14:13 26/12/2022Արցախը Հայաստանին կապող ճանապարհի բացման պահանջով Ստեփանակերտում կարատեիստի մասնակցությամբ ֆլեշմոբ է տեղի ունեցելՆախօրեին՝ Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում ավելի քան 700 արցախցի կարատեիստի մասնակցությամբ տեղի է ունեցել ֆլեշմոբ՝ Արցախը Հայաստանին և ամբողջ աշխարհին կապող միակ...
10:09 26/12/2022Հայ շախմատիսները մասնակցում են արագ և կայծակնային շախմատի աշխարհի առաջնությանըՂազախստանի Ալմաթի քաղաքում երեկ տեղի ունեցել արագ և կայծակնային (բլից) շախմատի աշխարհի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողությունը: Մրցաշարին հայտավորված են 50 երկրների 290 ներկայացուցիչներ:...
09:52 26/12/2022«Փյունիկ»-ից հեռացել է Զորան Գայիչը«Փյունիկ» ՖԱ-ից հեռացել է սերբ պաշտպան Զորան Գայիչը: Ավարտվել է ֆուտբոլիստի հետ պայմանագրի ժամկետը։ Այս մասին հայտնում են ֆուտբոլային ակումբից։ Զորան Գայիչը «Փյունիկում» հանդես էր գալիս 2021թ․-ի...
19:50 24/12/2022ՖԻՖԱ. 2022-ի Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունում պայմանավորված խաղեր չեն եղելՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) իր կայքում հրապարակել է զեկույց՝ պնդելով, որ 2022 թվականի աշխարհի առաջնությունում պայմանավորված խաղեր չեն եղել։ Այս մասին գրում է Գազետա.ռու կայքը։ Նշվում է,...
12:38 24/12/2022Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Բերեզովսկին կարծում է, որ Ռուսաստանին թույլ չեն տա մտնել ԱսիաՀայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնակատար Ռոման Բերեզովսկին կարծում է, որ Ռուսաստանի ֆուտբոլային միությունը (ՌՖՄ) չի կարողանա դառնալ Ասիական կոնֆեդերացիայի մաս։ Լուրը հատնում է «Գազետա ռու»-ն:...
15:25 23/12/2022Մադրիդի «Ռեալը» պատրաստ է 1 միլիարդ եվրոյով ձեռք բերել ՄբապեինՄադրիդի «Ռեալը» պատրաստ է ռեկորդային գումար ծախսել հաջորդ ամառ ֆրանսիացի Կիլիան Մբապեին ձեռք բերելու համար։ La Gazzetta dello Sport-ի տեղեկատվության համաձայն, Մադրիդի «Ռեալը» պատրաստ է Մբապեին...
12:35 23/12/2022Ֆրանսիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան դատապարտել է արգենտինացի դարպասապահ Մարտինեսի պահվածքըՖրանսիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի (ՖՖՖ) նախագահը Նոել Լե Գրեն դիմել է Արգենտինայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ղեկավարին՝ կապված 2022 թվականի աշխարհի առաջնության եզրափակչից հետո դարպասապահ Էմիլիանո Մարտինեսի...
10:17 23/12/2022ՖԻՖԱ-ն 440 մլն դոլար կհատկացնի ԱԱ-2022-ին մասնակցած երկրների ազգային հավաքականներինՀայտնի է դարձել Քաթարում 2022 թվականի աշխարհի առաջնությանը մասնակցած ազգային հավաքականների մրցանակային գումարը։ Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն: NBC Sports-ը հայտնում է, որ Ֆուտբոլի միջազգային...
09:59 23/12/2022Թուրք խոհարարի արարքից հետո ՖԻՖԱ-ն միջոցներ կձեռնարկիՔաթարում կայացած աշխարհի առաջնության եզրափակչից հետո Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) մտադիր է քայլեր ձեռնարկել խաղադաշտում չարտոնված անձանց հայտնվելու հետ կապված։ Գազետա.ռու-ն գրում է, որ խաղից...
19:19 22/12/2022Պելեի ինքնազգացողությունը վատթարացել էԲրազիլացի ֆուտբոլիստ Պելեի առողջական վիճակը գնալով վատանում է։ Euronews-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել են Սան Պաուլոյի կլինիկայի բժիշկները, որտեղ նա այժմ գտնվում է։ Քաղցկեղը զարգանում է և...
