20:26 07/11/2022Թե՛ Արթուրը, թե՛ մենք դեռ լիովին չենք գիտակցում՝ ինչ եղավ․ մարզիչՍպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը, որը Լիվերպուլում անցկացված աշխարհի առաջնությունում աշխատում էր մրցավարների շարքում, ArmSport-ի հետ զրույցում ամփոփել է...
13:45 07/11/2022ՀՖՖ-ն բանակցել է ռուս մարզիչ Վալերի Կարպինի հետՄինչ Ռուսաստանի հավաքականի հետ պայմանագիրը երկարաձգելը, Վալերի Կարպինը բանակցել է Հայաստանի հավաքականի հետ։ Այս մասին championat.com-ին ասել է իրավիճակին ծանոթ աղբյուրը։ «Բանակցությունները դրական...
11:24 07/11/2022Սպորտային մարմնամարզության ԱԱ. Հայ մարզիկների գրանցած արդյունքներըՈսկե և բրոնզե մեդալակիրները
23:01 06/11/2022Մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը՝ աշխարհի չեմպիոնՆա անկախ Հայաստանի առաջին աշխարհի չեմպիոնն է սպորտային մարմնամարզությունում:
19:25 05/11/2022Արգենտինայի հավաքականի լեգենդը նշել է Աշխարհի 2022 թվականի առաջնության ֆավորիտներինԱրգենտինայի հավաքականի նախկին հարձակվող Կառլոս Տևեսը նշել է 2022 թվականին Քաթարում կայանալիք աշխարհի առաջնությունում չեմպիոնի կոչման հիմնական հավակնորդներին։ «Հաղթանակի գլխավոր հավակնորդը Արգենտինան...
18:44 04/11/2022Իսպանիայում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը նախապատրաստվում են բռնցքամարտիկներըԲռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը Վազգեն Բադալյանի գլխավորությամբ Օլիմպավանում նախապատրաստվում է Իսպանիայում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը։Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի...
18:03 04/11/2022Զիդանը կփոխարինի ԴեշամինՖրանսիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դիդյե Դեշամը Քաթարում կայանալիք աշխարհի առաջնությունից հետո կհեռանա ազգային թիմից։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, նրա տեղը կզբաղեցնի Մադրիդի «Ռեալի» նախկին մարզիչ Զինեդին...
20:34 03/11/2022Սպասվում է «Փյունիկ»-«Բազել» հանդիպումըՆոյեմբերի 3-ին՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում «Փյունիկը» Կոնֆերենցիաների լիգայի խմբային փուլի վերջին տուրի շրջանակում կհյուրընկալի Շվեյցարիան ներկայացնող «Բազելին»: Արմսպորտի...
16:15 02/11/2022Հայ շախմատիստները կմասնակցեն Անթալիայում կայանալիք Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունըՆոյեմբերի 5-15-ը Թուրքիայի Անթալիա քաղաքում ընթանալու է Եվրոպայի 2022թ․-ի պատանեկան առաջնությունը, որին իրենց մասնակցությունն են ունենալու մեր շախմատիստները։ Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում...
19:14 01/11/2022Ովքե՞ր են խաղալու «Փյունիկ»-ից՝ «Բազելի» դեմ վճռորոշ խաղումՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը հրապարակել է թիմերի վերջնական հայտացուցակներն առաջիկա խաղի համար։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ Երևանյան թիմն այս խաղին 25 ֆուտբոլիստ է հայտավորել՝ Դարպասապահներ․ Դավիդ Յուրչենկո,...
17:37 01/11/2022Հինգ շախմատիստ Հայաստանից՝ ՖԻԴԵ-ի ցուցակումՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻԴԵ) ներկայացրել է ամենամսյա վարկանիշային աղյուսակը: Հայաստանի ներկայացուցիչներից լավագույնը Գաբրիել Սարգսյանն է: Նա 2699 միավորով 41-րդ հորիզոնականում է: Աղյուսակում...
12:14 29/10/2022Ռուսաստանցի մարզիչ Գրիգորյանը խորապես հիասթափված է «Արարատից» և խզել է ակումբի հետ բանակցություններըՌուսաստանցի հայտնի մարզիչ Ալեքսանդր Գրիգորյանը խոսել է հայկական «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբի հետ տապալված բանակցությունների պատճառների մասին։ «Արարատ»-ը աշխարհի ցանկացած հայի համար, որը ինչ-որ կերպ...
