18:15 28/09/2022Քիք-բոքսինգի ֆեդերացիան հայտ է ներկայացրել 2024 թ․-ի ԱԱ-ը Հայաստանում անցկացնելու վերաբերյալՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանն ընդունել է քիք-բոքսինգի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ Ռիշատ Սայապովին: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Հայաստանի քիք-բոքսինգի...
09:56 28/09/2022Չգիտեմ՝ ինչու է Հայաստանի հավաքականի հետ ամեն անգամ նման բաներ պատահում, երբ խաղում է Իռլանդիայում. ԿապառոսԱզգերի լիգայի Բ լիգայի առաջին խմբի վերջին տուրի Իռլանդիա-Հայաստան հանդիպմանը Հայաստանի հավաքականը պարտվել է 2:3 հաշվով:
19:23 27/09/2022Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան գործակցության հուշագիր է ստորագրել Կատարի ֆեդերացիայի հետՀայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան գործակցության հուշագիր է ստորագրել Կատարի ֆեդերացիայի հետ: Այս մասին տեղեկացնում են ֆեդերացիայից։ «Բռնցքամարատի միջազգային ֆեդերացիայի արտահերթ կոնգրեսի շրջանակներում...
17:30 26/09/2022Մահացել է «20-րդ դարի Վրաստանի լավագույն ծանրորդ», օլիմպիական չեմպիոն Ռաֆայել ՉիմիշյանըՎրաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեից հայտնում են, որ կիրակի օրը, 93 տարեկան հասակում մահացել է ազգությամբ հայ լեգենդար ծանրորդ, օլիմպիական չեմպիոն Ռաֆայել Չիմիշկյանը։ Այս մասին գրում է Jnews կայքը։...
16:15 26/09/2022Իռլանդիա-Հայաստան հանդիպումը՝ սեպտեմբերի 27-ինԱզգերի Լիգայի Բ լիգայի առաջին խմբի վերջին տուրի Իռլանդիա-Հայաստան հանդիպումը կսպասարկի սլովենական մրցավարական անձնակազմը։ ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ հանդիպման գլխավոր մրցավար է նշանակվել Ռադե Օբրենովիչը...
09:00 26/09/2022Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է ԻռլանդիաՍեպտեմբերի 25-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Դուբլին, որտեղ Ազգերի լիգայի խաղարկության վերջին տուրի շրջանակում սեպտեմբերի 27-ին ուժերը կչափի Իռլանդիայի ընտրանու հետ։ ՀՖՖ կայքից տեղեկանում...
17:42 24/09/2022ՈւԵՖԱ Եվրոպայի Մ-19 առաջնություն. Հայաստանի ընտրանին զիջեց Սլովակիայի հավաքականինՍեպտեմբերի 24-ին՝ Գերմանիայում, կայացել է ՈւԵՖԱ Եվրոպայի Մ-19 առաջնության 12-րդ խմբի որակավորման փուլի Սկովակիա-Հայաստան հանդիպումը։ ՀՖՖ-ից հայտնում են, որ Հայաստանի Մ-19 հավաքականը պարտվել է 0:2...
17:51 21/09/2022Սկսվել է «Փյունիկ» - «Ժալգիրիս» հանդիպման տոմսերի առցանց վաճառքըՀոկտեմբերի 6-ին, Կոնֆերենցիաների Լիգայի 2022/23թթ․ խաղարկության խմբային փուլի խաղում «Փյունիկը» Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում ընդունելու է Լիտվայի չեմպիոն «Ժալգիրիսին»...
17:00 20/09/2022Մարիամ Մկրտչյանը շախմատի աշխարհի Մ18 տարեկանների առաջնությունում հաղթանակը նվիրում է ՀՀ սահմանապահ զինվորներինՄարիամ Մկրտչյանի խոսքով՝ առաջնությունում ամենազգացմունքային պարտիան անցկացրել է Ադրբեջանի ներկայացուցչի դեմ սեպտեմբերի 13-ին։
15:52 20/09/2022Մեկնարկել է Հայաստան-Ուկրաինա հանդիպման տոմսերի առցանց վաճառքըԱյսօր մեկնարկում է սեպտեմբերի 24-ին կայանալիք Ազգերի Լիգայի Հայաստան-Ուկրաինա հանդիպման տոմսերի առցանց (օնլայն) վաճառքը tickets.ffa.am կայքում: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ տոմսերի...
