19:11 19/10/2022Հայաստանը 3-րդ մեդալն է ապահովել Բուդվայում ընթացող բռնցքամարտի կանանց Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունումՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան հայտնում է․ «Հայաստանը 3-րդ մեդալն է ապահովել Բուդվայում ընթացող բռնցքամարտի կանանց Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունում: Կիսաեզրափակիչ է դուրս եկել նաև մեր...
14:59 19/10/2022Լևոն Արոնյանը հաղթել է Էլշան ՄորադիաբադինՍենթ Լուիս քաղաքում շարունակվում է ԱՄՆ շախմատի առաջնությունը, որին մասնակցում են նաև Լևոն Արոնյանը և Սամուել Սևյանը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` առաջնությունում կայացել են 12-րդ տուրի պարտիաները:...
14:56 19/10/2022Մալխաս Ամոյան. Հաղթանակս նվիրում եմ հայ և եզդի ազգինՀունահռոմեական ոճի ըմբիշ, 77 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանը աշխարհի Մ23 տարեկանների առաջնությունում իր հաղթանակը նվիրում է այ և եզդի ազգին։ «Անցել ենք դժվար ճանապարհ և դեռ պետք է անցնենք։ Շնորհակալ եմ...
22:10 18/10/2022Մալխաս Ամոյանը՝ աշխարհի Մ23 տարեկանների չեմպիոնԻսպանիայում ընթացող ըմբշամարտի Մ23 տարեկանների առաջնության 77 կգ քաշայինների եզրափակչում հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Մալխաս Ամոյանը գոտեմարտել է մոլդովացի Ալեքսանդր Գուտուի հետ: Ամոյանը 7-2 հաշվով...
20:36 18/10/2022Պատմական նվաճում հայկական բռնցքամարտումՀայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ մեր երկիրը մեդալ կունենա Եվրոպայի կանանց մեծահասակների առաջնությունում: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Չեռնոգորիայի Բուդվա քաղաքում...
20:03 18/10/2022Երևանի «Նոան» համաձայնագիր է ստորագրել իսպանական «Վիլլառեալի» հետ«Նոան» ակումբի մամուլի քարտուղարությունը հայտնում է․ «Հավատարիմ սեփական մանկապատանեկան ակադեմիա զարգացնելու իր ծրագրին՝ Երևանի «Նոա»-ն բացառիկ համագործակցության վերաբերյալ համաձայնագիր է ստորագրել...
18:16 18/10/2022Արտյոմ Այվազյանի հաղթանակը՝ մաս-ռեստլինգի առաջնությունումՀոկտեմբերի 15-ին Վրաստանի Թբիլիսի քաղաքում կայացել է Մաս-ռեստլինգի բաց առաջնություն 2022 և բազկամարտի առաջնություն, որոնց էլ ախալքալաքցի մարզիկ Արտյոմ Այվազյանը ներկայացրել է Հայաստանը և հաղթանակով...
16:05 18/10/2022Հրաձիգ Էլմիրա Կարապետյանը Փարիզի 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր է նվաճելՀրաձիգ Էլմիրա Կարապետյանը Կահիրեում ընթացող գնդակային հրաձգության աշխարհի առաջնությունում 5-րդ հորիզոնականն է զբաղեցրել և Փարիզի 2024 թվականի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճել: ԿԳՄՍ նախարարությունից...
10:30 18/10/2022Բենզեման «Ոսկե գնդակի» ամենատարեց դափնեկիրն է 1956 թվականից ի վերԻսպանիայի չեմպիոն և Չեմպիոնների լիգայի գավաթակիր Մադրիդի «Ռեալի» և աշխարհի չեմպիոն Ֆրանսիայի հավաքականի հարձակվող Քարիմ Բենզեմանն առաջին անգամ արժանացել է «Ոսկե գնդակ» մցանակին։ Նա դարձել է...
19:06 17/10/2022«Արծաթե գոտի» միջազգային մրցաշարին Հայաստանը կներկայացնի 11 բռնցքամարտիկՍլովենիայում կայանալիք «Արծաթե գոտի» անվանումը կրող բռնցքամարտի անդրանիկ միջազգային մրցաշարին Հայաստանը կներկայանա 11 մարզիկով: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «51 կգ...
