի Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունում պայմանավորված խաղեր չեն եղելՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) իր կայքում հրապարակել է զեկույց՝ պնդելով, որ 2022 թվականի աշխարհի առաջնությունում պայմանավորված խաղեր չեն եղել։ Այս մասին գրում է Գազետա.ռու կայքը։ Նշվում է,...
12:38 24/12/2022Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Բերեզովսկին կարծում է, որ Ռուսաստանին թույլ չեն տա մտնել ԱսիաՀայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնակատար Ռոման Բերեզովսկին կարծում է, որ Ռուսաստանի ֆուտբոլային միությունը (ՌՖՄ) չի կարողանա դառնալ Ասիական կոնֆեդերացիայի մաս։ Լուրը հատնում է «Գազետա ռու»-ն:...
15:25 23/12/2022Մադրիդի «Ռեալը» պատրաստ է 1 միլիարդ եվրոյով ձեռք բերել ՄբապեինՄադրիդի «Ռեալը» պատրաստ է ռեկորդային գումար ծախսել հաջորդ ամառ ֆրանսիացի Կիլիան Մբապեին ձեռք բերելու համար։ La Gazzetta dello Sport-ի տեղեկատվության համաձայն, Մադրիդի «Ռեալը» պատրաստ է Մբապեին...
12:35 23/12/2022Ֆրանսիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան դատապարտել է արգենտինացի դարպասապահ Մարտինեսի պահվածքըՖրանսիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի (ՖՖՖ) նախագահը Նոել Լե Գրեն դիմել է Արգենտինայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ղեկավարին՝ կապված 2022 թվականի աշխարհի առաջնության եզրափակչից հետո դարպասապահ Էմիլիանո Մարտինեսի...
10:17 23/12/2022ՖԻՖԱ-ն 440 մլն դոլար կհատկացնի ԱԱ-2022-ին մասնակցած երկրների ազգային հավաքականներինՀայտնի է դարձել Քաթարում 2022 թվականի աշխարհի առաջնությանը մասնակցած ազգային հավաքականների մրցանակային գումարը։ Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն: NBC Sports-ը հայտնում է, որ Ֆուտբոլի միջազգային...
09:59 23/12/2022Թուրք խոհարարի արարքից հետո ՖԻՖԱ-ն միջոցներ կձեռնարկիՔաթարում կայացած աշխարհի առաջնության եզրափակչից հետո Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) մտադիր է քայլեր ձեռնարկել խաղադաշտում չարտոնված անձանց հայտնվելու հետ կապված։ Գազետա.ռու-ն գրում է, որ խաղից...
19:19 22/12/2022Պելեի ինքնազգացողությունը վատթարացել էԲրազիլացի ֆուտբոլիստ Պելեի առողջական վիճակը գնալով վատանում է։ Euronews-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել են Սան Պաուլոյի կլինիկայի բժիշկները, որտեղ նա այժմ գտնվում է։ Քաղցկեղը զարգանում է և...
17:50 22/12/20222023-ի աշնանը Հայաստանը կհյուրընկալի սամբոյի մեծահասակների աշխարհի առաջնությունըՍամբոյի մեծահասակների աշխարհի 2023 թվականի առաջնությունը նոյեմբերի 10-12-ը կանցկացվի Երևանում։ Այս մասին հայտնել է Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիան՝ FIAS-ը։ «FIAS-ի գործկոմի անդամները որոշել են հաստատել...
13:56 22/12/2022Մինչ ամբողջ աշխարհը պատրաստվում է տոներին, Արցախում 120 հազար հայ շրջափակման մեջ է. Լևոն ԱրոնյանԱշխարհահռչակ հայ գրոսմայստեր, օլիմպիադայի եռակի չեմպիոն, աշխարհի գավաթակիր Լևոն Արոնյանը Facebook սոցիալական ցանցի իր էջում ուշադրություն է հրավիրել ադրբեջանցիների կողմից Լաչինի միջանցքի միջանցքի...
