20:26 07/11/2022Թե՛ Արթուրը, թե՛ մենք դեռ լիովին չենք գիտակցում՝ ինչ եղավ․ մարզիչՍպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը, որը Լիվերպուլում անցկացված աշխարհի առաջնությունում աշխատում էր մրցավարների շարքում, ArmSport-ի հետ զրույցում ամփոփել է...
13:45 07/11/2022ՀՖՖ-ն բանակցել է ռուս մարզիչ Վալերի Կարպինի հետՄինչ Ռուսաստանի հավաքականի հետ պայմանագիրը երկարաձգելը, Վալերի Կարպինը բանակցել է Հայաստանի հավաքականի հետ։ Այս մասին championat.com-ին ասել է իրավիճակին ծանոթ աղբյուրը։ «Բանակցությունները դրական...
11:24 07/11/2022Սպորտային մարմնամարզության ԱԱ. Հայ մարզիկների գրանցած արդյունքներըՈսկե և բրոնզե մեդալակիրները
23:01 06/11/2022Մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանը՝ աշխարհի չեմպիոնՆա անկախ Հայաստանի առաջին աշխարհի չեմպիոնն է սպորտային մարմնամարզությունում:
19:25 05/11/2022Արգենտինայի հավաքականի լեգենդը նշել է Աշխարհի 2022 թվականի առաջնության ֆավորիտներինԱրգենտինայի հավաքականի նախկին հարձակվող Կառլոս Տևեսը նշել է 2022 թվականին Քաթարում կայանալիք աշխարհի առաջնությունում չեմպիոնի կոչման հիմնական հավակնորդներին։ «Հաղթանակի գլխավոր հավակնորդը Արգենտինան...
18:44 04/11/2022Իսպանիայում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը նախապատրաստվում են բռնցքամարտիկներըԲռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը Վազգեն Բադալյանի գլխավորությամբ Օլիմպավանում նախապատրաստվում է Իսպանիայում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը։Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի...
18:03 04/11/2022Զիդանը կփոխարինի ԴեշամինՖրանսիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դիդյե Դեշամը Քաթարում կայանալիք աշխարհի առաջնությունից հետո կհեռանա ազգային թիմից։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, նրա տեղը կզբաղեցնի Մադրիդի «Ռեալի» նախկին մարզիչ Զինեդին...
20:34 03/11/2022Սպասվում է «Փյունիկ»-«Բազել» հանդիպումըՆոյեմբերի 3-ին՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում «Փյունիկը» Կոնֆերենցիաների լիգայի խմբային փուլի վերջին տուրի շրջանակում կհյուրընկալի Շվեյցարիան ներկայացնող «Բազելին»: Արմսպորտի...
16:15 02/11/2022Հայ շախմատիստները կմասնակցեն Անթալիայում կայանալիք Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունըՆոյեմբերի 5-15-ը Թուրքիայի Անթալիա քաղաքում ընթանալու է Եվրոպայի 2022թ․-ի պատանեկան առաջնությունը, որին իրենց մասնակցությունն են ունենալու մեր շախմատիստները։ Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում...
19:14 01/11/2022Ովքե՞ր են խաղալու «Փյունիկ»-ից՝ «Բազելի» դեմ վճռորոշ խաղումՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը հրապարակել է թիմերի վերջնական հայտացուցակներն առաջիկա խաղի համար։ Արմսպորտի փոխանցմամբ՝ Երևանյան թիմն այս խաղին 25 ֆուտբոլիստ է հայտավորել՝ Դարպասապահներ․ Դավիդ Յուրչենկո,...
17:37 01/11/2022Հինգ շախմատիստ Հայաստանից՝ ՖԻԴԵ-ի ցուցակումՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան (ՖԻԴԵ) ներկայացրել է ամենամսյա վարկանիշային աղյուսակը: Հայաստանի ներկայացուցիչներից լավագույնը Գաբրիել Սարգսյանն է: Նա 2699 միավորով 41-րդ հորիզոնականում է: Աղյուսակում...
