19:06 16/11/2022Նոյեմբերի 16-ը Սամբոյի միջազգային օրն է1938թ. նոյեմբերի 16-ը համարվում է սամբոյի ծննդյան պաշտոնական ամսաթիվը: Մարզաձևը համարվում է ռուսական (самбо - самозащита без оружия, ինքնապաշտպանություն՝ առանց զենքի): ՀԱՈԿ-ի փոխանցմամբ՝ մեծացել,...
19:38 15/11/2022Երիտասարդների աշխարհի առջնությունում Հայաստանն այսօր ունի 2 մասնակիցԵրիտասարդների աշխարհի առջնությունում Հայաստանն այսօր ունի 2 մասնակից։ Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ նշենք, որ Իսպանիայում կայացել է բռնցքամարտի երիտասարդների աշխարհի...
18:53 15/11/2022Սերբիան «հաղթեց» Թուրքիային ու ԱդրբեջանինԸմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիան (UWW) հայտնում է, որ 2023թ. աշխարհի առաջնությունը կանցկացվի Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում: Մրցավայր - երկիր դառնալու հայտ էին ներկայացրել նաև Ադրբեջանն ու...
18:13 15/11/202281-ամյա Նոնա Գափրինդաշվիլին Վրաստանը կներկայացնի աշխարհի առաջնությունումՇախմատի աշխարհի հնգակի և մեծահասակների աշխարհի առաջնության յոթակի չեմպիոն Նոնա Գափրինդաշվիլին այսօրվանից կպայքարի ևս մեկ տիտղոսի համար.
14:41 15/11/2022Պատանի շախմատիստները 1 ոսկե և 3 բրոնզե մեդալ են նվաճել Թուրքիայում անցկացված ԵԱ-ումԱնթալիայում ավարտվել է տարիքային 6 խմբով անցկացված շախմատի Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունը, որտեղ Հայաստանի ներկայացուցիչները 1 ոսկե և 3 բրոնզե մեդալ են նվաճել: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ...
09:45 15/11/2022Հենրիխ Մխիթարյանն իր ստորագրությամբ մարզաշապիկ է նվիրել Հռոմի պապին«Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն իր ստորագրությամբ մարզաշապիկ է նվիրել Հռոմի Ֆրանցիսկոս Պապին։ Այս մասին գրում է vaticannews-ը: Հռոմի Օլիմպիական մարզադաշտում նոյեմբերի 14-ին մեկնարկել է...
20:23 14/11/20221 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ՝ սամբոյի աշխարհի առաջնությունիցՆոյեմբերի 11-ից 13-ը Ղրղզստանի մայրաքաղաք Բիշքեկում անցկացվել է սամբոյի աշխարհի 2022 թվականի առաջնությունը, որտեղ հայ մարզիկները 1 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ են նվաճել: Այս մասին տեղեկացնում է ԿԳՄՍՆ-ն։...
18:54 14/11/2022Երկու աշխարհի չեմպիոն և մեկ փոխչեմպիոնԻտալիայի WFC-ի նախագահ Ֆրանկո Սկարարոյի հրավերով ախալքալաքցի քիքբռնցքամարտիկները Միլանում մասնակցել են աշխարհի առաջնությանը, որտեղ նվաճել են չեմպիոնական տիտղոսներ և մեդալներ։ Այս մասին գրում է...
15:44 14/11/2022Էլենե Քեբաձեն՝ աշխարհի չեմպիոնՂրղզստանի մայրաքաղաք Բիշքեկում ընթացող աշխարհի առաջնությունում վրացի մարզիկ, Վրաստանի սամբոյի հավաքականի անդամ Էլենե Քեբաձեն հաղթանակ է տարել և նվաճել ոսկե մեդալ։ «Aliq.ge»-ի փոխանցմամբ, 80...
12:40 14/11/2022Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է ԿոսովոՆոյեմբերի 14-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնեց Պրիշտինա, որտեղ նոյեմբերի 16-ին ընկերական հանդիպում կանցկացնի Կոսովոյի ընտրանու հետ: ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ Հայաստանի ազգային հավաքականը...
00:05 14/11/2022Մարիամ Մկրտչյանը՝ շախմատի Եվրոպայի Մ18 տարեկանների չեմպիոնՀայ շախմատիստուհի Մարիամ Մկրտչյանն Անթալիայում ընթացող Եվրոպայի պատանեկան առաջնության նախավերջին՝ 8-րդ տուրում հաղթանակի է հասել իռլանդացի Տրիշա Կանյամարալայի նկատմամբ և ժամանակից շուտ նվաճել...
