18:15 28/09/2022Քիք-բոքսինգի ֆեդերացիան հայտ է ներկայացրել 2024 թ․-ի ԱԱ-ը Հայաստանում անցկացնելու վերաբերյալՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանն ընդունել է քիք-բոքսինգի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ Ռիշատ Սայապովին: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Հայաստանի քիք-բոքսինգի...
09:56 28/09/2022Չգիտեմ՝ ինչու է Հայաստանի հավաքականի հետ ամեն անգամ նման բաներ պատահում, երբ խաղում է Իռլանդիայում. ԿապառոսԱզգերի լիգայի Բ լիգայի առաջին խմբի վերջին տուրի Իռլանդիա-Հայաստան հանդիպմանը Հայաստանի հավաքականը պարտվել է 2:3 հաշվով:
19:23 27/09/2022Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան գործակցության հուշագիր է ստորագրել Կատարի ֆեդերացիայի հետՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան գործակցության հուշագիր է ստորագրել Կատարի ֆեդերացիայի հետ: Այս մասին տեղեկացնում են ֆեդերացիայից։ «Բռնցքամարատի միջազգային ֆեդերացիայի արտահերթ կոնգրեսի շրջանակներում...
17:30 26/09/2022Մահացել է «20-րդ դարի Վրաստանի լավագույն ծանրորդ», օլիմպիական չեմպիոն Ռաֆայել ՉիմիշյանըՎրաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեից հայտնում են, որ կիրակի օրը, 93 տարեկան հասակում մահացել է ազգությամբ հայ լեգենդար ծանրորդ, օլիմպիական չեմպիոն Ռաֆայել Չիմիշկյանը։ Այս մասին գրում է Jnews կայքը։...
16:15 26/09/2022Իռլանդիա-Հայաստան հանդիպումը՝ սեպտեմբերի 27-ինԱզգերի Լիգայի Բ լիգայի առաջին խմբի վերջին տուրի Իռլանդիա-Հայաստան հանդիպումը կսպասարկի սլովենական մրցավարական անձնակազմը։ ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ հանդիպման գլխավոր մրցավար է նշանակվել Ռադե Օբրենովիչը...
09:00 26/09/2022Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է ԻռլանդիաՍեպտեմբերի 25-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Դուբլին, որտեղ Ազգերի լիգայի խաղարկության վերջին տուրի շրջանակում սեպտեմբերի 27-ին ուժերը կչափի Իռլանդիայի ընտրանու հետ։ ՀՖՖ կայքից տեղեկանում...
17:42 24/09/2022ՈւԵՖԱ Եվրոպայի Մ-19 առաջնություն. Հայաստանի ընտրանին զիջեց Սլովակիայի հավաքականինՍեպտեմբերի 24-ին՝ Գերմանիայում, կայացել է ՈւԵՖԱ Եվրոպայի Մ-19 առաջնության 12-րդ խմբի որակավորման փուլի Սկովակիա-Հայաստան հանդիպումը։ ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ Հայաստանի Մ-19 հավաքականը պարտվել է 0:2...
17:51 21/09/2022Սկսվել է «Փյունիկ» - «Ժալգիրիս» հանդիպման տոմսերի առցանց վաճառքըՀոկտեմբերի 6-ին, Կոնֆերենցիաների Լիգայի 2022/23թթ․ խաղարկության խմբային փուլի խաղում «Փյունիկը» Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում ընդունելու է Լիտվայի չեմպիոն «Ժալգիրիսին»...
17:00 20/09/2022Մարիամ Մկրտչյանը շախմատի աշխարհի Մ18 տարեկանների առաջնությունում հաղթանակը նվիրում է ՀՀ սահմանապահ զինվորներինՄարիամ Մկրտչյանի խոսքով՝ առաջնությունում ամենազգացմունքային պարտիան անցկացրել է Ադրբեջանի ներկայացուցչի դեմ սեպտեմբերի 13-ին։
15:52 20/09/2022Մեկնարկել է Հայաստան-Ուկրաինա հանդիպման տոմսերի առցանց վաճառքըԱյսօր մեկնարկում է սեպտեմբերի 24-ին կայանալիք Ազգերի Լիգայի Հայաստան-Ուկրաինա հանդիպման տոմսերի առցանց (օնլայն) վաճառքը tickets.ffa.am կայքում: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ տոմսերի...
