11:53 25/10/2022Գրոսմայստեր Ռոբերտ Հովհաննիսյանը Hoogeveen Open շախմատային մրցաշարը նվաճել է հաղթողի կոչումըՆիդերլանդների Հոխեվեյն քաղաքում ավարտվել է Hoogeveen Open շախմատային մրցաշարը: Հաղթողի կոչումը նվաճել է գրոսմայստեր Ռոբերտ Հովհաննիսյանը: 9 խաղափուլերի արդյունքում նա վաստակել է 5,5 միավոր: Նույնքան...
10:51 25/10/2022Զիդանը պատրաստ է վերադառնալ մարզչական աշխատանքիՖրանսիացի հայտնի մարզիչ Զինեդին Զիդանը հայտարարել է, որ պատրաստ է վերսկսել կարիերան։ Սակայն նա չի նշել իր հետագա աշխատանքի վայրը։ Այս մասին գրում է Վեստի.ռու կայքը։ «Մի քիչ սպասեք, և ես կվերադառնամ:...
09:09 25/10/2022ՊՍԺ-ն Մեսսիին նոր պայմանագիր կառաջարկիՊՍԺ-ն արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսիին նոր պայմանագիր կառաջարկի։ Այս մասին հայտնում է «Լենտա.ռու»-ն։ Նշվում է, որ ակումբը համաձայնագիր է պատրաստում, ըստ որի՝ պատրաստ է Արգենտինայի ֆուտբոլի...
19:34 24/10/2022Ջուլիետա Ավանեսյանը ծանրամարտի ԵԱ-ի փոխչեմպիոն, Լուիզա Սահրադյանը՝ բրոնզե մեդալակիրՀայ ծանրորդները հերթական մեդալներն են նվաճել Ալբանիայի Դյուրես քաղաքում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 և Մ23 տարեկանների առաջնությունում: «Արմսպորտ»-ի փոխանցմամբ՝ մրցումային վերջին օրը մինչև 20...
13:12 24/10/2022«Չելսի»-ն շարունակում է հետաքրքրված մնալ Արսեն ԶախարյանովԱնգլիական «Չելսի» ֆուտբոլային ակումբը շարունակում է հետաքրքրված մնալ «Դինամո»-ի հարձակվող Արսեն Զախարյանով։ Evening Standard-ը գրում է, որ «Չելսիում» 19-ամյա Զախարյանին համարում են երիտասարդ...
12:30 24/10/2022«Շատ երկար եմ սպասել ոսկե մեդալին». Անի ՀովսեփյանԲռնցքամարտի Հայաստանի կանանց հավաքականը 1 ոսկե և 2 բրոնզե մեդալ է նվաճել Չեռնոգորիայի Բուդվա քաղաքում անցկացված բռնցքամարտի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունում: Եվրոպայի չեմպիոնի կոչմանն արժանացել...
11:49 24/10/2022Հաղթանակած ծանրորդ Գարիկ Կարապետյանը և թուրք մարզիկի անվայել պահվածքըԱլբանիայի Դյուրես քաղաքում Եվրոպայի միչև 20 տարեկանների առաջնությունում տղաների պայքարում երկամարտի 367 կգ արդյունքով (171+ 196 ) ոսկե մեդալին արժանացել է 96 կգ քաշային ծանրամարտիկ Գարիկ Կարապետյանը՝...
13:40 22/10/2022Արցախցի չեմպիոնը՝ նախագահականումԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 22-ին ընդունել է օրերս Իտալիայում կայացած առաջնությունում բռնցքամարտի Եվրոպայի 52կգ քաշային կարգում պատանիների չեմպիոնի տիտղոսը նվաճած...
12:54 22/10/2022Ծանրորդ Սուրեն Գրիգորյանը գերազանցել է թուրք մրցակիցներին և դարձել առաջնության հաղթողԱլբանիայի Դյուրես քաղաքում ընթացող Եվրոպայի Մ20 և Մ23 տարեկանների առաջնությունում հայ ծանրորդը 89 կգ քաշայինների պայքարում ոսկե մեդալ է նվաճել երկամարտի 340 կգ (155+185) արդյունքով։ ԿԳՄՍ...
10:00 22/10/2022Հաշմանդամություն ունեցող մեր մարզիկները Թուրքիայից կբերեն 4֊ոսկե և 5֊բրոնզե մեդալԹուրքիայի Անթալիա քաղաքում ավարտվել է 2022 թվականի հաշմանդամային բազկամարտի աշխարհի 24֊րդ առաջնությունը՝ World Armwrestling Federation WAF, որին մասնակցում էին աշխարհի 54 երկիր։ Կրթության,...