12:14 29/10/2022Ռուսաստանցի մարզիչ Գրիգորյանը խորապես հիասթափված է «Արարատից» և խզել է ակումբի հետ բանակցություններըՌուսաստանցի հայտնի մարզիչ Ալեքսանդր Գրիգորյանը խոսել է հայկական «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբի հետ տապալված բանակցությունների պատճառների մասին։ «Արարատ»-ը աշխարհի ցանկացած հայի համար, որը ինչ-որ կերպ...
18:33 28/10/2022Հինգ բռնցքամարտիկ դուրս է եկել «Արծաթե գոտի» մրցաշարի եզրափակիչՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է, որ 5 հայ բռնցքամարտիկ դուրս է եկել «Արծաթե գոտի» մրցաշարի եզրափակիչ։ «Ոսկե մեդալների համար կպայքարեն Եվրոպայի փոխչեմպիոն 57 կգ քաշային Արթուր Բազեյանը, 60...
17:45 28/10/2022Հայ մարմնամարզիկները կմասնակցեն սպորտային մարմնամարզության աշխարհի 51–րդ առաջնությունըՄեծ Բրիտանիայի Լիվերպուլ քաղաքում հոկտեմբերի 29-ից նոյեմբերի 6-ը կանցկացվի սպորտային մարմնամարզության աշխարհի 51–րդ առաջնությունը: ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, դա մարզաձևում նշանակալից իրադարձություն է,...
18:49 27/10/2022Մխիթարյան․ Մենք գիտեինք, որ կարող ենք հաղթելՉեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի 5-րդ տուրում «Ինտերը» սեփական հարկի տակ ընդունել է Պլզենի «Վիկտորիային» և 4 անպատասխան գնդակ ուղարկել մրցակցի դարպասը։ Armsport-ի փոխանցմամբ՝ հանդիպման հաշիվը խաղի...
20:33 26/10/2022Հայ բռնցքամարտիկները «Արծաթե գոտի» անվանումը կրող միջազգային մրցաշարի եզրափակիչում ենՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է, որ 3 հայ բռնցքամարտիկներ դուրս են եկել Սլովենիայում ընթացող «Արծաթե գոտի» անվանումը կրող միջազգային մրցաշարի եզրափակիչ, ևս 4-ը եզրափակիչի ուղեգրի համար...
19:59 26/10/2022Դահուկային սպորտի աշխարհի հաջորդ առաջնությունը տեղի կունենա փետրվարի 16-ին Բակուրիանիում2023 թվականին դահուկային սպորտի և սնոուբորդի աշխարհի առաջնությունը կանցկացվի Բակուրիանիում։ Այս մասին հայտնում է Aliq.ge-ն։ Դահուկային աշխարհի աստղերն իրենց առաջին մարզումը հանգստավայրում կանցկացնեն...
19:22 26/10/2022Վստահ էի՝ վերջնական արդյունքն ի օգուտ ինձ է լինելու․ Վազգեն ԹևանյանԱզատ ոճային ըմբիշ Վազգեն Թևանյանը Մ23 տարեկանների աշխարհի առաջնության հաղթողի կոչմանն արժանանալուց հետո ArmSport-ի թղթակցի հետ զրույցում կիսվել է տպավորություններով.
15:36 26/10/2022Հայ հինգ ձյուդոիստներ կմասնակցեն Եվրոպայի առաջնությանըՎրաստանի Գորիում երեկ ուսումնամարզական հավաքը ավարտեց մինչև 23 տարեկան ձյուդոիստների Հայաստանի հավաքականը: Իսկ այսօր գլխավոր մարզիչ Հովհաննես Դավթյանի ղեկավարությամբ թիմը մեկնել է Բոսնիա...
20:00 25/10/2022Վարազդատ Լալայանը՝ Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոնԾանրամարտի Եվրոպայի մինչև 23 տարեկանների առաջնությունն ավարտվել է աշխարհի փոխչեմպիոն Վարազդատ Լալայանի փառահեղ հաղթանակով: «Առաջին ալիք»-ի փոխանցմամբ՝ +109 կգ քաշայինների պայքարում նախորդ տարվա...

14:34 17/06/2014Jermuk hosts 7th Karen Asrian MemorialThe 7th Karen Asrian Memorial is taking place on June 16-24, 2014 in Jermuk, Armenia. The event is a 9 round Swiss Open with a time control 90 minutes for 40 moves plus 30 minutes for the rest of the...
