11:53 25/10/2022Գրոսմայստեր Ռոբերտ Հովհաննիսյանը Hoogeveen Open շախմատային մրցաշարը նվաճել է հաղթողի կոչումըՆիդերլանդների Հոխեվեյն քաղաքում ավարտվել է Hoogeveen Open շախմատային մրցաշարը: Հաղթողի կոչումը նվաճել է գրոսմայստեր Ռոբերտ Հովհաննիսյանը: 9 խաղափուլերի արդյունքում նա վաստակել է 5,5 միավոր: Նույնքան...
10:51 25/10/2022Զիդանը պատրաստ է վերադառնալ մարզչական աշխատանքիՖրանսիացի հայտնի մարզիչ Զինեդին Զիդանը հայտարարել է, որ պատրաստ է վերսկսել կարիերան։ Սակայն նա չի նշել իր հետագա աշխատանքի վայրը։ Այս մասին գրում է Վեստի.ռու կայքը։ «Մի քիչ սպասեք, և ես կվերադառնամ:...
09:09 25/10/2022ՊՍԺ-ն Մեսսիին նոր պայմանագիր կառաջարկիՊՍԺ-ն արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսիին նոր պայմանագիր կառաջարկի։ Այս մասին հայտնում է «Լենտա.ռու»-ն։ Նշվում է, որ ակումբը համաձայնագիր է պատրաստում, ըստ որի՝ պատրաստ է Արգենտինայի ֆուտբոլի...
19:34 24/10/2022Ջուլիետա Ավանեսյանը ծանրամարտի ԵԱ-ի փոխչեմպիոն, Լուիզա Սահրադյանը՝ բրոնզե մեդալակիրՀայ ծանրորդները հերթական մեդալներն են նվաճել Ալբանիայի Դյուրես քաղաքում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 և Մ23 տարեկանների առաջնությունում: «Արմսպորտ»-ի փոխանցմամբ՝ մրցումային վերջին օրը մինչև 20...
13:12 24/10/2022«Չելսի»-ն շարունակում է հետաքրքրված մնալ Արսեն ԶախարյանովԱնգլիական «Չելսի» ֆուտբոլային ակումբը շարունակում է հետաքրքրված մնալ «Դինամո»-ի հարձակվող Արսեն Զախարյանով։ Evening Standard-ը գրում է, որ «Չելսիում» 19-ամյա Զախարյանին համարում են երիտասարդ...
12:30 24/10/2022«Շատ երկար եմ սպասել ոսկե մեդալին». Անի ՀովսեփյանԲռնցքամարտի Հայաստանի կանանց հավաքականը 1 ոսկե և 2 բրոնզե մեդալ է նվաճել Չեռնոգորիայի Բուդվա քաղաքում անցկացված բռնցքամարտի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունում: Եվրոպայի չեմպիոնի կոչմանն արժանացել...
11:49 24/10/2022Հաղթանակած ծանրորդ Գարիկ Կարապետյանը և թուրք մարզիկի անվայել պահվածքըԱլբանիայի Դյուրես քաղաքում Եվրոպայի միչև 20 տարեկանների առաջնությունում տղաների պայքարում երկամարտի 367 կգ արդյունքով (171+ 196 ) ոսկե մեդալին արժանացել է 96 կգ քաշային ծանրամարտիկ Գարիկ Կարապետյանը՝...
13:40 22/10/2022Արցախցի չեմպիոնը՝ նախագահականումԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 22-ին ընդունել է օրերս Իտալիայում կայացած առաջնությունում բռնցքամարտի Եվրոպայի 52կգ քաշային կարգում պատանիների չեմպիոնի տիտղոսը նվաճած...
12:54 22/10/2022Ծանրորդ Սուրեն Գրիգորյանը գերազանցել է թուրք մրցակիցներին և դարձել առաջնության հաղթողԱլբանիայի Դյուրես քաղաքում ընթացող Եվրոպայի Մ20 և Մ23 տարեկանների առաջնությունում հայ ծանրորդը 89 կգ քաշայինների պայքարում ոսկե մեդալ է նվաճել երկամարտի 340 կգ (155+185) արդյունքով։ ԿԳՄՍ...
10:00 22/10/2022Հաշմանդամություն ունեցող մեր մարզիկները Թուրքիայից կբերեն 4֊ոսկե և 5֊բրոնզե մեդալԹուրքիայի Անթալիա քաղաքում ավարտվել է 2022 թվականի հաշմանդամային բազկամարտի աշխարհի 24֊րդ առաջնությունը՝ World Armwrestling Federation WAF, որին մասնակցում էին աշխարհի 54 երկիր։ Կրթության,...