19:16 21/12/2022«Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» 2022 թ. մրցույթի հաղթողներըԱմփոփվել է 2022 թ. «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» մրցույթի արդյունքները:Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ «Լավագույնների ընտրությունը կայացել է այսօր՝ դեկտեմբերի 21-ին, ԿԳՄՍ նախարարությունում...
18:33 21/12/20222022 թվականին հայ մարզիկները նվաճել են 306 մեդալ են նվաճել, որից 104-ը՝ ոսկեՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանն այսօր ամփոփել է մարզական տարին, խոսել հայ մարզիկների գրանցած աննախադեպ արդյունքների մասին և անդրադարձել տարվա ընթացքում իրականացված մարզական...
11:55 21/12/2022Արգենտինայի հավաքականի դարպասապահը Մբապեի դեմքով տիկնիկով տոնել է ԱԱ-ում իրենց հաղթանակըԵրկրպագուներին դուր չի եկել արգենտինացու արարքները։
10:20 21/12/2022Մեսսին մեկ այլ ցուցանիշով էլ դարձել է լավագույնը ԱԱ-2022-ումԱրգենտինայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Լիոնել Մեսսին դարձել է Քաթարում կայացած ԱԱ-2022-ի ամենաշատ հարվածող խաղացողը։ Գազետա.ռու-ն գրում է, որ այս ցուցանիշով երկրորդ տեղում Ֆրանսիայի հավաքականի...
17:57 20/12/2022ՖԻՖԱ-ի նախագահն առաջարկում է աշխարհի առաջնությունն անցկացնել երեք տարին մեկ անգամՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիայի (ՖԻՖԱ) նախագահ Ջանի Ինֆանտինոն մտադիր է հասնել նրան, որ աշխարհի առաջնությունն անցկացվի երեք տարին մեկ անգամ։ Daily Mail-ը նշում է, որ ՖԻՖԱ-ի ղեկավարը գոհ է մնացել...
09:03 20/12/2022ՖԻՖԱ-ն և ՈւԵՖԱ-ն սպառնացել են Ուկրաինային կազմակերպություններին անդամակցությունից զրկելՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) և Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը (ՈՒԵՖԱ) սպառնացել են Ուկրաինայի ֆուտբոլի ասոցիացիային զրկել կազմակերպություններին անդամակցությունից: Այս մասին...
18:59 19/12/2022Շանթ Սարգսյանը՝ կայծակնային շախմատի Եվրոպայի առաջնության երրորդ մրցանակակիրԳրոսմայստեր Շանթ Սարգսյանը երրորդ տեղն է զբաղեցրել Լեհաստանի Կատովիցե քաղաքում անցկացված կայծակնային (բլից) շախմատի Եվրոպայի առաջնությունում և արժանացել բրոնզե մեդալի։Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։...
18:22 19/12/20222022 թվականի տարվա 10 լավագույն մարզիկների հավակնորդներըՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը ներկայացնում է Հայաստանի Հանրապետության 2022 թվականի «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» մրցույթին մասնակցող մարզիկների անվանացանկը: Տարվա 10...

16:15 25/12/2017Жена Алексиса Оганяна – теннисистка Серена Уильямс – возвращается на кортУходящий год для 36-летней Серены прошел под знаком семьи. Новость о беременности теннисистки стала самой обсуждаемой спортивной темой.
10:45 25/12/2017Главный тренер сборной Армении Ф.Саркисян: В настольном теннисе есть прогресс, но темпом я не так уж и доволенПрезидент федерации отметил, что настольный теннис активизировался в республике.
18:46 23/12/2017Федерация волейбола Армении подвела итоги: 2017 год стал весьма насыщенным и богатым на событияКалендарный план на 2018 год еще больше насыщен различными мероприятиями, в том числе по волейболу на снегу.
13:26 23/12/2017Генрих Мхитарян: Надеюсь, что 2018 год будет успешным годом для Армении и национальной сборной страныЛучшим футболистом Армении 2017 г. признан капитан национальной сборной и полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян.