16:53 19/09/2022Արսեն Հարությունյանը՝ ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության կրկնակի բրոնզե մեդալակիրԱզատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն Արսեն Հարությունյանը Սերբիայում կայացած աշխարհի առաջնությունում բրոնզե մեդալ է նվաճել: Հարությունյանը կարիերայում երկրորդ անգամ է դարձել ԱԱ-ի բրոնզե...
15:10 17/09/2022Հայաստան կժամանեն ավելի քան 170 երկրի Բռնցքամարտի ֆեդերացիաների ներկայացուցիչներՍեպտեմբերի 25-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահմերգային համալիրում կկայանա Բռնցքամարտի միջազգային ֆեդերացիայի կոնգրեսը, որտեղ առանցքային թեմաներից մեկը կառույցի նախագահի ընտրության հարցն է: Հայաստանի...
21:22 15/09/2022Մարիամ Մկրտչյանը` Շախմատի մինչև 18 տարեկանների աշխարհի չեմպիոնՌումինիայի Մամայա քաղաքում ընթացող շախմատի աշխարհի պատանեկան առաջնութան 10-րդ տուրում սևերով 69-րդ քայլին հաղթելով լեհ Մարտինա Վիկարին` Հայաստանի կանանց շախմատի ազգային հավաքականի անդամ Մարիամ...
17:50 15/09/2022Գրոսմաստեր Հայկ Մարտիրոսյանը միջազգային մրցաշարում զբաղեցրել է 2-րդ տեղըՍեպտեմբերի 7-13-ն Ուզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում տեղի է ունեցել «Ուզբեկստանի նախագահի գավաթի» Շախմատի 2-րդ միջազգային մրցաշարը։ Մրցաշարում Հայաստանը ներկայացնում էր մեր գրոսմաստեր Հայկ...
13:01 15/09/2022Խոակին Կապառոսը հրապարակել է ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցուցակըՀայաստանի ազգային հավաքականը սկսում է նախապատրաստվել ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի 2022/2023 խաղարկության վերջին հանդիպումներին։ Սեպտեմբերի 24-ին մեր հավաքականը Երևանում ուժերը կչափի Ուկրաինայի ընտրանու հետ,...
16:32 14/09/2022Շախմատի աշխարհի պատանիների առաջնություն. Մարիամ Մկրտչյանը միանձնյա առաջատարն էՌումինիայի Մամայա քաղաքում շարունակվում է ընթանալ Շախմատի աշխարհի պատանիների 14-18 տարեկանների 2022թ․-ի առաջնությունը։ Հայաստանի կանանց շախմատի ազգային հավաքականի անդամ Մարիամ Մկրտչյանը 8-րդ անընդմեջ...
11:47 14/09/2022Խնդրում եմ օրենքի նախագիծն ընդունել և հնարավորություն տալ մարդկանց հանգիստ ապրել.Կարեն Գիլոյան«Այս նախագծով մենք կմաքրենք մի պատկառելի ցուցակ՝ 18 ֆուտբոլիստ, երկու բասկետբոլիստ, որոնք ժամանակին խաղում էին ՀՀ հավաքականներում և հիմա օրենքի հետ խնդիր ունեն, իրենց երկրներում պարբերաբար բերման են...
23:10 12/09/2022Արթուր Ալեքսանյանը՝ աշխարհի չեմպիոնԲելգրադում ընթացող ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության 97 կգ քաշայինների եզրափակչում Հայաստանի ներկայացուցիչ օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը դարձավ աշխարհի չեմպիոն։ Ալեքսանյանը եզրափակչում...
18:30 12/09/2022Գրիգորի Գարյանցը՝ ձյուդոյի աշխարհի վետերանների չեմպիոնՀայ ձյուդոիստ Գրիգորի Գարյանցը ոսկե մեդալ է նվաճել Լեհաստանի Կրակով քաղաքում անցկացված վետերանների աշխարհի առաջնությունում: «Արմսպորտ»-ի փոխանցմամբ, նա աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսը նվաճել է M-5 տարիքային...