19:27 15/10/2022«Բարսելոնան» ցանկանում է միջոցառում կազմակերպել ակումբի նախկին խաղացող Մեսսիի պատվին«Բարսելոնայի» նախագահ Ժոան Լապորտան հայտնել է, որ մտածում է ակումբի նախկին հարձակվող Լիոնել Մեսսիի պատվին միջոցառում կազմակերպելու մասին։ «Մեսսին միշտ կմնա մեր հիշողության մեջ։ Այս կիրակի լրանում է...
18:08 15/10/2022Ռոբերտ Սիմոնյանը՝ սամբոյի աշխարհի չեմպիոնԵրևանում ընթանում է Սամբոյի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը, այսօր մրցապայքարի երկրորդ օրն է: Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է, որ պատանիների 53 կգ քաշային կարգում...
20:13 14/10/2022Ծանրամարտի Մ20 և Մ23 տարեկանների ԵԱ-ում Հայաստանը 23 ներկայացուցիչ կունենաԾանրամարտի Հայաստանի Մ20 և Մ23 տարեկանների հավաքականները Ալբանիայի Դյուրես քաղաքում հոկտեմբերի 16-25-ը կմասնակցեն Եվրոպայի առաջնությանը: Հայաստանն այս ստուգատեսում կունենա 23 մասնակից: Այս մասին...
19:29 14/10/2022ԱԱ-2022-ին չմասնակցած լավագույն 10 ֆուտբոլիստներըԿազմվել է այն լավագույն ֆուտբոլիստների տասնյակը, ովքեր բաց կթողնեն Քաթարում կայանալիք 2022 թվականի Աշխարհի առաջնությունը։ «Արմսպորտ»-ի փոխանցմամբ՝ հայտնում է Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ)...
20:11 13/10/2022Հայ դատապարտյալները մասնակցում են շախմատի աշխարհի առաջնությանըՀայաստանի շախմատի ակադեմիայում «Շախմատ հանուն ազատության» ծրագրի շրջանակներում առցանց եղանակով մեկնարկել է դատապարտյալների շախմատի աշխարհի հերթական առաջնությունը, որին մասնակցում են յոթ երկրների՝...
18:42 13/10/2022Պատրաստ ենք ցանկացած օգնություն տրամադրել՝ մարզաձևի զարգացմանը նպաստելու համար․Վասիլի ՇեստակովԵրևանում կայանալիք սամբոյի դեռահասների, պատանիների և երիտասարդների աշխարհի առաջնությանն ընդառաջ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանն ընդունել է Սամբոյի միջազգային...
16:34 13/10/2022Հայ մարզիկները կմասնակցեն Եվրոպայի ծանրամարտի մինչև 20 և 23 տարեկանների առաջնությանըԱլբանիայի Դյուրես քաղաքում հոկտեմբերի 16-25-ը կկայանա Եվրոպայի ծանրամարտի մինչև 20 և 23 տարեկան մարզիկ-մարզուհիների առաջնությունը: Առաջին խումբը 23 տարեկանների ավագ մարզիչ Վիգեն Խաչատրյանի...
16:11 13/10/2022Հայ առագաստանավորդները մեդալներ են նվաճել Սևաստոպոլի և Թբիլիսիի մրցումներումՀայ առագաստանավորդները 1 ոսկե և 1 բրոնզե մեդալ են նվաճել հոկտեմբերի 1-9-ը ՌԴ Սևաստոպոլ քաղաքում անցկացված «Սևաստոպոլյան առագաստներ» միջազգային մրցումներում: ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, օպտիմիստ...
08:31 13/10/2022Հայ մարզիկերը կմասնակցեն Անթալիայում անցկացվող հաշմանդամային բազկամարտի աշխարհի առաջնությանըՀոկտեմբերի 13֊-ին ՀՀ հաշմանդամային սպորտի ֆեդերացիայի հավաքականի մարզիկները մեկնել են Թուրքիա՝ մասնակցելու Անթալիա քաղաքում անցկացվող բազկամարտի աշխարհի 43-րդ և հաշմանդամային բազկամարտի աշխարհի 2-֊րդ...
19:29 12/10/2022Կանանց բռնցքամարտի ընտրանին մեկնարկում է Եվրոպայի առաջնությունումՀայաստանի կանանց հավաքականը արդեն մրցավայրում է։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան։ «Եվրոպայի կանանց առաջնությանը Հայաստանը կմասնակցի 7 բռնցքամարտիկով։ 48 կգ քաշային կարգում մեր...

10:22 10/10/2017Известны имена 30 претендентов на «Золотой мяч»-2017В 2016 году France Football прекратил сотрудничество с ФИФА и вновь начал самостоятельно вручать награду.