16:53 19/09/2022Արսեն Հարությունյանը՝ ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության կրկնակի բրոնզե մեդալակիրԱզատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Արսեն Հարությունյանը Սերբիայում կայացած աշխարհի առաջնությունում բրոնզե մեդալ է նվաճել: Հարությունյանը կարիերայում երկրորդ անգամ է դարձել ԱԱ-ի բրոնզե...
15:10 17/09/2022Հայաստան կժամանեն ավելի քան 170 երկրի Բռնցքամարտի ֆեդերացիաների ներկայացուցիչներՍեպտեմբերի 25-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահմերգային համալիրում կկայանա Բռնցքամարտի միջազգային ֆեդերացիայի կոնգրեսը, որտեղ առանցքային թեմաներից մեկը կառույցի նախագահի ընտրության հարցն է: Հայաստանի...
21:22 15/09/2022Մարիամ Մկրտչյանը` Շախմատի մինչև 18 տարեկանների աշխարհի չեմպիոնՌումինիայի Մամայա քաղաքում ընթացող շախմատի աշխարհի պատանեկան առաջնութան 10-րդ տուրում սևերով 69-րդ քայլին հաղթելով լեհ Մարտինա Վիկարին` Հայաստանի կանանց շախմատի ազգային հավաքականի անդամ Մարիամ...
17:50 15/09/2022Գրոսմաստեր Հայկ Մարտիրոսյանը միջազգային մրցաշարում զբաղեցրել է 2-րդ տեղըՍեպտեմբերի 7-13-ն Ուզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում տեղի է ունեցել «Ուզբեկստանի նախագահի գավաթի» Շախմատի 2-րդ միջազգային մրցաշարը։ Մրցաշարում Հայաստանը ներկայացնում էր մեր գրոսմաստեր Հայկ...
13:01 15/09/2022Խոակին Կապառոսը հրապարակել է ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցուցակըՀայաստանի ազգային հավաքականը սկսում է նախապատրաստվել ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի 2022/2023 խաղարկության վերջին հանդիպումներին։ Սեպտեմբերի 24-ին մեր հավաքականը Երևանում ուժերը կչափի Ուկրաինայի ընտրանու հետ,...
16:32 14/09/2022Շախմատի աշխարհի պատանիների առաջնություն. Մարիամ Մկրտչյանը միանձնյա առաջատարն էՌումինիայի Մամայա քաղաքում շարունակվում է ընթանալ Շախմատի աշխարհի պատանիների 14-18 տարեկանների 2022թ․-ի առաջնությունը։ Հայաստանի կանանց շախմատի ազգային հավաքականի անդամ Մարիամ Մկրտչյանը 8-րդ անընդմեջ...
11:47 14/09/2022Խնդրում եմ օրենքի նախագիծն ընդունել և հնարավորություն տալ մարդկանց հանգիստ ապրել.Կարեն Գիլոյան«Այս նախագծով մենք կմաքրենք մի պատկառելի ցուցակ՝ 18 ֆուտբոլիստ, երկու բասկետբոլիստ, որոնք ժամանակին խաղում էին ՀՀ հավաքականներում և հիմա օրենքի հետ խնդիր ունեն, իրենց երկրներում պարբերաբար բերման են...
23:10 12/09/2022Արթուր Ալեքսանյանը՝ աշխարհի չեմպիոնԲելգրադում ընթացող ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության 97 կգ քաշայինների եզրափակչում Հայաստանի ներկայացուցիչ օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը դարձավ աշխարհի չեմպիոն։ Ալեքսանյանը եզրափակչում...
18:30 12/09/2022Գրիգորի Գարյանցը՝ ձյուդոյի աշխարհի վետերանների չեմպիոնՀայ ձյուդոիստ Գրիգորի Գարյանցը ոսկե մեդալ է նվաճել Լեհաստանի Կրակով քաղաքում անցկացված վետերանների աշխարհի առաջնությունում: «Արմսպորտ»-ի փոխանցմամբ, նա աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճել է M-5 տարիքային...

14:40 28/09/2017Вардан Арамян: Правительство Армении не обсуждает вопроса о проведении секвестра бюджетаОтметим, правительство Армении в ходе сегодняшнего заседания утвердило проект государственного бюджета Республики Армения на 2018 год. .
14:31 28/09/2017Левон Аронян: Я испытал большую гордость, когда меня сравнили с легендарным Тиграном ПетросяномАронян стал двукратным победителем Кубка мира. Ранее армянский гроссмейстер выигрывал турнир в 2005 году.