19:43 21/10/2022Եվրոպայի առաջնությունում ունենք եզրափակիչ դուրս եկած մասնակիցՀայաստանը եզրափակիչի առաջին մասնակիցն ունի Բուդվայում ընթացող բռնցքամարտի կանանց Եվրոպայի առաջնությունում: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Հայ մարզիկներից ոսկե մեդալի համար...
18:46 21/10/2022Միլենա Խաչատրյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԱլբանիայի Դյուրես քաղաքում շարունակվում է ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 և Մ23 տարեկանների առաջնությունը։ Արմսպորտը հիշեցնում է՝ Հայաստանն այս ստուգատեսում հանդես է գալիս 23 ներկայացուցչով: 76 կգ քաշային...
18:26 21/10/2022Բռնցքամարտիկ Անի Հովսեփյանն ընտրվել է EUBC-ի գործկոմի անդամՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է, որ հայ բռնցքամարտիկ Անի Հովսեփյանը ընտրվել է EUBC-ի գործկոմի անդամ։ «Ընտրությունը կատարվել է բռնցքամարտիկների կողմից։ Տեղեկացնենք, որ գործկոմում են...
18:24 21/10/2022Խորեն Բայրամյան.Վալերի Կարպինի հետ մենք անպայման դուրս կգանք Եվրո-2024Ո՞ւմ կցանկանայի տեսնել Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնում։
16:15 21/10/2022Ռոնալդուն անզուսպ պահվածքի համար տուգանվել էՊորտուգալացի ֆուտբոլիստ Ռոնալդուի անզուսպ պահվածքը նրա վրա նստել է գրեթե մեկ միլիոն։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, «Մանչեսթեր Յունայթեդը» տուգանել է հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուին «Տոտենհեմի» դեմ խաղում...
13:10 21/10/2022ԵԱ. Հայաստանի երեք կին բռնցքամարտիկ Բուդվայում այսօր կմրցեն եզրափակիչում հայտնվելու համարՉեռնոգորիայի Բուդվա քաղաքում շարունակվում է կանանց բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը: Հայաստանը մրցավայր է գործուղել յոթ մարզուհի: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, նրանք արժանացել են մարզասերների համակրանքին:...
12:14 21/10/2022ՈւԵՖԱ Եվրոպայի Մ-17 առաջնություն. Հայաստանը զիջել է ԻռլանդիայինՀոկտեմբերի 20-ին Իռլանդիայի Սարպսբորգ քաղաքում մեկնարկել է ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի Մ-17 առաջնության որակավորման փուլը: Հայաստանի Մ-17 հավաքականը, որն ընդգրկված է 10-րդ խմբում, ուժերը չափել է Իռլանդիայի Մ-17...
18:25 20/10/2022Մնացական Աբրահամյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 տարեկանների առաջնությունումԾանրորդ Մնացական Աբրահամյանն Ալբանիայի Դյուրես քաղաքում ընթացող Մ20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում երկամարտի 232 կգ արդյունքով դարձել է բրոնզե մեդալակիր և կանգնել պատվո հարթակի երրորդ...
17:55 20/10/2022Սիլիկոնյան հովտում Մեսսիի ներդրումային ընկերությունը կգլխավորի հայազգի Ռազմիկ Հովագիմյանը«Պարի Սեն Ժերմենի» արգենտինացի ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսսին ստեղծել է Play Time ներդրումային ընկերությունը: Լուրը հայտնում է «ՌԱԻ նովոստի»-ն՝ հղում անելով Bloomberg-ին։ Ընկերությունը ներդրումներ կկատարի...
17:08 20/10/2022Հայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպումներ կանցկացնի նոյեմբերինՆոյեմբերին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի 2 ընկերական հանդիպում: ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ մեր ընտրանին նախ նոյեմբերի 16-ին Պրիշտինայի «Ֆադիլ Վոկրի» մարզադաշտում կմրցի Կոսովոյի, այնուհետև...

18:05 19/10/2017Армянский тяжелоатлет Давид Ованнисян стал вице-чемпионом ЕвропыСегодня в первенстве до 20 лет среди девушек на помост выйдет Сона Погосян (75 кг).