17:50 22/12/20222023-ի աշնանը Հայաստանը կհյուրընկալի սամբոյի մեծահասակների աշխարհի առաջնությունըՍամբոյի մեծահասակների աշխարհի 2023 թվականի առաջնությունը նոյեմբերի 10-12-ը կանցկացվի Երևանում։ Այս մասին հայտնել է Սամբոյի միջազգային ֆեդերացիան՝ FIAS-ը։ «FIAS-ի գործկոմի անդամները որոշել են հաստատել...
13:56 22/12/2022Մինչ ամբողջ աշխարհը պատրաստվում է տոներին, Արցախում 120 հազար հայ շրջափակման մեջ է. Լևոն ԱրոնյանԱշխարհահռչակ հայ գրոսմայստեր, օլիմպիադայի եռակի չեմպիոն, աշխարհի գավաթակիր Լևոն Արոնյանը Facebook սոցիալական ցանցի իր էջում ուշադրություն է հրավիրել ադրբեջանցիների կողմից Լաչինի միջանցքի միջանցքի...
19:16 21/12/2022«Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» 2022 թ. մրցույթի հաղթողներըԱմփոփվել է 2022 թ. «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» մրցույթի արդյունքները:Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։ «Լավագույնների ընտրությունը կայացել է այսօր՝ դեկտեմբերի 21-ին, ԿԳՄՍ նախարարությունում...
18:33 21/12/20222022 թվականին հայ մարզիկները նվաճել են 306 մեդալ են նվաճել, որից 104-ը՝ ոսկեՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանն այսօր ամփոփել է մարզական տարին, խոսել հայ մարզիկների գրանցած աննախադեպ արդյունքների մասին և անդրադարձել տարվա ընթացքում իրականացված մարզական...
11:55 21/12/2022Արգենտինայի հավաքականի դարպասապահը Մբապեի դեմքով տիկնիկով տոնել է ԱԱ-ում իրենց հաղթանակըԵրկրպագուներին դուր չի եկել արգենտինացու արարքները։
10:20 21/12/2022Մեսսին մեկ այլ ցուցանիշով էլ դարձել է լավագույնը ԱԱ-2022-ումԱրգենտինայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Լիոնել Մեսսին դարձել է Քաթարում կայացած ԱԱ-2022-ի ամենաշատ հարվածող խաղացողը։ Գազետա.ռու-ն գրում է, որ այս ցուցանիշով երկրորդ տեղում Ֆրանսիայի հավաքականի...
17:57 20/12/2022ՖԻՖԱ-ի նախագահն առաջարկում է աշխարհի առաջնությունն անցկացնել երեք տարին մեկ անգամՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիայի (ՖԻՖԱ) նախագահ Ջանի Ինֆանտինոն մտադիր է հասնել նրան, որ աշխարհի առաջնությունն անցկացվի երեք տարին մեկ անգամ։ Daily Mail-ը նշում է, որ ՖԻՖԱ-ի ղեկավարը գոհ է մնացել...
09:03 20/12/2022ՖԻՖԱ-ն և ՈւԵՖԱ-ն սպառնացել են Ուկրաինային կազմակերպություններին անդամակցությունից զրկելՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻՖԱ) և Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը (ՈՒԵՖԱ) սպառնացել են Ուկրաինայի ֆուտբոլի ասոցիացիային զրկել կազմակերպություններին անդամակցությունից: Այս մասին...
18:59 19/12/2022Շանթ Սարգսյանը՝ կայծակնային շախմատի Եվրոպայի առաջնության երրորդ մրցանակակիրԳրոսմայստեր Շանթ Սարգսյանը երրորդ տեղն է զբաղեցրել Լեհաստանի Կատովիցե քաղաքում անցկացված կայծակնային (բլից) շախմատի Եվրոպայի առաջնությունում և արժանացել բրոնզե մեդալի։Այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍՆ-ից։...
18:22 19/12/20222022 թվականի տարվա 10 լավագույն մարզիկների հավակնորդներըՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը ներկայացնում է Հայաստանի Հանրապետության 2022 թվականի «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» մրցույթին մասնակցող մարզիկների անվանացանկը: Տարվա 10...

14:26 01/11/2014Armenian Grandmasters in Bad WiesseeGM Robert Hovhannisyan has scored 6 points after seven rounds at the international open chess tournament in Bad Wiessee, Germany.