21:38 22/12/2017Грачья Погосян: Армянские бадминтонисты в 2017 году показали хорошие результатыУчаствуя в международных соревнованиях, постепенно растим молодежь. Среди них есть перспективные спортсмены.
18:05 22/12/2017Рейтинг ФИФА: сборная Армении завершила 2017 год на той же позицииПервая десятка сильнейших сборных мира также не изменилась: Германия, Бразилия, Португалия, Аргентина, Бельгия, Испания, Польша, Швейцария, Франция и Чили.
15:47 22/12/2017Генрих Мхитарян в 8-й раз за карьеру признан лучшим футболистом года в АрменииС 25 очками тройку лидеров замыкает защитник российского «Урала» и национальной сборной Армении Вараздат Ароян.
11:50 22/12/2017Тренер сборной Армении: Профессиональный бокс становится одним из способов завоевать путевку на Олимпийские игрыНакануне, 21 декабря, с журналистами встретились главный тренер мужской сборной Армении по боксу Давид Торосян и члены национальной команды Арам Авакян, Нарек Абгарян и Гор Ерицян.
18:03 21/12/2017Армянские гимнасты Артур Давтян и Виген Хачатрян завоевали на турнире в Москве медали на отдельных снарядахВиген Хачатрян стал бронзовым призером в вольных упражнениях (13.500).
15:49 21/12/2017Минспорт Армении подведет итоги конкурса «10 лучших спортсменов года» 25 декабряЛюбая общественная организация, в том числе Федерация спортивных журналистов Армении, имеет право выбрать лучших спортсменов года из числа своих кандидатов.
15:36 21/12/2017Глава Минспорта Армении назвал два ключевых принципа присвоения звания «лучший спортсмен года»По словам министра, в организованном Минспорта конкурсе «10 лучших спортсменов года» учитываются два важных принципа.
18:56 20/12/2017Армянский полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян полетел с командой на матч Кубка Лиги в БристольДавид Де Хеа снова получил отдых и уступит место в воротах Серхио Ромеро. Третьим голкипером стал Киран О’Хара, недавно подписавший новый контракт с клубом.
14:36 20/12/2017Борец Артур Алексанян признан лучшим спортсменом 2017 года в АрменииНа втором месте - чемпион мира по борьбе Максим Манукян.
12:18 20/12/2017Армянские гимнасты Артур Давтян и Виген Хачатрян завоевали медали в командных состязаниях на розыгрыше Кубке ВоронинаАртур Давтян завоевал еще одну медаль, став третьим призером в мужском многоборье (82,200 очка).
14:08 19/12/2017Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Моуринью: Возможно, Генрих Мхитарян сыграет с «Бристоль Сити»«Сделаю несколько изменений в составе, но не много, так как «Бристоль» – одна из лучших команд чемпионшипа. Мы должны действительно серьезно отнестись к этой игре.
17:50 18/12/2017Шахматная Олимпиада в Индии: представители Армении заняли 4 местоПобедителем Олимпиады стала сборная России (16 очков), опередившая Индию Green (15) и Иран (14). В турнире участвовали 30 сборных из 28 стран (Индия была представлена тремя командами).
16:07 18/12/2017Армянский полузащитник Генрих Мхитарян согласен на переход в «Интер» – итальянские СМИПод вопросом остается лишь способ перехода – аренда или постоянный трансфер уже этой зимой.
12:02 18/12/2017Турецкий футбольный клуб «Бешикташ» «положил глаз» на армянского полузащитника Генриха МхитарянаСогласно источнику, вскоре истекает контракт клуба с бразильским полузащитником Андерсоном Талиска и «Бешикташ» хочет заменить его на Мхитаряна.
10:37 18/12/2017Главный тренер сборной Армении: 2017 год для армянского бокса был очень хорошимГлавный тренер национальной сборной Армении по боксу Давид Торосян подвел итоги сезона.
18:38 16/12/2017Клубный чемпионат мира по греко-римской борьбе в Иране: представители Армении заняли 7 местоОтмечается, что в первенстве приняли участие 13 клубов.