18:33 28/10/2022Հինգ բռնցքամարտիկ դուրս է եկել «Արծաթե գոտի» մրցաշարի եզրափակիչՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է, որ 5 հայ բռնցքամարտիկ դուրս է եկել «Արծաթե գոտի» մրցաշարի եզրափակիչ։ «Ոսկե մեդալների համար կպայքարեն Եվրոպայի փոխչեմպիոն 57 կգ քաշային Արթուր Բազեյանը, 60...
17:45 28/10/2022Հայ մարմնամարզիկները կմասնակցեն սպորտային մարմնամարզության աշխարհի 51–րդ առաջնությունըՄեծ Բրիտանիայի Լիվերպուլ քաղաքում հոկտեմբերի 29-ից նոյեմբերի 6-ը կանցկացվի սպորտային մարմնամարզության աշխարհի 51–րդ առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, դա մարզաձևում նշանակալից իրադարձություն է,...
18:49 27/10/2022Մխիթարյան․ Մենք գիտեինք, որ կարող ենք հաղթելՉեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի 5-րդ տուրում «Ինտերը» սեփական հարկի տակ ընդունել է Պլզենի «Վիկտորիային» և 4 անպատասխան գնդակ ուղարկել մրցակցի դարպասը։ Armsport-ի փոխանցմամբ՝ հանդիպման հաշիվը խաղի...
20:33 26/10/2022Հայ բռնցքամարտիկները «Արծաթե գոտի» անվանումը կրող միջազգային մրցաշարի եզրափակիչում ենՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է, որ 3 հայ բռնցքամարտիկներ դուրս են եկել Սլովենիայում ընթացող «Արծաթե գոտի» անվանումը կրող միջազգային մրցաշարի եզրափակիչ, ևս 4-ը եզրափակիչի ուղեգրի համար...
19:59 26/10/2022Դահուկային սպորտի աշխարհի հաջորդ առաջնությունը տեղի կունենա փետրվարի 16-ին Բակուրիանիում2023 թվականին դահուկային սպորտի և սնոուբորդի աշխարհի առաջնությունը կանցկացվի Բակուրիանիում։ Այս մասին հայտնում է Aliq.ge-ն։ Դահուկային աշխարհի աստղերն իրենց առաջին մարզումը հանգստավայրում կանցկացնեն...
19:22 26/10/2022Վստահ էի՝ վերջնական արդյունքն ի օգուտ ինձ է լինելու․ Վազգեն ԹևանյանԱզատ ոճային ըմբիշ Վազգեն Թևանյանը Մ23 տարեկանների աշխարհի առաջնության հաղթողի կոչմանն արժանանալուց հետո ArmSport-ի թղթակցի հետ զրույցում կիսվել է տպավորություններով.
15:36 26/10/2022Հայ հինգ ձյուդոիստներ կմասնակցեն Եվրոպայի առաջնությանըՎրաստանի Գորիում երեկ ուսումնամարզական հավաքը ավարտեց մինչև 23 տարեկան ձյուդոիստների Հայաստանի հավաքականը: Իսկ այսօր գլխավոր մարզիչ Հովհաննես Դավթյանի ղեկավարությամբ թիմը մեկնել է Բոսնիա...
20:00 25/10/2022Վարազդատ Լալայանը՝ Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոնԾանրամարտի Եվրոպայի մինչև 23 տարեկանների առաջնությունն ավարտվել է աշխարհի փոխչեմպիոն Վարազդատ Լալայանի փառահեղ հաղթանակով: «Առաջին ալիք»-ի փոխանցմամբ՝ +109 կգ քաշայինների պայքարում նախորդ տարվա...

10:04 30/10/2017В мексиканском штате Герреро бандиты открыли огонь по футболистам, есть жертвыШтат Герреро – один из наиболее опасных с точки зрения преступности в Мексике, здесь разворачивается война группировок за контроль над транзитом наркотиков в США.
16:46 28/10/2017Сборная Армении участвует в командном Чемпионате Европы по шахматам, стартовавшем в ХерсонесеМужская сборная Армении сыграет командой Швейцарии, а женская сборная встретится со второй командой Греции.
14:50 28/10/2017«Надо будет, и по воде пойду»: Ибрагимович вообразил себя ХристомСогласно Библии, хождение по водам – одно из чудес, совершенных Иисусом Христом.