17:54 09/10/2017Известны результаты еще двух встреч второго тура чемпионата Армении по баскетболу среди юношейОДЮСШ отпраздновал вторую победу подряд, на этот раз со счетом 59:19 победив «Гюмри». «Гранд Спорт» на своем поле со счетом 61:54 обыграл «Арабкир игры».
14:35 09/10/2017Известны победители розыгрыша Кубка Степана СаркисянаВ соревновании приняли участие около 100 борцов из 5 стран.
11:01 09/10/2017Главный тренер сборной Армении Артур Петросян: Приму решение после встречи с главой Федерации футболаОн указал: «Я на 100% убежден, что в сборной Генрих не бережет силы. Он помогает команде и команда должна помочь ему».
10:13 09/10/2017Армянские гимнасты завершили выступления на чемпионате мираВ упражнении махи на коне Арутюн Мердинян занял 5-е место. Мердинян набрал 14.700 очков.
18:43 07/10/2017Страсти вокруг «Барселоны»: почему Неймар просил УЕФА исключить футбольный клуб из Лиги чемпионовОтец футболиста должен был получить премию за продление Неймаром контракта, но не получил их.
13:53 07/10/2017Юные каратисты из Армении поборются за рейтинг Олимпийских игрАрмянская команда отправится на соревнования 22 октября.
12:38 07/10/2017Сборная Армении по футболу отправилась в КазахстанВ составе сборной в Астану отправились 23 футболиста.
12:28 07/10/2017Юные шахматисты соревнуются в армянском ДжермукеАрмению представляют Арам Акопян, Шант Саркисян и Мамикон Гарибян.
19:40 06/10/2017Назначен новый главный тренер ФК «Бавария» – Юпп ХайнкесКонтракт рассчитан до 30 июня 2018 года.
18:02 06/10/2017За время пребывания в коме рост семикратного чемпиона «Формулы-1» Михаэля Шумахера уменьшился на 14 смШумахер круглосуточно подключен к аппарату искусственного дыхания, и за ним постоянно наблюдают врачи. Его рост уменьшился со 174 до 160 сантиметров, а вес – с 74 до 45 килограммов.
15:31 06/10/2017Армянский гроссмейстер Левон Аронян отмечает день рожденияВ сентябре 2017 года в Тбилиси Левон Аронян во второй раз выиграл Кубок мира по шахматам.
12:47 06/10/2017Армянский гимнаст Артур Давтян улучшил свой показатель на чемпионате мираЗавтра в финале упражнения махи на коне выступит Арутюн Мердинян.
10:16 06/10/2017Артур Петросян: Поражение сборной Армении от команды Польши – самое обидное в моей тренерской карьереСборная Армении провела накануне, 5 октября, на стадионе «Республиканский» им. В.Саргсяна в Ереване матч со сборной Польши в рамках отборочного тура ЧМ-2018, потерпев поражение со счетом 1:6.
18:32 05/10/2017В турнире им. Степана Саркисяна в армянском Ванадзоре выступят свыше 100 борцовБорцы, занявшие призовые места, получат денежные вознаграждения.
14:58 05/10/2017Известны составы сборных Армении по тяжелой атлетике до 20 и 23 лет на чемпионате ЕвропыСборные юношей и девушек Армении по тяжелой атлетике до 20 и 23 лет готовятся к чемпионату Европы, который пройдет в Албании с 15 по 21 октября.
13:03 05/10/2017Скандал в Испании: мадридский клуб «Атлетико» отказался продавать билеты болельщикам «Барселоны»При этом руководство «матрасников» из столицы Испании ссылается на проблемы с логистикой на своем новом стадионе «Ванда Метрополитано».
19:36 04/10/2017Капитан сборной Армении Генрих Мхитарян: В матчах с Польшей и Казахстаном мы докажем, что умеем хорошо играть«Мы должны выступить на высоком уровне и добиться позитивных результатов в обоих матчах», – заявил Генрих Мхитарян.
11:35 04/10/2017Армянские гимнасты Артур Давтян и Арутюн Мердинян вышли в финал чемпионата мираНа кольцах Ваагн Давтян с 14.433 очками занял 16-е место и выбыл из дальнейшей борьбы.
20:53 03/10/2017Олимпийский комитет Армении опубликовал образовательные брошюры по антидопинговой и спортивной медицинеНа сайте НОКА можно ознакомиться с опубликованными материалами.