14:03 28/09/2017Генрих Мхитарян: Приятно отметить 50-й матч за «Манчестер Юнайтед» голомЭта встреча стала для армянского хавбека 50-й в составе «Манчестер Юнайтед».
12:54 28/09/2017Левон Аронян: Свадьба будет довольно скромной – 370 гостейАрмянский гроссмейстер Левон Аронян перед церемонией закрытия Кубка мира в Тбилиси в интервью chess-news.ru рассказал об ощущениях после победы и предстоящей свадьбе.
12:09 28/09/2017Генрих Мхитарян: Армянские флаги на трибунах видел в большом количестве – огромное спасибо болельщикамНадеюсь, мой гол их порадовал, отметил он.
10:50 28/09/2017Президент FIDE К.Илюмжинов: Вся Армения ждет от Левона Ароняна повторения триумфа Тиграна ПетросянаАронян в среду переиграл китайца Дин Лижэня на тай-брейке в финале Кубка мира в Тбилиси, став победителем турнира с призовым фондом 1,6 миллиона долларов.
10:07 28/09/2017Карен Маркарян – бронзовый призер юношеского чемпионата ЕвропыВторой армянский спортсмен – Ара Аганян – тоже удостоился малой бронзовой медали, но в толчке (162 кг).
10:06 28/09/2017Армянский полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян выполнил обещание и забил гол в матче с ЦСКАВ составе «редс» дважды отличился Ромелу Лукаку, Антони Марсьяль забил гол с одиннадцатиметровой отметки, а Генрих Мхитарян подвел черту под вчерашним поединком.
17:13 27/09/2017Левон Аронян завоевал Кубок мира по шахматамВ тай-брейке Л.Аронян со счетом 2:0 победил китайца Дин Лижэна.
15:30 27/09/2017Арман Давтян: Спортмены-армейцы достойно представили Армению на международной аренеАрман Давтян прокомментировал участие армянских борцов на чемпионате мира среди военнослужащих.
09:53 27/09/2017Аронян показал, что он сильнее, но в быстрых шахматах все решает хорошо подготовленный блеф – Сергей СмагинВо вторник, 26 сентября, четвертая партия в классические шахматы завершилась вничью, счет стал 2-2. Победитель Кубка мира, проходящего в Тбилиси, определится на тай-брейке.
21:10 26/09/2017Юношеский Чемпионат Европы по тяжелой атлетике: у Армении золото и бронзаЕвропейское серебро также могло достаться Армении, если бы в упражнении толчок в ходе второй попытки Рафик Арутюнян не повредил колено и вынужденно отказался от третьей попытки.
20:51 26/09/2017Генрих Мхитарян: Армянские болельщики придут меня поддержать в матче с ЦСКА, постараюсь порадовать их и забить голГенрих Мхитарян признался, что ожидает от завтрашней встречи поддержки на трибунах от армянских болельщиков.
19:50 26/09/2017Победитель ЧМ среди военнослужащих: Для Армении турнир сложился успешно, но легко ничего не бываетВ ночь на 26 сентября в Ереван возвратилась сборная Армении по греко-римской борьбе, участвовавшая в чемпионате мира среди военнослужащих в литовском городе Клайпеда.
19:27 26/09/2017Кубок мира по шахматам в Тбилиси: Левон Аронян упустил победу в четвертой партии, все решит тай-брейкКубок мира проходит в Тбилиси со 2 по 28 сентября по нокаут-системе при 128 участниках.
18:32 26/09/2017Армен Бабаларян: Ожидания от ЧМ среди военнослужащих в общем оправдались, но результаты борцов Армении могли быть и вышеСпасибо армянской армии за то, что позволяет спортсменам продолжать тренироваться и поддерживать спортивную форму.
13:57 26/09/2017На международном турнире «Ереван Опен» лидерство удерживают армянские шахматистыСегодня состоится предпоследний, восьмой тур.
20:31 25/09/2017Юношеский чемпионат Европы по тяжелой атлетике: представитель Армении Б. Багратян завоевал сереброВ Косово продолжается юношеский чемпионат Европы по тяжелой атлетике.
19:28 25/09/2017Чемпионат мира по шоссейным велогонкам: представитель Армении Грачья Шабоян сошел с дистанцииИз 189 стартовавших велогонщиков финиша достигли 129.
19:00 25/09/2017Кубок мира по шахматам в Тбилиси: Левон Аронян сыграл вничью в третьей партии финалаВсего шахматисты проведут в финале четыре партии. Если они не выявят победителя, то 27 сентября состоится тай- брейк.