19:00 08/05/2014Tigran Kotanjian in BeirutArmenian GM Tigran Kotanjian has scored 1.5 points after two rounds at the open chess tournament ongoing in Beirut, Lebanon.
18:49 08/05/2014Tigran Gharamian in MetzArmenian GM Tigran Gharamian has scored 5.5 points after seven rounds at the open chess tournament ongoing in Metz, France.
18:41 08/05/2014Armenian chess players to compete in U.S. ChampionshipsArmenian GM Varuzhan Akobian and WGM Tatev Abrahamyan are taking part in the U.S. Men’s and Women’s Championships being held on May 8-20, 2014 in Saint Louis, armchess.am said.
18:57 07/05/2014Tigran Kotanjian in BeirutArmenian champion Tigran Kotanjian is taking part in an open chess tournament being held on May 6-13 in Beirut, Lebanon.
18:35 07/05/2014Tigran Gharamian in MetzArmenian grandmaster Tigran Gharamian has scored 4 points after five rounds at the open chess tournament ongoing in Metz, France.
12:49 07/05/2014Levon Aronian in StavangerArmenian grandmaster Levon Aronian will participate in a super tournament to be held on June 2-13, 2014 in Stavanger, Norway.
16:57 05/05/2014Tigran Gharamian in MetzArmenian grandmaster Tigran Gharamian has scored 2.5 points after three rounds and leads the open chess tournament in Metz, France together with eight other participants, according to armchess.am.
17:27 29/04/2014Football: Armenian national team to face Algeria in SionThe Armenian national football team will face Algeria in a friendly match on May 31. Although the match was previously announced to be held in Geneva, the organizers of the match came to a final...
16:33 28/04/2014Hrant Melkumyan finishes 7th at Sydney OpenArmenian GM Hrant Melkumyan scored 6 points out of 9 and finished 7th at the open chess tournament held in Sydney.
13:15 26/04/2014Tito Vilanova, former Barcelona coach, dies from throat cancer aged 45Tito Vilanova, the coach who succeeded Pep Guardiola at Barcelona and won the Spanish league title in his only season in charge, died on Friday after a long battle with throat cancer.
13:06 26/04/2014Hrant Melkumyan at Sydney OpenArmenian GM Hrant Melkumyan has scored 5.5 points after seven rounds at the open chess tournament being held in Sydney.
16:42 25/04/2014Hrant Melkumyan in SydneyArmenian grandmaster Hrant Melkumyan has scored 4 points after five rounds at the open chess tournament ongoing in Sydney, Australia.
18:26 24/04/2014Hrant Melkumyan at Sydney OpenArmenian grandmaster Hrant Melkumyan has scored 2.5 points after three rounds at the open chess tournament ongoing in Sydney, Australia.
17:44 23/04/2014Armenian national chess team holds trainings in TsakhkadzorThe national chess team of Armenia, preparing for Tromso World Chess Olympiad, is holding trainings with coach Arshak Petrosian in the Armenian city of Tsakhkadzor, armchess.am reported.
17:20 23/04/2014Hrant Melkumyan in SydneyArmenian grandmaster Hrant Melkumyan started with a win at the open chess tournament being held in Sydney, Australia.
18:19 22/04/2014Karen Movsisyan finishes second at Pedro Montalvo MemorialArmenian GM Karen Movsisyan scored 7.5 points out of 9 and took second prize among 119 participants at the 7th Pedro Montalvo Memorial held in Vecindario, Spain.
14:51 19/04/2014Armenian chess players in PhiladelphiaIM Samuel Sevian has scored 2.5 and WGM Tatev Abrahamyan 1.5 points after four rounds at the open chess tournament in Philadelphia.
18:54 18/04/2014Football: Armenia U19 to face Uzbekistan in friendly matchesArmenia U19 national football team will face Uzbekistan. Two friendly matches will take place on June 12 and 14 in the FFA technical center, Football Academy, the official website of the Football...
17:02 18/04/2014Armenian chess players in PhiladelphiaIM Samuel Sevian has scored 2.5 points after three rounds at the open chess tournament ongoing in Philadelphia.
15:48 16/04/2014Armenian grandmasters in DubaiArmenian grandmasters Zaven Andriasian and Tigran L. Petrosian scored 6.5 points each out of 9 and finished 5th and 7th respectively among 142 participants at the open chess tournament in Dubai....