17:38 12/11/2022Սամբոյի ԱԱ. Արցախցի Դավիթ Գրիգորյանը հաղթել է ադրբեջանցուն, նվաճել արծաթե մեդալՍամբոյի աշխարհի 2022թ. առաջնության մրցումային երկրորդ օրը 88 կգ քաշային կարգում հաջող ելույթներ է ունեցել Դավիթ Գրիգորյանը: Նախնական գոտեմարտերում նա հեշտությամբ հաղթել է ֆրանսիացի Ժան Դելոնսային...
19:43 11/11/2022Արամ Հակոբյանը Fall Chess Classic-ում 5-րդն էՀայաստանը ներկայացնող շախմատիստները մասնակցում էին Fall Chess Classic միջազգային մրցաշարին: ԱՄՆ Սենթ Լուիս քաղաքում ընթացող մրցաշարը բաղկացած էր երկու ենթախմբից`A, B: Մրցաշարի A խմբում Հայաստանից...
18:56 11/11/2022Հայաստանի տղամարդկանց ազգային հավաքականը հնարավոր է ընկերական հանդիպումներ անցկացնի ԱՄՆ-ումՀայաստանի տղամարդկանց ազգային հավաքականը 2023թ. հունիսին հնարավոր է ընկերական հանդիպումներ անցկացնի ԱՄՆ-ի Լոս Անջելես քաղաքում: ՀԲՖ նախագահության նիստում հայտնել է ֆեդերացիայի նախագահ Հրաչյա...
18:50 10/11/2022Շախմատի տունը ձեռք կբերի էլեկտրոնային շախմատի ժամացույցներ և համակարգչային տեխնիկաԿառավարությունն այսօրվա նիստում հավանություն է տվել ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությանը 2022 թվականի պետական բյուջեով հատկացված միջոցներից 9 մլն 941 հազար դրամ գումարի...
16:33 10/11/2022Գերհամակարգիչը նշել է ֆուտբոլի աշխարհի 2022 թվականի առաջնության ֆավորիտներինՆոյեմբերին Քաթարում մեկնարկող Աշխարհի առաջնության գլխավոր ֆավորիտներն են Բրազիլիայի, Արգենտինայի և Ֆրանսիայի հավաքականները: Ուժեղ թիմերի վարկանիշը կազմել է ֆուտբոլային վիճակագրությամբ աշխատող Opta...
12:57 09/11/2022Ձգտելու եմ նվաճել Օլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալը. Արթուր Դավթյան«Սպորտային մարմնամարզության աշխարհի առաջնությունում շատ լավ արդյունքներ ենք գրանցել։ Սպասում էինք, բայց նաև չէինք հավատում»,- այս մասին այսօր տեղի ունեցած ասուլիսում ասաց Հայաստանի մարմնամարզության...
19:03 08/11/2022ՖԻՖԱ-ի նախկին նախագահ. Ֆրանսիա-Քաթար գաղտնի գործարք է՝ կնքվել 2022 թ.-ի ԱԱ-ի վերաբերյալՖԻՖԱ-ի նախկին նախագահ Բլատերը կարծում է, որ Քաթարի հաղթանակը աշխարհի առաջնությունում ճիշտ չէր։ Այս մասին գրում է «Լենտա․ռու»-ն։ Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիայի (ՖԻՖԱ) նախկին նախագահ Յոզեֆ Բլատերը...
18:49 08/11/2022Իսպանիայում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը կմասնակցեն 11 մարզիկԲռնցքամարտի Հայաստանի երիտասսարդական հավաքականի ավագ մարզիչ Վազգեն Բադալյանը հայտնել է այն բռնցքամարտիկների անունները, որոնք կմասնակցեն Իսպանիայում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը:Այս մասին հայտնում...
09:10 08/11/2022Հայաստանում աշխարհի չեմպիոնին դիմավորում են մեծ ոգևորությամբՖրանկֆուրտ-Երևան չվերթով անցած գիշեր հայրենիք ժամանեց աշխարհի չեմպիոն Արթուր Դավթյանը։ «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում աշխարհի չեմպիոնին, բրոնզե մեդալակիր Հարություն Մերդինյանին և Սպորտային...

19:53 08/11/2017Защитник сборной Беларуси: Генрих Мхитарян – фантастический футболистТоварищеский матч состоится в Армении 9 ноября, на стадионе «Республиканский».
16:17 08/11/2017Армянский велосипедист Эдгар Степанян: Серебряная медаль – результат командной работы«Нужно бороться и продолжать двигаться вперед», – сказал Эдгар Степанян.