15:20 16/06/2014Armenian chess players in Golden SandsArmenian GM Tigran L. Petrosian has scored 5.5 points after six rounds to lead the open chess tournament in Golden Sands, Bulgaria. GMs Vladimir Akopian and Hovhannes Gabuzyan have 5 points each, FM...
14:30 14/06/2014Armenian chess players in Golden SandsGM Tigran L. Petrosian has scored 4 points after four rounds at the open chess tournament in Golden Sands, Bulgaria. He is in the lead together with IM Raznikov Danny (Israel). GMs Vladimir Akopian...
13:49 13/06/2014Armenian chess players in Golden SandsGMs Tigran L. Petrosian and Vladimir Akopian have scored 3 points to lead - together with a group of other participants - the open chess tournament in Golden Sands, Bulgaria after three rounds....
18:42 12/06/2014Pope to World Cup: Overcome racism, greed in sportPope Francis has a message for the World Cup: Let football be a showcase for teamwork and solidarity, not an exhibition of racism and greed, The Associated Press reports.
17:50 12/06/2014Paraplegic in robotic suit set to kick off World CupA young paraplegic is expected to make the first kick of the World Cup on Thursday using a mind-controlled robotic exoskeleton, the BBC reports.
15:42 10/06/2014Gabuzyan finishes 10th in AlbenaGM Hovhannes Gabuzyan scored 6.5 points out of 9 to finish 10th among 154 participants at the open chess tournament in Albena, Bulgaria.
14:50 10/06/2014Armenian grandmasters to play in World ChampionshipsGMs Levon Aronian, Gabriel Sargissian, Sergei Movsesian and Zaven Andriasian will take part in the World Rapid and Blitz Championships on June 15-21, 2014 in Dubai, UAE, armchess.am reported.
17:44 09/06/2014Armenian chess players in AlbenaGMs Vladimir Akopian and Hovhannes Gabuzyan have scored 6 points out of 8 before the last round of the open chess tournament in Albena, Bulgaria.
17:38 09/06/2014Andriasian wins 3rd prize at Nezhmetdinov MemorialGM Zaven Andriasian scored 6.5 points out of 9 to win 3rd prize at Nezhmetdinov Memorial in Kazan, Russia.
16:17 07/06/2014Andriasian and Matinian at Nezhmetdinov MemorialGM Zaven Andriasian has scored 5.5 points after seven rounds at Nezhmetdinov Memorial in Kazan, Russia.
16:08 07/06/2014Akopian 0.5 points behind leaders in AlbenaGM Vladimir Akopian has scored 4.5 points after six rounds at the open chess tournament in Albena, Bulgaria.
15:51 06/06/2014Armenian chess players in KazanGM Zaven Andriasian has scored 4.5 points after six rounds at Nezhmetdinov Memorial in Kazan, Russia.
15:45 06/06/2014Armenian chess players in AlbenaGM Hovhannes Gabuzyan has scored 4 points after five rounds at the open chess tournament in Albena, Bulgaria.
19:21 05/06/2014VivaCell-MTS and Mediamax launch Great Champions projectArmenia’s leading telecommunications operator VivaCell-MTS and Mediamax Media Company officially announced “Great Champions” project launched by the visit of legendary Lithuanian basketball player...
18:12 04/06/2014Armenian chess players in KazanGM Zaven Andriasian and IM Nikita Matinian have scored 3 points each after four rounds at Nezhmetdinov Memorial in Kazan, Russia, according to armchess.am.
18:03 04/06/2014Armenian chess players in AlbenaGM Hovhannes Gabuzyan has scored 3 points after three rounds to lead the open chess tournament in Albena together with seven other participants.
17:58 04/06/2014Samuel Sevian fulfills grandmaster norm13-year-old Armenian IM Samuel Sevian (U.S.) fulfilled a grandmaster norm at the round-robin tournament in St.
19:10 03/06/2014Gabuzyan among leaders in AlbenaGM Hovhannes Gabuzyan has scored 2 points after two rounds to lead the open chess tournament ongoing in Albena together with a group of other participants.
18:54 03/06/2014Samvel Sevian takes first prize in St. LouisArmenian IM Samvel Sevian (U.S.) scored 6.5 points out of 9 and took first prize at the round-robin tournament in St.