15:08 19/10/2017Армянский дзюдоист Гаспар Айрапетян выбыл из дальнейшей борьбы на чемпионате мираНа молодежном чемпионате мира Армению представлял один дзюдоист.
10:08 19/10/2017Армянский тяжелоатлет Жорж Егикян завоевал малую бронзовую медаль на чемпионате ЕвропыВ весовой категории 77 кг Жорж Егикян (U23) завоевал малую бронзовую медаль в упражнении толчок, подняв 175 кг.
19:58 18/10/2017Мэр Тарон Маргарян: Мы придаем важность развитию и популяризации различных видов спорта в ЕреванеУбежден, что совместно с новым руководством федерации Армении и при Вашей поддержке мы добьемся ощутимого прогресса
18:19 18/10/2017Олимпийская чемпионка по гимнастике обвинила партнера по сборной СССР в изнасиловании«Вот моя история Золушки», – пишет Гуцу. «Я выжила и я буду поддерживать всех, кто боится говорить, постараюсь сохранить мою уверенность в себе, чтобы помочь другим», – добавила она.
15:34 18/10/2017Айку Мартиросяну, Мануэлю Петросяну и Арману Микаеляну присвоены звания гроссмейстеровКроме того, Рафаэлю Бакунцу присвоено звание международного мастера, Соне Асатрян – звание международного мастера среди женщин.
15:23 18/10/2017В Федерации дзюдо Армении сменился генеральный секретарьРешено, что этот пост займет Татул Ованнисян.
20:45 17/10/2017Грачья Ростомян рассказал о новых мерах по развитию волейбола в АрменииНесмотря на то, что в Армении более развиты спортивные единоборства, однако не меньшей популярностью также пользуются игровые виды спорта.
19:51 17/10/2017Самбисты из Армении завоевали 8 медалей на Чемпионате мираПо словам президент Федерации самбо Армении Левона Айрапетяна, его ожидания оправдались на 70-80 процентов.
11:59 17/10/2017Чемпионат по баскетболу до 16 лет: «Арцах» победил в стартовой игреСледующую игру «Арцах» проведет сегодня с клубом «Арабкир».
18:34 16/10/2017Сборная Армении опустилась на 7 позиций в обновленном рейтинге ФИФАСборная Армении опустилась на 7 позиций в обновленном рейтинге ФИФА.
12:04 16/10/2017Кубок УЕФА по футзалу: чемпион Армении «Лео» завершил выступление победойВ составе «Лео» отличились Саркис Насибян (2), Гарегин Машумян (2), Слободан Яньич и Тигран Варданян.
10:00 16/10/2017Армянские шахматисты заняли 2-е и 3-е места на втором этапе юношеского Гран-при ЕвропыВ городе Джермук Вайоцдзорской области Армении завершился второй этап юношеского Гран-при Европы по шахматам.
16:18 14/10/2017Олимпийский чемпион Артур Алексанян призвал жителей Армении тренироваться хотя бы один раз в неделюЧемпион Олимпийских игр, мира и Европы Артур Алексанян побывал в гостях у программы «Жизнь в ритме спорта».
14:20 14/10/2017Кубок УЕФА по футзалу: чемпион Армении «Лео» сыграл вничью с французским «Гарж Джибсоном»В составе армянского клуба отличились Слободан Яньич (2), Гарегин Машумян, Саро Галстян.
20:33 13/10/2017Чемпион мира по борьбе Максим Манукян: Мое преимущество и самая сильная сторона – скорость«Борьба – это мой образ жизни», – подчеркнул М.Манукян.
11:57 13/10/2017Кубок УЕФА по футзалу: чемпион Армении «Лео» стартовал с поражения13 октября встречаются «Лео» – «Гард Джибосн», «Национал» – «Либурн».
19:50 12/10/2017Апетнак Кургинян доволен выступлениями армянских борцов на международном турнире имени Степана Саркисяна«Здорово, что возможность проявить себя получили столько вольников», – сказал он.
15:40 12/10/2017Армянский гимнаст А.Мердинян: Главная цель – Олимпийские игры в Токио, и я буду бороться до концаАрутюн Мердинян доволен своим выступлением. Спортсмен в данном случае считает чистоту выполненного упражнения важнее занятого места.
20:10 10/10/2017В юношеском чемпионате Армении по плаванию участвуют 10 командВ спортшколе прыжков в воду имени Давида Амбарцумяна 14-15 октября пройдет личный и командный чемпионат Армении по плаванию среди юношей.