19:43 21/10/2022Եվրոպայի առաջնությունում ունենք եզրափակիչ դուրս եկած մասնակիցՀայաստանը եզրափակիչի առաջին մասնակիցն ունի Բուդվայում ընթացող բռնցքամարտի կանանց Եվրոպայի առաջնությունում: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Հայ մարզիկներից ոսկե մեդալի համար...
18:46 21/10/2022Միլենա Խաչատրյանը՝ Եվրոպայի չեմպիոնԱլբանիայի Դյուրես քաղաքում շարունակվում է ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 և Մ23 տարեկանների առաջնությունը։ Արմսպորտը հիշեցնում է՝ Հայաստանն այս ստուգատեսում հանդես է գալիս 23 ներկայացուցչով: 76 կգ քաշային...
18:26 21/10/2022Բռնցքամարտիկ Անի Հովսեփյանն ընտրվել է EUBC-ի գործկոմի անդամՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան տեղեկացնում է, որ հայ բռնցքամարտիկ Անի Հովսեփյանը ընտրվել է EUBC-ի գործկոմի անդամ։ «Ընտրությունը կատարվել է բռնցքամարտիկների կողմից։ Տեղեկացնենք, որ գործկոմում են...
18:24 21/10/2022Խորեն Բայրամյան.Վալերի Կարպինի հետ մենք անպայման դուրս կգանք Եվրո-2024Ո՞ւմ կցանկանայի տեսնել Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնում։
16:15 21/10/2022Ռոնալդուն անզուսպ պահվածքի համար տուգանվել էՊորտուգալացի ֆուտբոլիստ Ռոնալդուի անզուսպ պահվածքը նրա վրա նստել է գրեթե մեկ միլիոն։ Վեստի.ռու-ի հաղորդմամբ, «Մանչեսթեր Յունայթեդը» տուգանել է հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուին «Տոտենհեմի» դեմ խաղում...
13:10 21/10/2022ԵԱ. Հայաստանի երեք կին բռնցքամարտիկ Բուդվայում այսօր կմրցեն եզրափակիչում հայտնվելու համարՉեռնոգորիայի Բուդվա քաղաքում շարունակվում է կանանց բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությունը: Հայաստանը մրցավայր է գործուղել յոթ մարզուհի: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ, նրանք արժանացել են մարզասերների համակրանքին:...
12:14 21/10/2022ՈւԵՖԱ Եվրոպայի Մ-17 առաջնություն. Հայաստանը զիջել է ԻռլանդիայինՀոկտեմբերի 20-ին Իռլանդիայի Սարպսբորգ քաղաքում մեկնարկել է ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի Մ-17 առաջնության որակավորման փուլը: Հայաստանի Մ-17 հավաքականը, որն ընդգրկված է 10-րդ խմբում, ուժերը չափել է Իռլանդիայի Մ-17...
18:25 20/10/2022Մնացական Աբրահամյանը բրոնզե մեդալ է նվաճել ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 տարեկանների առաջնությունումԾանրորդ Մնացական Աբրահամյանն Ալբանիայի Դյուրես քաղաքում ընթացող Մ20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում երկամարտի 232 կգ արդյունքով դարձել է բրոնզե մեդալակիր և կանգնել պատվո հարթակի երրորդ...
17:55 20/10/2022Սիլիկոնյան հովտում Մեսսիի ներդրումային ընկերությունը կգլխավորի հայազգի Ռազմիկ Հովագիմյանը«Պարի Սեն Ժերմենի» արգենտինացի ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսսին ստեղծել է Play Time ներդրումային ընկերությունը: Լուրը հայտնում է «ՌԱԻ նովոստի»-ն՝ հղում անելով Bloomberg-ին։ Ընկերությունը ներդրումներ կկատարի...
17:08 20/10/2022Հայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական հանդիպումներ կանցկացնի նոյեմբերինՆոյեմբերին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի 2 ընկերական հանդիպում: ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ մեր ընտրանին նախ նոյեմբերի 16-ին Պրիշտինայի «Ֆադիլ Վոկրի» մարզադաշտում կմրցի Կոսովոյի, այնուհետև...

14:02 03/06/2014Zaven Andriasian in KazanArmenian GM Zaven Andriasian has 1 point after two rounds at Nezhmetdinov Memorial in Kazan, Russia, armchess.am reported.