10:18 08/11/2017Испанский вратарь Икер Касильяс стал лауреатом международной футбольной награды Golden FootНаграда Golden Foot вручается игрокам старше 29 лет, которые продолжают оставлять яркий след в мировом футболе.
20:37 07/11/2017Сборная Армении по баскетболу 23 ноября в Тиране померится силами с командой АлбанииВ рамках отборочного этапа ЧЕ-2021 национальная сборная Армении 23 ноября в Тиране померится силами со сборной Албании, а 26 ноября в Ереване примет Данию.
15:44 07/11/2017Левон Аронян и Габриел Саркисян завоевали личные медали на командном первенстве ЕвропыАрмянский шахматист набрал 4,5 очков из 7 возможных, оставив позади азербайджанца Шахрияра Мамедъярова и чеха Давида Навару.
11:41 07/11/2017Женская сборная Армении по шахматам заняла 9-е место на командном чемпионате ЕвропыНа завершившемся в Херсонесе (остров Крит) командном чемпионате Европы по шахматам мужская сборная Армении в отсутствии Левона Ароняна не смогла обыграть сборную Сербии-2:2.
19:00 06/11/2017Армянские тхэквондисты завоевали 2 медали на молодежном чемпионате ЕвропыТхэквондисты Роман Айрапетов (59 кг) и Андраник Хачатрян (68 кг) заняли призовые места на молодежном (до 17 лет) чемпионате Европы. Айрапетов завоевал серебряную медаль, а Хачатрян – бронзовую.
14:46 06/11/2017Состоится заключительный тур командного чемпионата Европы по шахматамМужская сборная Армении (9 очков, 13-е место) сыграет с командой Сербии.
17:50 04/11/2017«Сеансы обнимашек от братьев Кличко»: бывший чемпион мира Эвандер Холифилд обвинил боксеров в сентиментальностиБывший чемпион мира Эвандер Холифилд заявил, что с приходом братьев Виталия и Владимира Кличко тяжелая весовая категория стала терять интерес зрителей.
12:01 04/11/2017Чемпионат Европы по шахматам: известны соперники сборных Армении в седьмом туреМужская сборная Армении в 6-м туре командного чемпионата Европы по шахматам уступила сборной Азербайджана – 1,5:2,5.
11:05 04/11/2017Криштиану Роналду стал рекордсменом по количеству наград IFFHS, выиграв приз в третий разМеждународная федерация футбола и статистики (IFFHS) вручила приз португальскому нападающему мадридского «Реала» Криштиану Роналду как лучшему бомбардиру 2016 года.
13:50 02/11/2017Сборная Армении проведет 2 товарищеских матча: обнародованы имена вызванных на сбор футболистовГлавный тренер сборной Армении Артур Петросян огласил имена футболистов, вызванных на сбор (с 6 по 13 ноября).
11:15 02/11/2017Чемпионат Европы по шахматам: мужская сборная Армении сыграет с командой АзербайджанаПосле пятого тура наша сборная занимает 4-е место.
12:49 01/11/2017«Я готов преодолевать трудности, они делают сильнее»: эксклюзивное интервью Генриха Мхитаряна «Матч ТВ»Были дни, когда плакал. Думал, что ничего не получится. Но на следующий день забывал и выходил на поле, тренировался. Отдавался на 100%, даже больше.
10:48 01/11/2017Чемпионат Европы по шахматам: Мария Геворкян принесла сборной Армении победное очкоВ 4-м туре командного чемпионата Европы по шахматам женская сборная Армении с минимальным счетом 2,5:1,5 взяла верх над первой сборной Греции.
10:09 01/11/2017Чемпионат Европы по шахматам: мужская сборная Армении победила команду НидерландовЛидер сборной Армении – Левон Аронян – завершил свою партию вничью.
10:37 31/10/2017Чемпионат Европы: мужская сборная Армении по шахматам сыграла вничью с командой ХорватииВничью сыграли Левон Аронян, Сергей Мовсесян, Габриел Саркисян и Грант Мелкумян.
10:19 31/10/2017Чемпионат Европы: женская сборная Армении по шахматам победила команду СербииПобедные очки принесли Элина Даниелян, Лилит Мкртчян и Лилит Галоян.
20:25 30/10/2017Официальный телеканал «Манчестер Юнайтед» покажет документальный фильм о Генрихе МхитарянеФильм, рассказывающий о пройденном Генрихом Мхитаряном пути, от дворового футбола до клубного, будет показан по MUTV 16 ноября.
16:12 30/10/2017Баскетбольная лига «А» в Армении: «Артик» и СКИФ одержали первые победыВ последнем матче тура СКИФ в напряженной борьбе со счетом 76:75 победил «Ширак».