14:26 01/11/2014Karen Movsisian at World Senior ChampionshipGM Karen Movsisian has scored 4.5 points after seven rounds at the World Senior Chess Championship in Katerini, Greece.
16:24 31/10/2014Armenian Grandmasters in Bad WiesseeArmenian Grandmasters Hrant Melkumyan and Robert Hovhannisyan have scored 5 points each after six rounds at the international open chess tournament in Bad Wiessee, Germany.
16:58 30/10/2014Karen Movsisian at World Senior ChampionshipGM Karen Movsisian has scored 3.5 points after six rounds at World Senior Chess Championship ongoing in Katerini, Greece.
16:53 30/10/2014Armenian Grandmasters in Bad WiesseeGMs Hrant Melkumyan and Robert Hovhannisyan have scored 4.5 points each after five rounds at the international open chess tournament in Bad Wiessee, Germany.
18:12 29/10/2014Armenia’s Mamikon Gharibyan becomes European championArmenian chess player Mamikon Gharibyan became the European U10 Champion 2014 at the continental championship held in Batumi, Georgia, the official website of Armenian Chess Federation reports.
17:31 29/10/2014Armenian Grandmasters in Bad WiesseeGMs Hrant Melkumyan and Robert Hovhannisyan have scored 3.5 points each after four rounds at the international open chess tournament ongoing in Bad Wiessee, Germany.
17:27 29/10/2014Karen Movsisian at World Senior ChampionshipGM Karen Movsisian has scored 3.5 points after five rounds at the World Senior Chess Championship in Katerini, Greece.
14:41 28/10/2014Armenian Grandmasters in Bad WiesseeGrandmasters Hrant Melkumyan and Robert Hovhannisyan have scored 3 points each after three rounds at an international open chess tournament ongoing in Bad Wiessee, Germany.
14:16 28/10/2014Karen Movsisian at World Senior ChampionshipGM Karen Movsisian has scored 2.5 points after four rounds at the World Senior Chess Championship in Katerini, Greece.
17:22 27/10/2014Chigorin Memorial international chess tournament endsGM Ivan Ivanisevic (Serbia) took first place at Chigorin Memorial in St. Petersburg, Russia with 7.5 points out of 9. GMs Zaven Andriasian, Hovik Hayrapetyan (Armenia), Artur Gabrielian (Russia), IM...
17:13 27/10/2014Krikor Sevag Mekhitarian at American Continental ChampionshipArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) scored 8 points out of 11 and took 8th place among 194 participants at the American Continental Championship in Praia da Pipa, Brazil.
17:08 27/10/2014Karen Movsisian at World Senior ChampionshipGM Karen Movsisian has scored 2.5 points after 3 rounds at the World Senior Chess Championship ongoing in Katerini, Greece.
14:48 25/10/2014Armenian chess players at Chigorin MemorialGMs Zaven Andriasian (Armenia) and Artur Gabrielian (Russia) have scored 5.5 points each after seven rounds at Chigorin Memorial in St.
14:43 25/10/2014Krikor Sevag Mekhitarian at American Continental ChampionshipArmenian Grandmaster Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) has scored 6.5 points after nine rounds at the American Continental Championship in Praia da Pipa, Brazil.
14:37 25/10/2014Karen Movsisyan at World Senior ChampionshipArmenia’s Grandmaster Karen Movsisyan started with a win at the World Senior Chess Championship (50+) in Katerini, Greece, the official website of Armenian Chess Federation reported.
17:21 24/10/2014Levon Aronian in Wijk aan ZeeFour-time Tata Steel winner Levon Aronian will participate in that tournament on January 10-25, 2015 in Wijk aan Zee, Netherlands.
17:20 24/10/2014Aronian to play against NakamuraArmenian Grandmaster Levon Aronian will have a match with Grandmaster Hikaru Nakamura (U.S.) in Saint Louis, U.S.
16:32 23/10/2014Armenian chess players at Chigorin MemorialArmenian GM Zaven Andriasian, IMs Vahe Baghdasaryan (Armenia), Nikita Matinian, David Paravyan (Russia) have scored 4 points each after five rounds at Chigorin Memorial ongoing in St.
16:27 23/10/2014Krikor Sevag Mekhitarian at American Continental ChampionshipArmenian GM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) has scored 5.5 points after seven rounds at the American Continental Championship ongoing in Praia da Pipa, Brazil.