13:55 03/06/2014Armenian chess players in AlbenaGM Tigran L. Petrosian, GM Hovhannes Gabuzyan, FM Tigran S. Petrosyan scored wins in the first round of the open chess tournament in Albena. GM Vladimir Akopian ended in a draw, while Vladimir...
20:28 02/06/2014President ConIFA: We did not expect that Nagorno Karabakh will present such strong football teamNagorno Karabakh team is one of the favorites on the official FIFA World Cup among countries which are not FIFA members, president of the Confederation of Independent Football Associations (ConIFA)...
17:54 02/06/2014Azerbaijan forces Belarus callisthenics team to give up using Aram Khachaturian’s musicOrganizers of the upcoming European Championship in Rhythmic Gymnastics in Baku asked the Belarusian team to give up using the music of Armenian composer Aram Khachaturian during their performance,...
15:04 02/06/2014Zaven Andriasian starts with win in KazanGM Zaven Andriasian started with a win at the main tournament of Nezhmetdinov Memorial in Kazan, Russia, the official website of the Armenian Chess Federation reported.
14:53 02/06/2014Levon Aronian in StavangerA drawing of lots was held for the blitz tournament in Stavanger. Below are its results: 1. Agdestein, 2. Topalov, 3. Giri, 4. Grischuk, 5. Aronian, 6. Svidler, 7. Caruana, 8. Karjakin, 9. Carlsen,...
14:36 02/06/2014Sergey Kasparov in LiechtensteinArmenian GM Sergey Kasparov (Belarus) scored 6.5 points out of 9 and took 8th place among 104 participants at the open chess tournament in Triesen, Liechtenstein.
14:17 02/06/2014Gevorg Harutyunyan takes 15th place in IndiaGrandmasters Gevorg Harutyunyan and Davit Petrosian scored 6.5 points each out of 10 and took 15th and 24th places respectively among 147 participants at the open chess tournament in Bhubaneswar,...
13:39 02/06/2014Armenian national team to fly to Germany tomorrowThe Armenian national football team continues training in Switzerland. Head coach Bernard Challandes gave a rest to players Sunday. Our team will leave for Lausanne today to take physical training...
14:43 31/05/2014Armenian chess players in AlbenaGMs Vladimir Akopian, Tigran L. Petrosian, Hovhannes Gabuzyan, FM Tigran S. Petrosyan and Vladimir Poghosian will take part in an open chess tournament (Grand Europe Cup) to be held on June 1-9, 2014...
14:36 31/05/2014Aronian to play in Stavanger super tournamentArmenian grandmaster Levon Aronian will take part in a super tournament to be held on June 2-13, 2014 in Stavanger, Norway.
18:06 30/05/2014Sergey Kasparov in LiechtensteinArmenian GM Sergey Kasparov has scored 5 points after seven rounds at the open chess tournament in Triesen, Liechtenstein.
18:03 30/05/2014Armenian grandmasters in IndiaGM Gevorg Harutyunyan has scored 6 points after eight rounds at the open chess tournament in Bhubaneswar, India.
18:00 30/05/2014Zaven Andriasian in KazanArmenian GM Zaven Andriasian is taking part in Nezhmetdinov Memorial in Kazan, Russia. As part of the festival, a rapid tournament is being held. After four rounds, Andriasian has scored 3.5 points...
17:35 29/05/2014Sergey Kasparov in LiechtensteinArmenian GM Sergey Kasparov has scored 4.5 points after six rounds at the open chess tournament in Triesen, Liechtenstein.
17:33 29/05/2014Armenian grandmasters in IndiaGM Gevorg Harutyunyan has scored 5 points after seven rounds at the open chess tournament in Bhubaneswar, India.
12:58 29/05/2014Rapid chess tournament dedicated to First Republic Day held in YerevanA rapid chess tournament dedicated to the First Republic Day was held at Tigran Petrosyan chess house in Yerevan.
17:08 28/05/2014Sergey Kasparov in LiechtensteinArmenian GM Sergey Kasparov has scored 4 points after five rounds at the open chess tournament in Triesen, Liechtenstein.
17:04 28/05/2014Armenian grandmasters in IndiaGM Gevorg Harutyunyan has scored 4 points after five rounds at the open chess tournament in Bhubaneswar, India.
19:42 27/05/2014Sargissian takes first prize in ChicagoThree-time Olympic champion GM Gabriel Sargissian suffered no defeat, scored 7 points out of 9 and took first place at the open chess tournament in Chicago.