19:27 27/10/2017Федерация дзюдо Армении дисквалифицировала Григора Саакяна на год«Саакян предпочел самбо», – сказал Татул Ованнисян.
17:09 27/10/2017Российский спортивный телеканал снимает в Манчестере репортаж о Генрихе МхитарянеНобель Арустамян опубликовал также фотографию со съемок.
16:40 27/10/2017Полузащитник «Реала» Дани Себальос выполнил финт Зидана прямо на глазах у своего тренера21-летний хавбек в окружении двух соперников из клуба «Фуэнлабрада» прокрутился вокруг своей оси, сохранил мяч и выбрался из-под прессинга. Этот прием первым начал исполнять Зинедин Зидан.
12:45 27/10/2017Совет Генриха Мхитаряна детям: Нужно постоянно работать над собой, и тогда все будет хорошоГенрих Мхитарян в рамках акции, ежегодно организуемой благотворительным фондом клуба – Manchester United Foundation, встретился с детьми с ограниченными возможностями.
15:05 26/10/2017Вагинак Галустян: Добиваемся распространения армянской национальной борьбы кох в Армении и в миреАрмянская борьба кох по правилам очень похожа на вольную борьбу, дзюдо и самбо. Соревновательный отрезок составляет пять минут. Наши схватки начинают национальными песнями и танцами.
21:08 25/10/2017В Ереване пройдет этап юниорского Гран-При по фигурному катанию 2018 годаВ октябре 2018 года в Ереване пройдет этап юниорского Гран-При по фигурному катанию.
20:50 25/10/2017Тренер: Велосипедист сборной Армении Эдгар Степанян удачно дебютировал на Чемпионате ЕвропыПо словам личного тренера спортсмена Армена Гезаляна, дебют Эдгара получился удачным. Он также смог улучшить свой результат в гонке преследования на 4 км.
20:30 25/10/2017Феликс Цолакян пристыдил Минспорта Армении за отношение к школе им. Артура Алексаняна в Гюмри«Нехорошо давать обещания олимпийскому чемпиону и не выполнять их», – сказал парламентарий.
11:35 24/10/2017Мемориал Чигорина в Санкт-Петербурге: Армению представляют 6 шахматистовНа турнире Армению представляют Арман Микаелян, Артур Давтян, Ованнес Акопян, Саркис Мкртчян, Айк Ерицян, Владимир Погосян.
13:19 23/10/2017Итальянский бегун выиграл марафон, потому что его соперники побежали не в ту сторонуПробежав несколько сотен метров, они заметили подвох и вернулись на дистанцию, но уже потеряли около двух-трёх минут.
10:55 23/10/2017В Саудовской Аравии судья споткнулся об игрока и показал ему желтую карточкуРанее защитник «Лиона» Марсело случайно выбил желтую карточку из рук арбитра. Судья удалил его за это с поля.
15:15 21/10/2017Армянская тяжелоатлетка Арпине Далалян стала чемпионкой ЕвропыВ борьбу вступят также Самвел Гаспарян (105 кг), Симон Мартиросян (105+ кг), Мкртич Мкртчян (105 кг) и Гор Минасян (105+ кг).
14:12 21/10/2017Армянский футболист Юра Мовсисян на своей странице в Facebook признался в огромной любвиЕдинственное, чего я хочу в этом мире, – это чтобы ты всегда была с нами.
11:58 21/10/2017Олимпийский чемпион «Белый медведь»: день рождения сегодня отмечает армянский борец Артур АлексанянБорец ранее рассказал, что каждый титул для него особенный и он намерен продолжать пополнять свою чемпионскую коллекцию.
10:09 21/10/2017Армянская тяжелоатлетка Татев Акопян стала вице-чемпионкой ЕвропыРанее в тот же день, 20 октября, Каруш Гукасян завоевал звание чемпиона в весовой категории 94 кг.
15:13 20/10/2017Армянский тяжелоатлет Андраник Карапетян стал чемпионом ЕвропыСегодня на помост выйдут также Каруш Гукасян (94 кг) и Татев Акопян (90 кг).
10:17 20/10/2017Армянская тяжелоатлетка Сона Погосян – чемпионка ЕвропыВ двоеборье армянская тяжелоатлетка зафиксировала результат 227 кг. Погосян удостоилась малых золотых медалей также в рывке (97 кг) и толчке (130 кг).